Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:29:28

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5301) Wasquez válasza CPT.Pirk (#5297) üzenetére


Wasquez
senior tag

Ja igen, azt szeretném kérni, hogy ha van energiád rá, akkor a rom-ban lévő alkalmazásokról pár szavas összefoglalót, hogy miért kellenek nekünk?
Van pár dolog, amiről igazán nem tudom, hogy minek van fenn, milyen pluszt nyújt, vagy egyáltalán micsoda?

PC

(#5302) CPT.Pirk válasza Wasquez (#5301) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Fordítsuk meg, mi az, ami nem tiszta? Ma nem vagyok túl friss az ilyesmihez. :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#5303) Wasquez válasza CPT.Pirk (#5302) üzenetére


Wasquez
senior tag

Dev tools, spare parts, es task manager, zeam launcher, terminal emulator, témaválasztó.
Nagyjából képben vagyok, hogy mik ezek, csak a miértek érdekelnének, hogy mi az amit az alap romból nem tudok elintézni?

PC

(#5304) CPT.Pirk válasza Wasquez (#5303) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A dev tools és a spare parts a CyanogenMod cuccai, de csak advanced userek számára lehetnek érdekesek. A Zeam launcher maga az alap launcher, az váltotta le a régi ADW-t. Kicsi és gyors.

Terminal emulator az tulajdonképpen a Linux Bash termináljának egy minimalista verziója, arra jó, hogy a fájlrendszerben tudj hekkelni, menet közben. Nyilván ez annak érdekes, aki használt már terminált Linuxon és hekkelné a rendszert.

Témaválasztó meg az ami a neve, ott tudod kiválasztani a telefon témáját. Ez google cucc.

Az ES task m. meg egy widgetet tartalmaz, amit ha kiteszel az asztalra, könnyen be tudod vele zárni a fölöslegesen futó progikat.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#5305) Wasquez válasza CPT.Pirk (#5304) üzenetére


Wasquez
senior tag

Ez a zemlauncher nem fut alapból ugye, hanem az ADW, vagy azt már én tettem rá vajon?

Mit változtattál a ROM-on, felkerült már?

[ Szerkesztve ]

PC

(#5306) CPT.Pirk válasza Wasquez (#5305) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az ADW-t már régen kidobtam, mert egy bugos cucc volt ami nem is frissült. Állandóan hidolta a gombokat. Szóval ha nálad ADW van, akkor azt te tetted fel.

Egyébként azt hiszem mégsem csinálok most friss verziót, pl. a friss gapps-al vannak gondok, meg az aktuális Youtube verizó sem tehető be a telepítőbe, plusz a PÁNIfájdalom kolléga által linkelt billentyűzet világítás fix sem tehető be, így nem sok értelme lenne jelenleg.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#5307) Wasquez válasza CPT.Pirk (#5306) üzenetére


Wasquez
senior tag

A zemlauncherben nincs ez a négysarkos felület, meg a felső gyorsmenü!?

PC

(#5308) CPT.Pirk válasza Wasquez (#5307) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nincs, a 4 sarkos menüt eddig csak a gyári SE romban láttam, amennyire tudom más launcher nem utánozta le.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#5309) Wasquez válasza CPT.Pirk (#5308) üzenetére


Wasquez
senior tag

Most nézegetem, és nem értem, nálam a négysarkos van, azt hittem, az az ADW!?

PC

(#5310) CPT.Pirk válasza Wasquez (#5309) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ha ez az én romom, akkor csak olyan launcher lehet, amit te raktál fel. Nézd meg az appjaid listáját a google playben.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#5311) Wasquez válasza CPT.Pirk (#5310) üzenetére


Wasquez
senior tag

Nem találom, a titaniumbackupban van a se főoldala, ez lehet akkor a főképernyő.
A ROM változott valamit, kb fél éve töltöttem le!?

Ez az aplista hogyan kerül oda fel, csak ami a marketről lett letöltve, azok vannak fent?

[ Szerkesztve ]

PC

(#5312) Wasquez


Wasquez
senior tag

Most nézem, hogy nekem ez van fent jelenleg: MiniCM7Pro_V21.zip
Véletlenül valahogyan ezt raktam vissza pár hónapja, lehet, hogy ezért szívok!

PC

(#5313) CPT.Pirk válasza Wasquez (#5312) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jepp, azt a romot még valamikor 2011-ben abbahagyták, pont mikor kezdett jó lenni... Az egyébként egy alap kernelre épülő rom.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#5314) Wasquez válasza CPT.Pirk (#5313) üzenetére


Wasquez
senior tag

Igen, ez volt a tied előtt, és utána cseréltem kernelt, csak véletlenül ezt tettem vissza egy újra rakásnál!

PC

(#5315) Wasquez


Wasquez
senior tag

Hát nem tudom, mi a szar van ezzel a telefonnal, csak szívja az aksit, melegszik, 122MHz-n megy a processzor, egyszer csak nekilódul, és utána nem akarja abbahagyni!?

PC

(#5316) Wasquez


Wasquez
senior tag

A recoveryben miket kell megcsinálnom, hogy teljesen alapról kezdjen a telefon, mert a rom telepítés nem volt elég, maradt a hiba!?

PC

(#5317) CPT.Pirk válasza Wasquez (#5316) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Wipeolni kell a cache-t és a data-t is.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#5318) vgyuri válasza Wasquez (#5315) üzenetére


vgyuri
őstag

GSam battery is megmutatja az akku szívókat: bal alsó sarok porszívó ikon - értékelők használati ideje, ébresztések száma, ébrentartás ideje...

(#5319) Wasquez


Wasquez
senior tag

A gmail fiók szinkronizálását ki lehet kapcsolni a fiók törlése nélkül?
Nekem az a gyanúm, hogy valamelyik google szolgáltatás sunyiskodik a háttérben, vagy hely információ, vagy valamilyen szinkronizálási funkció van a háttérben.

Megcsináltam a wipe mindkét verziót, de érdekes módon a gmail fiók megmaradt!?

PC

(#5320) CPT.Pirk válasza Wasquez (#5319) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Azzal a rommal még a 3-as CWM-ben csináltad ezeket az alap kernel mellett?

Amúgy az egyik romban az szívatott meg, hogy a naptár progi folyton elindult és a háttérben a google mapst is felrángatta. Ott a naptár szinkronizálás lekapcsolása volt a megoldás. Vagyis én brutális voltam, töröltem a naptár appot a francba. :)

Persze rendes romnál ilyesmi nem fordul elő.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#5321) Wasquez válasza CPT.Pirk (#5320) üzenetére


Wasquez
senior tag

Na a teljes menetrend az volt, hogy felraktam a gyári kernelre ezt MiniCM7Pro_V21.zip.
Majd kb fél év után botloader nyitás, és szerintem megint ezt sikerült feltennem, vagy egy rom újrarakás után került rá véletlenül.
Mindent az itteni leírás alapján csináltam, kivéve, hogy rossz romot raktam rá.
Most felraktam a te rom-odat, de ezzel most nincs rootjogosultság, az normális?

A térképet nekem is állandóan elindítgatta, ezért leszedtem, most meg a gmail szívja az aksit, de nem tudom, miért csinálja minden nap, most láttam, hogy szedegeti le a leveleket a szerverről vagy két órája, mert 8GB van a mappában.

Ja igen cwm 5.0.2.7 van.

[ Szerkesztve ]

PC

(#5322) CPT.Pirk válasza Wasquez (#5321) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A V21-hez még a 3-as CWM volt, valszeg azért akadtak gondjaid vele.

Ha az én romomat raktad fel, akkor valamit elnéztél, ugyanis természetesen rootolt rom, mint a többi.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#5323) Wasquez válasza CPT.Pirk (#5322) üzenetére


Wasquez
senior tag

Nem cwm 3-at tettem fel, írtam, hogy a leírásod alapján tettem fel, tehát cwm5 van rajta, csak utána nem jó romot tettem fel!

Szerintem megvan a ludas, ez a szemét gmail pörög folyamatosan, és nem értem, hogy ha kiveszem a háttéradatokat, akkor nem megy a play sem, hiába próbálom leállítani a szinkronizálást, csak csinálja, a fiókot meg nem lehet kitörölni, csak hozzáadni!

Apropo a titanium backupal is volna kérdésem!
Mit kell menteni, hogy az üzeneteim megmaradjanak, mert egy ilyenre utaló üzenetek 2.3.7 van a programok között, de ez nem rakja vissza az üzeneteimet.

Egy rakás alap program, tárcsázó, névjegyek, beállítások meg duplán vannak benne, csak más ikonnal, miért????

PC

(#5324) Wasquez


Wasquez
senior tag

Hoppá, leugrott a gmail is róla, szinkronizál, ha akarom, ha nem, fél nap alatt legyalulta a mobilnet adatkeretet!
Miért ennyire szarok ezek a programok, ez nevetséges.

A wifi hotspot is egyszer működik, másnap meg folyamatosan dobálja a hálózatot!

PC

(#5325) CPT.Pirk válasza Wasquez (#5323) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Arra utaltam, hogy a V21-hez a CWM3 kellett, nem az 5-ös CWM. Ezért tapasztalhattál problémákat a wipe terén.

Az sms-ek backupjára azt hiszem az sdbackup progi is alkalmas, de sosem foglalkoztam vele, az emailek meg a kontaktok a gmailben vannak.

A dupla ikonos dolog meg nem tudom mi. Már ott elvesztettem a fonalat, mikor kérdezted a rootot.

Amennyi furcsa dolgot tapasztalsz, én tolnék egy SEUS-os visszaállítást a telón, majd kezdeném előről a kernel felrakással. A BL. nem záródik vissza a seustól.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#5326) vgyuri válasza Wasquez (#5324) üzenetére


vgyuri
őstag

Dupla ikonok: nem keveredik most a két rom system könyvtára? Seus-sal volna jó tényleg kezdened.

Ha meglesz a root-od, akkor Android Firewall-t rakd fel, és mobilnetre csak a fontos dolgokat engedd ki.

Sms backup+ : gmail-re menti külön címke alá az üzeneteidet.

[ Szerkesztve ]

(#5327) latis666


latis666
aktív tag

Tudna esetleg valaki tippet adni. Ismerősömnek ilyen telefonja van nem ics van rajta hanem 2.3.6 ha jól tippelek. Gingerbread az biztos. Majd egy éve megvan neki a telefon beállitotta a gmail fiókot. Most azt mondja nem tudja használni a telefont mert nem emlékszik a jelszavára. Csináltunk neki másik gmail accountot de a market (mert az van neki még) nem akar az uj accountra áttérni. Sajnos 120 km ről probálok neki elmondás alapján segiteni és nekem ics van a telefonomon azért kérdezlek benneteket hátha valaki járt pont igy. Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

(#5328) CPT.Pirk válasza latis666 (#5327) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Beállítások -> adatvédelem -> gyári adatok visszaállítása.
Ekkor újraindulás után a telefon úgy fog viselkedni, mintha akkor kapcsolná be először, így be tud majd lépni az új google fiókjába. Persze a névjegyeket, stb. a régi fiókjában bukja, szóval aki fontos, annak írja ki a számát...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#5329) AcélAgyar


AcélAgyar
tag

Üdv mindenkinek!

Egyszerű kérdésem lenne: hogyan lehet rootolni a telót? Az összefoglalóban lévő link nem működik. :F

(#5330) Wasquez válasza AcélAgyar (#5329) üzenetére


Wasquez
senior tag

http://dyra.eu/hu/mobiltelefon/sony-ericsson-xperia-x10-mini-pro-rootolasa-211a06-os-buildszamnal

Super one click letöltése:

http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=778098&d=1320906597

PC

(#5331) Wasquez válasza vgyuri (#5326) üzenetére


Wasquez
senior tag

Köszi az ötleteket, akkor nekilátok, az elejétől az egésznek!

PC

(#5332) latis666 válasza CPT.Pirk (#5328) üzenetére


latis666
aktív tag

Köszönöm a választ én is ezt mondtam de megkaptam hogy én folyton törölni akarok mindent. Tehát a két account közül választani nem tud senki. Nem baj akkor meggyőzöm a törlésről. :)

(#5333) Wasquez


Wasquez
senior tag

Valahol már kérdeztem, de nem találom a választ!
Ha asztali gépre dugom a telefont, amin van adsl, akkor a telefonon mit kell beállítani, hogy tudja a gép netjét használni?
Vagy ez nem megy?

PC

(#5334) umbibumbi1


umbibumbi1
tag

sziasztok.segítsetek légyszi.nekem eléggé új pálya a SE.a kérdésem az lenne,h feltettem a SE style 1.1 (2.3.7) romot,el is indul,de nincs sem market sem a wifit nem használja,csak csatlakozik.mi lehet a gond illetve a megoldás?
a romnál írták,h rom cwm-ből és utána hotfix,de nem találtam sehol hotfixet...ilyenkor mi van?
valamint ehhez külön kellene leszedni gappsot?csak mert egyes elemei benne vannak...

ha tudnátok linkelni azért hálás lennék illetve ha tudtok ajánlani király romot ami gyors is és problémamentes azt is megköszönném:)))

sziasztok

(#5335) eldiablo


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok!

Szertettem egy ilyen pici masinára, de sajnos, nem nyitható a bootloadere.
Milyen ROMot tudok feltenni rá? Pontosabban, milyet érdemes? CM7.1-et zárt BL-re felmegy?
Tuningra így van lehetőség?
Bocsi a noobkodásért, zárt BL-el még nem volt dolgom. :B

(#5336) Wasquez válasza eldiablo (#5335) üzenetére


Wasquez
senior tag

Ez gyári kernelre van: MiniCM7Pro_V21.zip.

PC

(#5337) PAINfájdalom válasza umbibumbi1 (#5334) üzenetére


PAINfájdalom
aktív tag

ami az összefoglalóban van, az egy kíváló ROM

(#5335) eldiablo
Felmegy, de nem lesz olyan jó a ROM és nem lehet húzni a procit

Road- Az Isten állatkertje http://www.youtube.com/watch?v=Yh6SR7BV5Y8

(#5338) umbibumbi1 válasza PAINfájdalom (#5337) üzenetére


umbibumbi1
tag

hello.köszi,azt már próbáltam legelőször,de szerintem erre a pici telefonra nem való a sokikonos megoldás.elveszíti a varázsát az egész.
meg amúgy is az első próbálkozásaim egyike volt (azóta sokat tapasztalódtam) és nem sikerült felrakni,de másik sokikonosból kiindulva....asszem kihagyom.pont ezért tetszett az alap skin.
viszont azóta felimádkoztam vmi miniarc NxT6-ot...egészen pofás:)

(#5339) eldiablo


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Felizzítottam a MiniCM7Pro-t, eddig szépen muzsikál.
Nektek mennyi összes memóriát jelez a készülék? Nekem összesre 175MB-ot ír, amiből 50-90Mb szokott szabad lenni. Elméletileg csak 128Mb a RAM memória, igaz? Nincs Swap megadva a kártyán, tehát az sem lehet.

(#5340) Wasquez válasza umbibumbi1 (#5338) üzenetére


Wasquez
senior tag

Kinek mi, nekem például a sebesség fontosabb, minta trendi animáció.
Nekem tökéletesen beválik a sok ikonos felület.
Egyébként a felrakásnál, van, hogy csak mindkét wipe menü után indul el, ebbe lehet beleakadni.

PC

(#5341) Wasquez válasza CPT.Pirk (#5325) üzenetére


Wasquez
senior tag

Megfogadtam a tanácsodat, újra raktam a kerneltől, meglátjuk, hogy mire jutottam így!

A ROM verziót hol tudom megnézni, hogy melyik van fennegy másik terlefonon?

PC

(#5342) CPT.Pirk válasza Wasquez (#5341) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A "telefonról" menüben szokott lenni ezzel, meg a kernel verzióval kapcsolatos infó.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#5343) Wasquez válasza CPT.Pirk (#5342) üzenetére


Wasquez
senior tag

Igen, ezt tudom, csak melyik sor, és mondjuk mit keressek a te romod és a v21 közti megkülönböztetés végett?

PC

(#5344) CPT.Pirk válasza Wasquez (#5343) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az enyémnél az áll ott, hogy:
Mod
MiniCM7-ABuild v002

Ezt a sort nem módosítottam abu romjában.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#5345) Wasquez válasza CPT.Pirk (#5344) üzenetére


Wasquez
senior tag

Köszi!

PC

(#5346) aXXon


aXXon
senior tag

Sziasztok!

Full sötét topa láma vagyok a témához, az első hozzászólást átfutottam, de nem találtam választ a kérdésemre....

Szóval adott egy X10 Mini Pro. A sim kártya benne, üzemszerű működésre félig meddig képes. A kijelző és az érintő lezúzva, így a kijelzőn gyakorlatilag zérót látok és az érintő is gyakorlatilag használhatatlan. Rootolva legjobb tudomásom szerint nincs a telefon, szűz és érintetlen a szoftvere (bár ezt csak tippelem)

A kérdés : mi az a program (PC), amivel az adott körülmények között letudnám menteni a telefonszámokat, üziket, stb?

Mégegyszer mondom, nem értek hozzá, lehet valami kézenfekvő megoldása van, de mindenképpen a saját sötétségem miatt egy kicsit szájbarágósabb választ várnék attól, aki tud és szeretne is nekem segíteni.

Előre is köszönöm.

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#5347) CPT.Pirk válasza aXXon (#5346) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A telefonszámokat a telefonhoz kapcsolt google fiókból ki tudod szedni, ha nem csak a sim kártyán voltak tárolva.
Egyéb út szerintem nincs. Talán a pc companion progival valamit lehet csinálni, de hogy érintő nélkül mit lehet kezdeni, azt nem tudom.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#5348) AcélAgyar válasza Wasquez (#5330) üzenetére


AcélAgyar
tag

Köszi szépen!

Egyébként én csak a Super one click 1.7 verziójával tudtam rootolni, az újabbal valamiért nem ment. Ez hasznos infó lehet azoknak, akik mostanában szeretnének rootolni. :)

(#5349) umbibumbi1


umbibumbi1
tag

sziasztok.elég nagy gondom akadt,mert asszem sikerült téglát csinálni a telóból.
a lényeg,h a SEUS-sal alap rom visszatéve,de főzöttet akartam rátenni.ekkor a remek flashtool 0.9.11 verziójával rátettem véletlenül a X10 V1 BLrelock-ot és azóta se kép se hang.nem reagál a flash módra,sem a SEUS-ra sem a töltőre sem semmire.pedig elvileg az csak visszazárná a BL-t nem?nem értem és nem tudom mit csináljak vele,h legalább az alapot vissza tudjam rá varázsolni.
a segítséget előre is köszönöm
illetve lenne még egy gyors kérdésem.hogyan a legegyszerűbb recoveryt tenni rá?én eddig mindig a flashtool 0.2-ből tettem rá,de az új verzióban nem találtam semmi ilyesmit,csak rootot meg BL unlockot.
hello

(#5350) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

X10 Mini Pro telefonra szeretnék gyári kernelre épülő Rom-ot feltenni kísérleti jelleggel.
A CM6 alapú ROM-ok xRecovery-t igényelnek, de nekem CWM van fent.
Ez gondot jelent?
Szükséges visszatennem az xRecovery-t?
Ezt hogy teszem meg?

Köszi! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.