Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8351) #79335424 válasza melan (#8350) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én tiltom az FFP -t. Nem használok médiaszerver funkciót, nekem az MC miatt kellett az FFP. Belefér a műveletbe az engedélyezés/tiltás. Talán megtudjuk, hogy lehet -e másképp is. Médiaszervernél hasznos lehet, ha nem kell külön az adminban is túrkálni.

(#8352) Claude Leon válasza melan (#8336) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Ha belegondolsz, nem véletlenül nincsenek ilyen cuccok, tekintve hogy az usb direkt eszközillesztésre való, ott pedig szép galibákat tudnál produkálni, ha 2 féle, egymásnak ellentmondó, független hivatkozás éri az eszközt.

[ Szerkesztve ]

(#8353) zambozoli válasza #79335424 (#8349) üzenetére


zambozoli
senior tag

Semmi különös, én is csak észrevettem.
Nálam a NAS 7/24-ben megy. FFP, TM, miniDLNA van felrakva. A S.M.A.R.T adatoknál tűnt fel, hogy leállítás nélkül is nő a fejparkolás száma (pedig kikapcsoltam).
Megnéztem a NAS energiaellátását és vinyó leállítás 5 percre van állítva. Ha békén hagyja a TM, meg a DLNA akkor az FFP-sem ír logot, pláne ha minden rendben van. Így mivel nem kell a vinyó a NAS szépen leteszi aludni. Ha kell, akkor szépen hallom felpörögni.

Üdv:ZZ

(#8354) zambozoli válasza melan (#8350) üzenetére


zambozoli
senior tag

Az FFP mindenképp kell a Plex futtatásához is. A miniDLNA tuti engedi aludni a gépet. A Plex szerteágazó adatbázis felépítéséről nem tudom elképzelni, hogy ne kajtatna állandóan valamit a neten a médiatartalomhoz való infót kutatva.
Ha leállítom az FFP-t nincs médiaszerver sem.

Üdv:ZZ

(#8355) #79335424 válasza zambozoli (#8353) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszi, ezt kipróbálom. Nálam csak az MC van alatta, úgyhogy lehet, hogy fölösleges a tiltás.

(#8356) tigrici válasza zambozoli (#8354) üzenetére


tigrici
aktív tag

A péexnél is belehet állitani vagy tiltani mikor frissitsen.ugyanugy mint més médiaszervereknél.

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#8357) zambozoli válasza tigrici (#8356) üzenetére


zambozoli
senior tag

Persze.. ,amikor bemásolsz a médiamappába valamit és az ütemezés 2 órával később van, akkor addig a DLNA kliens nem látja a betett új állományt, ha az ütemezés miatt sok összejön akkor meg meghúzza úgy a processzort, hogy azért nem tud majd kiszolgálni. Túl sokat a kar szerintem a PLEX.
Nálam két teljes nap alatt nem végzett, (persze közben minden elérhetetlen, vagy csak nehezen volt elérhető), és teleszórta a TV képernyőt értelmetlen használhatatlan mappákkal. A minidlna meg 20perc múlva tökéletesen tette a dolgát.
Magánvélemény: miniDLNA!

Üdv:ZZ

(#8358) tigrici válasza zambozoli (#8357) üzenetére


tigrici
aktív tag

Sima DLNA szerverként nem érdemes használni,csakis hivatkozásként és persze csakis videóra.A keresés pedig akkor van amikor hozzáadok 1 könyvtárat magátol sosem keres.általában 50-100 közötti állománynál nagyobbat nemigen érdemes hozzáadni.Az ahogyan épiti az adatbázist az nem a PLEX hibája hanem sajnos a nasé,kicsit kevés hozzá,de azért meglehet csinálni.Ha viszont felépiti valaki az adatbázist akkor 1 komplett videótékával rendelkezhet ,keresési funkciókkal együtt "évre,cimre,szinészre,müfajra' és persze bármikor folytatható a lejátszás akár több videónál is.De simán futhat akár több média szerver is egyszerre ,hiszen a lejátszó képes választani közöttük.Nálam fut a PLEX, TWONKY , SERVIIO egyszerre.

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#8359) romboyco válasza tigrici (#8343) üzenetére


romboyco
csendes tag

Helló!

Proóbáltátok már felrakni a legutolsó frissítést a pelx oldaláról?
Package for Synology Version 0.9.9.7.429-f80a8d6 vagy Package for Netgear Version 0.9.9.7.429-f80a8d6

Nekem nem sikerült.

(#8360) zambozoli válasza tigrici (#8358) üzenetére


zambozoli
senior tag

OK!

Melyik TV-n tudod megcsinálni médiahivatkozásként?

Üdv:ZZ

(#8361) tigrici válasza romboyco (#8359) üzenetére


tigrici
aktív tag

Nem,mert az nsa az a txz kiterjesztésü filet szereti,az spk-val ha jol tudom nem boldogul,tehát csak olyannal érdemes próbálkozni amit már átforditottak.Azaz jelenleg ez a legfrissebb " plexmediaserver-0.9.8-arm-8.txz " ami jó lehet.

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#8362) tigrici válasza zambozoli (#8360) üzenetére


tigrici
aktív tag

LG 42LV5590 es tipus.de most keresgélek olyan Bd lejátszót ami még esetleg tudná.

[ Szerkesztve ]

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#8363) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Sehogy nem bírom lefrissíteni, mindig ilyen hülyeséget ír ki

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#8364) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Illetve az megeshet, hogy nem is az FFP-vel telepített TM-et használom, hanem az alap gyárit? Pedig már 103 torrent fut benne, de én 2.82-t telepítettem, viszont 2.77-et ír mindenhol és a szoftvercsomagban engedélyeztem a TM-et

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#8365) Anonymus23 válasza enginev3.0 (#8364) üzenetére


Anonymus23
veterán

Ha engedélyezed a programcsomagban lévőt, akkor az fog futni, az FFP-s nem fog futni.
De lehet frissíteni a gyárit is 2.82-esre egyszerűen.

;) - The Power of the Light Side

(#8366) enginev3.0 válasza Anonymus23 (#8365) üzenetére


enginev3.0
félisten

És azt hogyan? Mert megfelelő lenne, de 103 torrent fut bőségesen letöltőkkel, még is alig alig csatlakozik... egy új hátha dobna valamit a dolgon, a gyári is megfelel, csak jó legyen :R

Azt hiszem most az FFP-s fut, mert azt a nevet kódot kérte amit megadtam
Valahogy tudom ellenőrizni? Bár most 2.82 megy az biztos :)

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#8367) Anonymus23 válasza enginev3.0 (#8366) üzenetére


Anonymus23
veterán

Egyszerű, ha a programcsomagban lévő aktív, akkor az fut. Tiltsd le, és azonnal kiderül :)
A programcsomagnál lévő is kiírja a verziószámot.

;) - The Power of the Light Side

(#8368) enginev3.0 válasza Anonymus23 (#8367) üzenetére


enginev3.0
félisten

De pont ez az érdekes most
Ott azt írja hogy 2.77, mindenhol máshol weben és guiban is 2.82-t ír
De az előbb letiltottam és leállt a TM, nyomtam újraindítást a NAS-nak, most megint 2.82-t ír, de nem merem letiltani mert megint leáll :F :(((

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#8369) Anonymus23 válasza enginev3.0 (#8368) üzenetére


Anonymus23
veterán

Egy screent dobjál már fel a programcsomag listáról...
Bár most el kell mennem, de furcsa ami nálad történik. Pendrive-on van az FFP egyébként?

;) - The Power of the Light Side

(#8370) enginev3.0 válasza Anonymus23 (#8369) üzenetére


enginev3.0
félisten

Arról telepítettem, pendrive-ról

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#8371) enginev3.0 válasza enginev3.0 (#8370) üzenetére


enginev3.0
félisten

Torrent oldalak szerint futtatom 2.77-en és 2.82-n is :(((

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#8372) Anonymus23 válasza enginev3.0 (#8370) üzenetére


Anonymus23
veterán

Az szép. ;) 310-esed van?
Mondjuk amikor én véletlenül elindítottam a programcsomagból a TM-et, akkor simán csak a programcsomagos ment, a pendrive-ost nem lehetett elérni.
Azért is furcsa, mivel ugyanazon a porton és ugyanazon az IP-n van mindkettő, vajon miből dönti el, hogy éppen melyiket nyitja meg? Nekem nem döntött, csak a programcsomagost volt hajlandó megnyitni, a másik elérhetetlen volt amíg le nem tiltottam a programcsomagok közül.

Szerintem érdemes felrakni csak a vinyóra, és mehet a programcsomagból telepített. Ugyanazzal a módszerrel mint a 325v2-nél fel lehet rakni.
Annyi van, hogy simán működik a visszatöltés is, és nem kell újra hasheltetni a cuccokat:
Az adott TM mappáiból ki kell másolni a torrent fájlokat, és az újonnan telepített TM megfelelő mappájába bemásolni, előtte az elérési utat is helyesen meg kell adni, és indításkor benne lesznek a torrentek, és futtatja is őket.

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#8373) enginev3.0 válasza Anonymus23 (#8372) üzenetére


enginev3.0
félisten

Sikerült, leállítottam a gyárit, pára újraindítás, és most csak az FFP-s fut, sajnos mindent újra HASH-eltettem, de már lassan végez, viszont kapcsolatokat nem nagyon találja, pedig van letöltő, bár sajnos a port zárva van, és sehogy nem jön össze hogy nyitott legyen, hiába minden tűzfal, és router beállítás, szerintem szolgáltatói gond, de még próbálkozok vele

Mondjuk a hálózat (wan) beállításoknál nem tudom mit érdemes bepipálni és mit nem

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#8374) Anonymus23 válasza enginev3.0 (#8373) üzenetére


Anonymus23
veterán

A WAN beállításoknál nincs semmi különös, ami a lényeg, hogy a port megfelelően legyen átirányítva a routerben, illetve érdemes kikapcsolni, hogy mindig új portot nyisson, egyet be kell lőni.

;) - The Power of the Light Side

(#8375) zambozoli válasza tigrici (#8362) üzenetére


zambozoli
senior tag

Akkor hajrá! :C

Üdv:ZZ

(#8376) enginev3.0 válasza Anonymus23 (#8374) üzenetére


enginev3.0
félisten

Partnerkapcsolat
utp
és Helyi peerek keresése

Érdemes őket bejelölgetni?
2.77-nél nekem ha beállítottam az utp-t akkor egyetlen emberhez sem csatlakozott

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#8377) Anonymus23 válasza enginev3.0 (#8376) üzenetére


Anonymus23
veterán

Hát ez egyénfüggő. Döntsd el magad.

Itt ugyan a utorrent leírása van, de abban is vannak ilyen beállítások.

;) - The Power of the Light Side

(#8378) yodacsoda


yodacsoda
újonc

Sziasztok!
Vettem egy 310-es nas-t, gondolván hogy megváltom a világot és majd hálózatról filmezes stb...
Most kb ott tartok hogy felgyújtom ezt a vasat... Az a bajom hogy a hálózati lejátszás akadozik. Akár tv-vel (LG LA690S), akár Popcorn Hour 210-zel próbálom lejátszani a filmeket. Élvezhetetlen így az egész. A hálózatom minden eleme (switch, router) gigabit-es. a Router egy Tp-Link TL-WDR3600-as.
Ami még furcsa, ha tablet-en nézem a filmet (LG G Pad) wifi-n keresztül, probléma nélkül lejátsza...
Szerintetek mi lehet a gond?
Köszönöm előre is a segítséget!

(#8379) dmc


dmc
aktív tag

Nekem kb 3 napja kezdte el azt hogy a HDD led az átvált pirosra de az eszközt ugyanúgy elérem hálózatról webről meg TV -ről is.
Valakinek volt ilyen tapasztalata?

(#8380) hétalvó válasza yodacsoda (#8378) üzenetére


hétalvó
addikt

vannak olyan eszközök amik nem bírják a gigbites switcheket, ki kellene próbálni a popi elé betenni egy 100-as switchet.
a 310-essel semmi baj , megy az szépen a bd50-ekkel is

[ Szerkesztve ]

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#8381) yodacsoda válasza hétalvó (#8380) üzenetére


yodacsoda
újonc

Most kipróbáltam hogy csak a tv-t használom lejátszónak, ám nem lan-on hanem wifi-n csatlakoztattam a router-hez illetve a nas-hoz... Eddig szépen működik! Pedig egy tp-link gigabit switch-re van csatlakoztatva a tv, majd úgy csatlakozik lan-on a router-hez...

(#8382) tigrici válasza yodacsoda (#8378) üzenetére


tigrici
aktív tag

A nas új vagy használt?A film ful HD vagy csak sima avi?akadozik vagy meg is szakad a kapcsolat?Média kiszolgálonál mint, Twonky beállitások rendben vannak?

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#8383) yodacsoda válasza tigrici (#8382) üzenetére


yodacsoda
újonc

A nas használt, a film: "Last.Vegas.2013.1080p.BluRay.DTS.x264.HuN", a film csak akadozik (olyankor hang sincs, csak darabos a kép). Twonky-nál milyen beállításokra gondolsz?
(megjegyzem most wifi-n azóta is megy a film akadozás nélkül)

(#8384) hétalvó válasza yodacsoda (#8381) üzenetére


hétalvó
addikt

nem a tplinkkel van baj. van ahol akad gigabiten a lejátszás, be kell rakni egy 100-as switchet. (régi router is jó csak a 4 portjába kell dugni mindent. a wan-t nem használva. próbáld ki háth.
nálam gigabites medialejátszó is csinálta. a pioneer bd lejátszóm is ilyen gondokkal küzd. ez van.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#8385) tigrici válasza dmc (#8379) üzenetére


tigrici
aktív tag

azt megfigyelted hogy iráskor vagy olvasáskor vált pirosra?SMART adatokat ellenörizni.és nagy valószinüség szerint hdd csere kezd aktuálissá válni.

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#8386) tigrici válasza yodacsoda (#8383) üzenetére


tigrici
aktív tag

http://nas IP:9001 es felületen.

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#8387) yodacsoda válasza tigrici (#8386) üzenetére


yodacsoda
újonc

Az rendben van... de ehhez még elég kezdő vagyok... mit is kellene itt néznem, vagy mit kellene megfelelően beállítanom?

(#8388) zimmerferi


zimmerferi
csendes tag

Sziasztok.
Szeretnék venni egy új HDD-t a 310-esbe.
Ezekre gondoltam:
http://www.infolex.hu/termekek/adatlap/16525/seagate-barracuda-2tb-st2000dm001-7200rpm-64mb-sata3-35-hdd
http://www.infolex.hu/termekek/adatlap/9361/western-digital-2tb-wd20eurs-7200rpm-64mb-av-gp-35-sata-hdd

Szerintetek melyik legyen a kettő közül.
Köszi: Gábor

(#8389) Anonymus23 válasza zimmerferi (#8388) üzenetére


Anonymus23
veterán

Szerintem NAS-be ne 7200-as fordulatút vegyél, hanem inkább 5400-ast...

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#8390) tigrici válasza yodacsoda (#8387) üzenetére


tigrici
aktív tag

A Media Receivers részben a tv-nek megfelelőt,de ha wifin müködik akkor nem lehetséges az hogy a tv a kábelen is meg a wifin is egyszerre akar csatlakozni?vagy ha már történt csatlakozás az egyiken annak egy bizonyos ideig megmarad a cime és hiába csatlakozik a másik. ütközés miatt van a dadogás?Azaz tv hálózati beállitásoknál kell keresgélni.

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#8391) yodacsoda válasza tigrici (#8390) üzenetére


yodacsoda
újonc

A tv menüjében kell kiválasztanom hogy wifi vagy lan csatlakozást akarok és annak megfelelően működik, nem keresgél folyamatosan.
A media receivers-nél is be van állítva a megfelelő (LG DLNA player).
Lehet hogy feladom és marad a wifi csatlakozás... most majd még kipróbálom valami combosabb BD filmmel is a streamelést, megnézem úgy akad-e a wifi-n keresztül...

(#8392) FeRkE válasza yodacsoda (#8391) üzenetére


FeRkE
őstag

Wifin nem fog menni BD25/50 az tuti.

(#8393) dmc válasza tigrici (#8385) üzenetére


dmc
aktív tag

Nem tudom mikor mert nekem csak torrentre van meg TV hez.
A SMART adatok szerinte minden rendben van .( vagyis amennyit értek hozzá )
Én az egyik torrentre gyanakszok mert volt már ilyen csak akkor azzal a különbséggel hogy akkor kifagyott és nem lehetett sehonnan se elérni.

(#8394) yodacsoda válasza FeRkE (#8392) üzenetére


yodacsoda
újonc

Akkor mivel próbálkozzak, hol keressem a hibát?!?!

(#8395) tigrici válasza dmc (#8393) üzenetére


tigrici
aktív tag

viszont másolási próbát végezhetnél rajta oda vissza.és ha elakadna akkor még időben cserélheted a merevlemezt,azaz megtudod menteni az adatokat.persze ha nem jelentkezik a piros akkor semmi gáz.

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#8396) melan


melan
senior tag

Jelentem, rávettem magam a határidős munkám végeztével, hogy a PLex érdekében felrakjam az ffp-t.
A programcsomagok közül szépen fel is ment, utána ez alapján mentem tovább, de a putty máris visszadobta próbálkozásaimat network error, connection refuseddel. Láttam, hogy nem én vagyok az első - visszaolvastam.
Miután nem jutottam előrébb, ssh-val próbálkoztam a 22-es porton, és láss csodát, beléptem, nsa könyvtár létrehozva. De telnettel nem sikerült kapcsolódnom.
Most ez baj? Folytathatom a leírásnak megfelelően a telepítgetést?

(#8397) dmc válasza tigrici (#8395) üzenetére


dmc
aktív tag

Másolás meg egyéb dolgok megvoltak és még mindig zöld a led :D
Tehát passzolom a kérdést miért változik néha néha a led pirosra

(#8398) melan válasza melan (#8396) üzenetére


melan
senior tag

Közben próbaképp megcsináltam a TM jelszavazását - a kezdeti telnet-telenség ellenére fel tudtam rakni a cm-et, és szerkesztettem a settings.json fájlt.

Most jön a plex.

Valaki meg tudná írni, hogy hogyan érdemes a fájlneveket megadni, meg hasonló finomságok? Azt olvastam, hogy nem szereti, ha a nason mondjuk TC-vel átnevezgetek, meg egyszerre sok mappát adok hozzá (még nincs fenn, de úgy sejtem, hogy lesz egy felülete vagy gui, és azon kell hozzáadogatni a kezelni kívánt mappákat, benne a filmekkel). Azért gondolom, hgy fontos elkerülni a helytelen fájlnév mizériát, mert különben fals info alapján keres adatokat a neten, és tovább tart a NAS zombivá válása...

Lehet alap kérdés, de a plex telepítési útmutatója végén, miért van a plex eltávolítása?

[ Szerkesztve ]

(#8399) Anonymus23 válasza melan (#8398) üzenetére


Anonymus23
veterán

Szerintem az csak azért van ott, hogy ha el akarod távolítani, akkor majd így kell.

;) - The Power of the Light Side

(#8400) tigrici válasza melan (#8398) üzenetére


tigrici
aktív tag

az csak egy elmentett info amibe minden benne van mert sokan úgyis bele vágnak mint média szerver és nem médiahivatkozás.DLNA szervernek meg egyáltalán nem éri meg foglalkozni vele.Telepités után Elöször is le kell szedni és hozzá adni a port plugint,majd beállitani a sorrendet.Én magyar könyvtár,eredeti filmcimet "film1/magyarcim/angolcim.avi" szoktam adni neki,de igazából ilyenkor a könyvtárcimre keres elöször.

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.