Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-27 20:18:48

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27451) sgeza válasza migabi24 (#27444) üzenetére


sgeza
veterán

Ilyen volt már korábban is. Szerintem is technológiai hiba. Nem fordul elő mindenkinél.

(#27452) mihail38 válasza sub71 (#27449) üzenetére


mihail38
aktív tag

(Mindig csak egy páran)... És nem mindenki látja, gondolom arra a pár emberre szól ez is...
Akkor vajon a többséggel van a gond vagy csak azzal a pár emberrel?
100-ból 90 embernek jó sőt és 10 embernek, nem jó, gondolom nem nehéz ki találni kivel van baj.
Tökéletes telefon nincs és nem is lesz mivel az embereknek más-más az igénye és az izlése.
Nagyon sok telefont kipróbáltam több gyártótól, de egyik sem maradt meg ennyi ideig mint ez (S10+) 20 hónapja van meg és nem tervezem le cserélni semmire.

[ Szerkesztve ]

(#27453) sgeza válasza mihail38 (#27452) üzenetére


sgeza
veterán

Nem akarok kötekedni, de azért ez az érvelés nem állja meg a helyét! Rendkívül sokszor fordul az amúgy elő - teljesen függetlenül a jelenlegi történettől -, hogy pont a többség tud valamit rosszul. Én személyesen is tapasztalom ezt, és nem csak véleményként, hanem tényként.
Mindazonáltal szerintem néhány készüléknél előfordulhat. Az S6-omnak rózsaszínes volt a kijelző egyharmada. Nekem rögtön feltűnt. Nem minden készüléknél fordult ez elő, de soknál igen. Egyikük sem vette észre, amíg nem szóltam.

(#27454) gabber01


gabber01
addikt

Csatlakoznék előttem szólóhoz. Az érvelésed több sebből vérzik.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#27455) gabber01 válasza sgeza (#27450) üzenetére


gabber01
addikt

fHD+, de ez irreleváns, mert az S9+ is azon van, és nem a teljes kijelző ilyen, hanem egy egy kisebb területen tűnik fel. Ráadásul elég szerencsétlenül, de inkább a kijelző közepén látszik, amit ugye a leginkább nézünk talán, a széleken még nem vettem észre, ott éles minden.

De ezt nem úgy kell elképzelni, hogy látványos az eltérés, mert ha valaki csak ránéz és elkezdi görgetni, lapozgatni, nem fogja észrevenni. Mint ahogy én sem vettem észre a vételkor. Emiatt lefogadom hogy garanciában sem cserélnék.
Viszont idővel a használat során egyszerűen akaratlanul is feltűnik, hogy valami nem stimmel, és akkor elkezded bogaraszni és akkor észreveszed, hogy bakker itt valami tényleg nem kóser.

[ Szerkesztve ]

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#27456) sub71 válasza mihail38 (#27452) üzenetére


sub71
aktív tag

Nekem is 20 hónapja van meg a telefon és teljesen meg vagyok vele elégedve! Muszàj egy ki aktuálpolitikát is belevinnem: ha bárki is csak egy kis kritikát is meg mer fogalmazni, akkor az már ellenség? Miért baj, ha a dícsértet mellet a vélt hibákról is szó esik néha? :R ..Senkivel sincs gond, csak vannak apróságok, amiket másként látunk és ez így van jól...
"100-ból 90 embernek jó sőt és 10 embernek, nem jó, gondolom nem nehéz ki találni kivel van baj"
ezektől az általánosításoktól meg a falnak megyek! Gondolom amikor 1millió ember mondta hogy a föld lapos és tíz azt, hogy gömbölyű, szerinted akkor is a tíz volt a hülye...

(#27457) mihail38 válasza gabber01 (#27454) üzenetére


mihail38
aktív tag

Én szerintem meg nem verzik, azt elfogadom hogy kijelző hiba lehetséges és erre értettem azt hogy nincs és nem is lesz tökéletes telefon, de az S10+ közel áll ehhez...
Azt meg végképp nem értem, hogy itt valaki azt mondja neki fakó a kijelző, kérdem én mit nézett amikor meg vette a telefont a hátulját? Mondjuk az is szép... :DDD

(#27458) mihail38 válasza sub71 (#27456) üzenetére


mihail38
aktív tag

Apróságok mindig lesznek....
Abban az élet helyzetben, igen ők voltak a hülyék..

(#27459) sub71 válasza mihail38 (#27458) üzenetére


sub71
aktív tag

Vitatkozni a tények mentén kell, az élethelyzet viszont max. enyhítő körülmeny egy bírósági tárgyalason... :R

[ Szerkesztve ]

(#27460) dkovizoli válasza stefi68 (#27445) üzenetére


dkovizoli
addikt

A 11-es androiddal visszajön a teljes feltöltéstől számított lehetőség is. Sajnos a 10-es ilyen.

(#27461) sgeza válasza sub71 (#27456) üzenetére


sgeza
veterán

A poén az, hogy pont Galilei jutott eszembe példaként, csak nem írtam le! :D

(#27462) dkovizoli válasza sgeza (#27461) üzenetére


dkovizoli
addikt

Most is vannak laposföld hívők! ;] :D

(#27463) gabber01 válasza mihail38 (#27457) üzenetére


gabber01
addikt

Nem kéne ennyire vakul elfogultan állni a témához és akkor talán komolyan is lehetne venni.
Objektív, száraz tényeket írtam le, mert van összehasonlítási alapom, és nem vagyok vak.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#27464) mihail38 válasza sgeza (#27461) üzenetére


mihail38
aktív tag

Az hogy a kijelző hibás vagy fakó az nem ugyan az.
Igen, lehetséges hogy a kijelző hibás lehet, de ha 100 emberből 90 azt mondja hogy jó és 10 ember azt hogy fakó és ebből lett Galilei meg föld kerek vagy lapos és biróság... Ez nekem már magas :)
Ha megveszek egy telefont és nem olcsón azt meg nézem, igen az előfordulhat hogy közben a kijelzö meghibásodik, de garancia erre van.
Az hogy fakó a kijelző és eltelik x idő és arról beszélünk ezt ki látja és ki nem ez vicc :K

[ Szerkesztve ]

(#27465) sgeza válasza mihail38 (#27464) üzenetére


sgeza
veterán

Nézd vissza, mire válaszoltál! Ott konkrétan a sárgásodásról volt szó, hogy csak néhányan veszik észre. Vagy épp csak náluk fordul elő.

(#27466) mihail38 válasza sgeza (#27465) üzenetére


mihail38
aktív tag

:R figyelmetlen voltam és elvonta figyelmem az, hogy előtte írták, hogy fakó a kijező...

(#27467) sgeza válasza mihail38 (#27466) üzenetére


sgeza
veterán

No problem!

(#27468) sub71 válasza mihail38 (#27464) üzenetére


sub71
aktív tag

Páran azt mondták, hogy a régebbi Galaxy mobilokon erőteljesebb volt a színvilág, én pedig azt, hogy az S10 fakóbb (nem fakó!) mint az S8, néha besárgul a fehér szín és kellett egy-két hét, míg ezt megszoktam. Azon lehetett volna vitatkozni, hogy melyik a színhelyesebb, valóságosabb, vagy hogy kell e a népnek ez a túlszaturált színvilág. Azonban Te ehelyett nekiáltál közhelyeket durrogtatni. Azért jutottunk el Galileiig, mert Te olyan érveket hoztál fel, mint kb a 6 éves óvodások "de az én Barbie babámnál nincsen szebb és kész"! Ez egy szakmai topik ahol az nem érv, hogy ha 100-ból csak tizen mondják, akkor ők hülyék!

[ Szerkesztve ]

(#27469) Fishor


Fishor
senior tag

Sziasztok!

S7-ről szeretnék váltani. A kamera és videó fontos szempont. Az a kérdésem, hogy s10 vagy s20 fe lenne jobb választás? Az s10 csúcs modell az s20 fe meg egy újabb de liteosított modell. Melyik a jobb vétel és miért? Szinte egész nap nyúzva lesz a telefon általános használatra, és elég sok fotó és videó fog készülni vele, de csak otthoni, családi felhasználásra. Az s7 tel mai napig meg vagyok elégedve, csak már döcögős a rendszer, fagyogat és az akkuja nagyon gyenge.

Üdv: Fishor

(#27470) stefi68 válasza dkovizoli (#27460) üzenetére


stefi68
addikt

Köszi, akkor marad a GSam

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#27471) balintka válasza Fishor (#27469) üzenetére


balintka
addikt

Én már nem venném az S10-et a jóval gyengébb üzemidő miatt. A kamera szinte megegyezik a paramétereket tekintve, a múltkor nézegettem a gsmarena.com-on. Szerintem már jobb vétel az S20 FE. Szoftveresen még egy főverzióval többet kap majd mint az S10, mert az már Android 10-zel jött.

Nekem fogásra ráadásul túl széles az S10+, van P30 Pro-m és Samsung A31-em, és mindegyik sokkal kényelmesebb. S20 FE is ez a keskenyebb dizájn, ebben is jobb.

[ Szerkesztve ]

(#27472) Fishor válasza balintka (#27471) üzenetére


Fishor
senior tag

Köszönöm, akkor úgy néz ki az lesz a befutó, csak azon agyalok érdemes e várni, mert most 192 körül van az akcióba, de lehet januárban meg 150 lesz, ahogy magamat ismerem.

(#27473) balintka válasza Fishor (#27472) üzenetére


balintka
addikt

Ekkora áresés szerintem nem várható talán.

(#27474) csaba1203 válasza balintka (#27471) üzenetére


csaba1203
addikt

Valóban keskenyebb 0.4mm a különbség a valóságban ez fel sem tűnik senkinek.....
- [link]
De az S10 keskenyebb ezeknél.

[ Szerkesztve ]

(#27475) ch.lac válasza Fishor (#27469) üzenetére


ch.lac
tag

Én nem olyan rég megtapogattam az s20 fe-t, valami extrém gagyi azzal a plasztik hátlappal.

(#27476) karicsek válasza migabi24 (#27444) üzenetére


karicsek
aktív tag

Ezt nekem is csinálja. Azt hittem, hogy a külső fény változás miatt csinálja.

(#27477) Fishor válasza ch.lac (#27475) üzenetére


Fishor
senior tag

Na ez a része sosem érdekel, mert úgyis tokban van. Az s7 hátlapját észre sem vettük hogy pókhálósra tört, csak amikor egyszer kivettük a tokból akkor látszott hogy teljesen pókhálósra. Azóta is egyben van és használjuk ugyanúgy. Szóval csak a belcsíny érdekel. Főleg a fotók videók hogy legyenek jobbak mint az s7 en, na meg legyen gyorsabb és stabilabb mert ez már türelmet igényel és az akku is gondol egyet és lemerül.

(#27478) balintka válasza csaba1203 (#27474) üzenetére


balintka
addikt

Én az S10+ vs P30 Pro szélességet írtam. Ott is papíron 1 mm de a valóságban mégis sokkal kényelmetlenebb. Pedig mindkettőn Ringke Fusion tok van, azaz egyforma fazonú tokok.

Plasztik hátlap az S20 FE-n meg nem hiszem h számít tokban tartva.

[ Szerkesztve ]

(#27479) vlesi69 válasza szalai112 (#27332) üzenetére


vlesi69
senior tag

Lehet a memória összetevők lettek drágábbak?

(#27480) gabber01


gabber01
addikt

Még egy dolog ami hiányzik az S9+-ból, mégpedig a hangbeállitásoknál a Csöves erősítő Pro funkció. Ez korábban sem volt az S10ben, vagy vmelyik újabb software verzióval került ki? Anélkül ugyanúgy szólnak a zenék, de bekapcsolva az S9ről lényegesen dögösebb a megszólalás.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#27481) migabi24 válasza karicsek (#27476) üzenetére


migabi24
nagyúr

Na még 1 jó szemű :D

[ Szerkesztve ]

(#27482) sgeza válasza migabi24 (#27481) üzenetére


sgeza
veterán

Nem csak jó szem kérdése! Nem mindegyik készüléknél fordulnak elő ilyen hibák.

[ Szerkesztve ]

(#27483) migabi24 válasza sgeza (#27482) üzenetére


migabi24
nagyúr

Ez mind ilyen és nem hiba hanem samsung feature [link]

[ Szerkesztve ]

(#27484) sgeza válasza migabi24 (#27483) üzenetére


sgeza
veterán

Ez a kékfényszűrő, és állítható (akár ki is kapcsolható). Azt nyilván észreveszi az ember. Azt nem feltételeztem, hogy ezt van, aki nem ismeri, és furcsállja a jelenséget. Ez azért elég látványos. Gondoltam, hogy ettől eltérően beszéltek valamilyen alig észrevehető hibáról.

[ Szerkesztve ]

(#27485) migabi24 válasza sgeza (#27484) üzenetére


migabi24
nagyúr

Olvasd el rendesen, ez nem a kékfényszűrőröl szól, ennyire azért nem vagyunk hülyék :W

(#27486) nokiauser válasza Fishor (#27477) üzenetére


nokiauser
aktív tag

Használok S7-et és S10-et is, a kamera képességei szerintem közel egyformák, ami azt jelenti, hogy ennyire jő az S7 még mindig. Persze a 3 kamera elég nagy előny.

(#27487) ch.lac válasza Fishor (#27477) üzenetére


ch.lac
tag

Belsőre viszont szerintem is rendben van. De én nem rakom tokba a telefonjaimat, ezért nálam ez egy fontos szempont szokott lenni.

(#27488) gabber01 válasza ch.lac (#27487) üzenetére


gabber01
addikt

Az üveg meg csúszik, mint állat, pláne hogy feleslegesen vékonyak a telefonok már évek óta, rossz megfogni őket tok nélkül eleve. Mintha a gyártók is eleve erre mennének, hogy úgyis tokkal kell majd használni, és azzal együtt se legyen túl vaskos. Anélkül viszont elég hamar rommá karcolódik, kopik az összes.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#27489) sgeza válasza gabber01 (#27488) üzenetére


sgeza
veterán

Szerintem az S5-nek meg a Galaxy Alphának volt a legjobb hátlapja. Felesleges prémiumkodás ez az üveg dolog szerintem. Azok marha praktikusak voltak.

[ Szerkesztve ]

(#27490) csorbajeno válasza sgeza (#27489) üzenetére


csorbajeno
veterán

Akkor jelen infók szerint az S21 kedvezni fog neked. :))

(#27491) sgeza válasza csorbajeno (#27490) üzenetére


sgeza
veterán

Még ennek nem néztem utána, de könnyen lehet! :D

[ Szerkesztve ]

(#27492) morge válasza gabber01 (#27446) üzenetére


morge
tag

Értem. Egyedi lehet a hiba, mert bármit nézek rajta, nem látom hogy ne lenne homogén. A szomszéd S8-a viszont teljesen rózsaszín alapú lett, meg enyhén csíkos is. Na azzal már nem tudnék élni.
Ma összeszedtem a régebbi Samsung telefonjainkat, és csináltam egy 8k60fps hdr+ Youtube tesztet.(j5 2015 vs. j6 2018 vs. s10+) Super amoledes mind a 3, és láss csodát! Valóban nem jobb az s10+. :Y Tök egyforma volt mind a három. Ez érdekes, mert a másik kettő csak 720p-t tud. De sem az élessége, sem a színmegjelenítése nem volt jobb mint az olcsóbb társainak. S10+-ra pedig felhúztam mindent amit lehetett. Ettől még nem lett rossz az S10+, de jobb se. :N
Kár volt ide beköltöznöm :W Eddig nem foglalkoztam vele :DD
Engem mondjuk a másfél órás "gyors" töltése jobban zavar. MI9=50 perc.

[ Szerkesztve ]

(#27493) gabber01 válasza morge (#27492) üzenetére


gabber01
addikt

Ezt a videót hol lehet megtalálni? YT-on hiába kerestem rá, pedig érdekes lenne látni.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#27494) csaba1203 válasza morge (#27492) üzenetére


csaba1203
addikt

Nekem is ez már a sokadik Samsung telefonom.
A kijelző téma engem annyira nem érdekel más miatt váltottam felfelé és azt hozza az S10+.
Nem akad nem gondolkodik megy rajt minden, mint a kis Iphone7-en és ezt viszont itt csak a felső kategória hozza szerintem.

(#27495) icemad válasza morge (#27492) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Linkeld már a videót, mert én sem találom. Köszi.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#27496) gabber01 válasza csaba1203 (#27494) üzenetére


gabber01
addikt

Volt S6-om, S7E-m, S9+-om, páromnak S5. Szerintem elég releváns véleményt tudok ezek után mondani. ;)
Volt rózsaszínesedő S7-em is, amit vissza kellett vinnem, szóval felismerem, ha nem stimmel, márpedig ennek az S10+-nak a kijelzője hagy némi kívánnivalót maga után. Lehet persze, hogy péntek délután jött le a gyártósorról és már nem volt toppon a quality control, de ettől még a tény tény marad. :DDD De a hiba nem annyira súlyos szerintem hogy gariban foglalkozzanak vele sajnos, és együtt is lehet élni vele, csak a kiváló S9 után némileg csalódás.
Egyébként a telefon maga nagyon jó, tényleg, félre ne értsetek.

[ Szerkesztve ]

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#27497) csorbajeno válasza gabber01 (#27496) üzenetére


csorbajeno
veterán

Ez inkább az S9-et dicséri. Amikor tavaly ilyenkor megvettem húgomnak az S10-et és megnéztem, egyáltalán nem volt bennem késztetés, hogy az kellene nekem. Most is az S9-et nyúzom, teljes mértékig kiszolgál, az S21-re is csak esetleges lesz a csere.

(#27498) gabber01 válasza csorbajeno (#27497) üzenetére


gabber01
addikt

Hát igen, az S9-et tényleg nagyon eltalálták, a fő kamerája is még ma is abszolút megállja a helyét.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#27499) csorbajeno válasza gabber01 (#27498) üzenetére


csorbajeno
veterán

Szerintem az a széria ezért is nem kapta meg a 3 éves támogatási ciklust és a One UI 3.0-t.

(#27500) icemad válasza gabber01 (#27496) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem is s2 óta vannak itthon s szériás telóim. Jelenleg S5, s8, s8+, s10e, s10+, s20 fe és s20 5g. Olyan brutális eltérés nincs a kijelzők között. Ha van rá igény, akkor csinálok róla videót, de nem tudom, hogy mi legyen a teszt tárgya. Valami videó, vagy fénykép, vagy valami játék?

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.