Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) #13110016 válasza ak76 (#94) üzenetére


#13110016
törölt tag

oFF

Akkor megkérlek, hogy menj árulkodni, és szólj valakinek, hogy bannoljanak. Megköszönném.
Nekem már ennyi is elég volt, már tudom most kb milyen szánalmas ember vagy Te az életben.

oN

Köv telefonom tuti ez lesz. Kár, hogy SP-be csak 1 giga RAM van. :W

(#102) ak76 válasza boogie84 (#97) üzenetére


ak76
senior tag

Minimum kettő Z-t adtam el az elmúlt 3 hónapban,szinte akármelyik csúcskonkurens mellé odateheted és mindegyik mellett elvérzik,pláne a HTC One a Padfone2,vagy a Optimus G/G pro ami csúnyán elveri,direkt nem említeném a samoledes cuccokat,azokat ugyanúgy lehet utálni/imádni mint a TFT-ket,fentebb említettek viszont valami arany középút félét alkotnak a kijelzőikkel.

(#103) dokee78 válasza QwErTy42 (#89) üzenetére


dokee78
félisten

Most,hogy kialakult egy kis vita,jönnek a TFT fikázó trollok. :K

(#104) vicze válasza Ati3120 (#95) üzenetére


vicze
félisten

Azt nem kétlem, hogy valamivel jobb a végeredmény a Sony-nál. (Más kérdés, hogy annyiért igazából inkább a Sharp-ot vennék, vagy Panát. :P )

AOU-tól kapják az alsóbb kategóriába a panel, régen volt Samsung is SPVA-val közép kategóriában, de valószínű, hogy igazad van és ez már tényleg kikapott. Azt se tudom, hogy most mi a fene van a Samsungokba, mert az a totál lutri, hogy AOU MVA vagy Samsung saját valami(SPVA???) még felső kategóriában is...

Szerk: MM-ben pont a W650, nézem milyen fasza vékony, erre benézek mögé, és hát, eléggé csalódott voltam. :P Amúgy nagyon jó vétel.

[ Szerkesztve ]

(#105) #13110016 válasza dokee78 (#103) üzenetére


#13110016
törölt tag

Mert a sok gyökér az IPS-re huzogatja otthon a kukit.
Komolyan vicc.

(#106) Peat;)


Peat;)
veterán

Nem tudom hogyan lehetséges ez, de a külföldi tablet teszteknél megszokott a kontraszt és a maximális fényerő mérése. Ez tableteknél nagyon jó lenne itthon is, de telefonoknál is hasznos lenne, mivel a minőséget nem határozza meg a kijelző típusa.

A víz alatt képek nem olyan rosszak szerintem, azért ott nehezebb dolga van a telefonnak és valószínű a kád sem a verőfényes napsütés alatt helyezkedett el :)

(#107) ak76 válasza #13110016 (#101) üzenetére


ak76
senior tag

Szánalmas?
Mert kikérem magamnak a balfasz jelzőt?
Pubikám,te a való életben egy ilyen beszólást követően számolhatnál egy nevelő célzatú öklössel,itt a neten persze bármit megengedhetsz magadnak retorzió nélkül,mert te Fanboy vagy,és azt hiszed ez valami pozitivum,holott fanboynak lenni a legkorlátoltabb dolgok egyike.

Itt jegyzem meg,amíg te elalélsz kedvenc márkádtól,addig én szó szerint végigpörgettem az összes Magyarországon elérhető csúcsmodellt,van némi rálátásom a dologra,és ha tetszik neked,ha nem a Sony kijelzői nem rúgnak labdába a konkurensek hasonló árfekvésű modelljei mellett.

(#108) balazsnagy38


balazsnagy38
tag

Ez egy nagyon jó telefon! Szerintem nincs is olyan területe ami gyengécske lenne. :C Külön köszönet Legendd-nek a víz alatti képekért. ;) :R

Acer Cloudmobile :)

(#109) QwErTy42 válasza dokee78 (#103) üzenetére


QwErTy42
addikt

Nem kell személyeskedni!
Nem egy ismerősömnek van Sony telefonja a J-től a Z-ig bezárólag. Láttam már azokat másik konkurens mellett is egy asztalon és tényleg kritikán aluli a kijelzőjük az adott árért.
Lehet beszólogatni, hogy troll és társai de még a tesztelők is leírták, hogy a kijelző az bizony sereghajtó.
Az IPS és a Samoled nem csak színeiben szebb, jobb, élénkebb, hanem fényerőben is használhatóbb.

szerk.: Teljesen hibátlan lenne a számomra egy SP vagy akár ez is, ha a kijelzője megütné azt a szintet, amit a többi gyártó már 40 ropitól tud.

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#110) vicze válasza #13110016 (#105) üzenetére


vicze
félisten

Csak azt nem érted meg, hogy nem erről van szó.
Van "XY" gyártó, aki az abszolút csúcskészülékébe a konkurenciánál gyengébb kijelzőt rak, minden szempontból, sőt piacokra külön szedve egyik piacra jobb minőségűt küld, a másikra gyengébbet. Ez nem feltétlen a helyes piaci viselkedés, és ez visszás érzéseket vált ki sokakból, főleg akik csúcs modellt választanának, nem akarnak rosszabbat bármiből is.
Remélem ezt nem minősíted "fröcsögésnek".

(#111) dokee78 válasza QwErTy42 (#109) üzenetére


dokee78
félisten

Konrétan azokra hondoltam akik eddig semmit nem írtak,de amióta a kijelző vita folyik azóta beírnak,
de csak a kijelzőre reagálva.
Remélem érthető mire gondolok.

(#112) petymeg válasza boogie84 (#97) üzenetére


petymeg
addikt

Nekem egy évig volt Xperia S-em és abban tűéles volt a HD. (Igaz nem sok hd vagy fhd filmet néztem rajta, arra ott a 32-es Bravia tv-m, vagy a 23-as Dell monitorom. :K )

Meg engem a TFT se zavart, az is csak akkor tűnt fakónak ha mellé tettem a haver Samu S2-jét. Szóval vsz nem gáz a TFT.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#113) Legendd


Legendd
senior tag

ak76 és locaLpatrioT, kérlek fejezzétek be és arra koncentráljatok, ami a lényeg (pláne nem kell trágár szavakat használni...).
Nem kérnék TFT-Samoled-IPS stb. vitákat, akinek ez kell, ezt veszi. Nem a legszebb a sima TFT, de a szoftverfrissítés jót tesz neki, abszolút vállalható, és a Sony felülete legalább nem lassul be sok program után, mint pl. a TouchWiz, akár egy S4 esetén...kinek mi a fontos.
Ha folytatjátok, akkor annak nem lesz jó vége sajnos...

[ Szerkesztve ]

Alea iacta est!

(#114) ak76 válasza dokee78 (#111) üzenetére


ak76
senior tag

Nincs egyéb baj a készülékkel a kijelzőn kívül,tehát miről lehetne írni?
A vas alatta bőven megfelelő,az akku nyilván hozza az elvárhatót,a szoft az olyan amilyen,én a gyári vanilla droidot is csak Apex launcherrel vagyok hajlandó használni.

[ Szerkesztve ]

(#115) #13110016 válasza vicze (#110) üzenetére


#13110016
törölt tag

Nem minősítem. :D
Értem amit mondasz, és erre annyit tudok mondani, hogy akinek ez nem felel meg, az ne vegyen Sony-t. Vagy várja meg míg minden telefonjába lesz Triluminos technológia.
Ja, és valszeg így is baromi sikeresek, azért is van TFT. Nem minden embernek mindene a kijelző, amivel szerintem semmi gond nincs.

(#116) sprinter24


sprinter24
aktív tag

Hát gyerekek kövezzetek meg, de én le fogom váltani a One X-em a ZR-re ősszel :))

(#117) vétó


vétó
aktív tag

lenne olyan kedves valaki hozzáértő pontosan meghatározni, hogy a hétköznapi_használat_során milyen előnyökkel/hátrányokkal jár TFT, IPS, AMOLED (és nem tudom még mi van a piacon aktuálisan) kijelző használata? természetesen külön szedve objektív és szubjektív értékeket (csak a pontosság érdekében, mondhatnám gy.k.: az, hogy "szebb" a képe, az ugye szubjektív, az pedig, hogy egységnyi idő alatt több energiát fogyaszt a valami a valaminél, az objektív)

- Nézd egy stoppos! - Á, biztos csak lájkol minket.

(#118) #13110016 válasza sprinter24 (#116) üzenetére


#13110016
törölt tag

Senki nem kövez meg, max ak gyerek fog téged is öklözni. Én azóta is remegő kézzel melózok.. :O

(#119) Weeman1 válasza vétó (#117) üzenetére


Weeman1
veterán

A google a barátod. :B

Xiaomi 11T Pro

(#120) pusszycat válasza #13110016 (#118) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

"Én azóta is remegő kézzel melózok.." pisilésnél vigyázni... :DDD

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#121) sprinter24 válasza #13110016 (#118) üzenetére


sprinter24
aktív tag

Kell a kompaktabb méret... egyszerűen megőrülök már a One X-től, egyfolytában félek, hogy kiesik a kezemből, pedig azt hittem nem lesz gáz, mikor megvettem :(
HD kijelző bőven elég + Xperia S kijelzőjét is imádtam, úgyhogy engem ez a TFT, IPS, AMOLED mizéria hidegen hagy

(#122) KaiotEch válasza #13110016 (#118) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

:C :C :C

Ja igen természetesen kell bele az IPS, hagy olvassa már el a busz másik oldalán álló egyén is a levelezésemet. Sőt meg is kérem, hogy válaszoljon rá.

[ Szerkesztve ]

(#123) #13110016 válasza sprinter24 (#121) üzenetére


#13110016
törölt tag

Engem is.
Ugyan olyan röhelyesnek tartom, mint mikor vki azért vesz nexus-t, mert arra jön a legfrissebb android először... de én vagyok befolyásolható...

KaiotEch - na ez a harmadik kedvencem, mikor a "betekintési szöget" hallom. Hát emberek, én szemből szoktam a telefont nézni. :))

[ Szerkesztve ]

(#124) gtamate2 válasza #13110016 (#123) üzenetére


gtamate2
veterán

Biztos vannak akik erről nézik otthon a filmet. ;]

Nagyon szimpatikus telefon, kár hogy nem kerül be a szolgáltatókhoz, pedig elnyerte tetszésem. A tft-ért tényleg kár, nekem haverom htc desire hd-ja azért szebb a neoménál, de nem vészes azért. A vas a lényeg szerintem, azzal pedig nincs gond, a kamera pedig változatlanul gyönyörű. Sötétedéskor próbáljatok meg egy hasonló kategóriájú telefonnal fotózni, akkor jön ki igazán az ExmoR technológia :)

*Sn0w

(#125) razzorr válasza #13110016 (#123) üzenetére


razzorr
őstag

Te szemből nézed a telefont, én is szemből nézem normál esetben, de ha mutatok valakinek vagy valakiknek egy fotót, videót a telefonon, na akkor azt magyarázd meg nekem, hogy hogyan fogja pl. 3 ember szemből nézni a telefont? Vagy ha fekve videózok este az ágyban, és a mellkasomra támasztom a kütyüt, akkor sem teljesen szemből lesz, hanem döntve. És még lehetne 324352 élethelyzetet mondani amikor jól jön a nagyobb betekintési szög.
Ezzel nem azt akarom mondani, hogy a Sony egy s.ar, de sajna minden más jobb nála.

(#126) Dr.Anonymus


Dr.Anonymus
addikt

Bog megnősült? :)
vagy mi az a háttérkép a lezárt telefonon? :DDD
azt hiszem megint lemaradtam valamiről :U

(#127) KaiotEch válasza Dr.Anonymus (#126) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Számüzetésbe voltál a senki földjén? -Spellbinder- :C

(#128) Attici


Attici
őstag

Én már a C702-essel is fotóztam anno a víz alatt (most már csak telefonálásra használom), és az Xperia Activot pedig folyamatosan használom víz alatti filmezésre.
Sony már rég jól kitalálta ezeket a vízálló telefonokat, és működnek is.
Nekem csak a készülék méreteivel van bajom. Miért nem csinálnak kisebbet? Már csak 4" felett van élet? :F

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#129) Deck


Deck
titán

Viccek ezek a kijelző "buzi" emberek. :U

Csak is azért, kötnek bele a Sony TFT-jébe mivel mással nem tudnak a samsung fanok.
Bár hamarosan már csak Trilluminos kijelzője lesz a Sonynak akkor aztán, semmibe se tudnak..
Na meg azok akiknek nincs pénze Z,ZR-e és valami hibát akarnak találni, hogy megnyugtassák magukat miért is nem kell nekik ilyen drága telefon.

Nincs gond a TFT-vel meglehet nézni egy Xperia P-t szinte oldalról is lehet látni és nem fakul. A Z,ZR-ben kicsi a betekintési szög de kit érdekel? Nem oldalról nézem a telefont, lehet más úgy vagy a csodás kijelzőjére veri..

Ahogy, Legendd is írta:

"Nem a legszebb a sima TFT, de a szoftverfrissítés jót tesz neki, abszolút vállalható, és a Sony felülete legalább nem lassul be sok program után, mint pl. a TouchWiz, akár egy S4 esetén...kinek mi a fontos."

A Sony egyetlen hátránya sokaknak a TFT, de hamarosan Trilluminos kijelző lesz.
Míg a Samsung meg.. Gagyi műanyag, beakad, lassú, szar felhasználó felület, szappantartó forma, mind ugyanazzal a női dizájnal, túlárazott, még csalnak is a tesztekben, szar amoledes kijelző túlszaturált színekkel.

[ Szerkesztve ]

PS5

(#130) vicze válasza Dr.Anonymus (#126) üzenetére


vicze
félisten

Pedig már rég volt. :)
Azt se mondhatod, hogy titkolja. :D

(#131) Dr.Anonymus válasza vicze (#130) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

hát srácok tényleg offline voltam egy kis ideig :DDD
köszi mindenkinek az infót! :R
Bognak meg egy nagy kalappal! ezúton is sok boldogságot! :)

(#132) raziel01 válasza Ati3120 (#93) üzenetére


raziel01
veterán

"nincs sony telefonom és ennek az oka nálam is a TFT-nél valló leragadás és az hogy csak androidos paletta van jelenleg . "

Csak Androidos? Milyen legyen? IOS nem lehet, mert az apple, WP8 meg ott van a Nokiákban ha arra vágysz.
Symbian meg kellene a halálnak.
Androidra van igény nagy tételben. Egy erős telefonnal nem sok gond van az Androiddal.

(#133) szucsy89


szucsy89
tag

Te jó ég, a sok Samsung agyhalott már megint idetévedt? Minden Sony cikk alatt ez a kijező téma, ha nem lenne ráírva, hogy TFT, a kutya nem venné észre olyan szép a képe. De tudjátok mit? A Z Ultra már a Sony új, Trilumios technológiával szerelt kijelzőjével jön, és nagy valószínűséggel ezek után minden Sony telefon. :C

Eddig is a legjobb volt a Sony, ezek után meg abszolút az lesz.

A telefonról: végre, egy normális kijezőmérettel szerelt telefon, csúcshardverrel alatta, viszonylag elfogadható áron. BRAVÓ SONY!

(#134) ak76 válasza #13110016 (#123) üzenetére


ak76
senior tag

Majd ha egyszer rájössz mennyivel minőségibben funkcionál egy vanilla android az ilyen olyan felesleges funkciókkal telepakolt gyártói romokkal szemben akkor meg fogod érteni miért vesznek Nexust az emberek.
A frissítés mellékes szempont,a Nexus 4.2-n is ugyanúgy lagmentesen funkcionált mint most a 4.3-al.
Apropo,a Z is kijön vanilla rommal,talán nem véletlenül...

(#135) KaiotEch válasza ak76 (#134) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Hát majd ZR-re is lesz CM és akkor mondhatjuk vanillának. Amúgy a tablet-eknél szokták ezt hátránynak venni, ha nincsenek előre telepítve gyári alkalmazások. Hát én meg pl pont annak örülök.

(#136) gtamate2 válasza KaiotEch (#135) üzenetére


gtamate2
veterán

Szegény userek lusták ráguglizni hogy milyen szoftvert érdemes feltenni, vagy a playben keresgetni? Engem ezek az előre telepített felesleges alkalmazások készítenek ki. Felhagyhatnának már vele..

*Sn0w

(#137) jagelo


jagelo
aktív tag

A sok bohóc szidja ám a Sony kijelzőjét, hogy ennyi pénzért meg ilyenek, de azt nem nézik, hogy a Htc a 4 pixeles gagyi parasztvakitos kamerával adja ki a méreg drága telefonját a Samsung meg ocsmány külsővel gagyi anyagból . :)

[ Szerkesztve ]

(#138) FragMaster válasza razzorr (#125) üzenetére


FragMaster
addikt

Ez az egyik, de pl. nekem a széles betekintési szög minőségérzetet is ad. Egy példa: asztalon a telefon, beérkező hívás és bárhonnan közel kristálytiszta képet kapok. Lehet baromság de nálam így működik :)
De a honamira nagyon kíváncsi vagyok, ha hasonló vagy netán jobb kijelzőt kap, mint a z ultra akkor minden tekintetben ott lesz a sony ahol lennie kell.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#139) #13110016 válasza ak76 (#134) üzenetére


#13110016
törölt tag

Jajj már megint Te? Ne zaklassál már. Minek fárasztasz? Annyira buta vagy, és itt vered a nyálad. Menj már innen, ez Sony topic.

Felveszem a Te stílusod:
legendd!!! ak76 nem hagy békén!!

dekrer - "Bár hamarosan már csak Trilluminos kijelzője lesz a Sonynak akkor aztán, semmibe se tudnak.".
hidd el, ezek az agyhalottak, mindig találni fognak valami belekötni valót. Akkor majd nem lesz jó a SONY felirat elhelyezése...

[ Szerkesztve ]

(#140) KTU válasza Deck (#129) üzenetére


KTU
addikt

az azért elég szarul tud esni mikor egymásmellé rakva nézed az Xperia Z-t ZR-t és valamilyen kínai harmad negyedannyiba kerülő IPS paneles telefont :U
hogy kint napsütésbe nem lehet látni csak hab a tortán :D

és igenis ha már megvette valaki 100+ x-ezerért, tipikus duma hogy "Bár hamarosan" jön ki a következő modell, meg már japánba avval adják el, de nekem még az előző fo5 van, :D

még mielőtt elfogultsággal jönne bárki, 1 délelőtt nézegettem / próbálgattam a Z-t és 1 kínai IPS paneles telefont :U

aki azt mondja milyen szuper a Z, ZR, TFT nem rakott még mellé csak másik TFT-s telefont :U

mindennapi használatban nagyon is számít,
mivel ez egyik fő része a telefonnak, ezt nézed szinte mindig mikor használod
:)

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#141) kariad


kariad
senior tag

Hogy ezért se emberi árat kérnek.... :(((

(#142) crue válasza szucsy89 (#133) üzenetére


crue
őstag

Talán oka van annak, hogy minden Sony cikknél a kijelző a téma. Talán mert a nagyobb gyártók (és még sok kisebb) között ők rakják a leggyengébb minőségű kijelzőket a telefonjaikba. Engem nem érdekel, hogy mi van ráírva, ha egyszerűen azt látom (nem csak oldalról, hanem szemből is), hogy gyenge. Neked lehet hogy elég jó, nekem nem. Talán egyszer megnézhetnél egy normális kijelzőt is élőben.
Ja és akinek nem tetszik, az már rögtön Samsungos...
Egyébként az utolsó előtti mondatodra illik inkább az agyhalott jelző.

(#143) KaiotEch válasza KTU (#140) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Miért ne lehetne látni? Egész jól látható.

(#144) QwErTy42 válasza szucsy89 (#133) üzenetére


QwErTy42
addikt

Neked ezért fizetnek amúgy? :U

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#145) spawn21 válasza KTU (#140) üzenetére


spawn21
veterán

mit nem látni? Annyira unalmas azoknak az embereknek az írásait olvasgatni, akik max az újságban láttak ilyen telefont. :U

iPhone 13p

(#146) kbyte1024


kbyte1024
addikt

Hát wazze besz...ás mi megy mit:)) ez a teló úgy jó ahogy van! Nem nagy erős vas es 2giga ram.A Samsung fanok meg menjenek rs élvezzenek a szappantartora:)

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#147) #13110016 válasza KTU (#140) üzenetére


#13110016
törölt tag

Nekem csak egy kis SP-m van, és most kimentem a napra, és mindent gyönyörűen láttam.
Sőt, kicsit oldalasan is néztem, mint ahogy Ti szoktátok, és láttam úgy is.

Ne személyeskedj.

[ Módosította: Qru ]

(#148) leslie_smith


leslie_smith
aktív tag

Jó teszt jó a teló és nekem a kijelző is bejön
Ha a honaminak nem lesz leszedhető a hátulja ilyen kell nekem :DDD
De az árat javítanám 121-ről 112-re!
Nem mindegy! :D

A mobilarena nem kötelező,de "ajánlott". | Xiaomi Redmi 4X

(#149) blade zte


blade zte
őstag

1. Ha nekem a 2+ éves blademen az elromlásig a képernyö az, amire nem volt panasz soha, az egyetlen része a telefonnak, amiröl egy kicsit sem jött a "le kéne cserélni a telefont" érzésem, akkor tulajdonképpen ki akad fenn egy hd tft képernyön, amin bravia engine 2 vagy mi van, és 2 évvel elörébb jár?
2. De emellett alsókategóriában az egyik xperiának, azthiszem a tipo, nincs egyáltalán betekintési szöge, ezt látásból tudom, soha nem tudni mit csinál rajta az illetö. Ezt kéretik javítani a jövöben megjelenö alsókategórián.
3. Betekintési szög. E-péniszt mutogatsz a 180 fokos szögben körülálló a haverjaidnak, vagy valami értelmeset müvelsz, netalántán jelszót irogatsz be? :U

Ez ellentmondásos, de akkoris. Néha azért kéne privátság, hogy ne lássa az is, hogy mit csinálsz a buszon, aki a telefonnal egy vonalban tartja a fejét.

[ Szerkesztve ]

Oppo find 7 astro black

(#150) valenc


valenc
tag

Sziasztok!
Nem sűrűn szoktam írni inkább csak olvasom a hsz-et de ami itt megy :D Szerintem kicsit felfújjátok ezt a témát! Mindkét tábornak igaza van szerintem tény hogy a csúcskategóriába jobb az ips(slcd3) de azért nem kéne ilyet irkálni hogy használhatatlan szar!HA az én fos 20 ezres lenovom tft-ét lehet látni napfényben akkor nem hiszem hogy a zr hd paneljával lenne baj...Ezek a panelok már mind bőven jók inkább arról kéne írni hogy ennek a telefonnak hardveresen nincs is nagyon konkurense!Talán a nexus 4 de az is nagyobb így elég nagy butaság ezt nem forgalmazni a sonytól...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.