Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Xiaomi MI-3 téma összefoglaló

ANDROID 6.0 MARSHMALLOW FRISSÍTÉS
Olvasd el, mielőtt nekikezdenél!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2301) tupacamaru válasza llaszlo (#2300) üzenetére


tupacamaru
veterán

Elküldenéd? :K

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#2302) virkir válasza zolikaDB (#2298) üzenetére


virkir
veterán

A reakciókat olvasva igazából nem előrelépés a 4.3-hoz képest.
Jobban meríti az akkumulátort, sokaknak sokféle kisebb nagyobb bug jön elő.
Én egyelőre nem piszkálom a 4.3-at amivel jött a telefon, max sys2-re felrakom az utolsó 4.3-as romot majd egyszer ha nagyon ráérek.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#2303) s4tch válasza zolikaDB (#2298) üzenetére


s4tch
veterán

CWM-ből javasolják flashelni a ROM-okat, de igazából a gyári recovery is megoldja a feladatot. A CWM mondjuk sokkal jobb, érdemes feltenni. Szintén ugyanezzel a procedúrával telepíthető root nélkül is. A vagyula-féle ROM pedig rootolt, egy kattintás bekapcsolni.

http://miuiandroid.hu/forum/viewtopic.php?f=11&t=319

Itt a "változások listája" alatt megtalálsz minden lényegeset. Használatban nincs sok különbség, ránézésre a bootanimáció és a billentyűzet az, amiben eltér egy normál multilang ROM-tól.

(#2302) virkir: csak bekapcsolt TDB (true dual boot) esetén flashelj két, teljesen eltérő rendszert a két partícióra! Leírás a miuiandroidon van, elég egyértelmű. Én első körben nem követtem az instrukciókat, jött is az instabilitás, az FC-k gyakorlatilag tetszőleges programtól.

[ Szerkesztve ]

(#2304) hriska válasza llaszlo (#2300) üzenetére


hriska
aktív tag

Miről mire váltottál?
Ha 4.3-4.4 akkor inkább ne is próbáld.Bár bátraké a szerencs..;-)
WSM tools-ot mindig újra kell aktiválni,annál csak az appot teszi vissza,a framewokot nem....:-(

-Bárcsak egy légy lenne a világ, én meg egy összetekert újságpapír!-

(#2305) llaszlo válasza hriska (#2304) üzenetére


llaszlo
veterán

2.3.7-ről 4.3.28-ra.

tupa, ok holnap.

Tok: Nekem ez jobban tetszik, hogy ki van vágva külön minden a kameránál. link

[ Szerkesztve ]

(#2306) hriska válasza s4tch (#2303) üzenetére


hriska
aktív tag

Gyári recovery akkor,ha átnevezi update.zip-re......;-)
Jobb a CWM.Fentebb linkeltem melyik kell,plusz a leírás is ott van...:-)

Ez nem neked szólt,te már kiismered :-Dmagad:-D

-Bárcsak egy légy lenne a világ, én meg egy összetekert újságpapír!-

(#2307) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Reggel 6 ota nyustolom a telefont:
[link]

(#2308) hriska válasza zolikaDB (#2307) üzenetére


hriska
aktív tag

De mennyi képernyővel? :F
És mennyi USB töltéssel? ;)

[ Szerkesztve ]

-Bárcsak egy légy lenne a világ, én meg egy összetekert újságpapír!-

(#2309) zolikaDB válasza hriska (#2308) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nem ertelek... Majd 60% kepernyo. Semennyi USB toltes.

(#2310) kriver válasza zolikaDB (#2295) üzenetére


kriver
tag

Első körben még biztosan, mostanra viszont már több webshop kínálatában megtalálható a Oneplus One. Inkább a Xiaomi forgalmazás miatt linkeltem (mint ahogy előttem már megteték a Hongmi/Redmi 1s fórumon is.) A xiaomishop.hu /com mellett elég brutális árai vannak a wayteqnek. És nem hiszem, hogy egy O+-t idehaza fognak szétkapni, ha garos javításra szorulna. Még vásárlás előtt állok, de ilyen árréssel inkább rendeltetem kínából a MI3-at 1év kínai garival, a különbözeten veszek tokokat, tg kijelzővédőt, esetleg egy Powerbank-ot. Még kijön egy garanciális körút is. :)

(#2311) kriver


kriver
tag

Nem idevágó, de volt már vkinek dolga az expansys-sal? Volt egy másodjára kiküldött Acer mobil garos javításon (egy unlock kód miatt...) 5 hét után ajánlotta az ügyf., hogy kérhetek pénzvisszafizetést. Megtettem múlt szerdán. Még nem utalták vissza az árát. Azt az összeget kipótolva szeretnék egy MI3-at. Az természetes hogy eddig elhúzódik egy pénzvisszafizetés?
Már nagyon szeretném a kezemben tartani a xiaomimat. ;(

(#2312) Kályosz79 válasza tupacamaru (#2294) üzenetére


Kályosz79
csendes tag

Az egész alu. A belsejében egy vékony bársony réteg van. Szerintem nincs 1 mm a tok.

Amúgy szerintetek várjam meg a köv frissítést, hátha javul a gps vagy a korábbi 4.7.25 verziót tegyem vissza?

[ Szerkesztve ]

(#2313) inteltunder


inteltunder
tag

[link] :O

jobb ma egy intel mint holnap egy amd

(#2314) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Olvasgatnivalo:
5200 mAh Powerbank
10400 mAh Powerbank

[ Szerkesztve ]

(#2315) batabe válasza zolikaDB (#2314) üzenetére


batabe
senior tag

Tervez valaki esetleg powerbankot rendelni? Csatlakoznék...

S22Ultra snapdragon / Garmin Venu 2 Plus

(#2316) zolikaDB válasza batabe (#2315) üzenetére


zolikaDB
veterán

En terveznek, de ha a magyar postakoltseget rarakjuk, akkor mar nemnagyon eri meg az arahoz kepest...

(#2317) zolikaDB válasza zolikaDB (#2316) üzenetére


zolikaDB
veterán

Itt 7k -> [link]

(#2318) hriska válasza zolikaDB (#2309) üzenetére


hriska
aktív tag

Ha rákatt az 59%-os képernyő részre akkor megmutatja hány órát volt a képernyő aktív....:-D

-Bárcsak egy légy lenne a világ, én meg egy összetekert újságpapír!-

(#2319) zolikaDB válasza hriska (#2318) üzenetére


zolikaDB
veterán

Jaa... Hat sokat, majd este megnezem megint.

(#2320) virkir


virkir
veterán

Aki most venne 16Gb-ost Antelife Spanyol raktáros eksün

[ Szerkesztve ]

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#2321) Milestone2 válasza virkir (#2320) üzenetére


Milestone2
nagyúr

226 Eur???
Érdekes pár napja nekem még 204Eur jött ki...
Ja, ez nem Spain...

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#2322) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Powerbank amugy hol van legolcsobban/legjobb-gyorsabb szallitassal?

(#2323) totj80


totj80
tag

Sziasztok
Most tudnék egy ilyet venni 70 ezer forintért .2 év garival . AZ megéri vag milyen árban mozognak ezek? ÉS a másik ,hogy azt irja csak angol nyelv van,olvastam hogy magyart fel lehet valahogy tenni,akkor mi változik vagy hogyan buherálom meg vele? köszi

[ Szerkesztve ]

(#2324) Milestone2 válasza totj80 (#2323) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Ha eredeti, az szerintem korrekt.
A nyelv a ROM-tól függ, azt meg elég sokfélét rakhatsz rá.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#2325) totj80 válasza Milestone2 (#2324) üzenetére


totj80
tag

Persze,rendes boltbol valo,svájban. Csak kicsit tartok töle,Van valami olyan hibája amitöl tartani kell? meg ez a magyar nyelv ,hogy kerül majd bele,azt nem tudom.De ha ROM-ot teszek rá akkor mi változik,felteszek egy másik rendszert vagy csak hozzá? NEm igazán tiszta,bocsi

[ Szerkesztve ]

(#2326) s4tch válasza totj80 (#2325) üzenetére


s4tch
veterán

Ez egy igen jó ár érte. Nincs ismert típushiba, a ROM frissítése pár lépésből megoldható: le kell tölteni két fájlt, rámásolni a telefonra, belépni a recoverybe (van hozzá leírás, ne ijedj meg tőle), és a két fájlt két külön lépéssel feltolni a telefonra. Onnantól a frissítések heti rendszerességgel érkeznek, és adatvesztés nélkül felrakhatók.

(#2327) totj80 válasza s4tch (#2326) üzenetére


totj80
tag

Rendben köszi,viszont ha nagyon nem jön be ennyiért kb. 2-3 honaposan el tudom adni? Még az a kérdés ,hogy ilyenkor belenyul a rendszerbe az ember? Megváltozik benne valami vagy csak felmegy az a 2 fálj és annyi?Gari vesztés vagy ilyesmivel jár?

(#2328) Milestone2 válasza totj80 (#2327) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Azért ez a telefon ugy van kitalálva, hogy ROMolhasson rajta a tulaj. Nem olyan zárt mint pl. A mostani LG-m, ahol garanciaveszto dolgokat kell muvelnem. Sokkal szabadabb a Mi3, szerintem ne felj tole. Tobb is van belole? Merre fele aruljak ennyiert ujonnan? (Szerintem nem ismeri aki arulja)

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#2329) totj80 válasza Milestone2 (#2328) üzenetére


totj80
tag

https://www.digitec.ch/de/s1/product/xiaomi-mi3-nur-englisch-16gb-silver-mobiltelefon-2481374

Svájci rendes bolthálozat. Ebböl az árbol mág 20 frank le is jön nekem. Igy 70 ezer ft.

(#2330) s4tch válasza totj80 (#2327) üzenetére


s4tch
veterán

El tudod adni, ebayen elég jó áron mennek a Mi3-ak. A garanciális feltételeket nézd meg a bolt honlapján, vagy kérdezd meg tőlük, hogy milyen körülményekkel biztosítják azt a 2 évet. Az enyém kínai garanciás, náluk a szoftverfrissítés nem jár garivesztéssel.

Az aláírásodból úgy tűnik, erősen alma vonalon mozogsz. Szokatlan lesz a méret és a szoftver is, az tuti.

(#2331) totj80 válasza s4tch (#2330) üzenetére


totj80
tag

Igen ,alma cuccaim vannak csak,viszont most betörött a kijelzöje és kellene valami novemberig. Ezért is tartok töle mert az iphone nekem egyszerü és logikus. Viszont ahogy néztem ennek a menürendszer hasonlit az almáéra és igy kellemesebb,nem aza tipikus android,amit nem csipek.Nem tudom bele merjek e vágni,mert nagyon tetszik meg árban is jonak tünik.

(#2332) totj80


totj80
tag

Na megrendeltem,kiváncsi leszek milyen lesz,ha nagyon nem jön be eladom,bár lehet novemberben igy is ugy is eladom mert kész lesz iphone.Köszi mindenkinek a segitséget és tuti lesz még kérdésem a magyar nyelv miatt.

(#2333) WOT-H-A-C válasza totj80 (#2332) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Csak vigyázz nehogy szifont addel a végén.... ;)

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#2334) totj80 válasza WOT-H-A-C (#2333) üzenetére


totj80
tag

:D azt azért nem hiszem ,imádom azt

(#2335) s4tch válasza totj80 (#2331) üzenetére


s4tch
veterán

Ez pofonegyszerű, a barátnőm a Mi3 kistesóját kb. egy óra alatt szerette meg iPhone4 után.

A Mi3 jó nagy tepsi, ezt leszámítva nem hinném, hogy bajod lehetne vele. A beállításokban sem fogsz elveszni, egy dologra figyelj: a widgeteknek, alkalmazásoknak alapértelmezésben le vannak tiltva az engedélyei, ami egyrészt jó (pl. nem fog semmi anélkül üzenetet küldeni, hogy ne engedélyeznéd), másrészt talán bonyolult azoknak, akik csak használni akarnak egy telefont anélkül, hogy bármit buzerálnának rajta. Ha nálad a telefon, és szerinted rendellenesen működik, inkább kérdezz, mielőtt jönne a "hát ez egy hulladék" verdikt :) Mindent meg lehet vele oldani, csomó olyan dolgot is, ami almán nem is létezik.

(#2336) totj80 válasza s4tch (#2335) üzenetére


totj80
tag

Rendben,ugy fogok tenni,kérdezni fogok az tuti.Elöször is hogy hol tudom megnézni hogyan tegyem rá a magyart.Van e olyan oldal ahol leirják? Ja és köszi szépen mindent,ugy látom itt jo a társaság
Megnézem googleban,elöbb kérdeztem mint kerestem,bocsi

[ Szerkesztve ]

(#2337) llaszlo válasza totj80 (#2331) üzenetére


llaszlo
veterán

Ez is az lesz hidd el. Van itthon több apple cucc is, tudom miről beszélek. Pont ezért szeretem a MIUI-t is. Magyar nyelv benne van.

Másnak ha 50% körül van a fényerő, akkor mennyire világos? Mert még a régi Desire telóm fényereje is nagyobb, mint ennek. Maxon meg pláne látni a különbséget. Mellé raktam még egy Lumia 710-et, de annak eleve jóval nagyobb a fényereje majdnem 100nittel magasabb.
Van itt esetleg valaki Kecskemétről vagy Salgótarjánból (hétvégén utazunk oda), akivel össze tudnám hasonlítani? Vasárnap (esetleg hétfőn, még nem tudom, hogy mikor jövünk vissza) délután Bp is jó lenne.

[ Szerkesztve ]

(#2338) totj80 válasza llaszlo (#2337) üzenetére


totj80
tag

Ugy hirdetik ,hogy csak angol nyelv,ezért kellene a magyar. De meg fogom majd oldani valahogyan.Na már nagyon kiváncsi vagyok,ennyi dicséret után milyen lesz,lehet igazatok lesz...

(#2339) totj80


totj80
tag

Na megvan hogyan kell magyart csinálni.A kérdés most a stabil verziot vagy a többnyelvüt szedjem le? Mivel masább egyik mint a másik?

(#2340) Milestone2 válasza totj80 (#2339) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Biztos kapsz majd konkrétabb választ is de szerintem sorra ki kell próbálni, mindenkinek más jön be...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#2341) morfondőr válasza totj80 (#2338) üzenetére


morfondőr
őstag

Végtelenül egyszerű a multilang rom telepítése:
1. Innen letöltöd a többnyelvű romot.
2. Átnevezed update.zip-re és felmásolod a telefon főkönyvtárába.
3. Kikapcsolod a telefont, majd a hangerő fel és a bekapcsoló gomb együttes nyomva tartásával bekapcsolod.
4. A megjelenő menüben a hangerő gombokkal navigálsz fel és le, a bekapcs gombbal választasz. Kiválasztod az angolt. Ezután kiválasztod az Install update.zip-et és megvárod, hogy végigmenjen a telepítés. Utána érdemes egy wipe-ot is csinálni, hogy minden helyre kerüljön, majd restart.
Ennyi! Elrontani sem lehet!

szerk.: A stabil csak angol/kínai, ha jól tudom, a többnyelvű fejlesztői kiadás. Ha belépsz a linkelt oldal fórumába, ott találsz stabil többnyelvűt is vagyula kolléga jóvoltából!

[ Szerkesztve ]

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#2342) s4tch válasza totj80 (#2339) üzenetére


s4tch
veterán

Gondolom, itt találtad: [link]

Tedd fel nyugodtan a többnyelvűt. Ahogy morfondőr kolléga írta, a stabil ROM kínai-angol. Itt van a legfrissebb stabil ROM magyarított verziója: [link] Telepíteni mindet ugyanúgy kell.

Egyébként a "stabil" megnevezés csak a release neve, ettől függetlenül a fejlesztői és a multilang ROM-ok is tökéletesen teszik a dolgukat.

----------------------------------------

Többen írták, hogy nem az igazi a 4.4 ROM-okkal az akksiidő. 4.8.1 van fent, most tartok 4 óra 54 perc képernyőhasználatnál (ebből másfél óra egy hülye játék, ami maxon pörgeti a processzort), és 11%-os töltöttségnél. Játék nélkül az 5,5-6 óra nem irreális.

[ Szerkesztve ]

(#2343) totj80 válasza s4tch (#2342) üzenetére


totj80
tag

Igen ott találtam,de ott egyszerüen csak felteszi és ujraindit.Nekem az megfelel,csak stabil legyen a magyar is.

Morfondör: amiket te irtál az eléggé komplikáltabbnak tünik,na majd beletanulok ezekbe.Egyenlöre felmegy az egyszerü magyar.
Köszi nektek

(#2344) totj80


totj80
tag

Na most lejött egy xiaomi nevü mappa,tele minen marhasággal és még mappákkal.De mi a francot kell átnevezni? Vagy csak az egésszet majd beilleszteni igy ahogy van?Bocsi ha sok luke kérdés van de nem akarok majd semmit elcseszni,inkább kérdezezk.

(#2345) s4tch válasza totj80 (#2344) üzenetére


s4tch
veterán

A mac úgy van nálad beállítva, hogy automatikusan kicsomagolja a zipeket? Egy darab zip fájlt kell kapnod.

Simán letöltheted a fájlt a telefonra is, ha majd nálad lesz, és átnevezheted az azon lévő fájlkezelővel.

[ Szerkesztve ]

(#2346) totj80 válasza s4tch (#2345) üzenetére


totj80
tag

Na látod ezt nem tudom,de mappa érkezik már meg.Tehát semmi zip fájl.Egy zip fájl mindig bekerül a kukába,akkor lehetséges hogy már kibontja.
És akkor az egész mappát tegyem majd be abba a könyvtárba vagy mi lesz a telon?

Ennyit még sosem kérdeztem,mindig ment minden magátol,de majd ez is meglesz

[ Szerkesztve ]

(#2347) Milestone2 válasza totj80 (#2346) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Hát az Android egy kicsit komplikáltabb elsőre.
Amugy meg nem...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#2348) tDr1v3r válasza Milestone2 (#2328) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Francokat van ez úgy kitalálva... nem adták ki a forráskódot, úgyhogy csak MIUI-s rom van rá, semmi CM vagy vanilla.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#2349) llaszlo válasza totj80 (#2346) üzenetére


llaszlo
veterán

A safariban állítsd be, hogy ne nyissa meg a letöltött fájlokat.
ALMA + ,
Aztán a legelső General menüben alul vedd ki a pipát. Open "safe" …
kép

Ha kitömöríti, akkor már mehet is a kukába. Azzal nem tudsz semmit sem kezdeni. Csak az eredeti zip a jó.

[ Szerkesztve ]

(#2350) Milestone2 válasza tDr1v3r (#2348) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Igaz. MIUI-kra gondoltam...
Mostani telomhoz van sok CM, PA, satöbbi, normál MIUI-ért sírok.
Lehet, ha a tulajdonomban lenne a Mi3, akkor a CM-ért sírnék...

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.