Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  rTorrent

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-19 15:43:42

LOGOUT.hu

rTorrent / libTorrent

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2051) F34R válasza chros (#2050) üzenetére


F34R
nagyúr

Kezd transmissionosodni :D

(#2052) korcsi


korcsi
veterán

Rtorrentnek kell (nem kell, de jó e ha van) nyitott UDP port?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#2053) chros válasza korcsi (#2052) üzenetére


chros
őstag

"Rtorrentnek kell (nem kell, de jó e ha van) nyitott UDP port?"
Ha hasznalsz udp trakert, dht-t, akkor igen.

@(#2051) F34R: "Kezd transmissionosodni"
:) Egyebkent tudunk masik torrent kliensrol, amivel csoportokra lehet osztani a torrenteket? (throttle group es choke group)
Ez nagyon brutal feature!

[ Szerkesztve ]

(#2054) F34R válasza korcsi (#2052) üzenetére


F34R
nagyúr

Public trackeren igen, bar en ott is tiltom. Ott johet jol ahol tobb ezer seeder/leecher van.

v(#2053) chros

Nem tudok masikrol :D

(#2055) F34R válasza chros (#2050) üzenetére


F34R
nagyúr

Az miert van, hogy a te builded rendszeresen elszall es csak a main rtorrent-PS megy?
Az meg mindig 0.9.6-ra epul :(

(#2056) #96292352


#96292352
törölt tag

Sziasztok,
Tapasztaltok olyat, hogy az rtorrent (legújabb, hivatalos) fals adatokat küld a trackernek?
Seed serveren használom ezt a klienst és úgy tűnt nekem hogy igen.

Van erre valami mód, hogy ezt kiküszöböljem?
Jelenleg az autodl-t használom, és a fals adatok miatt kénytelen vagyok Deluge-t használni watchfolderrel.. ott minden rendben van.

(#2057) chros válasza #96292352 (#2056) üzenetére


chros
őstag

Ha ratio-ra gondolsz, es 0.9.6-ot hasznalsz, akkor igen: [link]

(#2055) F34R: "Az miert van, hogy a te builded rendszeresen elszall"
:) Ebbol igy fogalmam sincs. Nalam muxik jol.
Mikor, hogy? Milyen disztribucio, milyen konfiggal, rutorrent-et hasznalsz hozza?

[ Szerkesztve ]

(#2058) F34R válasza chros (#2057) üzenetére


F34R
nagyúr

Asztalin, Linux alatt, Voidlinux, GCC 6.3, nem hasznalom a rutorrentet, igazabol azt csak routeren akartam beloni.

Itt a checking resznel hasal el.

****

Szerkesztettem mert tul hosszu a direkt kod .

PASTEBIN

Altalaban csak public trackerrol szoktam tolteni, szoval most kiprobalnam az uj funkciokat is, mert volt hogy rtorrent el sem inditotta mert nem tudott csatlakozni a trackerre.
Hasonlo felallasal, tehat pex, dht, utp disabled vagy off-ra allitva mentek transmission alol.
Ugye azt azert nem szeretem mert nem hozza stabilan a sebesseget hanem ingadozik, rtorrent simabb tartosan hozza a sebessegeket.

[ Szerkesztve ]

(#2059) chros válasza F34R (#2058) üzenetére


chros
őstag

"a te builded rendszeresen elszall es csak a main rtorrent-PS megy"
- akkor ezalatt azt ertetted, hogy le sem fordul

Ez igy nagyon kulonos, mert elviekben a mostani build script kisertetiesen hasonlo a mostani pyroscope-hoz (a git verzio kezeleseben van lenyeges elteres), azaz ha egy friss PS clone utan is lefordul a PS, akkor (szerintem :) ) a PS-CH-nak is le kell fordulnia.

"Itt a checking resznel hasal el."
Ez mar az utolso (rtorrent) build (az osszes tobbi utan), a 137 sor azt jelenti, hogy XML-RPC nem fordult le/nincs. Ezt a verziot hasznaljuk.
Itt a resz, ahogyan c-res, curl, xml-rpc fordul, es itt ahol libtorrent, rtorrent.
Ez az rtorrent kapcsolo lehet a ludas nalad? --with-xmlrpc-c=$INST_DIR/bin/xmlrpc-c-config
Nezd meg, hogy az adott fajl letezik e (elviekben a $HOME/lib/rtorrent-0.9.7-1.5.0/bin/xmlrpc-c-config, ha user-kent forditottad).

"nem hasznalom a rutorrentet"
Remek!

"Voidlinux, GCC 6.3"
Eletemben nem hallottam rola :) Ebben nem tudok segiteni.
A szukseges csomagok debian/ubuntu alatt: [link]
Es a build script ezeket ellenorzi debian/ubuntu alatt.

Lehet, hogy nincs "libssl-dev" csomagod felrakva es ezert hasal el az xml-rpc build (majd utana az rtorrent build)???
De ha ez igy van, akkor PS-en is igy kell lennie! :)

"Altalaban csak public trackerrol szoktam tolteni, szoval most kiprobalnam az uj funkciokat is"
Ezekkel a beallitasokkal megy a git verzio mar tobb mint fel eve jol ubuntu-n.

"utp disabled vagy off-ra"
Ez UTP vagy UDP? Mi volt, ha nem kapcsoltad ki?

[ Szerkesztve ]

(#2060) #96292352


#96292352
törölt tag

Nem az aránnyal vannak bajok.
A trackernek azt jelenti, hogy pl 2GB/s -el töltök fel. Igen, 1DVD 2mp! :Y
mondjuk a server az 10Gb/s-es.
A deluge viszont normál értékeket generál... :F

[ Szerkesztve ]

(#2061) F34R válasza chros (#2059) üzenetére


F34R
nagyúr

Igazabol miden csomag ami debianon van annak van megfeleloje voidlinuxra is, mindig a legfrissebb szoval ezzel nem kellene problemaznia.
Igen letezik, nem tudom miert nem megy vegig a folyamat holott az rtorrent-ps meg lefordul :S

(#2062) chros válasza #96292352 (#2060) üzenetére


chros
őstag

"A trackernek azt jelenti, hogy pl 2GB/s -el töltök fel. Igen, 1DVD 2mp!"
:) Ettol meg lehet ugyanaz a problema: a gond, hogy virtualhost kornyezetben rtorrent nem general egyedi ID-t, ezert a trackerek nagy resze ugy erzekeli a tobb rtorrent kliens-t, mint ha 1 lenne, ebbol szarmazik/hat a galiba. (A problema nem jelentkezik, ha egy fizikai eszkozon fut.)
Itt vannak hozzaszolasok, hogy jopar tracker ban-nolta.

(#2061) F34R: erre sajna neked kell rajonnod, ha kiderult, ne tartsd magadban :)

[ Szerkesztve ]

(#2063) F34R válasza chros (#2062) üzenetére


F34R
nagyúr

pkdb ugye kell debianon es ubuntun is, igy amikor en felraktam, kerte a libncruses5-dev csomagot ami ugye .deb only. Szoval leszedtem es nem kert fuggosegeket, az egyik forumtars ajanlotta hogy szedjem le a build.sh-t a legutolso-t ami az rtorrent-ps repobol szarmazik. Azzal lefutott a forgatas. Most az fog kiderulni hogy a te builded fordult-e le vagy az official.

(#2064) F34R válasza F34R (#2063) üzenetére


F34R
nagyúr

A build.sh tartalmazza hogy milyen verzio es csomag toltodjon le, igy ez azert fordult le mert a main rtorrent-ps is leforgott elotte is. Nem tudom miert nem akarja a te buildedet :S
Pedig nagyon erdekelne par dolog.

(#2065) chros válasza F34R (#2063) üzenetére


chros
őstag

"kerte a libncruses5-dev csomagot ami ugye .deb only. Szoval leszedtem es nem kert fuggosegeket, az egyik forumtars ajanlotta hogy szedjem le a build.sh-t a legutolso-t ami az rtorrent-ps repobol szarmazik. Azzal lefutott a forgatas."
Ez azert erdekes, mert abban is bent van a libncruses5-dev: [link] Igy nem hiszem, hogy ezzel van a gond.

Mint emlitettem, xml-rpc nem fordult le nalad, annak kene utanajarnod, hogy miert:
- build konyvtara megvan?
- a fent kerdezett xmlrpc-c-config megvan?
(Ezekre nem adtal valaszt)

Ezt kene kezzel forditani probakepp.

Ui: kuldtem privit.

(#2066) F34R válasza chros (#2065) üzenetére


F34R
nagyúr

rtorrent-ps/xmlrpc-c-advanced-2755 - pipa
/home/username/lib/rtorrent-0.9.7-1.5.0/incude/xmlrpc-c
ugyanigy a bin alatt xmlrpc-c-config.

mindem megy szepen eddig a pontig.

checking for XMLRPC-C... failed
configure: error: Could not compile XMLRPC-C test.

(#2067) F34R válasza F34R (#2066) üzenetére


F34R
nagyúr

Meg van egy masik kimenetem ha ez szamit valamit

configure:18746: checking for XMLRPC-C
configure:18780: g++ -o conftest -g -DDEBUG -Wall -I/home/stephan/lib/rtorrent-0.9.7-1.5.0/include -I/home/stephan/lib/rtorrent-0.9.7-1.5.0/include -I /home/stephan/lib/rtorrent-0.9.7-1.5.0/include -pthread -L/home/stephan/lib/rtorrent-0.9.7-1.5.0/lib conftest.cpp -lncursesw -lcppunit -L/home/stephan/lib/rtorrent-0.9.7-1.5.0/lib -lcurl -ltorrent -lpthread -L/home/stephan/lib/rtorrent-0.9.7-1.5.0/lib -lxmlrpc_server -lxmlrpc -lxmlrpc_xmlparse -lxmlrpc_xmltok -lxmlrpc_util -lpthread >&5
/home/stephan/lib/rtorrent-0.9.7-1.5.0/lib/libtorrent.so: undefined reference to `torrent::PeerConnection<(torrent::Download::ConnectionType)1>::offer_chunk()'
/home/stephan/lib/rtorrent-0.9.7-1.5.0/lib/libtorrent.so: undefined reference to `torrent::PeerConnection<(torrent::Download::ConnectionType)0>::offer_chunk()'
collect2: error: ld returned 1 exit status
configure:18780: $? = 1

(#2068) chros válasza F34R (#2067) üzenetére


chros
őstag

Passz, itt valami alap dolog hianyzik.
Probald meg rtorrent-ps -t git-bol forditani, igy kiderul, hogy mivel van a gond: [link]
Ha ez sem fordul le (mint ahogy az rtorrent-ps-ch), akkor en vaj keveset tudok tenni ezen a disztribucion.

(#2069) F34R válasza chros (#2068) üzenetére


F34R
nagyúr

Kozben en is haladtam a voidlinux foruman (elnezest a fogalmazasert)

[link]

(#2070) chros válasza F34R (#2069) üzenetére


chros
őstag

1. Probaltad leforditani user-kent a git verziot pyroscope-tol?
2. Koszi a linket. Akkor valszeg a git libtorrent nem akar lefordulni az uj gcc-ddel. Ez ellen nem nagyon tudok mit tenni. Megkerdezhetned a Viodlinux foruman, hogy git verziot (a 2 jelenlegi master branch-bol) tudnak e forditani rtorrent-bol?
- remelhetoleg nem, s igy ki is derult mi a gond
- ha ez igy van, akkor nyithatnak egy uj issue-t az rtorrent github oldalan, ha gondoljak

"As you can see, the library produced by rtorrent-ps-ch has undefined symbols, that is why the build fails"
Ezzel csak az a gond, hogy ubuntu 14.04-en lefordul :)

[ Szerkesztve ]

(#2071) F34R


F34R
nagyúr

1. Valasz:

./build.sh git <
which: no dpkg-architecture in (/usr/local/sbin:/usr/local/bin:/usr/bin:/usr/sbin:/sbin:/bin)
which: no gmake in (/usr/local/sbin:/usr/local/bin:/usr/bin:/usr/sbin:/sbin:/bin)
which: no glibtoolize in (/usr/local/sbin:/usr/local/bin:/usr/bin:/usr/sbin:/sbin:/bin)
Environment for building rTorrent PS-1.0-59-gd21c734 0.9.6/0.13.6
export PACKAGE_ROOT=/opt/rtorrent
export INSTALL_ROOT=/home/stephan
export INSTALL_DIR=/home/stephan/.local/rtorrent/0.9.6-PS-1.1-dev
export BIN_DIR=/home/stephan/bin
export CURL_OPTS=-sLS
export MAKE_OPTS=''
export CFG_OPTS=''
export CFG_OPTS_LT=''
export CFG_OPTS_RT=''

which: no dpkg in (/usr/local/sbin:/usr/local/bin:/usr/bin:/usr/sbin:/sbin:/bin)
which: no pacman in (/usr/local/sbin:/usr/local/bin:/usr/bin:/usr/sbin:/sbin:/bin)
!!! Installing rTorrent PS-1.0-59-gd21c734 v0.9.7 [GIT] into /home/stephan/.local/rtorrent/0.9.7-PS-1.1-dev !!!

export CPPFLAGS=-I\ /home/stephan/.local/rtorrent/0.9.7-PS-1.1-dev/include\ -I\ /home/stephan/.local/rtorrent/0.9.6-PS-1.1-dev/include\ -pthread\ -I\ /home/stephan/.local/rtorrent/0.9.7-PS-1.1-dev/include\ -I\ /home/stephan/.local/rtorrent/0.9.6-PS-1.1-dev/include\ -pthread
export CXXFLAGS=''
export LDFLAGS=-L/home/stephan/.local/rtorrent/0.9.7-PS-1.1-dev/lib\ -L/home/stephan/.local/rtorrent/0.9.6-PS-1.1-dev/lib\ -L/home/stephan/.local/rtorrent/0.9.7-PS-1.1-dev/lib\ -L/home/stephan/.local/rtorrent/0.9.6-PS-1.1-dev/lib
export LIBS=-lpthread\ -lpthread
export PKG_CONFIG_PATH=/home/stephan/.local/rtorrent/0.9.7-PS-1.1-dev/lib/pkgconfig:/home/stephan/.local/rtorrent/0.9.6-PS-1.1-dev/lib/pkgconfig:/home/stephan/.local/rtorrent/0.9.7-PS-1.1-dev/lib/pkgconfig:/home/stephan/.local/rtorrent/0.9.6-PS-1.1-dev/lib/pkgconfig
sed: can't read ../libtorrent/configure.ac: No such file or directory

(#2072) chros válasza F34R (#2071) üzenetére


chros
őstag

:) valoban, gyorsan kiprobaltam, nem muxik a leiras. Valahogy lehet, mert o is build-el git-et, ha fejleszt. Ha erdekel, kerdezd meg tole issue formajaban. (De szerintem mindegy a problema szempontjabol, sajna.)

(#2073) F34R válasza chros (#2072) üzenetére


F34R
nagyúr

Hmmmm, amugy a te rtorrent-ps ed gentoo alatt meg egybol lefordul nem is ertem :DDD
Valami gyikja van az tuti, remelem majd rajovok elobb-utobb. Egyebkent azt ajanlottak ne hasznaljak git verziot mert az instabil :D

(#2074) F34R


F34R
nagyúr

Egyebkent ezeket nem tudja a szimpla rtorrent?

- enable peer exchange, UDP tracker, DHT support !
- support public torrents !

(#2075) chros válasza F34R (#2073) üzenetére


chros
őstag

"a te rtorrent-ps ed gentoo alatt meg egybol lefordul nem is ertem"
En szinte biztos vagyok abban, hogy compiler lesz a "ludas". Itt latod azt, hogy mely gcc verziokkal fut automatikusan TravisCI: [link]
Ubuntu 14.04 alatt gcc 4.8.4 van, a tiedben joval ujabb (5.x ?), es megnezheted gentoo alatt mi.
Ezert irtam fentebb, hogy a Viodlinux forumon megkerheted oket, hogy probljanak git-et forditani rtorrent-bol, mert valszeg ezert nem menne.

"azt ajanlottak ne hasznaljak git verziot mert az instabil"
Ezt gondolom 1 ember javasolta, ps :) Nem tudja, mirol beszel :)

"Egyebkent ezeket nem tudja a szimpla rtorrent?
- enable peer exchange, UDP tracker, DHT support"

Ezt tudja, de azota sok hibajavitas kerult az upp/dht kapcsolatok kezelesebe. En fel eve nem tapasztaltam crash-t, azelott volt 1x-2x 0.9.6-al.

"- support public torrents"
Nem irtam tobbet errol a feature-rol multkor: ez (javareszt) a choke group-ok hasznalatat jelenti. Ezt en fix-altam (mar 0.9.0 ota benne volt a feature listaban, de nem mukodott egyaltalan), igy ezt nem.
Kicsit bovebben errol: a gond a public torrenttekkel, ha rendszeresen hasznaljuk oket, hogy (foleg az ujak) "felzabaljak" a rendelkezesre allo slot mennyiseget, es a privat-oknak nem jut.
A choke group-ok ezen segitenek: csoportonkent lehet limitalni a rendelkezesre allo slotok szamat, igy szabva korlatot nekik.

Az egesz az rtorrent-ps_setup-rol szol: igy mar 3 csoportra osztjuk az osszes torrentet. Leegyszerusitve, fontossagi sorrendben:
- 1. privat torrentek, nehezen seedelheto forrasbol
- 2. privat torrentek, konnyen seedelheto forrasbol
- 3. public torrentek

Ebbol latszik: ha csak 1 csoportnyi torrentet hasznalsz (pl. csak public), akkor nincs szukseged a choke group feature-re.

[ Szerkesztve ]

(#2076) F34R válasza chros (#2075) üzenetére


F34R
nagyúr

Hmmm regen a Gentoo 4.9.x volt akkor is siman lefordult, most 5.4.x van azzal is lefordult. Most amit hasznalok Voidot az 6.3.x-t. Kivancsi leszek arra, ha kap egy fixet a GCC-nek akkor hogy is valtozik meg a forditas.
Latok TravisCL-nek clang-t is, most lehet azzal is meg kellene probalni csak hat mar abbol is a 4.0.x branch van fent : S. Nalam most 90%-ban public megy, csak az a baj hogy sorba tunnek el a trackerek, es szukseg lesz egy privat-ra is.

Aki azt mondta ne hasznaljam a git-et az eppen hasznalja az official rtorrent-ps-t, de ezek szerint tenyleg nem ert hozza.
Hmmm nah meg morfondirozok egyet. :D

(#2077) Zoolesz válasza chros (#1938) üzenetére


Zoolesz
csendes tag

Hali!

Végre felraktam az új verziót egy új gépre debian 9, bár akárhogy próbáltam az rtorrent nem az opt/rtorrent/bin be kerül de fentvan.

viszont van egy ilyen hibája:

rtorrent: Error in option file: ~/.rtorrent.rc:10: Error in option file: ~/.rtorrent-config.rc:63: Invalid option name.

ez a sor lenne az, de ha kiveszem akkor még 2-3 ugyanilyen sorra hibát jelez majd legvégül már a color_scheme okoz neki hibát.
choke_group.up.heuristics.set = default_leech,upload_leech_experimental

Nem tudod ez mi lehet? vagy hol nézzek utána. Most valahogy nem jött össze olyan gyorsan mint a múltkor és már 1 napja szívok vele.

(#2078) chros válasza Zoolesz (#2077) üzenetére


chros
őstag

Milyen uj verzoit? Biztos, hogy az rtorrent-ps-ch-t?
Ha igen, van mas verzio is telepitve, nem veletlen az indul el?
Ha root-kent forditod a "build.sh install ps" paranccsal, akkor az /optban kell, hogy letrehozzon konyvtarat es symlinket is.

Mas: hamarosan ismet ij verzio lesz, ujabb nyalanksagokkal.

[ Szerkesztve ]

(#2079) Zoolesz válasza chros (#2078) üzenetére


Zoolesz
csendes tag

Ch version 1.5.1
Ps version 0.9.7

Ez van most fent, de eddig mindig az install kapcsolóval futtatam a Ps helyett de ha haza érek akkor újra megnézem, remélem így jó lesz.

(#2080) chros válasza Zoolesz (#2079) üzenetére


chros
őstag

Hhmmm ....
Akkor nem azzal a kapcsoloval lesz a gond, ha igy csinaltad.

Honnan tudod, hogy a ch verzio indul el? En arra gyanitok, hogy van masik rtorrent is felrakra (van?) es az indul el a ch helyett, kulonben nem kapnal ilyen hibauzeneteket (hogy az adott parancs hianyzik). Ezt konnyen ki todod probalni:
- nevezd at a home konyvtaradban levo ".rtorrent.rc"-t barmire
- s igy inditsd el az rtorrentet, ahogy eddig probaltad
- igy el kell induljon valaminek (a beepitett konfigjat hasznalva), s a cimsorban latod majd, hogy ez csak sima rtorrent vagy a ch

Ha nincs masik, akkkor pontosan masold be a hibauzenetet es annak a config sornak a tarmalmat amit ir.

(#2081) Zoolesz válasza chros (#2080) üzenetére


Zoolesz
csendes tag

Igen több verzió volt fent sajna valami régebbi 0.9.6-os vagy mi fene, de most hogy újraraktam a PS kapcsoló szintén nem nyerő az Install az már jobb, mert az opt könyvtárban megjelennek fájlok csak még mindig nincs rtorrent, bár lehet hogy 1-2 warning miatt lehet hogy nem fut le a teljes build. Most dolgozunk rajta aztán meglátjuk.

(#2082) Zoolesz válasza Zoolesz (#2081) üzenetére


Zoolesz
csendes tag

Makefile:427: recipe for target 'diffie_hellman.lo' failed
make[3]: *** [diffie_hellman.lo] Error 1
make[3]: Leaving directory '/home/zoolesz/src/rtorrent-ps/libtorrent-0.13.7/src/utils'
Makefile:578: recipe for target 'all-recursive' failed
make[2]: *** [all-recursive] Error 1
make[2]: Leaving directory '/home/zoolesz/src/rtorrent-ps/libtorrent-0.13.7/src'
Makefile:508: recipe for target 'all-recursive' failed
make[1]: *** [all-recursive] Error 1
make[1]: Leaving directory '/home/zoolesz/src/rtorrent-ps/libtorrent-0.13.7'
Makefile:417: recipe for target 'all' failed
make: *** [all] Error 2
Command exited with non-zero status 2

hát ez a hiba amivel egyenlőre nem tudok mit kezdeni nice -n 19 time ./build.sh install parancs végén

(#2083) Zoolesz válasza Zoolesz (#2082) üzenetére


Zoolesz
csendes tag

probléma megoldva megvan a hiányzó csomag

sudo apt-get install libssl1.0-dev

(#2084) chros válasza Zoolesz (#2083) üzenetére


chros
őstag

Ugyesek vagytok!
Milyen a gcc verzio szam (csak kivancsisagbol)?

(#2085) Zoolesz válasza chros (#2084) üzenetére


Zoolesz
csendes tag

Hát annyira mégsem, illetve nem hiszem, hogy én vagyok a béna, de nem lehet felrakni egy csomó hibát dob közben is és az xmlrpc-c sehogy nem megy fel teljesen.

gcc verzió: 6.3.0, gondolom ez a gond.

A 8.8 debianra viszont simán felment a cucc ott 4.9.2 gcc van szóval még azzal is lefut.

(#2086) chros válasza Zoolesz (#2085) üzenetére


chros
őstag

Ezert kerdeztem a gcc verziot. Ha visszaolvasol itt egy picit, akkor kiderul, hogy mi a hiba.
Igy, ha nem ragazkodsz a 9-hez, akkor hasznaljatok regebbit egyenlore.
En meg mindig Ubuntu 14.04-en vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#2087) Zoolesz válasza chros (#2086) üzenetére


Zoolesz
csendes tag

Jaja, azért is tértem vissza régi rendszerre nem gondoltam, hogy lesz ilyen gond, de most már tudom. Most simán fut a régi rendszeren, de legalább nincs annyira szétbarmolva a rendszer és a legújabb ps-ch fut.

(#2088) chros válasza Zoolesz (#2087) üzenetére


chros
őstag

Remek! Ha lesz idom, valamelyik hetvegen most mar renezek erre a gcc problemara virtualhostban. De elotte egy uj verziot akarok kitolni :)

(#2089) F34R válasza Zoolesz (#2085) üzenetére


F34R
nagyúr

Szerintem diszrtoja valogatja, 6.3-tol mar masok az utasitaskeszletek, de ez nem okozhat gondot mert probakepp egy Solus linuxal is lefordittam, ott ment a 6.x branch GCC-vel. Most ugye megint van problema mert azota meg a 7.x lett a "stabil" GCC.

(#2090) chros válasza F34R (#2089) üzenetére


chros
őstag

Majd kiprobalom Debian 9-el, abban 6.3.0 van (mint a mostani ubuntuban is).
Nem tudom mi tortent mostanaban: eddig csigalassusaggal haladt a verzio valtas :)

(#2091) F34R válasza chros (#1863) üzenetére


F34R
nagyúr

Milyen ertekeket kell novelni ha a kesobbiekben 500-as vagy 1000-es digi-re valtanek?
Halozatfejlesztes lesz, megvette a regi szolgaltatot a DIGI igy mar village-ben is lehet hasitani a nettel :DDD

(#2092) chros válasza F34R (#2091) üzenetére


chros
őstag

Az elso blokkot erdemes atnezni, es kiserletezni eddig a vonalig bezarolag :
[link]
(Az rtorrent wikin van performance tuning page, magyarazattal hozza.)

De a fentebb emlitett 4x olvasasi bug miatt erdemes majd nezni a HDD terheltseget is, es annak megfeleloen beloni majd a download/upload limit-et.

Az jo hir! En vacak, meregdraga 76/20-assal sz*pok, es meg "rakenyszeritettek" VPN hasznalatara is, ami tovabb rontja a helyzetet :)

[ Szerkesztve ]

(#2093) chros válasza F34R (#2089) üzenetére


chros
őstag

Nos, osszessegeben 3 fo problemank van a kulonbozo disztribucio upgrade-ekkel:

1. fix OpenSSL 1.1 support
- pl Debian 9-en
- ez volt az, amit @Zoolesz tapasztalt Debian 9-en
- ez nem tul bonyolult, Jari mar elkeszitette a patch-et egy masik branchbe, csak backportolni kell

2. fix rpath linking
- pl. Ubuntu 17.07-ben
- erre mar pyroscope elkeszitett egy javaslatot, de meg akarom nezni, hatha van jobb megoldas is ra egyenlore

3. fix gcc v6.x issue
- ez az, amit pl. ViodLinux-on is jeleztel
- ez libtorrent/rtorrent git-gcc_6.x bug
- nem fogod kitalalni, mi a gond! :)
-- csak egy "gyors" hack-et tudtam ra kesziteni: mert nem tudom hol a bug libtorrentben (esetleg rtorrentben?) :)
- tovabbi info: [link]

1. es 3. fix-e mar a develop branch-ben van, ezutan a 2.-esnek nezek utana.

Koszi mindkettotoknek a bug reportot!

Ezek utan van meg kerdes, hogy mert ruhellem a disztribucio valtast?! :D

[ Szerkesztve ]

(#2094) F34R válasza chros (#2093) üzenetére


F34R
nagyúr

Jelenleg en is gondolkozok egy ujabb valtason, mert minden egyes verzioval borul valami...
Slackware current annak ellenere, hogy rolling tartalmaz regebbi csomagokat is amit mar pl Void, vagy Archlinux regen elfelejtett.

GCC 7.1-el a sima build megy viszont a gitrol nem rant le semmit.... (Slack)
Mai nap meg ranezek azelott, hogy teljesen atkoltoznek...

(#2095) chros válasza F34R (#2094) üzenetére


chros
őstag

"a gitrol nem rant le semmit"
Ez mit jelent? A build.sh script melyik resze?

(#2096) chros válasza chros (#2093) üzenetére


chros
őstag

"2. fix rpath linking: ... de meg akarom nezni, hatha van jobb megoldas is ra"
Volt. :)

Uj verzio (most csak a klienshez):

rTorrent-PS-CH 1.5.3-0.9.7, fobb ujdonsagok:
- input (command) history with categories (mint bash-ban)
- proper Inotify support
- c-ares, curl upgrade-elve
- OpenSSL 1.1 fix
- fix compiling issues with gcc v6.x
- fix rpath linking on newer distros by using relative rpath linking
-- ez nagyon erdekes: innentol kezdve a forditott konyvtarat:
--- at-lehet-nevezni, mozgatni, masolni !
--- igy, ha egyszer mar forditottal user-mode-ban, akkor nem kell az `install`-al ujraforditani, csak atmasolni az `/opt` konyvtarba
--- keszithetsz belole masoknak sima "tar.gz" file-t, s feltoltheted valahova

Teljes changelog.

Nos, ez nem volt egyszeru ... Remelem nem lesz hasonlo problema az elkovetkezo 2-3 evben! :D

[ Szerkesztve ]

(#2097) bencsikgab


bencsikgab
tag

Sziasztok, nem 100%-ban rtorrent related kérdés jön:

Adott egy rendszer, rTorrent 0.9.6 --with-xmlrpc-c / libtorrent 0.13.6, nginx, ruTorrent.

.rtorrent.rc: encoding_list = UTF-8
nginx.conf: charset utf-8;
locale: hu_HU.UTF-8

A speciális karaktereket tartalmazó mappanévvel rendelkező könytárak a filemanager pluginnel nem kezelhetőek - gondolok itt a törlésre, másolásra,stb.... Az rtorrentben sem ékezetesen jelennek meg, de ott is illetve ruTorrenten keresztül is kezelhetőek ezek a torrentek.

rtorrent fájl lista: A.bizalom.M-CM-!ra.avi
file manager: A.bizalom.??ra.avi
ruTorrent fájl lista: A.bizalom.ára.avi
xmlrpc: Index 0 String: 'A.bizalom.\xc3\xa1ra.avi'

Van esetleg ötletetek, hogy mi kerülhette el a figyelmem?

[ Szerkesztve ]

(#2098) chros válasza bencsikgab (#2097) üzenetére


chros
őstag

"Az rtorrentben sem ékezetesen jelennek meg"
Ez erdekes, szerintem ez csak TERM beallitas kerdese lesz. Min belul fut rtorrent? screen/tmux?
A filemanager-re pedig nem tudok valszt, nem hasznalom, ezt a rutorrent foruman kellene megkerdezni.

[ Szerkesztve ]

(#2099) bencsikgab válasza chros (#2098) üzenetére


bencsikgab
tag

screenen belül fut, sajnos -U kapcsolóval is ugyanaz a helyzet.

-U Run screen in UTF-8 mode. This option tells screen that your terminal sends and understands UTF-8
encoded characters. It also sets the default encoding for new windows to `utf8'.

gabor@home:~# echo $TERM
screen

Ez a deamon mode csak nekem új? Próbálta már valaki?

(#2100) chros válasza bencsikgab (#2099) üzenetére


chros
őstag

Ne screen-t hasznalj, hanem tmux-ot.
A daemon mode valoban uj, talan a kovetkezo verzioban benne lesz. De engem special nem erdekel :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  rTorrent
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.