Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Xiaomi MI-3 téma összefoglaló

ANDROID 6.0 MARSHMALLOW FRISSÍTÉS
Olvasd el, mielőtt nekikezdenél!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2601) Oppenheimer válasza zolikaDB (#2599) üzenetére


Oppenheimer
veterán

sem gebasz, sem user error. masok a felhasznaloi szokasaink es az elvarasaink. neked alacsonyabbak az igenyeid. nem egyedi problema a ram szukossege.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#2602) llaszlo


llaszlo
veterán

Az esetleg nem lehet, hogy be van állítva, hogy kilőjje az appokat ha kikapcsol a kijelző és mondjuk ezért nem frissülnek a widgetek?

(#2603) tDr1v3r válasza hriska (#2582) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Szóval akkor a 4.4 csak stand-alone rendszer, ha 4.3-on vagyok ugyanúgy megkapom a legfrisebb MIUI-t mint a 4.4? Az igencsak fasza lehet. :K

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#2604) Oppenheimer válasza Oppenheimer (#2601) üzenetére


Oppenheimer
veterán

most pl ezen appok kozott valtogatnek, es ujratoltenek. mas nincs megnyitva. lehet szarragas, de nekem ez keves egy 2gb ramos telefontol, mikor egy stock droid ennyi rammal 10 (!!!) appot benntart a memoriaban.

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#2605) tDr1v3r válasza Oppenheimer (#2604) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Ugyanez a bajom nekem is. Neked nem töltöget újra a gyári browserben (ha használod) ha tabok között váltasz?

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#2606) Oppenheimer válasza tDr1v3r (#2605) üzenetére


Oppenheimer
veterán

nem szoktam sok tabbal bongeszni, max 3. nem figyeltem, hogy ujratoltenek-e, lehet hogy annyira megszoktam eszre se veszem. :D

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#2607) Tomi_Ohl válasza Oppenheimer (#2604) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Újra szoktad indítani? Nekem újraindítás után akár 1200mb+ szabad ramom van. Az más kérdés, hogy Fb+Messenger+akármi képesek felzabálni, de...na mindegy. Lehet, hogy azért nem érint kritikusan engem a dolog, mert eddig mini pro-t használtam, na ott meg aztán a multitaszking szinte egyenlő volt a nullával (bár Super Jelly Bean-nel el lehetett érni akár 270mb szabadot is, ez ott nagyon nagy szó volt)
Amúgy meg, a hozzászólások alapján 4.3 alatt nem volt ilyen probléma, úgyhogy nyugodtan downgradelhetsz.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#2608) Tomi_Ohl válasza Oppenheimer (#2606) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Opera mini biztos nem tölt újra.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#2609) llaszlo válasza tDr1v3r (#2605) üzenetére


llaszlo
veterán

Nekem nem. Tökéletesen működik. :) De ahogy írtam én 4.3-at használok. Ha valamit újratölt, akkor már tényleg sok cucc fut.
Pont az ilyen bugok miatt kérdeztem rá és ezért nem tettem fel a 4.4-et.

(#2610) Oppenheimer válasza Tomi_Ohl (#2607) üzenetére


Oppenheimer
veterán

4.3-mal is van ilyen problema. ujrainditas segit kb 1 oraig. orankent restartoljam? :F

ki fog opera minizni egy csucskategorias telefonon? hmm? chrome a bongeszok aduasza, ebben ezen a szinten nem lehet kompromisszum.

kiszalltam, mielott megtobb embert verig sertek.

btw hasznald a szerkesztes gombot.

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#2611) llaszlo


llaszlo
veterán

Kipróbáltam tizen valahány appnál jött pl a dolphinnál a lap újratöltése, meg az FB is, akkor töltött újra. De én nem görcsölök pár másodperc miatt. :)

(#2612) Tomi_Ohl válasza Oppenheimer (#2610) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Nem tudom, mások szerint a 4.3 jó (én nem próbáltam, nekem 4.4-gyel küldték már az üzletből)
Most 4 oldal van megnyitva a böngészőben, nem tölt újra.
BTW hogy kell valakinek szerkesztésben válaszolni mobilon? Csak desktopos nézetben oldható meg?

Szerk.: nézegettem pár témát, és ott a screenshotokon mindenhol 1300mb+ szabad RAM volt, úgy, hogy közben több dolog is futott. Az hogy lehet?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#2613) szkorhetz válasza Tomi_Ohl (#2612) üzenetére


szkorhetz
őstag

Csak a Mi3-n tűnik ennyire szarul optimalizáltnak a MIUI.

(#2614) tDr1v3r válasza llaszlo (#2611) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Oké, te nem, de nekem fontos mert ha egy app újraindul akkor az előző tevékenységemet is elvesztem.

(#2613) szkorhetz: Azért a Redmi 1S-ről se hallottam túlzottan jókat... de vicces hogy ott is 3-400 megás elérhető RAM-ról beszélnek többen belakás után.

(#2612) Tomi_Ohl: Jó kérdés... de ha tippelnem kell akkor azok a screenshotok még 4.2 alatt készülhettek.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#2615) Drenadar


Drenadar
veterán

vicces lassan ott tartunk hogy a win jobban kezeli a memóriát?

(#2616) zolikaDB válasza Oppenheimer (#2604) üzenetére


zolikaDB
veterán

Mikozben ezt irom, valtogatok az appok kozt, mindben irok valamit szovegboxban, es nem vesz el...
Ugyan 3 tab van, de nem toltenek ujra.
Es meg a dropbox is megy.
[link]
[link]
[link]

(#2617) Oppenheimer válasza Drenadar (#2615) üzenetére


Oppenheimer
veterán

A windows jobban kezeli a memóriát, igen. Ezen mi a meglepő?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#2618) Tomi_Ohl válasza zolikaDB (#2616) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Hányas Android van fent? Ha 4.3on tényleg sokkal jobb lenne, lehet, hogy downgradelek.
(#2617) Oppenheimer: mondjuk a wp tényleg jobban, meg az asztali win is sokat fejlődött.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#2619) Drenadar válasza Oppenheimer (#2617) üzenetére


Drenadar
veterán

mert windowson is mindig mindenki ezen lovagol hogy mennyi a szabad ram...

(#2620) Oppenheimer válasza Drenadar (#2619) üzenetére


Oppenheimer
veterán

windows memóriakezelése teljesen más. virtuális tárkezelés van lapszervezéssel, prefetchinggel és clusteringgel. sőt az alkalmazások megoszthatnak egymás között memóriát is (dll-eket nem kell többször betölteni pl). nem érdemes egy mobil os memóriakezeléséhez hasonlítani.

wp memóriakezelése nem tökéletes, ott is hasonló a baj mint a miuival: a rendszer önmagában túl sokat foglal. 1GB-os készülékeken 8.1 óta nem nagyon van multitasking.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#2621) zolikaDB válasza Tomi_Ohl (#2618) üzenetére


zolikaDB
veterán

Android: 4.3, MIUI: 4.3.14.

(#2622) Tomi_Ohl válasza zolikaDB (#2621) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Köszi. Ez az utolsó 4.3 a Mi3ra? Vagy melyik az utolsó MIUI verzió, amelyik még 4.3 alapú?

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#2623) llaszlo válasza zolikaDB (#2616) üzenetére


llaszlo
veterán

Mik azok a lakatok az appokon? Az mire szolgál?
Úgy látom azzal a rendszerrel használod a telefont amivel kaptad. :)

Tomi_Ohl
Az utolsó a 4.3.28 nekem az van fent.

tDr1v3r: Köszönöm. Sejtettem, hogy valami ilyesmi van a háttérben. Ezt hol kell beállítani?

[ Szerkesztve ]

(#2624) tDr1v3r válasza llaszlo (#2623) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Azok a lakatok azt jelzik hogy rögzítve van az app a memóriába, tehát ha nyomsz egy cleanup-ot akkor nem fogja kilőni azt az alkalmazást.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#2625) Oppenheimer válasza tDr1v3r (#2624) üzenetére


Oppenheimer
veterán

De ezt a taskváltó első megnyitasakor el is magyarázza a rendszer, nem értem hogy kerülheti el valaki figyelmét.

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#2626) Tomi_Ohl válasza llaszlo (#2623) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

4.3.28? Előbb utánakerestem, és én a 4.4.27-eset találtam...de lehet, hogy valamit elnéztem. Lehet, hogy kipróbálom, de csak jövő héten.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#2627) tDr1v3r válasza llaszlo (#2623) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Amikor be van töltve a RAM-ba az app akkor húzd le az ikonját, úgy fogja rögzíteni. Ha ki akarod lőni akkor meg húzd felfele.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#2628) zolikaDB válasza llaszlo (#2623) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ha a clean up-ban az appot lefele huzod, akkor lelakatolod, vagy eppen eltavolitod a lakatot.
Tomi: nem tudom, de ahogy Laci mondja, ezek szerint van ujabb. En azzal hasznalom a telefont, amivel kaptam.
Ha ehhez kepest lenne egy ennel erezhetoen sokkal gyorsabb rom, ami kőstabil, azt feltennem.
De igy, Iphone es Nexus 7 utan, valamint latva par Galaxyt, Lumiat, azt mondom, nekem perfekt ez a keszulek.

(#2629) s4tch válasza Oppenheimer (#2604) üzenetére


s4tch
veterán

4.3, Tapatalk is megy, nem tölti újra egyiket sem.

Az az érzésem, fogsz te még problémázni más telefonnal is. A helyedben segítenék magamon: gyárilag rootolt telefonon elég könnyű megtalálni és likvidálni vagy lefagyasztani a sok memóriát igénylő programokat.

(#2630) Tomi_Ohl válasza zolikaDB (#2628) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Mégiscsak 4.4.27 az utolsó 4.3-as ROM.
Itt írják: http://en.miui.com/thread-21054-1-1.html
Itt pedig az van, hogy a 4.5.9 az Android 4.4 update (közben a 4.5.2 kimaradt valami ünnep miatt): http://en.miui.com/thread-20928-1-1.html

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#2631) Oppenheimer válasza s4tch (#2629) üzenetére


Oppenheimer
veterán

ezek eleg lightweight appok a fb es fb messengerhez kepest. rossz osszehasonlitas. kerlek ne akarjatok gyozkodni az igazatokrol, mert nincs igazatok, es csak folosleges vita a vege. van akinek megfelel, hogy ennyi ramot foglal a rendszer, van akinek nem. nekem nem. szoktam latni egy baratom stock droidjat hogy uzemel (jiayu g4s), es a miui a kozelebe sincs annak a dinamikus es gyors mukodesnek.

udv. :R

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#2632) bozarjoska válasza Oppenheimer (#2631) üzenetére


bozarjoska
őstag

Akkor lehet azt kellett volna venned, sosem késő

(#2633) Oppenheimer válasza bozarjoska (#2632) üzenetére


Oppenheimer
veterán

szerezz nekem vevot, ne csak tuzet szitsd.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#2634) Tomi_Ohl válasza Oppenheimer (#2631) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Viber és a böngésző nem annyira, de nem akarok trollkodni, ez tényleg felesleges vita. (A forráskódokat azért még megvárhatnád ;] )

Nem tudja véletlenül valaki, hogy a 4.4.27-es ROMot hol tudom letölteni? Mindenhol csak 4.4.25-öset találok (a .27 egy fontos hibajavító patchet tartalmaz)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#2635) tDr1v3r válasza Oppenheimer (#2631) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Azért várd meg a MIUI V6-ot, hátha javít...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#2636) zolikaDB válasza tDr1v3r (#2635) üzenetére


zolikaDB
veterán

Oppenheimer: Iphone 5S.
Kollega: hogy megy ez? 4.3-ra fel lehet rakni magasabb MIUI verziot? Vagy csak a legfrissebb Android verziora?

[ Szerkesztve ]

(#2637) s4tch válasza Oppenheimer (#2631) üzenetére


s4tch
veterán

Viber lightweight? :DDD

"mert nincs igazatok"

Nyilván.

(#2638) Oppenheimer válasza s4tch (#2637) üzenetére


Oppenheimer
veterán

te meg en masra használjuk a telefont es mashogy. mikor érted meg? mikor erted meg hogy emiatt nincs ertelme vitazni? ertelmetlen vitaban hogy lehetne barkinek is igaza? tenyleg ne akarj mar tovabb gyozkodni.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#2639) s4tch válasza Oppenheimer (#2638) üzenetére


s4tch
veterán

A hülyeséged sajátos látásmódod már régen rád hagyom, de a betérőknek az nem információ, hogy van egy szem júzer, aki a megoldás keresése helyett csípőből tüzel és fosozza az egyébként tökéletesen használható rendszert. Remélem, mihamarabb elmegy a telefonod. Egy kalappal az eladáshoz.

(#2640) virkir válasza Oppenheimer (#2631) üzenetére


virkir
veterán

ezek eleg lightweight appok a fb es fb messengerhez kepest.
Te meg felhozod az android két legratyibb appját. Az a szaros fészbúk app konkrétan lazán képes felzabálni az összes szabadon hagyott ramot, majd ahogy a rendszer takarítana azonnal lefoglalja az éppen felszabadultat.

#2583 kriver
Nóóórmális?
Mi a viharnak fizetnék 50%-os felárat egy kínai belpiacos importált szutyokért?
O+O-ra meg az esetleges hitel lehetőség miatt érdemes hazánkban is nézelődni.
Barátom aki hitelre vesz felsőkategóriás telefont az más aljasságra is képes, arról nem beszélve, hogy az amúgy is pofátlanul magas árat fejeld meg még a hitelkamatával.
Mi3-nál a 16GB-ot megtoldom egy OTG-s pendrive-val
Én meg megnézlek egy családi eseményen kattintgatva a lifegő pendrive-val.
OMG tényleg ki kéne már halnia az emberiség jórészének és nem tudom, hogy ennyi racionalitásod van összesen vagy csak simán trollkodsz.

[ Szerkesztve ]

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#2641) hriska


hriska
aktív tag

Nem kéne csesztetni Oppenheimer kollégát...
Én tudom,hogy elég sok romot kipróbált,próbált visszaállni 4.3-ra 4.4 után,de a RAM problémák nem oldódtak meg nála....
Nem mindig JÚZER ERROR a dolog......
Lehet,hogy neki mások az igényei,de az is lehet hogy kifogott egy hibás telefont...
Már lezongoráztuk vele 4.3 alatt a dolgokat,nála újratöltött,nálam nem....
Ez sajnos nem hihetetlen dolog!
És amúgy is...Ha neki magasabbak az elvárásai,abban sincs semmi kivetni való!

&bozarjoska

Szuperek a benyögéseid,de néha megtarthatnád magadnak....

Nem arról van szó,hogy mindenbenegyet értek vele...
Nekem 3-om Xiaomi telefon van a birtokomban,tehát engem lehet fanatikusnak nevezni...DE
Hibák mindenhol,mindenben lehetnek.....

[ Szerkesztve ]

-Bárcsak egy légy lenne a világ, én meg egy összetekert újságpapír!-

(#2642) tDr1v3r válasza zolikaDB (#2636) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Ezt kérdeztem a mai nap folyamán korábban én is, akkor az egyik kollega azt válaszolta hogy igen. Megerősíteni nem tudom hogy valós-e...

(#2641) hriska: Nálam is ugyanaz van mint Oppenheimer-nél. Tényleg nincs valami rendben... de érdekes hogy másnál meg nemigazán jelentkezik a probléma.

Most amúgy újraindított rendszernél ~1120 mega szabad van... arra gondoltam most hogy lehet ennyit szemetel a teló hogy cache-ben tartson sok appot (vagyis annak bizonyos elemeit), mert akkor fogy el a RAM ha komolyabban el kezdem használni a telefont. Aztán cleanup után meg ennyi sose szabadul fel...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#2643) fi:zi'k válasza hriska (#2641) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Nem azzal van gond, hogy neki nem felel meg, hanem ahogy most már előadja.
Tényleg betéved ide vki tájékozódni és csak azt látja, hogy így szar, meg úgy szar, holott ez nem igaz.
Adja el, vegyen olyat ami megfelel számára, téma lezárva.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#2644) Oppenheimer válasza fi:zi'k (#2643) üzenetére


Oppenheimer
veterán

nem art, ha a latogatok negativ velemenyt is latnak. senkinek sincsenek xiaomi reszvenyei, es senki nem dolgozik naluk, igy titeket sem kene, hogy annyira zavarjon 1-2 elijesztett vevo. lehet hogy a kovketkezo oppenheimertol mentelek meg titeket, mert hasonlo igenyei lennenek, mint nekem.

I'm out

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#2645) fi:zi'k válasza Oppenheimer (#2644) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Egy szóval nem mondtam ,hogy nem lehet negatív vélemény. Én is leírtam.
Csak ez a vergődés, már nem igazán tudom másnak nevezni, ez ami zavar. Ha tényleg ennyire nem boldogulsz, akkor miért kínzod magadat?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#2646) Oppenheimer válasza fi:zi'k (#2645) üzenetére


Oppenheimer
veterán

a CM kapcsán irtam egy negativ hsz-t, amire erkeztek valaszok, amikre en reagaltam. ez pedig idaig gyuruzott az utobbi 2 napban. elotte 1 hetig nem irtam semmit, az fel se tunt? ez utan se tervezek majd ide irogatni, ne aggodj. de az biztos hogy az ismertsegi koromben nem 1 ember csodalkozott ra a mi3 "kepessegeire".

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#2647) virkir válasza Oppenheimer (#2646) üzenetére


virkir
veterán

1 hetig nem irtam semmit, az fel se tunt?
Nem mert olyan jól éreztük magunkat.
az biztos hogy az ismertsegi koromben nem 1 ember csodalkozott ra a mi3 "kepessegeire".
Mire? Arra, hogy nem találod az ékezetes karaktereket?

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#2648) Oppenheimer válasza virkir (#2647) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Glenda letett valamit az asztalra, megis ot gyalazod az alairasodban. Ellentetben vele, te annyit ertel el, hogy a trollkodasod miatt elvettek az egyeni avatarod. Ennek ismereteben nem hiszem hogy barmi nemu kritikat fogadnom kene toled.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#2649) virkir válasza Oppenheimer (#2648) üzenetére


virkir
veterán

Ha csak annyit sikerül letennem az asztalra, hogy elhúzz innen már akkor sokaknak örömet szerzek.
Nekem ez elég.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#2650) llaszlo válasza Tomi_Ohl (#2634) üzenetére


llaszlo
veterán

A 4.4.27 az pont egy hónappal későbbi lenne, mint a 4.3.28.
Viszont a 27-es verzió kizárt, mert mindig pénteken adják ki 04.27. meg vasárnap volt.
Te valamit nagyon elnéztél.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.