Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6101) petipetya válasza Mályki (#6099) üzenetére


petipetya
nagyúr

Ez furcsa, mert ugyanaz a rendszer van fent neked is, és ugyanúgy került fel, ahogyan az én telómra, amelyen nem tapasztalom ezt a jelenséget.

Lehet, hogy egy bootloader frisstés segítene? Kérdés, hogy hol található és megoldható-e egy sfb fájl-al?

"nincs rá lezsóidő"

(#6102) petipetya


petipetya
nagyúr

Nekem újdonság volt, remélem működik:
SBF telepítése Linux alatt

"nincs rá lezsóidő"

(#6103) F_Gergely válasza z0d1AK (#6094) üzenetére


F_Gergely
őstag

Nekem megvan backup-ban a teljes motonav, minden fálja + az install fálj ha gondolod feltöltöm neked tárhelyre és onnan le tudod szedni és akkor működni is fog :)
Szólj ha kell és akkor este fel is tudom tölteni.

Más:
néha tapasztalaom érdekes jelenségként hogyha a készüléken használom a mobilnetet intenziven (pl: hireket olvasok, marketen nézelődök, forumot olvasok stb.) a kamera melleti rész a hátlapon, állatira fel tud melegedni. Mintha melegedést váltana ki a készülékben a mobilszélessáv használata.
Ti tapasztaltatok ilyet? (egyedül eddig igy a HTC-nél jártam, ott akkor melegedett a készülék a flipp mögötti részen egy ponton ha töltőn volt a telefon, de akkor néha annyira fel tudott melegedni hogy már-már égető érzést váltott ki az emberben).
Jelen esetben, nem annyira forrósodik fel a készülék de érezhetően, magasabb hömérsékletű lesz, legközelebb infrás hőmérővel megérem, kiváncsi vagyok magára a hőfokra.

[ Szerkesztve ]

(#6104) petipetya válasza F_Gergely (#6103) üzenetére


petipetya
nagyúr

Ha 2.2 alatt működik, akkor én is igényt tartok a linkre.

"nincs rá lezsóidő"

(#6105) Rickazoid válasza petipetya (#6102) üzenetére


Rickazoid
addikt

Annyit tegyünk hozzá, hogy 64 bites Linux esetén szüksége van a libusb csomagok lib32-es változataira is, de csak azonos verziójúakkal fog működni. Ellenkező esetben a hiányzó fájlokat a 32 bites (tehát a nem lib32-es, hanem 32 bites) csomagokból kell bemásolni a /usr/lib32 mappába.

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#6106) F_Gergely válasza petipetya (#6104) üzenetére


F_Gergely
őstag

nálam gyárilag 2.2 van fent, és mikor kitaláltam hogy leszedem a motonavot (ami persze nem sikeült) elötte csináltam egy backup-ot és lementettem minden fáljt, és miután nem sikerült leszednem teljesen a navigációt és persze mást sem engedett telepíteni, csak visszamásoltam az SD-re a Motonav könyvtárat, feltelepítettem a motonav.apk-t és működött ujra.
Akkor ha kell nektek este fel is töltöm, mondom ez a gyári motonav, térképekkel meg mindennel, olyan állapotban mint amikor a készüléket megveszed. Ergo ha próbalicenszet aktiváltad már, de leszedted a navigációt és most felrakod nem lesz ujra 60 napod, hanem ha korábban már lejárt a 60 nap ki fogja irni hogy aktiváld a navigációt.

[ Szerkesztve ]

(#6107) bejmuller


bejmuller
aktív tag

Kiprobaltam a legujabb Cronos Gingert, es hat... sztem jobb mint a CM7 igy par oras hasznalat utan. [link]

Az ornitológusoknak nincs jutalom a munkájukban. A madarak leszarják az embereket. :D

(#6108) Toobee válasza F_Gergely (#6103) üzenetére


Toobee
veterán

Nekem is nagyon melegszik 3g-n, és nekem se igazán tetszik a dolog...gondolom ott lehet a processzor, vagy valami.

https://barbieripnk.hu/

(#6109) Shrike7973


Shrike7973
senior tag

Helló!

Mivel állandóan wifi közelben vagyok, nem rendeltem mobilnetet a telefonhoz.
Így feleslegesen lógok szerintem 3G-n, csak pazarolja az aksit.
Korábbi telefonjaim, SE K800i és Nokia 5230 kijelezték a 3G hálózatra kapcsolódást, továbbá ki is lehetett kapcsolni valahol az arra való csatlakozást.
Wireless Networks / Mobile Network Settings /
Data Enabled - off
Use only 2G networks - on
Ez a két beállítás megteszi, vagy kell még valamit állítani?

Más: Zavar az android rendszerben, hogyha elindítok egy nagyobb programot, utána kilépve az összes widget és app a menüben elkezd újrarajzolódni. Azt gondoltam magamban, hogy ez memóriahiány jele lehet, tudom is, hogy a 256 MB neccesen elég csak. Ezért néztem task managert, majd beszereztem marketről a System Panel Lite-t is. Azt láttam, hogy főleg azok a processek futnak (darabonként 10 MB-al...), amelyek kinn vannak a Home Screen-en widgetként.. PowerAMP, Google New, GO Weather, Note Everything, stb. Ekkor az a gondolatom támadt, hogy lehet, hogy a widgetezés olyan luxus, amit nem engedhetek meg sajna 256 MB ram mellett. Emiatt fogtam és lecsupaszítottam az összes képernyőmet (3), csak a GO Weathert hagytam meg, szép órának és weather widgetnek is egyben. Azon kívül csak shortcutok vannak.
De amit furcsállok, hogy így is 40 MB-om maradt szabadon.
Sőt, ha felraktam egy ATK-t, akkor is minden "felesleges" appot (facebook, poweramp, stb.) kilőve is 40 MB maradt... holott 2.1 alatt ilyenkor felcsúsztam 80 MB körülre.
Lényeg, ami a lényeg, hogy így sem változott a helyzet, terhelés után (pl.: Opera Mobile-ban 6 külön oldal egyszeri behozása után kilépve) rajzolódnak újra a dolgok, kínos másodpercekig.
Milyen lehetőségek vannak ennek orvoslására?
Milestone 2 512 MB ramjával jobban szuperál ilyen téren?

(#6110) bejmuller válasza Shrike7973 (#6109) üzenetére


bejmuller
aktív tag

3g kilovesehez pontosan az kell amit irtal.

memoriaproblemak: barmelyik romot hasznaltam (kiprobaltam eleg sokat) mindig ez tortent, hiaba allitottam be, hogy lock home in memory...

Az ornitológusoknak nincs jutalom a munkájukban. A madarak leszarják az embereket. :D

(#6111) Shrike7973 válasza bejmuller (#6110) üzenetére


Shrike7973
senior tag

Inkább Facebook, PowerAMP, meg stb. megy, és a HomeScreen lelövődik?
Ez így eléggé epic fail-nek tűnik. Természetesen felhasználói élmény szemszögéből.

(#6112) szőröscica


szőröscica
addikt

No, most már rendszeres szokása, hogy nem reagál hívás alatt a képernyő. Sokszor letenni sem tudom, a bluetooth kihangosítás pedig reménytelen, csak akkor megy, ha engem hívnak és a kihangosítón nyomom meg a hívásfogadó gombot.

Hétvégén ebből újraflashelés lesz, megpróbálok egy full wipe után feltenni egy gyári froyot.

(#6113) Zoku


Zoku
tag

Felraktam a froyot... Csigább mint a 2.1 sajna. Felhúztam a procit 1,2Ghz-re így már jól teljesít. Én úgy emlékszem, hogy froyoval gyorsabbnak kéne lennie a rendszernek nem lassabbnak
no komment :D

(#6114) Djuree válasza Zoku (#6113) üzenetére


Djuree
félisten

a 2.3-al már el sem indul majd :DDD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#6115) wolruf válasza Zoku (#6113) üzenetére


wolruf
őstag

Volt már párszor szó róla, indítsd újra a telefont néhányszor, akkor ,,beáll''. Gyorsabb froyoval. Ez biztos.

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#6116) wolruf válasza F_Gergely (#6103) üzenetére


wolruf
őstag

Igen, melegszik. Még MotoTrolla fórumon és volt szó róla, ott van a hőleadó felület. Ilyen. Kellemetlen, de nem fog felhólyagosodni a kezünk tőle :) Max beizzad.

Nekem a 2.2 óta néha csinál olyat, hogy nem reagál a gombokra elsőre. Megrezeg, ,,felfogja hogy megnyomtam'', de nem csinál vele semmit. Aztán megint rányomok és akkor csinálja is amit kell.

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#6117) F_Gergely válasza wolruf (#6116) üzenetére


F_Gergely
őstag

"Nekem a 2.2 óta néha csinál olyat, hogy nem reagál a gombokra elsőre. Megrezeg, ,,felfogja hogy megnyomtam'', de nem csinál vele semmit. Aztán megint rányomok és akkor csinálja is amit kell."

Igen, ez ismerős ilyet nekem is szokott néha, de teljesen véletlenszerűen.

(#6118) Toobee válasza F_Gergely (#6117) üzenetére


Toobee
veterán

Nekem is csinálja, én kikapcsoltam a rezgést, mert idegesít, de az még jobban, hogy nem reagál rá

https://barbieripnk.hu/

(#6119) GodHeart válasza bejmuller (#6107) üzenetére


GodHeart
senior tag

ne linket írjál főnök.. hanem hogy szerinted mér jobb? :)

(#6120) Rickazoid válasza GodHeart (#6119) üzenetére


Rickazoid
addikt

Saját tapasztalataim szerint a Cronos annyiban szokott jobb lenni a CM7-nél, hogy alacsonyabb órajelen futott azonos vagy jobb teljesítménnyel, illetve lényegesen nagyobb stabilitással, de jóval ritkábban is frissül. Nem mondanám rá, hogy a Cronos a CM7-hez képest olyan, mint a Debian az Ubuntuhoz képest, de túl messze nem is állna a valóságtól, ha mégis kijelenteném. Szerintem.

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#6121) szőröscica


szőröscica
addikt

Ó. Most figyeltem meg, hogy nem lefagy a kijelző, hanem ez a fostalicska nem engedi megnyomni a bluetooth gombot. Ha engem hívnak, akkor kicsöng a kihangosító is, és fel is tudom venni, tudok vele beszélni. Viszont ha én hívok, nem tudom aktiválni hívás közben a bluetootht, hiába nyomok a gombra.

Kitöröltem a kihangosítót, újrapárosítottam őket, de semmi. Vasárnap új szoftver jön.

(#6122) optikus válasza F_Gergely (#6117) üzenetére


optikus
senior tag

Ez a gombosdi nalam is van, foleg a home. Rezeg szoval mukodik de semmi. Akar 3-4xer is nyomhatom de semmi. Ilyenkor a back gomb szokott segiteni vagy a kepernyo lock, unlock. De eleg idegesito...

Buy books not gear.

(#6123) szőröscica


szőröscica
addikt

El kéne adni, csak legalább 50 ezret buknék rajta. :(
Többet én ilyen drága, bugos telefont nem veszek.

[ Szerkesztve ]

(#6124) Djuree válasza szőröscica (#6123) üzenetére


Djuree
félisten

nem tudom, ezekszerint csak én fogtam ki olyat ami egyáltalán nem bugos? :C

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#6125) szőröscica válasza Djuree (#6124) üzenetére


szőröscica
addikt

Eleinte nekem sem volt vele sok bajom néhány random újraindulást leszámítva. Most már nagyon idegesít. Lehet, hogy egy újratelepítés megoldja. Mindenesetre egyetlen telefonommal sem szoptam még ennyit szoftveresen, min ezzel.

(#6126) wolruf válasza szőröscica (#6125) üzenetére


wolruf
őstag

Ámen, ugyanezt akartam írni. Csak már újratelepíteni sincs kedvem :(((

Kell valakinek egy Milestone gyári autós tartóval, gyári multimédia dokkolóval és hibátlan állapotban (mihez képest :D aranygombhíjasan :) )?

Bár hogy mit vennék helyette, azt nem tudom :(((

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#6127) szőröscica válasza wolruf (#6126) üzenetére


szőröscica
addikt

Én sem tudom, mit vennék helyette. Ideiglenesen kihúznám valamelyik fiókban lévő tartaléktelefonnal, azok legalább stabilan tudnak telefonálni. :DDD Utána meg egy wp7 nokiát újítanék szerintem, mert a jelenlegi telefonok hardvere nem nagy előrelépés a milestone-hoz képest.

Sajnos úgy tűnik, hogy a nagy tudással együtt jár az instabilitás is. :(

(#6128) bejmuller válasza GodHeart (#6119) üzenetére


bejmuller
aktív tag

"smoother" :D
ahogy lordfreyr is irta, 700 MHz-en megy, es sokkal folyamatosabb mint a CM7
mindent tud amit a CM7, mivel arra epul, csak meg van hozza par plusz

a legutolso CM7-ben nem mukodik az auto-sync (a kovetkezoben fog), de a Cronosban megy

legutolso verzioban benne van a MIUI kamera es zene app-ja, ami nagyon jo, es jol is mukodik (nekem :) van akinel fagy, de azoknak mellekelve van mind2 eredetije, ugyhogy ha esetleg nem megy, akkor 1 update es kesz)

a Launcher2 van benne alapbol, ami bar nem tartalmaz annyi josagot, mint a LauncherPro, vagy az ADWLauncher, de sokkal jobban megy, lag-mentes. azt azert hozza kell tegyem, hogy szerintem az ikonok le vannak kicsit butitva, nem olyan elesek mint mas launcherekben, lehet hogy ezert is tud szebben, gyorsabban mukodni.

az is igaz, hogy sokkal lassabban frissul, de azert altalaban havi 1 release ki szokott jonni.

Milestone-ra ezt is egy emberke fejleszti, javitgatja (Feeyo-holland), mint a CM7-et(Nadlabak-cseh)

Az ornitológusoknak nincs jutalom a munkájukban. A madarak leszarják az embereket. :D

(#6129) Djuree válasza wolruf (#6126) üzenetére


Djuree
félisten

az autós cucc érdekelne :K

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#6130) wolruf válasza Djuree (#6129) üzenetére


wolruf
őstag

Hátőőő, max egyben :D Amíg a mérföldkavics megvan, addig a tartó is ,,használatban van'', legalábbis egyben ér valamit :)

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#6131) Rickazoid válasza optikus (#6122) üzenetére


Rickazoid
addikt

Én a Marketben tapasztalok hasonlót a keresés gombbal. Átlag 3-szor kell megnyomnom, hogy észrevegye magát, de utána megy. De csak a Marketben, tehát biztos nem hardver hiba nálam.

Többiek:
Én ha most vennék telefont, majdnem biztosan Nokia N900-at vennék. Esetleg Dell Streaket, de annak konkurencia hiányában magasan maradt az ára még GSM boltokban is, igaz hivatalos forrásból olcsóbb, mint az N900, szintén hivatalos forrásból. De utóbbi mellett szól a Maemo (amiből lesz nem hulló csapadékkal foglalkozó tudományág - Harmattan, nyilván az N900 is megkapja) és a 32 GB belső tár is.

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#6132) petipetya


petipetya
nagyúr

Tudja valaki, hogy hol található a hivatalos 2.2-re épülő cronos rom?
Itt keresgéltem, de januári dátummal nem lehet az egyik sem.

"nincs rá lezsóidő"

(#6133) Rickazoid válasza petipetya (#6132) üzenetére


Rickazoid
addikt

http://www.cronosproject.org/forum/viewforum.php?f=59

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#6134) petipetya válasza Rickazoid (#6133) üzenetére


petipetya
nagyúr

Köszönöm!

"nincs rá lezsóidő"

(#6135) petipetya


petipetya
nagyúr

Kicsi off. Én is nézegetem a többi gyártót, hogy képben legyek akkor ha "eljön az idő". Eddig csak a HTC-t tartottam mérvadónak, aztán megláttam a cikket az SE telók nyílt bootloader-éről.

Kis kitérő az Xperia irányába: véletlenül van nálam egy Xperia X8-as is. Igaz, hogy ez egy alsó kategóriás készülék (nekem az), melynek a szoftverét eléggé lebutították és az anyaghasználat is hagy némi kívánnivalót maga után, de ettől függetlenül nincs vele komoly gond. A telefonálással nincs rajta gond.

Ebből kifolyólag tetszett meg az Xperia Arc a maga 4,2-es kijelzőjével és a 2.3-al egész szimpatikus.

"nincs rá lezsóidő"

(#6136) szőröscica válasza petipetya (#6135) üzenetére


szőröscica
addikt

Csaj sajna jó drága. Én is néztem az Xperiákat, de én az android akadozásától inkább távolodnék.

(#6137) guni


guni
tag

Sziasztok! Egy kb 1 éves Milestone-om van és a hátulján a Motorola embléma kiáll a síkból, ezért lekopott róla a festék. Ilyen mással is előfordult már? Vajon ezt kicserélik garanciában?

Guni

(#6138) guni


guni
tag

A másik, hogy vettem egy noname, de a felirat szerint class 10-es 16GB-os kártyát az eddigi 8-as helyett és érezhetően lassult tőle a gép. Ilyent tapasztalt már valaki?

Guni

(#6139) Phami


Phami
tag

Valaki help. 2.3as miuit rantottam fel most. Fut faszan meg minden, de nem tolt le semmit a marketrol... valaki otlet?

Cheap Rap Beats, Buy Beats Online - www.ThisIsPhami.com /Trium Mars - Alcatel OT 557 - Sagem My 411V - Samsung L700 - Motorola Milestone - Samsung Galaxy Note 2/

(#6140) Rickazoid válasza guni (#6137) üzenetére


Rickazoid
addikt

Nekem kicsit sem áll ki, szerintem hibás az a fedél. Hogy cserélik-e garanciában, az jó kérdés, de kérdezz rá és ha nem, max kifizeted az új árát. A neten sehol nem találtam, de nem kerülhet sokba.

Egy noname memóriakártya lehet lassabb, a megadott értékek csak a maximumot jelölik.

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#6141) guni válasza Rickazoid (#6140) üzenetére


guni
tag

A megadott értékek az sdhc-nél igazából pont a minimumot jelentik, de nem is ez a lényeg, mert tesztprogramokkal kimérve ok a kártya. A kérdésem inkább arra vonatkozna, hogy tapasztalt valaki olyant, hogy sokkal nagyobb kártyát tett bele és lelassult és akkor nincs mit tenni (ha jól rémlik még a hőskorban a korai Symbianos telóknál volt ilyesmi, bár azok sokkal gyengébb vasak voltak még), vagy pont az a probléma, hogy valami gáz van a kártyával és ha veszek valami márkásat akkor helyreállhat a rend.

Guni

(#6142) GodHeart válasza Rickazoid (#6120) üzenetére


GodHeart
senior tag

nekem a legutóbbi cm7 iszonyat stabil.. 1x sem indult újra és 1x sem fagyott le.. az RC 3 viszont igenis sűrűn.. az rc4 és a 4.1 viszont még 1x sem.. :) Ez azért nagy haladás!

(#6143) drzsoo1 válasza Zoku (#6113) üzenetére


drzsoo1
aktív tag

sajnos jóval lassabb! 2.1 alatt is akadozott, de 2.2 vel a gyári launcherrel használhatatlan. Nem bírom kivárni amíg a menübe lépve felállnak az ikonok. A dedikált gombok sokszor csak két háromszori nyomásra reagálnak. A maps ötletszerűen kilép, az opera fagy a képernyő is néha kifagy, az alján egy csík jelenik meg. Igy a 2.2 vel a használhatóság alsó határát súrolja. Akkuidő kicsit kevesebb lett, ha tehetném, visszakérném a 2.1-et.

Csak Motorola, 29 éve: Int. 2000(1995)-MicroTac 7200-Flare-d460-cd930-Timeport T250-T720i-MPX200-Q9h-Milestone-Milestone2-Atrix-Moto G 4G-MotoZ Play-MotoZ2Force&Motorola Thinkphone

(#6144) guni válasza drzsoo1 (#6143) üzenetére


guni
tag

Hardreset megvolt? Nekem egyértelműen gyorsabb a 2.2 mint a régi.

Guni

(#6145) petipetya válasza guni (#6141) üzenetére


petipetya
nagyúr

Végsö esetben próbáld ki az sd speed boost nevü alkalmazást, az az 1 dollár a mai valuta árakkal nem pénz.
http://androidunderground.info/market/alkalmazasok/637-sd-card-speed-booster-sd-kartya-sebessegenek-noevelese

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#6146) GodHeart válasza petipetya (#6145) üzenetére


GodHeart
senior tag

nálatok ez a progi milyen értékeket ad? Nekem az írási seb 6.5MB/s, az olvasási pedig ilyen 21+MB/sec.

Egy 16GB-os Kingston microSD-ről van szó, ami elvileg class 4-es. :U

(#6147) petipetya válasza GodHeart (#6146) üzenetére


petipetya
nagyúr

Azt hol írja? Mert nem látok benne ilyen opciót. Ha a telepítés után írta, akkor arra már nem emlékszem - feltettem, beállítottam és annyi.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#6148) GodHeart válasza petipetya (#6147) üzenetére


GodHeart
senior tag

bocs én az SD Tools nevű progira gondoltam :) Az ír ki ilyeneket..

(#6149) F_Gergely válasza GodHeart (#6146) üzenetére


F_Gergely
őstag

Nekem ugyan ilyen értékeket ir ki a program a a sima 8Gb-os memóriakártyámra. Ha pontos értéket akarsz formázd le és nézd meg számítógéppel kártyaolvasóban, de ha a két kártyánk eredménye ugyan az és az enyém noname a tied meg class 4-es azért az.... hát cink, nah!

(#6150) GodHeart válasza F_Gergely (#6149) üzenetére


GodHeart
senior tag

én ezen nem problémázok.. :) A pöcsöm se lesz tőle nagyobb, meg halom időm is elmenne vele.. gondom pedig nincs.. :) Csak belinkeltem a progit, hátha valakinek tetszene. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.