Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16651) tomy86 válasza Pityesz78 (#16648) üzenetére


tomy86
addikt

Ott valami más probléma lesz. Az elmúlt egy éveben több Legacy rommal használtam a link2sd-t (free és pro verziót is) és mindig ext2 partícióval. Soha nem volt problémám vele. A link2sd első indításkor megtalálja az ext2 partíciót? Vagy mit értesz azon, hogy nem működik?

(#16649) Tomi_Ohl: link2sd-hez meg többen inkább az ext2-t ajánlják. Én nem tudom mi az igazság, de nekem zökkenőmentesen kezeli az ext2-t.

(#16652) Pityesz78 válasza tomy86 (#16651) üzenetére


Pityesz78
tag

"invalid package" mondja ő
az érdekesség az, hogy válogat, némely appnál megcsinálja, de legtöbb esetben invalid pakicsezik

legelőször amikor megcsináltam a ext2 partit és próbáltam a l2sd-t már problémázott, ekkor googliztam ki, h ext4 kéne a Legacynak. Aztán megpróbáltam minitool PW-dal ext4-re állítani ami látszólag sikerült is. Aztán a L2SD-ben újra újraírtam a csatolót ext4-re, legalábbis megpróbáltam. Nem sikerült mert ext2-nek látja még mindíg. Most 1-2 app-ot sikerült linkelni de többnyire nem működik.

vágom, hogy elég furi eset, de ez van sajnos :(

(#16653) tomy86 válasza Pityesz78 (#16652) üzenetére


tomy86
addikt

Próbáltad törölni, majd újra létrehozni a partíciót?

(#16654) Pityesz78 válasza tomy86 (#16653) üzenetére


Pityesz78
tag

valami más gixer lehet, az exchange is mindíg leáll, nem tudom mi az de valszeg rendellenes dolog az is, továbbá a dropboxba is minden indítás után újra be kell jelentkezni, a 3 betűs navi is mindíg leál és hiányzó mappákra panaszkodik.

Lehet, h a rommal van gond, vagy valami beállítási gond van nem tudom de jó lenne megfejteni.
Olyan mintha az appoknak le lenne tiltva az írás.

volt valakinek ilyesmi? Pls help!

(#16655) tomy86 válasza Pityesz78 (#16654) üzenetére


tomy86
addikt

'hiányzó mappákra panaszkodik'
Nem lehet, hogy az sd kártyád haldoklik?

[ Szerkesztve ]

(#16656) sqpp válasza Pityesz78 (#16654) üzenetére


sqpp
őstag

Mivel partícionáltad?

(#16657) Tomi_Ohl válasza Pityesz78 (#16650) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Tulajdonképpen fejlettebb az ext4. Összehasonlítás.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#16658) Pityesz78 válasza sqpp (#16656) üzenetére


Pityesz78
tag

minitool partition wizard-al

(#16659) sqpp válasza Pityesz78 (#16658) üzenetére


sqpp
őstag

Akkor azzal nincs baj. Az jó program.

(#16660) Tomi_Ohl válasza sqpp (#16659) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Jó, csak kártyaolvasó kell hozzá, különben csak félmunkát végez.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#16661) Pityesz78 válasza Tomi_Ohl (#16660) üzenetére


Pityesz78
tag

azzal csináltam, meg csináltam már máskor is gond nélkül.
Ez egy vadi új Samu 4-es kari.
Megpróbálom mégegyszer particionálni, csak azt mondjátok meg, hogy milyenre csináljam. ext2 v. 4-esre.
köszi

szerk: minitool szerint ext4-es, de a Legacy illetve a L2SD 2-esnek látja.

[ Szerkesztve ]

(#16662) tomy86 válasza Pityesz78 (#16661) üzenetére


tomy86
addikt

Leírhatom sokadszorra is, hogy az ext2 tökéletes. :) Továbbra is áll, hogy ehhez nem értek, de az androidos szakmai fórumban volt olyan, aki szerint az ext4 rosszabb flash driveokra (pl. sd kártya). Szerintem mindkettővel működnie kellene, legfeljebb az egyikkel lassabb, mint a másikkal.
A Minitool PW is tökéletes, én is azzal partícionáltam.

[ Szerkesztve ]

(#16663) Tomi_Ohl válasza Pityesz78 (#16661) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Én meg inkább ext4-et mondanám, mert az van a legtöbb embernek, de nem értek hozzá.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#16664) Pityesz78 válasza Tomi_Ohl (#16663) üzenetére


Pityesz78
tag

Köszi srácok :)) úgy látszik ebben nincs konszenzus de nem baj ettől szép a fórum :)

Nos MinitoolPW-al újracsináltam, aztán a L2SD-vel is ext2-re.
A rom továbbra is furi nekem, pl: a dropbox minden újraindításnál kijelentkezik. Ez pl elég idegesítő.
A L2SD most jól dolgozik, de a belső adatok linkelését nem csinálja meg, "Hiba Link2SD package invalid" irja ő.

Eddig is csak úgy lehetett linkelni ha előtte az sd-ről átraktam a belső memóba és utána linkelt csak alkalmazást, dalvikot, libraryt? Mert ha SD-n van az app akkor csak a dalvikot hagyja. Ez normális? Vagy én nem vagyok az már nem tudom :DDD

"Az Exchange szolgáltatások alkalmazása sajnos leállt" ez is miért van álandóan ki tudja?

(#16665) Tomi_Ohl válasza Pityesz78 (#16664) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Mikor csináltál utoljára factory resetet? Az lehet segítene.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#16666) tomy86 válasza Pityesz78 (#16664) üzenetére


tomy86
addikt

"belső adatok linkelését nem csinálja meg"
Bocs a kérdésért, de a lin2sd nem valami warez verzió? Nekem gond nélkül linkeli a dalvikot, libraryt, belső adatokat is attól függetlenül, hogy az app sd-n vagy a belső tárhelyen van.
Exchangere, Dropboxra nem tudok mit mondani, mert egyiket sem használom. Drivera, Boxra akkor jelentkeztem be, amikor feltettem a romot és azóta is rendben van.
A rom telepítése előtt megcsináltad a full wipeot? Ha esetleg már több LegacyXperia verziót használtál egymás után, akkor dirty flashel vagy teljes újratelepítéssel?
Ext2 vs. ext4 ügyben meg szerintem tök mindegy melyiket használod. Én csak azt írtam, hogy mivel én ext2-t használok, tehát nem igaz, hogy csak ext4-en működik az LX rom.

[ Szerkesztve ]

(#16667) Wasquez


Wasquez
senior tag

USB kábellek, hogyan lehet elérni a rendszer mappákat, amik nem az SD kártyán vannak?

PC

(#16668) Pityesz78 válasza tomy86 (#16666) üzenetére


Pityesz78
tag

Ez egy működő verzió, samun gond nélkül csinálja a dolgát.

Nem! Wotan után kapta az első Legacy romját. Nagyon nagy segítségemre volt sqpp fórumtárs. Nem volt olyan rég, rémlik, de nem emlékszem pontosan, h wipe-oltuk volna akkor.

Mi ez az Exchange egyáltalán? És miért nem jegyzi meg a beállításokat?

(#16669) tomy86 válasza Pityesz78 (#16668) üzenetére


tomy86
addikt

Wipe elhagyása is szokott különböző problémákat generálni. A rom topikjában elég sokan kínlódtak az ebből eredő hibákkal. Persze egyáltalán nem biztos, hogy nálad ez okozza a problémát.
Az exchange egy levelezőrendszer (vagy ilyesmi :) ). Általában vállalati levelezéseknél használják tudtommal. Én már a telepítés előtt törölni szoktam a romból, mert csak gmailes leveleket szinkronizálok a telefonra. Ha nem használod, akkor uninstalláld vagy töröld a system/app mappából az exchange2.apk-t!

(#16670) sqpp válasza tomy86 (#16669) üzenetére


sqpp
őstag

Formaztuk neki a particiokat(system,data,cache), szal wipeolni szerintem felesleges, de javitsatok ki ha tevedek. En igazabol sosem hasznaltam link2sdt, mert nem telepitettem semmit a telora. itt a nexus 7 arra meg bovenn fer. De szerintem is probalj egy factory resetet, valoszinuleg megoldja.

[ Szerkesztve ]

(#16671) tomy86 válasza sqpp (#16670) üzenetére


tomy86
addikt

"Formaztuk neki a particiokat(system,data,cache)"
Az tökéletesen elég, úgyhogy akkor nem az a probléma.

(#16672) Pityesz78 válasza tomy86 (#16671) üzenetére


Pityesz78
tag

No Uraim! Úgy fest, h a L2SD volt a ludas. Leszedtem, felraktam és azóta fayán csinálja a dolgát. Viszont Excange, továbbra is kilépeget, meg a fotó app, FB is, úgyhogy megpróbálok egy wipe-ot majd hátha segít.
Előtte azért 5 napot tesztelem mert reggel repülök amsztiba :D már nincs időm rá.
Köszi mindenkinek a segítséget!!! :R

(#16673) Tomi_Ohl


Tomi_Ohl
veterán

Egy kis nosztalgia - a blogomban. :)

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#16674) Zsírkrétamen


Zsírkrétamen
senior tag

Üdv.

Lenne egy nagyon noob kérdésem, de nagyon régen használtam már cwm recovery-t, nézzétek el kérlek :DDD
CWM-be melyik wipe is az, amelyik csak az utólag feltöltött programokat, google fiókot, ilyesmit töröl? Tehát a lényeg, hogy a meglévő rendszer maradjon, csak a felhasználói beállítósok törlődjenek. (mindenképpen valami wipe kell, mert custom rom van rajta) :R

(#16675) Tomi_Ohl válasza Zsírkrétamen (#16674) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Wipe data / Factory reset

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#16676) Pityesz78


Pityesz78
tag

Hol a viharba lehet a hivasatiranyitast kikapcsolni Legacy romban?

(#16677) sqpp válasza Pityesz78 (#16676) üzenetére


sqpp
őstag

A telefonnnál/tárcsázónál van egy menü gomb talán ott kell :)

(#16678) tomy86 válasza Pityesz78 (#16676) üzenetére


tomy86
addikt

Megnyitod a tárcsázót (hivatalos nevén "telefon" alkalmazás) - beállítások - hívásátirányítás.

(#16679) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Tegnap kijött az 5.1-es Androidos Legacy Xperia a telónkra. Az 5.0.2-t hamar dobták, nem is csodálkozom rajta, a napokban már töltés közben is nekiállt újraindulni, valami nem volt jó benne. Az 5.1-es eddig teljesen frankó, érezhetően pörgősebb is az 5.0.2-höz képest.

9300 pont körül kapott az antutuban, UHS1-es SD kártyával.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#16680) sqpp válasza CPT.Pirk (#16679) üzenetére


sqpp
őstag

Már kapható micro kivitelben UHS1?

Gondolom jóval gyorsabb mint a CL10.

(#16681) CPT.Pirk válasza sqpp (#16680) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen, árban sem rosszabb. Hozta a papírformát, 46MB/s-el tudtam rá írni a gépről. Mondjuk Class10-hez képest érezhető előnyt a telefonban nem okozott, de a lelkem boldog. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#16682) Tomi_Ohl válasza CPT.Pirk (#16679) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Mondjuk AOSP-ből már eddig is volt 5.1, ez meg most a CM. De amint láttam, már több Lolli ROM is van. Nyilván AOSP a legegyszerűbb, ezáltal leggyorsabb, aztán van olyan, mint a Resurrection Remix, ami személyes kedvencem Mi3-mon, csomó fícsörrel.
UHS1 kártyával igen pörgős lehet, nekem sajna C4-en nem volt jó.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#16683) Wasquez


Wasquez
senior tag

Sziasztok!

Hogyan lehet CWM-et telepíteni 4.1.b.0.587 verzióra?
A flashtool nem tudja rootolni, csak eroot működik, de a cwm semmivel nem működik!
Xrecowery látszólag telepíti, de utána a hangerőgombbal nem lehet belépni.
Wotanserverrel lett függetlenítve.

PC

(#16684) debrecenikri válasza Wasquez (#16683) üzenetére


debrecenikri
tag

Mivel rootolva van, próbáld meg az Se Tweak Installert. Az tuti felrakja. Ha elsőre nem, akkor a mappájában futtasd le az adb.xxx fájlt, akkor tuti menni fog. Ja és az usb hibakeresés legyen bekapcsolva.

Fast ring nélkül nem élet az élet...

(#16685) tomy86 válasza Wasquez (#16683) üzenetére


tomy86
addikt

SE Tweak Installer.
Telepítés menete. A leírás Rayhez készült, de mindent ugyanúgy kell csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#16686) Wasquez


Wasquez
senior tag

Köszönöm!
Megpróbálom majd!

Mostanában valamiért melegszik a telefon, nem tudom, hogy valami alkalmazás csinálja, vagy hardver probléma!?

PC

(#16687) CPT.Pirk válasza Tomi_Ohl (#16682) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ezeket nem próbáltam. Azt tudom viszont, hogy a CM12 és a 12.1-es Legacy Xperia szeret újraindulni. Utóbbi nem csak akkor ha rá van dugva a gépre töltésért, hanem Yt videóknál is. Remélem javítják, amúgy jó minden.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#16688) baracs


baracs
csendes tag

Nagyrabecsült Mini Pro Fanatikusok!
Én megrekedtem az X10 Mini Pronál, innen kérem a segítségeteket.
Messze kerültem a telefon birizgálását, maradtam az alap 2.1-nél. Csak telefonálok, sms-ezek és fényképezek, semmi több. (Handcent, Camerazoom FX).
Eddig kihúztam baj nélkül, most jelentkezett az első prücök. az indító képernyőröl eltünt a nagyméretű óra, amit nagyon megszoktam.
Szerintetek mi történhetett, hogy tudnám visszakapni az eredeti induló képernyőt.
Ha sehogy, távlatokban ilyen használat mellett milyen készüléket javasoltok. Látom legtöbbetek is áttért valamilyen új készülékre.
Legszivesebben még ezt használnám, amíg lehet.
Kérlek benneteket, ne legyenek túl szakmaiak a tanácsok. (77 fölött járok)
Bízom benne, hogy találtok megoldást.

(#16689) KISDUCK válasza baracs (#16688) üzenetére


KISDUCK
addikt

Gondolom widget lehetett az óra, nem nézted a widgetek között? Onnan vissza tudnád húzni a képre. Ha nyomsz egy gyári visszaállítást (nem tudom mi lehet a pontos neve, de valami ilyen lehet), akkor gondolom visszaállna alaphelyzetre a telefon, de minden elveszne róla: üzenetek, kapcsolatok fájlok stb. amit előtte el kéne menteni.

(#16690) sqpp válasza baracs (#16688) üzenetére


sqpp
őstag

Ez nem az X10 topikja, de persze segítek :R

Elvileg, ha megnyomja a menü gombot, ha jól emlékszem a jobb oldali gomb, akkor feljön egy menü, ahol lesz widget, vagy alkalmazás opció. Pontosan nem tudom már, elnézést. De ilyet keressen:
(jobb oldali rész)

Itt pedig a digitális órára ha rámegy, akkor már meg kellene jelennie.

(#16691) Pityesz78


Pityesz78
tag

45 perces merüléses iszapfürdő után vagyunk :Y (az akksi szerencsére nullán volt)

Kihalászás után kb 1 órával sikerült csak darabokra szétkapni. Két nap télikerti szárítás után (kb 50fok) a telefont összeraktam.

Tapasztalatok: összerakás utáni bekapcsoláskor az amúgy is hosszas bootolási idő kb 3x-a kellett neki. Eleinte a kijelző néhol homályos volt de ez mára teljesen elmúlt. A telefon kikapcsolt állapotban lévő töltés kijelzője megváltozott, más szimbólum lett! (?) A telefon töltéskor baromira melegszik. Remélem ez elmúlik majd. Minden működik, a külső hangszóró eleinte recsegett, de mára az is elmúlt.

Ami elromlott az a fényerő szabályozás :O 100%-on van és nem lehet levenni. Nagyon zavaró, sötétben kiüti a szemem a fogyasztásról nem is beszélve. Erre nincs valakinek valami tippje a megoldásra?

(#16692) KISDUCK válasza Pityesz78 (#16691) üzenetére


KISDUCK
addikt

Csak szárítás volt? Tisztítás nem? Esetleg alkoholos takarítást próbáld meg.

(#16693) Pityesz78 válasza KISDUCK (#16692) üzenetére


Pityesz78
tag

Hu az jó lett volna tényleg! Viszon nemrégiben visszajött a funkció! Tehát lekopogom de jelenleg minden működik! :)

Viszont azt hallottam, hogy az a telefon ami beázik lassú és biztos halálnak van kitéve, mert a nyáklapok szép lassan elkorrodálnak. Igaz-e ez?

(#16694) KISDUCK válasza Pityesz78 (#16693) üzenetére


KISDUCK
addikt

Van benne valami, az ottmaradt vízkő reakcióba léphet a "hasznos fémmel". Én BT headsetem mostam ki 1,5 éve, csak szétszedtem száradni, de baja még nem lett.

(#16695) Deck


Deck
titán

Hello srácok!

Kiemelt kicsit elavult nem? Kingoroottal simán rootoltam haveromnak az ics-t, nem kellett a kernelekkel szórakozni.

PS5

(#16696) Pityesz78 válasza KISDUCK (#16694) üzenetére


Pityesz78
tag

Akkor tényleg nyomjam le alkohollal? (A külsö hangfal nem 100-as sajna)

dekrer@ van róla valami leírás?

(#16697) Deck válasza Pityesz78 (#16696) üzenetére


Deck
titán

Letöltöd gépre majd elindítod, aztán rootolja is a telefont.

PS5

(#16698) KISDUCK válasza Pityesz78 (#16696) üzenetére


KISDUCK
addikt

Ha a hangszoró gyengébb, akkor koszolódhatot, de annak alkohol fürdő kell ami min 2-3perc és közbe "rángatni" is kéne hogy normálisan megtisztuljon.

(#16699) sqpp


sqpp
őstag

LegacyXperia Mini Pro Bootlogo

Méret: 2.1 Mb
Fájltípus: ZIP
Letöltés: [Irány a téma]

(#16700) w.miki


w.miki
veterán

Gyári ROM honnan tölthető az SK17i-re?
A teló csak rezzen egyet, de nem kapcsol be.
Megpróbálnám újra flashelni, ha találok hozzá egy jó kis leírást.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.