Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Xiaomi MI-3 téma összefoglaló

ANDROID 6.0 MARSHMALLOW FRISSÍTÉS
Olvasd el, mielőtt nekikezdenél!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2151) djula válasza hzoltan (#2150) üzenetére


djula
aktív tag

Az 1S-nél ugyanez kb 1-1,5 nap.
2-2,5 óra képernyőidő.

(#2152) kriver válasza hzoltan (#2150) üzenetére


kriver
tag

Köszönöm.
Tehát bár ez is Snapi SoC, nem érződik annyira mint a Redmi 1s-nél. Ott 1-1.5 napot adnak.
Az elején biztos sokat nyomkodnám, de ha megszokom, nem nyúzom. Játékra használnám legkevésbé.
A régi Acer S500-am 1450-es akkuja (Snapi SoC, 4.3" IPS HD LCD) átlag használatban 2-3 napot kibírt.

Mennyire melegszik aktívabb használat során (Mi3)?

[ Szerkesztve ]

(#2153) hzoltan válasza kriver (#2152) üzenetére


hzoltan
tag

Én nem tapasztaltam melegedést, igaz, játékot nem futtattam rajta. Normál felhasználással max. langyos volt.

(#2154) s4tch válasza kriver (#2152) üzenetére


s4tch
veterán

Játékoknál előfordul, hogy langyosodik a hátlap, de nem vészes, nem fogja égetni a kezed. Tényleg inkább langyosodás, mint melegedés.

Az MTK-s Hongmi egyáltalán nem melegszik.

(#2155) virkir válasza bozarjoska (#2141) üzenetére


virkir
veterán

Akkor te vagy a kivétel aki erősíti a szabályt.
Botrányos a memóriakezelése tele vannak a fórumok ezzel a problémával, bár a 4.3-tól sem vagyok elragadtatva.
Egy vicc, hogy maga a rendszer lazán felzabál 1GB+-t.
Nem működő értesítő led, na ez nekem is megvan, igaz még nem tudom nem-e a Lightflov kavar be de pl nem fogadott hívást nem jelzi.
Nem működő szinkronizálások. Ez is megvan nálam.
kMail pl itthon belőve wifi-n letölt mindent majd a 3G-re bacik, beállítás tesztelésnél szerver hiba üzenetet dob.
Ezt olyan tökélyre fejlesztette, hogy ismét wifire csatlakozva sem működik.
Maradjunk annyiban, hogy első tapasztalataim alapján a miui egy jókora bughalmaz attól függetlenül, hogy jó rendszer lehetne. De nem az.
Még egy ficsőr.
WSM felrakva MiTools-al beállítom a bővített hangerőt, de képtelen az értesítést a fő hangerőtől függetlenül némítani, a Llama még sipákol is folyamatos hibaüzenetekkel ha profilba is különbözőre venném az értesítést meg a csengetést.
Namost ez egy közel stock sony 4.2-es szoftveren még gond nélkül ment.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#2156) llaszlo válasza kriver (#2142) üzenetére


llaszlo
veterán

Itt meg tudod nézni a pontos méretet, hogy mekkora. Csak írd be a típusát meg állítsd be a kijelző méretet.
link

[ Szerkesztve ]

(#2157) kriver válasza llaszlo (#2156) üzenetére


kriver
tag

Köszi! Szép nagy. A bal felső ikon jobb sarkát már nem éri el a hüvelykujjam. :)
Meg tudnám szokni, igaz két kézzel használnám. Annyira vékony, hogy tuti kiesne egy kézből. Hamar megszoktam a 4.3"-at is. Mégse phabletet veszek. Egyre szimpatikusabb. Megpróbálok egy Alcatel Pop C7-et megfogdosni holnap (az is 5"). Az 3 mm-rel rövidebb, 1,8 mm-rel keskenyebb és 1,8 mm-rel vastagabb. Súlyban 17g a Mi3 javára. Jó lesz viszonyítani
Sajnos Z1-et csak egy hét múlva tudnék a vodánál megnézni.
Hasznos volt a linkelt oldal. :R

[ Szerkesztve ]

(#2158) bozarjoska válasza virkir (#2155) üzenetére


bozarjoska
őstag

Nem mindegy mennyi az kibaszott szabad ram ha megy minden rendesen... sose fogom megérteni
Led megy, gyári mail tökéletes, hangerő minden maxon nem állítgatom
Akkor úgy látszik sonyt kell venni nincs mese.
Ja és szinkronizál mindent ami kell

[ Szerkesztve ]

(#2159) kriver válasza llaszlo (#2156) üzenetére


kriver
tag

Ekkora lenne a váltás. Durva. :)

[ Szerkesztve ]

(#2160) tDr1v3r válasza bozarjoska (#2158) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Nálad.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#2161) tupacamaru válasza kriver (#2159) üzenetére


tupacamaru
veterán

Nálam most ekkora volt... :B

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#2162) virkir válasza bozarjoska (#2158) üzenetére


virkir
veterán

Kurvára nem mindegy mivel elég hamar be tud telni és lazán bezárogatja amiről úgy gondolja, hogy nem kell.
Namost ez sok esetben nem egyezik meg az én és sok más fórumtárs elképzeléseivel. Ergó szar a rendszer.
Hiába hajtogatod nekem és szintén sokaknak nem működik tökéletesen a led értesítés, arról nem beszélve, hogy ha már belerakták a beállítás lehetőségét az ne merüljön már ki három értesítésben mert így minden csak nem jó és elégséges.
Ha neked az jó, hogy éjszaka vagy egy délutáni szieszta idején minden jelentéktelen értesítés felugraszt mert nem tud kusolni az értesítési hang de pl a hívásra viszont szükség lenne legyen neked.
De amiket leírtál az számomra az igénytelenség egyik megnyilvánulása és ha neked bőven jó egy telefon ahogy van a te rendszered a WP, nem az android.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#2163) zolikaDB válasza tupacamaru (#2161) üzenetére


zolikaDB
veterán

Jóvanakkor, mutatok én is egyet: [link]

(#2164) bozarjoska válasza virkir (#2162) üzenetére


bozarjoska
őstag

Talán mielőtt veszel valamit utána kéne nézni mégis hogyan működik a rendszer nem utána mondani hogy jajj hát ez star -.-
Na mindegy szerintem jó és megfelel szerinted nem. Befejeztem

(#2165) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Urak!
Mailkliensben mit kellene állítani ahhoz, hogy új jöjjenek az email-jeim, mint az sms-ek? Tehát jön egy levél, és fel is villan a képernyő...
Iphone-on így volt, csak ott ehhez nem kellett semmi extrát állítani.
Köszönöm!

(#2166) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Zsír!
Iphone SMS-ek, jegyzetek, telefonszámok és Nexus Google Keep jegyzetek átmentve :D

(#2167) llaszlo válasza zolikaDB (#2163) üzenetére


llaszlo
veterán

(#2168) bozarjoska


bozarjoska
őstag

4.4.4 nem igazán kompatibilis a wsm toolsal... vagyis csak félig meddig, valami megy valami nem

(#2169) zolikaDB válasza llaszlo (#2167) üzenetére


zolikaDB
veterán

Mondjuk a Desire is egy igenyes, jo vas volt a maga koraban ;)

(#2170) Drenadar válasza zolikaDB (#2169) üzenetére


Drenadar
veterán

Imádtam...

(#2171) samu74


samu74
addikt

Sziasztok!
Eléggé körbejártam a témát,és ez a MI3 tetszik.Kiváncsiságból kérdezem,hogy a 900 mhz-es 3G mükszik-e rendesen?Meg úgy általában jó-e a térerő rajta?Fülessel szépen szól?
Köszi a választ!

-----------

(#2172) bozarjoska válasza samu74 (#2171) üzenetére


bozarjoska
őstag

Térerő okés, piston fülessel jól szól

(#2173) trebrona válasza virkir (#2101) üzenetére


trebrona
nagyúr

Llama megoldás: Beállítások=>Kisegítő lehetőségek=>Szolgáltatások Llama bekapcs. Így folyamatosan futni fog. Illetve itt lehet mindennek állandó futást biztosítani. Hongmin így működik, gondolom jó lesz neked is. Ha már megvan, akkor bocs.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#2174) virkir válasza trebrona (#2173) üzenetére


virkir
veterán

Már meglett a miuihu-ról de azért köszönöm a segítséget.
Az ilyen állandó futásigényű programoknak engedélyezni kell az auto indulást meg nagyjából mindent megengedni.
Mi3-on Biztonság-Engedélyek-Alkalmazások engedélyének-kezelése-Alkalmazások, vagy egyszerűbben az alkalmazásoktól is el lehet jutni a végére, itt rábökve az adott alkalmazásra lehet beállítani mennyit engedünk meg abból amit szeretne
A HD Widget se akart frissülni amíg nem engedtem szabadjára.
Namost visszakanyarodva, hogy jó e a miui azt kell mondanom, hogy nekünk "kockáknak" jó de egy átluser ne keveset szívhat a végletekig szabályozhatóság miatt, tehát nem az igazi lenne még mit finomítani rajta.
A tegnapi sikeres kutakodás után úgy tűnik marad a telefon. :D
Ma leveszem a gyári fóliát aztán megy rá az üveg csak tok lesz sokára mert a kiskínai nem kapkodja el a küldést.

[ Szerkesztve ]

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#2175) zolikaDB válasza virkir (#2174) üzenetére


zolikaDB
veterán

Majd ird mar meg, h az ujjlenyomatokat mennyire szereti az uveg!
Milyen tokot rendeltel?

(#2176) virkir válasza zolikaDB (#2175) üzenetére


virkir
veterán

Ezt
Ujjlenyomat teszt holnapra, hétfőre mert még nem tudom mikor lesz egy nyugodt félórám :D

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#2177) tupacamaru válasza zolikaDB (#2175) üzenetére


tupacamaru
veterán

Szerintem eléggé szereti.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#2178) llaszlo válasza zolikaDB (#2169) üzenetére


llaszlo
veterán

Hát én már bánom, hogy nem i4-et vettem, akkor. Sokkal jobb lett volna.

(#2179) llaszlo válasza virkir (#2176) üzenetére


llaszlo
veterán

Ezt a tokot én is néztem majd írd meg, hogy milyen. Egyelőre olyat rendeltem ami már a korábbi telóknál is nagyon bevált nekem. Talán belefér ezzel együtt is. :)
link

(#2180) hriska válasza llaszlo (#2179) üzenetére


hriska
aktív tag

Szerintem egy jó minőségű tok.
Tökéletesen illeszkedik a telefonra.Talán egy kicsit csúszós annak ellenére hogy a hátulja teljesen rovátkázott,de azért nem annyira mint a telefon eredeti hátlapjával.Bár ez relatív,mert lehet az én kezem szárazabb... :U
Esztétikailag tökéletes,már HTC One-os kolléga is kérdezt,hogy van e ezen tok......

-Bárcsak egy légy lenne a világ, én meg egy összetekert újságpapír!-

(#2181) llaszlo válasza hriska (#2180) üzenetére


llaszlo
veterán

Kösz a leírást.

(#2182) hriska válasza llaszlo (#2179) üzenetére


hriska
aktív tag

Kiegészítés... :B
Talán annyi hátránya van ehhez képest,hogy intenzív használat mellett melegszik a telefon rendesen....nincs hűtés,le van zárva a hátulja! :K

-Bárcsak egy légy lenne a világ, én meg egy összetekert újságpapír!-

(#2183) zolikaDB válasza hriska (#2182) üzenetére


zolikaDB
veterán

Sztem ez f.s. Marmint nalam. Nem tudok rendesen gepelni. Ha hatrahajtom, kenyelmetlen.
Ez a velemenyem :) De a minosege kellemes. Ha sokat van hatrahajtva, sztem meg fog torni.

(#2184) hriska válasza zolikaDB (#2183) üzenetére


hriska
aktív tag

Én is a Nilkint használom.... :K
Nem jön be ennél,hogy hívásnál állandóan két kéz kell! :N

-Bárcsak egy légy lenne a világ, én meg egy összetekert újságpapír!-

(#2185) llaszlo válasza zolikaDB (#2183) üzenetére


llaszlo
veterán

Nekem is pont ez vele a bajom, hogy ha csak kinyitom, akkor használhatatlan a telefon. Teljesen hátra kell hajtani, hogy rendesen használható legyen.

(#2186) virkir válasza llaszlo (#2185) üzenetére


virkir
veterán

A szép miui narancs színéről nem is beszélve.
Fekete telefonhoz annyira cukiság hogy csak na... :D

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#2187) Applejack válasza zolikaDB (#2124) üzenetére


Applejack
csendes tag

A vcardok iCloudba importálásánál figyelni kell arra, hogy a vcard verziója ne legyen 2.1 vagy alacsonyabb , hanem 3-as.

Egy szövegszerkesztővel egyszerűen orvosolható a dolog.

Ha a különálló vcard állományokat egybemásolod, akkor az iCloud - mivel nem tud egy menetben több vcard filet beimportálni - megeszi az egybegyúrt állományt és szétbontja a különálló névjegyekre.

http://www.electronmedia.in/wp/fix-vcfvcards-importing-errors-icloud/

Urak!
Hogy a rossebbe lehet jó vcard file-t a telefonnal megetethetővé tenni?
Csináltattam az iclouddal, csináltattal egy Apple progival is, de amikor rákattintok, vcard beolvasása sikertelen... Miért? (bár ez lehet android probléma)

(#2188) zolikaDB válasza Applejack (#2187) üzenetére


zolikaDB
veterán

Koszonom, azota megoldottam!
Mas kerdes: nincs nalam a telefon toltoje. A Nexusom toltojevel hasznalhatom? Output: 5.0V - 2A. Karosithatja?

(#2189) virkir válasza zolikaDB (#2188) üzenetére


virkir
veterán

Nyugodtan mivel a telefon/akku szabályozza a töltést.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#2190) WOT-H-A-C válasza zolikaDB (#2188) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

A telefon csak annyi feszt. vesz fel amire szüksége van....

Ha gyengeminőségű a töltő akkör azt kijelzőn észrefogod venni...ha nem tapasztalsz semmi rendellenséget akkor mindeOK!!!!

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#2191) zolikaDB válasza WOT-H-A-C (#2190) üzenetére


zolikaDB
veterán

Asus feliratos Nexus tőtő, csak tàn nem gagyi... :DDD
Kivancsi vagyok, h a Nillkin konyvborito szeru tokjat hatra lehet-e annyira hajtani, h ne zavarjon...

(#2192) djula válasza WOT-H-A-C (#2190) üzenetére


djula
aktív tag

Áramot.

(#2193) hriska válasza zolikaDB (#2191) üzenetére


hriska
aktív tag

Semmi gond nam lesz a 2A-es töltővel!
Milyen borítót rendeltél?:-)

-Bárcsak egy légy lenne a világ, én meg egy összetekert újságpapír!-

(#2194) tupacamaru


tupacamaru
veterán

Élő időjárás háttérnél nálam mindig este van. :F

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#2195) zolikaDB válasza hriska (#2193) üzenetére


zolikaDB
veterán

Meg semmilyet!
Jelenleg a gyari ajandek "tok" van rajta, a ragasztos!
Nillkinbol ezeket neztem:
[link]
[link]
Bar, olyan jobb lenne, ami alul es felul vedi a telefon éleit.

(#2196) hriska válasza zolikaDB (#2195) üzenetére


hriska
aktív tag

Silikon tok....! :-)
Az is van,de inkább hagyjuk.......

-Bárcsak egy légy lenne a világ, én meg egy összetekert újságpapír!-

(#2197) virkir válasza tupacamaru (#2194) üzenetére


virkir
veterán

Amit itt leírtam megcsináltad?

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#2198) s4tch válasza zolikaDB (#2195) üzenetére


s4tch
veterán

A 2. típusból rendeltem pár hete egy sárgát és egy feketét. Előbb-utóbb már illene megérkeznie, kíváncsi leszek rá. A sárga büntethet.

(#2199) tupacamaru válasza virkir (#2197) üzenetére


tupacamaru
veterán

Ez a gyári progi, nincs az alkalmazások között. Ja és úgy beszélj velem hogy E52-ről váltottam. :B

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#2200) WOT-H-A-C válasza djula (#2192) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

igaz... _ :R

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.