Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Xiaomi MI-3 téma összefoglaló

ANDROID 6.0 MARSHMALLOW FRISSÍTÉS
Olvasd el, mielőtt nekikezdenél!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2101) virkir


virkir
veterán

Na én is elkezdtem belakni és lenne néhány kérdés.
Első, mi a vihar lehet, hogy intézőből nem tudok .mkv-t felmásolni. A win7 intéző leáll amint elkezdené, minden más meg megy amit eddig próbáltam
Második, hogyan tudom megoldani bizonyos programok maradjanak az értesítési sávban anélkül, hogy gyorsítótárban lennének. Konkrétan a Llama értesítése eltűnik ha kilövöm a memóriából, xperián ilyen gond nem volt.
Aszongya a értesítések->Alkalmazások értesítéseinél ha rábökök a programra, hogy "Beállítások-Állapotsor-Egyéni Értesítés menüpontban is állítható. na ilyen pontot pl nem találok.
Ja és az alkalmazások görgetése itt eszméletlenül laggol első végigpörgetéskor akárhányszor visszalépek.
Harmadik. Hogyan lehet a gyári player beállításait előcsalogatni illetve beállítható-e, hogy ne betűrendben játsszon le egy albumot hanem a sorszámozás alapján?
Negyedik. Miért nem jelez frissítést amikor a 4.3.14-es rom van rajta és ugye elvileg van már 4.4 is?

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#2102) tDr1v3r válasza virkir (#2101) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Szerintem szarakodhatnak a szerverek, azért nem... én régebben frissíteni akartam a launchert de nem tudta letölteni (pedig volt update).

Flashelj fel az en.miui.com-on megtalálhatók közül egyet inkább, ne várj az OTA-ra.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#2103) virkir válasza tDr1v3r (#2102) üzenetére


virkir
veterán

A rom annyira nem zavar szerintem jó ez a 4.3 szvsz sokat nem ad hozzá a 4.4.
Takarékosnak tűnik.

Mindezt kb 96%-ról folyamatosan bekapcsolt wifi-vel

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#2104) tDr1v3r válasza virkir (#2103) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Állítólag a 4.4-ben nincs ART... így azért nem éri meg szerintem frissíteni ha tényleg stabil a 4.3.

A te telefonodban amúgy milyen proci és előlapi üveg van? Az újakban elvileg Snapi 801 van és nem Gorilla Glass védi a kijelzőt...

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#2105) tupacamaru válasza tDr1v3r (#2104) üzenetére


tupacamaru
veterán

:F Az üveget honnan lehet tudni? Proci meg mindegyikben ugyanaz van, csak valamelyik monitorozó progi rosszul írja ki. Nekem az Antutu jól a CPU-Z rosszul írja ki.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#2106) virkir válasza tDr1v3r (#2104) üzenetére


virkir
veterán

A procit nem néztem, az üveget meg nem fogom próbából karcolgatni :D
Ha marad akkor úgy is megy rá egy üvegfólia.
Alakul ez csak döcögősen.
Felraktam a wsm-et meg a MiTools-t de a hangnál az értesítés még ezzel se lehet némítani függetlenül a csengőhangtól.
Azt, hol állítom, hogy mi induljon a rendszerrel együtt?

[ Szerkesztve ]

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#2107) szkorhetz válasza tDr1v3r (#2104) üzenetére


szkorhetz
őstag

Nem hiszem, hogy meg lehetne tenni, hogy az első x ezer telefon GG-s, utána meg már nem...

(#2108) tDr1v3r válasza tupacamaru (#2105) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Nem tudom, az okosok majd megmondják ha tudják.

(#2106) virkir: Üvegfólia itt is jönni fog rá majd (meg talán full body is ha találok valahol). Csak először legyen meg a teló... :DDD

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#2109) zolikaDB válasza tDr1v3r (#2108) üzenetére


zolikaDB
veterán

Uvegfoliat elvileg kuldtek a nemetbol rendelos kesoknek...
Virkir: 4.3 ROM mit takar? Android 4.3 alapu MIUI?
A laggolas hogy fest? Alkalmazasokhoz lapozol es szaggat a gorgetes?

(#2110) petrson


petrson
senior tag

Nektek erről mi a véleményetek?
És vajon miért csak a Redmi van porondon a cikkben?

[ Szerkesztve ]

S23 / Watch Active2 / Xiaomi Pad 6

(#2111) s4tch válasza petrson (#2110) üzenetére


s4tch
veterán

"A jelenség akkor is megmaradt, miután gyári alapállapotba állították a telefont, illetve egy teljesen más androidos ROM-mal is jelentkezett mindez, tehát valószínűleg a készülék firmware-jében van a titok."

Milyen más ROM van a Note-ra, és mi az a firmware, ami a ROM frissítésénél nem változik? :F Kissé zavaros.

Egyébként ha igaz, akkor a kínaiak földughatják, és azonnal nekilátok megoldást keresni erre.

(#2112) tDr1v3r válasza petrson (#2110) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Cáfolták már, állításuk szerint csak a médiafogyasztási szokásokat figyelik hogy azokhoz képest ajánljanak fel appokat a saját alkalmazásboltjukban.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#2113) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Megjott a magyar kiralyi posta kegyes jovoltabol az llaszlo fele csomag!
Igaz, h kestek, igaz, h nekem raert, de az ajandek tok es kijelzovedo uveg amugy siman van 10-12$ (nem emlekszem pontosan).
Adatok, amik fontosak:
- Android 4.3 alapu
- magyar ROM van rajta, Play-el
- RAM-bol 1-1.1GB szabad
- Antutu Snapdragon 800-at mond, 34000 feletti pontot ad, Note 3 fole pozicionalja

(#2114) bozarjoska válasza zolikaDB (#2113) üzenetére


bozarjoska
őstag

Az csak addig lesz 1giga szabad amíg meg nem nyitsz pár programot kb 3-500mega úgy a szabad de igazából mindegy is mert gördülékeny úgyis

(#2115) s4tch


s4tch
veterán

Hopp, most olvasom, hogy a MI3-ban nincs MHL support. Hát ez kiábrándító.

(#2116) virkir válasza s4tch (#2115) üzenetére


virkir
veterán

Jééézus Mááária.
Mi lesz most velünk.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#2117) s4tch válasza virkir (#2116) üzenetére


s4tch
veterán

Nekem kifejezetten jól jött volna, sőt, számítottam rá, hogy használhatom. Azt viszont magasról és szagosan, hogy veled mi lesz.

(#2118) szkorhetz válasza bozarjoska (#2114) üzenetére


szkorhetz
őstag

Ez szerintem már nagyon nem igaz. Annyira nincs RAM-om, alig 200-250 szabad, hogy már az előtérben futó appokat lövögeti ki. Ez nagyon gáz...

(#2119) hriska válasza s4tch (#2115) üzenetére


hriska
aktív tag

Istenem-istenem...... :D
Most kénytelen leszel a sutyiban letöltött xxx filmeket médialejátszóról nézni..... ;] :DD

-Bárcsak egy légy lenne a világ, én meg egy összetekert újságpapír!-

(#2120) Oppenheimer válasza szkorhetz (#2118) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Workarounddal lehet javítani a helyzeten. Fagyassz le minden appot greenify-jal, es gyakran nyomogasd a seprut is.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#2121) s4tch válasza hriska (#2119) üzenetére


s4tch
veterán

a további ökörségnek elejét véve:
http://www.pioneerelectronics.com/PUSA/Car/AppRadio

csak mhl-kompatibilis telefonnal megy.

[ Szerkesztve ]

(#2122) zolikaDB válasza s4tch (#2121) üzenetére


zolikaDB
veterán

Mi is az az MHL?

(#2123) s4tch válasza zolikaDB (#2122) üzenetére


s4tch
veterán

(#2124) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Urak!
Hogy a rossebbe lehet jó vcard file-t a telefonnal megetethetővé tenni?
Csináltattam az iclouddal, csináltattal egy Apple progival is, de amikor rákattintok, vcard beolvasása sikertelen... Miért? (bár ez lehet android probléma)

(#2125) llaszlo válasza zolikaDB (#2124) üzenetére


llaszlo
veterán

Vidd át google-be. Az address bookot eleve tudod szinkronizálni a google-lal. Én onnét syncelem az iPad-re.
Aztán már csak szinrkonizálni kell az Mi3-mal.

(#2126) zolikaDB válasza llaszlo (#2125) üzenetére


zolikaDB
veterán

Mire a 7 éves gmail fiókom címtárát megleltem, azt hittem besz.rok :DDD
A Notest fel lehet varázsolni a telefonra?

(#2127) Drenadar válasza zolikaDB (#2126) üzenetére


Drenadar
veterán

nekem azt is szinkronizálja... minden adatot ami a névkártyában van akármennyire is baromság synceli.

(#2128) zolikaDB válasza Drenadar (#2127) üzenetére


zolikaDB
veterán

Úgy értem, hogy: az Iphone jegyzeteket felszinkronizáltam a gmail accountomba, ami ott Notesként szerepel. Azt hogy varázsolom fel az MI3-ra? :DDD

És mégvalami: a szundi ideje fixen 10 perc?

[ Szerkesztve ]

(#2129) Drenadar válasza zolikaDB (#2128) üzenetére


Drenadar
veterán

hát azt fogalmam sincs szerencsére nekem nincsenek ilyen eszközeim, nincs ilyen gondom...

gondolom valami notesz izével kellene inkább szinkronizálni, ami tud ilyet alapból.

(#2130) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

Tud mar vki megoldast arra, h h lehet masik launchert alapertelmezette tenni?

Rom: 4.4.3, miui-4.7.25, verzioszam: ktu84l

(#2131) Oppenheimer válasza zolikaDB (#2128) üzenetére


Oppenheimer
veterán

valamelyik stabil KK romnal bugos volt a szundi, es elso vagy masodik alkalom utan nem ebresztett... azota a timelyt hasznalom. ajanlom neked is, azzal nem erhet meglepetes.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#2132) zolikaDB válasza Oppenheimer (#2131) üzenetére


zolikaDB
veterán

:R

(#2133) vfeco


vfeco
aktív tag

A frissítő miért írja, hogy a 4.7.18 naprakész, mikor már a 25 is kint van?
4.7.18-at is külön letöltöttem és betallóztam. Mintha OTA-n nem működne rendesen a frissítés.
Másnak hasonló tapasztalat?

(#2134) bozarjoska válasza vfeco (#2133) üzenetére


bozarjoska
őstag

Mivel szar a szerver de már le lett írva párszor

(#2135) virkir válasza CoolBoy323 (#2130) üzenetére


virkir
veterán

A beállításoknál nem engedi?
Vagy a novában is van rá lehetőség.
Mondjuk én a 4.3-al használom, kezét lábát törném ha valaki felrakná a buggyüjtemény 4.4-et.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#2136) bozarjoska válasza virkir (#2135) üzenetére


bozarjoska
őstag

Vicces :-D semmi baj nincs a 4.4el még gyorsabb is...

[ Szerkesztve ]

(#2137) CoolBoy323 válasza virkir (#2135) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Sehol nem lehet.

Meg az apk-jat sem talalom a gyari launchernek :Y

(#2138) s4tch válasza CoolBoy323 (#2137) üzenetére


s4tch
veterán

Ilyen nincs? Beállítások - megjelenítés - kiválasztott launcher.

Nálam engedi kiválasztani a Novát.

(#2139) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Ebbol hogy lehetne megoldani, h globalisan az osszes fiok osszes leveleben automatikusan megjelenjenek a kepek?
Mert igy van egy menu, h ne jelenjenek meg a kepek, OK? vagy Megse...
[link]

(#2140) virkir válasza bozarjoska (#2136) üzenetére


virkir
veterán

Majd otthonról listazom a bugokat verziók szerint, vagy olvasd a miui.hu-t.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#2141) bozarjoska válasza virkir (#2140) üzenetére


bozarjoska
őstag

Én teljesen elégedett vagyok vele semmi baj nincs vele működik minden rendesen

(#2142) kriver


kriver
tag

Sziasztok!

Tervezem egy Xiaomi mobil vásárlását, de nem tudok dönteni.
Volt egy Acer S500-am, amit az expansys-nak másodjára küldtem vissza gyári hibával (network unlock kódot kért). Mivel 5 hét telt el a szervizben, elfogyott a türelmem, és visszakértem az árát. Eddig 3 napja várom, hogy visszautalják.
Árban visszakapok kb. 60-62e Ft-ot így a Redmi 1s a legesélyesebb.
A design nem a legszebb, napok óta próbálom emészteni a vastag kávát. A Mi3-ra 35-öt kellene ráfizetnem.
Az már nagyon szimpatikus. Csupán a fix 16 GB ROM (OTG megoldja) és a mérete tart vissza. Nincs nagy kezem, hiába nőttem nagyra (192cm). Az eddigi 4.3" Acer S500 még pont jó volt, az 5"-tól már tartok kicsit.
A Redmi 1s/Hongmi hsz.-ekből 1000 fölött olvastam, és előfordult akku probléma. Mivel a Mi3 akkuja fix, itt tarthatok-e gyári akku hibától?

Ti hogyan döntenétek? Redmi 1s vagy Mi3? 35e pénzt kell "csak" fizetnem pluszban. A Note a mérte miatt tutira kizárva.

Előre is köszönöm!

krisz

[ Szerkesztve ]

(#2143) Wajk válasza kriver (#2142) üzenetére


Wajk
addikt

Itt egy kis vizuális összehasonlítás...
A Mi3 mérete szinte mm-re megegyezik a Sony Z1-el. Azt tapperold meg élőben és el tudod dönteni nagy-e neked.
Helyedben a Mi2-t is megfontolnám ha nem tudsz megbarátkozni a méretekkel, a HW még mindig megállja a helyét

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#2144) djula válasza kriver (#2142) üzenetére


djula
aktív tag

Nekem 1S -em van, de a helyedben a MI3-at venném a 2GB ram és a nagyobb aksi miatt.

(#2145) s4tch válasza kriver (#2142) üzenetére


s4tch
veterán

Van itthon Mi3 és Hongmi is. A Hongmi sem gagyi, de a Mi3 az unibody kialakítás miatt masszívabb, és mivel vékonyabb, nem érződik nagyságrenddel nagyobbnak. Zsebben a Hongmi jobban elfér.

Ahogy Wajk írja, a Mi2s is reális alternatíva lehet, bár árban szerintem pont az éri meg legkevésbé: alig olcsóbb a Mi3-nál...

(#2146) hriska válasza s4tch (#2145) üzenetére


hriska
aktív tag

Ebben egyet értek,nekem is van mindkettő.
Azzal azért megtoldanám,hogy ár-érték arányban nem rossz az 1s.
Tehát ha a kolléga nem akar esetleg annyi pénzt rászánni,akkor szerintem 1s is tökéletes választás lehet.....

-Bárcsak egy légy lenne a világ, én meg egy összetekert újságpapír!-

(#2147) s4tch válasza hriska (#2146) üzenetére


s4tch
veterán

Az 1s/Hongmi között nem látok őrületes különbséget, és kb. ugyanannyiba kerül mindkettő.

A 2s (kettő-es) szerintem az, ami nem feltétlenül éri meg azóta, amióta a Mi3 árak leestek.

(#2148) kriver válasza s4tch (#2147) üzenetére


kriver
tag

Igen, néztem a MI-2s-t is. Méretben már kicsi (drága is), és a Samsung/iPhone 3 design (kerekített sarok, lakk hátlap) már nem bejövős. A Hongmi kifutott (xiaomishop-nál), csak Redmi 1s van. Megpróbálok egy Z1-et megnézni méretben.
Akku hogy bírja a Mi3-nál. (Nem szeretnék itt is 2000 hsz-t elolvasni miatta.)

Köszönöm az eddigi tanácsokat!

[ Szerkesztve ]

(#2149) tupacamaru


tupacamaru
veterán

CWM alatt nekem alig van háttérvilágítás. :U :F

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#2150) hzoltan válasza kriver (#2148) üzenetére


hzoltan
tag

Akku hogy bírja a Mi3-nál. (Nem szeretnék itt is 2000 hsz-t elolvasni miatta.)

Normál felhasználással nekem elment 1,5 napot, kevésbé nyomkodós használattal 2 napot, úgy, hogy még 34% volt az akkuban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.