Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-27 20:18:48

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27901) csorbajeno válasza sgeza (#27899) üzenetére


csorbajeno
veterán

Erről a váltásról lemaradtam :Y

(#27902) sgeza válasza Micsurin (#27900) üzenetére


sgeza
veterán

Rosszul emlékeztem. Egy másik illető állt át.
Szóval akkor igen, ha XEH kóddal kérted le, és azon a kódon áll a készülék, akkor nem fordulhat elő olyan, hogy nem kapod meg OTÁ-n a frissítést. Annyi, hogy természetesen akkor érkezik, amikor a XEH régióban kiadják. Az előfordulhat, hogy ez néhány nappal később van, mint mondjuk a német DBT régióban.

[ Szerkesztve ]

(#27903) sgeza válasza csorbajeno (#27901) üzenetére


sgeza
veterán

Én is. :DDD

(#27904) seefried válasza Micsurin (#27896) üzenetére


seefried
tag

Ez jött le [kép]

Xiaomi Mi 10T PRO, Samsung Galaxy S10 Black

(#27905) csorbajeno válasza seefried (#27904) üzenetére


csorbajeno
veterán

Ezt csomagold ki, mert ebből még nem sok látszik. Ha kicsomagoltad, akkor lesz benne 5 fájl, amiknek a nevéből már okosabbak lehetünk :)

(#27906) sgeza válasza csorbajeno (#27905) üzenetére


sgeza
veterán

De ebből is látszik. A zip fájlnév is egyértelműen meghatározza. Ez az aktuális legfrissebb olyan független, ami kijött a XEH régióban is (illetve például a DBT régióban is, meg nyilván sok egyéb másikban; most egyébként épp a BTU adott ki egy apró különbséggel egy közbenső buildet).

[ Szerkesztve ]

(#27907) lm83 válasza sgeza (#27889) üzenetére


lm83
őstag

Hát sikerült így neten rákeresve,
Fel+bekapcs gomb sokáig nyitva tartva, de nem történt semmi.
Aztán töltő be lett dugva akkor egyből a recoveryben volt.
Wipe data/factory reset megvolt, reboot.
Elindul tovább is megy, utána samsung logo, aztán kiírja, hogy indul az android rendszer és itt újra indul a telefon. Aztán ez megy utána ismét addig jut el és megint újra indul.

(#27908) sgeza válasza lm83 (#27907) üzenetére


sgeza
veterán

Esetleg flasheljétek újra!

(#27909) lm83 válasza sgeza (#27908) üzenetére


lm83
őstag

Értem, ha ilyen megoldás van akkor megy nekik inkább szervizbe, köszönöm a segítséget.

(#27910) seefried válasza csorbajeno (#27905) üzenetére


seefried
tag

[kép]

Ez mi?
[kép]

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T PRO, Samsung Galaxy S10 Black

(#27912) dkovizoli válasza seefried (#27910) üzenetére


dkovizoli
addikt

Semmi. Le kell okézni és mehet tovább. Alap odin flash-nél nincs jelentősége. Mi pedig az alapnál ugye nem is akarunk jobban belenyúlkálni.

(#27913) seefried


seefried
tag

Sikerült. [kép]
Köszönöm mindenkinek a segítséget!

Xiaomi Mi 10T PRO, Samsung Galaxy S10 Black

(#27914) zeg74


zeg74
aktív tag

Sziasztok

Nekem ezt írja ki a szolgáltatói szoftvernél:
XEH/XEH,XEH/TPH

Mi ez aTPH?

" kár érte, kiváló ügynök volt"

(#27915) Micsurin válasza zeg74 (#27914) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Tippre portugál telekom? :DDD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#27916) sgeza válasza zeg74 (#27914) üzenetére


sgeza
veterán

Honnan van?

(#27917) sgeza válasza Micsurin (#27915) üzenetére


sgeza
veterán

Szerintem inkább portugál független. Tehát annyi, hogy Portugáliában került piacra.

(#27918) zeg74 válasza sgeza (#27916) üzenetére


zeg74
aktív tag

Németből van

" kár érte, kiváló ügynök volt"

(#27919) Micsurin válasza sgeza (#27917) üzenetére


Micsurin
nagyúr

GSM-esből lazán lehetséges bármi mondjuk.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#27920) csorbajeno válasza Micsurin (#27915) üzenetére


csorbajeno
veterán

Tippre nekem is annak tűnt, de a TPH a független portugál. Az általad korábban közzétett képen láttam az OXM régiókódok között :)

(#27921) zeg74 válasza csorbajeno (#27920) üzenetére


zeg74
aktív tag

Ha kijön a 11,akkor a frijával a xeh rom átállítja thm re?

" kár érte, kiváló ügynök volt"

(#27922) dkovizoli válasza zeg74 (#27921) üzenetére


dkovizoli
addikt

Mit? Az utolsó kódot nem állítja át semmi. Ha pedig jön a 11 végleges, akkor semmi szükség a frijára, hiszen ota fogod megkapni.

(#27923) zeg74 válasza dkovizoli (#27922) üzenetére


zeg74
aktív tag

Értem, köszönöm :R

" kár érte, kiváló ügynök volt"

(#27924) Micsurin válasza dkovizoli (#27922) üzenetére


Micsurin
nagyúr

...azt is áttudjuk állítani csak nem lenne értelme + ott már tényleg kérdéses mi lesz a garival. :D

csorbajeno visszagörgettem, és tényleg! :)

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#27925) dkovizoli válasza zeg74 (#27923) üzenetére


dkovizoli
addikt

Nincs mit. :)

(#27926) dkovizoli válasza Micsurin (#27924) üzenetére


dkovizoli
addikt

Szerintem ott ugrik a knox és a gari , ahogy írod is, nincs értelme sem, hiszen nem befolyásol semmit.

(#27927) sgeza válasza zeg74 (#27921) üzenetére


sgeza
veterán

Arra biztos nem, max ha hitelt veszel fel. Amit írni akartál, az a tmh! :D
Egyébként nem állítaná az akkor sem, ha Frija/Odin párossal oldanád meg a frissítést (megteheted ezt is persze, de ahogy a kolléga mondja, jön az majd OTÁ-n is).

(#27928) sgeza válasza dkovizoli (#27926) üzenetére


sgeza
veterán

Nem mernék rá megesküdni, de szerintem amíg nem nyitod a bootloadert, addig nem tud ugrani a knox sem, mert szerintem addig nem tudsz olyat tenni vele, ami ilyet okozhatna. Ezt csak vélelmezem, nem állítom biztosra.

(#27929) csorbajeno válasza sgeza (#27928) üzenetére


csorbajeno
veterán

Nem soká váltasz az S21-re, utána kipróbálhatod :DDD

(#27930) dkovizoli válasza sgeza (#27928) üzenetére


dkovizoli
addikt

Gondolod, hogy az utolsó származási kódot amúgy ezzel a módszerrel, ami most a csc váltáshoz bevált, át lehet váltani? Mert véleményem szerint azt csak komolyabban belnyúlva lehet és akkor sem egyszerű.

(#27931) dkovizoli válasza csorbajeno (#27929) üzenetére


dkovizoli
addikt

Ez az s21 vonal nekem is megfordult a fejemben, de ott csak az ultra érdekelne. A többiben egyszerűen nem látok valami nagy érdemi előrelépést. Na de ennyi pénzért nem fogok venni, minr amennyi várható. Esetleg még neglátom a szolgáltatói árakat, különósen előrendelésben, ajándékkal. Úgy talán. Ha nem lesz szimpatikus, akkor marad az s10+. Veszek mellé egy iphone 12 minit max, az újdonság kedvéért.

[ Szerkesztve ]

(#27932) rothfb


rothfb
veterán

Sziasztok.
Tervbe van véve egy s10 és egy s10+ vétele. Néztem, hogy nem nagyon van topic összefoglaló és a visszaolvasás is olyan, hogy sok az olyan info, ami most még per pillanat nem érdekes számomra.
Szeretnék megkérni valakit, bárkit, hogy foglalja nekem össze a két készülék (külön-külön) előnyeit, hátrányait, pozitív és negatív tulajdonságait.
Érdekelne minden és plusz olyanok véleménye is, akik két sim kártyával használják a telefonokat. Különös tekintettel a Digimobil volte és vowifi technológia használatára.
Egy táblázat alapján azt olvastam, hogy mindkét készülék tudja az összes szolgáltató volte, vowifi technológiát. Beleértve a Digit is. De gyakorlati tapasztalatok érdekelnének főleg.
Előre is köszönöm a reakciókat!

A40 és A50-ről lesz váltva. A készülékek újak lesznek.

Ui.: Készülékről készülékre költözés is érdekelne, ha minden igaz, az könnyű, mert a Smart Switch app mindent megold.

Ezúton is boldog új évet kívánok minden fórumtársnak!

(#27933) sgeza válasza rothfb (#27932) üzenetére


sgeza
veterán

A SmartSwitch sz@rra sem jó. Adatokat nem visz át, csak az alkalmazásokat telepíti újra, illetve talán a készülék beállításait.
A Google mentés elég jól elvégzi a dolgát, az a legtöbb alkalmazás adatait is menti, illetve jónéhány készülék beállítást is. A tárhelyen lévő fájlokat én magam szoktam átmásolni laptoppal.

(#27934) sgeza válasza csorbajeno (#27929) üzenetére


sgeza
veterán

Nem rajtam múlik, nekem céges. Elvileg valahogy tavasz táján lesz 2 éves. :)

(#27935) sgeza válasza dkovizoli (#27930) üzenetére


sgeza
veterán

A kolléga mondta, hogy szerinte át lehet, mert amikor kiválasztasz egy régiót, akkor nem csak az első kód módosítását ajánlja fel, hanem más lehetőségeket is, de nem emlékszem, hogy konkrétan miket ír ki. Talán akkor írja ki, amikor rányomsz az Install-ra, és akkor megkérdezi, hogy mit akarsz. De nem vagyok biztos benne, hogy ott láttam, ezért nem mertem most rányomni.
Nekem is volt egy olyan gondolatom, hogy az utolsó kód módosításához - annak ellenére, hogy esetleg itt meg lehet tenni - root jog kellhet.

[ Szerkesztve ]

(#27936) csorbajeno válasza dkovizoli (#27931) üzenetére


csorbajeno
veterán

Én mindenképpen szolgáltatói kínálatban gondolkodom és kíváncsian várom a bemutatót. Ősszel jár le a hűségidőm az S10-re így akkor tervezem megvenni, de előtte mindenképpen ki fogom kérni előtte sgeza véleményét a telefonról. Ha nem lesz egyértelműen meggyőző, akkor marad az S9 még egy évig.

(#27937) csorbajeno válasza sgeza (#27934) üzenetére


csorbajeno
veterán

Tudom, hogy céges, ezért mertelek téged említeni példaképp :P

(#27938) sgeza válasza csorbajeno (#27937) üzenetére


sgeza
veterán

:DDD

(#27939) Micsurin válasza sgeza (#27928) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Zárt BL esetén a knox átbillentése szerintem közel nem lehetséges. :D Egy két másik márkából és a téglásítási eshetőségekből kiindulva, mivel amíg a BL lock adott addig nincs valami nagy mozgástered.

A samKEY eleve ADB-n keresztül állítja át a 4. kódot, a kérdés a miként lenne de még nem volt idő neki feszülni és erősen a szerverre hagyatkozik. Lesz kísérletünk egy "fake" klienssel megpróbálni adatot lekérni de csak a vizsgák végével. :R :)

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#27940) dkovizoli válasza Micsurin (#27939) üzenetére


dkovizoli
addikt

Akkor várjuk majd az eredményt :)

(#27941) sgeza válasza Micsurin (#27939) üzenetére


sgeza
veterán

Szerintem az nem lesz elég. A kulcs a szervernél van, és azzal generál valamilyen adatból egy másikat. Így egy kísérletből sajnos nem fogjátok tudni visszafejteni.
Azt hittem, hogy a tárcsázós megoldással is lehet azt állítani, mert ott is lehet választani több lehetőség közül. Te emlékszel, mik voltak azok?

[ Szerkesztve ]

(#27942) Micsurin válasza sgeza (#27941) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Nem is egy kísérlet a célunk. :DDD
Ha a seed-et eltudjuk találni (igen tudom, hogy közel lehetetlen de na) akkor tudnánk kreálni egy saját megoldást amint 1x sikerül a szerverválaszát kinyerni --> tudni fogjuk az ADB kódot egy eszközre onnantól már megfejhető a dolog.

edit.: Lehetett választani de nekem a fenti lenyitható menü nem volt hajlandó lenyílni. Megnézem később újra úgyse kell hozzá resetelni, de mintha nem lett volna lenyitható a lista.

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#27943) sgeza válasza Micsurin (#27942) üzenetére


sgeza
veterán

Nekem úgy rémlik, hogy a múltkor ezt próbálta valaki, és nem elég az ADB parancsot/kódot tudni. Ez minden készüléknél más lesz. Azt a kódot a készülék valamelyik adatából generálja egy szerveren lévő kulcs segítségével.
De ne legyen igazam! Próbáljátok meg, aztán remélem sikerül!

[ Szerkesztve ]

(#27944) Micsurin válasza sgeza (#27943) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Nem tudom a múltkori elvtársunk pontosan mit és honnan nyert vissza. Lehet lyukra fogunk mi is futni haverokkal ha nem akkor örülés van de a legjobb ilyenkor a nulláról indulni a saját ötlet alapján még ha az hibás is! :R :)

Ha bukta a dolog akkor is ha más nem de tanultunk a folyamat során.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#27945) sgeza válasza Micsurin (#27944) üzenetére


sgeza
veterán

Így igaz! Aztán hátha. Lehet, hogy én is keverem már mással.

(#27946) Zsolaf


Zsolaf
addikt

BÚÉK! :C

Valaki tette már fel esetleg a 11 bétát? Ha igen valóban van benne lehetőség egy masik profil (mondjuk munka) beállításának? Köszönöm! :R

(#27947) dkovizoli válasza Zsolaf (#27946) üzenetére


dkovizoli
addikt

Én már megvárnám a véglegest mindenképp, főleg, hogy note-ra már kint van. Igen, többen is bétázunk egyébként. Bár nem teljesen értem a kérdésed. Bixby rutin eddig is volt hely vagy idő alapján, amiben rengeteg dolog állítható. Bár van egy sejtésem, hogy valami másra gondolsz.

(#27948) sgeza válasza dkovizoli (#27947) üzenetére


sgeza
veterán

Szerintem a többfelhasználós módra gondol. Ami egyébként régebben volt valamelyik verzióban.

(#27949) tibbike01 válasza Zsolaf (#27946) üzenetére


tibbike01
őstag

Szerintem meg csengőhang profilra gondolt, mint régen volt, otthon, munka, meeting...stb

(#27950) Zsolaf válasza tibbike01 (#27949) üzenetére


Zsolaf
addikt

Nem, hanem most olvastam egy cikket, hogy kulon lehet valasztani a munkahelyi dolgokat meg a privatot, email, névjegyzék... de sehol nem irjak le milyen módon lehet.

Aztán lehet h en értelmezem félre.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.