Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3051) Bastee válasza mycso (#3048) üzenetére


Bastee
tag

Ne haragudj, nem sok fórumozót tisztelek hasonlóképp a témában mint téged, de KI besélt itt sarki GSM-ekről? Látom lemaradtál, segítek. Közöltem az aktuális függő és független árakat, illetve a 32GB-os árát ami nem sokkal több. Erre jött a tanult kolléga, hogy ez mennyire nem éri meg mert garancia meg igy úgy... Én csak hozzátettem, hogy full garis verziók árairól beszéltem! Nem érdekel, hogy a "Matisz GSM" vett 10db-ot 100k HUF/db áron az íbéjen és árulja 150-ért... Ennyit akartam ebből kihozni! Nem érdekelnek a hiper low-end árak az más kategória. Akkor hozhattam volna a használt 1-2 napos árakat is. Nem, azaz NEM látom értelmét ezek beszerzésének jelen helyzetben, ezért NEM tettem említést rólul. Épp azt magyaráztam, hogy szó sem volt sarki gsm, meg Józsi "szerez" németből verziókról. Erre engem győzöl meg, hogy mi a jó?
(Továbbá NEM érdekelnek hűséf pontos, smaragd kártyás, rabszolga kedvezmények sem, nem beszéltem ilyenekről sem. Csak 1x fizetős Samsung garis opciók voltak semmi más!)

(#3052) Gold_fish


Gold_fish
tag

Megnéztem, mit mutat a telefon Quadrantban, és érdekességképpen kipróbáltam, hogy mit mér újraindítás után, és mit komolyabb terhelés után: némi játék közben megvártam, míg felmelegedik, és egyből mérés. Nem próbáltam még más telefonon ilyet, ezért nekem új, hogy bőven 5000 fölött jön a ki a pontszám alapból, terhelés után pedig 3300 körül, majd ahogy lehűl, fokozatosan egyre magasabb értékek, míg végül eléri az eredeti pontszámot. Kétszer is végigcsináltam ezt. Úgy is, hogy játék után mutlitaskingban minden bezár, memória takarít, és utána teszt. Ugyanígy alakultak a pontok.

(#3053) bruti01 válasza Gold_fish (#3052) üzenetére


bruti01
őstag

jaja! ez s2-n is igy van. amugy a fönökömnek s3-ja van és sylah kernel-el többet is tud a vas.

<< Bunkó vagyok így hóditok >> Galaxy s20 ultra 5g , Galaxy note 20 ultra 5g. Mi 10 t pro

(#3054) Gold_fish válasza bruti01 (#3053) üzenetére


Gold_fish
tag

Az előbb kipróbáltam egy HTC Sensationt is, ott úgy 10% pontszámcsökkenés volt, de lehet, hogy ez csak a normális mérési anomália.

(#3055) mycso válasza Bastee (#3051) üzenetére


mycso
veterán

Háát..te írtad:

A sarki GSM-ek 160k körül adják 6hónap garival, esetleg 165k és 12hó gari ami abba a boltba szól számla/blokk ellenében.

Na de nem is ez a lényeg, én nem meggyőzni akarlak (sőt senkit).

Csupán egyetértésemet szerettem volna kifejezni, hogy a sarkigsm-s árakon, hivatalos garis készülékek is vásárolhatóak, természetesen kötelezettségek és mindenféle humbuk nélkül. :R

(#3052) Gold_fish: a tesztprogramokhoz: én antutu tesztet futtattam 1600MHz-en, de mindíg belefagyott, így beraktam a telefont a teszt alatt a fagyasztóba, ott szépen lefutott a teszt. Amúgy túlmelegedett :U

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#3056) bruti01


bruti01
őstag

megmondom öszintén szerintem a szolgáltatós azért rosszabb mert ha utána el akarod adni gyári függetlenül többet ér! ha már mobilboltba megyek újjat venni azt csak kizárólag gyári 2 év garival venném. lehet hogy mondjuk 10-15 ezerrel többet kell fizessek érte de ennyi lovénál szerintem nem bacna földhöz!

<< Bunkó vagyok így hóditok >> Galaxy s20 ultra 5g , Galaxy note 20 ultra 5g. Mi 10 t pro

(#3057) kelzsoca válasza mycso (#3055) üzenetére


kelzsoca
félisten

én antutu tesztet futtattam 1600MHz-en, de mindíg belefagyott, így beraktam a telefont a teszt alatt a fagyasztóba, ott szépen lefutott a teszt. Amúgy túlmelegedett

Kicsit kiegészíteném azzal, hogy én mit tapasztaltam, tehát készítettem egy saját kernelt, amiben maximum 1.5GHz-re tudnak "gyorsulni" a magok, és a governort átállítottam még kernelben alapértelmezettként ondemand-ra (a gyárilag alapértelmezett pegasusq helyett)

Az antutu teszt szépen lefutott, majd átállítottam pegasusq-ra a szabályozást, és belefagyott a tesztbe, a készülék újraindult.

https://vertigostore.eu

(#3058) Gold_fish


Gold_fish
tag

Lehet én is a fagyasztóba rakom, hátha lefagynak a fekete pacáim... ott nem csak sötét van, hanem hideg is :D

(#3059) Bastee válasza mycso (#3055) üzenetére


Bastee
tag

Akkor még mindig nem érted :) Engem nem érdekel a sarki gsm ár :) Csak a kollégát akartam meggyőzni, hogy én nem sarki gsm árakat közöltem! Ennyit írtam neki, hohy a 180k rendes garanciás független ár!

(#3060) bruti01 válasza Bastee (#3059) üzenetére


bruti01
őstag

ne értsetek félre de az a hülye aki ennyit ad egy telóért amikor 2-3 hónap mulva megkapja 110-120.000 ért is!

<< Bunkó vagyok így hóditok >> Galaxy s20 ultra 5g , Galaxy note 20 ultra 5g. Mi 10 t pro

(#3061) zozyk válasza bruti01 (#3060) üzenetére


zozyk
addikt

1 év múlva meg megkapod 70k-ért is...

De ha nekem most kellett...

(#3062) kelzsoca válasza zozyk (#3061) üzenetére


kelzsoca
félisten

Hát az sgs2 ára szolgáltatóknál most is ~120k körül alakul, és már 1 éves a készülék. :)

https://vertigostore.eu

(#3063) vepe válasza mycso (#3048) üzenetére


vepe
senior tag

ezzel meglehet azt is csinálni, hogy a háttérkép mozgatható legyen?

Gold_fish: milyen fekete pacákról beszéltek?

(#3064) Gold_fish válasza vepe (#3063) üzenetére


Gold_fish
tag

Tök sötétben nézd meg a képernyődet úgy, hogy teljesen fekete. Dead Pixel test alkalmazással tudsz pl ilyet produkálni. Ilyenkor a pixelek nincsenek teljesen kikapcsolva, nagyon halványan fekete szín megjelenésekor is világítanak. Mikor ráállt a szemed, jó eséllyel látod majd, hogy a kijelző mintha össze lenne fröcskölve tintával.

(#3065) muveszur


muveszur
addikt

Még nem írtam a telefonról, mióta megjött, gyorsan összefoglalok pár dolgot.
SGS II-ről váltottam, tehát ennek fényében következzenek a dolgot.
Pozitívumok:
+ A nagyobb felbontás nekem nagyon bejön, a böngészés immáron szinte tökéletes
+ Szinte mindenhol gyorsabbnak érzem, mint az elődöt, tehát ezzel sincs gond.
+ A kis szoftveres extrák egy részét nagyon hasznosnak érzem, nekem nagyon jól működik a direkt call, illetve a szemkövetés.
+ Az egyik legnagyobb pozitívum az akksi, nagyon jól bírja. Ma több órát ment az internetmegosztás, lőttem vagy 50 képet, zenét hallgattam, böngésztem, telefonáltam több mint 30 percet, és még 20%-n tart. Az S2 ennyitől már rég töltőn lenne.
+ A wifi megosztásnál végre írja, hogy hányan és kik csatlakoztak a készülékhez.
+ Másik nagyon jó dolog, hogy végre kristálytiszta és nagyon hangos a telefonálás közbeni hangerőm, ráadásul van többlethangerő is.
+ Fényképező. Zero shutter lag, nem csak ígéret. Az elkészült képek is tetszetősek, a sorozatfelvétel pedig nagyon jó.

Negatívumok:
-Kicsit halknak érzem a hangszórót. Erre esetleg valami megoldás?
-Néha újratölt a launcher, elfogyóban a memória. gyári rommal vagyok még mindig :DDD

Szóval nekem egyértelműen megérte a váltást, és ez még jobb lesz :R

(#3066) FragMaster válasza Gold_fish (#3064) üzenetére


FragMaster
addikt

Színeket nézegetni egyszerűbb *#0*# -ot tárcsázva, nem kell semmilyen app.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#3067) hallerlaller válasza muveszur (#3065) üzenetére


hallerlaller
addikt

hangerőre esetleg ez?: [link]
engedélyezni kell a hang beállítások> zenei effekteknél ha van nálatok ilyen.

[ Szerkesztve ]

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#3068) mycso válasza vepe (#3063) üzenetére


mycso
veterán

Igen.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#3069) muveszur válasza hallerlaller (#3067) üzenetére


muveszur
addikt

Nem nagyon szeretem az ilyen alkalmazásokat...voodoo soundra várok :B

(#3070) vepe válasza mycso (#3068) üzenetére


vepe
senior tag

de, hogyan?

(#3071) mycso válasza vepe (#3070) üzenetére


mycso
veterán

Simán ha a kezdõképernyõn hátteret akarok beállítani, feldobbja ennek az appnak a nevét, rányomok, megnyitja úgy a képeket, mint a galéria, ott kiválasztok egy képet és be is rakja.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#3072) vepe válasza mycso (#3071) üzenetére


vepe
senior tag

ez ok..de pl ikonja nincs a progik között, amikor meg átakarom állítani a háttérképet, csak simán berakja (semmilyen állítási lehetőség nincs), én úgy szeretnék hátteret felrakni, hogy lapozgatásnál a háttér is mozogjon..

(#3073) zeroo5ux válasza vepe (#3072) üzenetére


zeroo5ux
aktív tag

az élő háttérképnél kell kiválasztani ezt a programot, majd ott megadni a képet.

mycso: csupán csak a lényeget nem írtad le :C

[ Szerkesztve ]

(#3074) vepe válasza zeroo5ux (#3073) üzenetére


vepe
senior tag

:U , nálam az élő háttereknél sincs

(#3075) zeroo5ux válasza vepe (#3074) üzenetére


zeroo5ux
aktív tag

benéztem nem erre a programra gondoltam, a képek alapján ezt ott tudod találod ahol azt tudod kiválasztani hogy mit akarsz berakni háttérnek. (képet, élő háttérképet)

próbáld ki az efile fájl kezelőt az is tudja ezt. (jelöld ki a kiválasztott képet amit beakarsz rakni háttérnek majd fent File -> Wallpaper)

(#3076) Injun


Injun
aktív tag

Hogyan tudom megválasztani azt,hogy bekapcsoláskor milyen három widget közül választhassak és,hogy az alsó "redőnyön" mi legyen vagy,hogy eltünthessem?

(#3077) gedemmm válasza muveszur (#3065) üzenetére


gedemmm
csendes tag

ajjajjajjajjaj.
egyik legnagyobb felelmemet irtad le tapasztalatkent a teloval kapcsolatban.
hogy tudd, mirol beszelek, bemasolom egy regebbi hozzaszolasom. egyebkent valaszok is johetnek ra, anno nem nagyon kaptam.
koszi!

''Srácok, nagyon nagy és összetett témában kérdezem a véleményeteket. Biztos nem csak egyféle véleményt fogok kapni, de minél több hozzászólást kérek, amennyiben lehetséges. Nagyon sokat! Profi véleményeket is várok.
Talán lehetne új topicot is indítani erről. De kezdjük itt.
Szóval:
Mint tudjuk, a nemzetközi SGS3 négymagos procival és 1GB RAMmal van felszerelve. Van egy ún. LTE verzió Amerikában, ott 2GB a RAM - viszont a proci csak kétmagos.
Szerintetek melyikkel lehet hosszútávon jobban kijönni? Elég 1 GB RAM? A rendszer már önmagában elég sokat megeszik ebből + multitasking stbstb. Szerintem parás lesz.
Jó, MÉG nyilván elég, de én egy brutális csúcstelefont szeretnék venni, ami nagyon sok idő múltán is tökéletesen megállja a helyét. Emlékezzünk vissza a Galaxy S1re, az 512es RAMtól mindenki eldobta az agyát, hogy ez örökké elég lesz, és nem egy user kezdett panaszkodni belassulás, lag, memóriahiány miatt néhány update után, sokat használva a telót. (És még meg sem említettük a modolást, ROMcserét, Cyanogenmod, MIUI stb.)
Kezdem úgy érezni, hogy 2GB RAM-ra sokkal több szükség lesz később, mint a négymagos procira, ami jól hangzik persze, de egyszerűen nem lehet kihasználni.
Attól, hogy jelenleg zökkenésmentesen működik a rendszer 1GB memóriával és nem lehet kifutni belőle, tartok tőle, hogy az idő múlásával 2GB RAM többet jelenthet majd, mint egy Exynos proci.
Ráadásul bejelentették, hogy Koreában a négymagos proci 2GB RAMmal párosul. Nyilván ez árban is többet jelent, de nem érdemes figyelmen kívül hagyni.
Mi a véleményetek erről? Minden egyes gondolatot nagyon szívesen vennék, hogy valóban tisztán láthassak a kérdésben. Régóta szeretnék egy igazi csúcsmoblit, most jött el ennek az ideje, de tökéletes döntést szeretnék meghozni - minden szempontból.
Éppen ezért rendkívül fontos, hogy tanácsokat kapjak, és sokat, több nézőpontból. Előre is köszönöm.
Egyébként azért foglalkoztat ennyire ez a RAM-téma, mert van egy iPod Touch 4-em (jailbreakelve) 256 MB RAMmal, és kb kétóránként rebootolnom kell, mert egyszerűen meghal bizonyos mennyiségű használat után. Elfogy a memória, becrashelnek az appek, ráadásul egyre gyakrabban. Reboot után erős használat esetén egy fél órát bír, utána crash, appok bezáródnak, ha memóriát tisztítok, akkor használható még, de már nem fél óráig. Ez az iPod dolog nyilván közel sem említhető egy lapon a Samsunggal, de tapasztalatból tudom, milyen nagyságrendű gondokat okoz a memóriahiány.
Ne alázzatok meg, ingyen volt, nyertem, nem adtam rá ki pénzt. ;)
(Ja, és mielőtt megkérdeznétek, hogy mi értelme van ezen filózni, simán lehet eBayen rendelni bármelyik Magyarországon nem elérhető Unlocked /kártyafüggetlen/ verzióból, gondolok itt az amerikai és koreai SGS3ra.)
Köszönök mindent előre is!
Ádám''

[ Szerkesztve ]

(#3078) NeRo28


NeRo28
aktív tag

Sziasztok!
Na sikerült nekem is vennem egyet!T-mobile-os,kék!Azt mondom h a samsung ismét megcsinálta!Nagyon gyors és én teljesen meg vagyok elégedve vele!
Azt szeretném megkérdezni h filmlejátszás közben hol lehet a fényerőt állítani mert ráraktam a Trónok harca pár részét mkv-ba és valamiért sokkal sötétebb mint a szgépen!Vagy esetleg valami lejátszót tudtok ahol lehet állítani a fényerőt?

(#3079) kungzi válasza NeRo28 (#3078) üzenetére


kungzi
veterán

MoboPlayer ;)

(#3080) Robertoq válasza CHIPman (#2972) üzenetére


Robertoq
őstag

Amúgy részvétem, gariban nem javítható az ilyesmi, mi?
Azt mondták neki, hogy nem. Valahol érthető, hogy erre nem terjed ki a garancia. :U

Ha rootolom a telót és átírok valamit a buld.prob fájlban így, akkor utána vissza tudom vonni a root-ot, hogy megmaradjon a módosítás?

Így 3 hét után már elegem van az újratöltögetésből, már a Nova is egyre gyakrabban. Egyszerűen nem értem a jelenséget :F

NeRo28
menü/beállítások a videólejátszóban.

[ Szerkesztve ]

(#3081) bordi10


bordi10
senior tag

Ma este landol Vertumus v1.0-ás ICS Domination témája S3-ra :Y :C

[ Szerkesztve ]

Samsung QE65QN90B | Samsung Galaxy S23 ULTRA™ Green | Samsung Level On Wireless PRO Gold | Samsung Galaxy Watch5™ PRO | PlayStation®5 | PSN Id: bordi10

(#3082) #01696768 válasza vepe (#2993) üzenetére


#01696768
törölt tag

Nekem ez nem hangzik túl jól, de remélem, neked lesz igazad, és a magyar Saturn, ill. a Samsung is elfogadja a német saturnos számlát. Soxerencsét, majd írd be, hogy sikerült-e.

(#3083) Sógi válasza gedemmm (#3077) üzenetére


Sógi
addikt

Elég-e az 1gb ram?
Tőled függ, gondolok itt arra, h milyen appokat használnál és mik a felhasználói szokásaid..?
Nekem bőven elég, most van 200mb szabad és a következők futnak:
factory test, beállítások, apex launcher, hd widgets, business calendar, juice defender, k9 mail, chime time, exdialer, battery notifier, calendar events reminder, feladatkezelő, videólejátszó, noled, születésnapok widget, billentyűzet. + a gyorsítótár tele van még "minden félével"
Ezek mellett ha elindítom a böngészőt (opera mobile) és mondjuk a skype-ot, simán marad még memória. Eddig egyszer sem fogyott el...

(#3084) Robertoq válasza Sógi (#3083) üzenetére


Robertoq
őstag

Neked nem, de nekem meg már egy egyszerű böngészés is kilövi a launchert a memóriából, ami alapján meg azt mondanám, hogy nem elég a jelenlegi sw verzióval! De a nagyobb probléma, hogy ezt nem mindenkinek csinálja amit el se tudok képzelni ez hogy lehet :F

(#3085) bordi10 válasza Sógi (#3083) üzenetére


bordi10
senior tag

Noled minek Sógi? :)

Samsung QE65QN90B | Samsung Galaxy S23 ULTRA™ Green | Samsung Level On Wireless PRO Gold | Samsung Galaxy Watch5™ PRO | PlayStation®5 | PSN Id: bordi10

(#3086) Eli577 válasza gedemmm (#3077) üzenetére


Eli577
senior tag

Hosszú kérdés, rövid válasz: sosem lesz tökéletes telefon, jól mondtad a kérdésben, MOST elég az 1gb, neked is MOST kell a telefon. Jövőre úgyis jön egy kisebb csíkszélességű processzorcsalád, több memória, jobb videógyorsító, még tutibb kijelző, még hosszabb üzemidő.

A mobilok terén túl hosszú időre nem nagyon lehet tervezni. ;]

(#3087) Sógi válasza bordi10 (#3085) üzenetére


Sógi
addikt

Megszoktam a teljes kijelzős mulasztott jelzést, a kis ledet sokszor észre sem veszem, bár a telefon megemeléses rezgés jelzés is jól működik...
Jah, és a K9-et nem jelzi a led, a lightflow pedig minden levél ellenőrzésnél jelez, nem pedig csak akkor, ha új leveled érkezett. Nah ezért :D

(#3084) Robertoq: Értelek és egyet értek, h kellett volna bele több, legalább 1,5 giga ram, bár nekem egyenlőre elég ez.
Egyébként nem látom, hogy sokan panaszkodnának a memória elfogyásra... :F
Reméljük a következő ICS update-ben már javítják a memóriakezelést...
Lassan jönni fog, sammobilon csepegtetik már a romokat, ahogy láttam...

[ Szerkesztve ]

(#3088) bordi10 válasza Sógi (#3087) üzenetére


bordi10
senior tag

Ez a Lightflow cuccos nem fogyaszt sokat, mintha valahol azt olvastam volna, h eszi az aksit...

Samsung QE65QN90B | Samsung Galaxy S23 ULTRA™ Green | Samsung Level On Wireless PRO Gold | Samsung Galaxy Watch5™ PRO | PlayStation®5 | PSN Id: bordi10

(#3089) #01696768 válasza bordi10 (#3088) üzenetére


#01696768
törölt tag

Ilyen fals készenlétet, vagy mit csinált, bekapcsolgatta a kijelzőt állandóan. Nem tudom, hogy azóta megjavították-e. Ez engem is érdekelne, mert míg a HTC-men ugye nem sok haszna van (azt a 2 színt én is elmenedzselem, köszönöm), a következő dögre feltolnám.

(#3090) Sógi válasza bordi10 (#3088) üzenetére


Sógi
addikt

Tényleg nem fogyaszt sokat. Amikor pár napig próbálgattam, nem tapasztaltam...

(#3091) joefasalasso


joefasalasso
aktív tag

Titeket nem zavar, hogy a gyári billentyűzeten a vessző és a kérdőjel átkerült egy másik oldalra? Ezeket viszonylag sűrűn használjuk. Az S2-n swipe is volt.

Erre van valami színvonalas billentyűzet? Tudom, keressek a play-en. De mégis ajánlat?

(#3092) lafaty80 válasza Robertoq (#3084) üzenetére


lafaty80
őstag

Nekem is rengetegszer újra tölti a launcher-t. :(

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#3093) bordi10 válasza joefasalasso (#3091) üzenetére


bordi10
senior tag

Én erre esküszöm :) Kismillió opcióval, skinekkel rendelkezik.

[ Szerkesztve ]

Samsung QE65QN90B | Samsung Galaxy S23 ULTRA™ Green | Samsung Level On Wireless PRO Gold | Samsung Galaxy Watch5™ PRO | PlayStation®5 | PSN Id: bordi10

(#3094) csatakacsa válasza joefasalasso (#3091) üzenetére


csatakacsa
tag

Ezzel még a szöveget is beírja Tegnap tettem rá a telóra és nagyon nagy pontossággal dolgozik. Ha szépen tagoltan mondod el mit akarsz érti. Természetesen magyarul. Meglepően jól ért mindent. Egy próbát megér bár gondolom nem mindig mondani szeretnéd az sms-t. :)

LG G2, egyenlőre =ugyanakkora részre; egyelőre = most még,

(#3095) adamho válasza lafaty80 (#3092) üzenetére


adamho
tag

Erre csak az a megoldás, hogy amikor elkezd újratöltögetni, újraindítod a telót.
Én most 2,5 napnál tartok, egyelőre nincs lag, de ha lesz, újraindítom.
Valaki XXALEF t-mobile-os magyar rom letöltéséről tud valamit?

(#3096) lafaty80 válasza adamho (#3095) üzenetére


lafaty80
őstag

még semmi, minden nap nézem....

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#3097) Dare2Live válasza Robertoq (#3084) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"...nekem meg már egy egyszerű böngészés is kilövi a launchert"

az hagyjám, bzzeg ha kilepek böngészöből és csinálok egy hivást akkor kilövi a browsert és tölt be mindent újra. Mindezt 1gb rammal. :O :W

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#3098) tott válasza Dare2Live (#3097) üzenetére


tott
tag

Sziasztok!

Akiknel ujratolt a launcher es fagyogat azoknal be van kapcsolva a power-saving mode? Allitolag ha azt kikapcsolod akkor minden nagyon siman fut.

"The only thing we have to fear is fear itself. And crazy ass hamsters on meth. That shit freaks me out." Franklin D. Roosevelt

(#3099) zeroo5ux válasza tott (#3098) üzenetére


zeroo5ux
aktív tag

az újra töltésnek nincs köze a power savinghez, sz*rul van optimalizálva a ram használat. (heapsize: 128m segít valamennyit de ez se végleges megoldás...)

(#3100) lafaty80 válasza tott (#3098) üzenetére


lafaty80
őstag

Nekem be van, kikapcsolom, aztán meglátom :)

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.