Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16951) zeon.hu válasza CPT.Pirk (#16950) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Kösz!

Nem volt rá még időm, marad gyárin most, begyűltek a telefonok :)
Amire kell, arra jó (autós kamera).

#?*@&!

(#16952) Wasquez válasza sqpp (#16949) üzenetére


Wasquez
senior tag

Hát az, hogy nincs a telefonon, és telepíteni sem sikerült, se x-parts, app, se pc-ről nem működik.
Wotan szerverrel lett hálózatfüggetlenítéssel.

Két telefont vettem, a páromén van, az nem függetleníthető, azon működik a recovery.

PC

(#16953) Wasquez válasza CPT.Pirk (#16950) üzenetére


Wasquez
senior tag

Nem vágom, mit kellene letöltenem?
A linkelt oldalon van egy download, ami rldob egy másik oldalra, amin könyvtárak vannak, de melyiket kellene megnyitnom?

A mappákban pedig zipek vannak, ezt nem tudom felrakni cvm nélkül.

PC

(#16954) CPT.Pirk válasza Wasquez (#16953) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Töltsd le az utolsó zipet a "mango" nevű mappából, ez a teló neve. A zipben van egy boot.img, az a kernel, azt ki kell belőle másolni és a flashtool-lal kell befelshelni a telóba, azzal együtt megkapod a CWM-et is és onnan már fel tudod rakni a rom .zip fájlát.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#16955) Wasquez válasza CPT.Pirk (#16954) üzenetére


Wasquez
senior tag

Valami nem kerek ezzel a telefonnal nekem!

Kettőt vettem annó, az egyik 11W47 ez lett wotanserverrel függetlenítve, és ugy emlékszem, hogy YES volt a service infoban a bootloader nyithatóságnál. Fel lett rá rakva az utolsó hivatalos 4.0.1 a már nem működő sony companion programmal.

Most viszont NO van a bootloader nyithatóságánál.
Vagy rosszul emlékszem, vagy valamelyik művelet átállította NO-ra, vagy alapból ez volt rajta!?
Van ennek megoldása, elvileg a gyártási hét miatt jónak kellene lennie?
Ebben az esetben mit tudok rátenni?

PC

(#16956) CPT.Pirk válasza Wasquez (#16955) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Na ezeket a részleteket már nem tudom, a wotan cuccot se ismerem. Ha valami módon nem tudod kinyitni a bootloadert, akkor szerintem add el a telót.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#16957) Wasquez válasza CPT.Pirk (#16956) üzenetére


Wasquez
senior tag

Nem értem ezt az egészet!
Van a build szám, amit nem módosít, ha felrakok egy custom rom-ot az xda-ról, az csak az android verziót befojásolja. A build szám mitől fog változni?
Gyárilag volt egy magasabb verzió, amire lehetett upgradelni.

PC

(#16958) CPT.Pirk válasza Wasquez (#16957) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A kernel build számára gondolsz?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#16959) Wasquez válasza CPT.Pirk (#16958) üzenetére


Wasquez
senior tag

A telefon menüben a legalsó számsor. 4.1.B vagy valami ilyesmi.
Most a gyári utolsó rom-ot felraktam, és az megváltoztatta 4.0.2 ről. Ez a kernel verzió?
Akkor, ha zárt a bootloader, a gyári rom, hogyan tesz fel új kernelt? Egyébként nem működik a sim, hiába volt a hardveres és szoftveres javítás, úgyhogy ez volt az utolsó ericsson telefonom, mert sonyt nem veszek a C1505-el eltöltött pár hónap tapasztalataira alapozva.

Lenovo vibe s lesz a vége szerintem.

PC

(#16960) CPT.Pirk válasza Wasquez (#16959) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A számsort fejből nem tudom, de azt hiszem 4.1.B van ott nekem is. Viszont ha zárt a bootloadered, akkor nem lesz rajta új kernel sehogy se. Valahogyan ki kellene derítened, hogy most mi a szitu ezen a téren.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#16961) Wasquez válasza CPT.Pirk (#16960) üzenetére


Wasquez
senior tag

Ha az a kernel verziószáma, akkor újat rakott fel a flashtool. A service menüben viszont NO alllowed van a botloader nyitás mellett.
A flashtool viszont írt valamit, amikor nyitni próbáltam a bootloadert, hogy nem a gyári módszerrel van lezárva, ezért nem nyitható.

De már nem foglalkozok tovább vele, mert nem leszjó, a sim kivételével működik, majd zene lejátszó, vagy kamera ként funkcionál tovább, vagy a gyerek kisajátítja, játszani.

PC

(#16962) Tomi_Ohl válasza Wasquez (#16961) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Nem a kernel verziószáma, hanem a build szám. ROMhoz kapcsolatos. A 4.0.akármi a 2.3-as ROMoknál van, 4.1.akármi az Android 4.0 alapúaknál.
A kernel verziószáma a kernel verziónál látható, és 2.6.valami gyári ROMon...

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#16963) CPT.Pirk válasza Wasquez (#16961) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Tartsd meg zenére, mert az átlagos telefonokhoz képest jobb a hangzása. Én is csak arra használom, minden másra kevés a memóriája.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#16964) sqpp válasza CPT.Pirk (#16963) üzenetére


sqpp
őstag

Na ja, nekem tök jó lenne futáshoz, mert a N6 meg kicsit nehéz darab.

Viszont nekem meg a Mini Pro-n pont a Jack ment tönkre, így akármit kötök rá nem érzékeli :(

[ Szerkesztve ]

(#16965) Tomi_Ohl válasza sqpp (#16964) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Ezt ne úgy fogd föl, hogy tönkrement, hanem úgy, hogy hardveresen upgrade-elted a telefont iPhone 7 szintre. :D

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#16966) zeon.hu válasza Tomi_Ohl (#16965) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

:C

#?*@&!

(#16967) sqpp válasza Tomi_Ohl (#16965) üzenetére


sqpp
őstag

Egyébként ja... van USB-Dac azzal megy :)

(#16968) CPT.Pirk válasza sqpp (#16964) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

De ez a probléma valszeg könnyen orvosolható egy forrasztó pákával. Amúgy a futáshoz egy kissé nehéz ez a telefon is.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#16969) sqpp válasza CPT.Pirk (#16968) üzenetére


sqpp
őstag

Meg kellene bele még SD kari is, eladtam mert sokaltam bele a 32-est :D

(#16970) CPT.Pirk válasza sqpp (#16969) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nekem egy dzsunka noname 64GB-os van benne. Nagyobb a kártya, mint a rendes telefonomban ami van. :DDD

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#16971) winhate válasza CPT.Pirk (#16970) üzenetére


winhate
őstag

64gb ?? Viszi rendesen ?
Fat32 ?

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#16972) CPT.Pirk válasza winhate (#16971) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen, 64. Azt hiszem exfat, mert ekkorát nem lehet fat32-re formázni, de holnap megnézem.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#16973) sqpp válasza winhate (#16971) üzenetére


sqpp
őstag

Ez a telefon lassulós dolog baromság, ha jó SD karit veszel (Class 10) akkor nincs gáz.

(#16974) Wasquez


Wasquez
senior tag

Azt meg tudja valaki mondani, hogy miért van kint az állapotsor jobb oldalán a szinkronizáló kis jel, eltüntethetetlenül!?
Ezért raktam újra a egy miui romot, de csak nem múlik el, hiába kapcsolok ki mindent a szinkronizálásnál.
Két kis nyíl kőr alakban, igazából x10mini pro, de gondolom, ez mindegy.

PC

(#16975) Torda


Torda
csendes tag

most vettem egy ilyen készüléket, mivel különösen ajánlott. De akad mint a rosszseb... Nagyon rossz a minősége. Nővérem pedig még mindig 2011-ből való iPhone 4S-t használ, és nagyon szereti!
egy szó mint száz, örülnék, ha a plecsnik adásának nem lenne köze az árhoz, csak az értékhez. Mert a minőségnél soha nem nézünk árat.

:)

(#16976) Wasquez válasza Torda (#16975) üzenetére


Wasquez
senior tag

Rakd újra a ROM-ot rajta, és arra azért figyelj oda, hogy 400MB memória van csak benne, ennek megfelelően rakjál csak rá programokat, a kitömöd, akkor nem fog normálisan menni, akár csak egy asztali pc.
Nekem most adta be a kulcsot, nem megy a sim benne, és nagyon sajnálom, annak ellenére, hogy az újabb sokkal erősebb vas, viszont nagy, nincs qwerty billentyűzet sem. Az iphonénak van?

PC

(#16977) sqpp válasza Torda (#16975) üzenetére


sqpp
őstag

Azért a mai alkalmazásokkal már nem épp jó napi használatra.. kevés neki a hely.. Legalább is gyári rommal nem.. Ha nincs rajta semmi, akkor nem igazán kéne akadnia.. Speciel ha jó ROM van rajta és egy C10-es kari van benne, akkor a mai napig rohadt jó telefon.

[ Szerkesztve ]

(#16978) Tomi_Ohl válasza Torda (#16975) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Már bocs, de nagyon nagy hülyeséget írtál. Szerinted öt évvel ezelőtt, amikor a plecsnit kapta, azt nézték, hogy 2016-ban hogyan fogja futtatni az akkori hardveréhes appokat?

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#16979) KurtCobain válasza Tomi_Ohl (#16978) üzenetére


KurtCobain
őstag

STFU, és told fel a szőkerajfejed Telegramra.

Mmm'kay?

(#16980) Tomi_Ohl válasza KurtCobain (#16979) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Tényleg, hétvége van 😱
Ez esetben:

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#16981) norbert1998 válasza KurtCobain (#16979) üzenetére


norbert1998
veterán

KurtKobak! :C
Hi, te pedig az OlDroid OFF-ba ;)

(#16982) winhate válasza Torda (#16975) üzenetére


winhate
őstag

Ezt ugye nem írtad komolyan ?

Mielőtt ekkora baromságot írsz nézz már rá a naptárra légyszíves.

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#16983) SimonJanos válasza sqpp (#16915) üzenetére


SimonJanos
aktív tag

Megrepedt a képernyőm. :(((
Amilyen baró kis dög, semmi gond (működik az érintő, stb.) "csak esztétikai" de azért elég az.

Régi téma, de ha már van sima mini-d, ide "válaszolok" = kérdezlek, dekérdezek mindenkit aki tudja: a képernyő ugyanaz a mini / pro-nak?
Mini-t olcsóbban lehet kapni mint pro-t: kicserélném a képernyőket és lenne a b.nőmnek egy "futós fónja" :DDD

[ Szerkesztve ]

stuffZ - értékelések stb.: https://prohardver.hu/tag/simonjanos.html

(#16984) sqpp válasza SimonJanos (#16983) üzenetére


sqpp
őstag

X10 Mini Pro-m és Mini Pro-m volt csak, sima Mini nem :)

(#16985) Tomi_Ohl válasza SimonJanos (#16983) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

A sima minin nincs előlapi kamera, míg a mini pro-n van. Szóval valószínűleg nem lesz kompatibilis a két alkatrész.

Más: a hétvégén feltettem Sailfish OS-t a telefonra. Nekem nagyon bejön, az egyetlen OS, ami miatt el tudnám hagyni az Androidot. Egész jó a port, csak a hátlapi kamera nem működik, illetve pár helyen a kis képernyő miatt fura.
Teljesítményre jó, amíg gyári appokat használsz, third-party appok már néha nem válaszolnak. Ez lehet azért is, mert lassú SD-m van, márpedig itt is mindent oda telepít.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#16986) SimonJanos válasza SimonJanos (#16983) üzenetére


SimonJanos
aktív tag

Köszi mindenkinek,
megoldottam: vettem egy független készüléket 5000-ért :K

Amúgy igen, olvastam hogy nincsen előlap kamera de a képeken nem úgy tűnt,,, még most se hogy többet néztem. ;]

[ Szerkesztve ]

stuffZ - értékelések stb.: https://prohardver.hu/tag/simonjanos.html

(#16987) sqpp


sqpp
őstag

Kicsit faintosabb így a régi telo :)

[ Szerkesztve ]

(#16988) Wasquez válasza sqpp (#16987) üzenetére


Wasquez
senior tag

Csepegtetnél némi infót, hogy ez pontosan mi, kernel csere kell e hozzá, milyen kompromisszumok vannak a rom-al kapcsolatban, esetleg linkeket!? :)

Most cseréltem alaplapot, és egy jó kis főzött rom-ot kipróbálnék!

PC

(#16989) sqpp válasza Wasquez (#16988) üzenetére


sqpp
őstag

Minden kell hozzá amit lehet mókolni.. de minden adott! :)

LegacyXperia 11.. (4.4.4) igazából nincs kompromisszum, de ajánlok mellé egy CL10-es SD-t mindenesetre és egy RAM Expandert- én úgy tolom. De anélkül is fasza.. :)

Kernelből ami van hozzá mellékelve..

A telefon 9 napot 11 órát és 12 percet bírt ki :P

Azon kívül minden animáció kikapcsolva.. Nova Prime + Nougat ikonok.. Nougat háttérrel.

[ Szerkesztve ]

(#16990) Wasquez válasza sqpp (#16989) üzenetére


Wasquez
senior tag

Tudnál kicsit segíteni, hogy mi ez:
File Name: cm-11-20161025-UNOFFICIAL-LegacyXperia-mango.zip.md5sum
File Size: 137 bytes
File MD5: 6ba4521b94cbd62b9fcf9ee7af09c8d5
Developer: LegacyXperia

És ez:
File Name: cm-11-20161025-UNOFFICIAL-LegacyXperia-mango.zip
File Size: 180.77 MB
File MD5: 714e0248cbe8afd7a27589f339a8f22f
Developer: LegacyXperia

A második a rom, gondolom, de mi az a 137 bites valami?

Jót szedtem le, ugye!?

[ Szerkesztve ]

PC

(#16991) Tomi_Ohl válasza Wasquez (#16990) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Az az md5 ellenőrzéshez kellhet, az alapján tudod ellenőrizni, hogy biztos le van-e töltve a teljes ROM zip. Tehát valójában opcionális dolog.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#16992) sqpp válasza Wasquez (#16990) üzenetére


sqpp
őstag

Úgy van ahogyan Tamás mondja :D

(#16993) CPT.Pirk válasza sqpp (#16989) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jó neked. Én kivett aksival tudom csak tárolni az enyémet, mert 2-3 nap alatt totál leszívja az aksit hiába van kikapcsolva. :) Kicsit régebbi LX 11 van rajta, lehet van valami gebasz a kernelében csak lusta vagyok frissíteni. Bár igaz, időnként csak a sokadik aksi ki-be után kapcsol be, hiába van töltve az aksi. Öregszik na... :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#16994) sqpp válasza CPT.Pirk (#16993) üzenetére


sqpp
őstag

Ez a telefon a kezemben, olyan mint a jó asszony. Ha nem lennék belé szerelmes, akkor neked adnám :D

(#16995) Wasquez


Wasquez
senior tag

Sziasztok!
Szeretnék egy kis segítséget kérni, mert ez a telefon kifog rajtam ezzel a fastboot dologgal, nem tudom sehogy felrakni a boot iso fájlt.

Letöltöttem a rom zip-et, ha jól gondolom, akkor ebből kicsomagolás után fel kellene raknim a boot.iso állományt, hogy legyen recovery a telefonon, és utána mehetne az sd kártyáról a telepítés a zip fájlból.
Viszont ha fastboot-ban szeretném felrakni a boot.isot-t, akkor ezt nem tudom kitallózni, valahogyan gondolom ki kellene bontani ehető formára a flashtool programnak!? Valamint a telefon flashboot módba vált, mert kéken világít, de a flashtool nem látja, és ugyanez a helyzet akkor, ha cmd-ből próbálom rakni, a recoveryt, készülékre várás üzenet jelenik meg. Mit nem csinálok jól? A ABD driver is és a fastboot driver is fel lett rakva, mert erre a hibára már nem hivatkozik a flashtool ablakban. Felmerült bennem az a kérdés is, hogy a parancssor az a windows-os, vagy a flashtoolnak is van ilyen, és ott kellene kiadnom az utasításokat!?

PC

(#16996) sqpp válasza Wasquez (#16995) üzenetére


sqpp
őstag

De lehet, csak át kell váltani alul a fájltípust. :)

Ha ez így nem elég, akkor tudok segíteni TW vagy Skype segítségével.

Ha nem ismeri fel a gép, akkor elég gáz.. milyen OS? Win7, Win10?

Nálam Win 7 a tuti vagy XP telefon modoláshoz.

[ Szerkesztve ]

(#16997) Wasquez válasza sqpp (#16996) üzenetére


Wasquez
senior tag

Köszi, ezt megpróbálom még.
Lehet, nem jól fogalmaztam! A flashtool felismeri a telefont, és a flashtool mód el is indul. A fastboot esetén nem akarja a telefont észrevenni, hiába nyomom a fel gombot.

Az nem tiszta nekem, hogy mihez kell pontosan a flash és mihez a fastboot?
Az ABD driver a flash modhoz kell, gondolom, a fastboot még a fastboot driver?

PC

(#16998) Wasquez válasza sqpp (#16996) üzenetére


Wasquez
senior tag

Raktam fel egy win7 32bit rendszert, ezzel annyit javult a helyzet, hogy így vissza tudtam rakni a 2.3.4 GB-t, de se rootolni nem tudom, se bootloadert nyitni. Azt írja, hogy nem oficial verzióval lett a bootloader nyitva.
Igazából a 4.0.4 alatt a flashtool azt írja, hogy van root jogosultság, de ha megpróbálom a boot.iso-t felrakni, akkor azt írja, hogy nincs rendszergazdai jogosultságom. 2.3.4-et ha visszarakom akkor nem tudok semmit sem kezdeni vele, mert nem lehet rootolni valamiért!? A service infoban YES van a bootloader nyitásnál.

PC

(#16999) Tomi_Ohl válasza Wasquez (#16998) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Nyitva van, vagy csak nyitható? Ha még nincs, akkor nyisd ki, rakjál fel egy custom kernelt (amiben van recovery) és abból mehet a root.
Ez a boot.iso nem tudom, honnan van, de fura, mert img formátumban szoktak lenni a kernelek... Inkább keress másikat.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#17000) Wasquez válasza Tomi_Ohl (#16999) üzenetére


Wasquez
senior tag

Na, rosszul írtam, boot.img. Nincs nyitva, és ha megpróbálom a flashtoolal nyitni, akkor azt irja, hogy :
Your phone bootloader cannot be officially unlocked

A telefon gyártási dátumát honnan tudom meg, ha nincs matricája?

PC

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.