Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16351) zeon.hu válasza sqpp (#16350) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

utánanézek,köszönöm!

#?*@&!

(#16352) miaoumaoi válasza zeon.hu (#16349) üzenetére


miaoumaoi
tag

A Tasker-ben van ilyen funkció. Esetleg valami profilváltó program, de olyan most nem jut eszembe.

(#16353) zeon.hu válasza miaoumaoi (#16352) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

taskerhez 4.1 kell legalább vagy root.
már az asszony használja, ezért került vissza az ics és root sincs már.

#?*@&!

(#16354) miaoumaoi válasza zeon.hu (#16353) üzenetére


miaoumaoi
tag

Én nem próbáltam, de talán a Setting Profiles is tudja.

(#16355) debrecenikri


debrecenikri
tag

Bocsi smartwatchot próbálta valaki mini proval? Lehet, hogy beszerzek egy olyan kis okosságot. :)

[ Szerkesztve ]

Fast ring nélkül nem élet az élet...

(#16356) sqpp válasza debrecenikri (#16355) üzenetére


sqpp
őstag

Szerintem ha a Bluetooth támogatja akkor valószinűleg működik. Biztosan boltokba kipróbálhatod hogy megy-e. Javaslom tedd azt, hogy biztos legyél a dolgoban :K

(#16357) debrecenikri válasza sqpp (#16356) üzenetére


debrecenikri
tag

Köszi a választ! Majd megnézem!

Fast ring nélkül nem élet az élet...

(#16358) tomy86 válasza debrecenikri (#16355) üzenetére


tomy86
addikt

Korábban volt a hardveraprón is eladó Smartwatch MN2, amit úgy hirdetett a tulaj, hogy korábban Neoval és (talán) V-vel használta. Ha Neoval ment, akkor Mini Proval is. De a próba a biztos.

(#16359) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Most nyitottam BL-t, szeretném felrakni a cm10-t, de olvastam, hogy előtte érdemes visszarakni a GB-t és arra rakni a cm10-t. Van valami jó szájbarágos leírás a downgrade-re meg a többire? Közbe természetesen nézelődök, keresek leírást és útmutatót, de egy kis segítség jól jönne. Kifolyik már a szemem...

(#16360) tomy86 válasza KISDUCK (#16359) üzenetére


tomy86
addikt

Pontosan melyik romot akarod feltenni (link)? CM10 és 11 előtt általában ICS-t kell telepíteni kiinduláshoz.
Downgradehez flashtool és a gyári romok. Flashtool használata.

[ Szerkesztve ]

(#16361) KISDUCK válasza tomy86 (#16360) üzenetére


KISDUCK
addikt

cm10-t szeretném feltenni. Most letöltöttem a GB-t azt kéne valahogy felraknom előtte.
A flashelésnél a wipeokhoz meg a no ver..-hez pipát raktam de a 3. dolog nem tiszta. Exclude: #system, #fota, #kernel és #basebandvan. Itt akkor mit?

[ Szerkesztve ]

(#16362) KISDUCK válasza KISDUCK (#16361) üzenetére


KISDUCK
addikt

Régebbi flashtool van fent most nézem, leszedem az újabbat és akkor ott már lesz exlude TA abba az oszlopba csak azt pipálom és mehet a gingerbread fel

(#16363) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Most letöltöttem a flashtoolt, de az 1. hsz-ben említett Exclude TA menü nincs nálam. Ezt látom:

Itt mit kéne bejelölnöm? Ezt a ROM-ot töltöttem le: xperia minipro (sk17i)_4.0.2.a.0.42_hu és egy ftf fájl van benne.

Up.: a CM-et az cwm-en keresztül telepítős?

[ Szerkesztve ]

(#16364) desanctis


desanctis
csendes tag

sziasztok. meg lehet azt oldani 4.0.4-es Androidon, hogy én egy widgettel bekapcsolhatom a képernyőzárat (ez egyben lekapcsolhatja a képernyőt is, de ez mindegy), de az automatikus alvó mód nem kapcsolja be azt?

(#16365) tomy86 válasza KISDUCK (#16363) üzenetére


tomy86
addikt

Elég a wipeokat bejelölni.
CM romot (ami egy zip fájl) cwm-ből lehet telepíteni (az "install zip from sd card" menüpontból). De előtte telepíteni kell a kernelt is, amit többnyire a zip fájl tartalmaz (cm esetén boot.img fájlt keress). Ezt ki kell másolni a zipből a számítógépedre és flashtoolal fastboot módban telepíteni. Utána jöhet a CM rom telepítése recoveryből, majd jöhet a gapps csomag telepítése ugyaninnen.

(#16364) desanctis: Power Togglesben van képernyőzár kapcsoló. Ha jól emlékszem, ICS-en is működik.

[ Szerkesztve ]

(#16366) desanctis válasza tomy86 (#16365) üzenetére


desanctis
csendes tag

rengeteg képernyőzár kapcsoló szoftver van, de egyik sem jó. nem tudnak a rendszer képernyőzár beállításával (amit kikapcsolnék) ellentétesen működni. nekem pedig az kellene, hogy én widgettel le tudjam zárni, de automatikusan soha ne zárja le

(#16367) tomy86 válasza desanctis (#16366) üzenetére


tomy86
addikt

Így még soha nem próbáltam használni és nem is olvastam ezzel kapcsolatos igényt, de kérdezd meg az android alkalmazások topikban is! Hátha ott tudnak ajánlani olyan progit, ami ezt tudja.

[ Szerkesztve ]

(#16368) desanctis válasza tomy86 (#16367) üzenetére


desanctis
csendes tag

de hát ezt a legolcsóbbb butatelefon is tudja

kösz a tippet, feldobom ott is a kérdést

(#16369) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Flasheltem a telefont GB-re a build: 4.0.2.A.0.42 és flashtollal ki is rootoltam a "Force zergRush"-sal települt is a superuser, felraktam az xpartsot és telepítettem a cwm-t, de nem tudom elindítani. Kikapcsolom a telefont lenyomom a bekapcsot és a hangerő le gombot, a bekapcsot felengedem rezzenés után és semmi, csak indul az android néztem spanyol videót az ott látottak se működtek.
Ötlet hogy mit kellene tennem?

(#16370) Zsírkrétamen válasza KISDUCK (#16369) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

Az x-parts-ba van egy olyan opció, hogy reboot cwm. Azzal se boot-ol oda?
(tuti jól csinálod? Bekapcsoló gombot megnyomod (majd el is engeded), és nyomogatod a hangerő le gombot egészen a sony logóig, majd ott rezzen egyet, és addig nyomogatod a hangerő le gombot, amíg cwm-be nem kerültél)

(#16371) KISDUCK válasza Zsírkrétamen (#16370) üzenetére


KISDUCK
addikt

4 opció van a toolsba:
REboot
Reboot to recovery
Reboot to fastboot
Auto magical nandroid backup

nem rezzen a sony logonál, jön az animáció és indul a rendszer

[ Szerkesztve ]

(#16372) Zsírkrétamen válasza KISDUCK (#16371) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

Akkor reboot to recovery, gondolhatod, hogy erre gondoltam ;]
Root tuti van? Superuser fent van, működik? X-parts kért már engedélyt ugye? Próbáld meg x-parts-ból újra felrakni a cwm-et, majd ismét reboot to recovery :K

(#16373) KISDUCK válasza Zsírkrétamen (#16372) üzenetére


KISDUCK
addikt

Igen a superuser működik, sikeresen töröltem "tiltott" appokat. Jogot adtam az xpartsnak, most ismét (mert már elvégeztem) variálgattam a telepített cwm-t, most ismét rányomtam a reboot to recovery-re össze vissza nyomogattam a hangerő le gombot és most elindult. :D
Miért nem tudták ezt egyszerűbbre készíteni...

(#16374) Zsírkrétamen válasza KISDUCK (#16373) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

Igazából ez egy hót egyszerű folyamat, benyomod a reboot to recovery-t, és az esetek 99%-ban újraindul a telefon, és bent vagy a cwm-be (kivéve azt az 1%-ot, mikor nem működik valami miatt, de ez ritka). Ennél hova kell egyszerűbb ?! :DDD

(#16375) KISDUCK válasza Zsírkrétamen (#16374) üzenetére


KISDUCK
addikt

De ha csak kikapcsolom a telefont akkor is kéne indulnia bekapcs után nem? Mert amit fel akarok tenni, ahhoz másik kernel kell és azzal bekapcsolhatom a telefont vagy manuális indításból kell rendszer előtt indítani a cwm-t?

Na off/on után már rájöttem hogy van nyomogatom gombot sony logó, nyomva tartás bevillan a kék led, nyomogatom a gombot és indul cwm.

[ Szerkesztve ]

(#16376) Zsírkrétamen válasza KISDUCK (#16375) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

Igen, és el is fog indulni, ha bekapcsolás után nyomogatod a gombot, de már látom, rájöttél ;) Felraktad a kernelt, majd utána rögtön cwm-be kell lépni, és onnan folytatni a rom, és a gapps felrakását.

(#16377) KISDUCK válasza Zsírkrétamen (#16376) üzenetére


KISDUCK
addikt

gapps? Ez most mit is takar itt?
Van egy cm10-es zip fájlom, abból gondolom előbb a kernelt felteszem flastoolból, majd akkor cwm-ből telepítem a zip fájlt, de a gapps az wtf?

(#16378) Zsírkrétamen válasza KISDUCK (#16377) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

A gapps a google file-okat tartalmazza. Így például a google play-t, a térképet és egyéb dolgokat, kötelezően fel kell tenni!
Igen, van egy zip-ed, abból kiszeded a boot.img-t, ezt felteszed flashtool-al, majd bemész a cwm-be, csinálsz egy full wipe-ot, felrakod a rom-ot, majd a gapps-ot. És kész. Ez itt egy hasonló eljárás, neked is kb ezeket kell megcsinálni
Gapps nem készülékenként van, hanem rendszerileg, ha ics, akkor minden telefonra az, ha jb, akkor minden telefonra amaz. Remélem így érthető :C

(#16379) KISDUCK válasza Zsírkrétamen (#16378) üzenetére


KISDUCK
addikt

Valami baj volt a cm-mel, cseréltem kernelt és elvégeztem a wipe stb leírást teljesen sorrendben. Telepítésnél status 7-t írt, meg valami eltérő szarra hivatkozott, hogy sk17i - sk17a és nem sikerült, most indítottam egy restoret, volt egy backupom kicsit korábbról. Ez visszarakja az eredeti kernelt vagy azt is meg kéne csinálnom?

(#16380) KISDUCK válasza KISDUCK (#16379) üzenetére


KISDUCK
addikt

Tudna akkor valaki olyan romot ajánlani ami jól megy?
BL-em nyitott.

(#16381) Zsírkrétamen válasza KISDUCK (#16379) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

Tuti biztos, hogy mindent jól csináltál?! Fel kéne mennie simán a cm-nek, olyan nincs, hogy nem jó. Esetleg, neked nem sk17a a telefonod? (esetleg arra nem mehet fel a cm, de ha sk17i-d van, akkor jónak kéne lennie).
Hogy a backup visszarakja-e a gyári kernelt, azt sajnos nemtudom :(
Hát általában a cm romok a legstabilabbak, általában a többi rom is arra épül, de megnézheted a LegancyXperiát, az AOKP-t, és mondjuk a Pac-Man-t. Ezek a "legismertebb" romok, amelyek nyitott bl-en vannak, bár nem feltétlen a legstabilabbak, az rajtad is függ, hogy ics alapú is jó, vagy csak jb, vagy kk.

(#16382) KISDUCK válasza Zsírkrétamen (#16381) üzenetére


KISDUCK
addikt

sk17i a telefonom, szerintem jól csináltam mindent és a rom-mal nem passzolt valami. Kernelt cseréltem a zipből töröltem a kernel fájlt ahogy a leírásban volt, szépen végig vittem a wipeolást, törlést ahogy a logoutos cikkben volt, majd amikor a romot fel akartam telepíteni install közben szórta a hibát.
Ezt a verziót próbáltam: cm-10-20130929-NIGHTLY-mango
A kernelt megoldottam rom flasheléssel, most stock gb van fent megint, majd holnap próbálkozok szerintem még a dologgal, előbb utóbb csak összejön.

(#16383) Zsírkrétamen válasza KISDUCK (#16382) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

Hát akkor nem tudom, leszedtem, hogy megnézzem, de nem látok vele bajt. Esetleg, ha már cm10, megpróbálhatod ezt is.
Viszont ez nem írja, hogy gb kell alapnak. Amúgy, mutatnál egy linket, leírást, ahol írja, hogy gb kell kiinduló alapnak?

(#16384) KISDUCK válasza Zsírkrétamen (#16383) üzenetére


KISDUCK
addikt

IItt fórumon írták, hogy ha gb az alap, akkor sokkal jobb, kevesebb a bug. Bár igaz hogy nem azt a cm verziót próbáltam telepíteni ma elfelejtettem letölteni, tegnap még 3 óra"cool down" volt a letöltési oldalon amikor töltögettem. Holnap majd próbálgatok több eshetőséget.

(#16385) Zsírkrétamen válasza KISDUCK (#16384) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

Igen, ez igaz, okés. És esetleg, ha a baseband nem volt jó? Megpróbálhatsz abból is másikat felrakni, itt vannak. Jelenleg a hivatalos oldalról nekem se sikerül leszedni, de ha érdekel, itt vannak régebbi verziók, próbáld meg ezzel.
Ha semmi nem menti meg a dolgot, akkor bocsi, nem tudom miért nem működik. Esetleg próbálj meg felrakni más romot is, azok mennek-e...

(#16386) tomy86 válasza KISDUCK (#16384) üzenetére


tomy86
addikt

Nekem ugyan nem Minim van, hanem Rayt használok, de szerintem próbáld ki a korábban linkelt LegacyXperia romot! ICS kell alapnak és nekem semmi problémám vele (amit a working/non working listában írnak nem zavarnak). A PAC-man romot is ajánlották, de azt nem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#16387) miaoumaoi válasza KISDUCK (#16384) üzenetére


miaoumaoi
tag

Ehhez nem kell az egész gb-t felflash-elni, elég csak a baseband-et, mindent exclude-ra raksz kivéve a baseband-et a flashtoolban, sőt ezt utólag is megteheted, kernelcsere ill. telepítés után. De amúgy szerintem tök mindegy, de nálam az 58-assal jobban muzsikált, mint az ICS-el jött 77-essel, csak azért raktam vissza.

(#16388) KISDUCK válasza miaoumaoi (#16387) üzenetére


KISDUCK
addikt

Na akkor lenne pár kérdésem, olvastam hogy te a "cm-10-20131224-FXP-mango"-t raktad fel, van ebből külön minis vagy ez az, egy letöltő oldalon találtam googleval rom linkje.
Nos ha ez egyezik, akkor a lépések ezek így:?
1. GB flash,
2. root
3. x-parts és cwm telepítése
4. Kernel csere ami a zip-ben van.
5. cwm indítása
6. CWM-ben: Wipe Dalvik Cache -> Format Cache -> Format Data -> Format System ->Wipe Data/Factory Reset
7. install zip + install gapps
8. majd reboot
ez így ennyi lenne vagy valami rossz netán kimaradt? A basband akkor így ugye megmarad?

Ma néztem a bootloader nyitása sikeres volt, nyitva van

[ Szerkesztve ]

(#16389) tomy86 válasza KISDUCK (#16388) üzenetére


tomy86
addikt

Megint beleszólok :)
Nem tudom, hogy ezek a linkek honnan vannak, de ha már van hivatalos oldala a romnak, akkor érdemesebb onnan letölteni. Persze nem biztos, hogy az általad talált oldalon levő linkeken hibásak a romok.

"2. root
3. x-parts és cwm telepítése"

Felesleges lépések (bár problémát nem okoz, csak időpocsékolás). A kernel tartalmazza a cwm-et is.

(#16382):"Kernelt cseréltem a zipből töröltem a kernel fájlt ahogy a leírásban volt"
Ez is felesleges.

[ Szerkesztve ]

(#16390) Zsírkrétamen válasza tomy86 (#16389) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

Nézd meg, amit linkeltél ;) Ezen a felületen nem lehet kiválasztani a mini prót, ha pedig a felül lévő download felületre mész, az az a link, amit ő (is) linkelt ;)

(#16391) KISDUCK válasza tomy86 (#16389) üzenetére


KISDUCK
addikt

Hát elvileg hivatalos oldalról szedtem le azt a romot ami nem működött, ma nem volt időm kísérletezni, majd holnap megpróbálom.

(#16392) tomy86 válasza Zsírkrétamen (#16390) üzenetére


tomy86
addikt

Igazad van, nem ellenőriztem. Csak amikor ilyen listát látok, akkor az számomra azt jelenti, hogy "Pistike" feltöltött valahova egy rakás romot. :)

(#16393) endre1989


endre1989
csendes tag

Valamiért nem ismeri fel az eszközt a gépem (win7/32bit) bármit csinálok rajta az eszköz telepítése sikertelen ezt írja ki :( Valaki tudja ilyenkor mi a teendő? Vagy XP-n kellene megpróbálni?

A.S.A.P.

(#16394) Zsírkrétamen válasza endre1989 (#16393) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

Pcc-vel sem ismeri fel? Flashtool a drivereit nem teszi fel? Usb-t ellenőrizted, működik?
Működnie kéne...

(#16395) endre1989 válasza Zsírkrétamen (#16394) üzenetére


endre1989
csendes tag

Elvileg minden működik már gyanakszom hogy a telefon a rossz.

A.S.A.P.

(#16396) tomy86 válasza endre1989 (#16395) üzenetére


tomy86
addikt

Xda-n van egy driver pack, ami tartalmazza a Mini Pro drivereket is. Egy próbát megér.

(#16397) Zsírkrétamen válasza endre1989 (#16395) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

Más gépen megpróbáltad már? Telefonon mtp-be vagy? Töltést veszi? (ha egyik sem, akkor a telefon nem lehet rossz)

(#16398) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Na sikeresen települt a cm10, az első indítás kicsit aggasztó, most rebootolom. Folyamat spammelte, hogy az android"bevitel" apps leállt, képernyő bill meghalt és a képernyőzár se működik, lenyomom a billzárat elsőtétül, de zárat nem kapcsol. Ha megnyomok egy gombot feléled a telefon zár nélkül.
cm-10-20131224-FXP-mango
gapps-jb-20130813-signed
lett telepítve

(#16399) KISDUCK válasza KISDUCK (#16398) üzenetére


KISDUCK
addikt

UI.: linkeljen valaki legyen olyan kedves jól műkődő cm-t és hozzávaló gapps-ot.
Lehet hogy túl friss gappsot telepítettem? Most szedek egy régebbit emi elvileg passzol: gapps-jb-20121011

[ Szerkesztve ]

(#16400) KISDUCK válasza KISDUCK (#16399) üzenetére


KISDUCK
addikt

Up.: igen túl friss gapps telepítés volt a hibák oka, most jól megy eddig minden.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.