Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-25 09:25:44

LOGOUT.hu

ROOT a legújabb frissítéssel is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1851) eladohardver válasza Thusor (#1850) üzenetére


eladohardver
őstag

direkt checkoltam am... először on volt a tűzfal... de semmi nem volt tiltva.. majd offoltam, és úgy se... eltávolítottam az antitheft bigyót majd az avastot is, teló restart úgy is no mobile net:(

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#1852) Atimen33


Atimen33
tag

Sziasztok!
Ez a telefon támogatja az USB OTG-t? Vagy meg lehet valahogy oldani, hogy ha pendrive-ot csatlakoztatok rá lássa?

(#1853) #48201984


#48201984
törölt tag

Meg tudnátok mondani az egysoros animált időjárás widget nevét?
Elérthető más telefonra is?

(#1854) tolvaj!


tolvaj!
őstag

Cyanogenmod játszik erre a mütyürre? Illetve az megvan hogy játszik, de arra hogy bírom rávarázsolni a G-appot?

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#1855) tDr1v3r válasza tolvaj! (#1854) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Játszik (FXP), a GAPPS-t meg simán fel lehet flashelni CWM alól.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#1856) tolvaj! válasza tDr1v3r (#1855) üzenetére


tolvaj!
őstag

Thx

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#1857) Victoryus94


Victoryus94
őstag

Sziasztok. A testvéremnek van ilyen telefonja (eléggé belakta már). Újra szeretné húzni.
Én meg rákerestem, és láttam néhány Custom romot, ami neki is tetszett.
Én Samsungos vagyok, szóval nem tudom, itt hogy működik ez. (Én odinnal szoktam újratolni telót, vagy CWM-en keresztül .zip fájl.. stb). De látom, itt máshogy van.

Magyar leírást szeretnék kérni a root, és a custom rom telepítésének menetéről (sorrendjéről).
Esetleg ajánlanátok jól működő Custom Romot? Én ezt néztem ki: PARANOID

Előre is köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#1858) tDr1v3r válasza Victoryus94 (#1857) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Ez engem is érdekelne. :B

Én ROM-nak FXP-t meg MIUI-t néztem ki a sajátomra.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#1859) ollie válasza Victoryus94 (#1857) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Miért nem reseteli a telót? Sokkal egyszerűbb.

***

(#1860) Victoryus94 válasza ollie (#1859) üzenetére


Victoryus94
őstag

Tudom, hogy egyszerűbb. De mivel a tabletemen 5 perc, telóval meg 10 perc alatt megvagyok.. nem okoz gondot. (amm alap romból hiányzik neki 1-2 dolog. szóval rootot ígértem már neki). És a kinézett romban benne van minden, amit akar.
Ha nem kapok segítséget, nekiesek magamtól (ahogy a saját eszközeimnél). De nem szeretnék vele szenvedni. Jobb, ha van egy magyar útmutatás (legalább sorrend, mit-mi után, esetleg milyen eszközzel/programmal).

Úgy látom, másnak is szüksége lenne rá. Nálunk az 1. hsz-ba tettünk ki minden fontosat (ahhoz a root menetét én írtam meg magyarul elsőként), a tabletemnél meg egy programozó/tesztelő készített leírást az 1. hsz-ba

[ Szerkesztve ]

(#1861) zoli62


zoli62
addikt

Létezik, hogy az alkalmazások között gyárilag nincs notesz, vagy csak én nem találtam?

(#1862) sgx válasza zoli62 (#1861) üzenetére


sgx
tag

Az evernote alkalmazas szerintem gyari.

(#1863) tDr1v3r válasza zoli62 (#1861) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Nincs... Google Keep-et szedd le Play-ről.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#1864) zoli62 válasza tDr1v3r (#1863) üzenetére


zoli62
addikt

Ez is jó, de olyan kellene, ami nem használ mobilnetet.

(#1865) tDr1v3r válasza zoli62 (#1864) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Ez se használ... :D Jó ideje nincs mobilnetem, tök jól megvan nélküle.

Másiknak még tudom ajánlani az Evernote-t (ehhez kell mobilnet, de nagyon jó program!) meg a ColorNote-t (ehhez nem kell, de szintén jó).

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#1866) zoli62 válasza tDr1v3r (#1863) üzenetére


zoli62
addikt

Úgy tudom, időnként szinkronizál a Google szerverrel, nem? Az Evernote ott van az alkalmazások között, de nekem is úgy tűnt eddig, hogy internetkapcsolat is kell hozzá. Másik kérdésem egy idegesírő probléma. Aktív hívásértesítés be van kapcsolva.(Vodafone) Ha egy hét alatt egy adott partnertől több nem fogafott hívásom is van, mindig csak a legutolsórólvan SMS, mintha a többit felülírná. Találkozott valaki már ezzel a problémával? KipróbáltamVodafone hálózaton több másik telefonnal. Minden hívásról kúlön hívásértesítő jön. Vodafone ICS gyári szoftver fut rajta.

(#1867) eladohardver


eladohardver
őstag

Leg újabb paranoid nálam nem álította vissza titanium backuppal a dolgokat... elég soknál skippelte, szóval ezek után, részemről felejtős...

MIUI nál valamelyik app amit használok kinyírja a mobilnetet rögtön telepítés után működik, de amint vissza állítom a használt alkalmazásaim utána restart és mobilnet nem megy... húztam újra romot, és nem dobtam rá avast security anyámkínját amiben van tűzfal és esetleg be kavarhat ...

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#1868) Victoryus94 válasza eladohardver (#1867) üzenetére


Victoryus94
őstag

Én App2 friend-dal szoktam telepítőt csinálni a progiknak. (mivel ez feltételezi, hogy másik telóra kerül a fájl, nem ment le személyes beállításokat, és nem kavarja össze a telót).

(#1869) eladohardver válasza Victoryus94 (#1868) üzenetére


eladohardver
őstag

Hmm ilyet lehet a titanium backuppal is... Próbáltam így is vissza állítani, hogy csak az app-ot rakja vissza, de semmi... ugyan úgy skippelte paranoid rom on...

vagy lehet te a MIUI-ra gondolsz? hogy ott kavart volna bé valami..?

[ Szerkesztve ]

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#1870) Victoryus94 válasza eladohardver (#1869) üzenetére


Victoryus94
őstag

Régen én is próbálgattam.. ugye Titaniummal nem kell egyessével telepíteni. :)
Ezért tetszett.. de nekem problémák voltak az akksival (meg talán a nettel is)

(#1871) tobias88888


tobias88888
őstag

Sziasztok. Ajándékba tervezek venni egy ilyen telefont és olvastam hogy a kijelző kijöhet a helyéről és ez elég gyakori. Nem tudjátok, megoldották már ezt a gyári hibát a sonynál?

Másik kérdés, hogy angol nyelvű telefont veszek és romot kell majd cserélni. Tudtok ajánlani olyan romot ami öregbarát? :D Okostelefonban járatlan embernek lesz véve és ezért a könnyű kezelés mindennél fontosabb

(#1872) Victoryus94 válasza tobias88888 (#1871) üzenetére


Victoryus94
őstag

Ha kezdőnek szánod, akkor ne cserélgess rajta romot.(a custom romokban pont hogy több beállítási lehetőség van..) szóval nem nevezhető egyszerűbbnek. A betűméretet, meg a DPI-t érdemes állítgatni..
DE minek olyannak okostelefon, aki nem tudja használni?

Vagy tanulja meg kezelni normálisan, vagy vegyen magának hagyományos telefont.

(#1873) tobias88888 válasza Victoryus94 (#1872) üzenetére


tobias88888
őstag

Romot mindenképpen cserélek mert nem magyar nyelvű a teló.
Viszont akkor lehet maradok a gyárinál, bár az nem igaz szerintem hogy a custom romok mindig bonyolultabbak. Nagyobb a beállítási lehetőség persze de ezt az adott illetőnek nem kell tudnia, elég ha a beállított telefont tudja kezelni.

Logout-os fórumon innen ajánlottak gyári rom-ot:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2001567

Viszont azt nem találtam leírva, hogy melyik tartalmazhat magyar nyelvet.
Gondolom a World Fs az igen, de vajon a Generic tartalmaz?

[ Szerkesztve ]

(#1874) Victoryus94 válasza tobias88888 (#1873) üzenetére


Victoryus94
őstag

Lehet magyarítani a telót ROMcsere nélkül is, bár root vagy recovery úgy tudom, kell hozzá (bővebben google). Én Samsungos vagyok, még nem volt szerencsém Sony ügyködéssel. De már van rá igény..
Magyar romot pedig INNEN szerzel.

[ Szerkesztve ]

(#1875) tobias88888 válasza Victoryus94 (#1874) üzenetére


tobias88888
őstag

15 percet kerestem de nem találtam rom csere nélküli megoldást.
A lényeg az lenne hogy a garancia megmaradjon és magyar legyen :)

(#1876) tobias88888


tobias88888
őstag

Utolsó kérdések: azt már megtaláltam hogy hogy kell firmware-t cserélni, de 2 kérdésem lenne:
- Flashtool (0.9.10.1) használata nem okoz garanciavesztést? (mert olvastam már mindenféle véleményt róla)
- Hogy tudok ftf-es backupot csinálni a telóról, hogy ha valami hibája van akkor a garancia miatt vissza tudjam Flashtoolal rá tenni?

(#1877) Amur


Amur
addikt

Többen írtátok hogy kikapcsolás után elfelejti a kapcsolatokat.
Ezt nekem is megtette,szerencsére volt biztonsági mentésem az SD-kártyán,onnan újraimportáltam.
Szerintem valami szinkronizálási beállítás miatt száll el,de még nem jöttem rá hogy mi(előtte azokkal játszottam,sok helyen kikapcsoltam-több fiókot is kezel nekem).
Ha valaki rájött majd ossza meg.Én most manuálisan szinkronizálom,és nem kapcsolom ki a telót...

Másik: honnan tudom hogy wi-fi-ről netezik és nem a voda mobilnetjét használja?
Mert rögtön az elején úgy jártam hogy belassítottak,holott csak wi-fi környezetben töltöttem le a play-ről,
a böngésző meg össz. 3mb adatforgalmat generált?

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#1878) Amur


Amur
addikt

Megvan a hiba oka: nem csatlakozott még 1x sem a wifihez.
hiába állítottam be neki.
Hitelesitési problémája van. Nem csak neki hanem a laptopnak is,egyedül a tablet-en megy a net wifiről.
Lehet mindenhol rossz jelszót írok..pedig rögtön felirtam annakidején.
Megpróbálom a tabi-ból kinyerni a jó jelszót aztán ujjé!

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#1879) zoli62


zoli62
addikt

Van olyan Tipo tulajdonos, aki független telefonnal rendelkezik Vodafone előfizető? Megtenné azt, hogy kipróbálná, hogy gyári készüléken tényleg felülíródnak a hívásértesítő SMS-ek?Mert nálam Vodafone szoftveres készüléken úgy működik, hogy csak minig a legutolsó pár nem fogadott hívásrólkapok üzenetet.

(#1880) gabancs


gabancs
addikt

Valakinek volt már gondja a jack aljzattal? Garanciában cseréltette? A jobb oldali nem szól.

(#1881) g.heni


g.heni
csendes tag

Valakinek volt már gond bármilyen szöveges üzenet megírásánál, hogy nem érzékelte a betűket normálisan? Tehát ha mondjuk é betűt akarok írni, hiába nyomom hosszan nem is engedi csak e betűt ír, és szaggat. Csináltam rajta frissítést, de semmivel nem lett jobb...

(#1882) Victoryus94 válasza g.heni (#1881) üzenetére


Victoryus94
őstag

Cseréld le a gyári billentyűzetet pl swype-ra. (ott legalább ha nem érzékeli a betűt, diktálhatsz neki magyarul)

(#1883) g.heni


g.heni
csendes tag

Már próbáltam, azzal sem jó...:S

(#1884) grafikus17


grafikus17
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni. A kollégámnak van egy ilyen telefonja. A gond az, hogy vett egy 16GB-os kártyát ( eddig nem használt ) és most a telefon memóriájából nem tudja áthelyezni a programokat az SD kártyára. Ha gépre csatlakoztatja akkor át lehet tenni képeket meg zenét is.
A telefon látja a kártyát, és a rátett képeket.
A beállítások-alkalmazások-alkalmazások kezelése- SD kártya kiválasztott program- SD kártyára áthelyezés. Na ez nem megy.
Mi lehet a baj?

Xiaomi Redmi note 7

(#1885) Victoryus94 válasza grafikus17 (#1884) üzenetére


Victoryus94
őstag

Ha nagy méretű a program, várni kell akár néhány percet is.. addig ne nyomjon meg semmi gombot.
Esetleg próbálkozzon gyári visszaállításra.

(#1886) grafikus17 válasza Victoryus94 (#1885) üzenetére


grafikus17
senior tag

Értem mit mondasz, de nem ez a baj.Nálam is néha lassú a minin.De itt kiírja, hogy megtelt a memória.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi note 7

(#1887) Dr_Senkihazi


Dr_Senkihazi
aktív tag

sziasztok.

párom tipo-jának kijelzöje egyik pillanatrol a másikra megadta magát,semmilyen érintésre nem reagál...ezt mi okozhatja?
(mókolva nem volt,full gyári)
válaszoktol függetlenül is reggel visszük a tré-be gariztatni,csak kiváncsi lennék a ötletekre mi lehet..

esetleg valami hardveres resetet lehet rajta csinálni gombokkal?hátha ugy megoldodna...

thx

...i need a [̲̅$̲̅(̲̅1)̲̅$̲̅] ____http://steamcommunity.com/id/drsenkihazi...WoT/Uplay:Dr_Senkihazi origin:x_Dr_Senkihazi_x https://www.twitch.tv/dr_senkihazi

(#1888) Victoryus94 válasza Dr_Senkihazi (#1887) üzenetére


Victoryus94
őstag

Max az akksit tudod kivenni+visszatenni, és feltenni töltőre. Talán lemerült teljesen.. 1 próbát megér.
Ha nem segít, mindenképp vidd vissza.

(#1889) Dr_Senkihazi válasza Victoryus94 (#1888) üzenetére


Dr_Senkihazi
aktív tag

azt probáltam többször is,de a pin kodnál elakadunk,mert nem veszi az érintést...akkor reggel mindenképp gari:(
köszi

...i need a [̲̅$̲̅(̲̅1)̲̅$̲̅] ____http://steamcommunity.com/id/drsenkihazi...WoT/Uplay:Dr_Senkihazi origin:x_Dr_Senkihazi_x https://www.twitch.tv/dr_senkihazi

(#1890) Ti Bo


Ti Bo
aktív tag

Sajnos megadta magát a telefon... Nem tudom közületek járt e már így valaki. Eldobálta a térerőt és kikapcsolás, újraindítás után nem volt touch screen... Ezt volt hogy egy ki-be kapcsolás oldotta meg (akksi kivesz), volt, hogy random mód 5-7 alakalommal kellett eljátszanom vele mire magához tért. Most van folyamatban a gar, kíváncsi vagyok mi lesz, mert mókolva nem volt (még programokat sem raktam rá nagyon)

https://www.meska.hu/shop/GeekLabs

(#1891) eddieke666


eddieke666
tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem volna,hogy ebben a telefonban nincsen híváslista,vagy csak én nem találom.Nem tudom számít-e de egy vodafone-os és egy t-mobilos-os kártya van benne.A vodás az elsődleges.

Nálam is csak 1 sms jön,benne hogy hány nem fogadott hívás volt.
.

(#1892) Fredo78


Fredo78
aktív tag

Sziasztok!

Van egy ilyen készülék a családban, meg is vagyunk vele elégedve. :)

Annyi hibája van, hogy a hangszoró nem mindig szól jól, azaz beérkező híváskor elkezdi a dallamot aztán 1-2 másodperc múlva "letompul" a hang és úgy kezd szólni mintha "becsavartam volna egy pokrócba."
Ja és természetesen nem mindig produkálja ezt, mondjuk 5-ből 3-szor
Volt már valakinek hasonló baja? Hangszorócsere? Garanciában javítható?

(#1893) foxymaci válasza Fredo78 (#1892) üzenetére


foxymaci
senior tag

Ez nálam is elő szokott fordulni.... sztem szoftveres baja lehet

_FoxY_ / Iphone 14 Pro / PS5 / iPad Pro 11 M2 / Watch Ultra /

(#1894) Amur válasza eddieke666 (#1891) üzenetére


Amur
addikt

Van hiváslista.
Csak van egy bosszantó "hibája",ha kikapcsolod elfelejti,és a bekapcsolás óta indított,fogadott hívásokat látod.
Én egy jó ideje nem kapcsolom ki estére,inkább többször rátöltögetek az akksira napközben ha éppen ráérek.
mert minden kikapcsoláskor a kapcsolat lista és a hivás lista eldobás garantált..
Nem jöttem még rá hogy lehet elkerülni,a szinronizálási beállításokban van a kutya elásva,arra már rájöttem,de hogy mit érdemes engedni szinkronizálni és mit nem arra még nem..
Ha valaki előrébb jár a sötét alagútban,és már látja a fényt,ossza meg az igazságot! :R

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#1895) eddieke666 válasza Amur (#1894) üzenetére


eddieke666
tag

Elmondanád,hogy hogyan érem el a híváslistát?

(#1896) Fredo78 válasza foxymaci (#1893) üzenetére


Fredo78
aktív tag

Akkor érdemes foglalkozni ezzel? Szofveresen javítani lehet?

(#1897) Amur válasza eddieke666 (#1895) üzenetére


Amur
addikt

az alsó menüsorban egy zöld-fehér telefon ikontra tap,és nyitja is!
(vagy menüben ugyanez az ikon "telefon" felirattal)

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#1898) zoli62 válasza Amur (#1897) üzenetére


zoli62
addikt

Zöld fehér? Nálam sima fehér.

(#1899) foxymaci válasza Fredo78 (#1896) üzenetére


foxymaci
senior tag

Nem tudom ezzel még nem foglalkoztam sokkal zavaróbb hibák is felmerülnek nálam pl ha lezárom a kijelzőt akkor sokszor csak egy sms jön hogy van egy nemfogadott hívásom.... Vagy bezárogatja az appokat használat közben vagy nem mindíg reagál a touch screen....

_FoxY_ / Iphone 14 Pro / PS5 / iPad Pro 11 M2 / Watch Ultra /

(#1900) foxymaci válasza grafikus17 (#1886) üzenetére


foxymaci
senior tag

nem is lehet külső memókarira appot tenni csak a belső sd-re ami ugyebár 2 giga ebből lehet gazdálkodni sajna

_FoxY_ / Iphone 14 Pro / PS5 / iPad Pro 11 M2 / Watch Ultra /

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.