Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-15 15:08:15

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) kelzsoca válasza Navika75 (#550) üzenetére


kelzsoca
félisten

Ennek a hozzászólásnak nem sok értelme volt, mert egyrészt annak a készüléknek 1000mAh-val nagyobb az akkumulátora, másrészt nem azonos szoftveres körülmények, és felhasználási szokások miatt nem lehet összehasonlítani így a két készüléket.

https://vertigostore.eu

(#552) gartez válasza kelzsoca (#551) üzenetére


gartez
csendes tag

Most rendeltem meg a tabot! :) Tok választásban tudnátok nekem segíteni? Ipad mini tokok mennyire jók hozzá?

(#553) FET-MEN válasza gartez (#552) üzenetére


FET-MEN
veterán

Van hozzá gyári tok :)

Iphone 7

(#554) gartez válasza FET-MEN (#553) üzenetére


gartez
csendes tag

Jár is hozzá vagy meg kell rendelni? Neked van olyan? Ha van mik a tapasztalataid vele?

(#555) FET-MEN válasza gartez (#554) üzenetére


FET-MEN
veterán

Külön kapható. Weboldalon fenntvan. Nincsen, csak azért mondom mert ott tuti nem lesz kompaktibilitási méretbeli gond.

Iphone 7

(#556) kelzsoca válasza gartez (#554) üzenetére


kelzsoca
félisten

Van hozzá gyári tok, ehhez a készülékhez készült.
Viszont nem jár alapból a készülékhez, azt külön kell beszerezni.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#557) rob210


rob210
nagyúr

Na srácok első tapasztalatok.
A szoftver frissítés és rootolás után felesleges programok leszedése, saját dolgok felpakolása.
Azaz a gép belakása megtörtént, nekem kijelenthetem ennél jobb gép nem kell.
Nagyon bejön nagyon hasít és az aksija is egész jól teljesít pedig attól féltem kicsit.

Egyszóval, most, hogy midenem fent van otthon érzem magam, mindent azonnal megtalálok pattognak az oldalak, elégedett vagyok.
A gyári browser nem egy nagy szám ahelyett feltettem, az UC-t, az már bevált.
:R

Renault power

(#558) joiner007 válasza rob210 (#557) üzenetére


joiner007
aktív tag

Nagyon örülhetsz, nekem most ennél a hozzászólásnál kb. 10 mp-et kellett várnom, hogy feljöjjön a billentyűzet. Egyszer teljesen jól megy, egyszer meg teljesen összeomlik. Utóbbi gyakoribb.... Ennél még a zte blade is jobb volt.

E-digitaltól vettem online, azon agyalok, hogy visszakérjem-e az árát, vagy cseréltessem, mert a másik tabomat már oda kellene adom a leendő gazdájának.

Amúgy jó lenne ez a tab, de ha megint ilyet kapnék... Hát :W
Mondjuk az meglepett, hogy nincs benne rezgő mód.

(#559) FET-MEN válasza joiner007 (#558) üzenetére


FET-MEN
veterán

A tiéd egyedi eset. Nálam v1-es szoftverrel is hasított minden. Próbálj egy resetet. V2-es szoft van fennt?

Rob : szerintem is jó a cucc. Bár nekem pucolás nélkül isbhasít :)

Iphone 7

(#560) gerii válasza joiner007 (#558) üzenetére


gerii
addikt

Nálam olyan van, hogy főleg melegedés után az előlap kicsit felemelkedik a készülékházhoz képest álló helyzetnél az alsó él bal részén.

(#561) albinolynx válasza kelzsoca (#556) üzenetére


albinolynx
őstag

Tudom nézőpont kérdése, de milyen a tok minősége? Hogyan kell rögzíteni a tabletet benne? Érdemes megrendelni csak azért, hogy asztali tartóként funkcionáljon?

Írtad a bluetooth billentyűzetet. Mire kell ügyelni? Van valami kritérium választásnál? Tudnál-e konkrétan ajánlani márkát, típust?

Nem találtam mást, csak egész apró billentyűzeteket. Normál méretű BT-s nem is létezik?
Jönnek ám az igények. Vajon egy usb vevőn keresztül működhet egyszerre egér + billentyűzet is?
(Bár az egér sokad rangú az érintőkijelző miatt, inkább csak kíváncsiságból.)

[ Szerkesztve ]

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#562) joiner007 válasza FET-MEN (#559) üzenetére


joiner007
aktív tag

V2 van fent igen

megpróbálok egy resetet, de majd csak holnap, de nem bízom benne hogy jó lesz.

Én vettem hozzá gyári tokot, egész jó, jól tartja a tabot. Mondjuk annyi van, hogy a tab hátlapja, és a tok között van egy pici rés, és ha rákoppintok a kijelzőre egy picit összeér. Először azt hittem a kijelző koppanik, de aztán rájöttem, hogy csak a tok. De még így is jobb mint valami nem hozzá való tok.

Itt egy video teszt róla[link]

(#563) albinolynx válasza joiner007 (#562) üzenetére


albinolynx
őstag

Videó alapján fogalmazódott meg a kérdésem: nem hajlamos a csúszkálásra ferde állapotban a műanyag tok alsó éle?

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#564) SZATA


SZATA
senior tag

Beruháztam egy ilyenre. A frissen vett gépre is meg kell csinálni a V2 frissítést?
Első bekapcsolásnál nem volt semmilyen extra üdvözlés vagy varázsló. A leírásban azt olvastam kellene lennie. Átvágtak, "használt készüléket kaptam?

(#565) fausto válasza SZATA (#564) üzenetére


fausto
addikt

Én is most vettem és engem is egyből a menü fogadott. Nem vágtak át. :)
Szerintem érdemes frissíteni, inkább legyen meg hamar.

[ Szerkesztve ]

(#566) rob210 válasza joiner007 (#562) üzenetére


rob210
nagyúr

Hát ez a tok nekem pont nem kéne:)
:(

Renault power

(#567) atoth válasza albinolynx (#563) üzenetére


atoth
aktív tag

Nem teljesen tuti a működése, egy bizonyos szögben viszonylag jól tartja, de ha laposabbra próbálom állítani, akkor elcsúszik. Ettől függetlenül, különösen az árát tekintve, szerintem, egészen jó a tok, amióta megvettem, azóta benne tartom.

[ Szerkesztve ]

(#568) atoth válasza fausto (#565) üzenetére


atoth
aktív tag

Érdemes azelőtt frissíteni mielőtt belakod, a frissítés gyári új állapotba teszi (töröl), ahogy ezt írja is az útmutató.

[ Szerkesztve ]

(#569) SZATA válasza atoth (#568) üzenetére


SZATA
senior tag

Ezt nem is láttam. Honnan lehet kell deríteni, hogy frissített a gép. Mi az új fw verziója?

(#570) rob210 válasza SZATA (#569) üzenetére


rob210
nagyúr

parancsolj.

A verziószámot meg a beállításoknál alul megtalálod.
A tabletről, vagy hasonló fülön, az utolsó a beállításoknál.

Renault power

(#571) SZATA válasza rob210 (#570) üzenetére


SZATA
senior tag

Kedves Mester! :) Ezt megtaláltam, azonban arra lennék kíváncsi, hogy ha megcsinálom, mit fog kiírni a tab about szekciója.

(#572) kelzsoca válasza SZATA (#571) üzenetére


kelzsoca
félisten

xTAB-79 QCI V2

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#573) rob210 válasza SZATA (#571) üzenetére


rob210
nagyúr

Kelzsoca már meg is írta.
Egyébként pedig tessék :)

Renault power

(#574) joiner007 válasza rob210 (#573) üzenetére


joiner007
aktív tag

Lehet készíteni képernyő mentést is, beállításoknál elérhető

[ Szerkesztve ]

(#575) rob210 válasza joiner007 (#574) üzenetére


rob210
nagyúr

privát már ment:)
:R

Renault power

(#576) fausto


fausto
addikt

Friss tablet tulajdonos vagyok, ezért kérlek nézzétek el nekem, ha evidens dolgokat kérdezek :) Ezt a típust választottam, ezzel kapcsolatban lennének kérdéseim.
Először is tabletről: a forma, kijelző nagyon bejön, netezéshez/olvasáshoz ideális, direkt ilyen képarányú gépet kerestem. Azt azért nem mondanám, hogy nem sikerült megakasztani, néha-néha megröccen, úgy vettem észre, hogy olyankor, ha a Play-ból letölt vagy telepít a háttérben. A GTA3 is néha megakadt 1-1 pillanatra. A wifi erősséggel meg vagyok elégedve, a Galaxy S Advance-em szintéjét hozza, úgyhogy a 40 nm-es lakás két pontja között vígan fogja a jelet, több falon keresztül is. A hangszóró elhelyezése nagyon szerencsétlen, de ez legyen a legnagyobb gondja :)
Csak szerdára érkezik meg a micro hdmi kábel, ami egy elég fontos szempont volt. Szomorúan olvastam a beállításokban, hogy csak 720p-ben lehet tévére küldeni a jelet, pedig egyébként vígan viszi a full hd filmeket :( Ezzel talán még megbarátkozok, de ha tévére kötve torz lesz a kép, azaz a 4:3-as arányt fogja széthúzni 16:9-re, akkor vissza viszem és másik típust fogok keresni! Esetleg ezzel kapcsolatban van valakinek tapasztalata, kötötte valaki tévére?
És akkor jönnének az amatőr kérdéseim:
- vajon valamilyen módon megoldható, hogy 1080-ban küldje a jelet hdmi-n keresztül?
- a nyitó képernyőn 5 oldal van, hogy lehet plusz oldalakat hozzáadni vagy meglévőket törölni?
- a menüben vagy akár a fő képernyőn van lehetőség mappába rendezni az alkalmazásokat?
- a menüben van arra lehetőség, hogy a nem használt alkalmazásokat elrejtsem? törölni nem tudom, mert a gyáriak közül rejtenék el párat.
- OTG kábelen keresztül tudok olyat csinálni, hogy USB elosztóval több mindent dugok rá? Pl. egér, billenytűzet, pendrive?
- ki melyik böngészőt ajánlja? A Chrome a legjobb lehetne, ha nem lenne annyira lassú, telefonon Opera-t használok, de azt tabra kicsit "fapadosnak" érzem. A Chrome-hoz hasonló működésűt szeretnék.
- a záróképernyőre lehet ikonokat kirakni, hogy egyből elindítsa feloldásnál?

Köszönöm előre is!

(#577) kelzsoca válasza fausto (#576) üzenetére


kelzsoca
félisten

de ha tévére kötve torz lesz a kép, azaz a 4:3-as arányt fogja széthúzni 16:9-re, akkor vissza viszem és másik típust fogok keresni!

Kábel hiányában ezt nem tudtam kipróbálni, de más 4:3-as tabletek esetén a TV készülék beállításoknál lehet beállítani.

1. vajon valamilyen módon megoldható, hogy 1080-ban küldje a jelet hdmi-n keresztül?
2. a nyitó képernyőn 5 oldal van, hogy lehet plusz oldalakat hozzáadni vagy meglévőket törölni?
3. a menüben vagy akár a fő képernyőn van lehetőség mappába rendezni az alkalmazásokat?
4. a menüben van arra lehetőség, hogy a nem használt alkalmazásokat elrejtsem? törölni nem tudom, mert a gyáriak közül rejtenék el párat.
5. OTG kábelen keresztül tudok olyat csinálni, hogy USB elosztóval több mindent dugok rá? Pl. egér, billenytűzet, pendrive?
6. ki melyik böngészőt ajánlja? A Chrome a legjobb lehetne, ha nem lenne annyira lassú, telefonon Opera-t használok, de azt tabra kicsit "fapadosnak" érzem. A Chrome-hoz hasonló működésűt szeretnék.
7. a záróképernyőre lehet ikonokat kirakni, hogy egyből elindítsa feloldásnál?

1. Másik launcher beszerzése a Playből.
2. Ez jó kérdés, utánanézünk.
3. Lásd 1-es válasz.
4. Lásd 1-es válasz.
5. Igen, de elképzelhető hogy aktív hubra lesz szükséged, tehát olyanra ami áramot tud biztosítani a rácsatlakoztatott készülékeknek.
6. Gyári stock, vagy firefox, esetleg boat browser stb..
7. Alapból nem, de ilyen alkalmazás is biztosan van a Play-en.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#578) FET-MEN válasza fausto (#576) üzenetére


FET-MEN
veterán

Playből való letöltés/telepítés még a legerősebb cuccokat is megfogja.

Iphone 7

(#579) fausto válasza kelzsoca (#577) üzenetére


fausto
addikt

Köszönöm a részletes választ! Ha meglesz a kábel, majd megírom, hogy mi a tapasztalat!
A Launcherek közül melyiket ajánlod? Még sosem használtam korábban.

(#580) fausto válasza FET-MEN (#578) üzenetére


fausto
addikt

Ahogy olvasom az aláírásodat, ugyan olyan cuccaink vannak :D

(#581) kelzsoca válasza fausto (#579) üzenetére


kelzsoca
félisten

Mindenki másra esküszik, de főként az Apex, és Nova launchert szokták használni, ezek tudják azokat a funkciókat is, amit hiányolsz a gyári launcherből.

https://vertigostore.eu

(#582) fausto válasza kelzsoca (#581) üzenetére


fausto
addikt

Köszönöm, ha hazaértem megnézem mind a kettőt!

(#583) joiner007 válasza fausto (#576) üzenetére


joiner007
aktív tag

Nekem holnap jön meg a hdmi átalakítom, megpróbálom milyen jelet továbbít a tab. Igaz nekem egy viszonylag régi plazma tv-m van, ami max 720p-t játszik le. De azt így is meg fogjuk látni, hogy milyen lesz a képarány.

Nova launchert használok, minden eszközömön. Teljesen jó. De az apex is jó. Ízlés dolga.

[ Szerkesztve ]

(#584) csongi


csongi
veterán

Olvasgattam, hogy vannak vele gondok. Elképzelhető, hogy a széria eleje kissé beteges volt?
Szemezgetek ezzel a táblával, karácsonyra lenne gyermeknek.
Igen tudom, hogy van garancia meg minden, de egy gyerek ezt nehezen értené meg, hogy amit kapott másnap már mehet javításra és hetekre búcsú a nagy ajándéknak!
lehet az is megoldás ha előtte rendesen nyüstölve lenne pár napig?

Volt már Wayteq termékem, navigációba, de azzal minden rendben volt, van.

(#585) fausto válasza csongi (#584) üzenetére


fausto
addikt

Ha online rendeled, akkor van 8 napod próbálgatni, ha nem tetszik, indoklás nélkül visszaviheted, kérhetsz cserét vagy pénzvisszafizetést. Én a Media Markt-ba vettem, nagyjából ugyan annyi volt, mint máshol. Online leadtam a rendelést, személyes átvételt választottam, így ha 8 nap alatt mégis visszavinném, semmilyen plusz költségem nem merül fel.

(#586) FET-MEN válasza fausto (#580) üzenetére


FET-MEN
veterán

Jah, kár hogy számomra a tabletbkedvesebb mint az advance. Eléggé lagghalmaz és egérmozi mellette.

Csongi: ennél nem igazán. 100qcr-el több gond van. Itt csak halk a hangszóró, semmi más gond nincs. De én persze azt sem használom.

[ Szerkesztve ]

Iphone 7

(#587) kelzsoca válasza csongi (#584) üzenetére


kelzsoca
félisten

Érdemes pár napig nyüstölni a tabletet, majd aztán eltenni ajándéknak, így ha bármi gondja van, az ki kell jöjjön ezen idő alatt, viszont azt tudom hogy szervizbe csak pár darab készülék érkezett eddig, ami az eddig eladott mennyiséghez képest elenyésző. :)

https://vertigostore.eu

(#588) vass17 válasza fausto (#576) üzenetére


vass17
tag

Személy szerint a Nova launcher-re esküszöm, nekem nagyon bevált. Én 3 képernyővel használom, de kipróbáltam, hogy 9-ig lehet bővíteni.

Böngészők közül leginkább Boat, esetleg Dolphin. Az első talán az egyik leggyorsabb, de a Dolphin is elég elterjedt és jó.

A beállításokon belül az Alkalmazás --> Összes, itt le tudod tiltani, amit nem tudsz leszedni, ugyanakkor nincs is rá szükséged. Ezzel nemcsak letiltod, de el is tűnik az alkalmazástárból, persze bármikor újra aktiválható.

Csongi: 1-2 nap aktív használat után már szerintem a legtöbb problémára fény derülhet. Érdemes a Wayteq frissítéssel kezdeni, aztán használni egy keveset + leellenőrizni egy megfelelő programmal a pixeleket. Ha ajándék lesz, azért mindenképpen tartsd rajta az első + hátsó fóliákat (elől 2 van, a legfelső vastag réteget le kell húzni, különben furcsán viselkedhet érintésre, alatta úgyis van még egy rendes, használatra tervezett fólia is.

[ Szerkesztve ]

(#589) kliszi


kliszi
senior tag

Sziasztok ! Kinéztem magamnak egy ilyen tabot és az lenne a kérdésem hogy játékok hogy futnak el rajt ? Pl fifa , pes , need for speed , nova , gta ? Köszi a választ elöre is ! Van valakinek tapasztalata ?

(#590) Nutshell


Nutshell
csendes tag

Ma megvettem a gépet. Még Sosem volt tabletem, ezért szeretném megkérdezni, hogy mivel kezdjem, hogy teszteljem, hogy a három nap alatt kiderüljön van-e baja? Tegyem rá egyből a frissítéseket? (a wayteq oldalán fent vannak?) Köszi!

L520

(#591) FET-MEN válasza kliszi (#589) üzenetére


FET-MEN
veterán

Nekem eddíg mindent szépen vitt amit feltettem.

Nutshell: használd ahogy hétköznap használnád. Ennél a modellnél nem nagyon voltak még gondok. Igen frissítéset tedd fel :)

[ Szerkesztve ]

Iphone 7

(#592) kelzsoca válasza FET-MEN (#591) üzenetére


kelzsoca
félisten

Nem tudja úgy használni, leírta, hogy ez az első tablet. :D

(#590) Nutshell

Érdemes megnézni hogy veszi -e a töltést, az érintőkijelző mindenhol szépen érzékeli e az érintést, a különböző vezetéknélküli kapcsolatokat sem árt tesztelni (wifi és bluetooth)
Amennyiben van kéznél micro SD kártya azt is meg lehet nézni, esetleg usb-n keresztül pendrive-ot csatlakoztatni, indítani egy zenét vagy filmet, amivel a hangszórót tudod tesztelni (itt a készülék hangszóró, és a jack aljzatra gondolok)

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#593) FET-MEN válasza kelzsoca (#592) üzenetére


FET-MEN
veterán

Úgy gondolom amiért vette , arra használja. Mint pl én: böngészés suliban mert kicsi az advance :D

[ Szerkesztve ]

Iphone 7

(#594) albinolynx válasza kelzsoca (#592) üzenetére


albinolynx
őstag

#561-re tudnál válaszolni?

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#595) Nutshell


Nutshell
csendes tag

Köszi a válaszokat! 😊

L520

(#596) BomiBoogie


BomiBoogie
MODERÁTOR

Hmm, ebben ugyanaz a grafikus gyorsító van, mint a Samsung Galaxy Note II-ben?

(#597) FET-MEN válasza BomiBoogie (#596) üzenetére


FET-MEN
veterán

4magos 533mhz azthiszem. Mali400 valahányas :DDD
Mali400 mp4 az órajel stimmel.
Processor: Rockchip 3188, Quad-Core Cortex A9 1.6 GHz
Quad-Core Mali-400 MP4 533 MHz GPU

[ Szerkesztve ]

Iphone 7

(#598) gerii


gerii
addikt

Szeintem írjunk egy hibalistát, amik eddig voltak:

1. Pixelhiba (nálam 1 fekete van)
2. Érintőpanel rosszul/össze-vissza érzékel (ellenőrzés: fejlesztői lehetőségek>mutató helye>be)
3. Előlap kicsit felemelkedik a síkjából, vissza lehet nyomni, ekkor nyikorog (nálam: függőleges helyzetben tartva az alsó élnél baloldalt)
4. egyéb?

(#599) SZATA válasza rob210 (#573) üzenetére


SZATA
senior tag

Köszi, erre gondoltam! Azt hittem, valami bonyolultabb build száma van.

(#600) BomiBoogie válasza FET-MEN (#597) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Nna, itt vagyok,

Vajon billentyűzetet (magyar) tudok hozzá csatlakoztatni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.