Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8501) hzcs válasza Rascally81 (#8497) üzenetére


hzcs
senior tag

Pl a greennél is 60 fok ez az érték, de torrentekkel és dlna szerverrel jelenleg 38 fok. Ventillátorral szerintem nem megy 60 fölé, venti nélkül meg nem biztos, hogy a redeket is célszerű lenne üzemeltetni. Ez a red vs nem red egy túlmisztifikált dolog.

(#8502) BViktr válasza hzcs (#8501) üzenetére


BViktr
tag

Samu HD103UJ - 41° -os...

(#8503) Doky1988


Doky1988
senior tag

Helyzet jelentés..
Napokban írtam ide nektek, TDC Homediskes témába, sikerült fellőnöm rá a Zyxel 4.22-es firmwirét, viszont ennél frissebbre nemtudom frissíteni sajna, mert Invalid firmwire file -t ír..

[link]

[ Szerkesztve ]

DokY | www.zsolti.hu

(#8504) Doky1988


Doky1988
senior tag

Nah a force flash módszerrel sikerült rálelnem a 4.62-es firmwirét, annyi volt a trükkje, hogy force flashnél nem a 4.22-őt másoltam rá hanem a 4.62-őt, mert különben menübe nemlehet updatelni mert invalid firmwire file -t ír a nas, tehát csak bootolva lehet..

DokY | www.zsolti.hu

(#8505) junkpod


junkpod
nagyúr

Jól gondolom hogy ezt a vinyót csak meglehetősen nagy erővel tudnám betolni az NSA325-be?

Mennyiért lehet ilyet eladni?

Box's don't touch!

(#8506) hzcs válasza junkpod (#8505) üzenetére


hzcs
senior tag

jól. szerintem 1 ezres, max 2.

(#8507) tigrici válasza junkpod (#8505) üzenetére


tigrici
aktív tag

hát ez nem sata az biztos,ha dobsz 1 hard disk.sentinelt róla engem érdekelne

[ Szerkesztve ]

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#8508) junkpod válasza tigrici (#8507) üzenetére


junkpod
nagyúr

Azmiaz?
Visszarakom a gépbe és megnêzem amit kérsz.

Box's don't touch!

(#8509) zambozoli válasza Doky1988 (#8504) üzenetére


zambozoli
senior tag

Grat a leleményességhez, meg az "új" 310-hez! :R

Üdv:ZZ

(#8510) junkpod


junkpod
nagyúr

Közben nézem mit kezdhetnék ezzel a kőkori vonyóval (hacsak nem Tigici nem ad érte q.jó árat:) Arra gondoltam, hogy ez lesz a külső archívum a 2,5-es helyett, de:
- a mostani külső 2,5-est (500GB) el kéne adni és az árán venni egy valamekkora belső 3,5-est. Jó lenne ha az 500GB kis-külső árán vehetnék egy 1TB-és nagy-belsőt, nem ismerem a mai árakat, ki lehet ebből jól jönni?
- és akkor még venni egy külső házat az IDE csatolós csodához, de abban kételkedek, hogy az USB3-ast kapok, tudtok ilyet esetleg ajánlani?

Box's don't touch!

(#8511) melan


melan
senior tag

Sziasztok! Írtam korábban, hogy jó lenne, ha a twonky alatt a video ikonja a filmből lenne egy pillanatkép. Erre kaptam választ: ugyanabba a mappába olyanolyan névvel kell tenni a képet. A kérdés (tudom, lusta vagyok), nem lehet megoldani, hogy amutomatikusan csináljon? Ahogy olvastam, a korábbi verziók tudták... itt olvasntam erről, de nem tudtam kihámozni:
http://community.twonky.com/twonky/topics/thumbnail_generation_not_working_with_twonky_server_7_2_0

Valakinek javaslat?

(#8512) tigrici válasza junkpod (#8510) üzenetére


tigrici
aktív tag

1 500GB-os Sata vinyó ujonnan Kb 10-13 ezerért kapható mind,2,5 3,5 collban. Használtan kb a kortól függően 50-60% ot lehet kérni.Annyit szerintem neked is megér.igy Én helyedben megtartanám és vennék 1 nagyobbat 3,5 ben.

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#8513) noxika72 válasza melan (#8511) üzenetére


noxika72
tag

Huuuuuu ez engem is érdekelne
[link]
A serviio kirakja a képeket, de mostanában kezd rendesen belassulni, míg a MiniDLNA ugyanabban környezetben "hasít"

(#8514) junkpod válasza melan (#8511) üzenetére


junkpod
nagyúr

Yadis a te barátod:)

Box's don't touch!

(#8515) melan válasza junkpod (#8514) üzenetére


melan
senior tag

EEeeeezzz igen! Ilyen kellene nekem! Namost a Plex épp ilyen, de nálam elég lassúcska, mivel sztem a TV proci kicsit kevés hozzá, de amúgy nagyon jó lenne, mivel megfelelő beállítás után ahogy lejön a film, leszedi hozzá a plusz infokat és a boritót stb...

(#8516) melan válasza junkpod (#8514) üzenetére


melan
senior tag

És ezt a yadist lehet úgy használni, hogy megcsinálom vele a médiainfókat a NASon található filmekhez, majd a TV-ről dlna-n keresztül tallózom? Amiket láttam a kinézetéről a keresőben, hát nagyon tuti cucc!
Egy jó leírás kellene hozzá, ha össze lehet hozni a nassal...

(#8517) melan


melan
senior tag

Kérdés: Twonkyt hogyan lehet frissíteni? Most látom, hogy a 7.0.3 van fenn, pedog ha jól láttam van frisebb... vagy az nem jobb valamelyest?

(#8518) junkpod válasza melan (#8516) üzenetére


junkpod
nagyúr

Mielőtt mégegyet írsz. Yadissal letöltöd a filminfókat és a leszedett képeket a neked tetsző névre, mappába teszed.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#8519) shteer válasza Doky1988 (#8504) üzenetére


shteer
titán

:C

akkor megérte utánanézni kicsit.
hogy sikerült feltolni rá a 4.22-t?

..szerintem jónak tűnik

(#8520) junkpod válasza tigrici (#8512) üzenetére


junkpod
nagyúr

új ötletem van, szerintetek ez működhet?
IDE-SATA converter

Legfeljebb nem tudom koppanásig betolni a vinyót, de ez nem hiszem, hogy zavarna.

Box's don't touch!

(#8521) shteer válasza junkpod (#8520) üzenetére


shteer
titán

Legfeljebb ezzel sehogy se tudod betolni a hdd-t.

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#8522) Doky1988 válasza shteer (#8519) üzenetére


Doky1988
senior tag

Igen megérte! :D
Érdekes volt a szisztéma, mert a Zyxelen lévő Force Flashing-es dolgot toltam fel neki, a 4.22-es firmwirevel, viszont mikor menüből akartam frissíteni a 4.62-re akkor Invalid Firmwire File -t írt, aztán ugyanezt megcsináltam úgy, hogy 4.62-es firmwiret toltam fel, és müxik.

Ez alapján raktam:

[link]

A hiba csak az amit írtam, hogy 4.22 -es firmwirevel kell először megcsinálni, lehet müxik elsőre a 4.62 -vel is, de a 4.22-vel toltam fel..

Úgy ahogy leírták a levélbe, amit lentebb bemásoltam.. Hátra be a pendrive, bekapcs nas, elkezd világítani pirosan a SYS led, aztán az elkezd zölden villogni, majd a HD meg a Copy led is világít pirosan, aztán addig kell várni míg ki nem kapcsol a nas, utánna kivesz pendrive, bekapcsol NAS, és látszik a hálózaton. Gondolom a Zyxel szervíz alapján ajánlott cuccos is müxik, azt nem próbáltam mert most olvastam a levelüket.

[link]

Egyébként írtam Zyxel magyar szervíznek, ezt a választ kaptam (ami a Mijzelf cuccai közt is fenn van):

Kedves Zsolt,

Van lehetőség rá, hogy normál firmware-t kapjon a TDC-s NSA310.

Sajnos ilyen esetben nincs garancia, hogy sikeres lesz a procedúra, csak valószínűsíthető.
Természetesen érdemes lementeni a HDD adatait, bár elméletileg nem érinti őket, de ez sem garantálható.

Egy speciális firmware recovery-t kell hozzá csinálni, amihez egy pendrivera lesz szükség.

Ezt a csomagot töltse le:
http://hotspot.zyxel.hu/NSA/NSA310_TDC/TDC_to_OBM.zip
Majd tömörítse ki a pendrive gyökér könyvtárába, majd először kapcsolja ki a NAS-t és a hátsó USB portba tegye be a pendrive-t, majd kapcsolja be a NAS-t.
Más USB eszköz a művelet végzésekor ne legyen csatlakoztatva az NSA-hoz.
Ezután várni kell kb 5-15 percig és a NAS magától le kell kapcsoljon.
Ezután vegye ki a pendrive-t és kapcsolja be a NAS-t, ezután ha bebootolt, már látszania kell a hálózaton.

Ha sikeres volt a fenti procedúra, akkor ne felejtse el először frissíteni az NSA firmware-t, mert a recovery csomag még régebbivel készült mint a mostani legfrissebb, amit itt talál:
ftp://ftp.zyxel.com/NSA310/firmware

Üdvözlettel:
Göncz Mihály
Műszaki támogatás

ZyXEL Communications Magyarországi Fióktelephelye
Záhony utca 7.
H-1031 Budapest, Hungary
Graphisoft Park, C épület.
Tel: +36 (1) 577 9125
Mob: +36 (30) 303 7500
E-mail: mg@zyxel.hu

[ Szerkesztve ]

DokY | www.zsolti.hu

(#8523) junkpod válasza Doky1988 (#8522) üzenetére


junkpod
nagyúr

biztos jó ötlet valakinek a mobilszámát és minden elérhetőségét kiposztolni aki csak neked adta meg ezeket? lehet érdemes lenne töröltetni.

Box's don't touch!

(#8524) Doky1988 válasza Thomas16 (#8471) üzenetére


Doky1988
senior tag

Csinálsz egy usert + átállítod a megosztásnál a jogokat, mindjárt csinálok videót egyszerűbb mint elmagyarázni.. :)

DokY | www.zsolti.hu

(#8525) Doky1988 válasza junkpod (#8523) üzenetére


Doky1988
senior tag

Ezt mindenkinek elküldik, ez egy aláírás úgymond.. Nem adott meg semmi privát számot ^^

DokY | www.zsolti.hu

(#8526) junkpod válasza Doky1988 (#8525) üzenetére


junkpod
nagyúr

you know..

Box's don't touch!

(#8527) Doky1988 válasza Thomas16 (#8471) üzenetére


Doky1988
senior tag

Tessék, így:

[link]

DokY | www.zsolti.hu

(#8528) #79335424 válasza shteer (#8521) üzenetére


#79335424
törölt tag

Miért nem? Nem kötözködésből kérdezem, tényleg kíváncsi vagyok rá. Nekem nincs ilyenem, de számomra úgy lenne logikus, hogy az adapter kivezetései illeszkedjenek a HDD behelyezési pozíciójához. Akkor pedig tényleg csak annyi a különbség, hogy a plusz helyigény miatt nem lehet a helyére tenni a hátlapot.

(#8529) krealon válasza junkpod (#8520) üzenetére


krealon
veterán

A linkelt adapter SATA disk csatlakoztatasat teszi lehetove egy IDE (PATA) rendszerhez.

Ezzel lehet IDE (PATA) HDD-t SATA-s alaplapra kotni.

(#8530) shteer válasza #79335424 (#8528) üzenetére


shteer
titán

Mert nem illeszkedik. A SATA meg csakcsak, de az IDE kizart - raadasul az ide hdd-ken nem szabvany a csatik elhelyezese - valamint fizikailag nagynak tunik

Nem erdemes szarakodni ilyesmivel, el kell adni az ide hdd-t, apron megvesznek 1-1 nagyobb tarkapacitasu hibatlan darabert

..szerintem jónak tűnik

(#8531) #79335424 válasza shteer (#8530) üzenetére


#79335424
törölt tag

Persze, világos. Én is inkább ezt választanám. Csak technikai szempontból érdekelt, hogy miért nem tartod lehetségesnek. Persze azért én is kipróbáltam már ezt-azt. Pl. Sata adapteren keresztül egy 8GB -os CF -kártyát. Símán létrehozta rajta a fájlrendszert, belakta a CF-et. A külső tárként csatlakoztatott NTFS vinyó miatt kísérleteztem a módszerrel.

(#8532) junkpod válasza shteer (#8530) üzenetére


junkpod
nagyúr

és ez?

Box's don't touch!

(#8533) shteer válasza junkpod (#8532) üzenetére


shteer
titán

Ez meg foleg a forditottja.

..szerintem jónak tűnik

(#8534) tigrici válasza junkpod (#8532) üzenetére


tigrici
aktív tag

Ez a kütyü hol beszerezhető?Pont jó lenne a Terrastation nasomba.

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#8535) tigrici válasza melan (#8515) üzenetére


tigrici
aktív tag

Dobj fel a gépedre 1 xmc-ét ott miután megkereste az infókat exportáld ki a fájlokhoz
.De a Plex-nél mindenegyes boritót elöször végig kell léptetni a TV-én is,ilyenkor van mikor félperc is kell egy háttérhez mire betöltik. de utána már pillanatok alatt betölti.

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#8536) junkpod válasza krealon (#8529) üzenetére


junkpod
nagyúr

nálad a pont, amiket mutattam az pont rossz, mert SATA vinyóból csinál PATA vinyót, amit Te linkeltél az a megfelelő eszköz, csak éppen ez már elég necces beépítés szempontjából, mert el van forgatva a SATA csatoló és külön kábeleket kell bedugdosni...
kezdem feladni...
Az lenne jó ha ugyanolyan egybe szett lenne ebből a verzióból is valahol, de látom nem ez a célpiac, hogy régi vinyót rakjunk új gépbe, hanem, hogy a mostani vinyókat rakhassuk régi gépbe.
FCK

Tigrici: apródon találtam, 1999Ft az általam linkelt és 1599Ft ez a piros.

Box's don't touch!

(#8537) shteer válasza junkpod (#8536) üzenetére


shteer
titán

2k-t kidobni egy ilyen xarért hdd csere helyett?

..szerintem jónak tűnik

(#8538) junkpod válasza junkpod (#8536) üzenetére


junkpod
nagyúr

na csak van remény:) bár ez semvégső megoldás, mert power az nincs... de alakul:)
ebay sata-pata

OK, nem dobok ki 2K-t, de akkor mondj kérlek jobb megoldást.
1. kidobom a régi vinyót és veszek egy újat mondjuk 15K-ért. Ez 15K minusz
2. Vegyek hozzá 6K-ért külső házat? Ez 6K mínusz és csak USB2-verziókat láttam eddig.
3. Keresek még ebayen valamit hátha lesz 10USD alatt. Ez 3K mínusz
4. Megveszem ezt itthon 1,6K mínusz, de lehet be se tudom szuszakolni az NSA325-be... Ez 1,6K mínusz, de tök kuka..

5. ne csináljak semmit, ez a legolcsóbb

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#8539) shteer válasza junkpod (#8538) üzenetére


shteer
titán

Miert irjam le meg 1x? :U

..szerintem jónak tűnik

(#8540) tigrici válasza junkpod (#8538) üzenetére


tigrici
aktív tag

De mi a fenéért akarsz beletuszkolni 1 tde vinyót az Nsa325-be amikor a satás vinyók sokkal olcsóbbak 12000-ért kapsz 1 vadi új 500G ást,értelemszerüen használtan sokkal olcsóbban.nem veszel átalakitót máris van 2000 hozzá,eladod az ide vinyót még 2 ezer.és innen már a pénztárca dönti el ujat vagy használtat dobsz bele.ráadásul ha van hely a nasban akkor miért jobb 1 usb-és hozzá?

[ Szerkesztve ]

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#8541) Joshi


Joshi
titán

Sziasztok. Meg tudnátok mondani hogy mi a különbség a sima NSA325 és a 325 v2 között? Csak azért mert az utóbbi jóval olcsóbb.

(#8542) Anonymus23 válasza Joshi (#8541) üzenetére


Anonymus23
veterán

Néhány apróság:
* külső más dizájn, nagyobb mint a 325v1
* újfajta (egyszerűbb) módon lehet beletenni a vinyókat
* Nagyobb ventilátor van benne

Hardweresen elvileg ugyanaz.

325v2

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#8543) junkpod válasza tigrici (#8540) üzenetére


junkpod
nagyúr

Mert amig nem tudtam hogy ide pata csatis, addig az volt a terv hogy ez lesz a belso archivum. És esz a fene, hogy van egytök jó kikímélt vinyó és nem tudom használni...

Box's don't touch!

(#8544) Thomas16 válasza Doky1988 (#8527) üzenetére


Thomas16
tag

Köszi, ez aztán a pontos válasz! :DD

(#8545) sipitamas


sipitamas
csendes tag

Sziasztok!

NSA325-öm van, vettem egy Eaton NV400H típusú szünetmentest, amit USB-n keresztül össze lehet kötni a NAS-sal. Össze is kötöttem, viszont a NAS nem ismerte fel. Esetleg lenne valami ötletetek, hogy mi lehet a gond?
Előre is köszi!

Tomi

(#8546) Doky1988 válasza Thomas16 (#8544) üzenetére


Doky1988
senior tag

Így jobban àtlàtod mintha leírom:-) Lényeg, hogy az everyone sehol se legyen az azt takarja hogy mindenki làthatja.. egyéni usernak így tudod megoldani.. Magyarul admin mindent lát, user meg csak ahova hozzàadod. :-) Sikerült amúgy?:)

[ Szerkesztve ]

DokY | www.zsolti.hu

(#8547) krealon válasza sipitamas (#8545) üzenetére


krealon
veterán

Sajnos ez egy windows-only UPS. Nem fog egyuttmukodni NAS-sal. :(

"Eaton no longer supports Open Source software. This includes the Software Development Kit and the request option for Open Source code on. If you continue to find need for Open Source code, please contact your nearest Eaton office or your account representative for more information."

Sokkal jobban jartal volna egy hasznalt APC-vel (persze utolag konnyu okosnak lenni, bocsi).

(#8548) mrrr74


mrrr74
aktív tag

Sziasztok,

tegnap fel akartam tenni a plex-et, de sehol nem találtam a csomagok között az ffp-t.
325 4.70 firm.
Hogyan tudnám visszavarázsolni? Már legalább 3 ftp címet átírtam, de ez valahogy nem kerül bele a csomaglistába.
pedig a könyvtárban ott csücsül az ffp csomag.

köszi

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#8549) sipitamas válasza krealon (#8547) üzenetére


sipitamas
csendes tag

Mindenesetre köszi! :)

(#8550) Doky1988 válasza mrrr74 (#8548) üzenetére


Doky1988
senior tag

Plex asszem ffpn keresztul megy fel manualisan.Csomaglistaba nincs benne, sshn keresztul tudod felrakni.

Tess: http://www.prohardver.hu/tema/re_nassoljunk_nsa-310_es_az_ffp/hsz_1505-1505.html

[ Szerkesztve ]

DokY | www.zsolti.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.