Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6301) Phami válasza szőröscica (#6300) üzenetére


Phami
tag

Mire gondolsz a tiszta telepítés alatt?

Cheap Rap Beats, Buy Beats Online - www.ThisIsPhami.com /Trium Mars - Alcatel OT 557 - Sagem My 411V - Samsung L700 - Motorola Milestone - Samsung Galaxy Note 2/

(#6302) rena224 válasza Mályki (#6289) üzenetére


rena224
tag

szia!
aha, pesti vok, ha gondolod megbeszélhetjük, kitisztítom én neked, nem egy nagy művelet :) nekem olyan lett azóta mintha új lenne :D

"Ha már nyakig ülsz a szarban, adj hálát Istennek: Köszönöm Uram,hogy legalább nem hullámzik!"

(#6303) szőröscica válasza Phami (#6301) üzenetére


szőröscica
addikt

RSD Lite-tal feltolni a firmwaret.
Vagy kell csinálni egy full wipe-ot, és úgy kell a Motorola Updaterrel csinálni a frissítést.

(#6304) guni válasza Phami (#6296) üzenetére


guni
tag

Nem teljesen, a file neve local.prop, ami nekem már ott volt, de ha nincs ott létre kell hozni.(sima szövegfájl) Beszúród a végére az említett kulcs/értéket, elmented, utána reboot és viola. :DDD

Guni

(#6305) guni válasza Phami (#6301) üzenetére


guni
tag

Vagy ha nem akarsz annyit varázsolni, akkor az update után egyszerűen nyomsz egy factory resetet menüből, bár ekkor nyilván újra kell telepítened mindent.

Guni

(#6306) petipetya válasza guni (#6304) üzenetére


petipetya
nagyúr

Tegnap elvégeztem, de nem tudom hogy gyorsabb-e a telefon vagy sem, mert előtte is 1GHz/64-en működött.

"nincs rá lezsóidő"

(#6307) Djuree


Djuree
félisten

na hát eléggé belassult a telóm gyári 2.2-vel, pedig full szűz telepítés volt :(((
alig van rajta progi, tele szabad memóriával és ram-mal.
érik a miui....

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#6308) wolruf válasza guni (#6294) üzenetére


wolruf
őstag

Na én is megcsináltam. Gyerekek, ez baromállat :) A home screen őrültgyors lett. Ez a gyári, stock android stock launchere, nem moddolt rom. Neeeeekem tetszik :) Remélem így is marad. Az appok így is lassan indulgatnak, de legalább a home-ra visszatérés villámgyors :)

Én így csináltam:

If you use ADW or LauncherPro and if after using your browser, email or any other apps for awhile, then if you press the 'HOME' button, if it takes forever to redraw your home screen, and you are sick of that HORRIBLE LAG, then try this: In a terminal, type su and enter. Then type echo ro.HOME_APP_ADJ=1 >> /data/local.prop and enter. Then reboot.

Tehát magyarosítva:
Rojtold a telcsit, tegyél fel egy terminal emulatort. Indítsd el, majd írd be: "su" (superuser jogok). Ekkor, ha még nem csináltál ilyet, nyafogni fog, hogy adsz-e rendszergazdai jogot valóban. Adsz.
Ha megvan, írd be pontosan így, cicakörmök nélkül: "echo ro.HOME_APP_ADJ=1 >> /data/local.prop" (igen, a kettős nyilas macskakörömmell)
ha megvan, zárd be a terminál stimulátort és reset. Ez annyit tesz, hogy a legutolsónak automatikusan kilövendő programnak a launchert adja meg. Tehát mindig ramban lesz, másokat lő ki előbb, ha fogy a memória.
Nekem bevált, remélem másnak is :)

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#6309) petipetya


petipetya
nagyúr

Honnan lehet megtudni, hogy az utángyártott aksik közül melyik az a legnagyobb kapacitású, amelyik nem vastagabb annál, ami most a telefonban van?

A 2300-ról itt lehet látni, hogy vastagabb és külön hátlap van hozzá, ami miatt kidudorodik a hátulja.

Vajon ez az 1900-as is ilyen vastag? Mert ezt már nem találtam meg azon az oldalon.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#6310) Rickazoid válasza petipetya (#6309) üzenetére


Rickazoid
addikt

Petipetya, do you speak English? :)
Here's a quote:
"SAME SIZE AS ORIGINAL BATTERY MEANS YOU DON'T NEED EXTENDED BACK COVER"

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#6311) petipetya válasza Rickazoid (#6310) üzenetére


petipetya
nagyúr

Én nem, de a fordító igen. :) Köszi.

"nincs rá lezsóidő"

(#6312) guni válasza petipetya (#6309) üzenetére


guni
tag

Én személy szerint bármilyen utángyártott akku megvásárlásától óvaintenélek. Az csak egy dolog, hogy a kapacitás is kérdéses (a nyomdafesték sokmindent elbír, lemérni házilag úgyse nagyon tudod) de tapasztalatom szerint az élettartam sem nyúlik nagyon túl a garancián. Szerintem sokkal olcsóbb ha veszel egy gyári akkut és az nem fog kinyúlt pár hónap után.

Guni

(#6313) guni válasza wolruf (#6308) üzenetére


guni
tag

Ja, ha van már emulátorod, meg vágod a shell parancsokat akkor így egyszerűbb, csak én nem akartam terminállal szüttyögni.

Egyébként nekem 800MHz-re van húzva, félek is picit, hogy egyszer baja lesz a cpu-nak, de annyira érezhetően belassul és laggolni kezd ha visszahúzom, hogy elmegy a kedvem az egész telefontól. :(

Guni

[ Szerkesztve ]

(#6314) Mályki


Mályki
aktív tag

Mi az a progi amikvel bármilyen mp3 at be tudok rakni csengohangnak?2.1 ota elfeledtem :DValami kis hangjegy meg lila ollo volt talan az app képe...Nem tudom ez segit é.

K.M.

(#6315) petipetya válasza Mályki (#6314) üzenetére


petipetya
nagyúr

ringdroid

"nincs rá lezsóidő"

(#6316) wolruf válasza guni (#6313) üzenetére


wolruf
őstag

800-on használom iszonyat régen, ez nem hiszem hogy gondot fog okozni. Sokan 1000 vagy még felette járatják. Na azt már nem tenném. Jobb az arany középút :) Amúgy nem vágom a shell parancsokat, utoljára kb. 14 éve linuxoztam, akkor pedig még erősen más volt a dolog :)

Rákerestettem haverommal (gugli) erre a dologra, és ezt találtam. "Nem kell érteni hozzá", csak egyszerűen végigvinni, amit írtam. Ezt írták az oldalon is :)
Remélem segítettem :)

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#6317) petipetya


petipetya
nagyúr

Nem értem, hogy miért kellenének shell és/vagy terminál parancsok mind a telón, mind a gépen...

Fogtam és a gépen jobb egér klikkel létrehoztam egy fájlt az asztalon build.prop néven, belemásoltam azt a bizonyos sort (echo ro.HOME_APP_ADJ=1) és elmentettem, majd rátoltam a telóra, ahol a root explorerben bemásoltam a data mappába és nyomtam egy újraindítást.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#6318) Djuree válasza petipetya (#6309) üzenetére


Djuree
félisten

vettem is egy 1900-asat :DD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#6319) wolruf válasza petipetya (#6317) üzenetére


wolruf
őstag

Azért például, mert nekem nem üres ez a file. Mivel nem tudom mik azok, amik benne voltak gyárilag, nemigen akartam csak úgy felülírni ezzel az egy soros változattal. Jobb a békesség :)
De akinek mindegy, hát gyite, töröljön/írjon felül, stb. Szerintem a 3 mozdulatos megoldás is jó. Kinek ez, kinek az :)

Szerk: Miért is írtál echo-t a build.prop-ba? Az echo lényege az, hogy parancssorból az azt követő dolog menjen valahova (pl. kiírásra). Szerintem töröld az echo-t a build.prop-ból :)

[ Szerkesztve ]

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#6320) petipetya válasza wolruf (#6319) üzenetére


petipetya
nagyúr

Nekem nem volt ilyen fájl a data mappában. Az echo nem tudom, hogyan került ide, biztosan a másolás miatt. Meglestem de a fájlomba szerencsére nem tettem be az echo szót. :)

"nincs rá lezsóidő"

(#6321) ketutem1 válasza petipetya (#6320) üzenetére


ketutem1
csendes tag

Az echo parancs a "ro.HOME_APP_ADJ=1" karaktersorozatot (macskakörmök nélkül persze) kiírja a kimenetre, amit a >> parancs a megadott állomány végére másol.
Ha editorral szerkeszti valako a prop file-t, természetesen ezekre a varászlatokra nincs szükség, de unix-on ez a fenti módon parancssorból is megoldható. :))

(#6322) optikus válasza ketutem1 (#6321) üzenetére


optikus
senior tag

hat igen ez a modern kor atka egy pipe utasitasra mar ugy neznek mint valami kinai irasjelre:)))

Buy books not gear.

(#6323) wolruf válasza optikus (#6322) üzenetére


wolruf
őstag

lájk :D :D

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#6324) guni válasza wolruf (#6316) üzenetére


guni
tag

Jaja, ennek én is utánaolvastam, csak ha az enyém pont nem bírja, akkor nem fog vigasztalni. :) Hosszas Opera használat alatt elég aggasztóan tud melegedni és néha újra is indul, persze az is leget hogy 550MHz-en is ezt csinálná.

Guni

(#6325) addamka válasza guni (#6324) üzenetére


addamka
őstag

Ha nem stabil adott frekvencián a vsel-lel kell játszani, lehet a te CPU-dnak picit nagyobb kakaó kell azon a frekvencián. Amúgy nekem 550-en is melegszik hátul, mivel ott adja le a hőt.

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#6326) optikus válasza wolruf (#6308) üzenetére


optikus
senior tag

tegnap en is megcsinaltam. telleg nagyon jo. :R sokat nem tesztelgettem de valoban kiraly, pedig nekem mindenbol gyari van. nem tom alapban miert nem tettek bele, sokat dob a hasznalaton es talan a telo megitelesen is. :)

Buy books not gear.

(#6327) szőröscica válasza optikus (#6326) üzenetére


szőröscica
addikt

Én is megcsináltam, én csak attól fosok, nehogy valamilyen telefon feature-t dobjon el miatta.

(#6328) petipetya válasza szőröscica (#6327) üzenetére


petipetya
nagyúr

Elvileg nem dob el semmi fontosat, persze ez nézőpont kérdése. Nekem laitude-el csinálta azt, hogy csak másodszorra indította el, mert elsőre visszadobott a home-ra. Kérdés, hogy egy éles navigáció alatt miként viselkedne a telefon.

Azt is észrevettem nem egyszer, hogy a gyári task manager-ben 2db kék ikonos phone alkalmazás is volt - egyszer kólön-külön, máskor pedig egyszerre. Az egyik folyamatosan lockolva volt a memóriába (gondolom ez a gsm funkciókért felelős rész), míg a másikat be lehetett zárni. Kíváncsiságból bepipáltam és bezártam, ilyenkor pedig mindig újraindult a gyári home is. További érdekesség, hogy közben a home is ott szerepelt a task managerben, belockolva a memóriába.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#6329) Toobee


Toobee
veterán

Üdv! Volt nálam egy Omnia7 egy napig és nagyon megfogott a készülék. Főleg a kijelző és a sebessége...esetleg valakinek van tapasztalata Androidról WP7-re váltással? Offline navigáció létkérdés nálam, de ezt meg tudnám oldani egy használt olcsó GPS-el. Viszont kicsit ódzkodom a rendszer zártságától és a kevés app-tól, meg attól is, hogy nem működik a telefon storageként, csak a Zune-vel kommunikál. Plusz a Dropboxot se találtam rá, amit szintén napi rendszerességgel használok, illetve valami fizetős verziót találtam, de szerintem itt sem lehet fizetni Mo-ról.

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#6330) petipetya válasza Toobee (#6329) üzenetére


petipetya
nagyúr

Kb. úgy tudom elképzelni, mintha feltenném a win7 témát, és a menün alig tudok változtatni, a telefon egyéb testreszabhatóságának hiányáról pedig nem is beszélnék. Szerintem olvasgass az adott telefon topicjában, ott tudnak ebben tanácsot adni.

"nincs rá lezsóidő"

(#6331) Toobee válasza petipetya (#6330) üzenetére


Toobee
veterán

Már a felénél járok (nem veszek úgy telefont, hogy ne nyálaznám át az adott típus topicját, Milestone esetében is így tettem). Teljesen tanácstalan vagyok, nagyon sok program biztosan hiányozna (camscanner, free download music, widgetek), de nagyon megfogott a rendszer gyorsasága, gördülékenysége. Mondjuk ezt részben a szinte 0 grafikai számításokat igénylő menünek és iszonyatosan "fapados" rendszernek tudom be. Nem is gondolkoznék telefonváltáson, de ez a 2.2 borzasztó nagy csalódás volt nekem, arról nem is beszélve, hogy a 2.1-el tökéletesen működő MotoNav mostanában elég sokszor eldobta a jelet aktív mobilnet kapcsolattal (ezért egy külön viszonylag olcsó navigáción is gondolkozom a telefon mellé). A másik indok, pedig az ára: ~62.500 körül van a komolyabb telefonos boltokban függetlenül, ami eléggé meggyőző. Bár nem tudom a Milestone mennyit ér a mostani piaci viszonyok között, de gyanítom, hogy 40ezerért biztosan el lehet adni egy gyári független készüléket, plusz pár ezer ft-ért a gyári autós tartót és töltőt. Szerintem a vizsgákat még kihúzom ezzel :DDD, esetleg, ha elkel a másik telefonom (OmniaPro), akkor egy ideig 2 telefonnal szaladgálok. Bocsi, ha hosszúra sikeredett.

https://barbieripnk.hu/

(#6332) montyx válasza szőröscica (#6303) üzenetére


montyx
aktív tag

Sajnos az 1. hsz-ban nem találtam semmit. Nincs véletlenül valami leírásotok erről az RSD Lite-os megoldásól, vagy a full Wipe-ról?

Köffke... :R

Ui.: angolul is jöhet, mert megy simán a nyelv... a spicámat, meg a nexus s-emet is angol howto-k alapján moddolgatom, csak úgy hallottam, hogy a hellomotok könnyen téglulnak™, és nem akarom téglázni az asszon telóját... :B

[ Szerkesztve ]

Aláírás

(#6333) addamka válasza montyx (#6332) üzenetére


addamka
őstag

Pl ebben a kommentben le van írva gyorsan és egyszerűen.
Van még leírás, RDS Lite-ra keress a fórumkeresőben.

Elcseszni amúgy szerintem nehéz, mert a bootloader a gyári marad.

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#6334) montyx válasza addamka (#6333) üzenetére


montyx
aktív tag

Köffke, kerestem, csak elírtam ezek szerint, mert pont ezt a hozzászólást nem találtam meg...Ezek szerint nincs olyan összefoglalótok, esetleg valami angol motofórum, amiben le lennének írva a források, az RDS Lite használata, esetleg a Recovery, meg a teljes folyamat veszélyekkel, szép piros betűkkel kiemelve? Szeretek rettegni az első ROMolás közben! :)
Mert így egyben még semmit nem találtam sajna... :(

Aláírás

(#6335) addamka válasza montyx (#6334) üzenetére


addamka
őstag

Zárt bootloaderrel azért a ROM-olás kevésbé tűnik veszélyesnek. Legalább is nem tűnt eddig annak.

Kell egy gyári 2.2-es ROM, egy vulnerable recovery, RDS lite, Androidiani Openrecovery, egy custom ROM (kezdetnek pl. a Cyanogen megteszi innen), meg kell hozzá a goole apps csomag is.
A CM7 milestone oldalán találsz pár infót a telepítéshez, ha átmész a CM6-os részre.
CM7 már 2.3.4 alapú, a 256MB RAM miatt az épp elmegy kategória, bár az új google apps csomaggal durván jobban megy, mint eddig bármelyik :)

Meg hirtelen ezek ugrottak be:
- Logoutos leírás
- XDA fórumok

[ Szerkesztve ]

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#6336) r4pid


r4pid
tag

Akinek MIUI van, nem szokott mostanában (2.3-as android óta) csinálni olyat, hogy nem tudsz futtatni nagyobb kaliberű programokat? játék (angry birds, death worm), gps (sygics aura), stb

Nálam elkezd betölteni, jobb esetben be is tölt, viszont szinte azonnal kilép... próbáltam már újratenni meg minden, a beépített task killerben átállítani aggressivere programmal az automatikus takarítást (közepesen és enyhén is próbáltam, úgy még rosszabb), aggresszíven volt a legjobb.... épp most nyergelek át cm7-re hogy ott mi a helyzet.. remélem ez csak miui hülyesége..

(#6337) r4pid válasza r4pid (#6336) üzenetére


r4pid
tag

feltettem alap 2.2-es androidot, azon simán ment a death worm, sygic aura-t nem volt kedvem kivarni mire letölti..

(#6338) Washwillah válasza r4pid (#6336) üzenetére


Washwillah
tag

Tegnap raktam fel cm7-et, ugyanezt csinalja... pl angry birds toltoget, aztan nagynehezen beindul, de akad a hang, utana 3 masodperc es kilep..

Csigalom, nyugavér!

(#6339) r4pid válasza Washwillah (#6338) üzenetére


r4pid
tag

Én is felraktam, nekem is bajom volt vele. Most felraktam pár romot, ha jól emlékszem a HO!NO! rom ami fent van, és végre normálisan mennek a programok, nem dobja ki asztalra (sygic 2.1.2 [2.1.3 nem megy még mindig], death worm játék, igo)

Most megyek tesztelni pestre, este írok h milyen..

(#6340) mrbig25 válasza r4pid (#6336) üzenetére


mrbig25
őstag

Valószínűleg a Gingerbread nagyobb memóriaigénye és a Milestone 256MB ramja között kell keresni az összefüggést. A 2.3-as Androidot leginkább 512mb (vagy több) rammal rendelkező készülékhez ajánlják.

Külföldi fórumokat böngészve inkább egy jó Froyo alapú romot ajánlanék. Pl.: CM 6.1.2 vagy FroyoMOD v2.7 (vagy egy saját kezűleg kigyomlált Android 2.3 alapú romot)

[ Szerkesztve ]

...

(#6341) Djuree


Djuree
félisten

na megjött az 1930-as gold akksim, majd kiderül mit tud...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#6342) Washwillah válasza r4pid (#6339) üzenetére


Washwillah
tag

Heap size-ot atraktam 42-re, igy semmi gond az angry birds-el. Alapbol 32 volt.

Csigalom, nyugavér!

(#6343) r4pid


r4pid
tag

Azt hiszem a HO!NO! rom. van most fent, mert elég sokat kevertem romokkal, de úgy néz ki h ez a legjobb eddig.. ezzel megy minden progi, igaz h ez alapból 42-re rakja a VMheap-et (habár én miui alatt csak 40-nel próbáltam, lehet ez volt a baj), és tényleg csak ez volt a baja... mindegy most már nem fogom tesztelgetni őket, majd ha sok időm lesz visszarakom miui-t mert nekem nagyon bejött..

(#6344) petipetya válasza Djuree (#6341) üzenetére


petipetya
nagyúr

Nekem is ma érkezett meg, egy napon rendeltük. Éjjel töltöm, holnap pedig kiderül, hogy mit tud.

"nincs rá lezsóidő"

(#6345) petipetya válasza petipetya (#6344) üzenetére


petipetya
nagyúr

Illetve ma még csak kalibrálom az aksit.

"nincs rá lezsóidő"

(#6346) Djuree válasza petipetya (#6345) üzenetére


Djuree
félisten

"Normál használat mellett hagyjuk annyira lemerülni a telefont, hogy kikapcsoljon."
ezeket nem szabad hagyni teljesen lemerülni én úgy tudom :N

nekem most jár 70%-on egy progi szerint, nem is nyomkodtam pedig, reggel 6-kor vettem le töltőről (12 órát töltődött) de a gyári akksi is ilyen szar volt az elején, kell neki a 3x 12 órás formázás, utána a gyári is jobb lett. majd kiderül, legfeljebb megy vissza a gyári, ha ez szarabb :)

mi ez az android sdk amúgy?

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#6347) r4pid válasza Washwillah (#6342) üzenetére


r4pid
tag

Köszi!

Visszaraktam a MIUI-t kipróbálni (pedig esküdni mertem volna rá h próbálkoztam VMHeap-et átállítani, de lehet h szar volt a progi, és hiába írta, nem állította át..) és most tökéletesen fut angry birds is, meg sygic aura is (habár utóbbit nem próbáltam még élesben)

Viszont ez a death worm b@ssza a csőröm h valamiért még mindig kilép, miközben alap androidon vígan szaladt.. pedig próbáltam átállítani a kompatibilitás módot is miui-ban, na mind1, nem érdekel... :D

Amúgy VMHeap-et VM Heap Tool -lal állítottam 44 mb-re, marketben ingyenes..
kíváncsi vagyok hogy így normálisan fog-e menni minden, ha felrakok minden progit ami kell

(#6348) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Kicsit meguntam a gyári 2.2 tétova lassúságát, iszonyatosan borzasztó. Melyik custom romot ajánlanátok, ami 2.2-es, neadjisten' 2.3-as, nem küzd olyan hibákkal, hogy ez nem megy, az nem megy, és valóban gyors?

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#6349) mrbig25 válasza z0d1AK (#6348) üzenetére


mrbig25
őstag

Szia!

Én személy szerint az Android 2.2 alapú CyanogenMOD 6.1.2 -őt vagy a FroyoMOD v2.7 -et ajánlanám.
Mind a kettő gyors, jól testre szabható.
Én jelenleg a FroyoMOD -ot használom. Sok-sok flashelhető *.zip van hozzá (procituning, szoftveres billentyűzetek, témák, egyebek...), gyors és nálam eddig hibamentes.

(Gingerbread-et hanyagolom a memóriaigénye és a Milestone mindössze 256MB ramja miatt...de egyszer talán majd kipróbálom)

...

(#6350) r4pid válasza z0d1AK (#6348) üzenetére


r4pid
tag

csakis a miuit ajánlanám, ha nem akarod/nincs időd kitapasztalni melyik jön be neked.
viszont ha van kedved próbáld ki Az összeset, így lesz összehasonlitási alapod... :)
azt viszont tudni kell, h néha el-elbasznak valamit, és nem Az igazi a rom, így lehet h pont nem fog tetszeni Az aktuális legújabb:)
amúgy miui nekem Az apró trükkök (pl nyomod a home gombot,miközben le van lockolva, akkor bekapcsolja a ledet amíg nyomod), a stabilitás, gyorsaság, és a könnyű skinezhetöség miatt tetszik. viszont ha felrakod, akkor vmheapet át kell állítani (nekem 44 mbon van)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.