Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-10-06 10:34:02

LOGOUT.hu

Motorola DEFY - gyakran ismételt kérdések, hasznos információk

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27851) Neil Watts válasza ReniCSi (#27850) üzenetére


Neil Watts
veterán

Roviden: igen :))

[ Szerkesztve ]

(#27852) ReniCSi


ReniCSi
csendes tag

igen mint? :B

(#27853) Geri8 válasza ReniCSi (#27850) üzenetére


Geri8
tag

én úgy élvezem! első androm és a "hibákat" csak akkor veszem észre, ha itt olvasok róluk!
telefon beállításokkal, markettel bőven el lehet szórakozni vele hónapokig és jó értelemben :)
egyébként ami kell /telefonálás, navi, netezés stb./, az működik rajta, rootolás nélkül is!

[ Szerkesztve ]

(#27854) ReniCSi válasza Geri8 (#27853) üzenetére


ReniCSi
csendes tag

értem, köszi ;)

(#27855) Tizedes1 válasza kano (#27847) üzenetére


Tizedes1
aktív tag

Nos igen, velem volt a baj. Mert ugye én értem , hogy mit akarok, csak ezt nem úgy írtam le. :R

Minden zenei forrás hallgatható a gyári fülesével és a saját Sennheiser fülesemmel- aminek a vége különbözik a gyári fülesétől, mert 3 pólusú a 4 helyett, de teljesen megegyezik az aktív hangfalszett csatlakozójával-
VISZONT olyan hangfalszettel, amely aktív, vagy nem tudom pontosan, hogy hogy a csudába hívják összefoglaló néven, nem adja ki a jelet és a saját hangszóróját keresztül szól a zene.

Talán így, sokadik nekifutásra sikerült leírnom, mi is történik :K

[ Szerkesztve ]

(#27856) DaDa válasza Tizedes1 (#27855) üzenetére


DaDa
senior tag

SZerintem ennek kicsi az esélye, hogy sw-es hiba lenne. Ez persze csak egy FR-el derülne ki, de valószínű HW-hiba. Én vinném szervizbe (már ha zavar)

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#27857) Jaffa75 válasza DaDa (#27856) üzenetére


Jaffa75
őstag

tuti, hogy kimenet probléma van, hiszen nem érzékeli, hogy csatlakoztattak egy szabvány, mezei 3,5 jacket.. aktív szettnél történő csatlakoztatásnál (van erősítése) ez nem fordulhat elő... :K

(#27858) zsirfecske válasza rum-cajsz (#27550) üzenetére


zsirfecske
addikt

így utólag köszi az SMS Backup+ tippet, valóban nagyon kultúrált, már csak az érdekelne majd hogy visszafelé hogy megy a restore. megmaradnak-e időbélyegek jól stb. de cm7-nél majd úgyis kiderül :)

[ Szerkesztve ]

(#27859) toth_janika válasza Pistakiss (#27752) üzenetére


toth_janika
őstag

Hello!
Természetesen az 1. hsz már vagy 3x át lett olvasva! :DDD
Alap dolgokat próbálok nem kérdezni, és vissza is fogok olvasni, meg ugye a keresőt is ismerem! :D

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#27860) marcitp válasza ReniCSi (#27850) üzenetére


marcitp
őstag

Sztem nyugodtan veheted.

Gyárival szofttal is használható, stabil. Persze launcher csere nagyon ajánlott, pl Adw EX, sokat dob rajta.
Azt hittem én is, hogy kapásból root-olom, 2.2 CM7-et akarok, de egyelőre elégedett vagyok a rendszerrel. (nem hittem volna :D ) Lehet, én is öregszek...

https://www.flickr.com/photos/131261609@N06/

(#27861) Rellind válasza Geri8 (#27853) üzenetére


Rellind
senior tag

Hála istennek én is csak itt olvasok hibajelenségekről :C

(#27862) zarew


zarew
senior tag

Sziasztok!

Cm7 alatt valamiért folyton kikapcsolja a szinkronizálást,egyszerűen kiveszi a pipát.Tiszta pipa vagyok.
Esetleg tudja valaki,hogy miért?
Ja és ha valaki Érden tud 16GB cl8 legalább kártyát olcsóért,megvenném azonnal.
Hála stb... :R

(#27863) Neil Watts válasza zarew (#27862) üzenetére


Neil Watts
veterán

"Ja és ha valaki Érden tud 16GB cl8 legalább kártyát olcsóért,megvenném azonnal." > Az engem is erdekelne! :)

(#27864) TcMano válasza pengemetal (#27839) üzenetére


TcMano
tag

Köszi. De akkor jól emlékszem, hogy a 2.1 ben nem csinálta?

94-óta Motorola, két kicsi kilengéssel.

(#27865) marcitp


marcitp
őstag

Sziasztok!

Gondolkodok azon, hogy beszerzek egy vagy OtterBox, vagy CaseMate tokot. Visszaolvastam...
Annyi kérdésem lenne még, hogy töltőt könnyen lehet csatlakoztatni, ha tokban van? Nem nehézkes nagyon? Olvastam pro-kontrát is a tokokkal kapcsolatban, ha lenne esetleg plusz infód, - akár privátban is - légyszi ne tartsd magadban :R
Előre is köszi, üdv Mindenkinek!

https://www.flickr.com/photos/131261609@N06/

(#27866) Shyciii válasza Tizedes1 (#27810) üzenetére


Shyciii
veterán

Altec Lansing 2.1-es hangfalszettet bedugva a Döfykébe gyönyörűen szól. Elég nagy hagnszórók (konkrétan mozizásra jók, nem pc-hez) és működik, igaz aktívak természetesen.

[ Szerkesztve ]

(#27867) canniball válasza rum-cajsz (#27797) üzenetére


canniball
nagyúr

A naptár továbbra is szinkronizál, annak ellenére hogy ki van kapcsolva a sync... :(

A QtADB-vel kapcsolatban pedig még nem mondtam, hogy indításkor ezt írja ki:

Hiba

adbd cannot root in production builds so You can't do anything with /system partition. Run anyway?
(press save to run QtADB and disable this message)

Yes Save No

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#27868) zsirfecske válasza wape1980 (#27827) üzenetére


zsirfecske
addikt

kicsit off, de ha már cm7 és sokan csak a magyar nyelv miatt teszik fel de vannak benne félrefordítások, akkor miért nem írjátok ki a hibákat és külditek át xda-n a javításokat a készítőnek? ennyit igazán meg lehetne tenni, ha már ennyien ennyi energiát ölnek bele egy normális rom létrehozásába!

(#27869) balu807


balu807
csendes tag

CM 7-nél a telefon lefagyott akksikivét után sem reagál semmire, usb-re dugás esetén világít a led fehéren, ennyi. Valaki segítsen pls

(#27870) Jaffa75 válasza balu807 (#27869) üzenetére


Jaffa75
őstag

ez olyan tünet, mintha rossz romot próbálnál rátenni.. :U

nekem is ez van, de nem fordult elő még hasonló sem...

(#27871) wape1980 válasza zsirfecske (#27868) üzenetére


wape1980
csendes tag

Szia!

Ha megmondod, hogyan,miként,kinek és pontosan mit kell elküldeni akkor.....én nagyon szivesen elküldöm ill. elküldök 1-2 dolgot :)

Üdv.

" Az a Te bajod, hogy túl sokat éltél vidéken....nem fejlődött ki az agyad!! "

(#27872) balu807 válasza Jaffa75 (#27870) üzenetére


balu807
csendes tag

És mit lehet vele kezdeni, mert semmire nem reagál.

(#27873) Jaffa75 válasza balu807 (#27872) üzenetére


Jaffa75
őstag

ha downgrade-s a cm7-es rom, akkor vissza 2.2CEE-re, utána újra fel a főzött romot. Én ezt tenném, de rum-cájsz esetleg találkozhatott már hasonlóval (én igen, amikor rossz romot igyekeztem felerőszakolni rá, akkor ment a fehér fény, no reakció...)

(#27874) pengemetal válasza TcMano (#27864) üzenetére


pengemetal
aktív tag

Jól! Nem tudom miért kellett megváltoztatni

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#27875) zsirfecske válasza wape1980 (#27871) üzenetére


zsirfecske
addikt

hát gondolom egy post itt vagy a készítőknek (Quarx és Epsylon3) egy pü. mondjuk javítsatok ki ha tévednék, még mostanában fogom kezdeni olvasgatni.

de ehhez össze kéne szedni kb. minden hibát, mert tuti nem fogják 5x mókolni :) esetleg lehetne egy itteni összefogás. tudom nagy a szám gyári froyóval, de én pl. szívesen átnézném a magyar fordítást ha feltenném már (2 defy-al könnyen is össze tudnám vetni, egyik angol másik magyar, de mivel a másikat egy nőnemű családtag használja, oda csak végleges verzió mehet). de ha van egy angol > régi magyar > új magyar javítási lista, elküldöm én is szívesen nekik, regem van a fórumon.

azért idővel szépen megváltozott a főzött rom hozzáállásom, kellett ehhez egy béna stock froyo...

(#27876) Kunsztler


Kunsztler
senior tag

Sziasztok!!!!!

A segítségetekre lenne szükségem!

Két telefonon gondolkoztam.

Az egyik ő lenne

[link]

A másik meg ő

[link]

Melyik jobb ha nem is ezek hanem akkor melyik lenne?

Még egyszer köszönöm szépen a válaszokat

[ Szerkesztve ]

Nexus 5

(#27877) Pistakiss válasza ReniCSi (#27850) üzenetére


Pistakiss
őstag

Háát!
Szerintem nem!!!
Nekem is első Androidos gépem és nem rootoltam, viszont tökéletesen megy, semmi itt emlegetett probléma. Ami probléma adódik a frissítésnél, azt mindenkinek meg lehet oldani könnyen, egy a lényeg, hogy amint átveszed a telefont, minden alkalmazás letöltés és névjegyek beírása nélkűl kell frissíteni és utána rögtön FR. Ha így teszel semmi problémád nem lehet

"Háát-tal nem kezdünk hozzászólást", meg nem ülünk lóra sem ;) GT P7500 (VODAFONE), Motorola Defy, hTC one x, Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (SM-T311), LG G3; LG G4; LG G6, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P 40 Pro, Samsung Galaxy S 22 Ultra, Olympus E3, 14-54 és 50-200 mm-es obival, mindkettő 2,8-3,5 fényerős

(#27878) Neil Watts válasza Kunsztler (#27876) üzenetére


Neil Watts
veterán

Az elso, ez egyertelmu! :)

(#27879) Pistakiss válasza Kunsztler (#27876) üzenetére


Pistakiss
őstag

Szia!
Itt a fórumban heti rendszerességgel fordult elő a kérdés, olvass vissza!!
Egyébként csak pár dolog, ami miatt, szinte minden kérdező, ezt választotta
1. a kijelző
2. a belső memória, és RAM mérete
3. a telefon kialakítása, többet bír a hétköznapi használat során
4. szerintem a formája egyedibb
5. az akkumulátor nagysága

Tizedes1
Most próbáltam ki, úgy passzív, azaz erősítőt igénylő hangfalpárt, valamint aktív, erősítővel ellátott hangfalpárt, mindkettővel ment, csak az erősítősnél volt hangerő, míg a passzívnát a hangfal ellenállásának függvénében nagyon kicsi volt hangerő, ez egy Labtec hangfalpár volt, max hangerőn is csak a fűlhöz véve volt hallható.
Ami a lényeg, bármit csatlakoztatsz azt meghajtja. Itt nincs semmiféle érzékelés, csak jó érintkezés, vagy kontakthiba, Azt hogy van-e bedugva csatlakozó, vagy nincs egy egyszerű érintkezős(rugós) kapcsoló oldja meg, amit a dugó nyom el és ezáltal a telefon hangszórója nem kap jelet

[ Szerkesztve ]

"Háát-tal nem kezdünk hozzászólást", meg nem ülünk lóra sem ;) GT P7500 (VODAFONE), Motorola Defy, hTC one x, Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (SM-T311), LG G3; LG G4; LG G6, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P 40 Pro, Samsung Galaxy S 22 Ultra, Olympus E3, 14-54 és 50-200 mm-es obival, mindkettő 2,8-3,5 fényerős

(#27880) pengemetal válasza Kunsztler (#27876) üzenetére


pengemetal
aktív tag

Bárcsak annyi 20ezresem lenne, ahányszor feljött az utóbbi hónapban ez a téma :O

De, hogy segítsek is, ha már írok: ennyit kellett volna csinálni

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#27881) Kunsztler válasza pengemetal (#27880) üzenetére


Kunsztler
senior tag

Bocsánat nem figyeltem!

Lehet még egy kérdésem anno azért emlékszem arra nem nagyon ajánlották a motorolákat.De ezt tényleg jó?

És erről mi a véleményetek Samsung Galaxy S?

Nexus 5

(#27882) Tizedes1 válasza Pistakiss (#27879) üzenetére


Tizedes1
aktív tag

Köszönöm, hogy te is megnézted !

Hazaérted a szedd magad barackozásból :C és összedugtam az Onkyo erősítővel.
MEGY :Y valami vajákosság van a dologban a mell-oh-elyen :K
Viszek majd egy cserekábelt, hátha az összes ká
belünk bent régi és az a gond....

Ma megvolt az első spontán újraindulás. A gps ikont a bekapcsolás után a felső állapotjelző sorba nem tette ki vagy 2 órán keresztül..... aztán egy ki- bekapcs után megjavult...

[ Szerkesztve ]

(#27883) ReniCSi válasza Pistakiss (#27877) üzenetére


ReniCSi
csendes tag

Még annyit kérdeznék, hogy felajánlja magától, vagy hogy frissitsem?

(#27884) Pistakiss válasza ReniCSi (#27883) üzenetére


Pistakiss
őstag

Nem ajánlja fel. A Motorola Software Update-el kell feltölteni, tehát ezt a szoftvert elötte le kell tölteni a számítógépre, majd rádugni a telefont a gépre, az USB kapcsolatot phone portal állásba kapcsolni és innen már magától megy, pár "tovább" nyomás után kész is, kb 10-15 percen belűl. De ez is pontosan, lépésről-lépésre le van itt írva, nehogy elronts valamit, én csak nagy vonalakban vázoltam, hogy milyen egyszerű

"Háát-tal nem kezdünk hozzászólást", meg nem ülünk lóra sem ;) GT P7500 (VODAFONE), Motorola Defy, hTC one x, Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (SM-T311), LG G3; LG G4; LG G6, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P 40 Pro, Samsung Galaxy S 22 Ultra, Olympus E3, 14-54 és 50-200 mm-es obival, mindkettő 2,8-3,5 fényerős

(#27885) Pistakiss válasza Tizedes1 (#27882) üzenetére


Pistakiss
őstag

Háát!
Az lehet, mert ez nem egy ördögtől való dolog, olyan egyszerű, mint a faék. Ha nem megy, akkor nem a készülék a hibás, mert nincs ami miatt ezt nem tudná, ha a füles is megy, meg másik hangszóró is
Most egyébként igen finom zenét hallgatok a telefonon, Al di Meola lemezeit

[ Szerkesztve ]

"Háát-tal nem kezdünk hozzászólást", meg nem ülünk lóra sem ;) GT P7500 (VODAFONE), Motorola Defy, hTC one x, Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (SM-T311), LG G3; LG G4; LG G6, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P 40 Pro, Samsung Galaxy S 22 Ultra, Olympus E3, 14-54 és 50-200 mm-es obival, mindkettő 2,8-3,5 fényerős

(#27886) rum-cajsz válasza canniball (#27867) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Passzolom a kérdést...
Nálam, ha kikapcsolom, nem szinkronizál, de én cm7-et használok újra.

Ezt azért írja ki, mert nincs írásjogod a rendszer partíción. Lehet érdemes lenne futtatni egy SoC-t?

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#27887) rum-cajsz válasza Kunsztler (#27876) üzenetére


rum-cajsz
őstag

nem egy kategória a kettő. A Defy majdnem minden paraméterében veri az ACE-t, ha csak a fizikai tulajdonságaikat hasonlítod össze, akkor is.

Samsung Galaxy S pedig megint nem egy kategória ezekkel.
Döntsd el mennyi pénzt szánsz rá, és válaszd a legerősebb hardverűt, ha Androidot akarsz. :)

[ Szerkesztve ]

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#27888) Pistakiss


Pistakiss
őstag

Ezt nézzétek!!!

Vodafone Hungary
Válaszd a Motorola Defy-t és a K3806 mobilnetet előfizetéses csomagban, együtt csak 14.991 Ft-ért az Online Shopban: http://bit.ly/pH3i10! Itt a nyár, a hőség, a vízpart, de ezentúl a víz szerelmeseinek sem kell aggódniuk telefonjuk épségéért, hiszen a Motorola Defy víz- és ütésálló. :) És hogy ne érjen hidegzuhany, ha ezt a csomagot rendeled meg, az első három hónapban a két havidíj összesen csak 4.500 Ft lesz!

"Háát-tal nem kezdünk hozzászólást", meg nem ülünk lóra sem ;) GT P7500 (VODAFONE), Motorola Defy, hTC one x, Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (SM-T311), LG G3; LG G4; LG G6, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P 40 Pro, Samsung Galaxy S 22 Ultra, Olympus E3, 14-54 és 50-200 mm-es obival, mindkettő 2,8-3,5 fényerős

(#27889) Kunsztler


Kunsztler
senior tag

Ez nem hivatalos verzió igaz??????

[link]

[ Szerkesztve ]

Nexus 5

(#27890) Pistakiss válasza Kunsztler (#27889) üzenetére


Pistakiss
őstag

Igaz, ez nem

[ Szerkesztve ]

"Háát-tal nem kezdünk hozzászólást", meg nem ülünk lóra sem ;) GT P7500 (VODAFONE), Motorola Defy, hTC one x, Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (SM-T311), LG G3; LG G4; LG G6, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P 40 Pro, Samsung Galaxy S 22 Ultra, Olympus E3, 14-54 és 50-200 mm-es obival, mindkettő 2,8-3,5 fényerős

(#27891) errrtu


errrtu
aktív tag

Mióta frissítettem nem működik az itthoni wifi kapcsolatom. Minden beállítást végignéztem, többször is. Nagy nyugodtan netezgettem itthon mígnem kiderült, hogy a szomszéd nyitott hálózatát használom. A munkahelyemen lévő wifihálózat hibátlanul működik.
Elképzelhető, hogy a titoksítás kever be vagy esetleg a router típusa? Bár a munkahelyi hálózat is WPA2-t használ és az itthoni is. Nem értem? Valakinek ötlete? Mire nem gondoltam illetve mit ellenőrizzek le?

OnePlus3

(#27892) zarew


zarew
senior tag

Tapasztalat:-a telefon össze van kötve a jack-kimeneten keresztül az Alpine autórádióm aux bemenetével és innentől ugyan úgy kezeli a hangot mintha a rádió szólna. Pl.ha online rádióadót hallgatok az sem rosszabb mint a rendes rádió,de ape,vagy flac zene még jobban is szól mint bármilyen rádióadó, a több százezres Alpine,Jbl,Brax láncon.Ja és amikor kicsörög a telefon az sem kis élmény! :))

(#27893) Bébá


Bébá
tag

Sziasztok, ma megvettem az első okos telefonomat, ami a Defy lett.Most ismerkedem vele,egyenlőre elég furcsa és idegen nekem ez az androidos rendszer.Remélem megbarátkozom vele, mert ha nem megy a gyereknek.Netre még nem engedtem, holnap veszek valami wifi-s routert aztán meglátom.

(#27894) Pistakiss válasza Bébá (#27893) üzenetére


Pistakiss
őstag

Hajrá!!!
Nem fogod odaadni, ez biztos!! Én sem ma keltem ki a tojásból és nekem is az első Androidos, de már nem tudnék nélküle élni!!
:)) :DD :)) :C

[ Szerkesztve ]

"Háát-tal nem kezdünk hozzászólást", meg nem ülünk lóra sem ;) GT P7500 (VODAFONE), Motorola Defy, hTC one x, Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (SM-T311), LG G3; LG G4; LG G6, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P 40 Pro, Samsung Galaxy S 22 Ultra, Olympus E3, 14-54 és 50-200 mm-es obival, mindkettő 2,8-3,5 fényerős

(#27895) Bébá válasza Pistakiss (#27894) üzenetére


Bébá
tag

Köszi a biztatást, közben frissítettem a rendszert a 2.2.2-re.Egyébként a Q betű jelzés az idei évet jelöli a gyártásban? Meg amit kiszúrtam sajna zöld a fényképező lencse színe.

(#27896) Pistakiss válasza Bébá (#27895) üzenetére


Pistakiss
őstag

Igen, a Q az idei

"Háát-tal nem kezdünk hozzászólást", meg nem ülünk lóra sem ;) GT P7500 (VODAFONE), Motorola Defy, hTC one x, Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (SM-T311), LG G3; LG G4; LG G6, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P 40 Pro, Samsung Galaxy S 22 Ultra, Olympus E3, 14-54 és 50-200 mm-es obival, mindkettő 2,8-3,5 fényerős

(#27897) BigBlue69


BigBlue69
őstag

Sziasztok!!
Megtudnátok nekem sugni h Moboplayer-be h lehet feliratos filmet ugy nézni h ékezetes betüket is rendesen mutassa?

(-.-(-.-(-.-(-.-)-.-)-.-)-.-) Chinese Mafia's watching you! Viselkedni Magyarországon rang. Máshol a létezés része. Steam: http://tinyurl.com/8h4dfu2

(#27898) Polllen válasza zarew (#27892) üzenetére


Polllen
nagyúr

Azért ne éld bele magad komolyan, hogy szebben szól, mint egy drága, normális autórádió... ;)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#27899) ERPY válasza BigBlue69 (#27897) üzenetére


ERPY
őstag

Igen. A karakterkódolást tedd windows1250-re, a felirat neve meg egyezzen a film nevével.

(#27900) Kunsztler


Kunsztler
senior tag

Na megrendeltem én is ma.Egyet szeretnék még kérdezni T-mobilos leszek ,hogy lehet letiltani ,hogy véletlen se menjen netre a készüléket?Csak wifin keresztül lépjen csak fel mert anno volt olyan ,hogy véletlen benyomtam valami wapot vagy mit azt számláztak a rohadékok.

Nexus 5

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.