Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-15 15:08:15

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) gerii


gerii
addikt

Nekem is teljesen jó lenne a kialakítása, de az érzékenysége nem túl jó. Az ékezetes szavakat sem javítja.

Zsenike23: szabad úton nem lesz gond vele.

[ Szerkesztve ]

(#302) vass17


vass17
tag

Olvastam a cikket, kicsit kételkedek, tényleg igaz az, hogy a tab nem töltődik micro USB-n keresztül, vagy a mobilarena csak egy hibás példányt fogott ki?

[ Szerkesztve ]

(#303) kelzsoca válasza vass17 (#302) üzenetére


kelzsoca
félisten

Nem töltődik, viszont egy ilyen kábel beszerezve tudod tölteni akár usb töltőről, akár külső akksiról is.

https://vertigostore.eu

(#304) vass17 válasza kelzsoca (#303) üzenetére


vass17
tag

Értem, tehát az USB töltőmről a micro usb porton is tölthető, csak gépről nem?

Egyébként a hálózati töltő ugyan az, mint az eddigi wayteq-ekhez?

[ Szerkesztve ]

(#305) kelzsoca válasza vass17 (#304) üzenetére


kelzsoca
félisten

Micro USB csatlakozón nem vesz fel áramot a készülék, csak a töltőcsatlakozón keresztül.

Egy ilyen kábel beszerezve tudod tölteni akár usb töltőről, akár külső akksiról is.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#306) vass17 válasza kelzsoca (#305) üzenetére


vass17
tag

Értem és köszönöm. Nem kizáró tényező, persze jó lett volna :)
Egyébként pont fordítva gondoltam, az a gondom, hogy sokszor elfelejtem a töltőimet és hasznos, ha egy akármilyen, standard micro usb kábelen tölthetem.

[ Szerkesztve ]

(#307) zsenike23 válasza gerii (#301) üzenetére


zsenike23
csendes tag

kösz az infót

(#308) Belabaa válasza kelzsoca (#305) üzenetére


Belabaa
tag

Nem szeretném az app készítésedet siettetni, csak írod, hogy egy összetett programon dolgozol.Az pedig sok idő. Addig is lehetne olyat csinálni, hogy egy teljesítmény növelés? Minden féle frikk-frakk nélkül? Keresgéltem már máshol, de nem jártam sikerrel. Kéne az a 0,2 tuning.

(#309) apeelme válasza Belabaa (#308) üzenetére


apeelme
addikt

Megkérdezhetem hogy honnan hiányzik az a plusz? :U

(#310) Belabaa válasza apeelme (#309) üzenetére


Belabaa
tag

Párhuzamosan szoktam a géppel dolgozni. Letöltés (nem torrent, mielőtt a torkomnak ugranál), böngészés ált. 2 böngésző +beépülőik, keresés, hírolvasó, youtube, vnc, stb. Igen ez mind felváltva. Néha azért döccen a gép, szakad letöltés, fagy plugin. Prószálom felvenni ritmusát, elég jó, de kéne az a kis plusz. Edigitalban 1.8-asnak hirdették azért is vettem, azota javították.

[ Szerkesztve ]

(#311) air válasza Belabaa (#310) üzenetére


air
nagyúr

Ilyen felhasználáshoz több RAM kellene, nem plusz MHz-ek.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#312) apeelme válasza air (#311) üzenetére


apeelme
addikt

:K Ahogy mondani teCCik!

(#313) vass17 válasza Belabaa (#310) üzenetére


vass17
tag

Érdekes, én eddig egy 70dci-t használtam, abban ugyancsak 1 gb ram, de a proci csak 2 magos. És még le is volt korlátozva a processzor, hogy ne melegedjen és így is teljesen elégedett voltam a sebességével, a multitasking-al. Most készülök váltani ilyenre és egyvalami biztos, hogy akármilyen is a gyári rendszer, nekem azonnal megy fel a Nova Launcher, mert nagyon-nagyon sokat dob a sebességérzeten a gyári launcherhez képest. Neked is javaslom, hogy próbáld ki, nem lehet benne csalódni :)
+ böngészőnek nagyon bevált a Dolphin, esetleg a Boat, de semmiképpen Chrome.

[ Szerkesztve ]

(#314) Belabaa válasza air (#311) üzenetére


Belabaa
tag

Azon nem tudok változtatni. De ugy látom nem a memória foglalás a gyenge láncszem (szoktam rá figyelni). Még egy lehetőség az optimatizálás. Azt is próbálom amennyire lehet.
@vas17: Köszönöm a tanácsodat, kipróbálom, azt is amit javasolsz. Nem ismerem azt a launchert.

[ Szerkesztve ]

(#315) air válasza vass17 (#313) üzenetére


air
nagyúr

A launcher a multitaskingon nem sokat javít. Pontosabban semmit. Sőt. Ha úgy van beállítva, hogy a rendszer a memóriában tartsa, akkor még ront is.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#316) Belabaa válasza air (#315) üzenetére


Belabaa
tag

Laikusként én is úgy gondolom plusz terhelés bár mit pluszként futtatni. 2éve nézegettem ilyen launchert, de akkor nem vált be. Ezért keresgélem a legerőforrásigénytelenebb app-okat. De ugye a tudás is fontos, böngésző tudásban firefox-nál tartok.

[ Szerkesztve ]

(#317) vass17 válasza air (#315) üzenetére


vass17
tag

Nem is a multitaskingon, de gyakran a lassú érzést inkább az adja, hogy szaggat a launcher és egyebek. Egyébként pedig érdemes lecserélni, mert ha alapértelmezettre állítod, akkor a gyári launcher kerül ki a használatból, szóval nem lesz nagyobb a terhelés. Márpedig, ha jól van optimalizálva, mint pl a Nova, akkor kevesebb ramot és procit fogyaszt, mint amikor a gyári van használatban.
Most állítottam vissza alap állapotába a rendszert eladás céljából és egészen ledöbbentett a különbség ahhoz képest, amit megszoktam a Nova-val.

(#318) kelzsoca


kelzsoca
félisten

Elindult a WayteQ Europe hivatalos fóruma is.

https://vertigostore.eu

(#319) gartez válasza kelzsoca (#318) üzenetére


gartez
csendes tag

Elég a mindennapokra az 1Gb ram? Az Alcorba 2Gb van de ez olcsóbb egy tizessel és szimpatikusabb eza márka csak a ram miatt nem vagyok teljesen biztos...

(#320) kelzsoca válasza gartez (#319) üzenetére


kelzsoca
félisten

Szerintem igen, én nem érzem hiányát a +1GB RAM-nak.

https://vertigostore.eu

(#321) hjanos1 válasza gartez (#319) üzenetére


hjanos1
senior tag

Átlagos használatra simán elég 1gb.
A 79qci-ben nagyon jól van optimalizálva a ram használat. Alapállapotban alig visz valamennyit a rendszer, elég sok marad az alkalmazások számára. :)

The Factory Must Grow

(#322) sultiii


sultiii
tag

Hali. Valaki segítsen megoldást találni a következő problémára. A monitoromon csak DVI bemenet van a tableten viszont microHDMI, hogy tudnám összekötni a tabot a monitorral???

Ha privátot kapsz, vedd a fáradtságot és válaszolj :))

(#323) SUPREME7 válasza sultiii (#322) üzenetére


SUPREME7
őstag

(#324) kelzsoca válasza sultiii (#322) üzenetére


kelzsoca
félisten

Itthon valószínűleg nem, vagy csak drágán juthatsz ilyen kábelhez, ha nem idegen a külföldi rendelés akkor akár ebayről is lehet ilyen kábelt szerezni.

https://vertigostore.eu

(#325) sultiii


sultiii
tag

Köszönöm a segítséget, hát igazából még külföldről soha sem rendeltem de most eljött az ideje :). Amúgy, hogy viselkedik a szerkezet ha tv-re vagy monitorra van kötve? Ma megyek megvásárolni a masinát :)

Ha privátot kapsz, vedd a fáradtságot és válaszolj :))

(#326) Belabaa


Belabaa
tag

Valakinek van tapasztalata külső HDD-vel? Most próbáltam 250GB 2,5'-t, nem boldogul vele. Lehet, hogy már ide is kellene külső táp? Vagy inkább a mérettel, esetleg ext2/3/4 -el van baja? Ha ext a probléma +oldás létezik?
Ja és a "fejlesztői beállítások"-nál van egy kis tuning lehetőség? Gondolok itt pl. a GPU beállításokra.

[ Szerkesztve ]

(#327) vass17


vass17
tag

Próbálkozott már valaki a gyárin kívül más tokokkal? Összehasonlítva a méreteket, annyira közel áll az Ipad minihez, hogy gondolom akár kompatibilis is lehet az ipad tokok egy része, márpedig abból van választék, bőven, azért érdekelne elsősorban.

(#328) tjb007 válasza Belabaa (#326) üzenetére


tjb007
nagyúr

Aktív USB hub alkalmazása nélkül nem fog működni a dolog, nem tud elég energiát leadni az USB porton keresztül a készülék.
GPU tuningra meg nincs lehetőség, sohasem volt erre lehetőség egyik Androidos tabletnél sem (még a referenciamodelleknél sem, nem véletlenül).

(#329) Belabaa válasza tjb007 (#328) üzenetére


Belabaa
tag

A tuningot idézőjelesen gondolom. Pl. animaciókat kikapcsolni, HW fedvényt nem engedélyezni. De evvel el is mondtam mindet. Arra gondoltam, hogy esetleg már valaki nézegette, hogy a teljesítményt befolyásolja-e? Netalántán ezen kívül tud-e valami okosságot. Régen a zxp-nél is voltak rejtett kapcsolók. Hu... hirtelen nem jut eszembe a neve. Honosítóról is lelehetett tölteni. :p

[ Szerkesztve ]

(#330) Belabaa


Belabaa
tag

Szerintem kelzsoca pont egy ilyent hegeszget össze. Ez lesz a karácsonyi ajándékunk tőle.

[ Szerkesztve ]

(#331) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Sziasztok!

Megtetszett ez a tab, lenne 3 kérdésem:
1. Ez a mahjong játék fut-e rajta rendesen, úgy hogy a játék elfér a kijelzőn, átkátható és játszható? (nem kell belenagyítani, stb.)
2. Átlagos médialejátszó funkciók kiválthatóak-e vele (FullHD anyagok lejátszás, több külső felirat kezelése, több hangsáv és belső felirat kezelése, esetleg XBMC vagy ahhoz hasonló frontend van-e rá?)
3. Idősebbek is használnák pdf olvasásra, netezésre, náluk jellemzően kicsit el kell tartani az olvasott anyagot mert közelre már nem fókuszál a szemük rendesen, ilyen távolságon nem lesz kicsi a 7,9"?
+1 milyen bilentyűzetes tokot javasoltok (e-bay, paypal-os kínai webshopok is jöhetnek), illetve érdemes-e és milyen kijelzővédő fóliát rátenni?
:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#332) v_atis válasza Mercutio_ (#331) üzenetére


v_atis
tag

kijelzővédő fóliából szerintem teljesen jó az ami rajta van. nem tudom másnak milyen nekem szinte tökéletesen van rajta két apró buborék van benne egyébként hibátlan.

karomat teljesen kinyújtva is el tudom rendesen olvasni a megnyitott könyvet úgy hogy nem nagyítottam a szövegen. így szerintem ez teljesen jó lehet idősebbeknek is.

3310-t230-c75-e51-e52-5800-e72-skate-e72-xperia ray-lumia 800-i4s-lumia 735-huawei p7-iSE-iPhone11Pro

(#333) vass17


vass17
tag

Hogy lehet telepíteni a frissítést, már egy fél órája szenvedek vele és képtelen vagyok felismertetni.
Igen, visszaolvastam: amikor rádugom a tabot a gépre, nem találok semmiféle rendellenességet. Miután az RKBatchtool-t egy fail üzenetet kapok. Utána az eszközkezelőben is megjelenik felkiálltó jellel az USB vezérlők között, de hiába tallózom be illesztőszoftver frissítésként az oprendszeremhez illő programot, kiírja, hogy az illetsztőprogram naprakész és semmi sem történik.
Letöltöttem FET-MEN (66-os hozzászólásban) linkelt programját, az is kiírja, hogy telepítette a programot, de továbbra is ugyanazt játszom a Switch-el......

(#334) vass17 válasza vass17 (#333) üzenetére


vass17
tag

Erről lenne szó:

Mielőtt rákattintok a Switch-re, nincs is ott az eszközkezelőben. Miután rákattintottam megjelenik sárga jelzéssel, kiválasztom a driver x64-es, win8-as mappáját és a fenti üzenetet kapom. Utána meg a tulajdonságoknál mégiscsak azt írja, hogy nincs illesztőprogram...

(#335) FET-MEN válasza vass17 (#333) üzenetére


FET-MEN
veterán

Papa letöltötted a driver installert meg mindent?

Iphone 7

(#336) vass17 válasza FET-MEN (#335) üzenetére


vass17
tag

Igen, és le is futtattam a DriverInstall.exe-t és sikeresnek írta. Ennek ellenére semmi sem változik, ugyanúgy nem tudok vele mit kezdeni. Manuálisan pedig hiába próbálom eszközkeszelőben kiválasztani a mappát, mivel a fenti üzenetet kapom.

(#337) Mercutio_ válasza vass17 (#336) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ugyen ez egy MTK-procis mobilteló driverével kapcsolatos történet, de lehet, hogy te is hasonlóan jártál.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#338) Belabaa válasza air (#311) üzenetére


Belabaa
tag

@air: Akkor lehetséges, hogy a 2GB RAM miatt a 100qcr-vel jobban, gyorsabban lehetne több programot egyidőben futtatni, döccenés, netszakadás nélkül használni?

[ Szerkesztve ]

(#339) FET-MEN válasza Belabaa (#338) üzenetére


FET-MEN
veterán

ott fogja a retina felbontás a gépet.

Iphone 7

(#340) Belabaa válasza FET-MEN (#339) üzenetére


Belabaa
tag

Azt olvastam egy blogban, hogy kisebb felbontáson a 100qcr jól viselkedik, nincs szaggatás. Sőt nem is retinafelbontás van beállítva gyárilag. A 100dci-t már nem vennék, de lehet, hogy az egy jól sikerült cucc. Ámbár 60ropi az is a 3g miatt.

[ Szerkesztve ]

(#341) kelzsoca válasza vass17 (#334) üzenetére


kelzsoca
félisten

Üdv!

Van egy alternatív lehetőség is, amihez nem kell PC kapcsolat:

1. Töltsd le a hivatalos weboldalról a szoftvert.
2. Csomagold ki a tömörített állományt, és a kapott wayteq_xtab79qci_v2.img fájlt nevezd át=> update.img-re (.img a kiterjesztés ez ne változzon!!)
3. Az update.img-t másold fel egy Micro SD kártya gyökerébe.
4. Tedd az SD kártyát a készülékbe, a készüléket kapcsold ki.
5. A hangerő FEL gombot lenyomva, és nyomva tartva, nyomd le mellé 5 másodpercig a power gombot is, majd engedd fel mindkét gombot 5 másodperc után, ha mindent jól csináltál rövid idő után egy fekvő android robot lesz látható a kijelzőn.
6. Nyomd meg egyszer a hangerő FEL gombot, és bejön a recovery menüje.
7. Válaszd ki az update rkimage from external storage menüpontot, majd nyomj a power gombra.
8. Megvárod amíg felteszi a szoftvert a készülék.

Recoveryben az ENTER/OK gomb a power gomb, a lefelé lapozás a hangerő LE gombbal működik, viszont sajnos felfelé, vagy visszafelé lapozás nincs, így ha véletlenül túlhaladsz a megfelelő menüponton a power gomb hosszan nyomásával ki tudod kapcsolni a készüléket, és lehet ismételni az 5. ponttól.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#342) vass17 válasza Mercutio_ (#337) üzenetére


vass17
tag

Köszönöm, elolvasom és remélhetőleg meg tudom oldani. Amúgy le merem fogadni, hogy a 64-bites win8 a probléma oka.

(#343) kelzsoca válasza vass17 (#342) üzenetére


kelzsoca
félisten

Amennyiben Windows 8.1-es rendszerrel próbálod, igen az a gond.

https://vertigostore.eu

(#344) Belabaa válasza kelzsoca (#341) üzenetére


Belabaa
tag

Oooo komámasszony ez kellett volna nekem kb. 2 hete. Nem akartam elhinni, hogy "almás/ablakos-gép-et" kell venni/szerezni egy k... android frissítéshez. (linuxot nem lehetne telepíteni csak ha előtte windowsal partícionálunk, ugye nonszensz?) (allitolag cora aruhaz dolgozot mar bocsajtottak el, mert tescos szatyorral ment a munkahelyére - egy cora-s penztaros mondta el nekem (pszt...))

[ Szerkesztve ]

(#345) vass17 válasza kelzsoca (#343) üzenetére


vass17
tag

Ezek szerint ne is próbálkozzak vele ezen, inkább keressek egy másik gépet, amelyiken megcsinálhatom?

(#346) kelzsoca válasza vass17 (#345) üzenetére


kelzsoca
félisten

Amennyiben win8.1 van rajta akkor ne, mert nem fog menni, tehát vagy keresel másik gépet, vagy: (#341) hozzászólás.

https://vertigostore.eu

(#347) vass17 válasza kelzsoca (#346) üzenetére


vass17
tag

Köszönöm a segítséget, végülis egy másik gépről sikerült telepíteni. :)

Ami a tabletet illeti, eddig lenyűgözött, minőségileg gyakorlatilag Ipad mini, csak feleáron. Gyorsaságban nekem eddig jó, a wifivel sincsenek problémák és nekem óriási előny a 4:3-as 8col a 16:10-es 7colhoz képest, böngészésre tökéletes ez az arány és sokkal nagyobbnak is tűnik. Gondolkoztam a 10e Ft-al drágább Alcoron is, de miután annyi hibás készülékről olvastam, inkább a Wayteq lett és nem bánom, mert még egy darab rossz pixel sincs rajta, nemhogy hiányzó akksi :)

(#348) kelzsoca válasza vass17 (#347) üzenetére


kelzsoca
félisten

Nincs mit, bár ezek szerint sokat nem tudtam segíteni. :)

Bármi kérdés van, nyugodtan írj.

https://vertigostore.eu

(#349) vass17 válasza kelzsoca (#348) üzenetére


vass17
tag

Igen, mire észrevettem, amit írtál fent, már javában ment a telepítés egy laptopról. A szoftveres hangerő gombok ezek szerint kikerültek ezzel a frissítéssel? Nem probléma, csak kérdezem, hogy ez így normális?

(#350) kelzsoca válasza vass17 (#349) üzenetére


kelzsoca
félisten

Igen, kikerültek, hiszen ott a fizikai gombok a készüléken, de a készülő alkalmazásban többek között ezt is lehet majd kapcsolgatni. :)

https://vertigostore.eu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.