Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7601) Syl


Syl
nagyúr

Szeretném távolról elérni az NSA310-et. 80-as porton most is megy, de jó lenne biztonságossá tenni a vonalat. Az admin felületen bekapcsolom a HTTPS használatát, leszedem/telepítem a tanúsítványt és kész? Persze a routerben is átállítom a forward-ot 80-as helyett 443-ra.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#7602) Syl válasza Syl (#7601) üzenetére


Syl
nagyúr

Kérdésem tárgytalan, mert közben kipróbáltam. :B

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#7603) #79335424 válasza enginev3.0 (#7600) üzenetére


#79335424
törölt tag

A leggyorsabb sztem SATA kapcsolattal. Én két NAS vinyó között másoltam így. Mindkettőt kivettem a NAS -okból. Az egyiket be egy eSATA -s, külső házba. Kinyitottam a PC házát és az oprendszert tartalmazó vinyóról átdugtam a csatikat a másik NAS -ból kivett vinyóra. Penről bebootoltam Puppy -val, két kattintással csatoltam a vinyókat és hajrá. Kb. 80MB/s körül volt a tempó. Sztem az elég gyors.

(#7604) enginev3.0 válasza #79335424 (#7603) üzenetére


enginev3.0
félisten

Valami egyszerűbb mód esetleg? :D

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#7605) junkpod válasza #79335424 (#7586) üzenetére


junkpod
nagyúr

Nézd, a netem 2mega felfelé ami inlább 1mega, ebből 30kb adok a feltöltésnek, különben használhatatlan.
Ezzel sokra nem megy senki. Másrészt a torrentet a tömeg viszi. Meg úgy is csak neten nyilvanos torrentet toltok ahol nincs kvotazas

Box's don't touch!

(#7606) kmarci25 válasza enginev3.0 (#7604) üzenetére


kmarci25
veterán

A leggyorsabbat kérdezted, nem a legegyszerűbbet... ;]
Egyébként tényleg ez a leggyorsabb. :K Egyszerűbb: hálózaton keresztül elindítod a másolást, aztán úgy ahogy, és egyszer csak kész lesz. Attól függ mennyi adatot szeretnél másolni, de ez nagyon hosszú is lehet akár.
Én inkább Somatom módszerét követném/követem, így a leggyorsabb. Nem kell egyébként Puppy, ha idegenkedsz a linuxtól, ha letöltöd a hiren's boot cd-t, ott is fel tudod csatolni az ext fájlrendszerű hdd-ket.

Spy89: lehet, hogy meg fognak itt kövezni. Ha nekem lenne/lett volna 50k-m a NAS-ra, akkor biztos a synology-t vettem volna. :B De nem volt, így maradt a zyxel. End-user-ként szerintem sokkal barátságosabb a synology, írom ezt úgy, hogy eddig csak olvastam róla, szóval lehet, hogy nincs igazam. :F

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#7607) mobilizmo válasza kmarci25 (#7606) üzenetére


mobilizmo
addikt

Vagy TC plugint használ, pl. ezt: [Diskinternal reader]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#7608) Anonymus23 válasza mobilizmo (#7607) üzenetére


Anonymus23
veterán

Ez működik is vajon?
Korábban már szedtem le TC-hez ilyen pluginokat, de egyáltalán nem volt hajlandó felismerni a nasból kiszedett vinyót.
Mondjuk azt nem tudom számít-e (szerintem nem kellene), hogy a vinyó e-sata dokkolóba volt belerakva.

Nekem is aktuális most, mivel ma jön a 325v2-es, és át szeretném költöztetni a cuccokat.

;) - The Power of the Light Side

(#7609) enginev3.0 válasza kmarci25 (#7606) üzenetére


enginev3.0
félisten

Lehet kiveszem a HDD-t, berakom a dockoloba és felmasolom

Egyébként 80-100GB adat

Transmissionnak kötelező minden seedelesre berakott torrentet adat checkolni? Utorrentnel nem fontos az ilyen

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#7610) kmarci25 válasza Anonymus23 (#7608) üzenetére


kmarci25
veterán

Nálam nem működött. :( Az ext2fsd felmountolta ugyan, de a user partíció, ahol a hálózatban is elérhető mappák (admin, public, video, music, photo) vannak read only volt. :(

Szerk.: enginev3.0: igen, minden esetben ellenőrzi az első indulásnál. Én úgy emlékszem utorrent is csinálja, (különben honnan tudná, hogy egyeznek az állományok? :F ) bár régen használtam már utorrentet.
80-100 GB adattal is már jobban jársz, ha kábellel másolod és nem hálón. :K

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#7611) Anonymus23 válasza kmarci25 (#7610) üzenetére


Anonymus23
veterán

utorrent tudja hash nélkül is, de akkor is ellenőriz valamilyen szinte, mert ha mégsem egyezik a torrent adat, akkor úgyis leellenőrzi a pontos file adatokat.
Pl az egyik trackerről letöltöd, a másikon is meg szeretnéd osztani, de a másikon pl beletettek 3 képet is a mappába, akkor már hashelni fogja.
Ha csontra ugyanaz a torrent, akkor lehet adatellenőrzés nélkül is.

Ezt mondjuk én is hiányolom a TM-ből, mert egy ilyen költöztetés az nem kevés móka ezzel együtt.

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#7612) szjoci válasza enginev3.0 (#7609) üzenetére


szjoci
őstag

Ennyi adat miatt szerintem felesleges... Ezt 40 perc alatt fel lehet lökni, ha jól számoltam (nálam 45MB/sec-cel megy a másolás, de 40-nel számolva is 100GB-tal 42 perc alatt végeznie kell).

[ Szerkesztve ]

(#7613) #79335424 válasza kmarci25 (#7606) üzenetére


#79335424
törölt tag

Van egy PC -mentő pendrive -om. Ezen van a Hiren's és a Puppy. A Hiren's indító menüjébe gyúrtam bele a Puppy -t. Nyomhattam volna Hiren's -féle Win -t is indításkor, de nekem az XP Puppy jobban bejön, mint a mini XP. Meg aztán az egy 210 -es volt, ami XFS -t használ, nem EXT -et. Nem tudom, hogy azt is kezeli -e a Hiren's -es Win. Egyébként ha jól tudom, a gyárilag HDD -vel szerelt 310 -esek is XFS -t használnak. Ahogy olvasgattam a topikot, nekem az jött le, hogy ezek az 500GB -osok. Én is HDD -vel vettem, de egy Extreme Digital akcióban. Valószínűleg ez egy kapcsolt áru ügylet lehetett, nem gyári HDD -s, mert egy szűz, 2TB -ossal kaptam, így az enyémet EXT -re formázta a NAS.

(#7614) kmarci25 válasza #79335424 (#7613) üzenetére


kmarci25
veterán

Értelek, de megértem azokat is, akik annyira idegenkedek a linux-tól, hogy inkább a mini win xp-t használják. Az én 310-esem ext-et használ, de én vinyó nélkül vettem.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#7615) #79335424 válasza kmarci25 (#7614) üzenetére


#79335424
törölt tag

Igen, mert magától EXT -re formáz. De kezeli az XFS -t is. A Zyxelnél biztos nem a NAS -sal formáztatnak. Gondolom, megmaradt a raktáron "néhány" XFS vinyó, ezeket belerakták a 310 -esekbe.

(#7616) mobilizmo válasza Anonymus23 (#7608) üzenetére


mobilizmo
addikt

Azért ajánlottam, én ezeket (van még más is), használom.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#7617) mobilizmo válasza enginev3.0 (#7609) üzenetére


mobilizmo
addikt

80-100 GB nem olyan sok, nem éri meg a szerelgetést. Szerintem fél óra alatt átmegy hálózaton.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#7618) enginev3.0 válasza mobilizmo (#7617) üzenetére


enginev3.0
félisten

Hálózaton nekem csak pár száz kb/s-mal másolt, nem tudom miért, lehet hogy a gép wifin van az a baj?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#7619) Anonymus23 válasza mobilizmo (#7616) üzenetére


Anonymus23
veterán

Izé, akkor tedd már meg légy szíves, hogy küldesz még olyat (akár privátban), ami működik, mert próbálkoztam már de eddig sikertelenül.
Előre is köszönöm! :R
A múltkor puppy-t is futtattam, de amikor visszabootoltam a win7-re, akkor meg nem találta a hálókártyát, egy korábbi win7-et kellett elindítani az egyik partícióról, mert amikor azt elindítottam azzal működött, majd a jelenleg használtat újrabootolva már azon is megint működött. X-akta.

;) - The Power of the Light Side

(#7620) mobilizmo válasza Anonymus23 (#7619) üzenetére


mobilizmo
addikt

Milyen op. rendszer, nálam W7x64, de a TC 32 bites kell, hogy legyen.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#7621) Anonymus23 válasza mobilizmo (#7620) üzenetére


Anonymus23
veterán

w7x64 + TCx64 van most fenn.
Akkor itt lehet a gond.
Mindegy van 32bites is elvileg.

;) - The Power of the Light Side

(#7622) zambozoli válasza enginev3.0 (#7618) üzenetére


zambozoli
senior tag

Az... és valami még nagyon el lehet bökve, mert 300Mbit wifivel (ami állandóan csak 150Mbit) 10-12MB/sec a sebesség fel-le a NAS-ra!!!
Ha aprók a fájlok, akkor is minimum 1-2MB/s kell hogy legyen a tempó.

[ Szerkesztve ]

Üdv:ZZ

(#7623) enginev3.0 válasza zambozoli (#7622) üzenetére


enginev3.0
félisten

De nekem mindig ennyivel másol bármilyen gépről bármilyen gépre

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#7624) Anonymus23 válasza enginev3.0 (#7623) üzenetére


Anonymus23
veterán

Milyen routered van?

;) - The Power of the Light Side

(#7625) enginev3.0 válasza Anonymus23 (#7624) üzenetére


enginev3.0
félisten

tp link wr841n
Router kábellel kötve
Gépem pedig wifi stick (150mbps)
A fájlok nem kicsik, 4mb másodpercenként a másolási sebesség
FTP-n (hálózaton belül) pedig csak 500kb/s

Sajnos nincs még egy kábelem hogy a gépet is kábellel kössem rá

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#7626) #79335424 válasza enginev3.0 (#7625) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ööö... a 841 -en csak 10/100 -as portok vannak. Talán nem is a wifi a szűk keresztmetszet?

(#7627) enginev3.0 válasza enginev3.0 (#7625) üzenetére


enginev3.0
félisten

Ha Totalcommanderrel nem ftp hanem hálózaton másolok akkor megvan a 11+megabyte másodpercenként, amennyit szerintem a NAS bír :R

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#7628) SteveL válasza enginev3.0 (#7627) üzenetére


SteveL
aktív tag

Nem a NAS bír ennyit, hanem a routered, ahogy Somatom is írta.

(#7629) gereke


gereke
tag

Erre valakinek tippje: [link] :F

Kösz.:

LYA-L29

(#7630) zambozoli


zambozoli
senior tag

Sziasztok!
Egy NSA310S-en a minidlna egy 25.000 file-os adatbázis felépítése után is folyamatosan 100%-on pörgeti a processzort. (top paranccsal nézve). Mi lehet a gond mit nézzek meg.
ez van fent:minidlna-1.1.0_git20131217-arm-5.txz
Nálam ugyan ez kb. 20000 file esetén is nyugton van a 310 -esen!

Üdv:ZZ

(#7631) zambozoli válasza gereke (#7629) üzenetére


zambozoli
senior tag

Fel lehet rá tenni USB-ről a firmwert, elvileg nincs rajt minden rendesen!

Itt keress rá: http://www.zyxelforum.de

Üdv:ZZ

(#7632) zambozoli válasza gereke (#7629) üzenetére


zambozoli
senior tag

Itt van:
http://www.zyxelforum.de/viewtopic.php?f=138&t=4310
Remélem neked is jó!!!

Üdv:ZZ

(#7633) Anonymus23 válasza mobilizmo (#7593) üzenetére


Anonymus23
veterán

Na eljutottam odáig, hogy végre elindítsam a 325v2-t, és próbálkoztam a TM telepítéssel.
Alapból a 4.60-as FW votl rajta, oda hiába másoltam be a web_prefix fájlt, nem frissítette le.
Na mondom, úgyis van újabb firmware, mielőtt elkezdenék vele mókolni, mondom FW frissítés, és majd meglátom.
Lefrissítette magát (4.70, és láss csodát működik a web_prefix fájlos módszer, mert már van a listában FFP és Tm 2.82 is :)

Most csak úgy beleraktam egy vinyót, hogy lássam mi történik, de úgy tűnik egyszerűbb lesz a helyzetem mint gondoltam volt.

;) - The Power of the Light Side

(#7634) mobilizmo válasza Anonymus23 (#7633) üzenetére


mobilizmo
addikt

Ha amúgy is TM 2.82 van a program listában és egyéb miatt nem kell az ffp, akkor jó lehet az is.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#7635) Anonymus23 válasza mobilizmo (#7634) üzenetére


Anonymus23
veterán

Végül is az ffp is ott van a telepíthető programok között, és működik is, mivel most NAS hegyek vannak itthon (van egy 210, 310 és 325v2-is), és az egyik új vinyó esetében a 325-ösben ffp-n keresztül kapcsoltam ki a fejparkolgatást a 210-esbe vett új WD green vinyón, mivel a régi samu ami benne volt, az megfeküdt.

;) - The Power of the Light Side

(#7636) Anonymus23 válasza Anonymus23 (#7635) üzenetére


Anonymus23
veterán

Beleraktam a régi vinyót, inicializálás, de ezzel még az alap csomagok sem jönnek be, nem hogy az újak.
Nem tom mi van vele :W

;) - The Power of the Light Side

(#7637) zambozoli válasza Anonymus23 (#7636) üzenetére


zambozoli
senior tag

Próbáld így, csak megfelelő csomagokat keress hozzá:

FFP telepítés

Üdv:ZZ

(#7638) tibi0930


tibi0930
csendes tag

Üdv. Szeretném a segítségeteket kérni. Olyan problémám van, hogy a nasom most új helyre kerülne, ahol csak wifivel tudnám összekötni, kábelezés nem lehetséges, és ezt így hogy tudnám megoldani? Én arra gondoltam, hogy veszek egy usb wifi sticket azt beledugom, de érzékelni fogja? Légyszi segítsetek, nagyon fontos lenne. Köszi előre is :)

(#7639) #79335424 válasza tibi0930 (#7638) üzenetére


#79335424
törölt tag

Meglepne. De sztem ne wifi sticket vegyél, hanem wifi routert. Azt biztos, hogy érzékelni fogja.

(#7640) enginev3.0


enginev3.0
félisten

2.77-es tm-et nehéz újra frissíteni?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#7641) Anonymus23 válasza zambozoli (#7637) üzenetére


Anonymus23
veterán

Ezzel sem megy :(
A FFP feltelepül, de ide rakja be magát ugyebár:
i-data/system/zy-pkgs/ffproot/ffp/tm
bár elvileg ha jól sejtem látja így is
/ffp/tm

Nem teljesen tiszta, hogy mit hova is telepít most :(

;) - The Power of the Light Side

(#7642) tibi0930


tibi0930
csendes tag

Bocsánat, rosszul fogalmaztam, tehát a probléma az, hogy utp kábellel nem tudom összeköni a nast a routerrel, helyette wifivel szeretném a helyi hálózathoz csatlakoztatni. A kérdésem pedig arra irányul, hogy ha egy sima wifi sticket bedugok az usb portba akkor érzékelni tudja ugyan úgy? Köszi a válaszokat előre is.

(#7643) dmc válasza tibi0930 (#7642) üzenetére


dmc
aktív tag

Szerintem nem fogja.
De gondolom oda ahova a NAS t teszed oda be tudsz rakni még egy rutert. Ha igen akkor azt kösd össze a NAS sal.
Vagy vegyél egy AP t és azt kösd be.
Remélem nem írtam hülyeséget

(#7644) Anonymus23 válasza tibi0930 (#7642) üzenetére


Anonymus23
veterán

Szerintem nem fog menni, nem tudom, hogy driver szinten a NAS kezel-e wifi sticket.
Viszont amit dmc mond az működik, és nem sokkal drágább mint a wifis stick.

Venni kell egy AP-t amit be kell állítani, hogy wifin vegye a jelet, és kábelen adja tovább, és az AP-t kell kábellel összekötni. Öcsémnél így van megoldva a NAS internet kapcsolata.

;) - The Power of the Light Side

(#7645) #79335424 válasza tibi0930 (#7642) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ahogy olvasom a hsz -eket, sztem elsőre is értettük. Inkább Te nem értetted a választ. Kell a NAS mellé egy másik router.

(#7646) Anonymus23


Anonymus23
veterán

325v2 vs TM jelenlegi állás:
Az FFP felkerült a leírt módszerrel, mivel a 310-es még itt van, azt újraraktam egy másik vinyóval, és mivel ott működik a web_prefx verzió, feltelepítettem a "gyári" TM 2.82-et, majd a fájlt, amit letöltött átmásoltam a 325-ösre, és így már a listából is telepítette, így tettem vele a SMART-al is.

Most annyi gondom van, hogy nem tud portot nyitni kifelé vagy mi, mivel nem tud kapcsolódni a trackerhez, hiába állítok be neki olyan portot, ami tuti nyitva van. :(

;) - The Power of the Light Side

(#7647) tibi0930


tibi0930
csendes tag

Köszönöm, most már értem, hogy az én módszerem az nem jó, viszont ilyen AP-ról én még sose hallottam, lehet én vagyok a tudatlan. Valaki le tudná írni részletesen, hogy mit kéne vennem pontosan (linket is megköszönném) és azt hogy kössem össze. Anonymus23 írtad, hogy te csináltál már ilyet, légyszi írd már meg, tényleg részletesen, mert ha nem hallottam róla akkor tényleg nehéz elképzelnem ezt az egészet.

(#7648) Anonymus23 válasza tibi0930 (#7647) üzenetére


Anonymus23
veterán

Egyszerű igazából.
Az Acces Pointoknak van többféle működési elve
Wifi -> Wifi
Wifi -> LAN
LAN -> Wifi
Az első a fogadó irány, a második a továbbított
Neked be kell állítani a Wifi -> LAN módot az AP-ben.
Azaz Wifin fog csatlakozni a routerhez, és kábelen pedig a NAS-hoz.

;) - The Power of the Light Side

(#7649) tibi0930


tibi0930
csendes tag

Ez egy nagyon király cucc, nagyon szépen köszönöm, asszem megtaláltam, [link] ez lenne az igaz? Eddig nem tudtam, hogy van ilyen, azért csodálkoztam de mostmár menni fog, találtam leírást is, minden megoldódott. Az ára azért elég drága, de ha nincs más megoldás akkor ez marad. Mégegyszer köszi, sokat segítettél!

(#7650) Anonymus23 válasza tibi0930 (#7649) üzenetére


Anonymus23
veterán

Igazából én AP-ra gondoltam, meg a többiek is.
WA701ND

Persze olyat veszel, ami neked megfelel. Nem utolsó sorban ez jóval olcsóbb mint a Hama.

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.