Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8301) mobilizmo válasza melan (#8300) üzenetére


mobilizmo
addikt

miniDLNA ajánlgatják sokan. Nekem nincs tapasztalatom, mert médialejátszóm van.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#8302) yuhui válasza melan (#8300) üzenetére


yuhui
tag

Ha LG tv-d van akkor más médiaszerverrel sem fog menni a hangsávváltás a TV-n.

(#8303) shteer válasza melan (#8300) üzenetére


shteer
titán

Minidlna

..szerintem jónak tűnik

(#8304) tigrici válasza melan (#8300) üzenetére


tigrici
aktív tag

Média hivatkozásként a Plex alkalmas arra hogy tárolja a "boritó,információ,fanart"okat.Igaz az adatbázis felépitése eltart jó darabig és macerás,ráadásul az LG tévén amig minden boritót meg nem jelenitett addig "elsőre 10-30sec"lassu,,valószinü ilyenkor rendezi sorba az infokat.de ha ez meg van akkor tökéletes már tökéletes.

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#8305) Kroni1 válasza yuhui (#8302) üzenetére


Kroni1
veterán

Miért samsunggal megy? Én ugy tudom, h azzal sem nagyon, legalább is sokan ezt irták ujabb tipusok esetén a samu fórumban.

(#8306) melan válasza shteer (#8303) üzenetére


melan
senior tag

A minidlna megjeleníti a borítókat? Az nfo csak hab lenne a tortán... De fontos, hogy a twonkynál ne legyen lassabb.
Nekem Samsung TV van. Olvastam, hogy a plex tudja, de azt is írták, hogy lassú. Vagy csak addíg, míg az adatbázisát felépíti?

(#8307) tigrici válasza melan (#8306) üzenetére


tigrici
aktív tag

a plex nem lassu amig épiti az adatbázist hanem egy szerüen használhatatlan.ami eltart 1 jó darabig,ami nem is csoda elvégre nem a nasra tervezték. ráadásul nagyon nem mind egy az elnevezés,mivel különböző helyekről tölt le és például " h4fud-no1.mkv " 1 ilyen elnevezéssel semmit sem tud kezdeni,de ezeket manuálisan lehet javitani .viszont ha türelmesen megcsinál mindent az ember 1 kész videótékával rendelkezik.

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#8308) tigrici válasza Kroni1 (#8305) üzenetére


tigrici
aktív tag

Ez szerintem nem Tv függő ,hanem egy értelmű hogy a médiaszerverek hibája " twonky, Plex, Serviió " egyiken sem működik a hangsávváltás csakis pendrive-ről.

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#8309) shteer válasza tigrici (#8308) üzenetére


shteer
titán

A regebbi samu tv-ken megy, medialejatszokkal megy.. Eszkoz hianyossag inkabb.

..szerintem jónak tűnik

(#8310) kmarci25 válasza tigrici (#8308) üzenetére


kmarci25
veterán

De, tv függő... :K Szerintem a TV DLNA funkciója nem támogatja a hangsávváltást.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#8311) melan


melan
senior tag

Valaki meg tudja mondani, akinek a plex fent van, hogy megy e dlna-n keresztül a hangsávváltás?
Nem akarom felszenvedni feleslegesen, ha nem lesz jó... nekem Samu C650-esem van. DLNA-n keresztül, meg hálózaton nézve sajna nem megy a hangsávváltás, így sanszos, hogy nem is fog. Ellenben az is elég, ha látom az MKV fájlokat, mint most a twonkyban és lesz plusz boritó és nfo...

(#8312) BViktr válasza melan (#8311) üzenetére


BViktr
tag

Hy.
Nekem UE40D5500 - ön megy a hangsáv váltás de csak minidlna-val.
A másik baj a Twonkyval, hogy a folytatást sem tudja.
Üdv, V.

(#8313) z123456789


z123456789
addikt

Valaki tudja hogyan lehet működésre bírni a transmission applikációt mobilon?
Köszi. :)

[ Szerkesztve ]

(#8314) zambozoli válasza melan (#8306) üzenetére


zambozoli
senior tag

Minidlna a borítót megjeleníti csak a videofájl mellé kell raknod az indexképet ugyanazzal a fájlnévvel mint a video.
Twonkynál messze gyorsabb!
Plex eszement lassan épít adatbázist,iszonyat sokat szöszmötöl. minden általam készített képhez (18000db) megpróbált infót szerezni, két nap után (még nem végzett) leállítottam!
Minidlna 20perc alatt megvolt ezzel a mennyiséggel:
Audio files: 2059
Video files. 516
Image files. 18770

Üdv:ZZ

(#8315) SteveL


SteveL
aktív tag

MiniDLNA-val a hangsávváltás LG tévén nem megy, a médialejátaszóm viszont tud váltani.

(#8316) melan


melan
senior tag

Lehet, hogy telhetetlennel/lustának/naívnak tűnök, de a minidlna-t nem lehet telepíteni ffp nélkül valahogy? Gondolok itt olyanra, hogy leszedni a telepítőfájlt és bemásolni a NAS-on a programok közé... :))
Kipróbálnám, aztán, ha mégsem jön be, letiltanám.

(#8317) BViktr válasza melan (#8316) üzenetére


BViktr
tag

Nem lehet ffp nélkül, de ha nem jön be, le tudod tiltani, vagy törölni mind a kettőt.

(#8318) zambozoli válasza melan (#8316) üzenetére


zambozoli
senior tag

Az ffp telepíthető csomagból kb. 5 perc alatt van fenn! Ha nem dolgozik a vinyón senki ffp-vel is le tudja állítani a NAS..., ha úgy van beállítva.

Üdv:ZZ

(#8319) yuhui válasza Kroni1 (#8305) üzenetére


yuhui
tag

Igen, samsunggal megy. Legalábbis ami a családban van azzal igen. Igaz ez a típus 2-3 éves.

(#8320) melan


melan
senior tag

Tervezek egy nagyobb winyót a NASba. Ha megvan, át lehet költöztetni valahogy a rendszert, vagy újra be kell állítani mindent? Úgy gondolnám, hogy kiveszem a régit, be az új+formázás+rendszer, majd be mellé a régi és adat átmozgat.
Lehet egyszerűbben?

(#8321) #79335424 válasza melan (#8320) üzenetére


#79335424
törölt tag

Igen, itt a topikban mintha valaki már csinált volna ilyet. Keress rá! Én is hasonló módon költöztem, bár a beállításokat újra megcsináltam manuálisan. Csak a NAS -ban az új vinyón létrehoztam ugyanazt a könyvtárszerkezetet, mint ami a régi vinyón volt, majd kivettem a NAS -ból az újat, beraktam egy e-SATA -s külső házba, a régit meg a PC -be, a rendszervinyó helyére. Bebootoltam Puppy -val és SATA -tempóban átmásoltam az adatokat.

(#8322) junkpod válasza melan (#8299) üzenetére


junkpod
nagyúr

Hát igen, az arp binding már soxor le volt írva de nincs minden routerben.
Vajon az isp mekkora felárat kérhet egy fix ipcímért?

Box's don't touch!

(#8323) mobilizmo válasza melan (#8320) üzenetére


mobilizmo
addikt

Másolandó mennyiségtől és hálózat sebességtől függ a legcélravezetőbb módszer. Néhány tíz GB esetén szerintem hálózaton keresztül érdemes. Ha ennél több és/vagy lassú a hálózatod akkor egy gépbe mindkettő és úgy másolsz. Természetesen mindkét változatnál az újat először a NAS-al formáztatni és telepíteni szükséges. Ízlés és fájlrendszer kérdése, hogy a másolást hogy hajtod végre. Nekem ext4-nél teljesen megfelelt a Total Commander egy megfelelő plugin használatával, de vannak akik esküsznek valamilyen linux live (pl.: Puppy) használatára.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#8324) #79335424 válasza mobilizmo (#8323) üzenetére


#79335424
törölt tag

Valóban fájlrendszer függő is. Eddig az volt a tapasztalat, hogy a gyári 500GB -os vinyók nem EXT4 -re vannak formázva, hanem XFS -re. Ha jól tudom, ezt nem kezeli a TC. Meg ha cxak 1 hely van a gépben, akkor ki kell venni a rendszervinyót. Akkor viszont marad a Hiren's boot CD, vagy valami Linux.

[ Szerkesztve ]

(#8325) kene84 válasza #79335424 (#8321) üzenetére


kene84
senior tag

Szia!

A Puppy Linux amit adtál, tökéletes, csak én bénázok valamit.
Live USB Creator-al hegesztve, utána hiába próbálok boot-olni róla, sötétség.

Virtual box-al működik ISO-ból, de USB-ről nem. Szóval valamit ott szúrok el.

(#8326) #79335424 válasza kene84 (#8325) üzenetére


#79335424
törölt tag

BIOS beállítás rendben? Más indul usb boot -tal? Nem emlékszem ilyen problémára annál a programnál. Puppy -t csak egyszer kell elindítani. A menüben van opció Puppy "telepítésre" mindenféle módon és mindenféle adathordozóra. Ez sokkal nagyobb mozgásteret ad, mint a Wines programok. Nem csak FAT -ra lehet. Az első partíció megmaradhat az adatoknak. Ilyenkor az MBR -be csak egy hivatkozás kerül, ami mondjuk a 3. partíción levő rendszerindítónak (grub4dos) adja át a vezérlést. Ennek a menüjét látod induláskor és indíthatja pl. a 2. partíción levő Puppy -t, vagy akár a PC merevlemezének bármelyik partícióján levő, bármilyen rendszert. A Win -t akkor is elindítja, ha a saját rendszerindítója nem. Még olyan extrém módra is van lehetőség, hogy egy most kártyaolvasóban levő CF -memóriakártyára telepítse a Puppy -t, amiről később egy adapteren keresztül, SATA -porton bootolsz. Ezt az első indítást én CD -ről csináltam, de talán virtuál gépről is megoldható. Ha volna benne 160MB ram, akkor a Puppy sztem egy hideg vasalón is elindulna.

[ Szerkesztve ]

(#8327) kene84 válasza #79335424 (#8326) üzenetére


kene84
senior tag

Bios beállítás rendben, többször telepítettem így oprendszert.

A menü alatt minek a meüjét érted?
Win alatt tudok az iso-t elindítva egy menübe jutni ahonnan az általad említetteket el tudom végezni?

(#8328) #79335424 válasza kene84 (#8327) üzenetére


#79335424
törölt tag

A telepítési opciókat a Puppy start menüjéből tudod elérni. Ezért kell egyszer elindítani. Azt írtad, hogy virtuálban megy. Ha van a virtuálnak usb kapcsolata, akkor talán onnan is megy. Az a baj, hogy nem tudom, hogy hol akad el a rendszerindulás. Ha a Puppy indítási lehetőségeit tartalmazó menüt látod, akkor az usb creator által készített menu.cfg szöveges fájlban lehet vmi bibi. Akkor dobd fel nekem valahova az usb creator által preparált penről ezt a menu.cfg fájlt! Ha addig az ablakig sem jutsz, akkor az adathordozó bootolhatóvá alakítása nem sikerült. Ha esetleg ismerős a Hiren's boot CD, akkor az is jó. Az is Grub4dos -t használ, mint a Puppy. Ha van ilyened penen, akkor csak rá kell másolni a Puppy ISO -ból 3 fájlt, én meg küldök hozzá egy menu.cfg -t, ami még egy múmia erekcióját is elindítja pendrive -ról. De sztem folytassuk privátban.

(#8329) #79335424 válasza kene84 (#8327) üzenetére


#79335424
törölt tag

Update:
Közben találtam egy elég friss segédletet. A Puppy típusa ebből a szempontból lényegtelen, lehet bármelyik ISO. Vannak hozzá videók. Hátha segít. Az blogoldal nekem Androidon nem töltődött be, de Google cache -ből igen (tárolt változat).
Ezért a Google keresés linkjét küldöm.

(#8330) kene84 válasza #79335424 (#8328) üzenetére


kene84
senior tag

Este mindenképp megnézem akkor újra a dolgot.
Köszi a segítséget! Privátban fogok írni, hogy milyen fejlemények történtek.

(#8331) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

Jól tudom, hogy a miniDLNA tudná azt, hogy ahol abbahagyom a filmet, utána onnan folytatja?

Ha ez így van, teszem is fel, ha kapok egy how-to-t :)

(egyébként az alap DLNA klienssel sincs bajom, gyors, pontos, mindent tud, én hangsávot is tudok váltani, felirat is van, csak a fenti dolog hiányzik kicsit)

(#8332) tigrici válasza CoolBoy323 (#8331) üzenetére


tigrici
aktív tag

Akkor Te mázlista vagy ha minden jó az eredetivel.Nálam tudja a folytatást ,de csak addig amig nincs ki kapcsolva a Tv.Viszont a Plex médiahivatkozásként akár hetek mulva is és akár több videot is képes folytatni,de mint DLNA ugyanaz mint a Twonky. csak kikapcsolásig és egyet.

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#8333) Josearc


Josearc
csendes tag

Üdv!

Nem e tudjátok, hogy a gyári transmisson hova tölti le a torrent fájlokat? nem a letöltött filmekre gondolok, a torrent kiterjesztésüekre. Még nem sikerült megtalálnom....

[ Szerkesztve ]

(#8334) Anonymus23 válasza Josearc (#8333) üzenetére


Anonymus23
veterán

Ide:
/i-data/.system/zy-pkgs/config/Transmission/torrents

;) - The Power of the Light Side

(#8335) Claude Leon válasza melan (#8293) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Kicsit későn... :)
Az a külső usb-rackhez való, mert a szabványos 500mA kevés lehet, a másik ág csak áttápol másik usbről, adatvezeték nincs benne (ki is próbálhatod, ha hozzájutsz)

(#8336) melan válasza Claude Leon (#8335) üzenetére


melan
senior tag

Van egy nekem, és bizony épp ma gondoltam rá, hogy a másik ágban nem feltétlenül kell ám meglennie mind a 4 ágnak, elég, ha a tápot megtáplálja... így ezt alá is támasztottad :) Köszönöm!
Sajnos nem jött be az ötletem, így döntenem kell, melyikre kötöm a nyomtatót :U

(#8337) enginev3.0


enginev3.0
félisten

TM-en kívül más torrent klienst nem lehet futtatni a gépen?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#8338) melan


melan
senior tag

Kérdés: A 320-as kezeli a 3Tb-os winyókat? Egyik oldalon ezt olvasni, másik oldalon azt olvasni. A NAS dobozán azt írja, hogy 8Tb HDD, de ebbe sztem benne van a külső is (?).
WD Red 2Tb 20EFRX vagy a WD Red 3Tb EFRX lenne a kiszemelt.

(#8339) zambozoli válasza melan (#8338) üzenetére


zambozoli
senior tag

Nekrm a 310-ben 4TB van,szerintem a 320 sem tud kevesebbet.A legutolsó FW-vel 100% hogy tudnia kell.

Üdv:ZZ

(#8340) melan válasza melan (#8338) üzenetére


melan
senior tag

Nah, megtaláltam végre a gyártó holnapján az infot, én voltam a vak :B . Hihetetlennek tűnt számomra, hogy pont ott ne legyen feltüntetve :F
Teljesen megnyugodtam, rendelem is meg a 3Tb-osat :)

(#8341) logic13 válasza melan (#8338) üzenetére


logic13
csendes tag

Nekem egy 320s-es NAS-om van ami gond nélkül kezeli a 3TB-os winyómat (WD RED 3TB).

(#8342) melan


melan
senior tag

Plex-et lehet telepíteni úgy, hogy letöltöm a telepítőfájlt,bemásolom a megfelelő mappába és az appok közül telepítem? Tm-re van ilyen leírás...

(#8343) tigrici válasza melan (#8342) üzenetére


tigrici
aktív tag

Akkor a PLEX:
Feltétel: FFP megléte.
Lépjünk be SSH n a putyba.
töltsük le a skriptet egy nekünk tetsző könyvtárba:
wget http://downloads.zyxel.nas-central.org/Users/Mijzelf/FFP-Stick/packages/0.7/arm/plexmediaserver-0.9.7-arm-1.txz
majd ki kell bontani:
funpkg -i path/to/plexmediaserver-0.9.7-arm-1.txz
ha ezekkel megvagyunk telepitsük:
/ffp/start/plexmediaserver install
vagy slcker -i
kijelöl : plexmediaserver-0.9.7-arm-1.txz
itt várjuk még végez.
inditsuk el:
chmod a+x /ffp/start/plexmediaserver.sh
/ffp/start/plexmediaserver.sh install
/ffp/start/plexmediaserver.sh start
leállitás:
/ffp/start/plexmediaserver stop
várjunk 5-10 percet még elindul.
ha minden jólment akkor elérjük a web-ui t a:
http://IP:32400/manage
Plex eltávolítása:
/ffp/start/plexmediaserver.sh stop
/ffp/start/plexmediaserver.sh uninstall
slacker -r plexmediaserver
Kézzel törőlni a /mnt/HD_a2/plextmpdir mappát.

természetesen ha azóta van ujabb verzió avval is ugyanigy kell.

[ Szerkesztve ]

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#8344) melan válasza tigrici (#8343) üzenetére


melan
senior tag

Köszönöm, hogy elírtad - olvastam feljebb, hogy lehet ffp-ből, csak nekem nincs fenn ffp... Viszont a cikkben olvastam, hogy a TM-t lehet úgy is telepíteni, hogy letöltöm a telepítőfájlt, bemásolom a \admin\zy-pkgs\ mappába, és az appok közül telepítem. Gondoltam, hátha erre is működik :)

(#8345) #79335424 válasza melan (#8344) üzenetére


#79335424
törölt tag

Mi a baj az FFP -vel? Mérgező? A kezdeti lehetőségek nekem se tetszettek, de így, hogy menüből telepíthető és kikapcsolható marad a vinyó, rögtön felraktam. Azt kell megérteni, hogy ez egy futtatási környezet, mint a Java, vagy a Net.Framework. Python -nak hívják. Ez elég elterjedt, sok program készült alá. De nélküle ezek nem tudnak futni.

(#8346) Anonymus23 válasza melan (#8344) üzenetére


Anonymus23
veterán

Komolyan mondom kb. 5 perc az FFP telepítése, félsz tőle mint ördög az utolsó ítélettől... ;]
Utána sem kér enni, amikor már fenn van.

;) - The Power of the Light Side

(#8347) spiky03 válasza melan (#8344) üzenetére


spiky03
veterán

Nem félj tőle nem bánt. :D
Én is féltem, de amikor megcsináltam utána már nem is volt olyan nagy dolog.
Anonymus23 leírását kövesd az sorba van szedve rendesen. ;)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#8348) zambozoli válasza #79335424 (#8345) üzenetére


zambozoli
senior tag

És még le sem kell állítani az FFP-t ,hogy a NAS aludni küldje a vinyót! ;)

Üdv:ZZ

(#8349) #79335424 válasza zambozoli (#8348) üzenetére


#79335424
törölt tag

Akkor Te tudsz valamit, amit én nem. Na, mesélj! Azt hogyan?

(#8350) melan válasza #79335424 (#8345) üzenetére


melan
senior tag

Azt vágtam egyből, hogy ez egy futtatási környezet, ami ahhoz kell sokszor, hogy telepíthess, vagy pluszban futtathass dolgokat, csak először azt hittem, hogy nincs rá szükségem... még a TM-et is be tudom állítani nélküle, hála Tonyk segítségének. De a plex nagyon tetszik, ezért kénytelen leszek :K
Ha a plex fenn van, utána az ffp-t ki lehet kapcsolni, vagy kell a futáshoz? Annak örülnék, ha a vinyót lekapcsolná a NAS, ha épp nem kell (annyit nem torrentezek, hogy folyton menjen).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.