Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:39:48

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52201) rothfb válasza petakpa1 (#52200) üzenetére


rothfb
veterán

Nem biztos, hogy neki merek állni...😁

(#52202) petakpa1 válasza rothfb (#52201) üzenetére


petakpa1
őstag

Ezzel én is ugyanígy vagyok :B.

Most van egy tartaléktelefonom, amit perpillanat semmire nem használok, de tudom ha úgy alakul, hogy szükség lenne rá, akkor van mihez nyúlni, mégha lassú is, de átmenetileg használható.

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#52203) rothfb válasza petakpa1 (#52202) üzenetére


rothfb
veterán

Nekem ez csak a második tartalék, de sajnálnám elrontani...

(#52204) #56710400 válasza petakpa1 (#52200) üzenetére


#56710400
törölt tag

Ha az angol nem akadály, akkor hidd el, semmi nem állhat az utadba :) Ráadásul a főzött ROM felrakása előtti lépések az égvilágon semmi kárt nem tesznek a telefonodban: attól, hogy zárt bootloader helyett nyitott booloadered lesz, és a gyári recovery lecserélődik TWRP-re, az égvilágon semmi nem változik a telefon működésében. Most pedig lássuk a kérdéseidet:

1. Én semmilyen fájlt nem mentettem le a gyári FW-ből, mégis minden tartalmat lejátszott AdrianDC ROM-okkal a teló.

2. Persze, bármikor vissza tudsz térni a gyári FW-re. Flashtool és a telódhoz való FTF fájl kell hozzá. Ha C5303 a tiéd típusa, itt egy gyári firmware: https://xperiastockrom.com/sony-xperia-sp-c5303

3. Persze, hogy használhatóbb lesz a teló újabb Androiddal. Csomó alkalmazás fel sem települ már 4.3-as Androidra, még APK fájlból sem. Lassulást sem tapasztaltam AdrianDC ROM-jaiban egyáltalán.

4. Igen, a LineageOS teljes Google Play funkcionalitással fog futni, ha követed a főzött ROM felrakásának lépéseit, és TWRP-ből telepíted hozzá az OpenGAPPS csomagot is innen: https://mega.nz/folder/e9NhVARL#N-csHttthHy0wUJjMI_Ekw

(#52205) petakpa1 válasza #56710400 (#52204) üzenetére


petakpa1
őstag

Már ott elakadok, hogy a Windows 10 által a telefonhoz feltett drivert lecseréljem a google USB driverére :(. Azt írja ki, hogy az eszközre már a legjobb illesztőprogram van telepítve: WDP fájlrendszerű kötet illesztő programja.

Ha pedig manuális betallózással erőltetném, hogy igenis a google usb driver mappában lévő .inf fájlból telepítse az illesztőprogramot, akkor azt írja, ki, hogy ez a mappa nem tartalmaz az eszközzel kompatibilis szoftver illesztőprogramot :((.

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#52206) #56710400 válasza petakpa1 (#52205) üzenetére


#56710400
törölt tag

Fastboot módban csatlakoztál a gépedre? Azaz: kikapcsoltad az SP-t, majd folyamatosan nyomva tartva a hangerő fel gombot dugtad a géped usb-jére?

(#52207) petakpa1 válasza #56710400 (#52206) üzenetére


petakpa1
őstag

Nem, de mostmár így próbálom. Amikor hangerő fel-t nyomva tartva csatlakoztatom az USB-hez, akkor a teló alján lévő led kék színre vált, Windows exközkezelőben pedig feljön a Fastboot device, de hiába próbálom telepíteni hozzá a drivert azt mondja nem ehhez az eszközhöz készült.

Majd a teló gondol egyet, ledet átváltja pirosra és egyidejűleg eszközkezelőben is már F: meghajtóként jelenik meg a teló.

Próbáltam már úgyis, hogy telóban az USB debug mód engedélyezve van, illetve, hogy az USB kapcsolat adatátvitelre vagy épp mediaátvitelre van kapcsolva, de semmilyen kombinációval nem jó.

Vol+-t nyomva tartva pár mp-ig fast boot módban jelenik, meg eszközkezelőben, de nem sikerül hozzá a drivert telepíteni :(

[ Szerkesztve ]

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#52208) petakpa1 válasza petakpa1 (#52207) üzenetére


petakpa1
őstag

Na nagy nehezen felinstalláltam a drivert, és végicsináltam a bootloadert nyitást.

CPU Z most az alábbiakat írja ki:
Bootloader: s1
Root Access: Yes

Ez azt jelenti sikerült? :)

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#52209) #56710400 válasza petakpa1 (#52208) üzenetére


#56710400
törölt tag

Szerintem sikerült :) Csak egy ellenőrző kérdés: amikor CMD-ben (parancssor) beírtad ezt:

fastboot oem unlock 0x<insert your unlock code>

akkor semmilyen hibaüzenetet nem írt ki, ugye?

(#52210) petakpa1 válasza #56710400 (#52209) üzenetére


petakpa1
őstag

Kiírt valamit, de szerintem nem hiba hanem "sikerült" üzenet volt.
Csináltam róla screenshot-ot, majd este be linkelem ide.

Ha minden jól megy ma este futok neki a 2. lépésnek azaz a TWRP telepítésnek. TWRP-nek és Recovery-nek is utána olvastam kicsit, és csak megerősítésként kérdezném, hogy ugye a TWRP telepítésnek az a célja, hogy a gyári Sony recovery-t lecseréljem a custom TWRP recovery-re, majd amikor utóbbi fenn van, utóbbi segítségével tudom lecserélni a gyári firmware-t a Lineage OS firmware?
1) Ugye ez a cél, ezért kell a TWRP?

Maga a TWRP telepítés pedig annyi lesz, hogy a https://twrp.me/sony/sonyxperiasp.html oldalon szereplő legelső linkről https://play.google.com/store/apps/details?id=me.twrp.twrpapp azaz gyakorlatilag a Google Play-ból feltelepítem a TWRP appot a telóra, majd elindítom, és kiválasztom a készülékemnek megfelelő recovery fw-t és letöltöm a Dowloads mappába. Amint lejött akkor pedig a TWRP app segítségével be is flashelem az új recoveryt?
2) Ugye ezeket a lépéseket kell végigcsinálnom?
3) Önmagában a gyári Sony recovery lecserélése custom TWRP-re még magát a telót működteti firmware-t még nem módosítja, azaz továbbra is a gyári Sony fw fog indulni ha beindítom a telót?

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#52211) #56710400 válasza petakpa1 (#52210) üzenetére


#56710400
törölt tag

Oké, várom a screenshotot, de ettől függetlenül nézd meg a szerviz menüben is, hogy sikerült-e a bootloader nyitás. Tárcsázóból *#*#7378423#*#* , utána "Service Info" -> "Configuration". Két dolgot láthatsz itt. Ha azt látod, hogy:
- Bootloader unlock allowed - Yes, akkor még csak nyitható, de nincs kinyitva.
- Bootloader Unlocked - Yes, akkor minden fasza.

1. Így van, a TWRP recoveryvel azért kell lecserélni a gyárit, hogy bármilyen főzött ROM-ot feltehess utána.
2. Igen, azzal a kiegészítéssel, hogy csak AZUTÁN töltsd le a TWRP APP-ot a Play áruházból, MIUTÁN rootoltad a telefont (írja is, hogy: "App Install Method (Requires Root)"). Rootolni pedig a Towel Root programmal lehet, innen letöltheted (telepítés előtt engedélyezned kell az ismeretlen forrásból való programok telepítését a Beállítások --> Biztonság menüpont alatt): https://drive.google.com/file/d/1bHahKDQNHeOlmt_pWVl_ziaXolQcGqXX/view?usp=sharing
3. Igen, attól még, hogy a gyári Recovery-t lecseréled TWRP-re, minden változatlan marad, gyári SONY 4.3-as FW fog futni rajta.

(#52212) petakpa1 válasza #56710400 (#52209) üzenetére


petakpa1
őstag

Szia, íme az ígért screenshot:

A szervíz menüben pedig ez van:
Rooting status:
Bootloader unloxked: Yes

Azt gondolom 1) lépést sikeresen abszolváltam.

2)-nak valszeg már csak holnap futok neki, mert 2 órát szereltem Anyós mosógépét ma este :(.

Ja és még a TWRP app telepítéséhez szükséges rootolás szerintem már megvan mert Rootolt eszköz: Igen-t ír ki az Aida64. (Mintha rémlene is, hogy ez már 1-2 éve megcsináltam, mert valamelyik app nem akart root nélkül felmenni. Szóvel holnap kezdhetem a TWRP app telepítését :)).

[ Szerkesztve ]

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#52213) #56710400 válasza petakpa1 (#52212) üzenetére


#56710400
törölt tag

Gratula, 1:0 oda :)

Root: kafa, de azért sztem ellenőrizd le a Root Checker alkalmazással is:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.joeykrim.rootcheck&hl=hu&gl=US

[ Szerkesztve ]

(#52214) petakpa1 válasza petakpa1 (#52212) üzenetére


petakpa1
őstag

Na azt hiszem készen vagyok a 2. lépéssel is :):
TWRP app telepítve, segítségével twrp-3.6.0_9-0-huashan.img recovery file letöltve as TWRP app-al be is flashelve.

Utánna telefont gombbal kikapcsoltam, majd ismét be, és igen továbbra is a gyári Sony 4.3-as android indul továbbra is.
Hogy lehet csekkolni, hogy tényleg a TWRP recovery van már fenn?

Root Checker is megerősítette, hogy rootolva van a teló, bár ez már biztos volt, mert a nélkül TWRP sem engedte volna az új recovery flashelését.

[ Szerkesztve ]

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#52215) #56710400 válasza petakpa1 (#52214) üzenetére


#56710400
törölt tag

2:0, gratula :)

TWRP ellenőrzése: simán bekapcsolod a telót, és amikor legelőször bármilyen színű LED felvillan alul, akkor megnyomod a hangerő fel gombot. Az fog bevinni TWRP-be.

(#52216) petakpa1 válasza #56710400 (#52215) üzenetére


petakpa1
őstag

Hacsak simán bekapcsolom, akkor nem villan fel semmilyen LED :(, hanem előbb Sony, majd Xperia felirat, majd szivárványszínű balról jobbra futó hullam animáció , majd végül a kezdokepernyo jön be.

Próbáltam úgy bekapcsolni, hogy Vol-t nyomva tartottam, ekkor alul 1 rovidet felvillant a LED, de utánna nem a recovery jött be hanem töltötte be a gyári fw-t Sony feliratottal.

Twrp-ben van egy olyan lehetőség, hogy boot to recovery. Ha azzal újraindított akkor a recoverybe jutok?

Magát a Lineage OS fw-t majd a recovery modbol indítva kell flashalni?

Előtte a jelenlagi fw-t ki tudom menteni valahogy?

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#52217) #56710400 válasza petakpa1 (#52216) üzenetére


#56710400
törölt tag

Na itt van az a pont, ahol "vakon sakkozok", mivel már nincs SP-m, és csak a memóriámra (+ a netre) tudok hagyatkozni. De azért izgalomra semmi ok :)

Oké, szóval nem villan fel LED. Akkor viszont bekapcsolás után ne folyamatosan tartsd nyomva a hangerő fel gombot, hanem ritmikusan NYOMKODJAD (kb. mint amikor a BIOS-ba akarsz bejutni F2-vel). Ha ez sem működik, bátran próbál uezt a hangerő LE gombbal :) Ha ez sem működik, akkor - ahogy Te is írtad - a TWRP alkalmazásból válaszd a boot to recovery-t.

Magát a LineageOS-t majd úgy flasheled fel, hogy rámásolod a .ZIP fájlját egy MicroSD memóriakártyára, és TWRP recoveryből csinálsz egy clean installt (azaz előtte wipe-olod a cache-t, a Dalvik-cache-t és a Data-t is).

A jelenlegi FW-t nem kell kimentened, küldtem feljebb linket az FTF-fájlhoz.

(#52218) petakpa1 válasza #56710400 (#52217) üzenetére


petakpa1
őstag

Sajnos egyik módszerrel sem sikerült. Ahhoz, hogy belépnek a recovery-be kell, hogy USB kábellel PC-re legyen kötve az eszköz?

Vagy esetleg az kell, hogy az USB debugging engedélyezve legyen?

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#52219) #56710400 válasza petakpa1 (#52218) üzenetére


#56710400
törölt tag

Nem kell USB-s PC kapcsolat. Sztem az lehetett a baj, hogy miután a TWRP appból felflashelted a TWRP recovery-t, az újraindításnál nem léptél be azonnal a recoverybe. Emiatt szerintem a SONY FW felülírta a sajátjával. Megoldás: TWRP appból ÚJRA flasheld fel a TWRP recovery-t, majd újraindításnál próbálj rögtön be is lépni a hangerő fel nyomogatásával.

(#52220) petakpa1 válasza #56710400 (#52219) üzenetére


petakpa1
őstag

Megpróbáltam ezt is:
TWRP appból újból beflasheltem a huashan recovery fw-t, majd rögtön amikor ezt sikeresen befejezte, az appból reboot recovery-t választva újraindítottam a telót, de így is csak simán újraindult, és töltötte be a gyári fw-t :(

Plussz még azt is megcsináltam, hogy TWRP app Baackup existing recovery funckiójával lementettem a most (sikeres flashelés utáni) recovery-t és ezt Total Commander tartalom összehasonlítás funkciója segítségével összehasonlítottam az ereddi Sony recovery-vel és a letöltött huashan recovery-vel

Utóbbival egyezik meg, igaz a letöltött huashan recovery mérete 12,9 MB, míg amikor már backup-ként mentem le akkor már 16 MB, de utóbbi fájl vége teljesen nullákból áll, eleje viszont egyezik.
Innentől különböznek:
[kép]

Szerintem azzal van a gond, hogy nem tudok belépni recovery-be. Se gombokkal se különféle app-ok útján kezdeményezett recovery boot újraindítással. letöltöttem a reboot recovery app-ot is, de azzal sem sikerül.

[ Szerkesztve ]

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#52221) #56710400 válasza petakpa1 (#52220) üzenetére


#56710400
törölt tag

Ne aggódj, van még több trükk is - finomabbak és durvábbak.
Első körben a finomabbakkal próbálkozzunk. Az egyik, amit most találtam a neten: kapcsold ki a telót, és úgy kapcsold be, hogy egyszerre nyomod folyamatosan a bekapcsológombot + a hangerő le gombot, mindaddig, amíg történik valami. Nos?

(#52222) petakpa1 válasza #56710400 (#52221) üzenetére


petakpa1
őstag

Köszi, hogy próbálsz segíteni, én is olvasgatom közben a netet, és sorra próbálom ki a javasolt módszereket. Sajnos egyik se jött be eddig :(

Az Vol- + power gomb együttes nyomvatartásával történő bekapcsolást is próbáltam már természetesen, de sajnos az sem jött be. Most reggel ismét megpróbáltam és zöld led alul egyszer felvillant, majd Sony, Xperia, hullámlógó és kezdőképernyő. Tehát rendesen bootol.

A fenti linkelt kép alapján Te is úgy gondolod, hogy a huashan recovery sikeresen be lett flashalve, csak valamiért továbbra sem lehet recovery moodban bootolni? Tehát a 2. lépést (recovery csere) is sikeresen végrehajtottam, és jöhetne a 3. lépés (Lineage OS beflashalése), csak agasztó, hogy recovery-ben miért nem hajlandó indulni a teló.

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#52223) petakpa1 válasza petakpa1 (#52222) üzenetére


petakpa1
őstag

Még olyanok jutnak eszembe, hogy
A) mikor TWRP app-al beflasheltem a huashan recovery wf-at, akor a TWRP app beállításai között alapértelmezetten nem volt engedélyezve az Allow flashing to boot partition, és én nem is engedélyeztem, mert azt írta, hogy : TWRp should never be flashed to the boot partition. Enable if you want to flash boot images to the boot partition.
Engedélyeznem kellett volna ezt? Recovery-nek a boot particióba kellene mennie? Ezzel nem brickelhetem a telót???

B) SD kártyának kell bent lennie, hogy elinduljon a recovery boot?

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#52224) #56710400 válasza petakpa1 (#52223) üzenetére


#56710400
törölt tag

A) Ha boot partícióba telepíted a TWRP-t, akkor az törli a gyári SONY FW-t. Egyébként ez még nem téglázza a telefont, ha ekkor rögtön be is bootolsz TWRP-be (ami kb. olyan, mint Windowsban a BIOS), és telepíted is MicroSD kártyáról a ROM-ot. Screenshotos útmutató a TWRP használatáról pl. itt: https://www.howtogeek.com/240047/how-to-flash-twrp-recovery-on-your-android-phone/

B) Nem kell az SD kártyának bent lennie a recovery-be való belépéshez.

Szerintem kezdjük a kályhától :)

- Itt van ugyebár az SP hivatalos TWRP oldala: https://twrp.me/sony/sonyxperiasp.html

Nem véletlenül említenek több módszert is. Ha az egyik nem válik be, sebaj, van másik :) Nálad vmiért nem jött össze az App Install Method, akkor próbálkozzunk a dd Install Method-del! Ami azt jelenti, hogy:

1. Elvileg maga a TWRP alkalmazás letöltötte a Downloads mappádba a TWRP.IMG fájlt. Ezt másold át a microSD kártyád gyökerébe.
2. Bármi is volt a pontos neve, nevezd át erre: twrp.img
3. Ugyanabból a mappából, ahonnan a bootloader nyitást végezted, azaz ahol az adb.exe van, nyitsz egy parancssort (CMD), csatlakoztatod az SP-t fastboot módban, majd ellenőrzöd is "fastboot devices" paranccsal, hogy a géped látja-e.
4. Ha minden fasza, akkor parancssorba írd be az alábbit, majd enter:
su
dd if=/sdcard/twrp.img of=/dev/block/platform/msm_sdcc.1/by-name/FOTAKernel

(#52225) petakpa1 válasza #56710400 (#52224) üzenetére


petakpa1
őstag

Ok, megpróbálom majd fenti 1-4 pontjaid alapján. Viszont egyenlőre nem találok itthon micro sd kártyát, pedig egy 1 GB-osnak lennie kell valahol. Recovery frissítésre gondolom elég lesz az 1 GB-os, de magára a Lineage OS frossítésre is? Vag utóbbihoz nagyobb kell és ugorjak el venni egyet azonnal amíg nyitva vannak a boltok?

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#52226) #56710400 válasza petakpa1 (#52225) üzenetére


#56710400
törölt tag

Bőven elég 1GB-is kártya, mert ugye a TWRP.img 13MB, maga a lineage-18.1-20210125-UNOFFICIAL-huashan.zip ROM pedig 443MB.

(#52227) petakpa1 válasza #56710400 (#52226) üzenetére


petakpa1
őstag

OK. keresem, csak sehol sincs :(.

A másik kérdésem még az lenne, hogy biztos, hogy nem sikerült a TWRP app-al a recovery beflasselése?
Az 52220-as HSZ-ben leírtam, hogy készítettem egy backup-ot a most telóben lévő recovery-ból, és TC tartalomösszehasonlítás alapján az megegyezik a letöltött huashan recovery img-vel. Nekem az a sejtésem, hogy nem a recovery beflashelése sikertelen, hanem valami más ok miatt nem indul el a recovery a telon :(

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#52228) #56710400 válasza petakpa1 (#52227) üzenetére


#56710400
törölt tag

Ezen én is gondolkodtam, és arra jutottam, hogy a root, amit pár éve csináltál, bezavarhatott valamibe... Mindegy is, a fenti dd Install Method is ártalmatlan, nem is túl bonyolult, sztem egy próbát megér. Ha ez sem jönne össze, marad az, hogy boot partícióra telepíted a TWRP-t :)

(#52229) petakpa1 válasza #56710400 (#52228) üzenetére


petakpa1
őstag

OK. Röhejes, de nincs SD kártya. Illetve Micro SD nincs :(. El kell menni vennem egyet.

Megtaláltam itt a fórumelőzményekben, hogy az összefoglalóban leírt módon csináltam anno a root-ot: https://logout.hu/bejegyzes/amisis/sony_xperia_sp_4_3_root.html

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#52230) #56710400 válasza petakpa1 (#52229) üzenetére


#56710400
törölt tag

Pedig ez pont a Towel Root-os módszer, én is azt ajánlottam. Amúgy még az jutott eszembe, hogy érdemes volna csinálnod egy gyári visszaállítást...

(#52231) #56710400 válasza #56710400 (#52230) üzenetére


#56710400
törölt tag

Na tessék, megtaláltam XDA-n: mindenképpen a boot partícióra kell majd a TWRP-t flashelni ELŐSZÖR. Ezt írta AdrianDC (itt: https://forum.xda-developers.com/t/recovery-official-ubl-twrp-3-5-0-touch-recovery-for-xperia-sp.3309938/page-13):

"As you found out, Sony 8960 devices, in this case Xperia SP Huashan, do not have a standard recovery bootloader.

We install the recovery in the FOTA partition and use a specific init sequence to boot the recovery out of FOTA.

Upon first installation, TWRP (or Lineage Recovery for that matter) has to be installed in the Boot partition through fastboot in order to have a first step into flashing the FOTA, as you did, and to format / install the new ROM.

Having overwritten the boot partition, you can't boot the Stock ROM.
You'd either require the original ROM's bootimage, or start using a new ROM.

We detailed everything extensively in the LineageOS Wiki for each Sony devices : https://wiki.lineageos.org/devices/huashan/install"

Ezt a wiki-s linket ajánlom is elolvasásra, mert ebben is van egy módszer leírva a TWRP feltolására. Érdemes akkor már rögtön a ROM+GAPPS-t is telepíteni, azaz az SD kártyán legyen ott a ROM és a GAPPS is előre (132MB): https://mega.nz/folder/e9NhVARL#N-csHttthHy0wUJjMI_Ekw

(#52232) petakpa1 válasza #56710400 (#52231) üzenetére


petakpa1
őstag

OK.
A) akkor a TWRP appban engedélyezve a boot particióra való flashelést flasheljem a huashan recovery img-t,
vagy
B) Iinkább a https://wiki.lineageos.org/devices/huashan/install#installing-a-custom-recovery-using-fastboot 1-10 lépés szerint?

Ugye jól értem, hogy ha a B) opciót csinálom, akkor a telóban benne kell lennie egy SD kártyának, gyökerében benne a TWRP app által korábban letöltött twrp-3.6.0_9-0-huashan.img recovery file-al?
Amikor a linken szereplő 1-10 lépés megvan le kell húzni USB-ről a telót és újraindítani?
Jól gondolom, hogy újraindítás után nem a gyári Sony fw-t tölti majd be, hanem huashan recovery-t indítja el alapból, a nélkül, hogy külön nyomnán a Vol+-t és Power bekapcsoláskor, mert a boot partícióra került a huashan recovery?

3) Gondolom ezt követően jön majd a Lineage OS flashelése recoveryből e link szerinti 1-9 lépésben:
https://wiki.lineageos.org/devices/huashan/install#installing-lineageos-from-recovery
Ugye jól gondolom, hogy amikor ide eljutok, akkor már az SD kártyán kell lennie a
Flashelendő Lineage OS-nek: https://mega.nz/folder/bgVwHBha#dgbTpERhUxprd4OmVHz6Zw
Illetve a Google App-oknak is: https://mega.nz/folder/e9NhVARL#N-csHttthHy0wUJjMI_Ekw

Viszont Google Appoknak a beflashalése nincs pontos parancs ezen a linken :(
https://wiki.lineageos.org/devices/huashan/install#installing-lineageos-from-recovery
Csak azt írja, hogy ismételjem meg a sideload lépést. Milyen parancsokat kell majd itt kiadni a Google App telepítéséhez?

[ Szerkesztve ]

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#52233) #56710400 válasza petakpa1 (#52232) üzenetére


#56710400
törölt tag

Először is BUÉK! :)

Nos, a jó hír az, hogy ha fent van a TWRP, utána már minden gyerekjáték. Tehát ha ezt a képernyőt először meglátod, már nyertél:

Igazából teljesen mindegy, hogy az A) vagy a B) változat szerint teszed fel a TWRP-t a boot partícióra. Csak az a fontos, hogy addigra már minden fájl a microSD kártyád gyökerében legyen:

1. a twrp.img fájl (biztos, ami biztos)
2. a twrp-3.5.0-20210101-fota-huashan.zip fájl, hogy a boot partíció helyett végleges helyére, a FOTA partícióra telepíthesd a TWRP-t. Ezt innen töltheted le: https://mega.nz/folder/O51UBCxK#0NYOUEXl4SL_o1Qy3Ownjw
3. a lineage-18.1-20210125-UNOFFICIAL-huashan.zip fájl, és
4. az open_gapps-arm-11.0-pico-20210101-UNOFFICIAL-AdrianDC.zip fájl is.

Ha az A) módszert választod, és végre bejutsz a TWRP-be, akkor első dolgod a twrp-3.5.0-20210101-fota-huashan.zip telepítése legyen. Ehhez simán kattints az Install gombra, tallózd be neki a zip fájlt az SD gyökeréből, és Swipe to flash. Utána menj vissza a TWRP (fenti) főképernyőjére -> Wipe -> Wipe Cache, Dalvik Cache és Data. Megint főképernyő, és Install lineage-18.1-20210125-UNOFFICIAL-huashan.zip fájl, majd Install open_gapps-arm-11.0-pico-20210101-UNOFFICIAL-AdrianDC.zip. Reboot - és kész is vagy.

A B) módszernél valóban le kell húznod a telót USB-ról az utolsó lépés után, de utána úgy kell újraindítani, hogy valahogyan bejuss a TWRP-be. Valszeg a hangerő le + Power gomb együttes megnyomásával. Ha bejutottál TWRP-be, akkor a fenti "Wipe" lépéstől kell csak kezdeni, és utána minden ugyanaz (azaz: Wipe Cache, Dalvik Cache és Data. Megint főképernyő, és Install lineage-18.1-20210125-UNOFFICIAL-huashan.zip fájl, majd Install open_gapps-arm-11.0-pico-20210101-UNOFFICIAL-AdrianDC.zip. Reboot - és kész is vagy).

Ekkor újraindítást követően már NEM a TWRP recovery fog indulni, hanem a LineageOS 18.1. Vadiúj, Android 11 alapú rendszer. A Google Appok, ahogy fent írtam, pont ugyanúgy telepítendők, mint maga az OS: simán Install zip TWRP alól. Ha a TWRP fenti képernyőjét látod, akkor NEM KELL TÖBBÉ adb sideload (azaz usb-n vezérelni a telót PC-ről), mert minden műveletet magáról a telóról TWRP-ből meg lehet oldani.

(#52234) petakpa1 válasza #56710400 (#52233) üzenetére


petakpa1
őstag

BUÉK Neked is és tényleg, köszönöm, hogy segítesz.

Megpróbálom az A veziot akkor, azaz a mostani gyári FW-en futó TWRP app-ból a boot partícióra telepíteni a TWRP fw-t.

Itt máris adódik egy kérdés, hogy melyik TWRP fw-t flasheljem a boot partícióra?
i) https://eu.dl.twrp.me/huashan/twrp-3.6.0_9-0-huashan.img.html
ii) https://eu.dl.twrp.me/huashan/twrp-3.5.2_9-0-huashan.img.html
vagy
iii) a Te általad linkelt https://mega.nz/folder/O51UBCxK#0NYOUEXl4SL_o1Qy3Ownjw?

Eddig az i) és ii) vel próbálkoztam TWRP app segítségével, de nem a boot-ba hanem recovery-be flashaltem.
A Te linkedről két fájl is letölthető:
a) twrp-3.5.0-20210101-boot-huashan.img
b) twrp-3.5.0-20210101-fota-huashan.zip Ebben a zip-ben van egy twrp.img fájl.

Ezeket a lépéseket hajtsam végre akkor ebben a sorrenddben?
0) Telóban lévő micro SD kártya gyökerébe helyezzem el az alábbi fájlokat:
- a twrp-3.5.0-20210101-fota-huashan.zip fájból származó twrp.img
- maga a twrp-3.5.0-20210101-fota-huashan.zip fájl
- lineage-18.1-20210125-UNOFFICIAL-huashan.zip fájl, és
- open_gapps-arm-11.0-pico-20210101-UNOFFICIAL-AdrianDC.zip fájl is
(az ún Low-RAM Property Patcher nem kell https://forum.xda-developers.com/t/mod-low-ram-property-patcher-for-android.3737373/?)

1) Gyári OS-en futó TWRP app segítségével a twrp-3.5.0-20210101-boot-huashan.img fájl beflashelem a boot partícióra.

2) Újraindítás, mely után után magát a TWRP-t fogja elindítani a teló, mert az került a boot partícióra uegyebár :))

3) Elindult TWRP-ből végrehajtom ezt:
első dolgod a twrp-3.5.0-20210101-fota-huashan.zip telepítése legyen. Ehhez simán kattints az Install gombra, tallózd be neki a zip fájlt az SD gyökeréből, és Swipe to flash.
Itt kérdésem, hogy Install gombra kattintás és a fenti zip fájl betallózása után TWRP magától tudni fogja, hogy ezt a fájl a recovery partícióra kell írnia, vagy itt is nekem kell kiválasztanom, hogy hova írja? Ugye jól értem, hogy ezt a fájlt a recovery-be kell írnom ebben a lépésben, vayg TWRP magától oda írja :)?

4) Nincs újrainídtás, hanem vissza TWRP főképernyőjére és > Wipe -> Wipe Cache, Dalvik Cache és Data

5) Még mindig nincs újraindítás, hanem Install lineage-18.1-20210125-UNOFFICIAL-huashan.zip fájl, majd Install open_gapps-arm-11.0-pico-20210101-UNOFFICIAL-AdrianDC.zip.
Itt megint kérdezem, hogy meg kell-e majd adni, hogy melyik partícióra telepítse ezeket a zip-eket, vagy TWRP automatikusan tudja, hogy mit hova kell installálnia?
(Ha netán szeretném a Low-RAM Property Patcher-t is telepíteni, akkor ugye azt is ebben a lépésben kell sorrendben, a lineage os 18.1 és google apps telepításe utám)

6) TWRP főképernyőjén rebbot és várom, hogy elinduljon a lineage OS 18.1

Ennyi?

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#52235) #56710400 válasza petakpa1 (#52234) üzenetére


#56710400
törölt tag

Minél újabb egy twrp.img, annál többet tud, szóval én a legfrissebbet flashelném (twrp-3.6.0_9-0-huashan.img), de a fenti 3-ból mindhárom működni fog :) A teljes release listát látom te is megtaláltad: https://eu.dl.twrp.me/huashan/

Nem kell a Low RAM patcher, hiszen AdrianDC alapból engedélyezte az Android GO edition-ök RAM kezelését a ROM-jaiban, és ez kelleni is fog, hiszen az SP-ben csak 1 GB RAM van, ami ma már kevés lenne a GO edition-ök trükkjei nélkül. Ezeket a trükköket állítaná vissza a Low RAM patcher - eszedbe ne jusson! :)

TWRP-ben az összes flashelhető ZIP fájlra igaz, hogy mindegyik tudja, hová települjön :)

Amúgy mindent jól írtál, szóval bátorság, és mehetnek a lépések!

(#52236) petakpa1 válasza #56710400 (#52235) üzenetére


petakpa1
őstag

Köszi,

Már előkészítettem az általad linkelt twrp-3.5.0-20210101 fájl beli twrp image-t és zipe-t az sd-re, szóval azzal próbálkozom.

OK Low Ram patchert akkor elfelejtem.

A) Módszer sajnos nem nyert. A TWRP app annak ellenére is a recovery-be engedte flashelni a kiválasztott .img fájlt, hogy engedélyt adtam a boot particióba való flashelésre :(

Jöhet a B megoldás, megpróbálom azt is értelmezni mielőtt nekikezdek.
Ugye ezeken az 1-10. lépéseken kell végigmennem: https://wiki.lineageos.org/devices/huashan/install#installing-a-custom-recovery-using-fastboot
Itt az a kérdésem, hogy amikor az 5. lépésben kiadom PC-n parancsorból a fastboot flash boot twrp-x.x.x-x-huashan.img parancsot, akkor az .img fájlnak hol kell lennie?
i) PC-n abban a mappában, ahol az adb és fastboot exe-k is vannak, vagy
ii) telóba helyezett micro SD kártya gyökerében?

[ Szerkesztve ]

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#52237) petakpa1 válasza petakpa1 (#52236) üzenetére


petakpa1
őstag

Továbbá az is kérdés még, hogy a 7. lépés (adb push twrp-x.x.x-x-huashan.img /sdcard) szükséges-e ha már eleve rajta van a telóba helyeztt micro sd kártyán a véglegesen recovery partícióra írandó .img fájl (twrp-3.5.0-20210101-boot-huashan.img)?
(Közben megnéztem Total Commanderrel és a twrp-3.5.0-20210101-boot-huashan.img tartalomra megegyezik a twrp-3.5.0-20210101-fota-huashan.zip beli twrp.img-vel)

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#52238) petakpa1 válasza petakpa1 (#52237) üzenetére


petakpa1
őstag

Közben rájöttem, hogy valszeg szükség lesz a 7. lépésre, mert sdcard az a teló beépített tárhelyét jelenti, a microsd az sdcard1 néven jelenik meg Total Commander app-ban.
Tehát 7. lépést csak akkor tudom kihagyni, ha előzetesen elhelyezem az img fájlt a telő tárhelyének gyökerében, vagy a
a 9. lépsbeli parancsot így adom ki:
dd if=/sdcard1/twrp-x.x.x-x-huashan.img of=/dev/block/platform/msm_sdcc.1/by-name/FOTAKernel
Ez esetben a micro sd kártyán lévő .img-t fogja beírni a recoveryba. Ha jól értem akkor a of= utáni elérési őt a recovery helye az telón.

[ Szerkesztve ]

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#52239) #56710400 válasza petakpa1 (#52237) üzenetére


#56710400
törölt tag

Igen, akkor a B) módszer 10 lépésén kell végigmenni. Az 5. lépésben a nyerő válasz az i) PC-n abban a mappában, ahol az adb és fastboot exe-k is vannak.

A 7. lépés elvileg kihagyható, de én ettől függetlenül megcsinálnám :)

(#52240) petakpa1 válasza #56710400 (#52239) üzenetére


petakpa1
őstag

Oksa, neki ugrok akkor cross fingers :)

Illetve remélhetőleg uccsó kérdésként: Ugye ha 1-10. lépést végigcsináltam, akkor ugye újraindíthatom a telót, és ekkor twrp fog bejönni, mert még az van a boot partición (illetve immár a recovery-ben is) és magát a Lineage OS telepítést csinálhatom TWRP-ből a az 52234 HSZ-em beli 3-6 lépések szerint is :)

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#52241) petakpa1 válasza petakpa1 (#52240) üzenetére


petakpa1
őstag

Vazze, ugye a B módszer használatához Fasboot modban kell indítani a telót?

Az a gond, hogy amikor Vol+ és Power hosszú nyomvatartásával indítom akkor csak egy pillanatra villan fel alul kék színben a led és ennyi idő alatt nincs esélyem bedugni az USB kábelt.

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#52242) petakpa1 válasza petakpa1 (#52241) üzenetére


petakpa1
őstag

Na most kell a segítség!

Az 1. 6. lépést végigcsináltam:

Viszont ezt követően a a teló újraindult, és az alábbi képernyő jött be:

Nem fastboot modban folyamatosan égő kék leddel, de fekete képernyővel kellett volna indulnia, hogy parancssorból megcsinálhassam a 7-10 lépéseket is?

Most hogyan tovább?

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#52243) petakpa1 válasza petakpa1 (#52242) üzenetére


petakpa1
őstag

Azt tippelem, hogy most a boot partícióba be van flashelve a twrp.img ezért indult el az amikor kiadtam a fastboot reboot parancsot.

Tehát most folytathatom az 52234-es HSZ-em beli 3-6 lépésel, azaz TWRP-vel előbb telepítem a twrp-3.5.0-20210101-fota-huashan.zip-et, hogy biztosan felkerüljön a twrp a recovery partícióra is, majd jöhet a
cache, dalvik és data törlése majd pedig
lineage-18.1-20210125-UNOFFICIAL-huashan.zip és
open_gapps-arm-11.0-pico-20210101-UNOFFICIAL-AdrianDC.zip telepítése is
ahogyan azt a 3-6 lépésekben leírtam részletesen.

Ugye ezt kell csinálnom? Inkább kérdezek minden mérföldő előtt mintsem brikceljem a telót.

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#52244) #56710400 válasza petakpa1 (#52243) üzenetére


#56710400
törölt tag

Nagyon jó!!! Ez már a TWRP. Azt kérdezi ugyebár, hogy "Keep System Read Only"? - azaz maradjon-e csak olvasható a rendszer. Dehogy maradjon, épp most akarjuk felülírni! Azaz húzd el az alsó SWIPE soron az ujjadat balról jobbra, mert ezzel "Allow modifications" lesz - azaz engedélyezed a módosításokat!

Igen, pontosan úgy kell tenned a lépéseket, ahogy írod: előbb a twrp.zip flashelése, aztán wipe-ok, aztán a rom és Gapps zipek flashelése! Finishben vagy!!!

(#52245) petakpa1 válasza #56710400 (#52244) üzenetére


petakpa1
őstag

Szia!

Sikerült :DD. Nagyon köszönöm segítségedet.

Sebességérzetre kb ugyanaz mint a korábban rajta lévő gyári Sony 4.4-es android. Ha multitaskingolnia kell akkor azért nagyon meg tud akadni, türelem kell hozzá...

Cserébe viszont felmennek rá új appok is, igaz a normál (nem Go) google óra alkamazás kiakasztotta, a Gmail Go és Maps Go viszont eldöcög.

Összességében örülök, neki, hogy feltettem. Vajon esetleg egy 6-os vagy 8-as Android alapú régebbi Lineage OS FW-el gördülélenyebben működne? Megérné kipróbálnom vajon azt is?

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#52246) #56710400 válasza petakpa1 (#52245) üzenetére


#56710400
törölt tag

Gratula!:CÖrülök, hogy végül "happy finish" lett... ;]:DD;] (Én kérek elnézést :B)

Adrian DC kb. az összes Android verzióból hegesztett ROM-ot az SP-re:

(Forrás: https://adriandc.github.io/developments)

Ebből kiderül, hogy az Android 11 még béta, de minden régebbi Android már teljesen stabil (final). Én speciel akkor már a legújabb final ROM-ot próbálnám ki, azaz az Android 10-en alapuló LineageOS 17.1-et...

Ha sikerült véglegesen a FOTA-ra flashelned a TWRP-t, akkor ráadásul többet már nem is kell USB kábellel gépre kötnöd az SP-t. Simán tedd az SD gyökerébe a ROM .zip fájlját a hozzátartozó GApps .zip fájllal. Ha emlékeim nem csalnak, most már úgy fogsz tudni belépni a TWRP-be, hogy simán bekapcsolod a telót, vársz az első led felvillanásáig alul, majd ekkor egyszer, röviden megnyomod a hangerő fel gombot (ha nem nyert, akkor próbáld a hangerő le gombbal, egyik tuti jó lesz). Ott meg ugye wipe-ok, majd install zip-ek (egyszerre többet is lehet az "Add more ZIPs" bepipálásával. Aztán reboot, és készen vagy :)

Új év, új ROM :) Aztán vigyázz, a flashelés addiktív, nehogy függővé válj! Vagy de :)

(#52247) petakpa1 válasza #56710400 (#52246) üzenetére


petakpa1
őstag

Köszi!

Igen mostmár sikerül belépni bekapcsolás után Vol- -t nyomva a Lineage OS bootloaderebe, majd onnan a twrp recovery-be, és onnan szerintem is menne már az új OS-ek flashelése.

Viszont tegnap tesztelgettem a telefon-t és arra kellett rájönnöm, hogy maga a LineageOS 18.1 elég jól fut, sőt a vele egyidőben beflashelt alap app csomag is. Ezek szinte döccenésmentesen működnek, nagyon komoly teljesítmény ettől az AdrianDC nevű tagtól! Bárcsak minden szoftvert így optimalizálnának...

Telepítettem még pár Go alkalmazást Play-ból (gmail, térkép) és ezek is vállalhatóan működnek. :)
Ellenben bármi egyéb modern alkalmazás (speedtest, fast, youtube, chrome) gyakorlatilag használhatatlan. Vélelmezem elsősorban a memória kevés és folyamatosan swappel szegény teló&OS.
Azt gondolom a memóriahiányon az 17.1-es (Android 10) sem segítene, így marad a 18.1. Legalapabb funkciókra használható így is a teló, az is csoda, hogy ennyit sikerült kihozni belőle.
Esetleg a 15.1-et lenne még értelme kipróbálni, mert Oreo-tól jelentek meg ugyebár a Go appok, de ahogyan utána olvastam Android 11-nek érdemben nem nagyobb a memóriaigénye 8-nál, tehát valszeg nem sok szabad memóriát nyernék azzal, ha 8-ast használnék 11 helyett...
All in all van egy biztonsággal használható backup telóm, igaz Viber valszeg nem fog rajta menni, pedig az nállam must have! Facebook Lite és Messenger Lite valszeg menne, de azok meg nem érdekelnek :DDD.

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#52248) #56710400 válasza petakpa1 (#52247) üzenetére


#56710400
törölt tag

Szívesen :) Én azért adnék egy esélyt a Viber-nek, cipőkanállal talán elviszi még az 1GB RAM.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.