Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8201) shteer válasza SteveL (#8200) üzenetére


shteer
titán

LM640-em van igaz, de NAS-sal tudomásom szerint egyik médiaszerver sem alkalmas az adott feladatra - és ez nagy valószínűséggel az LG "érdeme"

pc-s megosztással, universal media serverrel megoldható az kívánt hangsávú változat lejátszása

..szerintem jónak tűnik

(#8202) SteveL válasza shteer (#8201) üzenetére


SteveL
aktív tag

Remek... És ha megelégednék csak a feliratkezeléssel?

(#8203) Kroni1 válasza shteer (#8201) üzenetére


Kroni1
veterán

Samsung topicban azt olvastam, hogy a hangsáv váltás már náluk sem műxik, ha jól emléxem, szóval eléggé lehangoló ez a hozzáállás a DLNA-hoz a gyártók részéről. 2011-es LG LW5590 TV-vel nekem a legjobban a minidlna működik, ez lejátsza a feliratokat, (valamiért a twonky LG-n nem adja be a külső feliratot) és nem kell hozzá PC, megy a WDR3600-as routeremről..

(#8204) shteer válasza SteveL (#8202) üzenetére


shteer
titán

Belso feliratok + kenyszeritett megy

..szerintem jónak tűnik

(#8205) shteer válasza Kroni1 (#8203) üzenetére


shteer
titán

Jah.. Vedd meg a tv melle a medialejatszojukat is, mert az mindent visz

MiniDLNA hegesztheto a zyxelre is, ki kellene probalni

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#8206) kisgyerek85 válasza tigrici (#8183) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Nem. Most értem haza. Vagy 7 órán keresztül nem a TM seedelésen kívül mást nem csinált. Bíztam benne, hogy hátha helyrejön ezidő alatt, de nem :(
Volt már máskor is ilyen bajom, de akkor azt produkálta, hogy az admin résznél csinálta ezt, a videonal nem. Video mappába átmásoltam egy pár cuccot majd váltottam az admin könyvtárra és jó lett ott is. De most egyiknél se akarja az igazat.
Nem értem ezt a problémát. Ki van kapcsolva minden médiamegosztás funkció meg eddig is ki volt, mert nekem Samba-n keresztül tökéletes volt eddig is.

szerk: Na ezt nem hiszem el. Jó lett. Mondom megnézem már más fájlkezelőbe is (eddig tc-be próbáltam csak). Windows saját fájlkezelőjébe indítok egy másolást és célba ért. Ok akkor TC-nek van baja, de azért ott is kipróbálom még. Elindítom és ott is flottul átmegy. Minden a régi :)
De, hogy én ezt a hibajelenséget nem fogom megérteni az tuti :)

[ Szerkesztve ]

(#8207) zambozoli válasza adoks (#8199) üzenetére


zambozoli
senior tag

Passzolom! Bocsi! Én is csak külső segítséggel tudtam megcsinálni! Nem tudok sajna tovább segíteni. :F

Üdv:ZZ

(#8208) Kroni1 válasza shteer (#8205) üzenetére


Kroni1
veterán

Pont ma tettem fel a minidlnat egy 310S-re.. műxik, de sokkal egyszerűbb volt vargalex fw-jét feltenni a routerre, mint ezt végigszenvedni az én linuxos tudàsommal..

(#8209) spiky03


spiky03
veterán

Ugye ha kicserélem majd a winyót, akkor a Telnet-et is újra be kell állítani majd?
Hiába van most beállítva a NAS IP-je.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#8210) shteer válasza Kroni1 (#8208) üzenetére


shteer
titán

a minket érintő témában (külső felirat LG tv-vel) esetleg tudsz tapasztalatot szolgáltatni?

..szerintem jónak tűnik

(#8211) tigrici válasza SteveL (#8202) üzenetére


tigrici
aktív tag

Ez a tipus tudja a média hivatkozést?Az Lg nél nálam be vált a plex,serviió,felirat nélkül a twonky is.ez a 3 megvan egymás mellet az nsa310-en.

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#8212) adoks válasza zambozoli (#8207) üzenetére


adoks
aktív tag

Mindegy, köszi az eddigi segítséget is.
Jó nekem a régebbi is, tud mindent ami nekem kell, csak gondoltam ezt is kipróbálom.

(#8213) SteveL válasza tigrici (#8211) üzenetére


SteveL
aktív tag

Elvileg igen, az LG honlapján legalábbis a Media Link mellett igen van (a Smart Share fül alatt).

Nálad miért van fent mind a három?

[ Szerkesztve ]

(#8214) Kroni1 válasza shteer (#8210) üzenetére


Kroni1
veterán

Persze, a feliratot is kipróbáltam direkt, tökéletesen megy vele.

tigrici: Neked a PLEX nas-ra való változata van fent, és azt is a medialink alól lehet elérni mint a PC-s változatot? A boritókat is ugyanugy letölti a filmekhez?!

[ Szerkesztve ]

(#8215) borrudi


borrudi
csendes tag

Hogy lehet a twonkyt újra telepíteni?
Egyszerűen nem érem el, a média mappáimban se látszanak a filek

(#8216) yuhui válasza Kroni1 (#8214) üzenetére


yuhui
tag

Nekem is fent van a Plex a nason és az LG tv-m a média linken/hivatkozáson keresztül szépen eléri. Borítóval, mindennel együtt.

(#8217) Anonymus23 válasza borrudi (#8215) üzenetére


Anonymus23
veterán

Nincs letiltva a médiakiszolgáló véletlenül?

;) - The Power of the Light Side

(#8218) Kroni1 válasza yuhui (#8216) üzenetére


Kroni1
veterán

Király, nekem a PC-s volt fent, nagyon szerettem. sztem az a legpofásabb megoldás.

(#8219) kmarci25 válasza borrudi (#8215) üzenetére


kmarci25
veterán

Szerintem újratelepíteni nem tudod. Max letiltani és újraengedélyezni. Vagy talán egy fw reinstall segíthet. :F

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#8220) borrudi válasza Anonymus23 (#8217) üzenetére


borrudi
csendes tag

Nincs letiltva a médiakiszolgáló, de ennek ellenére már a főoldalon is ugy mutatja a státuszt, hogy nem elérhető a médiakiszolgáló. Pedig biztos, hogy be van kapcsolva, a beállítás menüjét se érem el.

(#8221) Anonymus23 válasza borrudi (#8220) üzenetére


Anonymus23
veterán

Gondolom újraindítás ilyesmi megvolt, akkor azt tudom javasolni, mint előttem, hogy egy firmware frissítést kellene rányomni, elvileg nem okoz semmi olyat, ami az adatokban is kárt tenne..

;) - The Power of the Light Side

(#8222) borrudi válasza Anonymus23 (#8221) üzenetére


borrudi
csendes tag

Írok a supportnak küldjön egy recovery lemezt.
Szerettem volna ezt megúszni mert sok idő mindent újra belőni.
Külső forrásból ffp alatt nem lehet twonkyt unistalálni és újra felrakni?

(#8223) tigrici válasza Kroni1 (#8214) üzenetére


tigrici
aktív tag

természetesen a nasra való plex szerver,más nem lehet a nason.Erre gondoltál?

[ Szerkesztve ]

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#8224) spiky03


spiky03
veterán

Szerintetek kb mennyi idő lesz amíg felmásolom a 2T-s winyóra az 500 GB-ás tartalmát? Olyan 470-480 GB USB2-n?

Arra gondoltam, hogy este elindítom és reggelre csak végez. :D

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#8225) Kroni1 válasza tigrici (#8223) üzenetére


Kroni1
veterán

:K igen, nagyon jó! Nekem bejön nagyon a PLEX!

Egy dolog hiányozna nekem ebből a NAS-os verzióból, ami a PC-s verzióban benne van, hogy a DTS hangsávot lekeveri sima 5.1 hangra (lévén hogy a TV-m nem tud DTS-t kiadni) de ez csak az én nyomorom, és ez ugye azért nem lehetséges egy "átlagos" NAS-on, mert a CPU-ja kevés lenne a lejátszás közbeni real time átkonvertáláshoz..

(#8226) tigrici válasza Kroni1 (#8225) üzenetére


tigrici
aktív tag

Sajnos a Nasnak vannak korlátai,ez nagyon meglátszik az adatbázis felépitésnél is.,Egyáltalán nem végez konvertálást ,csak megmutatja a file nevét,a megfelelő köritéssel a többi pedig a lejátszó feladata.csak érdekesség kép :LG Lv5590 plex mint média hivatkozás van felirat,plex mint sima DLNA szerver nincs felirat ugyanazon filmnél.

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#8227) shteer válasza spiky03 (#8224) üzenetére


shteer
titán

Vegeznie kellene :K en halon keresztul masoltam vissza, ugy is eltartott egy darabig :)

..szerintem jónak tűnik

(#8228) melan


melan
senior tag

Ez a plex kinézet nagyon tetszetős :C Én megelégednék, ha tudnék hangsávot váltani a tv-ről (nekem Samsung van), de egyelőre marad, hogy kiszedegetem a többi hangsávot, vagy alapértelmezetté teszem a magyart. Egy ilyen nfo "kiolvasó" még boritó nélkül is hasznos lenne... főleg 100 film körüli darabszámnál.
(Nekem a beépített Twonky van, és médiamegosztásként nem látja az mkv-t, folder nézetben viszont simán viszi)

(#8229) s7evcsenko válasza kene84 (#8196) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Nos!
Hosszú-hosszú-hosszú taktikázás után sikerült azt elérnem, hogy a TR_GUI-nál, mikor felugrik a torrent file kezelő ablak, kézzel ki tudom úgy tölteni, hogy azt oda tegye, ahová én akarom. :B
Ezért köszönet, mert a link segített egy kicsit.

Viszont!
A böngésző ablakot nem sikerül előhoznom, folyamat azt írja, hogy rossz az elérési út! :W
A letöltött torrentre kattintva - a TR_GUI ablakban - sem nyílik meg a mappa, hanem hibaüzenetet dob.
Ahogy látom nem is seedel, vagyis azon kívül, hogy sikerül jó helyre letöltenem, semmi más nem jó. :B

/i-data/md0/nfs/Mindenes/Letoltesek/03 - Film

Ha mondjuk ez a célállomás, akkor ezt hogy írjam be az elérési úthoz, hogy jó legyen?

/i-data/md0/nfs/Mindenes/=\\<nasszerver>\nfs\Mindenes
/i-data/md0/nfs/Mindenes/=Z:\

Így nem jó, az tuti, meg még pár variációban, és nem tudok rájönni, hogy mi lenne a jó... :O

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#8230) spiky03


spiky03
veterán

Nah már az első lépésnél elakadtam. :DDD :C
Hogy kell kivenni a winyót a NAS-ból? :D
Nem akarok semmit sem eltörni, de nem nagyon tudom kihúzni.
Lecsavaroztam már az elejét is meg a hátulját is.
Kell még valamit?
Vagy csak erősen ki kell rántani belőle? :D

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#8231) supercharley


supercharley
tag

Volna egy gyors kérdésem! Van egy NSA325 készülékem telepített FFP-vel. Már vagy egy éve nem kellett hozzányúlnom, megy mint az óra.
Egy nagy rakás filmet tárolok rajta. Most jött az egyik haver az 1TB-os vincseszterével, hogy rakjam tele filmekkel. Hogyan tudnék rá leggyorsabban másolni? Van egy USB3-as dokkolóm, ha azzal rákötöm a NAS-ra,
akkor tudok valahogy közvetlenül a NAS-ról másolni rá?

(#8232) szjoci válasza spiky03 (#8230) üzenetére


szjoci
őstag

Ha emlékezetem nem csal, kijön az egész bele előre ha levetted az elejét és a hátulját. Talán a hdd csavarral van rögzítve, de az is lehet hogy ki lehet húzni. 2 éve nem nyúltam bele, már nem nagyon emlékszem :B

Üdv,
Joci

(#8233) Anonymus23 válasza spiky03 (#8230) üzenetére


Anonymus23
veterán

Ahogy írták, az egész bele kijön, le kell venni az elejét és hátulját is, és felül a belső kerethez (ami kicsúszik a külső burkolatból) van egy csavarral rögzítve a winchi.
Ha nem vetted le elejét háűtulját, ne nagyon rángasd mert kiszakítod!
A leghülyébb megoldás az összes ZyXEL közül.

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#8234) Anonymus23 válasza supercharley (#8231) üzenetére


Anonymus23
veterán

Ha van fenn MC az FFP-vel, akkor tök egyszerűen.
Bedugod a NAS-ba a dokkólban a vinyót, az felmountolja magát, és az MC-vel látni fogod mind a 2 meghajtót, mehet a másolás.
De annyi, hogy mivel a 325-ös elég gyors, akár hálózaton keresztül is nyomhatod (NAS -> Szgépre kötött USB3-as dokkoló). Mondjuk 1 TB adat se piskóta lesz másolni :)

;) - The Power of the Light Side

(#8235) spiky03 válasza Anonymus23 (#8233) üzenetére


spiky03
veterán

Köszi mind kettőtöknek. épp most raktam össze, hogy majd holnap folytatom, mert lassan le kell mennem itthonról. :)
Akkor lekapom az elejét és a hátulját, mint most, és akkor nem a winyót kell húznom, hanem az egész mindenséget ami benne van, és utána ha az kijött akkor tudom majd kicsavarni azt az egy csavart, ami a kerethez rögzíti a winyót? Ha jól értem?

Holnap megpróbálom ismét, nah meg holnap jön a nagy újra telepítés.
Legyen mindenki gépközelben. :D

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#8236) Anonymus23 válasza spiky03 (#8235) üzenetére


Anonymus23
veterán

Szerintem indítsd el a másolást, mert hosszú lesz ;)

;) - The Power of the Light Side

(#8237) spiky03 válasza Anonymus23 (#8236) üzenetére


spiky03
veterán

Azt majd holnap este, ha kész a telepítés. :)
Mert még semmit sem csináltam az új winyóval, csak annyit, hogy kibontottam a csomagból. :DDD

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#8238) melan


melan
senior tag

Szenvedek a távoli eléréssel, fogalmam sincs, mi lehet a gebasz. pls help!
Beregisztráltam a no-ip-re. user.no-ip.biz a host. Megadtam a routerben a DNS-nél, kód meg ami kell, fel is castlakozott.
Csináltam port forwardot (TP-link 9041nd) azon belül virtual serve, ott megadtam a NAS belső ip címét (ami fix), a portnál pedig csináltam 80-asra, 21-re meg 9-re a WOL miatt.
Ha a gépemen beírom a böngészőben a címsorba a host név és utána :80, akkor csatlakozik. Ugyanez telóról 3G-n már nem megy. Se ESFileexplorerrer az ftp kapcsolódás.
Mi lehet a gond?

Elvileg mennie kellene a 9091 portnak is mert az a TM-é. Bár gondolom ehhez is kell forward.

(#8239) Anonymus23 válasza melan (#8238) üzenetére


Anonymus23
veterán

Én is jártam már így, nekem az volt a gond, hogy a 80-as portot más is használta, ezért a port mapping beállításoknál a 80-ason kívül megadtam neki egy másikat, amin keresztül már bármelyik eszközről lanon és weben is el tudom érni a webes felületet.

;) - The Power of the Light Side

(#8240) kene84 válasza s7evcsenko (#8229) üzenetére


kene84
senior tag

Hali! Akkor, hogy ugyanarról beszéljünk.
A NAS meghajtóján (putty-ban /i-data/md0/-on belül) van egy nfs mappád, amit felcsatoltál mint hálózati meghajtó, és ezt Z-ként látja a windows? Ezt tedd meg mindenképp.

És ez után Mindenest szerintem töröljük le mindenhonnan. Maradjon így:

/i-data/md0/nfs/=\\<nasszerver>\nfs
/i-data/md0/nfs/=Z:\

Ez a <nasszerver> tényleg ez a neve?

[ Szerkesztve ]

(#8241) melan


melan
senior tag

Most jöttem rá, hogy ahhoz, hogy kívűlről elérjem a NAS-t előbb az upnp-ben engedélyezni kellene a WAN-t és ott külső portokat megadni.
Namost megadtam az FTP-nek meg a service-nek egy-egy portot (jó nagyot), a routerben odaforwaldoltam a NAS fix IP-jére, de semmi. Újra kellene indítani a NAS-t?
Ha alkalmazom a beállításokat, majd kijelentkezek, akkor újbóli bejelentkezésnél már nincsenek bent a pipák!
(A fájl megosztást is engedélyeznem kell? Ha TM-et el akarom érni, akkor annak is kell portot nyitni?)

[ Szerkesztve ]

(#8242) s7evcsenko válasza kene84 (#8240) üzenetére


s7evcsenko
addikt

/i-data/md0/nfs/=\\<s7evcsenko-NAS>\nfs
/i-data/md0/nfs/=Z:\

Konkrétan ez a neve!
Nem tudom mi az a putty, én a fentebbi néven érem el a transmissionban.
Így menti oda ahová kell.
Viszont így ebben a formában nem működik....

Így hoztam létre az NFS megosztást!
Az nfs megosztás neve a "Mindenes", és a megosztás szerkesztésénél a megosztás nevét md0-ra adtam meg, hogy ne keverjem össze, hogy mit melyik winyóra akarok majd menteni. :B

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#8243) mobilizmo válasza melan (#8241) üzenetére


mobilizmo
addikt

Nem kell ehhez unpnp, sőt ha valamennyire biztonságosban akarod látni a dolgaidat, tiltsd le. Gondolj csak bele, valahonnan sikerül beszopnod egy programot, ami láthatatlanul megkeresi az unpnp eszközödet, nyit rajta magának egy portot, aztán nem is tudsz róla. Próbáltam visszaolvasni milyen routered van, de túl sok időm nincs, így nem találtam. Milyen módban vagy, nem lehetséges, hogy nem AP-ben? Mert akkor beállíthatsz bármilyen dinamic dns szolgáltatót, kívülről soha nem fogsz belátni. Nemrég egy ismerősömnél küzdöttem hasonló problémával. Amikor bekonfigolta az új routert az automatikusan Router módban volt, így nem lehetett kívülről elérni. egy órát elszötyögtem vele mire rájöttem. A TM-nek kell nyitni portot természetesen, alapesetben a 9091-en kommunikál. Fájlmegosztás nem kötelező, de egy NAS-nál nem árt, ha nem csak a saját admin felületéről éred el a tárolt tartalmakat.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#8244) spiky03


spiky03
veterán

Olyankor mi van, amikor a NAS-ból kivett 500-as winyót egy külső házban rádugom a NAS-ra, amibe beletettem egy 2T-s új winyót, hogy vissza másoljam a cuccokat rá. Viszont nem látja. :F
MC-ben belelépek az e-data-ba, és abban csak egy lost+found mappa van, ami üres.
A NAS-on világít az USB és a COPY LED.

Thx :R

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#8245) mobilizmo válasza melan (#8241) üzenetére


mobilizmo
addikt

Küldtem privátban egy capture-t a Port forward-ról.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#8246) kmarci25 válasza spiky03 (#8244) üzenetére


kmarci25
veterán

Akkor az van, hogy a NAS-ból kivett HDD-n két partíció van, amit a NAS hozott létre. Mindkettő "linux"-os partíció, azaz Win-ben nem fogod látni. Ha rádugod usb-n a NAS-ra, akkor a NAS is csak az első partíciót látja, tehát azt, amin a saját korábbi system cuccai voltak, a felhasználói adatokat nem.
Amit tehetsz az az, hogy PC-n linuxot bootolsz, és onnan hálózaton másolod a NAS-ra a cuccot, vagy PC-re felmásolod, a régi HDD-t formázod NTFS-re, visszamásolod rá a cuccokat a PC-ről, rádugod a NAS-ra és oda is felmásolod.
Tudom, borzasztó körülményes, hátha valaki tud jobb megoldást...

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#8247) spiky03 válasza kmarci25 (#8246) üzenetére


spiky03
veterán

Már jönnek infók, segítségek privátban. :)
Thx azért neked is.
Mondjuk az a cumi, hogy a laptopon nincs annyi hely, hogy ráférjen a 460 giga, mert csak egy 320-as winyó van benne. :DDD

Így azt kellene, hogy hálózaton másolom majd vissza a cuccokat a NASra a laptopon keresztül, ha lehet.
Wifi-n eltart majd egy darabig. :U

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#8248) tigrici válasza spiky03 (#8247) üzenetére


tigrici
aktív tag

anno olvastam a zyxel forumon hogy ffp alatt fel lehet csatolni a particiót és akkor már mc-vel eléred.igaz én még sosem probáltam.

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#8249) spiky03 válasza tigrici (#8248) üzenetére


spiky03
veterán

Thx.

Most épp LiveLinux pendrive-ot csinálok. :)
Remélem jó lesz majd valamire. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#8250) #79335424 válasza spiky03 (#8249) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem mertem javasolni, de ha már magadtól ilyenre adtad a fejed, akkor sztem Win alól a legegyszerűbb letölteni az XP Puppy 528 -at és Linux Live USB Creator -ban a disztró kiválasztás helyett, manuálisan megadni a letöltött ISO -t. Ez azért jobb, mert az a Puppy egyből Magyar beállításokkal indul (billentyűzet, időzóna, stb.), valamint sok program lefordított verzióban van rajta. A persistent módot ki kell kapcsolni, mert Puppynál fölösleges. Ha csak egyszer használod, akkor azért, ha pedig megtetszik a Puppy, akkor praktikusabb annak a menüjéből managelni a mentésfájl létrehozását. Magát a Puppylinuxot pedig azért tartom jó választásnak, mert bár a Linux disztrók tudnak működni live -módban, de a Puppy -nak ez az alapértelmezett működése, erre van optimalizálva.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.