Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8051) hétalvó


hétalvó
addikt

310s hasznaloknak pedig egy kis osszefoglalo ffp telepitesehez.

megkeresitek leszeditek a 4.7-es firmware-t, mert a zyxel szerveren csak ehhez vannak cuccok fenn. nemet forumon lesz fenn. telepititek.

utana a zyxel ftp szerverrol leszeditek a zypkgs fajlt es a 004-es ffp-t atmasoljatok admin/zypkgs -be .
(ket konyvtar lesz fenn, de csak az egyikben van ffp, 020121014 -es konyvtar. nekunk innen kell minden )
ftp.zyxel-tech.de

lelovitek az otthoni netet, pl kihuzzatok a modemet es utana mar fel is tudjatok telepiteni az ffp-t.
ha nettel egyutt probaljatok telepiteni, felul fogja irni a zypkgs-t amit leszed abban nincs ffp.
webprefix tenyleg nem kell, tudja azt magatol.

onnantol megy a putty es az ssh.

[ Szerkesztve ]

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#8052) Hofeher


Hofeher
aktív tag

Azt olvastam a fórumon hogy át kenne írni az az programok linkjét .de végűre ezt hogy és hol lehet megcsinalni ?

Asus Tuf Gaming Laptop (4600H + 1650Ti), Gigabyte H87-D3H i5 4570 16Gb Ram Rx 570 8gb, iPad Pro, TP-Link 3600, Zyxel nas.

(#8053) junkpod válasza grobi (#8038) üzenetére


junkpod
nagyúr

Szerintem te kevered a megosztast a fokonyvtarral,nem?

Box's don't touch!

(#8054) grobi válasza junkpod (#8053) üzenetére


grobi
csendes tag

Nem a megosztással van bajom . Hanem egy új könyvtár kreálásával . De úgy néz ki lehet , hogy meg tudom oldani másképp :-) Most tesztelem.

(#8055) tigrici válasza grobi (#8054) üzenetére


tigrici
aktív tag

Nsa 310 könyvtár létrehozás.
1 Totalcommander ,win sajátgép alatt volume1 nem lehetséges jogok miatt.
2 putty linux parancs vagy mc lehetséges a mappa létrehozás ,de szerintem megosztás hiányában kivülről nem látható.
3 megosztás létrehozása egyből létre hozza a könyvtárat csak a jogokat kell beállitani és máris elérhető kivülröl is.

[ Szerkesztve ]

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#8056) CoolBoy323 válasza #79335424 (#8048) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

OpenWrt van az enyemen.

(#8057) grobi válasza tigrici (#8055) üzenetére


grobi
csendes tag

Megoldottam másképp és működik !

köszi

(#8058) halisa válasza Anonymus23 (#8043) üzenetére


halisa
tag

Az FFP fel van telepítve. Az MC nincs feltelepítve, minek a rövidítése hogy rákeressek és feltelepítsem.
Megnéztem, viszont lehet hogy rejtett és azért nem látom ezeket a fájlokat. /config/Transmission

(#8059) halisa válasza halisa (#8058) üzenetére


halisa
tag

Közben megtaláltam, hogy mi a rövidítése az MC

(#8060) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

- A BTsync programot hogy tudom felvarázsolni a NASikára?
Én nem találom a programcsomagok között :F

- És az FFP-t sem látom... az kell egyáltalán nekem? :)

- és még egy kérdés: a Dropbox-ot hogy kell beállítani, h működjön?
Ha Ön engedélyezni kívánja/engedélyezte az NSA-nak az Ön Dropbox fiókjához történő csatlakozást, akkor kattintson a Készen áll gombra.

utána várok...várok... majd:
Jegyzet: Nem lehet hozzáférést szerezni, a Dropbox-től. Kérem próbálja újra.

[ Szerkesztve ]

(#8061) halisa válasza CoolBoy323 (#8060) üzenetére


halisa
tag

Nekem így van benne:
" Navigáljunk az NSA megosztási közül az Admin/zy-pkgs könyvtárba. Itt hozzunk létre egy fájlt (én web_prefix (kiterjesztés nélkül) nevet adtam neki) a következő tartalommal:

ftp://ftp.zyxel-tech.de/2.new_mirror/

Ekkor lépjünk be szerkezetünk webadminisztrációjába, navigáljunk el a

Alkalmazások - Programcsomag

menüpontba. Kattintsunk a

Lista lekérdezése az Internetről

gombra. A listában megjelenik egy új telepíthető csomag "

(#8062) Hofeher válasza halisa (#8061) üzenetére


Hofeher
aktív tag

igen de nekem nem jelenik meg semmi új

Asus Tuf Gaming Laptop (4600H + 1650Ti), Gigabyte H87-D3H i5 4570 16Gb Ram Rx 570 8gb, iPad Pro, TP-Link 3600, Zyxel nas.

(#8063) CoolBoy323 válasza halisa (#8061) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

így sincs ott :F

(#8064) melan


melan
senior tag

Tudom, hogy alapkérdés, de fontos: ha berakom winyót a nas-ba, akkor gondolom benne kell formázni, vagy lehet előre a gépben is? Jelenleg a beszerelendő wincsin vannak filmek, amik nem kevés helyet foglalnak. Ha el lehetne kerülni a lemásolás/formázás/visszamásolás procedúráját szívesen megtenném. Emellett az érdekel még, hogy lehet/érdemes e kettéosztani a winyót (külön doksik és programok, külön média)?

(#8065) #79335424 válasza melan (#8064) üzenetére


#79335424
törölt tag

Szerintem ez nem fog menni. Tegyük fel, hogy már eleve EXT -re van formázva a vinyó. Esetleg át tudod méretezni és létrehozni egy új partíciót a NAS rendszerfájljainak. Ez az első partíció kéne legyen, vagyis a létrehozása a teljes adatállomány átmozgatásával járna. A Gparted képes rá, de rizikós. De még ha sikerülne is, a NAS nem biztos, hogy birtokba venné az új partíciót. Az adatok számára létrejött helyen pedig nem a NAS könyvtárszerkezetének megfelekően vannak az adatok, szóval ezt még annyira sem tudná értelmezni.

[ Szerkesztve ]

(#8066) CoolBoy323 válasza CoolBoy323 (#8060) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

UP :)

+1: ma mikor bekapcsolt a NAS, valamit elcseszett, mert nem látom a hálózati helyeknél. A fő mappáját átnevezte. Eddig NASi volt a neve, most meg NASi-1 lett... Ez WTF???

+2: úgy néz ki, a ventije csapágyas :F :W

[ Szerkesztve ]

(#8067) disskoma.hu


disskoma.hu
csendes tag

sziasztok!

van egy nsa 310-em, most kezdem az ismerkedést vele. Van rajta egy ilyen (V4.62(AFK.0)) gyári firm.
de nincs programcsomagok menüpont az alkalmazásokon belül. mit kell tennem, hogy a már többször is emlegetett programokat (pl. Backup Planner-t) elő tudjam hívni?!?

köszi:

diss

[ Szerkesztve ]

(#8068) kmarci25 válasza disskoma.hu (#8067) üzenetére


kmarci25
veterán

A baloldali listán menj végig, és valamelyik alatt (már elég régen néztem) ott lesz a programcsomagok fül, felül.
Szerk.: Kicsit feljebb a Rendszer beállítások menü alatt a Firmware/csomagok menüben lesz a fül!

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#8069) t.zolka válasza disskoma.hu (#8067) üzenetére


t.zolka
aktív tag

A legfelsőben van, és ketté van osztva!
[link]ez csak egy minta, itt találtam, de ott felül láthatod: Firmware/csomagok azon belül Programcsomag

[ Szerkesztve ]

(#8070) disskoma.hu válasza t.zolka (#8069) üzenetére


disskoma.hu
csendes tag

Köszönöm.
D

(#8071) tigrici válasza disskoma.hu (#8067) üzenetére


tigrici
aktív tag

téves

[ Szerkesztve ]

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#8072) melan


melan
senior tag

Sziasztok! Egy olyan problémám van, hogy a samuc650-es tv hálózatba van kötve egy Zyxel320-al. Látja is egyből ahogy kell, de az mkv fájlokat nem tudom lejátszani róla sehogysem. Próbáltam átnevezni avi-nak, m2ts-nek, hiába. Tudtok e rá valamilyen megoldást? (Korábban egy laptop volt a hálózatban, ahol a "sima" megosztással ugyanez volt a helyzet, ellenben a sharepc programmal megosztva a fájlokat már mindent le tudtam játszani. Ahogy én látom az egyszerű DLNA.val van gond.)
Köszönöm előre is a segítségeket!

(#8073) zambozoli válasza melan (#8072) üzenetére


zambozoli
senior tag

Tegyél fel egy miniDLNA-t azzal valószínűleg menni fog.
miniDLNA

Üdv:ZZ

(#8074) tigrici válasza melan (#8072) üzenetére


tigrici
aktív tag

A twonky továbbitja az mkv ki terjesztésü videókat,nézz körül a be állitásokban a " Media Receivers " részben.

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#8075) melan


melan
senior tag

Jó reggel! Új, de más kérdés: a letöltéseknél, hogyan tudok rss könyvjelzőt berakni? Úgy próbáltam, hogy a weboldal könyvjelzőinek rss-linkjét bemásoltam a nas letöltések programjában a hozzáadás gombbal. Meg is jelent ott egy kódsor, de ha beteszek valamit a könyvjelzőkbe a weboldalon, nem indul el a letöltés. Pedig a leírás szerint tudnia kell kezelnie rss torrent"mappát".

(#8076) melan válasza melan (#8072) üzenetére


melan
senior tag

Sikerült megoldani az mkv streamelést: egyszerűen átállítottam a twonky beállításaiban, hogy a TV-n mappa nézetben lássa a médiatartalmakat. m2ts, mkv mpg minden megy.
Már csak az RSS hozzáadás kellene és minden oké :)

(Leszabályoztam a 320-as ventijét 1500RPM-re, így a ventinek semmi hangja nincs, kicsit búg a vinyótól, mivel elég könnyű maga a NAS háza, megrezegteti kicsit. Mindenesetre így nagyon nagyon halk lett, remélem egy 5400rpm-es wincsivel még csendesebbé válik majd )

(#8077) mobilizmo válasza melan (#8076) üzenetére


mobilizmo
addikt

Hogy tudtad szabályozni a venti fordulatszámot? Esetleg 320 v2-d van?

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#8078) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

310S tulajok:
a ventilátor milyen hangot ad ki magából? Nálam a 2. példánynak is förtelmes a hangja, kezdem azt hinni hogy ez ilyen :(

ERRE még mindig várom a segítséget :U

(#8079) zambozoli válasza CoolBoy323 (#8078) üzenetére


zambozoli
senior tag

Innét letöltöd a kívánt csomagokat és a ZYPKGS
fájlt a NAS admin/zy-pkgs mappájába.
Vedd el a NAS internet elérését (kihúzod a router Wan portját, vagy elállítod a NAS átjáróját mindegy mit csak ne kapjon net hozzáférést), majd indítsad újra.
Ha elindult, a csomaglistában ott lesz a kért csomag. A "Lista lekérdezése az Internetről"-t NE Használd!!!
Telepítsd a kért csomagokat.
Add vissza a Net hozzáférést, és élvezd! ;)

Üdv:ZZ

(#8080) melan válasza mobilizmo (#8077) üzenetére


melan
senior tag

Úgy, hogy sorosan bekötöttem egy ellenállást a nas 3-pines csatija elé. Így 1400-1500 körül megy, de ha melegszik a proci, felmegy 1650-ig is.

Kérdés: nekem nincs a csomagok között a transmission - ami az rss torrenthozzáadás miatt meg a gui miatt kellene elsősorban. Emiatt nem akarok ffp-t felrakni, mert így ahogy van, nekem elég a nas. Láttam, hogy mintha korábban írta volna valaki, de nem találom... A legújabb firmware van fenn.

(#8081) Anonymus23 válasza melan (#8080) üzenetére


Anonymus23
veterán

Fel lehet rakni FFP nélkül is csak nem fogod tudni normálisan beállítani a komolyabb biztonsághoz szükséges felhasználó/jelszó párost.

;) - The Power of the Light Side

(#8082) CoolBoy323 válasza zambozoli (#8079) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Köszi, fent van!

Már csak arra kéne rájönnöm, h h is kell ezt használni :)

Amit akarok most: bárhonnan tudjak torrent letöltést elindítani. Ehhez kell a dropbox is? Mert az még mindig nem akar működni :F

(Egyelőre nincs erőm megcsinálni a VPN hozzáférést, nem olyan egyszerű az :D)

(#8083) melan válasza Anonymus23 (#8081) üzenetére


melan
senior tag

Jól látom, hogy innen kell letölteni a web_prefix és a ZYPKGS fájlt, felülírni a régit és frissíteni a programcsomagok listáját és lesz benne transmission (2.82)?
Nekem 4.6 firmware van fenn, mivel úgy láttam, hogy csak nyelvi frissítés van az újban, nem láttam okát feltenni. A link a 4.7-es programcsomagjaira mutat. Szükséges frissítenem?

(#8084) #79335424 válasza CoolBoy323 (#8082) üzenetére


#79335424
törölt tag

Úgy emlékszem, hogy a Dropbox összekapcsolódásnak az volt a titka, hogy ugyanazzal a böngészővel, amelyikkel először manageled a NAS Dropbox kapcsolatát, azzal párhuzamosan a Dropbox fiókodba is bejelentkezve kell legyél.

(#8085) CoolBoy323 válasza #79335424 (#8084) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

úgy próbálom, de semmi :W

(#8086) CoolBoy323 válasza CoolBoy323 (#8085) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

na mindegy, a BTSync-el megcsináltam a kapcsolatot, /i-data/d42c423c/Doksik/Torrentek mappa szinkronizálva van... no most akkor hogyan kell beállítani a TM-ben, hogy az ide érkező torrent fájlokat automatikusan kezdje el leszedni?

(#8087) Anonymus23 válasza melan (#8083) üzenetére


Anonymus23
veterán

A lényeg a ZYPKGS fájl, azt másold be, plusz töltsd le magukat a programcsomagokat is, a Transmission 2.82-t (de szerintem kelleni fog az FFP is)
Nem tudom miért idegenkedel az FFP-től, szükség van rá a normális beállításokhoz.
Itt egy leírás a pontos lépésekről, ami kell a beállításokhoz, igaz ez 325-öshöz van de működik 310 esetében is.

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#8088) Anonymus23 válasza CoolBoy323 (#8086) üzenetére


Anonymus23
veterán

Ha beállítod a watchdir-t a setting.json-ban, akkor nem működik?

;) - The Power of the Light Side

(#8089) CoolBoy323 válasza Anonymus23 (#8088) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

:Y
szájbarágósan ha kérhetném :D

fogalmam sincs miről beszélsz :DDD

Dropbox hiba: előugró ablok tiltásának feloldása :W :W OMG

[ Szerkesztve ]

(#8090) CoolBoy323 válasza CoolBoy323 (#8089) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

megoldottam, király vagyok, és nagyon büszke magamra :D

ez olyan magas volt, mint pincsi kutyának a 10. :))

újabb kérdés ötlött fel bennem: a CPU FAN-t nem lehetne valahogy "meghekkelni", azaz adni neki egy saját profilt? Mennyit °C egészséges ezeknek a CPU-knak hosszabb távon?

(#8091) OldAkita


OldAkita
aktív tag

NAS és router között vergődök. Már majdnem vettem egy My Cloud-ot de kiderült hogy a dlna-ért felelős twonky hiába streameli a filmmel együtt az srt feliratot, az LG tv-k ezt nem jelenítik meg. A Samsungok állítólag igen. Olvslak benneteket ebben a fórumban és úgy látom itt is a Twonky a dlna felelős. Van valaki aki LG tv-t néz a 310-ről és megy neki az srt felratos mkv?

(#8092) #79335424 válasza OldAkita (#8091) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ha olvasod a topikot, akkor tudod, hogy nem a Twonky az egyetlen lehetőség. Viszont pl. fájlműveleteknél fontos, hogy milyen erős a vas. Mennyibe kerül egy router 1Ghz -es procival és 256MB rammal?

(#8093) tigrici válasza OldAkita (#8091) üzenetére


tigrici
aktív tag

a twonky.nál feliratot az Lg nem szeresse,viszont ha tud médiahivatkozást akkor plex,ha nem akkor serviió "igaz nem ismeri az ékezetes file neveket de a feliratot rendesen megjeleniti" vagy minidlna.A plex,twonky,serviió simán elfut egyszerre.

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#8094) melan válasza Anonymus23 (#8087) üzenetére


melan
senior tag

Valóban idegenkedem kicsit :) Most így is megfelel számomra, nem tudom, mi újat nyújthat (pl. jobb transmission? :F )
Egyetlen dolog, ami ellene szól nekem, hogy még nem akarom7/24-ben járatni, mert ideiglenesen van benne egy 7200rpm-es wincsi, tehát automatizálni akarom a ki/bekapcsolást. Az ffp-vel ez elszáll, ha jól tudom.

(#8095) SteveL válasza melan (#8094) üzenetére


SteveL
aktív tag

Nálam FFP mellett megy az automatikus ki-be kapcsolás 320-on. Éjféljkor kikapcsol, 6-kor be már hónapok óta.

[ Szerkesztve ]

(#8096) #79335424 válasza melan (#8094) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem feltétlenül. Ha programcsomagból telepíted az FFP -t, aztán az FFP -vel az MC -t (meg amit szeretnél), akkor a menüben le is tudod tiltani az FFP programcsomagot. Így csak akkor fut, ha szükséged van az alá telepített valamelyik programra. Tiltott állapotban viszont a NAS le tudja állítani a vinyót. TM esetén ennek nincs sok értelme, de én pl. nem torrentezek, az MC viszont hasznos pl. a NAS -on belüli fájlműveletekhez.

(#8097) OldAkita válasza #79335424 (#8092) üzenetére


OldAkita
aktív tag

Mostanában ezres tételekben olvasom a router és a nas topicokat, itt csak belepillantottam és megakadt a szemem a Twonky-n. Viszont lassan képbe kerülök. Ezek szerint a NAS, hasonlóképp a PC-hez, több programmal képes a mádiatartalmak streamelésére. Ebben az esetben viszont felmerül, esetleg a MY Cloud is, amelybe belszerettem, képes lehet a Twonky-n kívűl más programmal is elvégezni a filmek tv-re irányítását? Mondjuk ezt abban a topicban kellene megkérdeznem.
Ami a routert illeti az Asus N65 olyan 27000 körül van és 128Mb rammal van szerelve, processzorának sebessége, igaz csak 750 Mhz. NTFS fájlrendszerre 17MB/s-al ír és 30MB/s-el olvas Ez nem olyan szégyenteljes érték :) Választásomat az is befolyásolja hogy nemrég vettem egy usb 3.0-ás külső hdd-t, amit routerre dughatok, NAS-ra meg vennem kell új hdd-t Persze olyan véleményt is olvastam hogy a 3.0-ás hdd-kkel néha gondjaik vannak a routereknek. Szóval egyelőre vacillálok és tanulom a NAS-ek és routerek rejtelmeit :)

(#8098) #79335424 válasza OldAkita (#8097) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem egészen. Inkább úgy fogalmaznék, hogy a Zyxel NSA 3xx sorozat felvértezhető ilyen tulajdonságokkal. Ami a routert illeti, Asusokra (nem mindegyikre) egyszerűen telepíthető Tomato custom firm. Nekem is ilyen van mindkét routeremen. Ebben van 2.82 -es TM és 1.1.1 -es (remélem, jól írtam). MiniDLNA. Az a 65 -ös vas kb. az NSA210 -nek felel meg. Van 210 -esem is. Hááát... nem lehet egy lapon említeni még a 310 -essel sem, nemhogy egy 320 -assal. Egyébként ha már úgyis keresgélsz, javaslok egy guglizást az "Asus N65 interference" kifejezésre.

(#8099) melan


melan
senior tag

Röpke kérdés: ha kívűlről akarom elérni a NAs-t, akkor kell egy dns rigisztráció (ahogy olvasom). Ti melyiket használjátok, melyikre érdemes beregisztrálni? ( www.dnsdynamic.org-ot szemeltem ki erre a célra) Nyilván ingyenesben gondolkodom...

(#8100) mobilizmo válasza melan (#8099) üzenetére


mobilizmo
addikt

Nem igazán értem, hogy működik, ha van előtte még legalább egy router. Én inkább azt nézném, hogy melyik az amit a routered tud. Nekem ott kettő van beállítva DynDNS (még régről van, most már tudtommal új regisztrációnál nem ingyenes) és miniDNS. Egyébként mindkettő tök jól működik. Amire esetleg érdemes figyelni, ingyeneseknél általánosan használt módszer, hogy havonta be kell lépni az account-ba, különben törlik (igaz ha a router tudja, ezt scripttel meg lehet oldani). Ha van akkor érdemes olyat választani, ahol ez a követelmény nincs.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.