Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:29:28

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5401) sqpp válasza beefjeez (#5400) üzenetére


sqpp
őstag

Hát nem tudom mi lehetett a gond, de örülök hogy megoldódott!

(#5402) SimonJanos válasza CPT.Pirk (#5258) üzenetére


SimonJanos
aktív tag

Külön szeretem, hogy
- gépelésnél a Sym(bolum)-al rögtön lehet ékezetet írni
- Shift + kurzorral (billentyűzetesen) kijelölni
kérdés: ez a további, 2.1 feletti ROM-oknál is megmarad?)

- a hozzá adott távirányítós headset-el van gyors tekerés előre-hátra:semelyik modern kütyüm (Apple iPhone 4S 64GB; Samsung Note II; Samsung Galaxy Tab 2 7.0; Sony Ericsson Xperia mini pro;) sem tudja ezt: nincs olyan headset(em), még az egyik drága Sony BT sem, pedig rajta vannak a megfelelő gombok, de még a SE mini pro se kezeli ezt a funkciót!!! :(((

Válasz:
Eskü, az utód (mini pro) rosszabb képeket készít mint az X10 mini pro!!!
Én főleg a természetben szeretek fotózni, amikor nagyobb túráknál nem akarok profi gépet cipelni ill. előrántani, ha már az okos' kéznél van, főleg hogy segít a tájékozódásban.
Szóval az Xperia mini pro-val rosszabbak a zöld színek! :F

Túrázáshoz vissza is térek hozzá, van elég okostelóm, a mini pro megy barátnőmnek én meg folytatom a régebben nekiadott X10 mini pro-val... ;]
Végre felteszek a 2.1 :DDD helyett vmi normális ROM-ot, remélem itt majd megtalálom mit érdemes. :K

[ Szerkesztve ]

stuffZ - értékelések stb.: https://prohardver.hu/tag/simonjanos.html

(#5403) sqpp válasza SimonJanos (#5402) üzenetére


sqpp
őstag

Igazából én régebben ezt használtam( Alap kernelhez van, elég gyors, és stabil )
MiniCM7 Pro v21
[link]

Ha ki van nyitva a bootloader, akkor használd ezt. Én is ezt használom jelenleg.
Nagyon stabil, és rendkívül gyors, főleg ha kikapcsolod az animációkat, akkumlátor nekem sokáig bírja vele, pediog nem mostani, és úgy átlagostól többet nyüstölöm.

MiniCM7-2.2.2
[link]

Valamint ugye bár, ennek alapja az Abu Kerneles, amit szintén sokan használnak.
Ehhez sajnos nem tudok most linket adni, mert én sem tudom hol van :F Elnézést :U

(#5404) CPT.Pirk válasza sqpp (#5403) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A MiniCM7 2.2.2 nem aBu alapú.

A 2.2.1-el MiniCM7-re épített aBu romot és kernelt az X8 és a mini pro telókra. Én ezt vittem tovább, elhagyva azt a kegyetlen igénytelen kinézetet, meg kapott pár fontos újdonságot és frissen is van tartva.

A nyáron kiadott 2.2.2-es MiniCM7 semmi érdemi újdonságot nem tartalmaz, csak ennyit:

### MiniCM7-2.2.2
* 2.6.32 nAa kernel support

SimonJanos:

- gépelésnél a Sym(bolum)-al rögtön lehet ékezetet írni
- Shift + kurzorral (billentyűzetesen) kijelölni
kérdés: ez a további, 2.1 feletti ROM-oknál is megmarad?)

Igen, ezek mennek 2.3 alatt is pont ugyanígy. Amúgy túrázni én is szoktam, de oda inkább egy normális fényképezőt vinnék, egy "bridge" kategóriás gépet, az még nem túl nagy és nem is drága, de jó képeket csinál. Pl. az opensource firmwarrel felokosítható Canon gépeket tudom ajánlani, pl. lehet velük rawba is fényképezni.

Tudom ajánlani a romomat a téma összefoglalóban, a friss verzióját meg linkeltem itt pár hozzászólással lejjebb.

szerk: itt van: [link] csak még lusta voltam frissíttetni a téma összefoglalót. :)

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#5405) sqpp válasza CPT.Pirk (#5404) üzenetére


sqpp
őstag

Fordítva gondoltam, elnézést kérek, látszik hogy már este van :D
Egyébként az alap téma nekem se tetszik, ezért is használom az eredeti Gingerbread-est
Az nekem épp elég volt, ugyan is most az a kernel van rajta :D

Egyébként jó lenne megtanilni ROMolni, nagyon szívesen csinálnék ROMokat, frissítéseket az x10 Mini Pro-hoz csak hát nem tudom igazából hogyan is kell.. azt tudom hogy nem árt hozzá egy linux rendszer

[ Szerkesztve ]

(#5406) CPT.Pirk válasza sqpp (#5405) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Melyik kernellel megy?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#5407) CPT.Pirk válasza sqpp (#5405) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ne akarj forrásból romot csinálni, az egy elég rosszul dokumentált dolog, hát még a kernel fordítás. Amúgy a logouton találsz erről cikkekt.

Sokkal egyszerűbb egy már kész és bevált romot átalakítani az igényeid szerint, az csak egy szignált zip fájl.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#5408) sqpp válasza CPT.Pirk (#5406) üzenetére


sqpp
őstag

[link]
2.6.32.61-nAa-06

Nekem tökéletes, és ez támogatja a JB-t is, bár az elég döcögve futott, mert hát ugyebár kevés a memória is a telefonban..

Gondolkoztam hogy neki állok, de kellene már egy jó kis gép, amin tudok normálisan, megfelelő sebesség mellett dolgozni. Mert ez a gép nem nagy erőmű, nem még ha VirtualBox-ot futtatnék Ubuntuval, esetleg Debiannal..

(#5409) SimonJanos


SimonJanos
aktív tag

Köszi mindenkinek! :R

CPT.Pirk:
Túrázás / fényképezés: nem fogok már plusz f.k.gépet venni, elég jó képeket csinálnak a 'mobilok napfényben, ha nem kifejezetten fotózni megyek, akkor elég az. Főleg ha mászni is akarok, stb. Olyankor tényleg elég egy minél könnyebb háti...
Hétvégén is így mentem, de most még a nálam-alap navigációt szolgáló P1i + GPS vevő mellett Note II, iPhone 4S - képekre talán a legjobb de az új iOS 7-el iszonyat gyenge az üzemidő!
Amúgy nem értem hogy az Xperia mini pro-m miért csinál annyival szrbb képeket, hiszen az iPhone-ban is Sony kamera van...

[ Szerkesztve ]

stuffZ - értékelések stb.: https://prohardver.hu/tag/simonjanos.html

(#5410) sqpp válasza SimonJanos (#5409) üzenetére


sqpp
őstag

Ez nem csak attól függ hogy Sony vagy nem Sony, hanem pl. magától a szoftvertől, de sok más tényező befolyásolja még a minőséget.

(#5411) SimonJanos válasza sqpp (#5410) üzenetére


SimonJanos
aktív tag

Tudom, pl. eleve ha a lencse műanyag, stb.,
de akkor sem értem, miért nem fáj a Sony/E-nak hogy a saját kamerájuk a saját készülékükbe rosszabbul teljesít, sőt, kifejezetten randán - a zöld színek pl. alapból szoftveres problémák (is)...
Xperia mini pro-ra volt Cybershot modul, de nem főztem annyira a rom-ot. Az legújabb Sony-kat meg nem próbáltam ki. Egy-két modell szebben teljesített, pl. Arc, P, de még mindig nem volt meggyőző.

[ Szerkesztve ]

stuffZ - értékelések stb.: https://prohardver.hu/tag/simonjanos.html

(#5412) sqpp válasza SimonJanos (#5411) üzenetére


sqpp
őstag

Na most újat mondtál ezzel a cybershot modullal, lehet utánanézek neki. :R

Ez csak mini pro-ra van nem x10 mini pro-ra :/

[ Szerkesztve ]

(#5413) SimonJanos válasza sqpp (#5412) üzenetére


SimonJanos
aktív tag

Azt írtam amire van. :U

stuffZ - értékelések stb.: https://prohardver.hu/tag/simonjanos.html

(#5414) sqpp válasza SimonJanos (#5413) üzenetére


sqpp
őstag

Tudom, csak reméltem hogy véletlenül hagytad ki az x10-et :(

(#5415) Sir John


Sir John
tag

Üdv urak!

Felraktam a leírás alapján a MiniCM-et. (x10 mini pro u20)
Az induláskor MiniCM felirat villog ... majd nem történik semmi... csak villog a világ végéig.

Valaki tudja, hogy mi lehet ez?

De jegyezd meg jól, míg a Föld kerek, mindig lesznek jumperek ...

(#5416) sqpp válasza Sir John (#5415) üzenetére


sqpp
őstag

Ha leírnád pontosan mit csináltál, akkor segíteni tudnánk :)

melyik verziót töltötted le? minicm7 pro ? vagy minicm7 2.2.2?
(root megvolt?)
(cwm recovery?)
esetleg ha a minicm7 -et raktad fel, melyik kernel flashelted?
ezek elengedhetetlenek hozzá

[ Szerkesztve ]

(#5417) Sir John válasza sqpp (#5416) üzenetére


Sir John
tag

Szia SQPP!

Időközben próbáltam mást, mert ez nem akar menni...
Az új felállás a következő:

Bootloader nyitva
majd ROM: U20_2.6.32.60-nAa-05.ftf
Aztán a MiniCM7 2.2.2

Ezzel elindul, DE Nincs hálózat!! Mármint nem lát egyetlen szolgáltatót sem... és NINCS WIFI sem :O

UPDATE: kamera sincs.

Köszi és üdv: Sir

[ Szerkesztve ]

De jegyezd meg jól, míg a Föld kerek, mindig lesznek jumperek ...

(#5418) sqpp válasza Sir John (#5417) üzenetére


sqpp
őstag

Ez érdekes, nekem kernelből az egyel újabb van fent 06-os.. de azzal van minden
Esetleg leírhatom hogy nekem mi van fent, és hogyan csinálhaltam hátha úgy rendben lesz.
Egyébként próbálj meg CWM-ben egy factory resetet, az mindenképp megér egy próbálkozást

[ Szerkesztve ]

(#5419) CPT.Pirk válasza Sir John (#5417) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Másold fel újra a romot az sd kártyára és rakd fel újra fact. reset után, valószínűleg jó lesz. Ez a telefon ilyen... :)

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#5420) Sir John válasza CPT.Pirk (#5419) üzenetére


Sir John
tag

Kedves sqpp és CPT.Pirk!

Köszi, hogy foglalkoztatok velem! :R

Sajnos tényleg nincs értelmes magyarázat rá, hogy mikor működik egy rom és kernel együtt és mikor nem.
Egymás után többször felraktam egyiket a másik után és néha jó, néha nem! :)

Vége az lett, hogy Lasy kolléga kisegített a bajból és profi módon orvosolta az összes gondomat!
Ezúton is köszönöm neki! :R

Azt kell mondjam, hogy kezdem megszeretni ezen apró SE mini készülékeket. (u20,sk17, st15i) :C

De jegyezd meg jól, míg a Föld kerek, mindig lesznek jumperek ...

(#5421) sqpp válasza Sir John (#5420) üzenetére


sqpp
őstag

Örülünk hogy segíthettünk! :K

(#5422) domojko


domojko
senior tag

Valaki legyen szives segítsen. Az összefoglaloban leírtak szerint próbálom nyitni a bootloadert de a jóistennek sem akar sikerülni. SUS fenn van, 2.1 fenn van, memória kártyát kivettem, sim benne a telefonba, de csak homokórázik a program, meg nem válaszol.

(#5423) CPT.Pirk válasza domojko (#5422) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ne vedd ki a memória kártyát. Láttam olyan X8-at, ami a gyári 2.1-el be sem indult memória kártya nélkül.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#5424) domojko válasza CPT.Pirk (#5423) üzenetére


domojko
senior tag

Esetleg az általad készített abu romot a gyári kernelre fel tudom rakni?

(#5425) CPT.Pirk válasza domojko (#5424) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem, arra nincs mód. Melyik programmal próbáltad a bl. nyitást?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#5426) domojko válasza CPT.Pirk (#5425) üzenetére


domojko
senior tag

Bootloader unlock tool, created by Mayazcherquoi

Root is kellene hozzá? Mert nincs rootolva. Igazából azzal is gondom van.

[ Szerkesztve ]

(#5427) CPT.Pirk válasza domojko (#5426) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Rootolni nem kell, a SEUS programot futtasd le, hogy nincs-e frissítése a gyári 2.1-nek, abból kell a legfrissebb verzió.

A bl. nyitást nem próbáltad a leírásban is szereplő S1Tool progival? Emlékeim szerint én azzal csináltam, mert a másik nálam sem ment.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#5428) domojko válasza CPT.Pirk (#5427) üzenetére


domojko
senior tag

Persze, SUS-al kezdtem az egészet. Már 2x is újraraktam vele.
De probáltam azzal is de nem lépett tovább. Mennyi idő alatt kellene megcsinálnia?

[ Szerkesztve ]

(#5429) sqpp válasza domojko (#5428) üzenetére


sqpp
őstag

Szólok, hogy nézd meg az X8 gyártási számát, mert én úgy nyírtam ki a telót, hogy a gyártási sorszám túl "új' volt emiatt, azt már fel sem oldhattam volna,csak én azt nem figyeltem, és most van egy halott x8-am.. alkatrésznek jó.

(#5430) domojko válasza sqpp (#5429) üzenetére


domojko
senior tag

X10 mini pro :)

CPT.Pirk: A fizikai gombsort rá lehet venni valahogy hogy ékezetes batűt írjon?

Ja sikerül a bootloader nyitása is meg felraktam az abu romodat.
Az én laptopom szopatott, a nejem laptopján mindjárt elsöre sikerült a nyitás is. Az első progival amit probáltam.

[ Szerkesztve ]

(#5431) sqpp válasza domojko (#5430) üzenetére


sqpp
őstag

Válts alaptérelmezett bevitel-re és ha nyomsz sym-et hosszan + magánhangzót többször akkor működnie kell

(#5432) domojko válasza sqpp (#5431) üzenetére


domojko
senior tag

Az android is be volt pipálva, onnan kivettem, így már jó. :R :R

(#5433) CPT.Pirk válasza sqpp (#5429) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mini pro esetén is így van ez? Még nem láttam nyithatatlan x10 mini pro-t és az erről szóló logoutos cikkben sem volt.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#5434) domojko


domojko
senior tag

Mi az optimális cpu órajel amit stabilan bír és nem megy az akku rovására?

(#5435) CPT.Pirk válasza domojko (#5434) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Telefon függő, de kb 650-700MHz, itt még fürgébb lesz de nem fogyaszt sokkal többet.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#5436) sqpp válasza CPT.Pirk (#5433) üzenetére


sqpp
őstag

Mármint mire gondolsz ezzel?
Én X8-nál voltam így, csak azt hittem először arról volt szó. Azért is lestem, mert ez ugyebár x10 mini pro topik. x10 mini pro-ból kettő darabot is sikerült kinyitnom, azzal sose volt gond, sőt még talán x8-ast is nyitottam ki, de abban nem vagyok biztos, azt tudom hogy a legutóbbi x8-as az gallyra ment, mert nem figyeltem

(#5437) CPT.Pirk válasza sqpp (#5436) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Csak arra gondoltam, hogy ez a nem nyitható BL érvényes-e x10 mini pro-ra is, mert nem tudok róla. X8 esetén én is tudom h. van ilyen, párat már nyitottam azok közül is, de azok mind a határidő előttiek voltak.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#5438) sqpp válasza CPT.Pirk (#5437) üzenetére


sqpp
őstag

Én ilyenről nem hallottam, egyedül x8-nál, ott is ugye csak a későbbieknél.. Kár tényleg, jó lett volna életre kelteni ezt az X8-ast, csak elvileg ehhez már alaplap csere kell, mert már a SEUS se ismeri fel.

(#5439) greenity


greenity
aktív tag

Sziasztok!

Milyen romot ajánlotok az x10 mini pro újrarakásához?
Most 2.3.7-es droid van rajta, de nagyon nem úgy működik, ahogy kéne....

"Egy mosolynál jobb a több"

(#5440) -Valinas- válasza greenity (#5439) üzenetére


-Valinas-
senior tag

Erre én is kiváncsi vagyok, érdemes JB-t felrakni? Valami nagyon light GB kéne, amivel nincs gond...

(#5441) CPT.Pirk válasza -Valinas- (#5440) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nincs elég memóriája a telefonnak 4.0+ romok értelmes futtatásához. Egyébiránt nézzétek meg a téma összefoglalót.

*a romom linkje még régi a leírásban, ha megtetszik, akkor itt a friss [link], majd otthonról frissítem az összefoglalót.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#5442) misi67 válasza Narancs (#5279) üzenetére


misi67
csendes tag

http://goo.im/devs/nAa/kernels/2.6.32/jb/robyn/E10_2.6.32.60-nAa-05.ftf
ezt rakd fel, ha még aktuális.

(#5443) sqpp válasza Narancs (#5279) üzenetére


sqpp
őstag

Bocsi, hogy közbe zavarok, nem kell felraknia az előzőt, nézz szét a téma vége felé, én is megkérdeztem mi a gond, átkell írni egy sort az egyik fájlban, és működni fog az új kernel is :)

(#5444) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

No gyerekek, az történt, hogy eladtam a telót és váltottam ennek az utódára, az SK17i Mini Pro-ra. Mit ne mondjak, kapott egy 3.4-es kernelt meg egy 4.3.1-es droidot, igazi ugrás felfelé a kis X10 mini pro után, méltó utóda lett, tudom ajánlani nektek is.

Ez viszont azt is jelenti, hogy már nem fogom tovább frissíteni a romomat, aki szeretné, nyugodtan csinálhatja tovább, segíteni is tudok benne.

Valamint megmaradt 3 eredeti BST-38 akksim amiket a Pécsi vásárban vásároltam össze. Akit érdekel, írjon. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#5445) pető bá' válasza CPT.Pirk (#5444) üzenetére


pető bá'
őstag

jókor mondod az akksit.. már megvan a Speedshop-tól.. :(( :D
az utód pedig valóban méltó utód, használd legalább olyan sokáig, mint az elődjét ;)

"... and I hope you have a great day!"

(#5446) vgyuri válasza CPT.Pirk (#5444) üzenetére


vgyuri
őstag

Sajnálom, hogy eladtad a telefont. :( Engem érdekelne, hogy hogyan készül el egy rom, mi újat és honnan lehet beleraknakni. Tudnál küldeni egy linket, hogy hogyan kellene belevágni? Köszönöm az eddigi munkádat, sokat tettél a telefonért és a gazdijaikért. :)

(#5447) sqpp válasza CPT.Pirk (#5444) üzenetére


sqpp
őstag

Én boldog tulaja vagyok egy x10 mini pro-nak, ha le is váltom a régit tuti nem adom el :)

Szóval, ha gondolod írd le hogyan kell kernel-t vagy romot compile-olni, szívesen segítek itt mindenkinek, és készítek esetleg romokat hozzá, és persze frissítem bármely problémák esetén.

(#5448) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Köszi! Igazából a telót beszámolták, szóval technikailag nem adtam el. :)

Az az igazság, hogy kernel és romot én sem fordítottam, rommal próbálkoztam, de a CM-es leírások egyrészt igen Ubuntu központúak voltak, másrészt elég foghíjasak, így végül nem jött össze, pedig jó lenne pár default értéket megváltoztatni a CMParts-ban.

Amit én csináltam az az, hogy fogtam aBu romját és kernelét, aztán a romot alakítottam tovább. Volt benne kis pucolás, találtunk megoldást az y-z problémára, kapott normális témát, stb.

2.3-as romra már nem készül új Aderno lib, így 3D téren elértük a csúcsot, a kernellel az üzemidő is 1 hetet eléri, igazából szerintem nincs már miért forrásból építkezni, elég kicsit módosítani a zip fájlon.

A rom legutolsó verziója bekerült most az összefoglalóban linkelt hsz-be.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#5449) sqpp válasza CPT.Pirk (#5448) üzenetére


sqpp
őstag

Jaja, nekem végül is mindegy mert tudok Ubuntu-t( ami ugye Debian alapú) rakni gépre, szóval bármikor megoldható.
Ha gondolod írj leírást, tippeket pü-ben, és akkor neki állok az egésznek.

(#5450) Flayer válasza sqpp (#5449) üzenetére


Flayer
senior tag

Sziasztok!

Anyukám gyárilag független x10 minijének BL akarom kinyitni!
Elolvastam az első hozzászólást de ezt a progit működő linkel már nem találtam!
http://data.hu/get/4344213/X8minimini_pro_bootloader_unlock.zip
Ha lehetne valaki tud jól működő linket küldeni az jó lenne + az lenne a kérdésem a nyitott a BL akkor melyik romot és kernelt érdemes felrakni!?
Válaszokat előre is köszönöm! :R

Ne lépj a Fűre inkább szívd el!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.