Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:29:28

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5351) Bici válasza Bici (#5350) üzenetére


Bici
félisten

mod: mégsem kell xRecovery, jó a CWM.

Viszont más kérdés: A SUS lepucolja a CWM-et? :U Sehogy nem tudok belépni. :B Ezen kívül a root is letűnt...
Kezdhetem elölről az egész root-cwm-stb. kört? :Y

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#5352) kiskaktusz válasza Bici (#5351) üzenetére


kiskaktusz
addikt

A sus mindent gyári helyzetbe állít, kivéve a bootloadert... root, xrecovery, cwm, minden eltűnik, és kapsz egy gyári 2.1-et, felhasználó jogosultsággal.

[ Szerkesztve ]

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#5353) Bici válasza kiskaktusz (#5352) üzenetére


Bici
félisten

Okés, köszi, akkor kezdem elölről.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#5354) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Egy újabb kérdés:
Viber vagy whattsapp lenne jobb hosszú távra erre a készülékre erőforrásigény és egyéb szempontból?

A skype teljesen instabil lett, és az utolsó frissítés óta el sem indul.

Kösz!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#5355) Bici válasza Bici (#5354) üzenetére


Bici
félisten

Olyat tapasztalt már valaki, hogy egy gyári kernelre épülő CM6 ROM felrakása után nem műxik az érintőképernyő?
Amikr mondja, hogy tapizzam le a robotot, akkor hiába minden, nem reagál.
A billentyűzet műxik, de el vannak csúszva a számok a Pin kód beírásánál.
Ezek után a CWM-be sem tudtam belépni sehogy.
Újra kellett húznom a telót megint gyári szoftverrel.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#5356) kiskaktusz válasza Bici (#5355) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Ha már gyári kernellel bohóckodsz, akkor ne cm rommal próbálkozz, mert azok az naa féle kernellel jobban dolgonak együtt.

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#5357) Bici válasza kiskaktusz (#5356) üzenetére


Bici
félisten

CM-en kívül milyen 2.2 vagy 2.3 alapú Rom-ot javasolsz gyári kernelre?
Barátnőm telóján Abu kernele/rom-ja grafikai hibákat okoz játékokban, és a menüben is néha, és gyakran újraindulgat, fagyogat. Ugyanaz a helyzet az nAa kernelekkel.
Gyári szoftverrel ilyen nincs, de az dög lassú.
Gondoltam valami gyári kerneles 2.2 vagy 2.3-at rakok rá, próba képpen.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#5358) CPT.Pirk válasza Bici (#5357) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Akkor az a telefon valószínűleg egy kicsit hibás.

Egyébként MiniCM7 v21 volt az alap kerneles romok között kb. az utolsó használható.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#5359) Bici válasza CPT.Pirk (#5358) üzenetére


Bici
félisten

Pont ezt szeretném kideríteni, hogy valóban hibás, vagy csak a Rom/kernel nem csípi a telefont (felhasználói szokásokat).
Az is lehetséges, hogy valamelyik program okozza a hibákat. Ezért szeretnék egy kísérleti gyári kernel-es kört másik ROm-mal.
Azért is erre indulok, mert az X8-am is érdekesen viselkedik naa-14-gyel, és bármely Rom-mal, holott a gyári kerneles GingerDX hibátlanul megy.
Ott mondjuk a Nemus Launcher is okozhatta a gondot, mert az el sem indult GingerDX-en, egyből FC-zett. Minden más szoftver azonos volt.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#5360) sony309


sony309
őstag

Sziasztok!

Segítsetek, ha tudtok, légyszíves!

Adott egy Sony e mini tip.-ú telefon, akinek a "gazdáját" (egy kedves "ismerősöm") folyton zaklatja valaki, de nem szól bele!
A telefon nem tud olyat, hogy hívásszűrés vagy hívás letiltás!
Van valami megoldás vagy csak a számcsere?

Ha adtok megoldást, akkor szájbarágós választ várok, láma vagyok ehhez!

Köszönöm

S3x, hifi & rock and roll

(#5361) CPT.Pirk válasza sony309 (#5360) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Azt nem tudom rejtett számnál ez hogy van, de hívások közben ha nem veszed fel, akkor ott a lehetőség fekete listára tenni az illetőt, többet nem fog hívni. Szerintem a gyári 2.1-es androidban is van ilyen.

De ha nem lenne, pl. itt van rá progi a marketben: [link]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#5362) sony309 válasza CPT.Pirk (#5361) üzenetére


sony309
őstag

Köszönöm gyors válaszod! :R

S3x, hifi & rock and roll

(#5363) AcélAgyar


AcélAgyar
tag

Nekem az lenne a kérdésem, hogy a függetlenített telefonon (GSM boltban történt) lehet szoftvert és kernelt cserélni, úgy hogy a kártyafüggetlenség nem vesz el? Vagy egyáltalán nem veszélyezteti a kártyafüggetlenlenséget a ROM és kernel csere?

[ Szerkesztve ]

(#5364) ensolid


ensolid
tag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem.
Van egy Sony Ericsson X10 mini pro telefonom kb 4 éves lehet. A múlt héten veszem ki a zsebemből, hogy megnézzem mennyi az idő, de a telefonon se kép se hang. Azt gondoltam, hogy lemerült és kikapcsolt, de előtte nap lett töltve megpróbáltam bekapcsolni nem reagált elraktam zsebembe gondoltam biztos lemerült csak, de fél óra után éreztem, hogy nagyon felmelegedett a telefon, kivettem az aksiját visszaraktam és hagytam a telefon nem piszkáltam. Hazaértem fölraktam töltőre sikerült bekapcsolni, de csak 5 percet ha ment a telefon utána megint kikapcsolt és csak melegedett. Nem tudom mi lehet a gondja szervizbe még nem vittem el mert van csere telefonom az ilyen esetekre meg nem tudom, hogy a megvizsgálásért mennyit kérhetnek el. Szerintetek az aksival lehet valami gond vagy a telefonban ment valami tönkre?

(#5365) Bici válasza CPT.Pirk (#5358) üzenetére


Bici
félisten

Ezek a stock kerneles sz*rok nem jöttek be. Honnan tudom a módosított Abu Rom-ot letölteni? :U

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#5366) CPT.Pirk válasza Bici (#5365) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A téma összefoglalóban megtalálod mindegyik linket.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#5367) Bici válasza CPT.Pirk (#5366) üzenetére


Bici
félisten

Köszi!

Feltettem.
Eddig két problémával találkoztam azóta:
- néha a billentyűzet kinyitásakor újraindul a telefon
- néha nem kapcsol be a billentyűzet háttérvilágítása

Nem tudom, hogy ez mitől függ, de a gyári rommal nem jött egyik sem. Főleg az első miatt akartam egy kitérőt tenni a gyári kerneles ROM-ok irányába, sajnos sikertelenül.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#5368) eldiablo válasza Bici (#5367) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

A Zárt BL-re való romok gyári kernelesek, ha jól tudom.
A MiniCMPro nekem bevált.

(#5369) Bici válasza eldiablo (#5368) üzenetére


Bici
félisten

Erre gondolsz? [link]

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#5370) CPT.Pirk válasza Bici (#5367) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az újraindulás nem normális, ott valami gáz van. Próbáld meg újra felmásolni a fájlt az sd kártyára és kezd előröl. Sajnos már több embernél előfordult, hogy a telefon nem másolta fel a zip fájlt hiba nélkül.

A billentyűzet világítás meg alapból nem mindig megy, ez egy ismert hiba az ezekre a kernelekre épülő romoknál, de van rá fix, csak fel kell rakni ezt az apk-t: [link] Sajnos nem lehet a rommal együtt feltelepíteni.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#5371) Bici válasza CPT.Pirk (#5370) üzenetére


Bici
félisten

Az újraindulás már egy korábbi Abu kernel+rom párossal is előjött.
Feltételezem, hogy kétszer nem lehet ugyanaz a baja a flmásolt zip-nek, de végülis megpróbálom, hátha. :K

Viszont az előző hsz.-em óta sajna előjött a korábbi grafikai hiba is. widget-eknélés a pou játéknál jön elő ([link]).
Gyári 2.1-gyel nem jön a hiba.

Kezdem azt hinni, hogy több reviziója is van ennek a típusnak, és nem mindegyiket szeretik a főzött kernelek, vagy rom-ok.

Gondolom, ha hibás lenne a készülék, akkor a gyári rommal nem lenne baj, vagy tévedek? :B

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#5372) CPT.Pirk válasza Bici (#5371) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Passz. Senki nem jelzett ilyen gondokat, a POU-t meg én is használtam ezzel a rommal, semmilyen graf. gondja nem volt. Csak megette az aksit, mert mindig ébren tartotta a telefont...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#5373) Bici válasza CPT.Pirk (#5372) üzenetére


Bici
félisten

Az a abj, hogy barátnőm eléggé ragaszkodik ehhez a készülékhez, és nekem kutya-kötelességem tökéletes ROM-ot találni rá. :DDD
Azt hiszem, teszek egy próbát a GingerDX-szel, vagy a MiniCMPro-val, hátha. :U

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#5374) pető bá'


pető bá'
őstag

sziasztok!

aktív használatba került a telefon, és felmerült egy probléma: az ajánlott, módosított rom van rajta.
hosszabb hívások esetén (5 perc) egy idő után a mikrofon vagy a hangszóró adja meg magát, és vagy az egyik vagy a másik fél nem hallja a másikat (esetenként egyik sem). ezután ha újrahívja egymást a két fél, ugyanúgy nem jó a hívás, kb. 1 mp után nem hallják egymást.

gondoltam valami app akadt össze, viszont factory reset után maradt a hiba. hardveres gond lesz, vagy tegyem vissza a 2.1-et?

"... and I hope you have a great day!"

(#5375) kiskaktusz válasza pető bá' (#5374) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Nálam abu rom van cpt pirk romjával és nincs ilyen gondom...

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#5376) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Feltettem a romom aktualizált verzióját. [link]

Kidobtam a Youtube klienst, mert a mostani verziók egyszerűen nem játszanak videót, másnál sem. Valamit elcsesztek a cégnél alaposan. (persze marketből letölthető továbbra is)

Frissült a gapps az aktuális verzióra (google play, google keretrendszer, stb.)

Frissült az AdFree olyan verzióra, ami tudja frissíteni az adatbázisát netről. Az előző már verzió túl régi volt ehhez. Az aktuális AdFree innen tölthető le egyébként: [link]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#5377) vgyuri


vgyuri
őstag

Sziasztok, nagyon ritkán ( aktív használat mellett napi 1x ) elcsúszik 20-50%-kal lefelé a kijelző képe, az érintések helye viszont az eredeti helyükön marad, újraindítás után rendbejön. Nem szoktam szétnyitni a telefont, csak simán előjön a hiba, már több romot is kipróbáltam.

Korábban a szalagkábel hibát írta erre valaki. Ez biztos az lenne? mert akkor kicseréltetem a kábelt.

(#5378) Pali982


Pali982
csendes tag

Sziasztok!
U20i-m van.Egyszer már felraktam egy Cynogen-t a telefonra,de ennek kb.1 éve,azóta használtam,de nem volt túl jó.Lassú volt,a fényképezés vagy működött vagy nem, a videó felvételek 5MP-en csak akkor akadtak ha éppen mozgást vett fel(mindig) és szar volt az egész.Ez eddig így ment,nem volt kedvem és megfelelő tudásom sem hozzá hogy piszkáljam. Most viszont egy egyszerű zseblámpa app miatt egy adw.launcher hibát panaszkodik hogy leállt,próbáljam újra,csak ok-zom és nem tűnik el,a képernyő közepén marad.
1. Hogyan tudom ezt a hibát orvosolni?
2.Létezik-e még erre a régi vasra valami lehetséges android verzió a 2.6-oson kívül ami nem őskövület és megy is rajta elfogadhatóan?
Kérlek segítsetek,mi kell hozzá és melyik kernelt kell rá feltenni!
Köszi előre is!
Pali

(#5379) CPT.Pirk válasza Pali982 (#5378) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Olvasd el a téma összefoglalót, ott mindent megtalálsz egyszerűen leírva. Az ott linkelt romom friss verziója meg itt van 3 hozzászólással ezelőtt.

A 4-es és újabb Androidokhoz nincs elég ram a telefonban.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#5380) pető bá'


pető bá'
őstag

tudom, volt párszor téma: tudtok valami 100%-os boltot, ahonnan biztosan gyári akkut kapok? 1 napot húz ki készenlétben, 3 éves lesz októberben a telefon, ennyit még költenénk rá, második telefonnak jó.. olyan 4-5 ezer körül találtam akkut, de olvastam a régebben linkelt cikket a sok-sok hamisított BST-38-ról.. :F honnan merjek rendelni? vidéki vagyok, pesti meg nagyvárosi boltokba szinte esélytelen, hogy eljutok személyes átvételre, hogy tüzetesen megnézzem a terméket... :(

"... and I hope you have a great day!"

(#5381) Pali982 válasza CPT.Pirk (#5379) üzenetére


Pali982
csendes tag

Köszönöm a segítséged,közben nekiláttam átolvasni a teendőket az összefoglalónál és lenne még egy kérdésem.
Az Unlock-nál a második kérdés,hogy 2.1-es Android van-e a telefonodon,igen v. nem, ott az szerepel,hogy ha nem,tegyél fel egyet. Mindenképp szükséges ez?A te verziódat szeretném kipróbálni, ahhoz előbb vissza kell tennem a 2.1-et?

Köszi a válaszodat előre is!

Üdv.:Pali

(#5382) CPT.Pirk válasza Pali982 (#5381) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen, az alapnak mindenképpen 2.1-es gyári romnak kell lennie. SEUS felrakja hamar.

pető bá': nincs valami vásár arra felétek? Én itt Pécsett már 3-at vettem, mindegyik eredeti. Netes vásárlásra talán a vaterán nézném meg.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#5383) Pali982 válasza CPT.Pirk (#5382) üzenetére


Pali982
csendes tag

Köszönöm!
A 2.1-est sikerült gyorsan felrakni, már megcsináltam a boot loader nyitást,de nem világos hogyan kell a kernelt beflesselni a telefonba.Ami ott van a linknél,az totál zavaros.Ott minden lépésre szükség van?Nincs egy egyértelműbb leírás hozzá?Hm?
Üdv.:Pali

(#5384) CPT.Pirk válasza Pali982 (#5383) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Tulképpen legyen bent sim kártya, aztán ha jól emlékszem kikapcsolt állapotban kellett rádugni a telót a gépre nyomva tartott vissza gombbal, ekkor a flashtool 0.21-ben elérhetővé válik a flash opció, és ott kell a kernelt befleshelni.
Max az okozhat ilyenkor gondot, ha valamiért nem sikerül a windowsnak egyből felrakni a kellő semc drivert, ekkor újra kell próbálkozni.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#5385) Pali982 válasza CPT.Pirk (#5384) üzenetére


Pali982
csendes tag

Közben sikerült a Flash gombra rákattintanom,nagy teljesítményt vett igénybe:)
A kernel bent van,a MiniCM_Abu_V2*.zip fent van az sd kártyán,bekapcsoltam a telót,bejött a recovery menü,itt mit kell választani?Vagy megtalálom ezt valami leírásban?

(#5386) Pali982 válasza Pali982 (#5385) üzenetére


Pali982
csendes tag

Ezek a lehetőségek:
-reboot system now
-apply update from sdcard
wipe data/factory reset
-wipe cache partition
-install zip from sd card(utána millió egyet kérdez)
-backup and restore
-mounts and storage
-advanced
-power off

(#5387) CPT.Pirk válasza Pali982 (#5386) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az install zip-ben van, ott a choose zip from sd card, kiválasztod, majd a yes-t megynomod és kész.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#5388) Pali982 válasza CPT.Pirk (#5387) üzenetére


Pali982
csendes tag

Váó! Működik! Köszi! :)
Nagyon rendes vagy hogy segítettél, egy nagy kő esett le a szívemről,végre működik újra a telóm!:)
Pali

(#5389) Pali982


Pali982
csendes tag

Gyorsan kipróbáltam a videofelvételi lehetőséget és olyan fehér minden mintha atomvillanás történt volna.Ez miért lehet?

(#5390) CPT.Pirk válasza Pali982 (#5389) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem találta el a fényerőt?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#5391) pető bá' válasza CPT.Pirk (#5382) üzenetére


pető bá'
őstag

vásár a legkevesebb.. főleg olyan, ahol akkut találnék :N ha legközelebb látsz egy gyárit, jussak eszedbe! :D

"... and I hope you have a great day!"

(#5392) pető bá' válasza pető bá' (#5391) üzenetére


pető bá'
őstag

bocsi a dupláért, amúgy is haldoklik a fórum..:

Speedshop? van vagy 10 db (pontosan 8-at dob ki) BST-38-as, nekem ez tűnik gyárinak.. hardveraprón is van egy pár (kb. fele áron), nem vagyok túl nagy bizalommal feléjük.. :B :F

szerk: + van csomagolás nélküli gyári, 1k-val olcsóbban.. érdemes azt venni? :F

[ Szerkesztve ]

"... and I hope you have a great day!"

(#5393) beefjeez


beefjeez
senior tag

Sziasztok!
A nővérem telója olyat játszik, hogy a kép bezöldül, és mozog jobbra balra, restart, és okés.
most már restart sem segít, csak világít a képernyő feketén, led nem él custom romban.
Mi lehet a gond?
Egy gyári rom megoldhatja?

(#5394) Pali982 válasza CPT.Pirk (#5390) üzenetére


Pali982
csendes tag

Szia!
Rövid leszek mert késében vagyok.
A munkámhoz nagyon kell a fénykepező része,majd leírom miért.
Nagyon szar,homályos képeket csinál fotó módban,emiatt ma bajban leszek,mert elfelejtettem hogy kelleni fog.Tudsz ajánlani rá jó fotó progit,amivel lehet makrót csinálni?

Üdv.:Pali

(#5395) CPT.Pirk válasza Pali982 (#5394) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igazából még soha nem fényképeztem makrót a telóval pedig már pár éve megvan. :) Viszont most kipróbáltam, ha eltalálja a fókuszt, akkor nincs gond a kép minőségével. Pár centiről simán éles képet lőtt nekem.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#5396) Pali982 válasza CPT.Pirk (#5395) üzenetére


Pali982
csendes tag

Eddig nekem is tű éles képet csinált.Minden héten fotót kell csinálnom az adott héten ledolgozott óráimról és keddenként elküldenem a cégemhez(hosszú,nem lényeg).Ma volt ugye kedd(most már szerda),elfelejtettem hogy hétvégén volt ez a "kis gond" a telómmal és nincs más lehetőségem,csak ha postán feladom az óráimról szóló papírt.Írtam nekik egy emailt,de nem jött válasz,mindegy.
A gond továbbra is meg van.
Azt csinálja,hogy mikor zoom-ol (szerintem ezt az élesség beállítást eddig lassabban csinálta mint most) sikerül egy pill-ra élesre fókuszálni,de tovább szarakszik és akkor készül a kép,mikor már megint jó homályos.Az agyam eldobom.Mi a túróért csinál így?Eddig nem volt semmi baja.
Ugyan ez van a videofelvétellel,az is homályos.Megpróbálok valami fényképező programot keresni,hátha megoldja a bajom.

Köszönöm az eddigi segítségedet,ha valami ötleted lenne,szívesen venném.

Üdv.: Pali

(#5397) Pali982 válasza CPT.Pirk (#5395) üzenetére


Pali982
csendes tag

Sikerült letöltenem egy Camera MX nevű alkalmazást,ott ha tovább nyomom enyhén a fényképező gombot,akkor beáll a legélesebb fókuszra és úgy jó lesz a kép,nem kapkodja úgy el mint a "Kamera" nevű app.Így már sikerült is jó képet csinálnom! :)
Üdv.: Pali

(#5398) beefjeez


beefjeez
senior tag

Sziasztok
A teló először csak nem indult, fekete képernyő, aztán seussal kapott egy gyárit, de azóta sem produkál különösebb életjelet, max a kijelző világít.
Kuka?

(#5399) sqpp válasza beefjeez (#5398) üzenetére


sqpp
őstag

Én a helyedben beküldeném egy szervízbe, hátha :K

(#5400) beefjeez válasza sqpp (#5399) üzenetére


beefjeez
senior tag

Ja, 8 ezret ér kb. ez a borzalom, szervíz több.
De már megoldottam, hála Lasy-nek, mert ebben a topikban választ, meg segítséget még nem igen kaptam, köszönöm a nagy szakértőiteknek is! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.