Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dokee78


dokee78
félisten

Nagyon szép lett.
Tetszik a Sonyknál az alul elhelyezett értesítési LED.

[ Szerkesztve ]

(#2) tom956ster


tom956ster
aktív tag

Egy újabb vizes Sony.... Kíváncsi vagyok, bár most váltani nem fogok, de vélhetően Sony lenne, ha már android. Az idei paletta nem rossz!

3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

(#3) Crydan


Crydan
senior tag

A hátoldal és a hátlap, ellenfele egy Galaxy S4-nek?

Xiaomi Mi 13T Pro 12/512GB - Steam Deck - PlayStation 5 - Life's Good :)

(#4) Ádám16


Ádám16
addikt

Remek dizájn, vízálló, tetszik nagyon.

A kijelzőt leszámítva ;]

(#5) Boky


Boky
csendes tag

wow, nem semmi. a méret még nem túl nagy, nincs full hd sem, hogy fél óra alatt lemerüljön, az akksi is deréknek mondható. bár lehetne frissebb android, de legyen ez a legnagyobb gond.

lehet ez lesz a következő telóm, a desire 3 év után már a cseréért könyörög :D

[ Szerkesztve ]

(#6) Wa2x_


Wa2x_
veterán

Egész jó ez a kamera már, szép a teló is. Köszönjük a tesztet! :)

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#7) Zolik


Zolik
senior tag

soha nem fogom megérteni ezt a "nem forgalmazza majd a közép-kelet európai régió számára ezt a telefont" elvű kereskedelmi politikát!

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#8) crue


crue
őstag

Sima TFT. A Sony megint hozta a formáját.

(#9) spawn21


spawn21
veterán

No ez igen!

Gratulálok a Sonynak!!

iPhone 13p

(#10) Zsírkrétamen


Zsírkrétamen
senior tag

Végre jól összehozta a sony. Erős hardver nem 5 hüvelyken :) ráadásul még vízálló is...márcsak évek kérdése, mikor lesz olyan ára, hogy hozzá juthassak :DDD

(#11) FireFox1996


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

jöhet ez a telefon :) tetszik :)

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#12) dokee78 válasza crue (#8) üzenetére


dokee78
félisten

Aki nem kijelző függő,annak tökéletes lehet egy TFT panel is,igaz csak akkor,
ha nem olyan fakó,mint az Xperia Z megjelenésekor volt. (Javították a frissítéssel.)

Amoled bálványimádók meg vegyenek Samsungot. :K

(#13) crue válasza dokee78 (#12) üzenetére


crue
őstag

Csak azért bosszantó, mert a pár tízezres kínai telefonok nagy részébe is jobb kijelzőket raknak.

(#14) kbyte1024


kbyte1024
addikt

Bejovos szép telo,az ára se vészes.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#15) gebro


gebro
aktív tag

Szép telefon, de azért kíváncsi lennék, hogy hányan fogják vízbe vinni.

(#16) embe


embe
nagyúr

Videó felvétel: "Not found" :(((

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#17) kbyte1024


kbyte1024
addikt

A 2 giga ram meg örvendetes :))

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#18) PoLizei


PoLizei
aktív tag

Elfogadnám az Xperia Active után, bár sajnos dizájnban nem olyan különleges mint az.

P*L****

(#19) Keil Walker


Keil Walker
aktív tag

Köszi a tesztet. (A víz alatti tesztkép elmaradt. :-) )

(#20) tom956ster


tom956ster
aktív tag

Így a végére érve sajnálom, hogy nem jön EU-ba hivatalosan, és picit kár a Tft-ért, egy IPS talán belefért volna, de ezt talán el lehet nézni. Remek a felbontás, végre nem fHD, így nem gyilkolja le az akkut 5 óra alatt...
Mókás, hogy egy telefon tesztben összesen egy sorban el lett intézve az, hogy milyen is telefonálni a "zedár"-al...
Ezért a pénzért kellene, de ha csak a vízállóságot vesszük, akkor a mostani telómra teszek egy ilyet és meg is van oldva...bár már nem olyan vékonyka, mint nélküle, de a vízállóságon kívül van némi extra védelem is :)

3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

(#21) FragMaster válasza dokee78 (#12) üzenetére


FragMaster
addikt

Nem kell elmenni az amoledig, létezik egy olyan "hájtek csoda", hogy ips (többek közt).

Más: ez tetszik, jobban mint a z. Ha vékonyított kávával jönne 4,7"-es kijelzővel, ami legalább olyan minőségű, mint a z ultáé akkor szürke import ide vagy oda, jöhetne.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#22) AndrewPeers


AndrewPeers
tag

Jójó, de nagyobb küllemi változás megint nem történt. (Oké, hogy ez egy darab lap, de biztos lehet egy kis változatosságot csempészni bele, lehet csak én vagyok balf..sz, de a Sony esetében nem tudok néha csak méret alapján különbséget tenni ha meglátok 1et valakinél.) samsung ya' know what im sayin'.

"Although metal and steel are stronger than flesh, they are not stronger than spirit!"

(#23) dokee78 válasza FragMaster (#21) üzenetére


dokee78
félisten

Tudok az IPS-ről és SLCD-ről,de általában az Amoledesek nyávognak többször,ha TFT panel a téma.

(#24) oliwire


oliwire
őstag

Ez igen jól sikerült telefon, jó volt látni az ajánlottat. :)

(#25) hadrian77


hadrian77
csendes tag

Nagyon jó stabilizátor lehet benne, hogy ilyen szép képeket csinál, amikor az ember keze össze vissza lobog a víz alatt.

(#26) spawn21 válasza crue (#13) üzenetére


spawn21
veterán

Ne csak olvass!
Vedd a fáradtságot és fogj a kezedbe egy frissített Z-t.
Nem fogsz csalódni.

Nem érdekel, a tft. Jó ez a telefon!

iPhone 13p

(#27) HawerKing


HawerKing
őstag

Gyönyörű az a kijelző :DD

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#28) BoC1ka


BoC1ka
senior tag

De ezek hülyék? Minden telefonba TFT-t raknak...Nem értem

YNWA

(#29) oliwire válasza spawn21 (#26) üzenetére


oliwire
őstag

(#13) crue

Igaza van spawn21-nek, szerintem nem volt igazán lehetőséged élőben is összehasonlítani. Láttam már kínai "IPS" kijelzőt. Elég gyatra volt. Közelében sem volt a Sony-féle TFT-hez.

[ Szerkesztve ]

(#30) Tomy Yayo


Tomy Yayo
senior tag

Nagyon bejön ez a telefon, ahogy már a Z is tetszett, meg az SP, stbstb., de könyörgöm, váltsanak már valami másra erről a nyamvadt TFT-ről. Bármi jobb, ami a piacon van, jöhetnének IPS-el, SLCD-vel, de még az Amoledet is megbocsátanám, csak ezt felejtsék már el. Egy vásárlóval biztos többjük lenne :) (és még mielőtt... tapasztalatból mondom, használtam mindegyik kijelzőtípust huzamosabb ideig, és ez a legalja, őszintén mondhatom).

[ Szerkesztve ]

Régi megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Tomy Yayo

(#31) Neck


Neck
veterán

Hogy lehet ajánlott úgy, hogy nem is forgalmazzák Magyarországon? :F
Nem arról volt szó, hogy ilyenkor tetszett a maximum?

Oliwire:
Köszi, a Xiaomi féle IPS pl kiváló. Ne 500 forintos bazári egypálcikás telefonok alapján nyilatkozz az IPS kijelzőről.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#32) dokee78


dokee78
félisten

Nekem az az érdekes,hogy:
"Az IP58 védettség már a legerősebb vízállóságot jelenti, nem kell félnünk egy medencébe ugrástól, de víz alatti felvételeket is bátran készíthetünk."

Mégis csak az akku körül van gumis védelem a hátlapra rögzítve.
Tehát a kamera és LED villanóhoz beszivároghat a víz. :K

(#33) Peat;)


Peat;)
veterán

Azért arról a víz alatti használatról én nem vagyok meggyőzve a képek alapján, a csatalakozókat védő kis gumielem maximum új korában szigetel jól, két nyitás zárás után már nem. Gondolom víz alatti tesztképek is azért nem készültek mert nem örült volna neki a készüléket biztosító cég. Viszont por meg enyhe esőt a legtöbb mai telefon kibír azért, tehát kicsit feleslegesnek érzem ezeket a dolgokat. Mondjuk ebbe talán már nem raknak samsung féle nedvességjelző papírt, ami garanciavesztéssel jár ha elszíneződik, márpedig elszíneződik a sima párától is.

(#34) ghost364


ghost364
senior tag

Csak így tovább Sony!

(#35) oliwire válasza Neck (#31) üzenetére


oliwire
őstag

Nem is arra gondoltam. A lényeg az lett volna, hogy attól hogy IPS van ráírva egy telefon dobozára, még nem biztos, hogy szebb, mint egy Sony féle TFT. (tudom, hogy az IPS is TFT, mielőtt valaki bele akarna kötni.)

[ Szerkesztve ]

(#36) hadrian77 válasza dokee78 (#32) üzenetére


hadrian77
csendes tag

Engem meg az érdekelne, hogy mit szól a hardver ahhoz ha a tulaj napozik, közben ezerrel játszik, aztán utána meg csobban egy nagyot a felmelegedett géppel, hogy fényképezzen?

(#37) Tomy Yayo válasza oliwire (#35) üzenetére


Tomy Yayo
senior tag

De, biztos, hogy szebb :) Láttál már IPS-t Sony TFT mellé rakva? Nekem egy kínából rendelt 30 ezer Ft-os ZTE-m van IPS-el, tehát nagy valószínűséggel nem a világ legjobb IPS-e van benne, de még így is sokkal jobb a betekintési szöge, nem torzul sehova, normálisabbak a színek, és jobban látszik napfényben, mint az asszony Sonyja.

[ Szerkesztve ]

Régi megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Tomy Yayo

(#38) eriktoth


eriktoth
tag

Ebbe tényleg hagyományos SIM kártya megy, vagy el lett írva? :O

(#39) #59070464 válasza BoC1ka (#28) üzenetére


#59070464
törölt tag

Én meg téged nem értelek.

(#38) eriktoth
El lett írva, Micro-SIM-es.

[ Szerkesztve ]

(#40) hxcforlife


hxcforlife
tag

A századik ugyanolyan kinézetű Sony telefonnál nem mondogatja senki a rókabőrt?

Mert nekem nagyon azok

(#41) spawn21 válasza Tomy Yayo (#37) üzenetére


spawn21
veterán

Mert Te gondolom 70fokos szögben szoktál Youtubot nézni. Vagy úgy készítesz fényképet. Igaz?

Ugyan. Abba lehetne hagyni ez a.....

iPhone 13p

(#42) xors válasza Peat;) (#33) üzenetére


xors
senior tag

Engemis pont ez zavarna, hiszen gondolj bele beázik a medencében, szerinted hogy viheted vissza javíttatni gariban? Ezt amúgy énsem találtam a cikkben, hogy milyen garancia van rá, ha beázik... Gondolom leginkább semilyen.

(#43) oliwire válasza Tomy Yayo (#37) üzenetére


oliwire
őstag

Olyan helyen dolgozok, ahol láttam sokféle kijelzőt. Nem akarok most különböző márkákat leírni, de van olyan IPS, aminél ha nem lenne rajta a dobozon a felirat, nem hinném el. A hatásra az is rájátszott, hogy nagyon kis ppi értéke volt a kijelzőnek. Nem volt szép rajta a videó/kép, csúnya színei voltak. A betekintési szöget nem szoktam figyelni, engem nem érdekel, hogy 180 vagy 100 fok. Szemből nézem. 20-ból 1 vásárló törődik ilyennel, a felbontás jobban érdekli az embereket.

(#44) Fitzgerald válasza spawn21 (#41) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Az most tokmindegy. A lenyeg az, hogy ha a filleres kinai cuccokba bele tudjak rakni az IPS kijelzot, akkor egy akkora meretu multinak, mint a Sony miert nem megy?
A gyakorlati elonyeit meg tenyleg magyarazni kell?

(#45) dokee78 válasza Tomy Yayo (#37) üzenetére


dokee78
félisten

Néztem egymás mellett az Xperia L-em és a Huawei Y300-at ami IPS és nem igazán volt annyival szebb.

Sonynak miért nem megy?
Miért nem nézted meg a videót amit azt hiszem BOG készített egy Sony fejessel,épp kérdezett is tőle a kijelzőkről.

[ Szerkesztve ]

(#46) spawn21 válasza Fitzgerald (#44) üzenetére


spawn21
veterán

A Sony soha nem fog ilyet használni.
Nem kell, kedves vagy. Nem érdekel.

A lényeg az, hogy mindenki szerint szar. Miközben nem az.

iPhone 13p

(#47) KaiotEch válasza Fitzgerald (#44) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Most mit rugóztok ezen? Ha nem tetszik nem veszitek meg a telefont. Vita lezárva.

(#48) Classius


Classius
aktív tag

Hmm. Köszönöm a tesztet, nagyon jól sikerült! Bár pár víz alatti képre én is kiváncsi lennék. Gratulálok a SONY-nak, örvendetes készülékeket gyártanak. A TFT kijelző szerintem nem nagy gond, engem nem nagyon zavar, használat közben, szemből nézve semmi kivetni való nincs benne, a fényerővel sincs gond, sőőt.
A forgalmazás mizéria pedig gondolom azért van, mert nem akarnak a Z-nek (talán még az SP-nek is?) vetélytársat adni, valamilyen szinten azért ez is örvendeztető dolog, átgondolt a rendszer. Bár ezzel csak ők járnak jól, mi, felhasználók nem igazán.

“Nem az számít, hogy a leggazdagabb ember legyek a temetőben. Ami igazán számít, hogy úgy térjek nyugovóra éjszaka, hogy valami csodálatosat alkottunk.” (Steve Jobs) # Lenovo Y580 _ Apple iPhone 7 #

(#49) MuzikJunkie


MuzikJunkie
aktív tag

Nem értem én ezt... Mi az, hogy hivatalosan nem fogják itthon forgalmazni? Állítólag a Galaxy S4 Active sem kerül be szolgáltatóhoz, WTF? Nem érdemeljük meg a szuper telókat? :O :O :O

Különben már Defy idejében is felmerült bennem a kérdés, hogy mi történik, ha mégis beázik? Ha a gyártó leírja, hogy fél méterig, fél órát kibírja, akkor szerintem köteles lenne javítani beázás esetén, ennek ellenére a garijegyen garanciát megszüntető opcióként szerepelt a beázás.

Nokia N73 - Nokia N82 - Nokia N95 - Nokia 5800 Xpress - Nokia N97 White - ZTE Blade - Motorola Defy - LG L9 - Galaxy SIII White - HTC Sensation - Motorola Atrix 2 - Vowney V5 - Xiaomi Redmi Note - OnePlus One - iPhone 6 Plus - iPhone 7 Plus - iPhone X - iPhone XS Max... (>‿◠)

(#50) pusszycat válasza Tomy Yayo (#30) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nahát, mintha én írtam volna ezt a hsz. de tényleg. :K

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.