Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8101) pcsabap


pcsabap
csendes tag

Tud valaki valamilyen módszert D-DNS használatra? NSA325-t szeretném összekötni a weboldalammal. Magyarán a webrõl bárhonnan el szeretném érni a nas-t webcímrõl, például www.nsa.példa.com A cPanel-ben létezik egy "Simple/Advanced DNS Zone editor" ahol megadtam a nas hólózaton belüli ip címét, így müködik az elérés (lan-PC, wan-laptop, wan-mobile, wan-tablet), de hálózaton kívülrõl nem. A lényeget úgy hiszem sikerült elmondanom; tudna valaki valamilyen hasznos tanácsot adni ezzel kapcsolatosan? :F

(#8102) WolfLenny


WolfLenny
senior tag

Használ valaki cloud alakalmazást 310-esen?
Melyiket ajánljátok?

Előre is köszi!

WL

(#8103) #79335424 válasza WolfLenny (#8102) üzenetére


#79335424
törölt tag

Igen. Amit én használok, azt úgy hívják, hogy NSA310. Vagy nagyon nem értem, hogy mire gondolsz. :)

(#8104) WolfLenny válasza #79335424 (#8103) üzenetére


WolfLenny
senior tag

Hát, pl olyan alkalmazás amivel könnyedén el tudom érni mint pl. ha egy Skydrive lenne, vagy google drive.

pl. ez:
[link]

Jelenleg a router van beállítva openVPN-re, ami biztonságos, de felhő alapú működést szeretnék.

:)

(#8105) #79335424 válasza WolfLenny (#8104) üzenetére


#79335424
törölt tag

Polkast van a 310 csomagok között, de én semmi jót nem találtam benne. Biztos bennem van a hiba, de nem látom, mi lenne ebben az okosság. Van egy relatíve biztonságos kapcsolatod a saját szervereddel és az adatokat egy külső tárhelyszolgáltatón keresztül szeretnéd átküldeni rá?

(#8106) WolfLenny válasza #79335424 (#8105) üzenetére


WolfLenny
senior tag

Nem, csak gondoltam lehet biztonságosabb egy cloud szolgáltatásként.
Könnyebben tudnám több eszközön használni. A probléma a router mögött és kivül nehezen kezeli a VPN-t.

Alap csomagban nem találtam.... de keresem, hátha csak figyelmetlen voltam...

(#8107) Claude Leon válasza pcsabap (#8101) üzenetére


Claude Leon
senior tag

1) Beregisztrálsz valami dyndns-re (van fizetős, meg ingyenes is), ami az NSA-dból elérhető (vagy a routeren is intézheted ezt a dolgot),
2) hozzá a routereden a megfelelő portokat forwardolod az nsa belső címére. (enélkül nem fog menni, hacsak nem a nas-t lököd ki közvetlenül az internetre, de azt kevésbé javasolnám)

(#8108) spiky03


spiky03
veterán

nah megrendeltem a külső hdd házat az aquatol :)
hétfőn meglesz a 2 terras winyo, utána kedden megyek a hazert, utána meg jön a csere és az izgalom, hogy minden működjön majd a csere után ami most is :D

egy gyors kérdés
tudtok valami progit amivel majd az 500-as winyot megtudom majd formázni a laptoppal ntfs-re? miután felmasoltam mindent ami rajta van az új winyora

thx

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#8109) #79335424 válasza spiky03 (#8108) üzenetére


#79335424
törölt tag

Pl. Gparted.

(#8110) melan


melan
senior tag

Sziasztok!
Gondoltam megosztom a csendesítés-moddingomat :D Épp most fejeztem be. 320-asom van a gyári ventivel és egy 7200 RPM-es samu winyó pörög benne. Jelentem, a NASnak SEMMI, de semmi hangja nincs! Ezt úgy kell érteni, hogy 1 méteres távolságból egy olyan enyhén búgó hangot hallat, mintha a szomszédból szűrődne át valami, de 2 méterről már 0 db.
SZóval a ventit egy 33 Ohmos ellenállással szabályoztam le (Kis toldalék egy másik ventihez adott 3pines csatiból, gyári kábel nem sérült). Ezzel 1800RPM-en megy a venti, de ha melegszik a kicsike, akkor +10%-ot növel rajta! Természetesen még így sincs hangja.
A nagyobb feladvány a ház oldalfalának rezgéscsillapítása, mivel a wincsi tömege elég nagy a ház tömegéhez képest. Ezt a kedvenc "tompítómmal" oldottam meg: a nyílászárókhoz használt lapos gumicsíkkal (öntapadós). Ebből Egy darabot kettéhajtva hosszára önmagához ragasztottam, és egy lapos csavarhúzóval benyomkodtam a wincsit tartó sín alá (középre is egy ugyanilyet). Egy egy csíkot ragasztottam a bal oldalán található két fém kerethez, ez majd befeszül a fémváz és az oldalfal közé, de nagyon enyhén. A nyák oldalára viszont csak két 1cm hosszú darabot raktam, azokat dupla magasságúra emelve, mivel ott nagyobb a nyák és az oldalfal közötti távolság. Ez nem feszíti az oldalát, épp csak annyira érnek össze, hogy a rezgést megszüntesse. A vázon felül lévő első/hátsó két-két távtartó "tüskére" is ragasztottam egy-egy csíkot, ami a felső borítást nem engedi rezonálni. Azért tartom jobbnak a szivacsnál, mert nincs nagy térfoglalása, tehát a levegőmennyiség nem csökken a házban.
Elnézést mindenkitől, de már az összerakás után jutott eszembe, hogy fotót csináljak...
Szóval most öröm és boldogság!

(#8111) pcsabap válasza Claude Leon (#8107) üzenetére


pcsabap
csendes tag

Mindenbizonnyal kihagyom ezeket a lépéseket és megelégszem azzal ami adott :U

u.i.: Ettõl független, köszönöm !

(#8112) shteer


shteer
titán

reggel rányomtam a fw-frissítésre, 55%-nál megakadt és azóta pirosan villog a sys led

valamint a webfelületen ez jelenik meg:

mit tegyek? :F

..szerintem jónak tűnik

(#8113) CoolBoy323 válasza shteer (#8112) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Hard reset

(#8114) shteer válasza CoolBoy323 (#8113) üzenetére


shteer
titán

és vajon újraindul vagy megdöglik? ;]

..szerintem jónak tűnik

(#8115) CoolBoy323 válasza shteer (#8114) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Remeljuk az elobbi :)

Vagy 220 ki-be (1 percig legalabb), ha nem volt meg!

(#8116) shteer válasza CoolBoy323 (#8115) üzenetére


shteer
titán

2sípolással állítottam le, régi 4.51 fw-rel újraindult, köszi!

van valami trükk a 4.51>4.62 frissítésnél vagy csak beakadt mert előfordul?

..szerintem jónak tűnik

(#8117) CoolBoy323 válasza shteer (#8116) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Nem tudom van-e trukk, nekem 310S van, annal nem volt "trukk".

Szerintem egyszeri hiba volt.

Probald ujra, hatha ;)

(#8118) shteer válasza CoolBoy323 (#8117) üzenetére


shteer
titán

kicsit elgondolkodott megint 55-nél de most végigment, restarting. kösz a bátorítást ;)

szép ez a 310S is, most néztem csak utána

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#8119) shteer válasza shteer (#8118) üzenetére


shteer
titán

beengedett

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#8120) hétalvó válasza melan (#8110) üzenetére


hétalvó
addikt

ezt a zajcsillapitas dolgot egyszerubben megoldottam . felvittem a padlasra es tenyleg semmit nem hallok belole :D

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#8121) melan válasza hétalvó (#8120) üzenetére


melan
senior tag

:D jó neked, hogy ott van áram+utp csatlakozás

Két kérdésem lenne: fel akarom másolni a NASra a korábbi mentéseimet, ami főleg film. Külön van HD, Bdrip és ami frissen jön le torrent. Ezeket hogyan célszerű létrehozni a NAS-on? Jelenleg egy video mappám van, abba hozzam létre mindet, vagyha új mappákat csinálok, akkor a videotartalmúakat autmatikusan megosztja pl a TV-vel?
A másik, hogy hálózaton keresztül másoljam fel rá (10-11MB/s) vagy ha rádugom a NAS usb portjára, akkor azt felcsatlakoztatva TC-ből tudok átmásolni?

(#8122) CoolBoy323 válasza shteer (#8118) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

:C

Szep-szep, csak egy fos a ventije :)

(#8123) melan


melan
senior tag

Még egy kérdésem lenne: a p2p port külső (interneten keresztüli) elérését mire tudom használni? Az admin meg az ftp oké, de ezt nem tudom mire lehet jó...
(Ezeknek a portját érdemes megváltoztatni port forward esetén, vagy hagyjam az alapon? Mégsem csak egy van, bocs: böngészőből kell működnie az ftp elérésnek, ha a címsorba a DNS név után az ftp portját adom meg?))

[ Szerkesztve ]

(#8124) shteer válasza CoolBoy323 (#8122) üzenetére


shteer
titán

kösd ki ;]

..szerintem jónak tűnik

(#8125) mobilizmo válasza melan (#8123) üzenetére


mobilizmo
addikt

Például távolról eléred a p2p alkalmazásodat? Transmission, rtorrent, stb. és veszed fel a kedvenc oldaladról a letöltendő torrenteket, berakod és már jönnek is le. Érdemes megváltoztatni, legalább egy kicsit találgassanak a kukucskálók.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#8126) melan válasza mobilizmo (#8125) üzenetére


melan
senior tag

Ez a NAS-on futó beépített letöltő, nem érem el kívűlről, csak, ha belépek az admin felületre. Hogyan lehet használni ezt a portot?

(#8127) #79335424 válasza melan (#8126) üzenetére


#79335424
törölt tag

Szerintem a NAS gyári letöltőjét felejtsd el, mert nagyon fapados, biztos, hogy beleszaladsz valamilyen korlátozásba. Ha p2p -t szeretnél, akkor Mobilizmo vázolta a lehetőségeket. Ha "fájlküldő" tárhelyről szeretnél letölteni (data.hu, rapidshare, stb), akkor arra ott a pyLoad. Abban tudok segíteni (legalábbis remélem :) ).

[ Szerkesztve ]

(#8128) mobilizmo válasza melan (#8126) üzenetére


mobilizmo
addikt

Soha nem használtam. De megnéztem a beállításait alapból a 9090 porton kommunikál, tehát erre kell forwardolnod a külső portot. Esetleg a beállításainál a P2P letöltési fülön be is állíthatod másra. A külső port a saját választásod, de lehetőleg az 50.000 feletti tartományból válassz, esetleg itt portok listája meg is nézheted ki mit használ, hogy nehogy olyat nézzél ki magadnak, amit más is használ és neked szükséged van, vagy lehet majd arra a programra. Persze mindezt csak akkor, ha tényleg ragaszkodsz hozzá. Nem érdemes energiát fektetni bele, mert ugyanannyival feltehetsz egy Transmission-t, a kettőt nem lehet egy kategóriában emlegetni (arról nem is beszélve, hogy a gyárinak korábban seedelési problémája is volt, bár nem tudom érvényes-e még most is).

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#8129) spiky03 válasza #79335424 (#8109) üzenetére


spiky03
veterán

Köszi, megnézem, hogy mit tud.
:R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#8130) spiky03


spiky03
veterán

Tudom, hogy már volt, de nem találtam meg. :(
Hogy hol is tárolja a NAS a torretn file-okat?
Mert ugye a költöztetés után gondoltam vissza teszem azokat amik most futnak.
Gondolom akkor csak mindent beállítok majd úgy ahogy most van, az eléréseket, és újra beadom neki a TM GUI-val egyesével a torrent file-okat?

Mondjuk kicsit sokáig fog tartani az a 478 db torrent. :DDD

Bocsi a dupláért. :R

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#8131) zambozoli


zambozoli
senior tag

Szasztok!
Egy régi fórumtárs fehívta figyelmemet, hogy van friss miniDLNA. Infó szerint sokat javult a Samu TV-t támogatottsága.

Frissítés menete elvileg!!!:
/ffp/start/minidlna.sh stop
slacker -U
slacker -a minidlna
Itt kijelölni a minidlna-1.1.1_git20140219-arm-0.txz csomagot majd "OK"!
/ffp/start/minidlna.sh start

Üdv:ZZ

(#8132) melan válasza mobilizmo (#8128) üzenetére


melan
senior tag

Felraktam a programcsomagok közül a transmissiont, bár az csak 2.77-es. Írta is a külső port elérhetőséget, amit el is tudtam érni kívűlről (bár megjegyzem, hogy semmi azonosító kérés, simán beléptem, tehát ha valaki tudja a dns címem, akkor beletúrhat ahogy akar. Gondolom erre írtad, hogy a portot érdemes megváltoztatni.) Viszont ebben a torrent hozzáadásán kívűl semmi beállítási lehetőség sincs, hogy mennyi legyen a seed idő stb, vagy figyelt mappa... Felteszem a remote gui-t, hátha abból több dologra nyílik lehetőség, bár lehet, hogy a 2.77-es ennyire fapados.
(A beépített 9090-en kommunikáló letöltőt nem tudtam elérni ugyanilyen módon.)

[ Szerkesztve ]

(#8133) mobilizmo válasza melan (#8132) üzenetére


mobilizmo
addikt

Ezért javasolja mindenki az ffp csomag feltelepítését (nekem is van, bár akkor még a telepíthetők között ne szerepelt a Transmission, tehát ha valaki azt akarta, akkor kénytelen volt), mert onnan frissíthető a Transmission és autentikáció is van. A csomag telepítéséről a nagyon szájbarágós leírás van a cikkben, nyugodtan hozzáfoghatsz linux tudás nélkül is (mint én). Ha meg valami még sem megy, biztos lesz segítő fórumtárs.

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#8134) melan válasza mobilizmo (#8133) üzenetére


melan
senior tag

Köszönöm a választ meg a türelmet, nekidurálom magam mégiscsak ennek az ffp-nek. A cikkből meg innen biztosan össze tudom hozni, bár a linuxhoz nem értek, de kezdő user sem vagyok, csakhát ami új, az új...

(#8135) Anonymus23 válasza spiky03 (#8130) üzenetére


Anonymus23
veterán

Hogy van most feltelepítve a TM? Mert attól függ, hogy hova menti a torrent fájlokat. FFP fennvan?

;) - The Power of the Light Side

(#8136) spiky03 válasza Anonymus23 (#8135) üzenetére


spiky03
veterán

Igen fent van.
Itt írta valaki régebben, hogy hova menti le, de nem találtam. :(
Mert ugye amiket a torrent oldalról szedek le torrent file-okat azokat törlöm.
Elvileg valahol tárolja az épp futó torrenteket és ezek kellenének nekem.
Az uTorrentnél van ilyan, egy rejtett mappában volt az összes és azt kimásoltam, majd a win újra telepítés után visszamásoltam a mappába és már kész is. :) Megy minden ami eddig.
Nah ezt akarom majd a NAS-nál is ha meglesz a winyó csere jövő héten.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#8137) Anonymus23 válasza spiky03 (#8136) üzenetére


Anonymus23
veterán

Talán elkerülte a figyelmed, idézem a kérdésem :P :
"Hogy van most feltelepítve a TM? Mert attól függ, hogy hova menti a torrent fájlokat."

Ha megmondanád, hogy hogy van felrakva (pendrive? programcsomag?), akkor meg tudnám mondani, hogy hol van...

;) - The Power of the Light Side

(#8138) melan


melan
senior tag

Két kérdésem maradt: MC nélkül (esetleg TC segítségével) hogyan lehet NAS-on belül fájlokat áthelyezni?
settings.json szerkesztése nlkül meg lehet e adni watch-dirt a TM nek?

(#8139) kosztya2025 válasza melan (#8138) üzenetére


kosztya2025
tag

Mind a kettő kérdésre a válasz nem. Ha TC vel akarsz másolni akkor a hálózaton keresztül fogja csinálni. A watchdir beállításait csak a settings.json ben lehet beállítani.

(#8140) boom001


boom001
csendes tag

Ismét vettem egy 325-öt, ami már működik is. 4.61-es FW volt rajta, de frissítettem 4.7-re. Azóta nem tudom megoldani, hogy sleep-be kerüljön a winyó. Bekapcsoltam a LED villogtatást, mielőtt kikapcsolná, hogy lássam történik-e valami, de semmi. FFP nincs felrakva.
Kihúztam a háló kábelt is, hogy semmilyen kérés ne jöhessen, transmissiont letiltottam (2.82 van fent a gyári listából telepítve).
Ha lenne ötlete valakinek, azt megköszönném. FW downgrade működik? Ha más nem lesz vissza megyek 4.61-re, mert nem akarom,hogy 7/24 pörögjön a winyó.

(#8141) shteer válasza boom001 (#8140) üzenetére


shteer
titán

Miert baj ha 7/24 porog a hdd? Transmissionnel csak lefele toltesz?

..szerintem jónak tűnik

(#8142) boom001 válasza shteer (#8141) üzenetére


boom001
csendes tag

Mire leírtam leállította, pedig a lányom most nézett éppen egy mesét. De ahogy befejezte, most leállt. Egy ideje free leech van már, szóval leginkább csak letöltök, így is 1.7-es arányom van...

(#8143) mobilizmo válasza boom001 (#8142) üzenetére


mobilizmo
addikt

A mai merevlemezeknek (főleg ha nas-ba való, pl. wd red sorozat), leginkább az árt ha sűrűn indítgatod/leállítod. Ezek mindig sokkal megterhelőbbek a mechanikának, mint a folyamatos pörgés. Villamos teljesítményben pedig alig 10 watt a különbség, ez éves szinten kevesebb mint 5 ezer kemény magyar forint. Szerintem többet bukhatsz azon, hogy előbb mehet tönkre a merevlemez.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#8144) boom001 válasza mobilizmo (#8143) üzenetére


boom001
csendes tag

Ez egy régi 1TB WD black. Nem indítgatom sűrűn, csak ha letöltök vagy éppen filmet nézek. Szóval napi 1-2 indítás, leállítás. Idáig is így ment, csak eddig egy 1043ND-re volt kötve külső házban, openwrt alatt.

(#8145) tigrici válasza boom001 (#8144) üzenetére


tigrici
aktív tag

Csak érdekesség képen nálam a 2 terrás WD filmnézés közben 50 perc alatt 24 fejparkolást csinált.igaz azon 6s volt állítva gyárilag.

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#8146) spiky03 válasza Anonymus23 (#8137) üzenetére


spiky03
veterán

Jah, bocsi. :D

A winyóra van feltelepítve, FFP alól.
Úgy, ahogy itt a leírásban van. Még tavaly haver így csinálta meg. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#8147) mobilizmo válasza boom001 (#8144) üzenetére


mobilizmo
addikt

OK, te tudod.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#8148) Anonymus23 válasza spiky03 (#8146) üzenetére


Anonymus23
veterán

Itt kéne lenniük:
/ffp/tm/.transmission-daemon/torrents

;) - The Power of the Light Side

(#8149) spiky03 válasza Anonymus23 (#8148) üzenetére


spiky03
veterán

Köszi ismét a segítséget. :R
Ott vannak.
Gondolom itt benne van amit eddig leszedtem, a töröltekkel együtt, de gondolom azokat majd kihagyja, mint az uTorrent.
Akkor úgy működhet vsz itt is mint az utorrentnél, hogy majd ide vissza másolom és akkor minden jó lesz. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#8150) melan


melan
senior tag

Sziasztok! Még mindig jó lenne valamilyen javaslat, hogy hogyan lehet NAS-on belül fájlokat mozgatni, vagy mindenképp az MC a megfelelő erre a célra? Valamint, kérdés: ha USB-n rákötök egy külső HDD-t, akkor azt le kell e kapcsolnia, ha nincs hozzápiszkálva?
)Rámásoltam némi filmet és fotót, most meg folyamatosan kerreg a winyó benne, a proci 50-60%-on megy. Ez normális?)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.