Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Csapoati válasza szabi24 (#198) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Olvassunk már feljebb... de várj, segítek: #180

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#202) kaosz86 válasza joey04 (#172) üzenetére


kaosz86
aktív tag

azért a készülékeken ott az alsò káva...hiäba virtuálisak a gombok

(#203) pit stop


pit stop
addikt

Kijlezőkhöz: Sok "szakértőt" S4 Active-ban nem zavarja tft :F Tudtommal abban is azért lett az, mert vizet jól tűrők készülékbe csak azt tudják használni (legalábbis Samsungtól egy ilyen nyilatkozatot olvastam). IP58 megvan, így a kijelzőre is lehet következtetni, pont.
Jól össze lett rakva, de nagyon kár hogy nem lesz hivatalosan itthon. Ilyenkor nem is szervízeli hivatalos szerviz ha elromlik, ugye?
Szolgáltatónál 100 alá csúszva bestbuy lehetett volna.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#204) joey04 válasza kaosz86 (#202) üzenetére


joey04
titán

lehet követni az lg példáját. lásd: g2
plusz így a fogás is biztosabb mintha mondjuk ezen a készüléken azon a p*csányi helyen lennének a gombok.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#205) SkyS1gn válasza jackal79 (#194) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Nincs? Hidd el, nem kis fun :DDD

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#206) szabi24 válasza Csapoati (#201) üzenetére


szabi24
csendes tag

Figyelj, akinek fontos a betekintési szög az olyan telefont vesz amelyiknek jó, akinek a vízállóság az pedig olyat ami vízálló, erre válaszoltam, én speciál még soha nem voltam olyan helyzetbe hogy ne szemből kelljen néznem a telefont, pedig már navigáltam is vele nem egyszer. Az meg hogy manapság egy pld kocsmai beszélgetéskor fele banda a telefont bújja szerintem rohadt idegesítő, ha 5en ugyanazt a kijelzőt bámulják az meg még jobban, ha nagyon meg akar nézni valamit akkor odaadom azt lapozgassa, én meg addig beszélgetek a többiekkel, de egy haveri találkozásnak ne már a telefon legyen a középpontja. Ellenben vízalatti fotózást kis kreativítással simán ki tudnám használni, pld van egy kerti tavunk tele aranyhalakkal, élményfürdőbe is nagyon jó pillanatokat lehet elkapni, vagy videózni(pld csúszda lefele) stb.

Ez persze személyes szubjektív vélemény, nekem ezek a fontosak, és ezért olvasom ezt a topicot, nem pedig mást.

(#207) gti16v válasza szabi24 (#206) üzenetére


gti16v
őstag

nekem is hasonlóra kell,zuhanyzó,csúszda,gyerekkel vízi park stb,otthoni medi....nem kell annyira féltenem sem magamtól sem a gyerekektől...
azon kívül a "másik életemben" egy-két "duva" partyn váltak a víz áldozatává a baráti társaság telefonjai( 2 db S2 2 db N8 1 db 808 PW) Balatonon illetve a Dunánál....ez a statisztika javulhatna :-)

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

(#208) kovy79


kovy79
őstag

Most tényleg ennyire nehéz odaírnotok, hogy milyen telefon van egy képen a tesztelt típus mellett, vagy az 5. oldalon megpróbáltátok, de sem a képet nem sikerült eltalálni, sem a típust? :DDD

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#209) tasika16 válasza razzorr (#125) üzenetére


tasika16
tag

Na most untam meg. Nekem is Sony-m van tudom miről beszélek. Ok, hogy nem 180 fok a betekintési szög( amúgy az én telefonomnál pont annyi) De amikor képet mutatok, filmet nézek, akkor simán látom tűélesen a képet pedig a felbontás sokkal kisebb. Sőt bátyámnak is sony-ja van egy V egész pontosan és olyan képe van annak a telefonnak, hogy megáll az ész. Gyönyörű szín gazdag tűéles kép szintén. És aki csak ezen tud rugózni az vegyen samsung-ot vagy amit akar, de nem kell itt fikázni.
Egy gyártót nem láttam mostanában, akinek két ilyen készüléke is lenne ami így össze van rakva. Minden funkció meg van benne, és minden kiválóan működik.
Persze lehet itt mondani, hogy amoled-ips, de inkább azt nézd ami hardveresen és szoftveresen mögé van rakva. És oké, hogy nem eget rengető a képernyő de bőven bőven bőven benne van abban a kategóriában ami remekül használható.

(#210) FragMaster válasza pit stop (#203) üzenetére


FragMaster
addikt

Abban még is meg tudták oldani, hogy ne fátyolosodjon döntésre. Érdemes megnézni pl gsmarena összehasonlítást.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#211) nismoka válasza Ati3120 (#95) üzenetére


nismoka
addikt

A 42"-ben csak a W8 LG IPS, a W650 sorozat az AUO VA panel.

(#212) pit stop válasza FragMaster (#210) üzenetére


pit stop
addikt

A Samsung tudja - a Sony nem. Ne már... :(((
Nem a menüt kell nézni, mert az alapból szürkésre van csinálva. Képeket kell megnézni, többsége semmivel sem rosszabb. Mondjuk az is megérne egy misét, hogy az a telefon szvsz. úgy néz ki mintha egy nem túl szép tokot kapott volna, míg erről meg nem mondanád, hogy vízálló csak úgy ránézésre.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#213) boogie84 válasza ak76 (#102) üzenetére


boogie84
veterán

Amikor bekapcsolom a BE2-t. Akkor semmi más kijelző nem hiányzik. Ennek ellenére én kikapcsolva tartom. Egyáltalán nem érdekel h másik telefonnak milyen a kijelzője, én pl meg vagyok elégedve a Z-vel. :K

(#194) jackal79: Szakértő kolléga aki fotózott már víz alatt? Neheheheeem. Próbáld csak ki! ;)

(#129) dekrer: Valszeg sosem láttak, tartottak kezükben ilyen telefont, sőt, Z-t sem. :D Azt kívánom ne is legyen nekik ilyen. Vegyék csak a drágább SAmut, vagy HTC-t. :C

(#205) Cris99: Jó az új progi amit csinált a gyerek, a fényérzékelős!! :C

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#214) zombinyul


zombinyul
addikt

Utalom az Androidot, utalom a kijelzore pakolt gombokat, nem a szivem csucske a mezei TFT sem, de ez a telefon KELL!!! Nem feltegla, vizallo, a gombokat leveve (amik kvazi nincsenek) veszett jol nez ki, es kelloen eros a HW.
Nem hiszem el, hogy vegre egy must have telefon, es csak szurke importtal lehet hozzajutni. :(((
A garancia igy mennyire mukodokepes? Van valakinek ilyen iranyu tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#215) gyurka75 válasza zombinyul (#214) üzenetére


gyurka75
csendes tag

a ZR tényleg mutatós :)

ami a garit illeti, a gsm boltok garanciájában nem nagyon lehet bízni!
személyes és több/sok ember tapasztalat, hogy csak eddig válalják fel a "szervizelést" garanciásan, amíg egyszerű szoftver kérdés van (mert ugye az oprendszer újra rakni nem nagy mutatvány a szakinak) vagy amíg kisebb, pl.: micro usb csatlakozót kell javítani....... ha nagyobb baja van a készüléknek egyből rád fogják, hogy beázott, vagy nem rendeltetés szerűen használtad amiért ugrott a gari, és egyébként is úgy már horror áron szerelnek, vagy egyáltalán nem is szerelnek! ... de persze tisztelet a kivételnek!

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk! :)

(#216) gyurka75


gyurka75
csendes tag

ami a formát illeti az adatok alapján alig "vaskosabb" a SP, vagy ZL-től - kb 0,5 mm ami azért nagyon kevés - de mégis bumbszlibnak tűnik a képek/videók alapján! ellenben az SP és ZL egész kecsesnek néznek ki!

a vége az lesz, hogy kézbe kell vegyem, hogy személyesen is meggyőződjek erről!

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk! :)

(#217) Hanon válasza zkosaras (#173) üzenetére


Hanon
tag

Ugyanez, nálam a lélektani határ már öt nullás összegeknél elkezdődik, annyit már ténylegesen fájna kiadni egy telefonra. Pediig a ZR szinte tökéletes a méreteit kivéve, ráadásul még olyan szép menta/zöldeskék színben is van ami bazinagy turn-on. :DDD

Sony Ericsson Xperia neo > Sony Xperia SP > Sony Xperia Z3 Compact | Superlux HD681 EVO; JVC HA-SZ1000

(#218) FragMaster válasza pit stop (#212) üzenetére


FragMaster
addikt

Pedig így néz ki, nem nagyon írnak róla de amúgy szerintem az activeban pls van, ami sok mindent megmagyarázna. Természetesen nem a menüt veszem alapul, csont szemből gyönyörű a z kijelzője, de egy kis döntésre indul a fátyolosodás. Nézz csak meg egy tesztet, elég látványos. Ugyan bevallom active élőben még nem volt a kezemben, a z-t viszont frissítve is ismerem.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#219) Stard72 válasza FragMaster (#218) üzenetére


Stard72
tag

azt nagyjából senki nem tudja megmagyarázni,hogy miért kell 180 fokos betekintésiszög. Senki nem nézi úgy a telefonját, ha mégis az meg is érdemli

(#220) FragMaster válasza Stard72 (#219) üzenetére


FragMaster
addikt

A személyes indokomat feljebb már leírtam, többet nem szeretnék hozzáfűzni, mert nem a topic témája.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#221) jaszy91 válasza zombinyul (#214) üzenetére


jaszy91
aktív tag

ha nem bízol gsm boltokban, akkor irány Bécs, ott az egyik Mediamarkt és tádááám 2 év gyári garival megkapod. Kb ugyan annyiért mint itthon bolti garival.

AMD Ryzen 9 5900x - MSI RTX 4070 Super Gaming X Slim - Kingston Fury 2*16GB 3600Mhz - Seasonix GX750 - Samsung 970 EVO Plus 256GB/1TB - Asus GT501 - Dell S2522HG // iPhone 15 128GB Blue

(#222) eclipse006 válasza Stard72 (#219) üzenetére


eclipse006
őstag

Nincs is értelme, ha több embernek mutatsz valamit, akkor sem fogja a szélső illető 180 fokból nézni, mert akkor nem látná normálisan, attól hogy a színek illetve a kép majd tökéletes lenne. Ez csak szőrszál hasogatás, mert másba nem lehet belekötni. Elégedetlenkedők pedig mindig lesznek, olyan tényleg nem lesz, hogy egyöntetűen mindenkinek tetsszen valami. :N

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#223) SkyS1gn válasza eclipse006 (#222) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Így igaz, ennyi erővel énmeg mehetnék az összes telefon fórumához hogy mind ugyanolyan szappantartó vagy kagyló formájú... samsungnak meg az összes telefonja ugyanolyan egy ace-t összekeversz egy s3-al messzebbről, undorító!

Sony verhetetlen design-ban!

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#224) BanditAkos


BanditAkos
csendes tag

Nagyon király, szerintem jobb lett mint a Z lehet,h most már inkább ezt választanám, de mondjuk már eléggé hozzászoktam az 5"-hoz :D bár a Z-n még nem mertem letesztelni,h víz alatti szórakozást... jó tesz amúgy

(#225) hallerlaller válasza dokee78 (#32) üzenetére


hallerlaller
addikt

Jaja, a régi active-nál meggyőzőbb volt a dupla szigetelés.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#226) vacs válasza jaszy91 (#221) üzenetére


vacs
veterán

És azt honnét tudod biztosra, hogy Ausztriában forgalmazzák ?
Én az osztrák MM oldalán nem találtam ZR-t.

Azt honnét lehet kinyomozni, hogy melyik környező országban forgalmazzák ?

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#227) pit stop válasza vacs (#226) üzenetére


pit stop
addikt

Mivel teszt szerint kelet-közép európai régióban nincs ezért nyugat felé érdemes indulni. Sony honlapján talán fennvan valahol saját régiós besorolása.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#228) jaszy91 válasza vacs (#226) üzenetére


jaszy91
aktív tag

Igen, én is láttam, hogy még nincs. Nem tudom, hogy hol lehet megnézni, de azt sem tudom h ausztriában mikor kerül forgalmazásba.

Csak azért javasoltam, mert ott általában minden típus kapható.

[ Szerkesztve ]

AMD Ryzen 9 5900x - MSI RTX 4070 Super Gaming X Slim - Kingston Fury 2*16GB 3600Mhz - Seasonix GX750 - Samsung 970 EVO Plus 256GB/1TB - Asus GT501 - Dell S2522HG // iPhone 15 128GB Blue

(#229) mrlujoak


mrlujoak
veterán

Remek megoldás, hogy a Sony megcsinálta a víz alatti érintést is érzékelő kijelzőt.

Más ezt hardveres gombokkal oldotta meg... :)

Tetszetős modell lett ez is, és tökéletes illeszkedik a Z családba...

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#230) KaiotEch válasza jaszy91 (#228) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Én úgy tudom, hogy hazánkba, Németországba, Franciaországba sem is kerül forgalomba.

(#231) jaszy91 válasza KaiotEch (#230) üzenetére


jaszy91
aktív tag

Akkor ezek szerint nagy esély van rá, hogy Ausztriában kapható lesz gyári garral

AMD Ryzen 9 5900x - MSI RTX 4070 Super Gaming X Slim - Kingston Fury 2*16GB 3600Mhz - Seasonix GX750 - Samsung 970 EVO Plus 256GB/1TB - Asus GT501 - Dell S2522HG // iPhone 15 128GB Blue

(#232) SkyS1gn válasza mrlujoak (#229) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Megcsinálta? Honnan veszed?

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#233) soldier2 válasza vicze (#75) üzenetére


soldier2
őstag

Nagyobbat nem is tévedhettél volna. Legalább olvass utána ha már nem láttál ilyen kijelzőt.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#234) eclipse006 válasza SkyS1gn (#223) üzenetére


eclipse006
őstag

Na az, hogy a Samsung-nál közel egyforma az összes telefon külsőleg, inkább "gáz" mint ez a kijelzőmizéria. De nincs bajom egyébként ezzel, attól még szimpatikus a Samsung is.

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#235) Ricardo válasza eclipse006 (#234) üzenetére


Ricardo
félisten

A Sony készülékei is hasonlítanak egymásra. Átlag ember azokat is könnyen keverheti. A Nokiánál szintén ez a helyzet.
A gyártók megtalálták a saját "stílusukat". A legtöbb telefonról ránézésre meg lehet mondani melyik gyártó készüléke. Azon belül a típus meghatározása már nehezebb feladat.

[ Szerkesztve ]

(#236) KaiotEch válasza Ricardo (#235) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Csak nehogy véletlen a Samsung telefonnal fürödjön valaki :C

(#237) SkyS1gn válasza Ricardo (#235) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Hát az NXT széria (S, P, U) ami tényleg, de azon túl mind egyedi!

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#238) mrlujoak válasza SkyS1gn (#232) üzenetére


mrlujoak
veterán

Olvastam. A tesztben...

"Víz alatt más a helyzet, nehéz is elemezni ezeket. A vaku ekkor is jól szuperál, az érintőkijelző is reagál a tapintásra (ami tök jó dolog), néha azért érdemes több képet csinálni, mert a víz azért megtéveszti néha a kamera fókuszálását. "

Megcsinálta alatt pedig még csak véletlenül sem a feltalálást, meg világszabadalmat értettem, ne is köss bele, az nem ez a cég...

Megcsinálás alatt a beletette, mert "kedveskedett" a vevőknek, csakúgy, mint a Z Ultra esetében, hogy akár fabottal is írhatsz a kapacitív kijelzőre...

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#239) Ricardo válasza SkyS1gn (#237) üzenetére


Ricardo
félisten

Azért egy átlag ember szemével a többit is lehet keverni. Z vs ZR vs Zl (tudom egy család), V vs T vs J.

Minimális eltérések vannak, de azért nem mondható el hogy összetéveszthetetlenek. Ahogy a többi gyártó készülékeinél sem.

[ Szerkesztve ]

(#240) KaiotEch válasza jaszy91 (#231) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Itt nem látom.

(#241) jaszy91 válasza KaiotEch (#240) üzenetére


jaszy91
aktív tag

Ezt mondtam előbb, hogy nem tudom mikor fogják forgalomba hozni :) vagy hogy biztos lehet-e majd ausztriában kapni

AMD Ryzen 9 5900x - MSI RTX 4070 Super Gaming X Slim - Kingston Fury 2*16GB 3600Mhz - Seasonix GX750 - Samsung 970 EVO Plus 256GB/1TB - Asus GT501 - Dell S2522HG // iPhone 15 128GB Blue

(#242) leslie_smith válasza Ricardo (#239) üzenetére


leslie_smith
aktív tag

A Z családban csak az előlap (de istenem az egy nagy kijelző :DDD ),de a hátlap már nem hasonlít
A T és V szintén,de azok is csak kijelzők a J-t nem szabad oda venni! :D
Ahol csak kijelző van és szoftveresek a "gombok" ott nem számít :D
De a Samsungnál elöl hátul ugyan az még a tableteknél is!

A mobilarena nem kötelező,de "ajánlott". | Xiaomi Redmi 4X

(#243) #31733248 válasza leslie_smith (#242) üzenetére


#31733248
törölt tag

Látszik, hogy Sony, ez a lényeg. Egy kaptafára készülnek valahol ezek is, bár szerintem ez nem baj. Lapos, tégla forma, sötétített, nagy üveg felület elől. Nem ez a formatervezés és az alkotói szabadság csúcsa, de akinek bejön a stílus (semmi baj vele), az az összeset szépnek látja.

(#244) cashzoli


cashzoli
aktív tag

Talán most először olvasni egy telefonos cikk végén, hogy jó az ár... :DD

+20 piros pont a régi oldalról. || Makulátlan, persze. No de mi az a makula?

(#245) cefre00 válasza mrlujoak (#238) üzenetére


cefre00
tag

Ez szimpla trollkodás. Erre vannak a moderátorok...

Mindenhol jó, de legjobb 127.0.0.1-en! :)

(#246) eos30d


eos30d
aktív tag

Igaz én még csak egy hete használom, de nem cserélném el jelenleg másra a tapicskolósok közül. Vízben is remekül teljesített, a rájasimogatóban volt szerencsém kipróbálni, a stand után. Mivel nincs túl nagy kezem a mérete is kiváló. Az üzemidő lehetne jobb de ha agyon nyomkodom szűken elmegy egy napot ,(nem LTE) mert ott 10 óra alatt megadja magát rendes használat mellett.

[ Szerkesztve ]

(#247) SkyS1gn válasza cefre00 (#245) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Mit trollkodok? Nemlátod hogy mindenhol védem a Sony-t?

Z-m van, hétfőn rengeteg víz alatti képet csináltam! :U

Csak az Aqua Z camerával.

De amúgy valamit csinálhattak a Z kijelzőjével is érintés szempontjából mert eddíg ha vízcseppek voltak rajta alig vagy egyántalán nem tudtam vezérelni de mostmeg előkaptam a medencében a zsebemből és ment...

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#248) orand


orand
csendes tag

Végre! Ha lenne rá pénzem, az xperia go-mat cserélném is lefelé (na jó, nem, szeretem azt a telefont :) )
Kivehető aksi! Dedikált kameragomb! Köszönöm! Eddigi sonykból ezeket hiányoltam.

Nem olvastam végig az összes kommentet, de valaki írt olyat valahol, hogy a kamerához meg a vakuhoz hozzáfér a víz. Igen, ez igaz, go-ban is hozzáfér a víz a kamerához meg a vakuhoz, de nem lesz semmi baja (legalábbis az enyémnek eddig nem volt, pedig viszonylag sokat volt már víz alatt).

Ha ezt a fajta készüléket tökéletesítené tovább a Sony, és nem szórakozna beépített akkumulátorral, akkor nagyon-nagyon boldog lennék.

Illetve a tft fikázóknak: a sony kijelzői vizesen is működnek (ugye mindenki emlékszik a defy-re, aminek ha vizes volt a kijelzője használhatatlan lett?). Nem akarok hülyeséget mondani, de ha jól tudom, a tft-re ezért van szükség (bár igaz, hogy a defy-nek is tft kijelzője van, szóval simán lehet, hogy hülyeséget mondok, ha így van, kérlek javítsatok ki).

Viszont tény, hogy ha víz alatt nem is, de a vízből kiszedve rögtön tudtam használni a kijelzőt eddig bármikor a go-n, és ez azért elég hasznos. Betekintési szög esetében pedig a válaszom nem mérvadó, mert a go óta biztos, hogy fejlődött a technológia, de nekem nem volt gondom vele eddig.

(#249) KaiotEch válasza orand (#248) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Defy-m van, ha víz éri a kijelzőt nem reagál semmire. Igen TFT ez is, de a nagyon rosszabbik változatból. Napfénynél semmi sem látható.

(#250) h_and


h_and
tag

"..a napi Galaxynkat add meg Uram nékünk"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.