Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-10-06 10:34:02

LOGOUT.hu

Motorola DEFY - gyakran ismételt kérdések, hasznos információk

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27601) RootRulez


RootRulez
félisten

Nektek hogy bírja magát a DEFY? Nekem naponta, de kétnaponta behal és ki kell vennem az aksit. :( Nem kímélem, de akkor csak lassulgatnia kéne, nem meghalnia...

═════════════════════════════════════════

(#27602) pengemetal válasza zsirfecske (#27598) üzenetére


pengemetal
aktív tag

Igen, ebben igazad van! Néztem én is ezeket, csak nem látszódott, hogy fölül hogyan záródik, ezért nem mertem ilyet rendelni. Féltem, hogy egy nagyobb esés után az iszapban kéne kotorászni, hogy hol a telefon :DDD

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#27603) marcitp


marcitp
őstag

Halihó!
Megvan végre a cucc :D !
Frankó minden egyelőre, olvasgatom tovább ezt is, mega Mélyvízet is...
Köszönöm mindenkinek az eddígi segítségeket!! :R :R

https://www.flickr.com/photos/131261609@N06/

(#27604) bod101 válasza prompt (#27600) üzenetére


bod101
aktív tag

Nálam az volt a baj, hogy az access point neveknél mindenhová berakott - jelet + még az apn tipushoz is. Nézd meg hátha :B

1-es golf, 2-es golf, ... (Bëlga)

(#27605) zsirfecske válasza pengemetal (#27602) üzenetére


zsirfecske
addikt

még annyit hozzá hogy a belső zseb ráadásul olyan hogy ráhajlik felülről egy külön neoprém anyag, tehát teljesen zárt. gondolom ennél a verziónál is. de a kar miatt amúgyis extra biztonságos, esélytelen hogy kiessen, bármi is legyen.

(#27606) pengemetal válasza zsirfecske (#27605) üzenetére


pengemetal
aktív tag

Akkor jó lett volna nekem is az a fajta. Na mindegy, majd ha szétmegy a mostani...

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#27607) Edge válasza RootRulez (#27601) üzenetére


Edge
veterán

mit értesz behal alatt? megfagy? vagy rebootolgat? ja és froyo?

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#27608) rum-cajsz válasza RootRulez (#27601) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Nem a memória kártyáddal van gond? 2.2-nél ez a fagyás jelenség erre utal. Ha értessz hozzá, dmesg-et nézegethetsz, abból kiderül egyértelműen, ha nem, akkor tedd vissza a gyári kártyát, és próbáld azzal használni.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#27609) RootRulez válasza Edge (#27607) üzenetére


RootRulez
félisten

Gyári froyo van rajta. Egyszer csak nem reagál a teló és megáll. Van, hogy fekete képernyő és állapotsor látszik van hogy simán megáll ahol épp van...

rum-cajsz Ezt a dmesg-et csak linux alól lehet használni vagy van vmi android ellenőrző progi, ami ezt használja?

A gyári karit unokaöcsémnek adtam. :U

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#27610) rum-cajsz válasza RootRulez (#27609) üzenetére


rum-cajsz
őstag

1. Az Android terminált kell telepíteni a marketről, és abban kiadod ezt a parancsot.
2. Vagy van a Marketen célzottan dmesg olvasó prancs is.
2. Esetleg usb kábelen az adb paranccsal a számítógépeden egy terminálban: adb dmesg

Ja, próbálkozhatsz azzal is, hogy a kártyát formázod windowssal (full format!).

[ Szerkesztve ]

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#27611) RootRulez válasza rum-cajsz (#27610) üzenetére


RootRulez
félisten

Akkor ez jó lenne nekem, memkarit ellenőrízni? Hogy ellenőrzi, jelzi nekem?

Ez a formázás úgy kivitelezhető, hogy felmásolok a kariról mindent, aztán a telóban leformázom (mintha memóriakártya olvasó lenne) Utána pedig visszamásolom?

═════════════════════════════════════════

(#27612) rum-cajsz válasza RootRulez (#27611) üzenetére


rum-cajsz
őstag

igen, valószínűleg jó. De ez nem a kártyát ellenőrzi, hanem a rendszerüzeneteket írja ki számodra emészthető formában. Ebben neked szűrnöd kell a sorok között, ami a memória kártyára utalhat (read error, corrput data, stb...)

Nem értem pontosan mire gondolsz, de nem a telefonban formázod, hanem a windowsban, felcsatolás után. A visszamásolásos dolgot egyelőre hagyd ki, először próbáld ki, hogy formázás után fagy-e a telefon.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#27613) prompt válasza bod101 (#27604) üzenetére


prompt
tag

Hát nem jött be sajnos. Még lehet, hogy próbálok egy factory resetet, ha nagyon ráérek majd, hátha.. Vagy bemegyek a T-hez, megkérdezni tőlük volt-e már ilyen gond. Aztán jöhet valami másik ROM, ha az sem segít :)

(#27614) RootRulez válasza rum-cajsz (#27612) üzenetére


RootRulez
félisten

Úgy értettem, hogy memkariként formázom a telóban PV-vel, mintha memóriakártya olvasóban lenne. :K

Nem kakilja össze magát a teló, ha hirtelen minden adat eltűnik a memkariról? :F

═════════════════════════════════════════

(#27615) waassy


waassy
tag

Volt már valaki hangszóróhibával a Cordon Electronics-nál garancia nélkül? Kb. mennyibe kerülhet a javítása? (Ha egyáltalán egyféle hibáról van szó...)

[ Szerkesztve ]

(#27616) Mano66


Mano66
senior tag

A fiamnak vettem egy Defyt.Frissitettem 2.2.2-re,de van egy hiba amit nem értek.Ha képet készit vakuval nagy fekete pacni.Nincs rajta semmi.Cseréltek egyet már garanciában,de az új készülék is azt csinálja.Másnál is jelentkezik ez a hiba.Vagy a 2.2.2 hibás,mert a 2.1-el müködött.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#27617) lvnt válasza Mano66 (#27616) üzenetére


lvnt
őstag

Nekem is volt ilyen problémám. Pistakiss segítségével megoldottam: [link].

(#27619) rum-cajsz válasza RootRulez (#27614) üzenetére


rum-cajsz
őstag

nem. felteszi magának oda újra, ha szükséges.
Mondjuk ha mozgattál oda appot, azokat mozgasd vissza, vagy szedd le, mielőtt kiveszed a kártyát.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#27620) Stavanger


Stavanger
csendes tag

Sziasztok.
Nemrég vettem egy Motorola Defy-t, vízállósága ellenére nekem beázott, a kijelzőnél folyt benne a víz, pedig minden csatlakozó borítása a helyén volt és a hátlap is le volt zárva. A kijelző háttérvilágítása elszállt, és érintésre sem reagál. Nem fürödtem vele, kajakozás alatt a zsebemben volt "mert ez kibírja", szóval fröcskölve érte a víz nem állt vízben. Visszavittem a Tmobilnak, felküldték szervizbe majd 2 hét után visszaadták pár képpel a belsejéről és ezzel a szöveggel: "A telefon szétszedése után az áramköri panelen idegen eredetű folyadékra utaló (oxidáiós) nyomokat találtunk.
A fentiek alapján a készülék garanciáját a mai nappal megvonjuk."
Vízállónak hirdetik, de felelősséget már nem vállalnak érte. Ha másnak is volt hasonló tapasztalata írjon légy szíves, mit tudok kezdeni vele.
A többi defy tulajnak óvatossan a vízzel, illetve aki vízálló telefont keres az keressen tovább mert a motorola defy nem az.

(#27621) cabal válasza Stavanger (#27620) üzenetére


cabal
tag

Szia!

Ez ugyan rajtad nem segít, de nekem a telefonom csomagolásában (Vodás vagyok) külön papíron hatalmas betűkkel leírták, hogy: EZ A TELEFON NEM VÍZÁLLÓ!
És ebből fakadóan beázásra továbbra sem vonatkozik a garancia. De erről is született már pár bejegyzés.

Üdv.

''A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.'' /Hofi/

(#27622) Tizedes1 válasza cabal (#27621) üzenetére


Tizedes1
aktív tag

T-s vagyok, nekem is szóltak, hogy cseppmentesen vízálló. :K

Más:
Lamer vagyok még, mert nem jövök rá - de próbálkozom - hogy :
netes, az android marketből letölteni alkalmazást, azt hogyan tudom és melyik könyvtárba másolni, hogy egy divx filmet lejátsszon?

(#27623) ggmac válasza bttomy (#27554) üzenetére


ggmac
csendes tag

bttomy
Nekem megoldódott a problémám:

[link]

Mondjuk a te esetedben lehet más a gond, ha még egyszer sem tudtál csatlakozni wifi-re. Lát egyáltalán kapcsolatokat?

[ Szerkesztve ]

(#27624) rum-cajsz


rum-cajsz
őstag

Módosítottam az első hozzászólást, bár eddig is benne volt, de akkor most 2.2 néven is belekerült a frissítés menete, és a gyakoribb hibákat is megpróbáltam beletenni.

Kéretik elolvasni! Régi olvasóknak is érdemes, elég combos kis iromány lett már belőle, lehet kipofozom 1-2 ábrával, és ebből fogom írni a doktorimat is. :D

Ha hiba van, kérlem jelezzétek!

Kösz!

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#27625) Mano66 válasza prompt (#27618) üzenetére


Mano66
senior tag

Köszönöm a segitséget!!!Ez megoldotta a problémát. :))

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#27626) tyll30 válasza cabal (#27621) üzenetére


tyll30
tag

Ne haragudjatok, tudom hogy ezerszer ki lett tárgyalva de ...

Ha én veszek egy ilyen telefont és a szolgáltató oldalán ezt találom "Por-, csepp- és ütésálló kivitel (IP67 szabvány)" és a dobozon ezt " Water-resistant and dust proof" ami ha jól fordította a Google "vízálló és porálló" (bocs angol tudásom nulla ), akkor nekem hiába raktak a dobozba cetlit !!!!
Fogyasztóvédelem ehhez mit szólna ????
Megveszel egy terméket mindenhol feltüntetik mit tud, hazaviszed kibontod és egy cetlin közlik bocs mégsem tudja a készülék a felsorolt tulajdonságokat !?
Mi ez ha nem a fogyasztó félrevezetése ! ?

Ha nekem ilyen problémám lesz a telefonnal az biztos nem hagyom magam lerázni és egyértelmű hogy fogyasztóvédelem fordulok!

(#27627) bttomy válasza ggmac (#27623) üzenetére


bttomy
csendes tag

lát kapcsolatokat, csináltam egy fr-t úgy se volt sok cucc még rajta, az hátha megoldja a problémát...

(#27628) bttomy válasza ggmac (#27623) üzenetére


bttomy
csendes tag

és ezt a wifi acces points nevű appot hol találom?? marketen nincs meg :F

(#27629) Geri8 válasza tyll30 (#27626) üzenetére


Geri8
tag

az én szolgáltatómnál pontosan ez van írva:
"Egy átlagos készüléknél ellenállóbb különböző mechanikai behatásokkal szemben, de nem teljesen ütésálló és törhetetlen."
Egyebet nem találtam. Szintén ők azok akik a papírt belerakják a dobozba is. Náluk szerintem felesleges a fogyasztó védelemhez fordulni, de ha nagyon ügyesek, persze tudnak fogást találni rajta.
IP67-et pedig nem kapta meg /csak olyan tudású/, pont azért, hogy ne fordudlhass a fogyasztóvédelemhez alappal.
De erről már rege van itt a fórumon

(#27630) rum-cajsz válasza RootRulez (#27614) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Most olvastam egy egyszerübb módszert az sd kártya hiba meghatározásához.

Amikor előfordul ez, hogy fekete a képernyő, és nem tudod a telefont felébreszteni/bekapcsolni, akkor dugd rá a gépre, és parancssorban add ki az "adb shell" parancsot, majd az "ls /sdcard" parancsot. Ha nem listázza ki a kártya tartalmát ilyenkor, akkor az a kártya hibás.
(ehhez szükséges az adb telepítése és beállítása a gépeden előzetesen)

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#27631) prompt válasza Hysterycs (#27520) üzenetére


prompt
tag

Egy factory reset megoldott a dolgot. Tehát ha T-mobile-os vagy és frissítesz 2.2-re és nem megy a mobil net, akkor -> factory reset.

(#27632) Shyciii


Shyciii
veterán

Úgy néz ki behalt a Defy-m.
Kikapcsoltam mert valamiért 100%-on pörgette a procit. Bekapcsolás után megakad a pulzáló motorola lógónál. Onnan sehova tovább. SD kártya kivétele után is ezt csinálja. Ötlet? Vagy ezekután nincs mit próbálni, mehet a szervízbe?

(#27633) Shyciii


Shyciii
veterán

Cordonnál fel sem veszik a telefont, remek...

(#27634) tyll30 válasza Geri8 (#27629) üzenetére


tyll30
tag

Te gondolom Vodás vagy . Ők módosították a leírást az oldalon, de az év elején még ők is így hirdették!
Ha visszakeresed a vodának a régebbi (tárolt) oldalait ők is kiírták " IP 67-es szabvány (víz-por- és ütésálló)" [link]

A T-s oldalon [link] még mindig IP67 szabvány szerepel !

Tudom hogy ki lett tárgyalva már ezerszer a fórumon.Szinte az egészet olvastam!
Tudom hogy a Motorola visszavonta vagy nem adta ki hogy IP67.
"olyan tudású" ez mit jelent szerinted? tudja vagy nem ?
Szerintem a szolgáltatók hibáztak a hirdetésben !!! (Megtévesztették a vásárlókat ! )
Egy próbát megér! (70-80 ezer Ft nekem sok lenne hogy csak kidobjam a kukába!)
Én bepróbálkoznék a fogyasztóvédelemnél !

(#27635) rum-cajsz válasza Shyciii (#27632) üzenetére


rum-cajsz
őstag

1. hsz -> recovery boot és Wipe all

MÁS
Ne kezdjük már megint ezt az IP67 témát!

Állandóan jön valaki, hogy nem is ip67 a telefon. DE AZ. Ennek ellenére senki sem garantál vízállóságot. Erről kérdezzétek a Motorolát, vag ya Mobil szolgáltatótok. Keressetek vissza, ha ennél többet akartok tudni, és reakciókat az offtopicba légyszíves.

Kösz!

[ Szerkesztve ]

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#27636) Geri8 válasza tyll30 (#27634) üzenetére


Geri8
tag

persze, próbálkozni mindennel lehet, főleg akiknek még az év elején ázott be. De aki most vesz defyt, az már szerintem elég kevés eséllyel indul a szolgáltatók ellen.
Az itthoni szolgáltatók, meg egyszerűen olyan buták, hogy egyből átvették a motorola szlogenjét, csak utána kezdtek el gondolkodni. A felelősséget is rákenhetnék a Motora.

Szerintem nem tudja az IP67-et, csak részben, de mivel lehetnek hibás illesztések, nem próbálnám ki.
Haveréknak úgy adtam elő, hogy por meg ütés álló, meg víz, de soha nem merném egy csepp közelébe se rakni, én 5 évente veszek telót, most sem akarok másképp tenni. /ezért is van rajta már teljes tok+ jön be a fólia is kintről+fényképező tokban hordom általában/

Az általad linkelt T mobilos oldalon pedig a "Csepp-álló" kifejezés szerepel, ami ügye nem vízálló.

Szerk. rum-cajsz jólvan, bocs, én befejeztem

[ Szerkesztve ]

(#27637) Shyciii válasza rum-cajsz (#27635) üzenetére


Shyciii
veterán

Igen, ezt csinálom most, illetőleg már kezd bootolgatni, még nem jutott tovább. De ezt akarta melkerülni, de minden más hatástalan volt amiket találtam már. Ráadésul akksi ezektől le is merült, úgyhogy kollega akksijával nyomom most.

(#27638) Shyciii válasza rum-cajsz (#27635) üzenetére


Shyciii
veterán

Így már bebootol. Kár hogy ehhez mindent le kellett gyalulni. Bár van mentésem, de nem a legfrissebb. Fene gondolta volna, hogy minden egyes új kontakt felvétele után menteni kell, mert ilyen instabilak az okostelefonok. Bár a Nokia E52-nél ezt már sejtettem :)

(#27639) |AP|


|AP|
veterán

Volt már róla korábban szó, de nem emlékszem lett-e végül megoldás:

A Maps durván ki tudja nyírni a telefont. Sokszor okoz teljes belassulást, ma már újraindulást is. Visszaolvastam, másoknak is volt ilyen gondja, viszont megoldást nem találtam.

Szóval mit lehet ezzel tenni, azon kívül, hogy nem használom a maps-et?

(#27640) ggmac válasza bttomy (#27628) üzenetére


ggmac
csendes tag

Marketen nem is lesz meg, mert ez egy rendszer fájl.
Titanium Backup programnál találtam meg.
Restore/System data-n belül. De azért is találtam meg, mert nekem volt is egy mentésem.

FR segített a sorsodon?

(#27641) Laci.M


Laci.M
senior tag

Nem értem hogyan lehetséges, eddig senkinek nem volt beázós baja. Utoljára tegnap volt 2X is elmerülve, de volt már máskor is medence alján, sőőt csöngött már a telefon whisky-kólában, és sörben is :D :D
Nem kell itt parázni, csak ha szervizelni volt utána kell kerülni az ilyen dolgokat. Jön a jóidő, az tuti, hogy viszem az aquaparkba videózgatni :)
De érdemes megnézni a youtube videókat, mennyi videó van feltöltve Defy underwater
Én azzal kezdtem amikor megvettem, hogy már másnap ellenőriztem :)

Aláírás

(#27642) YAS-dude válasza Laci.M (#27641) üzenetére


YAS-dude
őstag

És mi van odaírva a linkelt youtube videohoz? "*Please do NOT try this with your defy. Motorola explicitly states the phone is waterproof, not water resistant"

(#27643) Land


Land
veterán

OFF

Tiszteletem!

Tudom, hogy nem ide való az írásom, de pályakezdő vagyok, egyetemi végzettséggel. Geográfusként végeztem, ami sajnos nem keresett szakma. Jártas vagyok a telefonok világában és hobbi szinten értek a Windowshoz, Office-hez, valamint nem egy számítógépet raktam már össze. Van ötletetek, tanácsotok hol találok ilyesmi munkát? Adminisztrációs munka is érdekelne. Azért írok ide, hátha van valakinek ötlete mely céget környékezzem meg. Pl. épp tudja valamelyikőtök, hogy van hely a munkahelyeteken. Köszönöm a válaszotokat előre is, amit priviben várok! És bocs az OFF-ért.

Land

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#27644) Jonny99


Jonny99
tag

Sziasztok

Hát én is boldog Defy tulaj lettem, legalább is tegnap még azt hittem, amikor átvettem a telefont :(

Samsung Galaxy ACE-t cseréltem le Defyre és hát első ránézésre nagyon megérte a cserét. Na de aztán jött a fekete leves.

Amint kis töltést sikerült a telefonba erőltetni, megkezdődött a 2.1-es ROM frissítése 2.2-re.
Ezzel nem is volt semmi baj, szépen felkúszott rá a froyo MSU-val és látszólag szépen működött is. Aztán elkezdtem beállítgatni a szűz rendszert, amikor is az egyik beállítás menünél megált a készülék és se kép se hang. Na akkor hagytam is egy kis ideig 10-20 perc hátha magához tér, de akksi le - aksi fel volt rá a megoldás. Gondoltam ez csak pillanatnyi elmezavar és folytattam a munkát vele. Felpakoltam a kis programjaimat, amiket ACE-en gond nélkül használtam, majd megpróbáltam fényképezni egyet, és hát sötétség fogadott. A drágaság nem volt hajlandó fekete képen kívül semmit csinálni. Ekkor Recovery mód wipe data/cashe és kezdhetjük elölről a beállításokat. Viszont a camera működött :C Nem magamtól voltam ilyen okos ezt itt olvastam, a fórumon :DD Na de szépen lassan ahogy nyomkodtam tovább a telót, egyre csak kifagyott és teljesen random módon. Hol a beállítások menüben, hol a zenelejátszónál, hol pedig a galériában. Megpróbáltam volna feltenni másik ROM-ot, rootoltam a gépet, feltettem a CWM-et marketről ahogy a leírásokban olvastam de nem tudott custom recoveryt létrehozni neki, mert amikor a típusválasztásnál ráböktem, hogy DEFY közölte, hogy nincs ehhez a telefonhoz recovery, beállítok-e egy alap recovery-t? Ezzel nem sokra mentem, mert nem tudtam backup-ot csinálni a ROM-ról így pedig nem merek a cserének neki állni.
De nem is lenne szükségem másik ROM-ra, ha ez megfelelően működne és nem állna meg a telefon kb 20 percenként. Az lenne a kérdésem, hogy más is tapasztalt ilyenfajta hibákat, vagy csak én futottam bele ebbe?

Egyenlőre levonva a tanulságot hiába az erős vas, hiába a szép kijelző, a több tudás, ha a rendszer nem igazán használható.

Üdv mindenkinek és kíváncsian várom a tapasztalatokat, ötleteket, hátha nem csak én szívok vele.

(#27645) zsirfecske válasza Jonny99 (#27644) üzenetére


zsirfecske
addikt

camera bakira FR, ráadásul recoveryből, na ezért szzeretem én a buzgó de hülyeséget tanácsoló hozzászólásokat...

(#27646) Toto00


Toto00
tag

az lehetséges h a marketről leszedték az mp3 letöltő progikat? pár hónapja volt bőven és igen jók voltak. most meg nem igazán találok.:S

(#27647) volvoguy válasza Toto00 (#27646) üzenetére


volvoguy
addikt

Ez igaz lehet, a kedvencem (Music Junk) sincs fenn....egyet találtam...mp3 music downloader, avagy próbáld meg a tunee music appot

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#27648) fordmaster válasza Jonny99 (#27644) üzenetére


fordmaster
tag

Miután Felraktad a Froyo-t, Factory Reseteltél? :F Mert mikor megkaptam a telót, én is rá 2 órával toltam fel rá a Froyo-t, F.R. és terülj terülj asztalkám. azóta csak akkor fagyott le a teló, ha vmi neki nem tetsző appot raktam fel. de mindíg magához tért, és utánna Uninstall :DDD

Egyébként: Valakinek van ötlete, hogy milyen app-ot rakjak fel, hogy 1%-onként mutassa az Akksi a szintjét? (Tudom sokszor volt ez a kérdés, de nem tudtam visszakeresni) Lehetőleg ingyé App legyen :U

[ Szerkesztve ]

Old Volkswagens never die... They just get lower. || OnePlus 5T ||

(#27649) Balázzs válasza Geri8 (#27589) üzenetére


Balázzs
senior tag

köszönöm :R

(#27650) Rellind


Rellind
senior tag

És igen!!!!
Megvettem.

Most töltöm fel maxra az aksit aztán update froyo...aztán majd meglátjuk :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.