Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2401) lafaty80 válasza janes1976 (#2391) üzenetére


lafaty80
őstag

+1

Azért annyit tegyünk hozzá, hogy míg teljes körű garancia van rá, nem neked/nekem kell bebizonyítani, hogy a kopás nem garanciális probléma. Ha nekem végre lesz egy, és elkezd kopni, ráadásul napok alatt, akkor tuti hogy asztalt verek míg ki nem cserélik vagy nem javítják. xx nap alatt (szándékosan 2 számjegyű) nehogy már egy "csúcs" kategóriás telefon kopni kezdjen. Még nem rendeltetésszerű használat mellett sem lenne szabad kopnia (nem leejtést értek ezalatt).
Nálam pl elvi kérdés, hogy ha valamit megveszek annak ami és olyannak amilyen, akkor az legyen is az és olyan!!! Lehet 2-20-200-2.000-20.000-200.000 Ft az értéke :D

Kíváncsian várom samu reakcióját erre. Valahol olvastam (talán itt, talán másik fórumban), hogy milyen taktikusan lett ez a telefon előkészítve (tanulva a konkurencia hibáiból és az általuk nyújtott új feature-ból). Ezek szerint nem sikerült rendesen? :DD

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#2402) Gold_fish


Gold_fish
tag

Pixelhibával találkozott valaki az S3-on (rajtam kívül)?

Gondolkozom rajta, hogy megfuttatom a dolgot a szervízzel... Azt lehet tudni, hogy Samsungéknál mit értenek pixelhiba alatt? Ha van egy, már az is cserés? Nekem talán 2 lehet egymás mellett, vagy legalábbis nagyon közel. Ez a három munkanapos szervízfutár hogy megy? Csak akkor jönnek érte, ha van is alkatrész, vagy elviszik, és akkor derül ki, hogy véletlenül a három nap három hét lesz? Ha a szervíz kitalálja, hogy valami nem garanciás hiba, akkor rámverik a szállítást?

(#2403) Gold_fish


Gold_fish
tag

És a pixelhibán kívül a másik jelenség, amivel találkoztam:

[link]

Teljesen sötétben, fekete háttér. Közel sem ilyen durva szerencsére.

(#2404) bigdigit válasza pilsner (#2398) üzenetére


bigdigit
addikt

oké végre én is megtaláltam az optimális beállítást.tényleg elég korrekt.

(#2405) kiszu válasza Gold_fish (#2403) üzenetére


kiszu
senior tag

Ilyen nekem is volt a galaxy tab p6810 (7.7)-en ami super amoled plus kijelzős.
csak nekem 6 kör volt benne és csak kikpacsolásnál látszott. Semmit nem befolyásolt a kijelző képén.
Szerintem technologiai sajátosság

(#2406) p87 válasza Gold_fish (#2403) üzenetére


p87
senior tag

Láttam xda-n is a topicját, nem értem ezeket.
Ha jól tudom több másodperces záridővel fotózzák a fekete hátteret és keresik a pöttyöket, de minek mikor szemmel nézve vak sötétben sem venni észre ezeket?

Olvastam már korábban is, hogy volt téma miért világít halványan a samoled full fekete háttérnél is, hamár írok akkor gondoltam leírom miért.
Egyszerű, a diódákat nyitófeszültség alatt tartják kicsivel ezáltal sokkal gyorsabban kapcsolgathatóak ki-be a pixelek és kevésbé megterhelő élettartam szempontjából is, mintha mindig teljesen nulla feszültségről hirtelen kapcsolnák be diódákat.
Tehát ezért van nagyon halvány világítás fekete háttérnél is, lezárt energiatakarékos módban természetesen teljesen lekapcsol.

[ Szerkesztve ]

(#2407) thork


thork
csendes tag

Megérkezett az SGS3 ;) tetszik , elsőnek nagyon nagy volt , de azért , mert elözőnek kis telefonom volt (5800) de már megszoktam , és szép , gyors , nekem legalábbis! :)

A kérdésem az lenne , hogy mely navigációs programot ajánljátok hozzá ? láttam h az IGO felbontással problémák vannak , mi az ami a legjobb progi erre , és jó is a felbontása ?

(#2408) kiszu válasza thork (#2407) üzenetére


kiszu
senior tag

Sygic.

Tökéletes.

(#2409) Robertoq válasza thork (#2407) üzenetére


Robertoq
őstag

Nekem a Google Navigáció is bejött. Telenornál Okostarifába nem számolnak fel rá adatforgalmat, így kvázi ingyenes itthon. Hátrány, hogy jobban meríti az aksit az adatforgalom miatt.

(#2410) zack válasza kiszu (#2405) üzenetére


zack
nagyúr

Jah. Az. :U
Azért cserélik az összes "foltos" kijelzőt S2-nél.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#2411) savliget válasza Gold_fish (#2403) üzenetére


savliget
tag

Sziasztok!

Csak a tisztánlátás végett. A pixelhibákra az ISO 13406 Class II nemzetközi szabvány vonatkozik. A gyártók általában ezt tekintik mérvadónak, vagy ezen szabványnál még szigorúbb előírásokat vesznek figyelembe. A szabvány 1 millió pixelre vonatkozóan adja meg a még elfogadható hibás pixelek számát, különböző kategórikára bontva.
Nézzétek meg :
http://www.nkx.hu/iso.html
Ha a szerviz kekeckedik ezt kell megmutatni nekik. Nálam egy párszor már bejött.
A sötét foltokra: volt Nokia N9-em, amin szintén jelentkeztek sötétebb foltok fekete háttérnél. Kicseréltettem, de a csere példány is foltos volt. A harmadikat már nem kértem, pénzt visszaadták. Azt mondták, hogy a ragasztásból adódik?!
Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#2412) Gold_fish válasza savliget (#2411) üzenetére


Gold_fish
tag

Köszi, eszerint akkor a pixelhiba, és a foltok miatt is cserés a kijelzőm elméletileg.

Nagyszerű. Kérdés persze, hogy érdemes-e... Zsinórban az ötödik telefonom, ami kijelzőhibás (por, pixelhibák, ragasztófolt, hullámzó One X kijelző), és nekem is volt már olyan élményem, hogy javítás után hibásan kaptam vissza. Azt hiszem, hogy minimális az esélye annak, hogy hibátlan telefont szerezzek, az ezzel járó macera viszont garantált. Valószínűleg azt fogom csinálni, hogy várok pár hónapot, talán addigra nagyobb eséllyel lesznek hibátlan alkatrészek. Meg hátha addigra lesz kopás, hajszálkarc, amit megoldhatok vele.

Azt nem tudom, hogy ragasztásból adódnak-e a foltok, csak feltételezem.

[ Szerkesztve ]

(#2413) Eli577 válasza Gold_fish (#2412) üzenetére


Eli577
senior tag

Hát, ha a ragasztóanyag nem egységesen van feltéve, akkor lehet.....bár az is, hogy egér van a házban ,mert kb. úgy néznek ki azok a sötét foltok, mint az egérsz*r. :D

(#2414) savliget válasza Gold_fish (#2412) üzenetére


savliget
tag

Nincs mit :D
Igen adott számú pixelhiba esetén hibának minősül! Az SGSIII kijelzőjének felbontásával számolva az ISO szabvány szerint 1,84 állandó fehér (tejles pixel), vagy ugyanennyi fekete dead pixel lehet. A subpixelekre nem vetítettem át. Tehát két folyton fehér, vagy állandóan fekete pixel nem megengedett ilyen felbontás mellett. Itt a szabvány szerint nem felfelé kell kerekíteni :DD
A boltok, szervizek szeretik ezt elhallgatni, és ráfogják, hogy ekkora kijelzőn ez még belefér. Tessék az orruk alá dörgölni a szabványt! Én kinyomtatva vittem magammal.

Az N9 telefonomon, nem ilyen "pici" fekete foltok voltak, hanem nagyobbak
Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#2415) somnia válasza savliget (#2414) üzenetére


somnia
őstag

Esetleg egy link a szabványhoz?

(#2416) FragMaster válasza zack (#2410) üzenetére


FragMaster
addikt

Pedig az. Akár hányszor cserélik mindig lesz rajta ilyen folt, legfeljebb kisebb mértékben vagy máshol.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#2417) bigrock válasza Gold_fish (#2412) üzenetére


bigrock
addikt

Állítólag ezek voltak azok a telefonok, amin egyáltalán nem tapasztaltak pixelhibát... :DDD

Viccen kívül: nekem a 4 hónapos S2-ben szó nélkül cserélték a display-t, 2 pixelhiba miatt.

[ Szerkesztve ]

(#2418) savliget válasza somnia (#2415) üzenetére


savliget
tag

Valahol a www.iso.org lapon van elrejtve. Egyszer már nagynehezen megtaláltam, most hirtelenjében nem találom. Google-on rákeresetem, a teljes dokumentum több helyen is fent van, de regisztráció, fizetés ellenében tölthető le (lehet, hogy csak én nem voltam ügyes). Amit korábban belinkeltem az a kivonata, ami rengeteg helyen elérhető angolul, vagy akár magyarul is
iso 13406-2 Class 2
Egyébként nekem minden esetben elég volt a szabvány pontos nevére utalnom, meg vittem magammal a kivonatot is a bolt egyből tudta mi a dörgés :D

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#2419) labeda válasza Smani (#2400) üzenetére


labeda
aktív tag

Hát akkor most nyugodj meg, mert az gyárilag, teljesen szimmetrikus helyen egyébként, mindegyiken ott van! Bár nálam mindkettő a jobb oldalon, és szabályos kör (kis luk), ha egyre gondolunk!

[ Szerkesztve ]

(#2420) Sógi


Sógi
addikt

Használja vki a widgetlockert? Működik rendesen?

(#2421) pzstm válasza labeda (#2419) üzenetére


pzstm
titán

Ez azért már így sokkal nyugtatóbb ;)

smani: fénykép volt már róla? (lesz róla?)

lehet volt csak lemaradtam...ha igen elnézést :R

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#2422) Smani válasza labeda (#2419) üzenetére


Smani
senior tag

Sajnos nem :(

(#2423) lafaty80 válasza somnia (#2415) üzenetére


lafaty80
őstag

google ezt dobta pdf

Bár matekból nem voltam jeles, nem értem miért kell 2vel szorozni az elején :D

[ Szerkesztve ]

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#2424) #74266624


#74266624
törölt tag

A zenelejátszó gombjai a lockscreen-en látszódnak?!

A tapasztalatok alapján tényleg sok ram-ot eszik az S3?!

(#2425) keIdor válasza janes1976 (#2391) üzenetére


keIdor
titán

Nekem nem hullámzik a One X kijelzője. Annak más bajai vannak, túl agresszív (szar) multitasking, meg a Sense miatti lag.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#2426) Smani válasza #74266624 (#2424) üzenetére


Smani
senior tag

500mega körül alap gyári rommal.

Nem látszik de zárolt képernyő mellett is lehúzható a felső csík és ott vannak a gombok.

(#2427) #74266624 válasza Smani (#2426) üzenetére


#74266624
törölt tag

Az 500 mega kicsit soknak tűnik, de gondolom ezt később még optimalizálják.

A zenelejátszó akkor végülis vezérelhető a lockscreen-ről is, ez jó.
Gondolom jobban szól, mint az S2 és hangosabb is?!

Csak az a home gomb ne lenne annyira lent és ne lenne olyan kis vékonyka.
Nagyon tetszik az S3, de akármikor kipróbálom valahol, mindig az az érzésem, hogy túl nagy és nem áll úgy kézre nekem, mint az S2. Miközben a kijelzője valami félelmetesen brutális. (bár nekem még dinamikus beállításon is kevés a szín S2-höz képest :) )

[ Szerkesztve ]

(#2428) Smani válasza #74266624 (#2427) üzenetére


Smani
senior tag

S-ről váltottam. Első 1óra volt furcsa.
Teljesen jó.

S2-vel hangzásban egy lapon sem lehet említeni.

S1-n amin voodoo soundot használtam is űbereli.

(#2429) Eli577 válasza #74266624 (#2427) üzenetére


Eli577
senior tag

Engem speciel zavar, hogy nincs közvetlen irányítási lehetőség a lockscreen-en, csak ha lehúzom a task bart. A hangminősége jó, de valahogy nekem az S2-őn a kinyomott hangok erőteljesebbek, élettel telibbek voltak. Hiába próbáltam állítgatni az EQ-t, nem tudtam olyan hangzást kihozni, mint az S2-ből. :(((

(#2430) Smani válasza Eli577 (#2429) üzenetére


Smani
senior tag

Vagy a füled a szar vagy az S3-d és ezt teljesen személyeskedés nélkül mondom.

S2-t és S3-t össze sem lehet hasonlítani hangzás terén.

(#2431) #74266624 válasza Smani (#2428) üzenetére


#74266624
törölt tag

S bármi amivel nem vagy elégedett?!

Mert azt tudom, hogy gyors, akksi jó, kijelző komoly, már azt is tudom, hogy zenében is jó.
Vagy zenében mégsem?! :) Na ezt ki kell próbálnom valahol.

Eli577: A közvetlen lockscreen zenelejátszó gombokat S2-n én is imádom. Egyébként érdekes, mert mindig szidták az S2 hangminőségét és nekem teljesen megfelelt.

[ Szerkesztve ]

(#2432) kelzsoca válasza keIdor (#2425) üzenetére


kelzsoca
félisten

Akkor próbálj ki (ne hallgass senkire) egy SGS3-at :)

https://vertigostore.eu

(#2433) Smani válasza #74266624 (#2431) üzenetére


Smani
senior tag

A másik az akksi ami brutális.

Nem vagyok elégedett? Szerencsére olyan még nincs. Idővel szerintem lesz...

Volt ma egy kis összejövetel ahol volt One X. Na az szépen laggolt és merült mint a p*csa :(

(#2434) kelzsoca válasza Smani (#2433) üzenetére


kelzsoca
félisten

Láttam képet a telefonodról, hol van ott a kopás?? :U

https://vertigostore.eu

(#2435) Eli577 válasza Smani (#2430) üzenetére


Eli577
senior tag

Semmi személyeskedés, de szerintem meg a te füled a szar. Hogy lehet ilyen marhaságot írni?? Személyeskedés nélkül....szar a füled? Ennyi erővel azt is írhattad volna, hogy "hülye vagy". Van akik sajnos nagyon elvakultak. Ez van, ha van egy készülék, amit végre megszereztek maguknak és az volt az álmuk, akkor arra senki nem szólhat egy rossz szót se. Persze minden nemű személyeskedés nélkül.

(#2436) Smani válasza kelzsoca (#2434) üzenetére


Smani
senior tag

Egy kis pötty van. Nem látszik képen.

(#2437) Smani válasza Eli577 (#2435) üzenetére


Smani
senior tag

amit végre megszereztek maguknak és az volt az álmuk, akkor arra senki nem szólhat egy rossz szót se.

Egyáltalán nem volt az álmom. Vettem egyet mert gondoltam 2napja egyet.
S2-vel ugyan így voltam. Nem véletlen volt belőle úgy 5db. De a yamaha dac egy kalap...

(#2438) hallerlaller válasza Eli577 (#2429) üzenetére


hallerlaller
addikt

Voodoo nélkül ne csodálkozz.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#2439) mycso


mycso
veterán

Elkészültem, szinte teljesen az ide vágó irományommal is: [link]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#2440) zool1 válasza Smani (#2437) üzenetére


zool1
őstag

Már megbocsáss, de ha az sgs 3ból, 6 db lesz akkor jobban szól mint az s2?! :DDD ;] Ne feledd 1-el több van... :U

(#2441) Smani válasza zool1 (#2440) üzenetére


Smani
senior tag

Nem.
De soha nem hittem el, hogy ennyire fos az S2 és mindig adtam a szarnak egy pofont. Aztán meg mindig S1 lett a vége.

(#2442) Eli577 válasza mycso (#2439) üzenetére


Eli577
senior tag

Jó kis írás. Kezdőknek ideális, akik nem annyira járatosak még az Android moddolásában kifejezetten nagy segítség lehet.

(#2443) zeroo5ux válasza mycso (#2439) üzenetére


zeroo5ux
aktív tag

gratula az irományhoz, jó lett ;)

(#2444) Smani válasza mycso (#2439) üzenetére


Smani
senior tag

Több méretben is van?
Dejó, hogy a legkisebbet vettem :DDD :W

(#2445) mycso válasza Smani (#2444) üzenetére


mycso
veterán

:F
mod.: Ja igen az így van, csak a mi országunkban, mint szinte minden készülékből (kivéve talán az iphone-okat) általában csak a legkisebb tárolóval rendelkezőt hozzák forgalomba.

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#2446) Smani válasza mycso (#2445) üzenetére


Smani
senior tag

16/32/64GB

Najah... Sajnos :(

[ Szerkesztve ]

(#2447) lafaty80 válasza mycso (#2439) üzenetére


lafaty80
őstag

Nagyon hasznos írás köszönjük. Egyetlen kiegészítés csak: a gpu mail-400 mp4 pontosan. Amit írtál az van az sgs2ben. :)

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#2448) mycso válasza lafaty80 (#2447) üzenetére


mycso
veterán

Igen az véletlenül lemaradt, ám tudtommal az S2-ben is MP4 van. :U

(mod.: (#2449) pzstm: köszönöm a megerősítést, akkor jól tudom :R )

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#2449) pzstm válasza mycso (#2448) üzenetére


pzstm
titán

S2-ben és S3-ban is ugyanaz van, csak tán emlékeim szerint S3-ban 400MHz-es S2-ben meg 200MHz-es :B

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#2450) zool1 válasza Smani (#2441) üzenetére


zool1
őstag

Értem. Ok. :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.