Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-15 15:08:15

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) Tejes Pite válasza FET-MEN (#50) üzenetére


Tejes Pite
aktív tag

megfrissítetted? :DDD

(#49) quailstorm höhö, nem.. bár van 2 kitiltásom, most megnéztem kíváncsiságból, de azok admini túlkapások :D

[ Szerkesztve ]

8 Hobbits = 1 Hobbyte ### cool guys don't look at explosions!

(#52) FET-MEN válasza Tejes Pite (#51) üzenetére


FET-MEN
veterán

khmm pszpsz ;]

Iphone 7

(#53) quailstorm válasza FET-MEN (#50) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ez nem csak szépség, legalábbis engem nem az zavar, hanem az ergonómia. Ami jó 4-5 colon, az 7-11-en nem valószínű...
4.2-es droid óta óriási ikonok, meg középre húzott rendszer van szinte mindenen. LG, Samsung, Nexus...
A kínaiak tartják még a frontot. Valahogy a nexus10 dupla állapotsávja se hat meg, ami ebben a wayteqben is van az jó és kész.

(#51) Tejes Pite: pedig még emlékszek is mikor újraregeltél és írtál a droid appos fórumba sokat...

[ Szerkesztve ]

(#54) FET-MEN válasza quailstorm (#53) üzenetére


FET-MEN
veterán

Szerintem is teljesen jó. Alul tökéletes a status bar, tényleg meg van így az a ,,PC" hatás :)

Iphone 7

(#55) ToniSoprano


ToniSoprano
addikt

Jó kis gép, tetszik, hogy vékony könnyű. Nekem a 8 colos készülékek jönnek be a legjobban. 40-ért ajándék, mondjuk kár a gyengébb wifiért, biztos slágertermék lenne, ha ott is minden ok. 4000 mAh szerintem nem lehet annyira rossz, nekem 5200 mAh és 5-6 órát bír filmnézéssel, nem max fényerőn.

(#56) MuzikJunkie válasza FET-MEN (#48) üzenetére


MuzikJunkie
aktív tag

Én írtam. :K Mellesleg aggasztó, hogy a legtöbb fika felhasználóktól a Wayteqre és az Alcorra érkezik. :U
Alcorhoz is volt sajnos szerencsém, kapcsolatunk alig egy hétig tartott. :DDD

Amit mindkettő esetében megfigyeltem amúgy, az az, hogy egyik gép sem tudta melyik az alja. Appok fele állítva az egyik irányba, másik fele a másik irányba nyílt meg. :F Ettől az embernek már alapból gányolás érzete lesz.

[ Szerkesztve ]

Nokia N73 - Nokia N82 - Nokia N95 - Nokia 5800 Xpress - Nokia N97 White - ZTE Blade - Motorola Defy - LG L9 - Galaxy SIII White - HTC Sensation - Motorola Atrix 2 - Vowney V5 - Xiaomi Redmi Note - OnePlus One - iPhone 6 Plus - iPhone 7 Plus - iPhone X - iPhone XS Max... (>‿◠)

(#57) apeelme válasza MuzikJunkie (#56) üzenetére


apeelme
addikt

Iszonyatosan általánosítasz. :U Rengeteg WayteQ tablet volt már a kezem ügyében de ilyennel nem találkoztam sosem.

(#58) FET-MEN válasza MuzikJunkie (#56) üzenetére


FET-MEN
veterán

Nem tudom, ahogy fentebb is írták, nekem is ez az első eset hogy ilyesmivel találkoztam a márkánál.

Iphone 7

(#59) MuzikJunkie válasza apeelme (#57) üzenetére


MuzikJunkie
aktív tag

Annyira azért nem általánosítok. Abból indulok ki, amit itt látok és azok alapján nem biztató a helyzet. :N

Nokia N73 - Nokia N82 - Nokia N95 - Nokia 5800 Xpress - Nokia N97 White - ZTE Blade - Motorola Defy - LG L9 - Galaxy SIII White - HTC Sensation - Motorola Atrix 2 - Vowney V5 - Xiaomi Redmi Note - OnePlus One - iPhone 6 Plus - iPhone 7 Plus - iPhone X - iPhone XS Max... (>‿◠)

(#60) motoflug válasza apeelme (#57) üzenetére


motoflug
őstag

79qci-hez volt már szerencséd? Ha igen, mik a benyomások?

(#61) apeelme válasza motoflug (#60) üzenetére


apeelme
addikt

Persze, jelenleg is itt nyomkodom, és szerintem WayteQ eddig legjobban sikerült készüléke. :K

(#62) FET-MEN : Igen, picit sok az a pixel oda. Bár a frissítés nagyon sokat javított ott is, és ezt is szeretem bennük hogy viszonylag gyorsan reagálnak a felhasználói visszajelzésekre.

[ Szerkesztve ]

(#62) FET-MEN válasza apeelme (#61) üzenetére


FET-MEN
veterán

Ezzelnén is így vagyok :) bár a 100qcr-t még kipróbálnám de aztmondják ott érezni hogy a retina megfogja picit ehhez képest

Iphone 7

(#63) gartez


gartez
csendes tag

A külső aksikkal mennyire kompatibilis? Csak hogy más a töltőcsatlakozója...Azzal jócskán kilehet tolni az üzemidőt azert :)

(#64) FET-MEN válasza gartez (#63) üzenetére


FET-MEN
veterán

Rockchip nem támogatja a microUSB-n való töltést sajna :( ezért nem nagyon fog menni.

Iphone 7

(#65) kelzsoca válasza gartez (#63) üzenetére


kelzsoca
félisten

Egy ilyen kábel segítségével, szinte biztos hogy tölthető.

https://vertigostore.eu

(#66) FET-MEN


FET-MEN
veterán

Tehát a V2-es szoftverfrissítés menetéhez segítség:
Weboldalon a leírás és a link a telepítő programot és V2-t tartalmazó zip-hez

És itt egy driver installer segéd, ha leszedted a firmwaret, és kicsomagoltad, akkor ezzel a programmal csak install driver és kész megoldja helyetted.

Ha megvagy
Tablet 100%-ra töltve,
Rádugod gépre semmit nem nyomsz rajta.
Elindítod a tool mappából a rkbatch programot. Egyik számnak lilán kell világítania, akkor nyomsz egy switch-et, ha minden rendben, ez a szám kizöldül.
(ha nem akkor nincs fennt a driver, nyugodtan húzd le a tabot, ne lepődj meg utána 10-20mp-ig nem kapcsol be)
Ha zöld, akkor kiválasztod jobb felül a szoftot(betallózod)
és akkor upgrade gomb. Lefut kb 2 perc alatt, és megvárod míg teljesen bekapcsol a cucc.
Kb ennyi :)
MINDENKÉPP 100%-OS AKKSIVAL KELL FLASHELNI! nekem sikerült elkalibrálnom a cuccot.77%-on frissítettem , frissítés után meg azt írta hogy 100%-os az akksi :Y

[ Szerkesztve ]

Iphone 7

(#67) air válasza kelzsoca (#65) üzenetére


air
nagyúr

A 79qci töltője nem 12V-os, mint a 100QCR-é?

(#66) FET-MEN
"nekem sikerült elkalibrálnom a cuccot."

Nem lehet elkalibrálni, mert nincs olyan.

"77%-on frissítettem , frissítés után meg azt írta hogy 100%-os az akksi"

A frissítéssel törlődött az akku statisztika. Majd egy idő után beáll.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#68) RedCactus


RedCactus
senior tag

Bocsi, de valamit nem értek. Biztos én vagyok a gyenge képességű, de ezt olvasom a cikkben: "Ha USB kábellel géphez kötjük, akkor külső tárhelyként mutatja magát, de nem tölt - a Rokchip procival szerelt gépek egyébként mind ilyenek." Nekem a Prestigiomban Rockchip 3188 Quad-Core proci van és vígan töltődik USB-ről is, sőt volt egy ugyanilyen procis Concorde Tab Slim-em, ami szintén töltődött. Most akkor hogy van ez a Rockchipekkel, nem értem.

(#69) FET-MEN válasza RedCactus (#68) üzenetére


FET-MEN
veterán

Érdekes. Lehet az alaplap más.

Iphone 7

(#70) RedCactus válasza FET-MEN (#69) üzenetére


RedCactus
senior tag

...de attól még a Rockchip proci Rockchip proci marad. :F De végül is mindegy.

(#71) gerii


gerii
addikt

No akkor egy kis fejszámolás, mivel még mindíg nem hiszem el a 3 órás üzemidőt:
PH-n volt teszt az Alcor 813-ról, ami ugyanez a vas csak 2GB RAM van benne.
Mindezt filmezésre írták a srácok.

Akksi:
Alcor: 18,5 Wh -- Wayteq: 14,8Wh
Akksi idő filmezéssel:
Alcor: 11h -- Wayteq: 3h
Fogyasztás:
Alcor: 1,7W/h -- Wayteq: 5W/h

Most jön a fogós kérdés:

Hogy a ..csába fogyaszt 3x annyit?
Mellesleg 5W-ot egy ultrabook eszik lassan...

[ Szerkesztve ]

(#72) kelzsoca válasza gerii (#71) üzenetére


kelzsoca
félisten

Mivel én is kétkedve fogadom a 3 órát, holnap megnézem, hogy mennyit bír.

https://vertigostore.eu

(#73) FET-MEN válasza air (#67) üzenetére


FET-MEN
veterán

Ja meglepődtem. Lemerítettem kikapcsolásig aztán most tölt egy délelöttöt

Iphone 7

(#74) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Ilyen vasra 1024x768 pixel felbontású kijelzőt tenni... :N
Nekem RK3066-os tabletem van A9-es magokkal, 2x1.6GHz + 320MHz-es Mali 400MP4.
Már az a SoC is ráver a Tegra 3-ra néhány bentymárkban.
Ez meg aztán tényleg brutál erős cucc, Full HD kijelzős készülékek sem akasztanak be neki.
Bárcsak mobilokban is megjelennének ezek a Rockchip processzorok...

(#75) SUPREME7 válasza Fitzgerald (#74) üzenetére


SUPREME7
őstag

Volt rk3188-al szerelt androidos stickem ([link]) 2GB rammal és nem bírta a need for speed most wanted-et sem, szaggatott mint a szemét. Ezért mondtam korábban, hogy hiába izmos papíron meg bencsmárkban, ha egyszerűen mégse jó.

Persze átlagfelhasználásra tökéletes (bár szerintem arra még elég a dualcore + 1gb ram is)

[ Szerkesztve ]

(#76) Fitzgerald válasza SUPREME7 (#75) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Azért egy 77 dollárba fájó noname mini PC-től nem várnék sokat, ne haragudj...
Ez lehet a gyártó igénytelensége, sőt...valószínűleg erről van szó.
Ez egy elég combos SoC, a Snapdragon 600-800 között van nyers teljesítményben, és még Full HD-ben is elégnek kell lennie a legtöbb mai játékhoz. Láttam jópár gaming videót RK3188-as tabokról.

[ Szerkesztve ]

(#77) SUPREME7 válasza Fitzgerald (#76) üzenetére


SUPREME7
őstag

Miért, szerinted ebben a táblában többet ér ugyanez a cucc? Vedd le belőle a kijelző meg a burkolat árát és ugyanúgy egy 77 dolláros noname cuccot kapsz :)

Azt persze nem vitatom, hogy lehetett más is a probléma, nem biztos, hogy a "nyers erő" volt kevés, de ha valaki játékra vesz egy ilyen kütyüt, akkor sok esetben csalódni fog, mert nem optimalizálnak ezekre a soc-okra rendesen a játékfejlesztők.

[ Szerkesztve ]

(#78) Fitzgerald válasza SUPREME7 (#77) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Nem arról van szó, hogy többet ér-e a cucc. Valószínűleg még ennyit sem ér. A pluszt az egyéb alkatrészeken és a kijelzőn kívül a brandeléssel járó dolgokért fizeted (doboz, csomagolás, kézikönyv, stb.) + a supportért.
Amúgy kb. semmilyen SoC-ra nem "optimalizálnak" normálisan, csak az éppen aktuális Tegra szarra.
Úgyhogy aki ilyen készüléket vesz, az láthat olyan víz effektet a Dead Trigger 2-ben, amire bármelyik másik, nem nVidia chipes cucc is minden további nélkül képes. És talán még lag sem lesz. What a thrill.
Az nVidia-maffia bevásárolta magát a mobil szegmensbe is.
Ettől függetlenül ha van elég nyers erő a vasban, és nem igénytelenül lett összedobálva a szoftver, akkor nem lehet sok problémád.

[ Szerkesztve ]

(#79) tjb007 válasza Fitzgerald (#76) üzenetére


tjb007
nagyúr

„Ez egy elég combos SoC, a Snapdragon 600-800 között van nyers teljesítményben”

A nyers teljesítményük közelében nincs. A nyers teljesítmény meg az, hogy mit köp ki az AnTuTu két külön dolog.

(#80) Taranti válasza air (#38) üzenetére


Taranti
senior tag

Pl. az enyém, Samsung 5610.

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#81) SzaboZE


SzaboZE
addikt

Kár volt a kiejlzőért. :( Pont van egy ilyen 70dci a családban, mint amelyik a háttéren van reklámozva :) Most volt szervizben, mivel pár perc alatt feltöltött majd pár perc alatt le is merült. A szerviz visszaadta azzal, hogy tesztelték, hibátlan és biztos a töltő rossz. Mikor hazajöttem rádugtam lemerítettem, majd rádugtam töltőre. Feltöltötte. Mellesleg a gép átvételekor az átvevő hölgynek sem töltött egy ottani töltővel... Szóval valami sunyitás van az akku körül szerintem...

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#82) Fitzgerald válasza tjb007 (#79) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Mért nincs? A Linpack, az AnTuTu meg a többi ahhoz hasonló bentymárk miért is nem képesek képet adni a nyers számítási teljesítményről? Akkor milyen alkalmazás képes erre?

(#83) bolka1982


bolka1982
csendes tag

Alapból kevésnek bizonyult a 8 GB-os háttértár ami van ebben a gépezetben, ezért vettem hozzá egy 16 GB-os microsd-t. Rádugtam a gépre, látom is a beállítás menübe, de egyszerűen nem tudom átrakni rá az appokat, játékokat. Tehát látom hogy felismeri a gép, mégsem tudom használni.Letöltést se engedi, mert kiírja hogy nincs elég hely, közbe ott van a 16 GB szabadon...
Mit csinálok rosszul?

[ Szerkesztve ]

(#84) tjb007 válasza Fitzgerald (#82) üzenetére


tjb007
nagyúr

Mutasd meg légy szíves hol található a hozzászólásomban az a szó, hogy összes (illetve szinonimái).
Maradva a kályhánál:

(#85) air válasza bolka1982 (#83) üzenetére


air
nagyúr

Ha elmondod, hogy mit csinálsz, akkor talán tudunk segíteni, hogy abban mi a rossz. Így elég nehéz.
Mivel próbálod "átrakni" az appokat és a játékokat?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#86) bolka1982 válasza air (#85) üzenetére


bolka1982
csendes tag

Ha egy alkalmazást mondasz, amivel rendesen áttudom rakni pl. a játékokat a belső háttértárról a külsőre (microSD), úgy hogy működjenek is, már azt nagyon megköszönöm :)

[ Szerkesztve ]

(#87) air válasza bolka1982 (#86) üzenetére


air
nagyúr

Link2SD

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#88) Fitzgerald válasza tjb007 (#84) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Pont ott ahol az az én hozzászólásomban az, hogy mit köp ki az AnTuTu. De köszi a képet, ebben meg igazad van. Felhasználói élményt kellett volna írnom + játékok alatti teljesítményt.

(#89) gartez


gartez
csendes tag

Sok az egy kaptafára készülő ilyen termék...Ott van a Concorde tab slim,Alcor zest Q813i,meg ez is...Melyik lehetne a legjobb választás? Most nagyon gondolkozom egy tab vásárlásán és ezeke közül mindegyik tetszik....Melyik érné meg legjobban?(itt a minőségre gondolok tapasztalatok alapján!) előre is köszi :))

(#90) Tejes Pite válasza gartez (#89) üzenetére


Tejes Pite
aktív tag

A Wayteq 79qci minősége nagyon jó, többen is írták. Csak gyenge benne az akkumulátor. Az Alcor Q813I-ben +1GB RAM van és erősebb akkumulátor, viszont a minőség nagyon ingadozó egyes darabok között. Viszont Q813I-re van 2 év garancia, szóval én a sok hibás darab ellenére is bátran megvenném.

Concorde tabletet pedig akkor vegyél, ha egy használhatatlan műanyagdarabot szeretnél. Szerintem ezt a márkát nem csak egy Asus-sal, hanem a fönti kettő márkával sem lehet összehasonlítani, olyan nagy a különbség közöttük minden téren. Elég beleolvasnod pár Concorde topikba. Remélem az ehhez hasonló márkák rövid időn belül eltűnnek a piacról.

[ Szerkesztve ]

8 Hobbits = 1 Hobbyte ### cool guys don't look at explosions!

(#91) gartez válasza Tejes Pite (#90) üzenetére


gartez
csendes tag

nagyon köszönöm :)

(#92) FET-MEN válasza Tejes Pite (#90) üzenetére


FET-MEN
veterán

nem gyenge az akku :U

Iphone 7

(#93) gartez válasza FET-MEN (#92) üzenetére


gartez
csendes tag

A tesztben 3 óra filmlejátszás van.Neked mi a tapasztalatod? :)

(#94) FET-MEN válasza gartez (#93) üzenetére


FET-MEN
veterán

reggel 8 kor suliba az órán többször 10 percekig netezek, ez így megy egész délelött, majd hazajövök, 2 -4:30-ig folyamatos net+skype, tehát addíg bírta.

Iphone 7

(#95) kelzsoca válasza gartez (#93) üzenetére


kelzsoca
félisten

Most megy nálam a teszt, ha vége, akkor be fogom írni.

https://vertigostore.eu

(#96) motoflug válasza kelzsoca (#95) üzenetére


motoflug
őstag

Kitérhetnél az összbenyomásra, tapasztalatokra, stb. Ha eredetileg is ilyen lenne, akkor nem szóltam. :B

(#97) Tejes Pite válasza FET-MEN (#92) üzenetére


Tejes Pite
aktív tag

Jól van, akkor nem gyenge, csak te vagy gyenge. :DDD

10 perceket netezel? Ez nem egy akku izzasztó délelőtt. :D Szóval ezzel nem bizonyítod, hogy jó az akku.... :(

[ Szerkesztve ]

8 Hobbits = 1 Hobbyte ### cool guys don't look at explosions!

(#98) FET-MEN válasza Tejes Pite (#97) üzenetére


FET-MEN
veterán

a bal karomon több izom van mint te rajtad egészébe szval qss ;]

Amúgy mondom jó az akksi, más táblagép sem nyújt többet. De egy laptopot még így is lenyomnak.

Iphone 7

(#99) Tejes Pite válasza FET-MEN (#98) üzenetére


Tejes Pite
aktív tag

Rohadtul nyújt más táblagép többet. 7 colosok között Nexus 7, Memopad, simán elmennek 9-10 órát. Az Alcor üzemidejéről is szépeket olvastam, szóval ez nem igaz. Drágább laptopok is hozzák már egy ideje az 5-6 órát.

kelzsoca tesztjét várjuk meg, mielőtt eldöntjük ki az erősebb. :D

[ Szerkesztve ]

8 Hobbits = 1 Hobbyte ### cool guys don't look at explosions!

(#100) FET-MEN válasza Tejes Pite (#99) üzenetére


FET-MEN
veterán

Nem tudom miért kell 10 órát kibírnia. Így is 4000-res akkut fogsz a kezedben egy fém házzal a hátulján, jóhogy nem már autó akksi legyen benne mert nekem igényem a 120 óra filmnézés :U

Iphone 7

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.