Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:29:28

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4551) Atomgeszi válasza CPT.Pirk (#4550) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Sikerült :) Most már van billentyűzet világításom!
Felraktam ezt a Zeam Launchert is.. ez miben jobb? Mert nekem volt kinn egy csomó cucc több képernyőn de most üresek. :F
Sms-eket le lehet valahogy kódolni?

Amiket mondtál azokat letiltottam. De már most jelentősen javult az üzemidőm szerintem :K

Szerk: felraktam ezt a facebook messengert, de most folyamatosan küldi az értesítéseket, ha írnak. Ebből valahogy ki lehet lépni?

[ Szerkesztve ]

(#4552) CPT.Pirk válasza Atomgeszi (#4551) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Töröld a fészbúkot, mert az mindig kapcsolódni akar! :K

Az ADW launcher problémás volt, az alsó sáv szeret eltűnni magától. Nem tudom miért, de valamiért mégis azzal jönnek a CM alapú romok.
A Zeam egy teljesen másik launcher (ezért üres alapból, szal ki kell tenni a cuccaidat megint), viszonylag minimalista, de cserébe ezzel a szabad ram eléri a 105MB-t is, ami ennél a telónál már űber király mennyíség. :DDD

Még érdemes az ES Task managert feltenni, és annak a widgetjét kitenni az asztalra, és rányomni mikor csinálsz valamit a telón, hatékonyan kilő minden felesleges cuccot.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#4553) Atomgeszi válasza CPT.Pirk (#4552) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Aha értem.. Csak most fura,hogy kell keresnem új widgeteket.. :F

ES Task-nak is külön van widgetje marketen?

Sms-eket le lehet kódolni?

X10 mini pron nincs előlapi kamera, igaz?

(#4554) CPT.Pirk válasza Atomgeszi (#4553) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Kamera elől nincs. Sms lekódolás az mit jelent?

ES Task managernek a widgetje ott lesz a widgetek között a telepítése után, nem is kell elindítani magát a progit. Zeamon odanyomod az újad a képernyőre, feljövő menüben meg ott lesz a widget hozzáadása opció is.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#4555) Atomgeszi válasza CPT.Pirk (#4554) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Arra gondolok, hogy jelszó kelljen ahhoz, ha elakarom olvasni. :)
Értem, megtaláltam. :)
Nincs net előfizetésem, de felment így is a netre. Hol lehet letiltani,hogy csak wifin kommunikáljon? :F
Adatok engedélyezése pipa ki?

[ Szerkesztve ]

(#4556) CPT.Pirk válasza Atomgeszi (#4555) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen, vedd ki a pipát. SMS-re nincs tippem, talán valami progi a marketben a megoldás...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#4557) bubi92 válasza Atomgeszi (#4555) üzenetére


bubi92
őstag

(#4558) ph2012


ph2012
senior tag

Hadd kérdezzem meg, hogy mekkora készenléti időt bír ki? Net vagy skype használattal mennyi ideig bírja?

(#4559) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok! itt van nálam kettő x10 mini pro ,a egyik t mobilos a másik független .A kérdésem az hogy ennél a típusnál is csak a függetlenen lehet nyitni a bootloadert ?A másik kérdésem az,hogy érdemes húzni a procit ?És meddig lehet húzni biztonságosan ?Ja és melyik romot ajánljátok ami gyors és stabil is ? Kösz a válaszokat előre is !

[ Szerkesztve ]

(#4560) bubi92 válasza Imi1981 (#4559) üzenetére


bubi92
őstag

akármilyenen lehet nyitni BL-t. én sosem húztam úgy is elég volt az átlagos használatra. Abu kernel+ abu rom!

(#4561) CPT.Pirk válasza ph2012 (#4558) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

ABu rom + kernel és 2G hálózatozás mellett 5-7nap egy jó aksival. A többit nem tudom.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#4562) Imi1981 válasza bubi92 (#4560) üzenetére


Imi1981
veterán

És hol találom ezt a romot és kernelt ?Egy linket tudnátok dobni megköszönöm !

[ Szerkesztve ]

(#4563) bubi92 válasza Imi1981 (#4562) üzenetére


bubi92
őstag

(#4564) Imi1981 válasza bubi92 (#4563) üzenetére


Imi1981
veterán

Köszi! Ha netán elakadok akkor még kérdezek ha nem baj .

(#4565) bubi92 válasza Imi1981 (#4564) üzenetére


bubi92
őstag

azért van a fórum, csak nyugodtan!

(#4566) CPT.Pirk válasza bubi92 (#4565) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Sőt, egy ideje már csak arra van! ;]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#4567) Imi1981 válasza CPT.Pirk (#4566) üzenetére


Imi1981
veterán

A rom letöltésnél három link is van ,mindhármat le kell tölteni ?Vagy valami egész mást nézek itt ?

(#4568) bubi92 válasza Imi1981 (#4567) üzenetére


bubi92
őstag

neked csak ez: v002-X10MP kell, mivel x10 mini pro-ra akarsz telepíteni a többi x8-hoz van!

(#4569) Imi1981 válasza bubi92 (#4568) üzenetére


Imi1981
veterán

ezt sokkal bonyolultabbnak érzem mint a sony ericsson lww-met :) .Hogy kell a cwm recoveryt előhívni ezen ?Mert sehol nem találtam erről leírást .Próbáltam úgy mint az lww-nél de semmi,gondolom máshogy kell .

[ Szerkesztve ]

(#4570) bubi92 válasza Imi1981 (#4569) üzenetére


bubi92
őstag

telepítetted már a recovery-t?:D ha nem akkor sehogy sem tudod előhozni:D ha igen, akkor a visszagomb folyamatos nyomásával boot közben.

(#4571) CPT.Pirk válasza Imi1981 (#4569) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az ABu kernellel együtt megkapod.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#4572) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

No az a helyzet, hogy ha megcsinálom, akkor lesz még egy verziója az ABu romnak.

Amiről eddig szó van:
-kivenni a lights.mimmi.so fájlt, hogy menjen az állapot jelző led
-az ADW-t lecserélni Zeam Launcherre

Egyéb lényegi módosítást a forrás és kellő ismeretek hiányában nem fogok csinálni, de ha van még valakinek ilyen apróbb módosítási javaslata pl. a programok terén, azt valószínűleg meg tudom oldani. Szóval írjátok le.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#4573) Bici válasza CPT.Pirk (#4572) üzenetére


Bici
félisten

Engem az érdekelne, hogy ezeket a módosításokat hogy csinálod?

Amit én szeretnék:

1.) ADW -> Nemus
2.) Pár progi kuka: 2. és 3. pont
3.) egy adott CM téma beállítása alapértelmezettként, többi kuka
4.) háttérképek kuka

5.) És ez a netszesebb: pár menütpontot el akarok tüntetni, vagy máshova tenni. pl. reboot -> recovery,CM beállítások, stb.
Ez nem létszükséglet.

Köszi! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#4574) CPT.Pirk válasza Bici (#4573) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Szerintem neked valami ilyesmire van szükséged a marketből: [link]

Amit megfontolok, az a 3. pont, mert az alap CM téma valami iszonyat igénytelen.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#4575) Bici válasza CPT.Pirk (#4574) üzenetére


Bici
félisten

Köszi, de azt le tudod írni, hogy a többit hogy pucolom ki a ROM-ból? :U
És a Launcher cserét hogy oldom meg?

Simán törlöm az apk-kat (és az odex-eket, ahol van), és helyére teszem az új Launcher-t?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#4576) CPT.Pirk válasza Bici (#4575) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Kicsit korábban már írták, hogy mit törölhetsz abból amit a 2.-ben kérdeztél.

A launchert igen, felinstallálod az újat, beteszed alapértelmezettnek, majd törlöd az előzőnek a fájlait, aztán csak ennyi.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#4577) Bici válasza CPT.Pirk (#4576) üzenetére


Bici
félisten

Az installált rendszerből már ki tudom szedni a fölösleget, ahogy korábban írták, de én a ROm-ból még zip formájában szeretném kiszedni.
Vagy ennek nincs értelme? Az eredmény tök ugyanaz lesz?

Ja és még egy kérdés: Hogy tudom szabályozni azt, hogy mik töltődjenek be maguktól a memóriába? Mert amióta feltettem a google maps-t, azóta mindig bekúszik a memóriába magától. De van még pár ilyen progi.
Ezzel lehet kezdeni valamit?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#4578) CPT.Pirk válasza Bici (#4577) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen, az eredmény pont ugyanaz lenne.

Hogy mi megy a memóriába, azt kb. sehogy. Én azt tapasztaltam egy másik romnál, hogy a mapsot szereti elindítani a naptár alkalmazás.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#4579) bubi92 válasza CPT.Pirk (#4578) üzenetére


bubi92
őstag

nem akarok hülyeséget mondani, de a facebook is asszem

(#4580) Imi1981 válasza bubi92 (#4570) üzenetére


Imi1981
veterán

telepítettem l,legalábbis azt hittem ,de sehogy nem jön elő a cwm .recoveryx programmal csináltam kiírta complete újraindul a teló de semmi,már túl felidegesített!lww kb 100 -szor egyszerűbb minden !Nincs sim kártya a telóba az gond ?

[ Szerkesztve ]

(#4581) CPT.Pirk válasza Imi1981 (#4580) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen, kell sim kártyát betenni. Aztán ha cseréltél kernelt, akkor a vissza gombot kell nyomkodni.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#4582) Imi1981 válasza CPT.Pirk (#4581) üzenetére


Imi1981
veterán

kernel cserét még nem csináltam,csak simán a cwm-et akartam felrakni de már elegem van,nem jött össze és nem tudom miért ,lehet béna vagyok .A root megvan az a lényeg .Azért kösz a segítséget mindkettőtöknek !

(#4583) bubi92 válasza Imi1981 (#4582) üzenetére


bubi92
őstag

ne add fel, nem nagy dolog, csak elsőre tűnik úgy. és egy "új" telót kapsz ha megcsinálod. annyi, hogy boatloader legyen nyitva, utána feltöltöd a flashtoolal a kernelt és máris ott van a recovery is a telefonon!

(#4584) CPT.Pirk válasza Imi1981 (#4582) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A 3-as cwm mindig problémás volt, gyakran kellett egy fix-et használni hozzá, de az meg beszerezhetetlen. Amellett nem is érdemes semmi más romot felrakni a telóra, csak az ABu-t, tényleg kicserélődik vele a teló, annak a kernele meg tartalmazza az 5-ös cwm-et.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#4585) Imi1981 válasza CPT.Pirk (#4584) üzenetére


Imi1981
veterán

Nem az enyém volt a teló,csak megkértek hogy rakjak fel rá valami jó romot,de már vissza adtam .A bátyámé még vissza van ,azzal majd több időm lesz szórakozni ,remélem arra sikerül rávarázsolni azt a romot amit linkeltetek ,de azt csak hétvégén csinálom.

(#4586) Bici válasza CPT.Pirk (#4578) üzenetére


Bici
félisten

Köszi! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#4587) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Na haladok az ABu rom átalakításával.

Ezek már megvannak:
-nem működő lights.mimmi.so eltávolítva, led működik
-ADWlauncher lecserélve Zeam launcherre

Ami még jön:
-voice search progi
-normális téma alapból az igénytelen CM cyan helyett
-talán 1-2 alkalmazást beteszek
-valószínűleg kiszedem a mozgó háttérképeket, úgy sem férnek össze az energiatakarékosság szellemével, amiben a rom élen jár
-valami normális háttérképet alapból

Írjátok le ha még szeretnétek valamit.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#4588) Bici válasza CPT.Pirk (#4587) üzenetére


Bici
félisten

Én azt szeretném, hogy leírd, hogy ezeket a módosításokat hogy csinálod. :P Az appok ki-be másolása már megvan, de lenne pár kérdésem:
- mozgó, álló háttérképek hol vannak (CMWallpapers.apk-t elég törölni, vagy kell helyére új?)?
- CM témák hol vannak; hogy teszek helyükre újat?

Azért szeretném így megoldani, hogy később is fel lehessen rakni a ROM-ot így, készen, és ne kelljen install után pakolgatni ide-oda mindent. :B

THX! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#4589) CPT.Pirk válasza Bici (#4588) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Röviden annyi, hogy kicsomagolod a zip fájl tartalmát, elvégzed az apk-k cserélgetésest, aztán végül visszacsomagolod, majd szignálod.
Neked szerintem egyszerűbb lenne cwm-el lementeni a romot és a mentést eltenni, abból bármikor újra tudod rakni cwm-el a mentéskori állapotot.

A mozgó hátterek a livewallpapers.apk-ban vannak, a képek meg a simában.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#4590) Bici válasza CPT.Pirk (#4589) üzenetére


Bici
félisten

Köszi, megoldottam! :R

Még egy utolsó kérdés: Beállítottam barátnőmnek egy "meseszép" rózsaszín CM témát, mert ez kell neki. :DDD
Viszont a Nemus Launcherben meg még pár helyen zöldek az ikonok, amikor megyomom őket, és az app drawerben is zöldek a pöttyök felül.
Emlékszem, hogy az X8-on is ez volt, de ott valahogy megoldottam. Akkor - szerintem - több helyen állítottam színt, de most csak a túlgörgetés színét találom a CM beállítások között.

Van ötletetek, hogy hol lehet még színeket állítani (99%, hogy nem a Launcher-ben kell)?

Köszi! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#4591) kiskaktusz válasza Bici (#4590) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Ezen a launcheren nem tudom lehet-e állítani, ADW EX-en tuti igen. Ott az alapértelmezett szín, ha egy ikonra böksz a narancssárga. Nézd meg a launcher beállításain belül.

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#4592) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ilyesmi lesz, nemsokára befejezem! Szép színes, a háttérképen még alakítok majd.

szóval:
-új alap téma + háttér
-böngésző app helyett opera mini, az igen gyors a telón
-root browser lite is berakva, plusz ES task manager

Még pár apróságot igyekszek megoldani, pl. hogy max fényerőn kezdjen a telefon install után, meg az Y-Z probléma megoldása sem lenne rossz.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#4593) bubi92 válasza CPT.Pirk (#4592) üzenetére


bubi92
őstag

szép, szép! használ még valaki profilokat? mert szerintem azt is kilehetne szedni, már ha kilehet:D

(#4594) CPT.Pirk válasza bubi92 (#4593) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Huhh, még soha nem is jártam abban a menüben. ;]

Amúgy úgy néz ki, rom szinten nem kezelhető a kezelhető a "default" brightness, ha jól értem, az a kernelben van rögzítve 1/3-on, érthetetlen okból.
Ez a fájl tárolja elvileg: /data/data/com.android.providers.settings/databases/settings.db

Mindegy, ez nem annyira érdekes. Viszont megoldottam az Y-Z felcserélés problémát. Még kicsit a voice searchel elszórakozok, vagy kivágom a romból, ezt majd meglátom, mert menni azt nem akar.

Egyébként van valami program, amit még szívesen látnál a romban?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#4595) Bici válasza CPT.Pirk (#4594) üzenetére


Bici
félisten

Egy másik galéria nem lenne jobb? Bnőm telóján azt csinálja, hogy kétujjas nagyításnál ugrál a kép mérete, és néha fehér képernyőt látok ha nem lehet tovább nagyítani.

Az X-Z problémát hogy oldottad meg?

Köszi!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#4596) CPT.Pirk válasza Bici (#4595) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ilyen fehér kép problémát nem tapasztaltam a galériával még soha. Az igaz, hogy néha eltéveszti a dualtouch a mozdulatot, de a mini pro gyárilag szoftveresen nem is tud két ujjas érintést, elképzelhető hogy a hardware nem tökéletes és azért van tiltva... Mondjuk rövid használat után már az ember úgy nyúl hozzá, hogy nem megy félre a mozdulat.
Esetleg próbáld ki a quickpic galéria progit a marketből. Igazából csak a magyar nyelv hiányzik belőle ahhoz, hogy betegyem a romba a galéria helyére.

Az Y-Z problémát röviden összefoglalva elég nehezen oldottam meg, vadásztam ilyen "ezt tedd fel a cwm-el és akkor jó lesz a billentyűzet kiosztás" zip csomagokat, míg végül az egyikben lévő keyboard layout fájlokkal helyrekerültek a betűk. Volt egy olyan állapot korábban, hogy sikeresen felcseréltem az Y-Z billentyűket, csak a 3-as szám is ment vele az Y-ra... ;]

bubi92: ez klassz, csak ha a market lefrissíti, akkor megint angol lesz...

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#4597) bubi92 válasza CPT.Pirk (#4596) üzenetére


bubi92
őstag

ugyan régebbi de: [link]

(#4598) Walkmanfon


Walkmanfon
aktív tag

Valaki be tudja linkelni azt a cwm-et ami bejön mini pro-n is ? (U20I)

Sose lopj olyantól, aki gyorsabban fut nálad. "Love is trash, b*tches need cash. "-Gandhi

(#4599) CPT.Pirk válasza Walkmanfon (#4598) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Először fel kellett rakni az Xrecoveryt, aztán azzal a CMW3-at, majd gyakran még egy fixet is, mert nem volt jó. Ez a fájl elvileg a 3-as cwm: [link]

Ennél egyszerűbb ha cserélsz kernelt, az ABu kernelbe beépítve kapod az 5-ös cwm-et.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#4600) Walkmanfon válasza CPT.Pirk (#4599) üzenetére


Walkmanfon
aktív tag

Kernelt cserélni csak nyitott bl en lehet ugye ?

Sose lopj olyantól, aki gyorsabban fut nálad. "Love is trash, b*tches need cash. "-Gandhi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.