Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7101) Rickazoid válasza paprika (#7098) üzenetére


Rickazoid
addikt

A felsorolt telefonokkal nehéz összehasonlítani, mert mindegyiknek más az op.rendszere. Itt az dönt, hogy neked melyik op.rendszer a szimpatikus. Ne azt keresd, hogy melyik miben jobb és rosszabb, hanem hogy összességében melyik szimpatikus. Ha ez megvan és Android mellett lyukadtál ki, akkor a Milestone-ról annyit, hogy 256 MB RAM kevés, frissítés nem lesz, a Froyo is hibás, a bootloader zárt és nem lesz megnyitva. A jack csatlakozó elromolhat (recseg), de javítható, a kameragombról pedig könnyen lepattog a festék (de ha az összes lejött, teljesen fehér lesz és csak akkor szúr szemet, ha valaki tudja, hogy eredetileg sárga volt, magyarul nem zavaró). Minden más jó.
Kérdezz rá itt, ha nem tudsz dönteni.

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#7102) nuke7 válasza Rickazoid (#7101) üzenetére


nuke7
veterán

uh, most hogy mondod, nekem a jack csati néha recseg.
de nem tudom megállapítani, hogy mikor, mert körbetekerem a fülest, és van amikor egyáltalán nem ad ki hangot.
viszont van, hogy abbahagyja a zenelejátszást.
mit kell / lehet vele csináni? :F

https://youtube.com/user/nuke7

(#7103) Rickazoid válasza nuke7 (#7102) üzenetére


Rickazoid
addikt

rena224 így oldotta meg.

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#7104) paprika válasza nuke7 (#7100) üzenetére


paprika
aktív tag

Köszi az infót. Akkor erről a telefonról lemondok pedig tetszett :)

(#7105) Djuree válasza paprika (#7104) üzenetére


Djuree
félisten

a többi sem jobb, mindegyiknek van hibája. sztem azt vedd amelyik tetszik, ha használatban mind1 lenne...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#7106) Chris_T válasza paprika (#7104) üzenetére


Chris_T
tag

Hát, akkor lehet hogy a Milestone 2 esetleg érdekelhet, ugyanez a felépítés de 512 MB Ram, 1Ghz CPU + még néhány újítás

Árban olyan 70k-nál kezdődik, de még igy is megéri szerintem

szerk, linket kifelejtettem, van róla teszt is:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#7107) nuke7 válasza Rickazoid (#7103) üzenetére


nuke7
veterán

:R ha majd nagyon zavaró lesz, lehet, hogy rászánom magam. még csak néha recseg 1-2x.

https://youtube.com/user/nuke7

(#7108) Chris_T válasza Chris_T (#7106) üzenetére


Chris_T
tag

Ja, most nézem hogy max 46E Ft lenne rá csak...

[ Szerkesztve ]

(#7109) addamka


addamka
őstag

No egy ideje nyúzom a 2.3.5-ös androidra épülő CM7-t.

Hozzáteszem factory reset nem volt előtte, így lehet pár bug amiatt van.

Sebesség: kellően gyors @ 1 GHz
Akksi: 1 nap átlagos nyúzással simán megvan
RAM: 35-70 mega között, épp melyik widget frissít, wifi és szinkron be van kapcsolva fixre. Viszont mintha 1 fokkal gyorsabban szabadítana fel RAM-t.

Játékok/programok: angry birdsek mennek, 3D-s izéim nincsenek, cut the rope még mindig kilép; programoknál amiket használok (oliveoffice, kamera, dropbox, poweramp, osmand+, stb.) nem volt kifagyás eddig még.

Bugok: 3g ki-be kapcsolás után néha nem mászik vissza, csak 5-10 perc után. GPRS kapcsolat kb. használhatatlan (ZTE Blade-n ugyanazon időben ugyanazok szolgáltatóval meg ment).

Amit leszedtem, mert sose használtam: DSP Manager (mindig futott, ette RAM-t, egyszer nem kapcsoltam be effektet, poweramp tud EQ-t), torch, gyári zenelejátszó, news&weather, ADW Lacunher (GO EX van helyette), toggle2g

A mobilnetes szenvedés miatt még egy picit azt mondom gázos, de lehet egy factory reset után megjavul, majd megnézem. Wifi tökéletes amúgy.

A home felületet néha "újrarajzolja", RAM zabáló játékoknál, illetve ha böngészőbe valami izzasztóbb flash-es szemetet kell megnéznem. Annyira nem zavaró, grátiszban ezt 2.2 alapú ROM-ok is csinálták. Szenzorok mennek, maps eddig még nem fagyott, bár néha beakad, állítólag az ideiglenes fix hatása.

[ Szerkesztve ]

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#7110) nuke7 válasza addamka (#7109) üzenetére


nuke7
veterán

nekem cm6-al átlagos használattal (wifi néha, 2g-3g adatkapcsolat, sync, stb.)
2-2.5 nap...
mondjuk visszavettem 6-700mhz-ra az oc-t mert nem éreztem gyorsabbnak 1ghz-n se.
angry birds-t meg nem játszom, mert kb. 5 percig se köt le.
viszont pdf-eket olvasok (100-400mb) és az tök jol megy a quickoffice-al asszem.
jah, és adw-t nem rajzolta nekem még ujra, csak max a kint lévő widgeteket.

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#7111) addamka válasza nuke7 (#7110) üzenetére


addamka
őstag

Az újrarajzolás alatt a widgetekre gondoltam én is, olyat már nem csinál, hogy az egész homet újratölti.

Quickoffice nálam uninstallos, mert egy utolsó hulladék ez a verzió docx és xlsx kezelésben, a frissebb meg fizetős. Oliveoffice Premium ingyenes, bár a pdf része nem tökéletes az tuti.

Most 1nap 14 órája megy akksiról és még 25% van, meg kalibrálnom kéne, mert a ROMfrissítéskor megint nem volt 100%ra töltve, aztán a batterystats hiba miatt olyankor érdekesebben merül :)

Az ADW nálam sokkal akadósabb, mint a GO, de pl. ZTE Blade-n jobban érezni a gyengébb CPU miatt, ADW összes animációja darabos, GO meg pont jó. Elvileg azért van CM-hez ADW, mert nyílt forráskódú. Mondjuk megvettem a fizetős ADW EX-t, de aztán sikerült a GO-nál maradni, szóval megérte :)
Mondjuk nem az első eset, Navitel-t is megvettem túrázásokhoz, de mivel egy adag bugtenger, emiatt megvettem az Osmand+t és azóta azt használom. Igaz fapadosabb, de a lényeg rajta van.

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#7112) nuke7 válasza addamka (#7111) üzenetére


nuke7
veterán

nekem megvan a go launcher az adw és az adw ex is.
úgy vettem észre, hogy az adw a legjobb... adw ex többet foglal, ugyanugy mint a go... :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#7113) addamka válasza nuke7 (#7112) üzenetére


addamka
őstag

RAMra Zeam eszi a legkevesebbet, de az nekem már nagyon fapados. GO-ba a személyre szabhatósága tetszik, illetve a heti frissítések, hibák szinte azonnali javítása, grátiszban ingyen. Ilyen csilivili animációkat nem használok, csak az alapokat.

Plusz ADW-nél anno a notifier is fizetős volt (már free hogy kapná be), GO-nál ingyenes.
Ennyit beáldozok a szabad RAM árán, meg pl. mivel van egy nyamvadt counter-strike szerverem, van rá 2 féle program is (HLSW Mobile, Gameserver Monitor), hát egyik sem egy RAM barát, bár utóbbinak jobb a widgetje, így a HLSW megint csak felesleges bevásárlás volt :)

Sajna ez a RAM mennyiség lesz a veszte a telefonnak nálam előbb utóbb, jelenleg még használható, de amikor a 19900ért bevásárolt Blade-n úgy váltok 10 program között, hogy egyiket sem zárta be a háttérbe, akkor elgondolkodok, hogy ez egy sz@r így.

Jövő nyáron tuti csere, talán addigra lesz olyan alternatíva, ami tetszik, és nagyon max 100ezer, ezt is ennyiért vettem még, én meg nem vagyok az a fajta, aki a 100ezres telefont félévente cseréli, minimum 2 évet ki kell húznia ennyiért.

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#7114) nuke7 válasza addamka (#7113) üzenetére


nuke7
veterán

hát igen, én tuti váltok milestone 2-ra amint lesz rá pénzem :)
(vagy desire z, vagy milestone 3 ezeken kívül kb. nincs alternatíva)

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#7115) eami válasza nuke7 (#7114) üzenetére


eami
addikt

ha lenne M2re is félhivatalos CM akkor én is váltanék, de így tuti nem :/

(#7116) addamka válasza eami (#7115) üzenetére


addamka
őstag

Naivan azt hittem több ROM van rá mint M1-re, de erre kb. egy értelmes sincs. Akkor felejtős, hogy bármikor is cserélem. Talán ha a Milestone 9 kijön, kiadnak rá egy bugos kerneles 2.3-t ;)

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#7117) nuke7 válasza addamka (#7116) üzenetére


nuke7
veterán

de m2-n (vagy m3-n) már értelmes android a gyári is, a több ram miatt sztem nem kell custom rom-okkal szórakozni, max. egy root, oc, aztán annyi :)
vagy még van a desire z de azt nem igazán találom használtan... vajon miért? :DDD

https://youtube.com/user/nuke7

(#7118) Rickazoid válasza nuke7 (#7117) üzenetére


Rickazoid
addikt

Akad pedig, 64.400-tól. Erre ráadásul van hivatalos CyanogenMOD támogatás.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#7119) Djuree


Djuree
félisten

nektek csinál olyat a teló, hogy csak úgy gondol egyet és elveszti a hálózatot és csak reboot után áll helyre? elég idegesítő....

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#7120) nuke7 válasza Djuree (#7119) üzenetére


nuke7
veterán

a dext-em csinálta, meg a milestone 1 hétig nem talált kb. djuice hálozatot... azt hittem h le van tiltva. :D azóta jó... (t-vel működött azalatt az idő alattt is...)

(#7118) lordfreyr : hát igen, vagy az, vagy a milestone 2... :)

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#7121) Rickazoid válasza Djuree (#7119) üzenetére


Rickazoid
addikt

Telenor?

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#7122) addamka válasza nuke7 (#7117) üzenetére


addamka
őstag

A 2.3-ban azért kellemesebb a felület, normális vason gyorsabb is (van némi fejlesztés a dalvik-ban), tudja a magyartot, stb. Olyan készülékre nem váltok, amin kisebb verziószámú android megy el. Plusz én élvezem a custom ROM-okkal szívást/kihívást, ha egybe jó telefon kéne, iPhone-m lenne.
Desire Z nem rossz, de nekem bumfordinak tűnt, meg randa. Egyik kolléga fél éve használja, és a mechanika amit összetartja nincs a toppon épp.

Ha idén jön az ice cream sandwich, akkor jövőre már csak olyat veszek, amin alapban az van, szóval a droid3 ki is esett :)

[ Szerkesztve ]

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#7123) nuke7 válasza addamka (#7122) üzenetére


nuke7
veterán

"ha egybe jó telefon kéne, iPhone-m lenne."
lol... ha fizetnének, csak akkor vennék iphone-t...
Igaz, hogy gyors a felület, de még így is kb. minden 2x annyi idő rajta mint egy androidos telefonon mert zárt, és nulla a testreszabhatósága / utility.
szoval én azt tuti nem vennék, azon kívül bármit, még akár bada-t is, de a wp7 meg az ios az nálam kihúzva.

https://youtube.com/user/nuke7

(#7124) addamka válasza nuke7 (#7123) üzenetére


addamka
őstag

Nekem egyik rendszerrel sincs bajom, igazából ha nem akarnék buherálni lehet még WP7 is beleférne, egy próba erejéig mindenképp. Úgy összességében szerintem mindegyik rendszer bőven használható már, az android nálam nem kizárólagos feltétel, csak egy mobil os, ezért nem fájna, ha nem lenne többet, az UIQ elvesztését is túléltem, pedig azért még rajongtam is eléggé (SE P800, P900, P990, P1i megvolt) :)

Nálam ennyi a lényeg: aránylag erős hardver, nem kell a csúcs, de amikor 100ropit adok ki, akkor a felsőbb kategóriába tartozzon. Nagy felbontású kijelző, 3.7-4col között max. Min 5mpx AF-es kamera. legalább egy nyamvadt LED-del. Lehetőleg félig meddig fém ház, ha nehéz az nem gond, sőt, szeretem :) Qwerty billentyűzet. Legfrissebb rendszer az adott fajtából. A custom ROM ha megfelelő az alaprendszer nem feltétel, egyelőre még szeretem, de lehet x idő múlva csak nyűg lesz a hátamon. Ja és bírjon ki 2 évet, bár ez úgy sem derül ki előre :)

Android mellett max annyi szól köv alkalommal, hogy a Marketen megvett programjaim használnám tovább, és mivel skót vagyok, nem szeretnék újra más store-ból minden hasznosat megvenni :D

[ Szerkesztve ]

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#7125) nuke7 válasza addamka (#7124) üzenetére


nuke7
veterán

az összes platformot probáltam/volt szerencsém a wp7 kivételével.
az andoriod vitte a pálmát. szóval én tuti arra fogok váltani is. jah, és hát a qwerty is kell, természetesen :)

https://youtube.com/user/nuke7

(#7126) Djuree válasza Rickazoid (#7121) üzenetére


Djuree
félisten

voda

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#7127) Djuree válasza addamka (#7122) üzenetére


Djuree
félisten

közel sem olyan jó az iphone. nálam volt kölcsönbe egy 3gs, de nem olyan nagy szám amilyennek hittem. tele van korlátozásokkal, pedig jb-s volt, így sem tud nagyon sokmindent, aminek alapnak kéne lennie. a milestone sztem van olyan jó, legalábbis nekem...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#7128) drzsoo1 válasza Djuree (#7127) üzenetére


drzsoo1
aktív tag

ios-ban sokszor olyan dolgok hiányoznak, amik nálunk teljesen magától értődik, pl teljes magyar qwerty bill kiosztás. :-) érdemes beleolvasni iphone topikra, milyen problémákra keresnek megoldást, el fog menni a kedved a iostól a zártsága miatt. Milestone 2 egyébként nagyon fain, én 52ért vettem használtan, asztali dokkolóval. A 2.2 froyo a M1 en bűn rossz, a M2 froyo+blur viszont nagyon szépen dolgozik, erre tényleg fölösleges a custom rom. M1 en később iceandfire 2.3.5 (cm7) futott, egyszerűen kevés a ram. 50mb szabad ram felett se volt képes épkézláb módon működni, gyakran újraindult, kifagyott. Nekem a M1 en még 2.1 volt a leginkább használható, csak nem lehetett rá progit telepíteni a 256 mb rom miatt.

Csak Motorola, 29 éve: Int. 2000(1995)-MicroTac 7200-Flare-d460-cd930-Timeport T250-T720i-MPX200-Q9h-Milestone-Milestone2-Atrix-Moto G 4G-MotoZ Play-MotoZ2Force&Motorola Thinkphone

(#7129) addamka


addamka
őstag

Mindegyik rendszer más, de használható, azt írtam.
Mire jövőre telefont veszek, újra megvizsgálom, melyik felel meg legjobban.

Iphone-om esélyesen nem lesz, mert qwerty-s nincs (a tokba épített izék hanyagolhatóak), plusz az a marketing, amit az apple közvetít, nekem hányinger. De ettől még egy kiforrott és stabil rendszer a maga limitjeivel, szabályaival.

A WP7 érdekel, mert máshogy áll a dolgokhoz, más felület, más felfogás. Plusz a környezetemben senkinek sincs, tehát annyit meg fog érdemelni, hogy lecsekkoljam valahol.

Az android jó irányba fejlődik, de azért sosem volt az a stabil, röccenésmentesen futó rendszer. 2.1 alatt is akadt a telefon szinkronizáláskor, 2.3 alatt ez pl. sokkal kevésbé van meg, de apró döccenések mindig vannak, még ismerősök 2 magos telefonjain is.
Ezzel mondjuk én bőven együtt élek, mert a tökéletesség sosem érdekelt, csak az olyan elbaltázások zavarnak, mint pl. a droid3 512MB RAM-ja, amivel azt az öngólt lövik be, mint a D1/M1 256 megájával. 1 évig jó lesz, utána meg reszeltek, de hát tudjuk, nem célja egy gyártónak sem, hogy 2 évig meglegyen a 100ezres telefonod :)

A bada nekem nem alternatíva, a samsungot rühellem minden téren :)

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#7130) Necro_Ramone


Necro_Ramone
tag

Sziasztok, van itt egy Milestone, aminek a 'lock screen' (nemtudom mi a neve) és a 'hangerő fel' gombjai egymás után megadták magukat két napon belül, az egyik lötyög, a másikat nem nem lehet megnyomni. Lehet ezzel valamit csinálni, vagy kuka?

(#7131) addamka válasza Necro_Ramone (#7130) üzenetére


addamka
őstag

Lock screen? Az a power gomb lesz, elvileg cserélhető, gondolom a hangerő gombok is. A powergombnál van akinek csak a műanyag része ment szét. A gond az alkatrészhiány inkább, mert nem igazán van hozzá. Ha keresel, esetleg a Motorola Droid alkatrészei is jók. Ha nem garanciális, irány egy jó elektroműszerész, akinek a telefonok nem okoznak gondot, lehet csak a műanyagok mentek szét, és forrasztani nem is kell.
Persze ha bátor vagy, te is szétkaphatod, vagy itt a fórumban is lesz rá jelentkező, ha jól rémlik Rena224 kapta már szét, kérdezd bátran.

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#7132) Sly Bp.


Sly Bp.
addikt

Sziasztok!

Nem tudjátok hogyan lehet leszedni a Moto navit a telefonról? Mert nem engedi feltenni az IGO-t mert már fenn van :) De mivel nem a gyári memkártya van a telefonba nem tudom használni!

Valaki tudna nekem küldeni egy Motonav progit vagy elárulni hogy szedjem le mert az uninstal nem jó!

+ A bekapcsoló gombom sem a legjobb! Nem mindig érzékel mennyi lehet a cseréje?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#7133) Rickazoid válasza Sly Bp. (#7132) üzenetére


Rickazoid
addikt

Androidiani OpenRecovery-vel le tudod szedni. Részletek a telepítéséről és használatáról az 1. hsz-ben, abban pedig egy magától értetődő menüpontban a Motonav.apk fájlt kell majd törölni, illetve egy com.navngo.igo.Javaclient fájlt, ha ott van az is, ha viszont nincs, akkor újraindítás után a telefonban Settings -> Applications -> Manage applications > menü gomb > Filter > All > com.navngo.igo.Javaclient és uninstall.

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#7134) nuke7 válasza Rickazoid (#7133) üzenetére


nuke7
veterán

hali!

amikor az 10overclock fájlt át akarom másolni console-ban, hogy ugye át tudjam írni, nincs.

ezek vannak egy ls után az /etc könyvtárban:
bash, fstab, keyboard, mtab, reinit, terminfo, theme, timezone

nincs init.d
mit csináljak? :F

(#7132) Sly Bp.: 4500.-

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#7135) optikus


optikus
senior tag

na most hogy a Google megveszi a Motorola mobil uzletagat kivancsi vagyok lesz e normalis tamogatasunk (pl 2.3).
vagy amin nem google logo van az le lesz tojva nagy ivben...

Buy books not gear.

(#7136) r4pid


r4pid
tag

Ha kijön és ennyi lesz az ára akkor ez lesz a következő telefonom :D
http://miuiandroid.com/2011/08/mi-one-specifications/

- Unlocked bootloader!
- Android 2.3.5 pre-loaded (MIUI ROM)
- Sharp capacitive 4 inch screen at 480 x 854 res 16:9
- Dual-core 1.5GHz Snapdragon S3 (MSM8260)
- 4GB ROM
- 1GB RAM
- Up to 32GB Micro-SD card support
- 8MP Rear Camera
- Noise-cancelling microphone
- 1930mAH battery! +30% on standard 1500mAH
- GPS (U.S. GPS and Russian GLONASS;)
- Wi-Fi (802.11 b/g/n) and Bluetooth connectivity
- 266MHz Adreno220 GPU
- 125 * 63 * 11.9 (mm)
- GSM / WCDMA bands

Ja és MIUI fejleszti :D 1999 yuan vagy mi -> durván 60 ezer huf

(#7137) Djuree válasza r4pid (#7136) üzenetére


Djuree
félisten

biztos vagy te abban hogy kínai telót akarsz? én nem :DDD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#7138) r4pid válasza Djuree (#7137) üzenetére


r4pid
tag

Szted az Xboxod, yamahád, hol készült? Sőt még az ITAŁO DISCO-t is megkockáztatom :D

(#7139) Rickazoid válasza optikus (#7135) üzenetére


Rickazoid
addikt

Valószínűleg csak a jövőre megjelenő telefonok kapják meg a nyitott bootloadert és a rendes támogatást, bár ha ki akarnak majd adni legalább annyi telefont, mint a Motorola adott volna ki, lehet meghúzzák majd a határokat, hogy hány frissítésig mennek el. De a biztonsági frissítések és főverzión belüli hibajavítások és optimalizálások remélhetőleg biztosan megérkeznek, ráadásul előbb, mint bárhová máshová. Ettől még én csodákat nem várok, csak némi stabilitást több frissítést. Meg reméljük a dizájnereket nem cserélik le.

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#7140) ViTToRe


ViTToRe
aktív tag

Üdv,

Régebb óta nézegetem ezt a telefont, és lenne pár kérdésem. Olvasgattam a fórumokat, de a legtöbb hsz mind ROM-mal kapcsolatos már,....

Igazából egyszerű használatra kell: telefonálás - üzenetkezelés (email-msn-sms) - zenehallgatás és navigáció.

Nem akarok se főzött ROM-okat, se semmit, telepíteni, csak használni.

Érdeklődnék, hogy milyen "gyermekbetegségei" vannak a telefonnak ? Mire kell odafigyelnem ?

Köszönöm :R

(#7141) Rickazoid válasza ViTToRe (#7140) üzenetére


Rickazoid
addikt

Nos ilyen használat mellett két dologra lehet számítani szoftveres oldalról és egyre a hardver részéről. A szoftveresből egyik az Éclair utolsó előtti verzióját érinti, hajlamos lehet leesni a hálózatról. Ismétlem, csak lehet, általában stabilnak mondható, ritka hiba, legtöbben nem találkoztak ilyesmivel, én anno igen. A korábbi verziók meg főleg, de azokkal nem találkozhatsz már. Egy frissítés viszont megoldotta, azt hiszem az volt az utolsó Éclair frissítés. A Froyo-t érintő hiba pedig a DSI hiba, ami random újraindulást eredményez. Ennél viszont az előfordulás a gyakori.
Szóval attól függően, hogy milyen ROM van a telefonodon, ezekre lehet számítani. Összegezve: legfrissebb Éclair stabil, korábbiakkal akadhatnak gondok, Froyo újraindulhat bármikor.
A hardveres probléma pedig iszonyú, lejön a kameragombról a festék. :) Egyszóval marhajól összerakott telefon, leesik a földre és maximum előcsúszik a billentyűzet pár millimétert, semmi baja nem lesz. A minőség, a fém ház és a karcálló kijelző sokat számít. Viszont mégsem tökéletes a kép, a jack csatlakozó kilazulhat, amitől recsegni kezd a headset. Ez szériahiba, de javítható. Ha érdekel, beírod az itteni keresőbe, hogy "jack javítás", és máris megtalálod, hogy miről van szó.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#7142) ViTToRe válasza Rickazoid (#7141) üzenetére


ViTToRe
aktív tag

Köszönöm a gyors választ. :R

Új, vagy legalább 1.5 év garanciával rendelkező telefont akarok venni, de ahogy nézem, a szervizhálózat nem épp a legelterjedtebb.
Ez a Jack csatlakozó kilazulás elég kellemetlen eset, hisz legtöbbször csatlakoztatva lenne fülhallgató (szeretek zenét hallgatni ).
Kamera gomb festékének a lekopása nem fenyeget, mert nem használom a telefon kameráját...
Minőségi fém ház nem rossz, és úgy tudom hogy nem rugóval van megoldva, hanem csak simán tolni kell, nincsenek végállásba rögzítő cuccok. Nem hangzik rosszul, még átgondolom :)

(#7143) Djuree válasza r4pid (#7138) üzenetére


Djuree
félisten

azért nem minden ott készül. meg az egy dolog hogy ott készül, de nem kínai tervek alapján, az meg megint más, ha a terv is kínai, az már rég rossz ;)

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#7144) Rickazoid válasza r4pid (#7136) üzenetére


Rickazoid
addikt

Meggyőző specifikáció, de egy specifikáció papíron meg egy kész termék közt lehetnek különbségek.
Mondok pár példát: ha meghibásodik a gyártás során az alaplap, mondjuk 1500 darab alaplapra tesz 90°-kal elfordítva egy chipet az SMT gép, akkor nem mindegy, hogy azokat a lapokat leselejtezik vagy lejavíttatják egy betanított munkással, akinek ráadásul a munkakedve egyenesen arányos a fizetésével. Előbbi esetben nem vehetsz olyat, utóbbi esetben ha olyat veszel, a meghibásodás esélye megsokszorozódik. Minél fontosabb alkatrészről van szó, annál inkább. És akkor ott van még, hogy mi számít hibának és mi nem. Ha egy SMD ellenállás fejtetőn kerül beültetésre, az csak esztétikai hiba, de van ahol azt is javítani, nagyon durva elvárások esetén selejtezni kell, viszont ha elcsúszik vagy elfordul, akkor nem mindegy, hogy hány mikronos elcsúszástól számítják hibának, hisz egy úgymond elfogadható mértékű elcsúszás is okozhat meghibásodást, értelem szerűen minél nagyobb, annál inkább. És ahol a gyors tömegtermelés a cél, ott az ilyesmikre kevésbé ügyelnek, több dolgot javítanak, amit nem kéne és alacsonyabbak a minőségbeli elvárások is, az elcsúszásokat mikron helyett milliméterben mérik. Ha pedig elromlik és nincs garanciális szerviz a közeledben... bizony te állod a javítás költségeit. Ezt tartsd észben, amikor ilyen telefont akarsz venni.
És akkor a gyártás közbeni tesztelésekről, hibaszűrésekről még nem is beszéltem.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#7145) nuke7 válasza Rickazoid (#7144) üzenetére


nuke7
veterán

miert lehet hogy nekem az open recovery nem latja a 10overclock fajlt? nincs init.d konyvtar se... :F

https://youtube.com/user/nuke7

(#7146) nuke7 válasza r4pid (#7136) üzenetére


nuke7
veterán

hol a qwerty? :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#7147) Rickazoid válasza nuke7 (#7145) üzenetére


Rickazoid
addikt

ROM/MOD-függő a dolog. Abban a könyvtárban külső kernelmodulok vannak, ha a gyári a ROM vagy a MOD nem támogatja ezeket, akkor nem fogod megtalálni, ráadásul másik kernel kéne hozzá.

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#7148) DVlad


DVlad
őstag

Pontosan mit jelent a firmvare a 2.1 update 1? Megmondaná valaki?

[ Szerkesztve ]

(#7149) petipetya


petipetya
nagyúr

Google vezérigazgató:
- Kéne egy telefon, valaki venne nekem egy Motorolát??
Néhány órával később:
- Megvan. -
- Nagyszerű, melyik típus? -
Típus???

:)

"nincs rá lezsóidő"

(#7150) Rickazoid válasza DVlad (#7148) üzenetére


Rickazoid
addikt

Ez a 2.1 pár frissítését jelenti, mint az alarm bug (percekkel, de akár órákkal később is ébreszthet, mint kéne) megszüntetése, illetve esetemben hálózatról leesős hibákat is javított.

(#7149) petipetya: ha-ha. Remélem jól járunk.

Fiúk-lányok, támadt egy mazochista ötletem. Ha már Streak-et nem tudok szerezni jó áron, de kéne valami több RAM-mal és nagyobb kijelzővel + úgyis szolgáltatót akarok váltani, lehet beruházok egy Huawei Ideos S7 Slimbe és az lesz az elsődleges telefonom. :D 5" alatti kijelzőnél nem szívesen nézném el, hogy nincs QWERTY, de 5-, illetve itt 7"-nál már megbocsájtó vagyok. :K Hogy nem vagyok normális? Nem hát! :))

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.