Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) matthews válasza jagertibi (#600) üzenetére


matthews
aktív tag

Van rajta még egy fólia én is látom. Igaz precíz nagyon.

Szóval akkor elégedjek meg a 4 gigával ami szabadon van? Pedig Gingerbredéknél még volt olyan lehetőség, hogy memóriakártyára másolta a cuccosokat.
Nah mindegy. Gyakorlatilag akkor nem lehet telepakolni mert azonnal riaszt, hogy kevés a hely....

Erre csak azt mondom amit Basar Al Fajasek barátom mondott (egyetemen) aki ennyit tudott magyarul: Fászóóm!

:-)

[ Szerkesztve ]

"No brain, no problem"

(#602) leslie_smith válasza matthews (#601) üzenetére


leslie_smith
aktív tag

A JB is tudja mindezt csak a belső memóriát ugyan úgy SD-nek érzékeli
Így oda pakolja be a cuccokat nem a külső SD-re :D

A mobilarena nem kötelező,de "ajánlott". | Xiaomi Redmi 4X

(#603) matthews


matthews
aktív tag

Tegnap kipróbáltam vízben. Azért beszivárog itt-ott. Még ma is volt benne pedig tegnap kitöröltem. Igaz az akkut nem érinti de azért vigyázós. Ha egy kicsit is megsérül az akkut védő gumi cseszhetjük.

"No brain, no problem"

(#604) matthews


matthews
aktív tag

ChoppR kolléga?!?! Nagyon csendben vagy. Rendben van minden a telefonoddal?

[ Szerkesztve ]

"No brain, no problem"

(#605) jagertibi válasza matthews (#603) üzenetére


jagertibi
aktív tag

En rendszeresen hasznalom vizben, semmi baja, es nem kell levenni a hatuljat, meg nyitogatni, aztan semmi nem serul meg.

(#606) ChoppR válasza matthews (#604) üzenetére


ChoppR
tag

Itt vagyok. Szoktam olvasni a fórumot, csak nem jeleztem. Kedden megjött a teló. Szépen be volt csomagolva (futárral hozattam vissza, mert vidéki vagyok). Minden rendben. A hangszórót cserélték. Remélem nem lesz több probléma.
Ami nagyon bánt, hogy elveszett a Hungry Shark Evolution mentésem, pedig már majdnem megvolt a nagy fehér, úgyhogy most kezdhetem megint elölről. :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max, Apple Watch 7, Airpods Pro

(#607) henry


henry
tag

Sziasztok!

Az alábbi cégek közül melyiket ajánlanátok v. zárnátok ki Xperia ZR vásárlás esetén?

xxlgsm , gsmline , partnerogsm , vip-phone

Jövő héten lenne aktuális a vásárlás és képtelen vagyok érdemi infot szerezni róluk, ami alapján dönthetnék.
(Fontos szempont, hogy 27% ÁFA legyen a számlában, egyébként a pár ezer forintos különbség az árban nem szempont, a garis ügyintézés és a gyári doboz v. tartozékok megléte annál inkább.)

Sajnos a honlapjaik alapján az infok nem egyértelműek.

Köszönöm a segítséget.

HNR

(#608) ChoppR válasza henry (#607) üzenetére


ChoppR
tag

xxlgsm-nél vettem a telefont. a 27%-os áfa benne volt az árban. Az, hogy elromlott a hangszórója, az egy dolog, de a garanciát teljesítették, csak mivel külföldről jött az alkatrész, ezért 1 hónap volt, mire visszakaptam a telefont. Én ajánlom őket. Érdemes felhívni a cégeket, mert nekem 6-ból 5 mondta, hogy bocs, de akkor mi mennyit fogunk keresni az eladáson, ha beletesszük az ÁFÁ-t?.. érdekes volt.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max, Apple Watch 7, Airpods Pro

(#609) henry válasza ChoppR (#608) üzenetére


henry
tag

Rövid összehasonlítás: (2013.10.18. 12:59 adatok alapján)

http://vip-phone.hu: Sony XPERIA ZR C5503 Kártyafüggetlen mobiltelefon +MAGYAR NYELV+TARTOZÉKOK
Csomag tartalma: telefon, hálózati töltő, akkumulátor, headset, adatkábel
Hálózat:KÁRTYAFÜGGETLEN
Garancia: 24 hónap garancia
Magyar nyelvű menü: Van
Összesen (nettó): 86 606 Ft
Összesen (bruttó): 109 990 Ft (tehát a webshop szerint 27% "ÁFÁS")

http://www.partnerogsm.shp.hu
Sony C5503 Xperia ZR Fekete 99.000.-
A készülékek mindegyike ÚJ! Dobozos, Bontatlan Csomagolású Kártyafüggetlen. Gyártói vagy Bolt Garanciás. Magyar menüs és az összes Gyári hozzá tartózó tartozékot tartalmazza.
ÁFA nem állapítható meg a honlap alapján

http://www.xxlgsm.hu
100150.- Ft-tól
Garancia: 36 hónap **
* Minden új készülék ára 27% áfával értendő, az árak csak a készüléket tartalmazzák. Az egyéb tartozékokról érdeklődjön.

http://www.gsmline.hu
A készülék új, független és minden gyári tartozékkal forgalmazzuk. A termék magyar nyelvvel rendelkezik, amennyiben magyar forgalomban elérhető a magyar nyelv. A termék 27% áfa tartalommal bír.
OEM Német nyelvű készülék töltővel 100.150.-
Teljes gyári kiszerelés magyar nyelvű készülékkel 105.900.-
viszont vagy + gomb, mely szerint 27% áfa tartalommal is megrendelhető, arra kattintva
csak a 126800 Ft-os tartalmaz 27% ÁFÁt.

Tudom, hogy hívjam fel őket :) DE 2013-ban még mindig ott tartunk, hogy a gsm boltok (is) képtelenek egyértelmű és hiteles infot adni az oldalaikon....

Egyébként eddig honlap alapján vip-phone, ChoppR ajánlása alapján xxlgsm...

HNR

(#610) henry


henry
tag

Kiegészítés:

http://www.b-tel.hu
gyári tartozékok, 1+1 év garancia, magyar nyelvű, kártyafüggetlen
104.000.- (27% ÁFA-t tartalmaz)
Ez az ország boltja minőségi díj ér II. helyezés valamit? :)
Külföldi ügyvezető, külföldi tulaj, székhelyszolgáltatós székhely, korábbi
végrehajtás, nincs leadott elérhető előző évi mérleg, esélytelen...

http://www.fortunagsm.hu
Sony Xperia ZR
99 000 Ft (beleértve 0 % ÁFA)
Új, kártyafüggetlen mobiltelefon. 12 hónap garanciával, mely üzletünkben érvényesíthető!

[ Szerkesztve ]

HNR

(#611) darkpower válasza henry (#609) üzenetére


darkpower
aktív tag

Én kétszer vettem már készüléket a gsmline-től, eddig nem volt velük bajom, igaz szervizeltetnem nem kellet :P

(#612) matthews válasza henry (#609) üzenetére


matthews
aktív tag

Partnero-nál ÁFA nincs. Én rákérdeztem. Nekem ÁFA nem volt fontos, viszont az igen, hogy bontatlan legyen bár nem volt az. Legalábbis nem volt leragasztva sehol a doboz. De működik szépen (kopp-kopp). Adtak hozzá töltő átalakítót is. Ha olcsóbb lett volna akkor amikor vettem a B-Tel-t választottam volna. Korrektek és kedvesek voltak a telefonban.

[ Szerkesztve ]

"No brain, no problem"

(#613) matthews válasza matthews (#612) üzenetére


matthews
aktív tag

Látom B-Telt írtad hogy nem jó... akkor passz...

"No brain, no problem"

(#614) ChoppR válasza henry (#609) üzenetére


ChoppR
tag

xxlgsm-mel jól jársz. Annyi, hogy a kiegészítők, pl. a hálózati töltő nem EU szabvány, vagyis kell hozzá egy átalakító. Van USB rajta, úgyhogy gépről is tudod tölteni. A headset nagyon korrekt. Kb 7.000 Ft-ba kerül alapból is. Azt hiszem más nem volt a dobozban. Nekem augusztus végén volt 120 ezer (113e + 7e kieg.). Egyre jobb vétel ez a telefon. 2 Gb ram sokáig elég lesz!

A számlámon ez szerepelt: 119.900 Ft bruttó / 94.409 Ft nettó - (Áfa: 25.491 Ft)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max, Apple Watch 7, Airpods Pro

(#615) vbandit


vbandit
tag

Szeretnék egy szilikonos puha tokot a telomhoz, van valakinek bevált tipusa?
Most rendeltem egy szép fekete tokot, de az sajnos kemény, így most adhatom el:(
Ha valakinek esetleg kell szóljon 710Ft- ért vettem.
ilyen:

Flickr - http://www.flickr.com/photos/38236970@N03/

(#616) hito


hito
nagyúr

Sziasztok! Ma vettem egy ZR-t. A videófelvétel alatt miért vesz fel minősíthetetlenül szar minőségű hangot? Mielőtt megvettem olvastam róla, de nem gondoltam volna, hogy ez ennyire gáz lesz. Esetleg tervezi javítani ezt a Sony?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#617) andras707


andras707
csendes tag

Sziasztok!
Én is ma vettem az xxl gsmből, ezért tudok mai árat mondani, a honlapon kiírt ár csak magára a készülékre vonatkozik, a tartozékokkal együtt 108 (bruttó).
A telefon gyönyörű,még szokjuk egymást.
Ehhez lenne pár kérdésem:
Az xperia facebook szinkronizálást hogyan lehet emberspecifikussá tenni? Ezalatt az értem hogy van pár ismerősöm akik zenei megosztásait követni szeretném, másokat meg ignorálni, ezt hogyan lehet beállítani a zenei hírcsatornáknál? Ugyan ehhez a szekcióhoz, hol lehet paraméterezni a szinkronizálás gyakoriságát? (manuális/automatikusan naponta/egyéb időköz)

Tettem fel fb chatet, amit egyszerűen nem tudtam kilőni, mindig futott a háttérben, hogyan lehet elérni, hogy én indítsam és én állítsam le? app killer kilövi de magától újra el is indul.. mi a teendő?

Gmail gomb nem hajlandó továbbengedni, amíg nem szinkronizálom le, de több gmail fiókot használok rendszeresen, miképpen lehetne a leszinkronizálást megúszni?

A tesztben mutatták a srácok hogy valahogy az egyéni ablakkereteken belül a programokat mappákba lehet rendezni, ezt hogyan lehet előcsalogatni? (alkalmazást hozzáadni és levenni sikerült, emg arrébb is tenni, de mappába rendezésre nem jöttem rá..)

Van értelme futtatni a háttérben a vírusirtót? Tényleg van valami nagy veszély a telefonra? Hogyan lehet a fb contactokat úgy letölteni a fb profilomból, hogy visszafelé ne küldjem meg a meglévő ismerőseim email címeit? van valami importálható címtár?

Van olyan alkalmazás hogy ismerősök szülinapjait kijelzi a gép, adott napra és az adott napra vonatkozó calendar?

A helyspecifikus wlant hogyan lehet definiálni? A stamina rész paraméterezése érdekelne, hogy miképpen is kellene ezt ügyesen belőni.. gps, bluetooth, autooff, kivétel mikor mozogni megyek és trackingelni szeretném merre is járok éppen...

A cikkben a készenléti időre 2gre rövidebb idő van megadva mint 3g esetén, most akkor tényleg 3g lenne a takarékosabb?

LTE-re ha csak fb updatek, meg levelek érdekelnek van valós szükség? Vagy csak aksi élettartam csökkentő hatással van? Lehet hálózati preferenciát megadni, hogy beszélgetésre elég a 2g térerőcsökkenés esetén menjen fel 3gre ahol jobban tud sugározni?

A beszélgetések során (skype, fb chat vagy bármi egyéb levelezés) a virtuális billentyűzetre próbál reflektálnia gép és szavakat próbál megbecsülni, ami néha jó, néha bizony bugyutaság, amikor jót talál ki öröm van, de a bugyutaságot hogyan lehet gyorsan a beírt tartalomra átvezetni? mert amikor a beírt karaktersor kijelzésére kattintok rendszeresen a q betűt veszi be, vagy eleve azt hiszem, hogy minden rendben s elküldéskor mégis az általa kitalált nem megfelelő megoldást küldte el, mi a teendő? Nem szeretném kikapcsolni a prediktív szövegbevitelt mert nem rossz, csak az elágazás választással és annak megjelölése nem kézenfekvő számomra..

Akkor ez a vízállóság inkább esőre vonatkozik, de medencébe ne vigyem, jól értem? az xxl gsmben azt mondták ma hogy nézzem meg figyelmesen két ip érték van megadva és az ip 58 inkább csak a sim része, de van még hangszóró és kamera ami beázhat, erről mi a véleményetek? Olvastam kicsit visszafelé, ahol az egyik fórumozó írta, hogy neki most volt hangszóró cseréje, azzal mi történt?

Elnézést kérek a hosszú levelemért, remélem fogok kapni pár választ, de akárhogy is, köszönöm, ha vettétek a fáradtságot, s legalább elolvastátok a kérdéshalmazt.

(#618) andras707 válasza andras707 (#617) üzenetére


andras707
csendes tag

Ilyen terméket lehet kapni itthon, nálunk: http://www.xperiablog.net/2013/08/01/xperia-zr-gets-2500mah-and-4600mah-mugen-power-extended-batteries/ ?:)

(#619) darkpower válasza andras707 (#618) üzenetére


darkpower
aktív tag

Ritka felesleges cucc mindkettő. Vegyél egy másik aksit, vagy külső aksit ( az legalább másik telóhoz is jó lesz).

(#620) andras707 válasza andras707 (#617) üzenetére


andras707
csendes tag

Hali:
megoldva:
A mappába rendezést tudom laikus kérdés volt de sikerült megoldani.

Calender appot sikerült találni.

Igen a billentyűzet használatát is sikerült megszokni.

Stamina helyspecifikus wlant elindítottam (bár azt még nem tudom hogy magátol most be fogja kapcsolni a wlant állandóan itthon avagy csak akkor amikor én akarok szinkronizációt)

Hálózati prefnél levettem 2g/wdcma-ra, úgy értelmeztem ezzel jobban tudok spórolni energiát.

Amire nem jöttem még rá:
Hogyan tudom definiálni, a szinkronizációs időintervallumot? Olyat találtam hogy vagy engedem a szinkronizálást vagy nem.
Vízállóságot nem mertem tesztelni.

(#621) RootRulez válasza hito (#616) üzenetére


RootRulez
félisten

Akkor ez általános probléma lehet?

═════════════════════════════════════════

(#622) hito válasza RootRulez (#621) üzenetére


hito
nagyúr

Szinte biztos. Ez lenne a tökéletes telefon számomra. Most nem több, mint megint egy idegesítő példája annak, hogy ilyen nem létezik. :( Már cseréltem HTC One-ra, végcél egy Z, vagy egy Z1 (ez utóbbi mondjuk még elég borsos), de a ZR mérete sokkal inkább megfelelő volt számomra. Mind1, ez van.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#623) RootRulez válasza hito (#622) üzenetére


RootRulez
félisten

Már a telefonon visszanézve is érzékelhető? Mit értesz rossz hangminőség alatt?

Többiek, tulajok, előfordult másoknál is? :F

═════════════════════════════════════════

(#624) hito válasza RootRulez (#623) üzenetére


hito
nagyúr

Mindjárt töltök fel dropbox-ba egy sample-t, az elég beszédes lesz. Yt-on is láttam olyan ZR videót amin pont ilyen remek a hang.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#625) hito válasza RootRulez (#623) üzenetére


hito
nagyúr

Íme, érdemes fülessel meghallgatni letöltve.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#626) lmisi


lmisi
senior tag

A készülékeiteken van előre felrakott mcafee vagy egyéb borzalmas antivirus tákolmány akár csak próbaverzióban?

(#627) RootRulez válasza hito (#625) üzenetére


RootRulez
félisten

Ez érdekes, ez az elfogadhatótól is messze van... Ez általános/széria probléma, esetleg szoftveresen (másik kamera app) nem lehet orvosolni?

═════════════════════════════════════════

(#628) hito válasza RootRulez (#627) üzenetére


hito
nagyúr

Próbáltam LG Camera-val is, ugyanez volt, csak még egy picit rosszabb. A probléma jelen van sajnos minden ZR-nél és kevés esélyt látok arra, hogy javítani fogják. Mondjuk ha sok mocskolódó, reklamáló levelet kapnak akkor lehet, hogy kezdenek vele valamit. Nagyon érdekes, hogy a videófelvétel elején kb. 2mp-ig tök jó a hang, aztán valami szoftveres baromság lefojtja. :(((

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#629) matthews válasza hito (#625) üzenetére


matthews
aktív tag

Ez olyan mintha víz alatt csináltad volna... Még browseren keresztül is. Megnézem az én videóimat, de én ezt nem tapasztaltam...

"No brain, no problem"

(#630) RootRulez válasza matthews (#629) üzenetére


RootRulez
félisten

Tehát akkor nem általános a probléma, hito sztem megér egy gariztatást...

Na ezért sem tudom, hogy bevállaljak-e egy itthon hivatalosan nem forgalmazott telefont vagy Jó lesz-e nekem egy Nexus 4 ehelyett...

Itt megkérdezni talán nincs is értelme, aki ezt olvasgatja, úgyis ZR-t mond. :DDD

═════════════════════════════════════════

(#631) hito válasza matthews (#629) üzenetére


hito
nagyúr

Tudnál linkelni nekem egy hasonló videót? Nagy segítség lene.

Rootrulez: ha nem szériahibáról van szó, akkor nyugodtan vágj bele :K Ezen kívül hibátlan készülék. És GSM bolt és GSM bolt között nagy különbségek vannak ám.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#632) matthews válasza hito (#631) üzenetére


matthews
aktív tag

Nos...Többször is végig néztem és valóban... A jelenség fennáll, még ha nem is olyan durván mint nálad. Azt vettem észre, hogy a háttérzajok tompák, ugyanis ha a közelében beszélek akkor szépen hallható és nem olyan mintha üvegbe beszélnék. És igen: 2 mp-ig jó a hang azután kezdi el tompítani. Úgyhogy ez szoftveres hiba lesz biztosan. A baj az, hogy 4.1-en nem csináltam videót, mert szerintem azon jó lehetett...

Ami még elképzelhető az a szigetelés miatt, bár akkor meg az elejétől olyannak kellene lennie....

[ Szerkesztve ]

"No brain, no problem"

(#633) matthews


matthews
aktív tag

Az a felvétel ami a mobilarenán van teljesen jó. Úgyhogy ezt a 4.2-s frissítés qrta el. Szinte tuti. Nah majd a KitKat orvosolja..... :DD

"No brain, no problem"

(#634) RootRulez válasza matthews (#633) üzenetére


RootRulez
félisten

Mikor lesz KitKat?

═════════════════════════════════════════

(#635) matthews válasza RootRulez (#634) üzenetére


matthews
aktív tag

Ha én azt tudnám.... Azért volt a nagy nevetés. Amúgy elképzelhető, hogy lesz, mert a jelenlegi csúcsok közt van a teló. Ennél csak a Z, Z1 meg a Z1 mini jobb. 4.3-at ígérte a Sony, de köztudott, hogy ígérni nagyon tud....
Meglátjuk.... Nekem nagyon nem bántó a videó, mert én inkább fényképezek vele. De azért majd írok a Sonynak, csak meg kell fogalmaznom először, ugyanis az angolom nem a legjobb.... :B

"No brain, no problem"

(#636) hito válasza matthews (#633) üzenetére


hito
nagyúr

Szerintem addig is flashtool + 4.1. Bár én már elcseréltem egy HTC One-ra. Lehet visszabizniszelem haverommal ha megoldja a dolgot a 4.1 downgrade.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#637) knuckle válasza RootRulez (#623) üzenetére


knuckle
aktív tag

sajnos nem egyedi a dolog, és nálam is van ez a szörcsögő izé hang :O
viszont én már 4.2.2-vel kaptam meg a telefont, így nem tudtam csinálni 4.1.2-vel tesztvideót...
nálam még némi pixel para is bejátszik sajna :W
viszont egyelőre még csak én veszem észre, ha nagyon nézem...de a tudat, hogy van, elkeserítő :(
viszont a kb 1 hónapos gariztatási idő miatt, csak akkor viszem majd be, ha elkezdenek szaporodni, vagy pedig már zavaró lesz, vagy ha már alig van hátra 2 hónap a gariból...
de az még odébb van
ezen felül viszont a kamerájánál is vannak azért bajok, beégnek a képek meg ilyesmi.
de viszont én is ebben bízom, hogy majd a 4.3 vagy 4.4 javítani fogja
nem ártana bele egy jobb kamera app, de nem igazán találtam
rootolva meg nincs és nem is akarom, míg van rajta gari

"...ki korpa közé keveredik, az beleesett a moslékosvödörbe..."

(#638) RootRulez válasza knuckle (#637) üzenetére


RootRulez
félisten

Akkor lehet csak Nexus 4 lesz belőle, sok a nyűg... Pedig ez lett volna nekem a tökéletes teló. :(

═════════════════════════════════════════

(#639) darkpower válasza RootRulez (#638) üzenetére


darkpower
aktív tag

Egyfelől én várnék a helyedben egy nexus 5-re, kb annyiért mint a zr, ez is beszerezhető lesz.

Másfelől nem igazán értem,h mit vársz egy mobiltól fotózás/videó készítés terén, ha annyira számít a minőség, akkor ezt a kategóriát el kell felejteni, és venni egy normális digitális gépet, ha meg mégsem annyira fontos, akkor bőven lehet várni egy javítást/elviselni,hogy ez mégsem egy digitális kamera, hanem telefon..

(#640) RootRulez válasza darkpower (#639) üzenetére


RootRulez
félisten

Sztem az nem túl nagy igény, hogy a videó ne legyen nézhetetlen szar. :DDD Értelemszerűen ha komoly dologra kell, arra ott a fényképezőgép, de ha már valamit gyorsba rögzítenék, amihez a teló van kéznél, akkor már legalább ha nézem/hallom, valamilyen szinten legyen jó, illetve nem ilyen. :N

═════════════════════════════════════════

(#641) knuckle válasza RootRulez (#640) üzenetére


knuckle
aktív tag

nos én úgy gondolom, hogy ezt egy frissítés megoldja, és nem lesz gond a továbbiakban :)
viszont ezen felül a telefon nagyon ott van, akksi is jól bírja, még komoly nyúzással (gps, wifi, állandó 3g, stb )
csont nélkül bírja a nap végét, de egy kis sakkozással, beállítással, odafigyeléssel több is kihozható a telefonból :)
a képeknél állandóan tesztelek, hol így hol úgy.
arra jutottam, hogy ez csak a kiválló automatikus módnál van így.
valahogy nem sikerül neki belőni a tutit, de hátha ez csak szoftveres para.
a kamera dolog már csak azért is vicces mert lássuk be, és sokan tudják is, a sony sok más telefonhoz szállít optikát, és azok még sokkal kisebb ( 8Mpix) jobb képet csinálnak, és miért?
csakis a szoftver miatt, legalábbis szerintem :)

"...ki korpa közé keveredik, az beleesett a moslékosvödörbe..."

(#642) ted_mosby


ted_mosby
senior tag

Hát ez nagyon bejövős főleg a vízállóság :K :K :K :K :K

Sony Xperia Z1 Compact Felhasználó | "Az előre nem látott lehetőséget azonnal használd ki, s az előre nem látott nehézségekre rögtön tettel felelj." ~ Carl Von Clausevitz

(#643) andras707


andras707
csendes tag

Sziasztok!
Az alkalmazásokat ti mivel tartjátok karban és hogyan lövitek ki? Nekem elég sok alkalmazás nem záródik be a vissza gomb megnyomásakor csak bekerülnek a háttérbe, az alkalmazások közti váltógombbal hiába húzom el oldalra az alkalmazásokat nem szabadul fel memória.
Appkilleren kívül van vmi jó tippetek mivel lehet kordában tartani a memóriát?

(#644) RootRulez válasza andras707 (#643) üzenetére


RootRulez
félisten

Task Killer-re vagy Task Manager-re keress rá, kismillió van marketen belőlük. :K

═════════════════════════════════════════

(#645) soldier2 válasza RootRulez (#644) üzenetére


soldier2
őstag

Hogy az égvilágon semmi ertelmük a ZR-én az már más kérdés. Kíváncsi vagyok, hog okoz panaszt is az említett jelenség, vagy csak a felhasználót zavarja a látszólag kevés szabad memória. Nekem már sikerült 600 MB alá mennem, de lag akkor sem volt (X Z)

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#646) andras707 válasza soldier2 (#645) üzenetére


andras707
csendes tag

Sziasztok! a Lenovo p780as telefonjának logoutos cikkében olvastam hogy van ilyen akksi töltés védője, meg akksi kalibrálója, ez kompatiblis lehet a sony zr-rel, vagy csak lenovo termékeken működhet?

Van értelme bármi akksi kalibrátor programnak? tud bármit is hozzáadni a hozzáadott teljesítményhez?

A sony stamina valóban jó cucc és két napot lightos nyüstöléssel valóban kibír a gép, 3órás gps használattal a stamina képes volt 25%os merítést okozni csupán, miközben ment a sportstracker progi.. de van még valami egyéb, energiaspóroló és akksi kímélő lehetőség?

Meg lehet valahogy kímélni az akksik életét? Gondolom azért a folyamatos töltés és kisütés nem tesz jót ezeknek az akksicelláknak...

(#647) soldier2 válasza andras707 (#646) üzenetére


soldier2
őstag

Nem hiszek ezekben az akkukímélő varázslásoknak. Az akku élettartama a feltöltés/merülés ciklusok számától függ alapvetően, illetve kismértélben a hőmérséklettől, illetve az akku élettartamától (használat nélkül is tönkremegy egy idő után). De a LiPol akkukról elmondható, hogy gyakorlatilag gondozásmentesek. Töltöd őket mikor jólesik, és bírják a mai okostelefonkban durván 2 évig. (Az előző laptopomban az akkut ritkán használtam, gyakorlatilag 50% töltöttséggel tartottam a szekrényben az idő nagy részében, és csak egyet értem el vele: mikor kellett volna, soha nem volt feltöltve teljesen, és 2 év után így így is kb az eredeti teljesítmény 75%-t tudta. Miután ellopták, az utódnál nem foglakoztam ilyesmivel, és kb ugyanott tartok :D )

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#648) darkpower válasza soldier2 (#647) üzenetére


darkpower
aktív tag

Szerintem is elég kamuszagú minden ilyen kalibrációs dolog.
Annyit azért megjegyeznék, hogy inkább 1-1,5 év után kezd el az aksi teljesítménye rohamosan csökkenni(exponenciálisan romlik sajna).
De ennyi idő után belefér már egy új megvétele szerintem

(#649) vbandit


vbandit
tag

Sikerült valakinek mp3-at megadni ébresztő hangként?
Simán ki tudom választani, de nem azon ébreszt:(
Már próbáltam berakni az alarm mappába stb, de úgy se működik.

Flickr - http://www.flickr.com/photos/38236970@N03/

(#650) RootRulez válasza vbandit (#649) üzenetére


RootRulez
félisten

notifications-ba tedd be, úgy?

═════════════════════════════════════════

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.