Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  DayZ Standalone

Hozzászólások

(#1) DokiBaxxi


DokiBaxxi
őstag

Gondoltam létrehozom ennek a játéknak is a maga témáját, mivel még nem láttam, hogy volna neki.

Egy rövid összefoglaló:
A DayZ Standalone a jól ismert ArmA II DayZ mod folytatása. Mivel oly sikeres volt a mod, a készítők úgy döntöttek, teljes játékot csinálnak. A játékot a Bohemia Interactive és a Dean Rocket Hall fejleszti, jelenleg pre-alpha állapotban van. A bétát 2014 végére-2015 elejére tervezik, a végleges játék kiadási dátumáról jelenleg még nincs információ.

Röviden a játékról:
A játék egy poszt-apokaliptikus világban játszódik, egy zombival teli területen, Chernarussia-ban, (röviden Chernarus; a térkép valódi terület alapján készült el). A cél a túlélés mind a zombik, és mind más játékosok ellen. A szükséges eszközöket szétszórtan a pályán lehet megtalálni, pl. szóda, konzerves étel, fejsze, lőfegyver, egészségügyi csomagok, stb.

Ezen videó alapján tudtok ismerkedni a játékkal

[ Szerkesztve ]

"-Wanna hear a limerick? Lambert, Lambert - what a prick." "-Not bad."

(#2) DokiBaxxi válasza DokiBaxxi (#1) üzenetére


DokiBaxxi
őstag

A térképről még annyit, hogy a bejárható terület ~230 négyzetkilométer :)

TS: klanok.hu>SotykaGaming>DayZ

[ Szerkesztve ]

"-Wanna hear a limerick? Lambert, Lambert - what a prick." "-Not bad."

(#3) Pityesz82


Pityesz82
tag

Nagyon jónak tűnik a játék :)) Még nem vettem meg,de már nagyon szemezek vele steam-en.
Bejön a stílus, de most akkor ez mennyire van kész ? Érdemes belekezdeni vagy inkább megvárni a teljes verziót :F

(#4) DokiBaxxi válasza Pityesz82 (#3) üzenetére


DokiBaxxi
őstag

Elég kezdetleges, van benne pár fegyver, kaják, egészségügyi cuccok, egyszóval minden alap dolog a túléléshez. A közeljövőben várható/várjuk a járműveket, illetve s ütés/főzés berakását, akkor kezdődik majd az igazi DayZ feeling :K De már most is élvezhető, csak én nem szeretem egyedül tolni, úgy unalmas :DD

"-Wanna hear a limerick? Lambert, Lambert - what a prick." "-Not bad."

(#5) Tibtobi válasza DokiBaxxi (#4) üzenetére


Tibtobi
tag

És így kb. naponta tolnak bele valami új tartalmat? Ám láttam elég sokan tolják a bandita módot, és fosztogatnak...

(#6) DokiBaxxi válasza Tibtobi (#5) üzenetére


DokiBaxxi
őstag

Nem, nem tolnak bele naponta új tartalmakat :DDD Majd ha elkészül a következő patch, simán kiadják. Mint a többi játéknál. Sajnos igen, elég sok a bandita, ezért nagyon óvatosan kell járkálni :(

"-Wanna hear a limerick? Lambert, Lambert - what a prick." "-Not bad."

(#7) Pityesz82 válasza DokiBaxxi (#4) üzenetére


Pityesz82
tag

Na meglestem Steam-en, most £20. Lehet a jövőhét végén csak megveszem :DDD

(#8) FuRiONight válasza Pityesz82 (#7) üzenetére


FuRiONight
őstag

Jól gondold meg, sztem ez még játszhatlan, mondjuk nem mintha a mod hibátlan lenne.

Próbáld ki a módot, ha az tetszik, vedd meg a SA-t.

Humble Bundle-ben most benne van Arma 2 + OA, én 1600ft-ért vettem meg.

(#9) DokiBaxxi válasza FuRiONight (#8) üzenetére


DokiBaxxi
őstag

Már hogy érted, hogy játszhatatlan? Oké a zombik átfutnak mindenen, meg néhol átesel a padlón, de azon kívül nincs gond :DDD Csapatban kell menni, és óvatosnak lenni

"-Wanna hear a limerick? Lambert, Lambert - what a prick." "-Not bad."

(#10) syler123


syler123
veterán

Én ezt a mdodot sem tudom működésre bírni, még azt az 500ft-ot sem értem meg az arma 2 meg a kieg. Egyszerűen más verzióval indul a játék, mint ami nekem van. Semelyik szerverre nem tudok felmenni. A Dayz update-ket próbáltam feltenni, úgy hogy felülírtam az 1.6.2-es fileokat, de úgy sem megy. Komolyan ez törttel jobban megy, mint eredetin...

(#11) [w]


[w]
őstag

nah, sikeresen beléptem a DayZ SA világába és máris több kérdésem, problémám van.

1. akárhány szerverre belépek, csak a kibaszott éjszaka van, vaksötét. ez így normális vagy pl. driverhiba?
2. az elemlámpa fénye idétlen szögben, tőlem balra világítja meg a terepet, ami persze kívül esik a látószögemen, így szart sem látok. ez normális? remélem nem...

értem én hogy alpha, de a fentiek miatt még így is vállalhatatlan az egész :(((

cmdr PETER W. VOLKOV

(#12) Macka válasza [w] (#11) üzenetére


Macka
veterán

Szia! Mi barátommal tejesen a játék csapdájába estünk. Kérdéseidre a válaszok:

1: A szerverek 80%-a a csütörtöki patch óta valós időben mennek. Tehát ha kint sötét van, a játékban szintén. A szerverkeresőben látod, hogy az adott szerveren hány óra van, így tudsz olyat választani, ahol éppen nappal. Ha mégis sötétben vágnál útnak, nem ajánlott a zseblámpa, mozgó célpont leszel. Térkép -et használd, nagyon hasznos a cuccok lelőhelyei miatt.

2: 1-ben a válasz, ne használd, mert levadásznak.

Tanácsok: fegyvert reptéren, hangárokban, katonai bázison találsz, de ezeket óvatosan közelítsd meg, mert kiszednek. Kutaknál ha iszol, addig nyomkodd az F-betűt (cselekvés), amíg ki nem írja a játék, hogy tele a bendőd. Igy órákig mászkálhatsz, nem leszel szomjas.

[ Szerkesztve ]

(#13) [w] válasza Macka (#12) üzenetére


[w]
őstag

köszi a tanácsokat!

szerverügyben egyelőre hasztalannak tűnik az idő figyelése, valamiért akkor is éjszaka van, ha egyébként 9:20-at jelez a lista. :(

egy ideje már figyelemmel kísérem a játékot, de csak múlt héten vettem meg. remélem azért majd lesz esetleg PH!-s csapat/szerver is! :) jó lenne megbízható emberekkel, saját közösségben játszani, ahol nem kellene attól félni, hogy 5 percenként letúrnak a tapasztaltabb, fullgear-es játékosok...

cmdr PETER W. VOLKOV

(#14) Macka válasza [w] (#13) üzenetére


Macka
veterán

Én az FIRC (vagy valami hasonló a neve, holnap megírom) szerveren szoktam lenni, ott mindig nappal van.

(#15) [w] válasza Macka (#14) üzenetére


[w]
őstag

és az mi, hogy "nem sikerült csatlakozni" ?!?

most kb. az összesre ezt írja, ha megpróbálok belépni. ez ennyire nem lehet gáz...

cmdr PETER W. VOLKOV

(#16) Macka válasza [w] (#15) üzenetére


Macka
veterán

Ez passzolós, nekem is volt ilyenem.

(#17) DokiBaxxi válasza [w] (#11) üzenetére


DokiBaxxi
őstag

hali!

1. a legtöbb szerver UK time szerint van, tehát ha a valóságban sötét van, akkor ott is. Vannak persze csak nappali szerók, de azokon tömeg van

2. nyomd meg a space-t :)

Szerk: látom, megelőztek :DDD

[ Szerkesztve ]

"-Wanna hear a limerick? Lambert, Lambert - what a prick." "-Not bad."

(#18) h8core


h8core
csendes tag

Ez a játék teljesen beszippantott, már ott tartok, hogy ha van egy kis nyugi a melóban, akkor is irány gyűjtögetni. :D hihetetlen hangulata van az egésznek, eddig nem is tudom, hogy maradt ki az előzmény Arma II. mod, de már nem is számít :)
Egy valami idegesítő az a sok bandita, már ott tart a dolog, hogy ha csak egy fejszéje van, akkor is támadnak,nem egyszer aljas módon, ez igy eléggé frusztrálttá teszi az embert és egy idő után lő mindenre ami mozog, ami vége láthatatlan lavinát indíthat el a tisztességes játékosokban is. De mindezek ellenére nagyon jó kis játék és idővel csak még jobb lehet.

I have no business with the army, or the USS!

(#19) [w] válasza h8core (#18) üzenetére


[w]
őstag

érdekes, mert pont ettől annyira realisztikus az egész. de tény, hogy ez engem is eléggé idegesít puhapöcsű kezdő túlélőként... :DDD
ha belegondolunk, akkor egyébként minden valós krízishelyzetben így viselkedik az ember, eltapossa a gyengébbet, hogy erősebbként csak ő maradjon életben. :B

cmdr PETER W. VOLKOV

(#20) DokiBaxxi válasza h8core (#18) üzenetére


DokiBaxxi
őstag

Egyetértek, először úgy voltam vele, hogy jó oké, megkérdezem, hogy friendly-e, nem leszek ellenséges, nem lövök. De miután egy nap 3-szor(!!) lőttek le, meg máskor is többször, most már úgy vagyok vele, hogy ami mozog azt lövöm, mert vicc..

Egyébként haverral mentünk fullos karival a parton, találtunk egy kezdőt, meg akartuk nézni mi van nála, erre nekünk jön ököllel :DDD :W

"-Wanna hear a limerick? Lambert, Lambert - what a prick." "-Not bad."

(#21) h8core válasza DokiBaxxi (#20) üzenetére


h8core
csendes tag

Én is igy jártam, már párszor, de a legdurvább az volt, mikor ,teljesen felszerelkezve, találkoztam egy sráccal, segitettem neki, kaja, víz, már azon gondolkoztam dobok neki egy pisztolyt is, de amint elfordultam egy fejszével kiütött, na ott elszakadt a cérna :D
Volt olyan nap amikor úgy éreztem ez a játék nem szól másról, mint az istenek a fejükre estek című filmben, a kis bushman, aki szalad folyamatosan, azzal a végkifejlettel, hogy amint beérek egy városba, két percen belül agyon lőnek :D, de még ez is a játék szépsége és amint mondtad, még realisztikusabbá teszi.

I have no business with the army, or the USS!

(#22) DokiBaxxi válasza h8core (#21) üzenetére


DokiBaxxi
őstag

Leütött egy fejszével? WTF? :DDD

"-Wanna hear a limerick? Lambert, Lambert - what a prick." "-Not bad."

(#23) h8core válasza DokiBaxxi (#22) üzenetére


h8core
csendes tag

Ja, gondolhatod, az agyvérzés határán álltam és az emberekbe vetett hitem, ami amúgy is csekély, megszünt létezni a dayz világában. :DDD

I have no business with the army, or the USS!

(#24) Macka


Macka
veterán

Ez pont az a játék, ahol magadon - vagy ha többen játszunk a társunkon - kívül senkiben nem bízhatsz. Mi ketten nyomjuk, de a korábbi tapasztalataink alapján azonnal lövünk. Volt olyan nap, hogy 3-szor haltam meg. Egyetlen alkalommal fordult elő, hogy összefutottunk egy NYOLCFŐS csapattal, akik nemhogy nem bántottak, de adtak fegyvert és kaját, piát is.

Nekem az jön be a legjobban, hogy megyek, gyűjtögetek, de amint meglátok valakit, ugrik az adrenalinbomba és készülök a legrosszabbra.
A magas épületeket messziről kerülöm, a youtube-os videók alapján ott kempelnek a legöbben távcsöves Moisin-nal.

Mi fel vagyunk gazdagon szerelkezve, M4, FNX45, Magnum... :DDD

Ja, és az épületek fém ajtaját át tudod lőni, ezt tegnap tapasztaltuk.

[ Szerkesztve ]

(#25) [w]


[w]
őstag

engem nagyon idegesít, hogy nagyon gyakran nem tudok csatlakozni játékhoz, még akkor sem ha éppen 0/40 ... :O

ez mi a péktől van?!? :F :W

cmdr PETER W. VOLKOV

(#26) Cheesus


Cheesus
senior tag

Már nagyon birizgálja a csőröm ez a DayZ, szerintem az első komolyabb akciónál, még mielött árat emelnek beruházok rá. :))
Csak két kérdésem lenne: egyedül mennyire lehet érvényesülni/mennyire jó móka? Van elég sok ismerősöm Steamen, és csak 4-ük szeretné a játékot, és senkinek sincs meg :U
A második pedig hogy a kommunikáció mennyire fontos játékon belül (márha nem haverral toljátok)? Mert most épp nincs mikrofonos fejhallgatóm, de ha jól tudom van beépített voicechat a játékban, és nem akarnék pl azért meghalni, mert épp nem válaszolok valakinek vagy vmi hasonló :B

https://www.twitch.tv/csehla

(#27) Macka válasza [w] (#25) üzenetére


Macka
veterán

Én pl. ma oda sem tudtam belépni, ahol 7/30 volt a létszám, és az a szerver, ahol eddig játszottam, eltűnt.

Cheesus: A játékosok 90%-a már akkor kilő, ha meglát, nem fognak beszélgetni. Amint van egy fejszéd, igazából már a zombi nem ellenfél, mert egy ütéstől kidől.

[ Szerkesztve ]

(#28) [w] válasza Macka (#27) üzenetére


[w]
őstag

és ugyanaz a hibaüzenet: "Nem sikerült csatlakozni. RESTART NOW" ?

cmdr PETER W. VOLKOV

(#29) Macka válasza [w] (#28) üzenetére


Macka
veterán

De már engedett be játékba korábban, nem?

(#30) [w] válasza Macka (#29) üzenetére


[w]
őstag

hát persze! van úgy hogy 3 órányi próbálkozás közben tudok akár kb. fél órát is játszani... óriási... :(

cmdr PETER W. VOLKOV

(#31) DokiBaxxi


DokiBaxxi
őstag

Másnak is k*rvára besötétedtek az éjjeli szerverek? Max gammával és brightness-el sem látok semmit, csak ha felkapcsolom a lámpát, ami öngyilkosság :(((

"-Wanna hear a limerick? Lambert, Lambert - what a prick." "-Not bad."

(#32) Macka válasza DokiBaxxi (#31) üzenetére


Macka
veterán

:K :K

(#33) bdavid94


bdavid94
tag

Sziasztok nálam egy olyan probléma áll fenn, hogy a menüben és a játékban is láthatatlan az egér a mutató csak akkor frissül ha kattintok egyet, esetleg valaki találkozott már vele? esetleg valami megoldása van valakinek rá?

(#34) Lien


Lien
tag

Én is roppantul szemezgetek a játékkal, de egy olyan kérdésem lenne, hogy ha most megveszem az alfát, akkor ha a játék megjelenik újra meg kell vennem vagy ezzel a vásárlással már örökre magaménak tudhatom a játékot?

(#35) bdavid94 válasza Lien (#34) üzenetére


bdavid94
tag

természetesen örökre a tied lesz a játék vicces lenne, ha 6000ftért alfa tesztelő lehetnél :D

(#36) [w] válasza bdavid94 (#33) üzenetére


[w]
őstag

ebben a stádiumában még rengeteg hiba van vele, úgy is fogalmazhatnék, hogy egy nagy rakás szar :DDD

általában érdemes a legfrissebb videódrivereket felrakni, esetleg az utolsó bétát. AMD kártyákkal szokott baja lenni, én is szenvedek néha... :(((

cmdr PETER W. VOLKOV

(#37) Lien


Lien
tag

Köszönöm a választ, remélem Februárban meg tudom venni a játékot! :)

(#38) bdavid94 válasza [w] (#36) üzenetére


bdavid94
tag

majd a MANTLE peccs megoldja :DDD amúgy remélem minél hamarabb megoldódik a probléma, mert szeretném nagyon kipróbálni a játékot rendesen, mert eddig ott tartok, hogy vettem ~6000ér egy sort a játékkönyvtáramba

(#39) Lien


Lien
tag

Havert megkértem, hogy vegye meg előre, aztán majd kifizetem. Mit kell mondjak? Elég király a játék, habár volt érdekes halálesetem, felmásztam a létrán és meghaltam, aztán 2 magyar értem jött, én nem láttam őket, kiloggoltam majd vissza és teljesen elveszett a karakterem...

(#40) [w] válasza Lien (#39) üzenetére


[w]
őstag

hol, melyik szerveren szoktak lenni magyarok? nekem így az elején jó lenne pár emberrel csapatban menni, mert kb. fél óra után mindig megdöglök: vagy a zombik esznek meg, vagy valami faszkalapnak fáj a foga a szakadt kesztyűmre... :(((

cmdr PETER W. VOLKOV

(#41) Lien


Lien
tag

Facebookon van egy Magyar DyZ közösség, én az belike-oltam, aztán volt egy link, ami egy steam-es csoportra visz, na ha azt is követed akkor ott ráírhatsz/kereshetsz magyarokra. :) Illetve TeamSpeaken is szoktak beszélgetni a szobákban.

(#42) [w] válasza Lien (#41) üzenetére


[w]
őstag

totálisan nevetséges... minél nagyobb valaminek a rajongói tábora, annál több a renitens, deviáns ember benne. ilyen tekintetben egy magyar pont olyan fasz, mint bárki más a világon és gondolkodás nélkül tolja a fejlövést a frissen spawnolt szerencsétlennek. :(((

abban reménykedem, hogy a PH! talán egy sokkal szűkebb közösség, sokkal megbízhatóbbak, összetartóbbak a tagjai és talán nem egyből az értelmetlen pusztításra gondolnak - just for fun...

aztán meg lehet, hogy igen. :D egy saját szerver/csapat biztosan eldöntené ezt a kérdést. :)

cmdr PETER W. VOLKOV

(#43) h8core válasza [w] (#42) üzenetére


h8core
csendes tag

Akkor rossz helyen találtál társakat, ha így elbántak veled, eddig még csak olyan emberekkel játszottam akikkel igazán élvezetes a túlélés a zónában :) Az is igaz, nem mintha baj lenne vele, de ez a játék úgy érzem megkövetel egy bizonyos életkort.

I have no business with the army, or the USS!

(#44) [w] válasza h8core (#43) üzenetére


[w]
őstag

nincsenek társaim, talán valahol félreérthető voltam! :)

az életkorral egyébként teljesen egyetértek, így negyvenhez közeledve nincs már sok türelmem kretén kis dedósokkal vagy miattuk szívni :(

cmdr PETER W. VOLKOV

(#45) ricsiv92


ricsiv92
tag

Sziasztok!
Erősen gondolkodom a megvásárlásán ennek a túlélőmókának. Olyan kérdésem lenne, hogy valaki(k)hez van lehetőségem csatlakozni, hogy együtt próbáljunk túlélni? :)

Xbox Series S - Thrustmaster TX

(#46) Macka válasza ricsiv92 (#45) üzenetére


Macka
veterán

Zombikat simán túléled, a probléma a többi játékossal van. Mi az eddigiek alapján azonnal lövünk.
Tegnap találkoztunk kezdő túlélővel. Adtunk neki enni, inni, én még a baltámat is odaadtam neki. Erre mit csinál? Rámtámad a saját baltámmal...

(#47) ricsiv92 válasza Macka (#46) üzenetére


ricsiv92
tag

Kellemetlen lehetett :(
Mennyire jellemző a játékosokra? Valószínűleg én is naívan 'friendly' módon próbálnám a játékot.

Xbox Series S - Thrustmaster TX

(#48) [w] válasza ricsiv92 (#47) üzenetére


[w]
őstag

abszolút, de legalábbis egyre jobban jellemző sajnos. :((
már méterekről kiabál az állat, hogy frendli-frendli donsút-donsút, aztán odaérve gyakorlatilag azonnal fejbebasz egy poroltóval... egyik legkomikusabb halálom, de ezen akkor már én is csak röhögni tudtam. :D

cmdr PETER W. VOLKOV

(#49) Lien


Lien
tag

Tegnap egyedül bandukoltam Elektro után azt hiszem fel Észak-kelete fele, megtámad egy zombi és nem tudtam baltával megölni, bug volt vagy nem tudom mi, de az, hogy 40x ütöttem és egy sem találta el?!
Mindegy, vérezve elfutottam, mert nem tudtam mit csinálni, már a halálomon vagyok erre a főút melletti házból kijön egy speckós tag, és írom, hogy kérlek segíts, mert mindjárt meghalok. Erre írja, hogy nem látná, hogy véreznék vagy bármi bajom lenne. :D Aztán 20 másodperc után összeestem, írja, hogy várjak. Felélesztett és megbízás alapon eldobatta velem a baltámat. Majd követtem, kologgolt, majd vissza, megölte a karakterét és odaadta a cuccait. :O M4, revolver, csomó kaja, meg ammo, táska. Ilyet sem láttam még, pedig kb. 4 órát, ha játszottam a játékkal. O_O
Tehát vannak rendes emberek.
Akikkel még én játszottam magyarok direkt elém jöttek és nem az volt a céljuk, hogy kiélhessék szadizmusukat egy könnyű killel, hanem segítettek. :)
És természetesen nem a tízen éves korosztály. Ezt alig játsszák gyerekek, különben.
1 valamit viszont nem vágod, feltámadásom után végleg fekete-fehér lesz a kép ameddig új karaktert nem kezdenék? =/

[ Szerkesztve ]

(#50) ricsiv92 válasza [w] (#48) üzenetére


ricsiv92
tag

Ezen indokokra írtam azt, hogy szerencsésebb lenne nem egyedül elkezdeni a játékot. :DDD
Ám van olyan szerver, ahol nem Pistike éli ki szadizmusát a mesecsatorna reklámszünetében? Legalábbis, van erre valamilyen szűrő, szabályrendszer stb.? :F

Xbox Series S - Thrustmaster TX

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  DayZ Standalone
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.