Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-10-06 10:34:02

LOGOUT.hu

Motorola DEFY - gyakran ismételt kérdések, hasznos információk

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27551) canniball válasza rum-cajsz (#27550) üzenetére


canniball
nagyúr

Akkor azt hiszem először csinálok ezzel mentéseket, utána feltolom a 2.2-t (ha jól értem a kollégákat így megmaradnak a rendszer beállítások is) és FR-t majd akkor ha esetleg rakoncátlankodna. Köszönöm a segítséget! :R

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#27552) tjenei


tjenei
csendes tag

Olyan kérdésem lenne, hogy melyiket kell kikapcsolni, ha nem akarom, hogy mobil netről töltse az adatokat:
Background data
Data roaming
Data enabled ?

(#27553) Halo válasza ERPY (#27540) üzenetére


Halo
senior tag

mielőtt még konvertálási mozgalmat hívok életre...
csak poén lett volna... ki az a hülye egyébként, aki bd50-es filmet konvertál 128x168-ba...?
(rajtam kívül? :DDD )

értelme nincs az egésznek - visz a telefon mindent - kis kompromisszummal, ill. ésszerű határok közepette.

múltkorában egy 2+ gb-os mkv-s film (A Nagy Hal) kifogott rajta, az speciel szaggatott, viszont lusta voltam pl. procit húzni, s vitalplayeren kívül másik lejátszóval megpróbálni a szaggatásmentes lejátszását.

egyébként eddig az 1-2 gb-os avikat gond nélkül lejátszotta - azok nem szoktak eszement felbontásúak lenni.

további kellemes napot :))

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#27554) bttomy válasza ggmac (#27497) üzenetére


bttomy
csendes tag

ggmac problémájára ötlet??

nálam is ugyanez van, csak én még egyszer se tudtam wifin kereszütl netezni...

ha kapcsolódik véletlen akkor utána egyből disconnenct van :W

(#27555) Nayrobi


Nayrobi
őstag

Hol tudnám azt beállítani, hogyha lezárom a telefont akkor egy idő után ne dobja el a wifit? Rohadtul idegesítő :S.

(#27556) szori


szori
tag

Sziasztok!

Régóta olvasom a fórumot, régi Defy-s is vagyok, de csak ma regisztráltam, mert az alábbi témában szeretném a segítségeteket kérni (sokat keresgéltem utána, de nem találtam semmit):

tegnap frissítettem a telefonom, a hivatalos 2.2-t tettem fel, úgy, ahogy a fórum első hozzászólásában is szerepel. Az új rendszer tetszene, de az alábbi hibák kerültek elő nálam:

- a rendszer picit lassabbnak tűnik, sok a fagyás és akadozás, néha forceclose (pl böngészőnél)
- akksi ideje 30%-t csökkent (lehet kallibrálni kellene? hogyan?)
- facebook alkalmazásom meghalt. nagyon lassú lett a görgetés, mindig bezár egy 20-30 mp után (force close).

Így kb. használhatatlan lett a Defy-m és segítségeteket szeretném kérni, hogy mi lehet a hiba, mit kellene csinálnom

Köszi!

(#27557) Neil Watts válasza Nayrobi (#27555) üzenetére


Neil Watts
veterán

Ez rendellenes viselkedes. Nem szabadna ilyet csinalnia.

(#27558) Nayrobi


Nayrobi
őstag

Azóta megtaláltam: wireless and networks-wifi settings-advanced-wifi sleep policy.

[ Szerkesztve ]

(#27559) ERPY válasza Halo (#27553) üzenetére


ERPY
őstag

Itt ebben a fórumban már annyi érdekes dolgot olvastam, hogy már semmin sem lepődök meg, azért járok ide.

(#27560) fordmaster


fordmaster
tag

Nah újra jelentkezem, A Defy kitűnően muzsikál, volt 1-2 kissebb gond, de sikerült mindent megoldani eddig. A Froyo szépen muzsikál rajta, és az ADW EX is. :DDD Most akarom a Vitalplayert, és egy NDrive-ot felrakni, valamint 1-2 filmet tesztként. Ugyanis még nincs meg a nagy memkártyám, így a 2 Gigás gyáriból van "Gazdálkodj okosan" :U

Old Volkswagens never die... They just get lower. || OnePlus 5T ||

(#27561) zsirfecske válasza rum-cajsz (#27550) üzenetére


zsirfecske
addikt

basszus contactsból télleg lehet exportálni sd-re :) ezt észre sem vettem eddig... köszi

(#27562) canniball válasza rum-cajsz (#27548) üzenetére


canniball
nagyúr

Milyen módba kell lökni a készüléket amikor rákötöm a gépre? Portal and tools és Windows media sync módban is üres az Alkalmazások rész, pedig a Rendszer alkalmazások részben mutatja a folyamatokat. (Az USB debugging be van kapcsolva.)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#27563) BigBlue69


BigBlue69
őstag

Ndrive-t probáltam ki én is.. kb 50 megát foglal a magyar hang magyarország térkép.. Szoval nem is vészes.

tjenei

Data Enabled kapcsold ki.

Cannibal : Sztem nézd meg az sms-ek kontaktok lementésére Myphoneexplorer-t is. Telora telepiteni és gépre is utána Wiifivel is megy..

(-.-(-.-(-.-(-.-)-.-)-.-)-.-) Chinese Mafia's watching you! Viselkedni Magyarországon rang. Máshol a létezés része. Steam: http://tinyurl.com/8h4dfu2

(#27564) Roland06


Roland06
aktív tag

Üdv all!
Ma lettem Defy tulaj!
Az a problémám , hogy rootolás közben lefagyott! Mi a teendő? Lesz gond belőle ha kiveszem a akksit?

(#27565) rum-cajsz válasza canniball (#27562) üzenetére


rum-cajsz
őstag

fel van telepítve a telefonodon a busybox?

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#27566) balewi


balewi
aktív tag

Zagg fólia akkor: :D

kép1, kép2, kép3, kép4;

és most: :Y

kép5, kép6, kép7, kép8.

Elrettentő példának kiváló. Pedig Case-mate tokban tartom, bár egész nap nadrágzsebben van.

Erpy: "hardvertpróbáló" :DDD

[ Szerkesztve ]

X13 << Mate20Pro << Honor8 << MI2S << MotoDefy

(#27567) Geri8 válasza balewi (#27566) üzenetére


Geri8
tag

köszi! Érdekesen néz ki, tényleg mint valami bőr! Eddigi fóliákhoz nem is tudnám hasonlítani :O
Egyébként nem látom, amit látni kéne az "elrettentő példában" :D

más: a Data Enabled kikapcsolót seholsem találom. Valaki fel udja skiccelni hol van? :F Eddig nem volt gondom vele, de most egy óra alatt leszedett nekem valahonnan 20megát, úgy hogy hozzá se nyúltam

(#27568) Neil Watts válasza balewi (#27566) üzenetére


Neil Watts
veterán

:(((
Ejjma' mondtam, hogy ne olyat vegyel, hanem olyan tokot ami nekem van! Az nagyon jo! Ezek a feles tokok nem annyira. Ez a Folia meg aaaaa! :D

[ Szerkesztve ]

(#27569) Szögecs


Szögecs
csendes tag

Üdv! Vacilálok, hogy veszek egy ilyen telefont (vagy Galaxy S-t). Azt szeretném kérdezni, hogy a Defy vakuja milyen erősségű? Főleg zseblámpának használnám ezt az "adottságot". Most egy régi Sony Ericcson W810-em van, annak nagyon döfi a vakuja, a repülőket is levilágítom vele :D

May the Force be with you!

(#27570) canniball válasza rum-cajsz (#27565) üzenetére


canniball
nagyúr

A micsoda? :B

Szögecs!
Nyilván nem egy zseblámpa, de ahhoz hogy sötét szobában világíts vele bőven megteszi.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#27571) Szögecs válasza canniball (#27570) üzenetére


Szögecs
csendes tag

Kösz!

May the Force be with you!

(#27572) Neil Watts válasza canniball (#27570) üzenetére


Neil Watts
veterán

(#27573) canniball válasza Neil Watts (#27572) üzenetére


canniball
nagyúr

Nos akkor nem tudok róla hogy lenne ilyenem, persze ez nem zárja ki... De az tuti hogy én nem raktam fel ilyet, mint írtam nem úszok mélyvízben. :N

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#27574) djmuhikán válasza phernadi (#8216) üzenetére


djmuhikán
csendes tag

Ha megírnád hol lehet összehasonlító teszteket nézni megköszönném, itt valahol a Defy nézegetése közben találtam egy pár videót aminegy Samsung 1 HTC és egy Defy-n indítottak játékok betöltését.... csak sajna nem találom hol volt. HOL VAN SEGÍTSÉG :Y :DD :W :W :W Köszönöm

(#27575) prompt válasza Hysterycs (#27520) üzenetére


prompt
tag

Szia!

Nekem ugyanez a gondom, gyári hivatalos 2.2-t frissítettem rá, azóta nincs mobilnetem. Már azon gondolkozom, hogy felteszek valami.

Ha sikerül kitalálnod mi a megoldás, szólj légyszi!

Hozzátenném, hogy 2 éve androidos vagyok, ez a második telefonom, cseréltem már vagy 6 féle ROM-ot használtam összesen, és mindegyiken tudtam mobilnetezni is, itt viszont lövésem sincs mi baja.

Biztos én vagyok hülye :)

Másik gondom az volt a 2.2-vel, hogy a kamera:
- nem fókuszált, így közelre lehetetlen volt vele fényképezni
- valamint vakuzás *után* fényképezett, így vak sötét képeket csinált egyfolytában, ha a vaku be volt kapcsolva :)

Ezt sikerült megoldani azzal, hogy töröltem a kamera adatait settings > application > all > camera alatt, majd reboot és már jó (igaz, kb. két hétig így használtam).

(#27576) balewi válasza Neil Watts (#27568) üzenetére


balewi
aktív tag

Ha jól látom akkor Te 06.30-án írtad, hogy vettél tokot. Én a Case-mate tokot márciusban vettem. :U Szerintem keversz valakivel.
Egyébként mindennapi használatra az én tokom tökéletes! A fóliával ellentétben csak ajánlani tudom. :C

X13 << Mate20Pro << Honor8 << MI2S << MotoDefy

(#27577) rum-cajsz válasza canniball (#27573) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Attól függ milyen módszerrel rootoltál. Elvileg fel kellett kerüljön, de ha mégsem, ezzel fel tudod tenni a legfrissebbet: [link]

Esetleg ha van telepítve 2ndInit, akkor a bootmenüben van egy Tools menüpont, és ott az ADB-re tenyerelve aktiválhatod a kapcsolatot usb-n keresztül.
Azon át 1000%-ra meg kellene jelennie az alkalmazásoknak.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#27578) canniball válasza rum-cajsz (#27577) üzenetére


canniball
nagyúr

"Attól függ milyen módszerrel rootoltál."
z4root-tal.

"...ezzel fel tudod tenni a legfrissebbet..."
Jól értem: ez több verziót is tud telepíteni, nekem pedig a legutolsó kell?

"Esetleg ha van telepítve 2ndInit..."
Ez nekem megint kínai... :B

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#27579) Hovi


Hovi
aktív tag

Sziasztok.

Én is beléptem a defy-s táborba. Nyomkodom 3órája, most került töltöre. Az normális hogy végig langyos volt a háta mig nyomkodtam? Töltés nélkül is.
Más: van valami T9 szerü progi ami irás közben javaslatokat dob fel? Nagy az újjam,nehezen gépelek rajta.

Köszönöm

(#27580) fordmaster válasza Hovi (#27579) üzenetére


fordmaster
tag

fordítsd el a telefont, így landscape mode-ban nagyobbak a gombok. ha úgy is kicsi, akkor lehet nem ártana beszerezni egy mágneses Stylust. :F

Old Volkswagens never die... They just get lower. || OnePlus 5T ||

(#27581) CoolBoy323 válasza fordmaster (#27580) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

vannak olyan frankó konyhakések is... az a legjobb megoldás :DDD

apám is fűnyíróval kicsinyítette pár éve a lábát XD

(#27582) Hovi válasza fordmaster (#27580) üzenetére


Hovi
aktív tag

Köszi, tudom hogy el lehet forditani

(#27583) Balázzs válasza Hovi (#27579) üzenetére


Balázzs
senior tag

Melegedés normális, pláne ha bekapcsolod a net megosztást, nekem eddig akkor volt a legmelegebb.

Nekem pont az kéne, hogy ne cserélje ki az üzenetben a szavaimat, mert idegesítő tud lenni, pláne hogy angol szavakat tesz be :(

(#27584) Hovi válasza Balázzs (#27583) üzenetére


Hovi
aktív tag

Köszi, megnyugodtam. Bár a net nincs megosztva, de folyamatos a 3G és a nyomi. :)

(#27585) zsirfecske válasza Hovi (#27579) üzenetére


zsirfecske
addikt

anysoftkeyboard + hungarian language pack bekapcsolt auto suggest vagy asszem van benne valami t9 szerű is. vagy slideit.

(#27586) BigBlue69


BigBlue69
őstag

Settings-Data manager-data delivery És ott a data enabled a mobil net.. PLusz ha nem akarod h a hátad mögöttt frissitsen akármit akkor a background data-t is kapcsold ki.

(-.-(-.-(-.-(-.-)-.-)-.-)-.-) Chinese Mafia's watching you! Viselkedni Magyarországon rang. Máshol a létezés része. Steam: http://tinyurl.com/8h4dfu2

(#27587) errrtu


errrtu
aktív tag

jó reggelt

a 27537 re valaki?

OnePlus3

(#27588) Shyciii válasza Szögecs (#27569) üzenetére


Shyciii
veterán

Én a zseblámpájával már szereltem lefujószelepet az autóban, szal elég erős ehhez is :)

(#27589) Geri8 válasza Balázzs (#27583) üzenetére


Geri8
tag

erre a megoldás ha a Language&keyboard/Multi-touch beállításokban kiveszed az Auto-correct Errors pipát.
Ha a felajánlott szavak kiírására sincs szükséged, akkor a felette lévő Show suggestions -nál is vedd ki a pipát.

(#27590) Tizedes1


Tizedes1
aktív tag

Használ valaki karpántot sportoláshoz?
Milyet és hol vetted?
Esetleg kerékpárra szerelhető tartó ...... hátha nem csak én vagyok ráizgulva :)
tegnap kipróbáltam a GPS-t, runtastic pontos, bár az eleséj sokáig kell várni a gps jel megérkezésére :(
Ma reggel 5% volt az akku, mp3 hallgatás közben szaggatott a teló :F

Esetleg azt is tudja valaki, hogy a dolphin HD böngészőt hogyan lehet alapértelmezettként úgy beállítani, hogy a menure duplán tapizva az induljon el, ne a gyári?
thx és jó meleget mára :R

(#27591) Geri8 válasza Tizedes1 (#27590) üzenetére


Geri8
tag

a gps működik net nélkül is? /pl. Sygic/ Anélkül nekem nem képes jelet venni...

(#27592) zsirfecske válasza Balázzs (#27583) üzenetére


zsirfecske
addikt

ugyanúgy az anysoftkeyboardot tudom javasolni, bővíthető magyar szótárral..

(#27593) rum-cajsz válasza canniball (#27578) üzenetére


rum-cajsz
őstag

"...ezzel fel tudod tenni a legfrissebbet..."
Jól értem: ez több verziót is tud telepíteni, nekem pedig a legutolsó kell?

Szerintem igen.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#27594) zsirfecske válasza Tizedes1 (#27590) üzenetére


zsirfecske
addikt

én karpánttal biciklizem (amivel a gps is minden körülmények között működik), már nincs pont olyan amit rendeltem, de hasonló volt (igen, iphone méret tökéletes lett nekem, bár ezt a típust nem garantálom). én személy szerint nem raknám biciklis tartóra, a mániám hogy a magyar utak széjjelráznák még a defy-t is. bár tény hogy néha jól jönne ha a maps-et látnám megállás nélkül.

szerk.
mondjuk ha van bt füles és navi progi akkor hang alapján elég lehet karpánttal tájékozódni. amúgy naviknál ez minden további nélkül működik, ugye?

[ Szerkesztve ]

(#27595) bod101 válasza prompt (#27575) üzenetére


bod101
aktív tag

Mi a szolgáltatód?
Lehet van egy ötletem, de nem biztos :B

1-es golf, 2-es golf, ... (Bëlga)

(#27596) pengemetal válasza Tizedes1 (#27590) üzenetére


pengemetal
aktív tag

Én ilyen karpántot használok. Nekem nagyon bevált, 2 rekesz: 1 zipzáras, 1 tépőzáras, anyaga neoprén. Én a zipesben tartom, direkt olyat kerestem, mert szörfözéshez is kellett.
Bicajos tartót pont tegnapelőtt adtam el. Sztem jó lett volna, csak nem fért a kormányomra.
Használj előtte GPS Status progit az hamar rákapcsolódik a holdakra (net nélkül is) és utána indítsd a másik programot (nálam ez a módszer endomondo-nál bevált)

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#27597) Tizedes1 válasza pengemetal (#27596) üzenetére


Tizedes1
aktív tag

Mekkora ötlet és tanács :R :R ki is próbálom ;)
köszi, a tartókat sasolom :K

(#27598) zsirfecske válasza pengemetal (#27596) üzenetére


zsirfecske
addikt

hát igen, viszont ebben nem fogod karon tapizni, míg az én verziómban a pvc ablakon át simán. ja és a kar felől kell beletenni neoprém zsebbe így valamennyire vízálló. azt hiszem találtam ebay-en mégis egy hasonlót.

[ Szerkesztve ]

(#27599) Tizedes1 válasza Geri8 (#27591) üzenetére


Tizedes1
aktív tag

A sygic nem megy, ma reggel próbáltam.Még nem regisztráltam, lehet, hogy azért :))
a runkeeper és a runtastic is megy :))

(#27600) prompt válasza bod101 (#27595) üzenetére


prompt
tag

T-mobile (a Defy is T-ből való). Ötlet? :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.