Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6201) Djuree válasza szőröscica (#6194) üzenetére


Djuree
félisten

ez engem is módfelett idegesít...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#6202) Djuree válasza drzsoo1 (#6199) üzenetére


Djuree
félisten

milyen progival lehet felhúzni a proccot? akku nem merül jobban ettől?

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#6203) petipetya válasza Djuree (#6202) üzenetére


petipetya
nagyúr

Milestone overlock a neve, melyhez root szükséges.

"nincs rá lezsóidő"

(#6204) szőröscica válasza drzsoo1 (#6199) üzenetére


szőröscica
addikt

Nekem egy napja sincs fenn a 2.2, de meglepően gyors.
Igaz, ez most tiszta telepítés volt, de fürgébbnek tűnik, mint a 2.1.
Alapon is, és húzva is. Én 1ghz-en használom. Megfigyeltem, hogy azok az appok indulnak lassan, amik az sd kártyára vannak téve. Na most ez nálam kb. az angry birds, meg a rockplayer. Tehát ezt kibírom. Egyelőre tetszik!

A flash nagyon megfogja, kikapcsoltam.
Ha stabil lesz, akkor marad még a Milestone. :)

(#6205) optikus válasza drzsoo1 (#6199) üzenetére


optikus
senior tag

hat en nem tapasztalok ilyeneket. nekem gyari 2.2 van fent. a 2.1 utan lassu volt, de nagyon sok mindenben jobb mint a 2.1 ezert azt vissza nem tennem (meg fingom nincs hogyan is lehetne visszatenni). a sebessegre megoldast jelentett a 800Mhz, fogyasztasban nem latok erdemi novekedest. nekem nem szokott fagyni, meg meghulyulne, ujraindulni es hasonlo itt olvasott dolgokat csinalni. igaz nem is telepitgettem tele, plane nem ilyen rendszerkozeli xar widgetekkel. ezt meg a 2.1-nel csinaltam es az meg is hulyult toluk. ebbol tanulva csak azt tettem fel ami nagyon kell es mukodik is, gyak egy screen off nevu progi van fent ami megkapta a devadmint es csok.

Buy books not gear.

(#6206) optikus


optikus
senior tag

off: sztetek egy ilyen vacakon valodi android van?

Buy books not gear.

(#6207) petipetya válasza optikus (#6206) üzenetére


petipetya
nagyúr

Igen, de lopott android van rajta. Nálam is van egy 7-es kínai tablet, arra mintha a droid rom-ját tették volna fel. Ugyanis a gmail cím beírásakor kiírja, hogy húzzam ki a qwerty-t. :D

Ettől függetlenül nincs vele gond, mert kapacitív. Előtteégy rezisztívvel próbálkoztam, az valami gyalázat volt...

"nincs rá lezsóidő"

(#6208) Djuree válasza szőröscica (#6204) üzenetére


Djuree
félisten

én is tegnap toltam fel, szűz telepítés (csak így érdemes mindig mindent, a backup progik 99%-a bugos). egyenlőre szakít :C

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#6209) szőröscica válasza szőröscica (#6204) üzenetére


szőröscica
addikt

Ja, a bluetooth bug megszűnt, most már tudok akkor kihangosítva beszélni, ha én hívok, sőt, van annyi esze a szoftvernek, hogy automatikusan a kihangosítóra küldi a beszélgetést, nem kell kézzel átkapcsolnom, ha én tárcsázok.

Nocsak! Reneszánszát fogja élni nálam ez a telefon. :DDD Gyorsan meg is veszem Gretzky77 kolléga dokkolóját. :)

(#6210) szőröscica


szőröscica
addikt

A gyári galéria helyett mindenkinek ajánlom a quickpic alkalmazást! Sokkal gyorsabb, nem akad, mint a gyári.

(#6211) drzsoo1 válasza szőröscica (#6210) üzenetére


drzsoo1
aktív tag

Milyen ROM-ot tettél fel?

Csak Motorola, 29 éve: Int. 2000(1995)-MicroTac 7200-Flare-d460-cd930-Timeport T250-T720i-MPX200-Q9h-Milestone-Milestone2-Atrix-Moto G 4G-MotoZ Play-MotoZ2Force&Motorola Thinkphone

(#6212) szőröscica válasza drzsoo1 (#6211) üzenetére


szőröscica
addikt

Central Europe 2.2.1 gyárit.

(#6213) GodHeart válasza szőröscica (#6210) üzenetére


GodHeart
senior tag

Eddig én is egyetértettem ezzel, de sajnálattal kell közölnöm, hogy a legújabb CM7ben, a Gallery iszonyat gyors! ;) Amúgy továbbra sem értem mit szenvednek egyesek a 2.2-vel.. :F Az új 2.3-as GB (CM7), hibátlan darab.. csak úgy vakargatom a fejem a fentebbi kérdésen..

(#6214) szőröscica válasza GodHeart (#6213) üzenetére


szőröscica
addikt

Nekem a CM7 nagyon lassú volt. Nem szeretem a modokat, inkább a gyári megoldás híve vagyok. És most a 2.2 eddig jónak tűnik.

(#6215) petipetya válasza Rickazoid (#6177) üzenetére


petipetya
nagyúr

"Korábban ilyen sosem történt, az ilyenkor kapott SMS-ek mindig elvesztek"

Melyik rom-on tapasztaltál ilyet? :Y
Kíváncsiságból megnéztem a gyári 2.2-őn, hogyan is működik ez. Elindítottam a dolphin mini-t, benne a facebook-al, majd a home gomb megnyomása után beléptem a maps-ba. Megint nyomtam egy home gombot, végül elindítottam az angry birds rio-t és elkezdtem játszani. Két sms is érkezett közben:
1. A Milestone-ról a korábban időzített üzenet az sms scheduler-el.
2. A másik telefonról küldött sms.

Az üzenetek érkezése közben az angry birds beszaggatott (éppen lövés közben voltam), majd meg is állt a szokásos módján - a bal oldalán előjött az a választó menü. 1-2 mp múlva újraindítottam a játékot és lőttem még egyet, majd mikor kiléptem belőle akkor az sms-ek ott voltak a helyükön (a gyári sms progit használom).

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#6216) petipetya


petipetya
nagyúr

A milestone overlock-ban eddig a sablon 800MHz / 66vsel volt beállítva. A miui topicban láttam, hogy az új rom alapból 900MHz / 62vsel módon üzemel. Így hát beállítottam ezt az egyedi értéket (opciók / settings / custom rate 900000 és custom vsel 62 / ok gomb majd a csúszkát jobb szélre kell húzni), kíváncsi vagyok mit produkál.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#6217) szőröscica válasza petipetya (#6216) üzenetére


szőröscica
addikt

Én 1000/62-n használom.

(#6218) eami


eami
addikt

valaki találkozott már olyannal, hogy a nandroid backup megáll menet közben és csak áll és áll?

gondoltam kipróbálom a CM7et, de nem akar lefutni a mentés, általában a "system dumping..." áll.

(#6219) szőröscica válasza eami (#6218) üzenetére


szőröscica
addikt

Van elég hely az sd-n?

(#6220) eami válasza szőröscica (#6219) üzenetére


eami
addikt

6.3GB üres,,,, amúgy eddig sosem volt baj a backup/restore müvelettel :(

(#6221) lordfreyr: köszi a tippet, megpróbálom majd ezt is :)

[ Szerkesztve ]

(#6221) Rickazoid válasza eami (#6218) üzenetére


Rickazoid
addikt

Fájlrendszerhiba gyanús. Ments le mindent a kártyáról számítógépre, formáztasd a kártyát a telefonnal majd másolj vissza mindent rá.

(#6219) joamilestoné: a nandroid ellenőrzi ezt, ha nincs 400 MB szabad hely, nem kezd el semmit.

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#6222) szőröscica válasza Rickazoid (#6221) üzenetére


szőröscica
addikt

Tudom, de gondoltam, hátha bugol. :D

(#6223) petipetya válasza szőröscica (#6217) üzenetére


petipetya
nagyúr

Nem meríti jobban az aksit? Vagy ezt nem igazán lehet eldönteni? nem tudom, hogy placebo hatás-e, de 900-on jobban csúszik, mint 800-on.

"nincs rá lezsóidő"

(#6224) szőröscica válasza petipetya (#6223) üzenetére


szőröscica
addikt

Jelenleg nem vagyok über felhasználó, szóval kb. 3 naponta töltöm.
Mióta keveset kell utaznom, és irodai munkát végzek, azóta a telefonhívásaim száma is sokat csökkent. :DDD

Kedd este vettem le a töltőről, most van 60%-on. Kb. 15 perc beszéd, ugyanennyi net, némi játék. Wifi 8 órányit ment. Nem vettem észre, hogy szignifikánsan nőne a fogyasztása. Mondjuk játék alatt biztos hamarabb lemerül, de normál használatnál nincs annyira terhelve a rendszer. És meglehetősen fürge így. :) /LauncherPro-t használok/

[ Szerkesztve ]

(#6225) eami válasza Rickazoid (#6221) üzenetére


eami
addikt

úgy tűnik tényleg ez volt a gond, sikerült végül backupolni + Most már CM7 fut rajta :)

(#6226) manowarkill


manowarkill
tag

nekem legújabb cm7-tel megint nem megy itthoni wifi(felmegy, de nincs net), valami ötlet?

(#6227) vasn


vasn
tag

Egy kis segítség a CM7-hez. Nálam a Cronos MOD vált be a legjobban. A sima Cyanogen RC3, RC4-es változatok néha fagytak. A sebességgel nem volt gond, de nagyom hamar felzabálták a memóriát. A Cronos 700 MHz-en van olyan gyors vagy gyorsabb mint a Cyanogen RC4 900-on. A memóriára fogyásra kitaláltam egy megoldást. Hozzávalók: Run it, Quick Reboot, Fast Reboot. A Run it-ban beállítottam, hogy minden reggel 6-kor futtassa a Quick Reboot programot. Ilyenkor teljesen újraindul a teló. Szintén a Run it segítségével 3 óránként a Fast Reboot fut ami hasonló a task killerekhez, de szerintem jobb, mert így nem megy folyamatosan a háttérben. Ezeken kívül a Zeam Launchert használom és az it.tautility-t, hogy a cache területek az SD-n legyenek. A Cache Cleaner NG 3 naponta töröl. 35-40 MB szabad RAM mindig van. Ezek segítségével már tuti, hogy nem térek vissza a Froyo-ra nekem gyors és stabil a Gingerbread már hetek óta, folyamatos Dropbox, QuickOffice, Twitter, G-mail, hívás és SMS használata mellett. Játszani ugyan nem játszom rajta. Remélem ezzel másokon is segítettem.

(#6228) vasn


vasn
tag

Ja és 48 órát lazán kibír az akksi úgy, hogy általában 20-30% marad. Így mindig 2 naponta este teszem töltőre.

(#6229) Seraf723


Seraf723
csendes tag

vettem egy CX500-at még cseszett kontakt sprayt is beszereztem, hát nem lett jobb a helyzet, sőt mivel a Sennheiser-nek ilyen L alakú a csatlakozója még sokkal csúnyább szavakat használnék... :)

(#6230) Mályki


Mályki
aktív tag

Na.Akkor elég jol birta a kimeneted.Nekem fél év után még csak recsegett,aztán jött a magátòl megszakadòs korszak...ma meg már nem is használom.apro kábelmozdulatra azt jelzi hogy le lett csatlakoztatva a dugo.Sajnos ez van.Pedig elsodleges szempont a zene volt..Na mind1.Ezt az APN droid problémát nem oldotta meg a froyo?
akármelyik modban lovom ki a mobilnetet,10 böl 8x nem kapcsol vissza.Amugy is a mobilnet lassitja a telot nalam.Wifi alatt hasît.Nincs semmi gagyibb gps progi amit fel lebhetne ra dobni?Motonavrol lemondtam.Lassan az egész szutyok telorol is.

K.M.

(#6231) addamka válasza Mályki (#6230) üzenetére


addamka
őstag

APN Droid helyett próbáld meg a switchpro widgetet, a beállításaiban az apn toggle legyen bekapcsolva.

Mobilnet szerintem nem lassít, nálam egyedük a szinkronizációs lassítja le ha sok adat van.

Motonav helyett van sygic, de az is pénzes. Ha csak offline térkép ami épphogy emészthető, akkor osmand, meg az openmaps.eu-ról a térkép ingyen, de nem épp a legjobb a térképük, plusz nem emlékszem osmand tud-e navigálni.

Nálam két idegesítő dolog van CM7-tel, 1-2 nap használat után a wifi elkezd lassan felcsatlakozni. Mármint bekapcsolom, és vár legalább 5-10 percet a csatlakozással. Ha belépek a wifi settingsbe, egyből fellép. Task killer nélkül is megnéztem, ugyan ez.

A másik a véletlenszerű csengőhangok.
Pár conntaktnak egyedi csendőhangja van. Néha az szól, néha az alapértelmezett. Mindegyik a memóriakártyán van, mindegyiket rings extendeddel állítottam be, az alap jó, a többi néha igen, néha nem :)

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#6232) Phami


Phami
tag

Hali, egy nagyon láma kérdés. FLash nélkül vissza tudom tolni a G.O.T. modot, mert most a MIUI van rajta, de a 2.3-ra amig nincs rendes frissítés, mert vannak "bajok" :D:D:D

Cheap Rap Beats, Buy Beats Online - www.ThisIsPhami.com /Trium Mars - Alcatel OT 557 - Sagem My 411V - Samsung L700 - Motorola Milestone - Samsung Galaxy Note 2/

(#6233) Djuree válasza Mályki (#6230) üzenetére


Djuree
félisten

"elsodleges szempont a zene volt"
és vettél egy 70k-s telót (most ennyi, te gondolom még drágábban vetted), ami zenében csak a középmezőny, grat, ügyes vagy :W

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#6234) Phami válasza Phami (#6232) üzenetére


Phami
tag

Nos rájöttem közben, hogy van ápdét. Az új 2.3-as MIUI utolsó update-l hasít, mint a szaaaaaaaaamóca végre. Szeretem nagyon eddig frankón megy, nem akad ki olyan egyszerűen, bár az Overclock még mindig nem megy, mert 900 MHz-re fel van húzva, de amúgy nem engedi tovább...:S ez szomorú, mert jobb szeretem 1.2 GHz-en prögeti a picikét :) ezt leszámítva frankón jobb, mint a 04/05-ös update :) Csak így tovább :)

Cheap Rap Beats, Buy Beats Online - www.ThisIsPhami.com /Trium Mars - Alcatel OT 557 - Sagem My 411V - Samsung L700 - Motorola Milestone - Samsung Galaxy Note 2/

(#6235) Djuree válasza Phami (#6234) üzenetére


Djuree
félisten

nem is tudtam hogy a szamóca az hasít :DDD amúgy ez jó hír, nekem is érik lassan a MIUI :K ja meg a szamócát is szeretem, úgyhogy no problem :DD

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#6236) petipetya válasza Phami (#6234) üzenetére


petipetya
nagyúr

1,2-re húzva mekkora vsel-el?

"nincs rá lezsóidő"

(#6237) petipetya válasza vasn (#6227) üzenetére


petipetya
nagyúr

A fast reboot-nak mi a lényege? Újraindul a telefon, de a futó folyamatok bent maradnak a memóriában?

"nincs rá lezsóidő"

(#6238) Rickazoid válasza petipetya (#6237) üzenetére


Rickazoid
addikt

Ha jól tévedek, hogy mi az, akkor szerintem ott nem indul újra, csak kilép mindenből majd megint elindul, mint amikor kijelentkezel egy PC-ről és vissza (talán a linuxos terminálból indított X leállítása és újbóli indítása állhat közelebb ehhez). De mondom ez csak tipp, úgy rémlik annyit látni, hogy a telefon nem áll le és az M logó sem jelenik meg, csak a splash screen (bootanimation).

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#6239) guni


guni
tag

Ti milyen romot ajánlatátok, ha a cél egy sallangoktól mentes, stabil, hibamentes és a gyárinál gyorsabb romra lenne szükségem. Én nem nagyon szeretném hetente flashelni, meg mindenféle bugokkal meg a fixeikkel szopni, csak egy valamivel gyorsabb telefont szeretnék, ha lehet nem fele készenléti idővel. Van ilyen? :))

Guni

[ Szerkesztve ]

(#6240) Rickazoid válasza guni (#6239) üzenetére


Rickazoid
addikt

Ha feltöröd a bootloadert és írsz rá egy Debiant, akkor lesz ilyen. :)
De komolyra fordítva, stabil és hibamentes ROM-ot nem fogsz találni. Jó közelítéssel stabil vagy jó közelítéssel hibamentes ROM-ot találhatsz, a CM7 (ma frissült megint) például majdnem ilyen, de a Cronos Ginger is jó úton halad, talán közelebb áll is hozzá, mint a CM7.
Egyébként a személyes tapasztalat az egyetlen, amire építeni lehet, egy mod felhasználási szokásoktól és telepített programoktól függően különböző módon viselkedhet és különböző problémákat produkálhat különböző emberek kezében.
Itt egy lista.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#6241) Phami válasza petipetya (#6236) üzenetére


Phami
tag

84 VSel-el :) Amúgy az új ápdét már 1.0 GHz-re húzza gyárilag a Milestone-t, bár néha így is röcög a picike, de jelentősebb gyorsabb, mint volt.

Cheap Rap Beats, Buy Beats Online - www.ThisIsPhami.com /Trium Mars - Alcatel OT 557 - Sagem My 411V - Samsung L700 - Motorola Milestone - Samsung Galaxy Note 2/

(#6242) Phami válasza Rickazoid (#6240) üzenetére


Phami
tag

És települ is a cronos :) Köszönöm a linket, meglátjuk Ő mit bír. Sok jót hallottam róla, de még nem próbáltam :)

Cheap Rap Beats, Buy Beats Online - www.ThisIsPhami.com /Trium Mars - Alcatel OT 557 - Sagem My 411V - Samsung L700 - Motorola Milestone - Samsung Galaxy Note 2/

(#6243) Phami válasza Phami (#6242) üzenetére


Phami
tag

Na itt valami nem frankó. Feltettem a cuccot, de se market, se gmail se semmi... A marketet már lehúztam, de nem indul. Mi kell még hozzá?

Cheap Rap Beats, Buy Beats Online - www.ThisIsPhami.com /Trium Mars - Alcatel OT 557 - Sagem My 411V - Samsung L700 - Motorola Milestone - Samsung Galaxy Note 2/

(#6244) Rickazoid válasza Phami (#6243) üzenetére


Rickazoid
addikt

Ezt próbáltad?

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#6245) Phami válasza Rickazoid (#6244) üzenetére


Phami
tag

Jaj tényleg bakker, ez nem jutott eszembe :) Köszönöm:)

ES File Explorer elbírja a ZIP fájlokat igaz?

[ Szerkesztve ]

Cheap Rap Beats, Buy Beats Online - www.ThisIsPhami.com /Trium Mars - Alcatel OT 557 - Sagem My 411V - Samsung L700 - Motorola Milestone - Samsung Galaxy Note 2/

(#6246) Phami válasza Phami (#6245) üzenetére


Phami
tag

Rájöttem...ha néha gondolkodnék elkerülném a felesleges hozzászólásokat :) Köszi mindent

Cheap Rap Beats, Buy Beats Online - www.ThisIsPhami.com /Trium Mars - Alcatel OT 557 - Sagem My 411V - Samsung L700 - Motorola Milestone - Samsung Galaxy Note 2/

(#6247) Toobee válasza guni (#6239) üzenetére


Toobee
veterán

Ha 2.2 a gyári romod, akkor 2.1-es gyárit ajánlanék mondjuk 800-1000Mhz-en. Azzal nem lesz problémád.

https://barbieripnk.hu/

(#6248) Phami válasza Djuree (#6235) üzenetére


Phami
tag

Nem is tudod milyen tempót lő a szamóca:) De amint olvashattad most a Cronos-t próbálgatom és sok olyan dolog van benne, ami a miui-ban nincs pl full install a memkártyára, eddig elég gyorsan tűnik pedig még overclock sem volt. Persze nem olyan fancy kinézetű, mint a MIUI, de meglátjuk, hogyan fog menni. Az akksi ahogy nézem jobban bírja, mint a kis kínai alatt szóval eddig pozitív a benyomásom róla :)

Cheap Rap Beats, Buy Beats Online - www.ThisIsPhami.com /Trium Mars - Alcatel OT 557 - Sagem My 411V - Samsung L700 - Motorola Milestone - Samsung Galaxy Note 2/

(#6249) Mályki válasza Djuree (#6233) üzenetére


Mályki
aktív tag

Okos,érintőképernyős telefonok között volt az elsődleges szempont a zene...Ezzel a lejátszóval semmi probléma nem lenne..Primitiv de tökéletesen müködne..Itt nem is ezen volt a hangsúly..Hanem hogy kb fél év után zenehallgatasára használhatatlan.Ha kicsit következetesebb lettél volna rájöthettél volna!Ennyi

K.M.

(#6250) Djuree válasza Mályki (#6249) üzenetére


Djuree
félisten

jó, sry. az igaz, hogy ezeknél a telóknál elég szar megoldás ez. nekem a samsung s5230-ommal volt ilyen probléma régebben. sztem ez általános...de ott a blútyúk :)

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.