Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-10-06 10:34:02

LOGOUT.hu

Motorola DEFY - gyakran ismételt kérdések, hasznos információk

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27501) balewi válasza Geri8 (#27417) üzenetére


balewi
aktív tag

Néhány tapasztalat röviden a Zagg fóliáról:
- vastag,
- puha,
- tapad,
- hullámos (azaz nem sima a felülete),
- nem méretpontos,
- nem gyüjti az ujjlenyomatot,
- nem karcolódik.

Ha hazaérek teszek fel róla pár képet.
Case-mate tokot használok, az ahhoz kapott fólia nagyságrendekkel volt jobb. Bár a keménysége miatt az karcolódott és folyton maszatos volt.

X13 << Mate20Pro << Honor8 << MI2S << MotoDefy

(#27502) Geri8 válasza CoolBoy323 (#27487) üzenetére


Geri8
tag

ez szerintem a komplett védelem, ami 25$. Foliát má lehet kapni 14$ért a gyártó honlapjáról. de a mondanivalóból nem vesz le

(#27503) Polllen válasza balewi (#27501) üzenetére


Polllen
nagyúr

Hosszú távon nálam a széle gyűjtötte a port iphone-n. Fél év alatt eljutott oda, hogy borzasztóan nézett ki, uh le is szedtem...

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#27504) rendesadam válasza lynty (#27499) üzenetére


rendesadam
tag

2.1 van fent?

(#27505) sheep válasza csabooooo (#27454) üzenetére


sheep
addikt

és ez konkréten mit csinál? és csak a fizetős változatát találom a marketen
nem szeretnék olyan appot felrakni ami mélyen belepiszkál a telefonba
és ahogy látom root is kell hozzá?
csak az a fura hogy nem mindenkinél szaggat a sygic, szóval szóval ha másnál ok akkor nálam is jónak kéne lennie

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#27506) Shyciii


Shyciii
veterán

Van itt valaki, aki Telenoros, és működik az MMS küldése? Én csak fogadni tudok, de elküldés mindig sikertelen...

(#27507) Geri8 válasza balewi (#27501) üzenetére


Geri8
tag

egy hét használat után, most takarítottam meg az alap kijelzöt. pont a tapadóssága zavart, nem a kosz. ha ez a zagg nál alap jelenség :S
köszi a beszámolót!

(#27508) CoolBoy323 válasza Geri8 (#27502) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

abból a honlapból nem sokminden derült ki számomra :D

(#27509) Polllen válasza lynty (#27499) üzenetére


Polllen
nagyúr

Az nem stimmel. Én csak egyszer pipáltam be, az elején, azóta működik rendesen. (2.2 fr)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#27510) zsirfecske válasza lynty (#27498) üzenetére


zsirfecske
addikt

állandó FR agyramenés +1

(#27511) Geri8 válasza CoolBoy323 (#27508) üzenetére


Geri8
tag

maximum védelemek hírdetik, ami a teljes bepólyázást jelenti szerintem (gyártónál ez a maximum coverage)

(#27512) Laacko


Laacko
tag

Sziasztok!

Úgy látszik engem is utolért a rettegett "hangszóró hiba".... :(
Tegnap este még nem volt semmi gond, viszont ma reggeltől nem hallom azt akivel beszélnék. Ők hallanak, sőt ha kihangosítom akkor én is hallok mindent. Olvasgattam volt aki vízbe tette, hát én nem akartam, inkább sűrített levegőt nyomtam a hangszóróhoz, akkor pillanatra megjavult aztán megint elnémult :S ha kicsit nyomkodom a telefont a hangszóró környékén akkor megint jó pillanatokra...
A telefon garanciás Speesshopba vettem anno, szerviz nélkül ezt nem lehet megfixálni itthon?

Másik, hogyha vissza kell vinni szervizbe, most a CM7 rom van rajta, tud segíteni valaki a downgrade-be?

Laacko

(#27513) #11527168 válasza Laacko (#27512) üzenetére


#11527168
törölt tag

De meg lehet javítani otthon is, keresd vissza egy régebbi, múltheti hozzászólásomat, ott írtam róla.

(#27514) Halo válasza yazid (#27493) üzenetére


Halo
senior tag

már miért is lenne alkalmatlan???

símáán át szoktam konvertálni a BD50-es filmeket 128x164-es felbontásra, azt kiteszem a telón vitalplayerben teljes képernyőre, és máris több fps-em van, mint cod2-ben az asztali gépen.

úgy teljesen normálisan lejátszik minden filmet! Még a feliratosakat is!

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#27515) Laci.M válasza Laacko (#27512) üzenetére


Laci.M
senior tag

Mikori gyártású a telefon?

Aláírás

(#27516) Neil Watts válasza Halo (#27514) üzenetére


Neil Watts
veterán

"símáán át szoktam konvertálni a BD50-es filmeket 128x164-es felbontásra, azt kiteszem a telón vitalplayerben teljes képernyőre, és máris több fps-em van, mint cod2-ben az asztali gépen."

Ezt most elkepzeltem hirtelen, atyaeg! :DDD

(#27517) rum-cajsz válasza lynty (#27498) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Plug In Launcher

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#27518) Agent T


Agent T
tag

Üdv!
Hát nálam is hangszóróhiba jelentkezett. Nem némult még el, de rettentően recseg. Ez másnál is így volt, vagy csak hipp-hopp megadta magát a telefon?

Igazi profi. Úgy csinálja, mintha könnyű lenne....

(#27519) rum-cajsz válasza Laacko (#27512) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Le kell tölteni a telefonod regiójának megfelelő 2.2-es sbf-et, és fel kell flesselni. Ezzel hivatalos lesz.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#27520) Hysterycs


Hysterycs
tag

Sziasztok!

Az lenne a problémám, hogy mióta a feltettem a 2.2-es Froyot (hivatalos Motorolán keresztül), a mobilnet egyszerűen nem működik. A telefon T-Mobileos, már az összes beállítást átnéztem, de egyszerűen nem akar működni. Ha a Settings/About phone/Statusnál nézem, a Mobile network state-re disconnectedet ír. Pedig 3Gre állítottam,Access point is be van állítva,Data managernél data saver off,data deliveryben minden engedélyezve. Még a 2.1-nél más hogy nézett ki a settings persze, még akkor teljesen letiltottam a mobilnetet, lehet hogy ez ennek a következménye? (Persze 2.2ben meg már nincsenek meg azok a menüpontok.)
Ha valaki tudna ebben segíteni, azt megköszönném!

Üdv,
Hysterycs

(#27521) tjenei


tjenei
csendes tag

Azt szeretném kérdezi, hogy tudom az sms-eket és a telefonszámokat lementeni.
Szeretném frissíteni a rendszert, de az e-mail cím amire regisztráltam a telefont nem enged belépni.

(#27522) ERPY válasza Halo (#27514) üzenetére


ERPY
őstag

Ezt komolyan írtad? :Y

"símáán át szoktam konvertálni a BD50-es filmeket 128x164-es felbontásra, azt kiteszem a telón vitalplayerben teljes képernyőre, és máris több fps-em van, mint cod2-ben az asztali gépen."

[ Szerkesztve ]

(#27523) n@p@lm válasza Geri8 (#27417) üzenetére


n@p@lm
őstag

ilyen fólia van a telefonomon december óta. igaz csak elöl.
tökéletes, egy pillanatra sem bántam meg.

(#27524) n@p@lm válasza Tizedes1 (#27428) üzenetére


n@p@lm
őstag

nem hülyék, IDIÓTÁK!

(#27525) rendesadam válasza tjenei (#27521) üzenetére


rendesadam
tag

Phone Portal?

(#27526) canniball


canniball
nagyúr

Kihagytam kb. másfél hónapot a topikból, született többezer post, bőszen nekiálltam de párszáz hsz. átolvasása után úgy érzem felesleges is lenne folytatni mert semmivel nem lettem okosabb... Az 1. hsz.-t ismét átolvasva és a keresőt használva sem jutottam sokkal előrébb, így inkább kérdezek, ha olyat ami már volt előre is elnézést kérek.

App.-okkal belakott 2.1-t (2.34) frissítenék 2.2-re (Moto sw update-tel). Semmi mentés, FR, csak rátolnám, mert szeretném ha a beállítások, kontaktok, sms-k, alkalmazások és azok beállításai stb. megmaradnának. Mert ugye így megmaradnak? Van-e olyan akinek ez probléma nélkül működött? Találtam egy-két panaszt, pozitív tapasztalatot nem nagyon, de ezt nyilván nem írogatja az ember...

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#27527) kano válasza canniball (#27526) üzenetére


kano
nagyúr

Nekem működött probléma nélkül. Ha csak tisztán Google telefonkönyvet használsz a kontaktok megmaradnak (legalább is ezt írta itt valaki).

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#27528) rendesadam válasza canniball (#27526) üzenetére


rendesadam
tag

Megteheted, hogy simán rátolod, ha szerencséd van, pöpecül működni fog, de akadhatnak komplikációk. A kontaktok vagy megmaradnak, vagy nem :D Mindenképp legyen mentésed a kontaktokról frissítés előtt. Az alkalmazások, beállítások stb. megmaradnak, ha nem működne megfelelően a telefon, akkor a frissítés után is le tudod menteni az adatokat.
Én először factory reset nélkül frissítettem, de nálam a telefonkönyv teljes mértékben fejreállt, így FR lett a vége. Pl. titanium backuppal ki tudod menteni az alkalmazások beállításait, így ezt újratelepítés után vissza tudod állítani; az alkalmazások visszaállítását többen nem javasolták, inkább az újratelepítést, majd az adatok visszaállítását ajánlották.

Röviden: sokat nem veszthetsz (amennyiben a konktaktok le vannak mentve).

[ Szerkesztve ]

(#27529) tjenei válasza rendesadam (#27528) üzenetére


tjenei
csendes tag

És a contact-okat mivel lehet lementeni?

(#27530) marcitp válasza tjenei (#27529) üzenetére


marcitp
őstag

Pl. MyPhoneExplorer!

Kicsit kell csak visszaolvasni, nemrég volt kivesézve! :))

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/131261609@N06/

(#27531) DaDa válasza canniball (#27526) üzenetére


DaDa
senior tag

Ha ez segít, nekem is ment minden rendesen, bár nekem csak gugli acountomban van contact..

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#27532) Halo válasza ERPY (#27522) üzenetére


Halo
senior tag

miért is ne?
így akár 10 db BD50-es film is elfér 16 gigás sd-n. Hihetetlen, mi?

élj okosan - gondolkozz keveset ;)

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#27533) Cyrin válasza canniball (#27526) üzenetére


Cyrin
addikt

Két defy-n csináltam így, egyiknél sem volt gond, sem adatvesztés, azóta is működnek.

(#27534) canniball válasza rendesadam (#27528) üzenetére


canniball
nagyúr

Mindenkinek köszönöm a választ! :R Akkor azt hiszem nekiesek.

tjenei!
Szvsz a legegyszerűbb: Contacts-> Menu-> Settings-> Manage SIM card-> Export contacts

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#27535) marcitp válasza canniball (#27534) üzenetére


marcitp
őstag

Úgy emlékszem, csak 2.2-nél van export contacts to sd, nem?

https://www.flickr.com/photos/131261609@N06/

(#27536) rendesadam válasza tjenei (#27529) üzenetére


rendesadam
tag

Phone Portal, Gmail.

(#27537) errrtu


errrtu
aktív tag

Sziasztok

Segítséget szeretnék kérni a google fiókom szinkronizálásához.

A problémám, hogy ha a google accountomat kiválasztom a beállítások alatt akkor nem engedi szinkronizálni CSAK a naptárat. Az rendben le is fut. A kapcsolatok és az emailek nem jönnek le. Azt javasolja, hogy a "background datát" kapcsoljam be. Nem értem mert be van kapcsolva és mégsem működik.Ötlet?

Elnézést a tré fogalmazásért...

OnePlus3

(#27538) canniball válasza marcitp (#27535) üzenetére


canniball
nagyúr

Az lehet de amit én írtam az a SIM-re menti. ;)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#27539) marcitp válasza canniball (#27538) üzenetére


marcitp
őstag

Ja, okés... Nálam ez azért maradt ki, mert 3400 szám nem férne a sim-re... :D

https://www.flickr.com/photos/131261609@N06/

(#27540) ERPY válasza Halo (#27532) üzenetére


ERPY
őstag

GYakorlatilag igen, de hogy lesz ilyen hardvertpróbáló felbontás mellett egy film 1.6 giga?

(#27541) Laacko válasza Laci.M (#27515) üzenetére


Laacko
tag

Decemberi a telefon. Akkor megpróbálom ezt aztán irány a szerviz.. :/
Amúgy ezt a problémát, ha T-mobos akkor az ottani szervizbe is tudják javítani, vagy küldik a "főszervizbe"?

(#27542) Laci.M válasza Laacko (#27541) üzenetére


Laci.M
senior tag

Magyarországon a Cirma kft végzi a szervizelését a Motoroláknak. A GSM-ek is, meg a T is oda küldi a telefonokat.

Aláírás

(#27543) AizawaKouta


AizawaKouta
tag

Ami a kártyákat illeti, mostanában a Verbatim is rakoncátlankodik. Vagy a kártyákkal nem vagyok szerencsés vagy a telefon sd kártya kezelése bugozik nálam.
Át is mentem [vörösbe.]

(#27544) Pistakiss válasza canniball (#27526) üzenetére


Pistakiss
őstag

Szia!
Üdv újra!
Szerintem nyugodtan csináld meg, az alkalmazások nagy része újra letöltődik magától az FR után, nálam csak párat kellett újta letölteni

"Háát-tal nem kezdünk hozzászólást", meg nem ülünk lóra sem ;) GT P7500 (VODAFONE), Motorola Defy, hTC one x, Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (SM-T311), LG G3; LG G4; LG G6, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P 40 Pro, Samsung Galaxy S 22 Ultra, Olympus E3, 14-54 és 50-200 mm-es obival, mindkettő 2,8-3,5 fényerős

(#27545) canniball válasza Pistakiss (#27544) üzenetére


canniball
nagyúr

Feltöltött a tel., mindjárt kezdődik a móka. :)
FR-t nem az app-ok telepítése, hanem az azok beállítgatásával járó procedúra miatt akarom kihagyni.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#27546) rum-cajsz válasza canniball (#27545) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Ha rootolva van a telefonod, akkor a QtAdb-vel leszedheted a telepített programokat adattal együtt, és utána egy mozdulattal telepítheted is.
Tegnap kipróbáltam, tök jól működött.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#27547) canniball válasza rum-cajsz (#27546) üzenetére


canniball
nagyúr

Rootolva van, de mi az a QtAdb és mezei júzerként* tudnám-e használni? Nincs erről valami szájbarágós útmutató? :B

* Nem játszok romokkal és nem értek a parancssorhoz, a tudásom megáll a grafikus felületen történő telepítés-beállítás magasságában.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#27548) rum-cajsz válasza canniball (#27547) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Ez a neked való akkor. :)

http://qtadb.wordpress.com/download/

Minta:

[ Szerkesztve ]

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#27549) canniball válasza rum-cajsz (#27548) üzenetére


canniball
nagyúr

Köszi! De van még kérdés... :B
1. SD-re ment vagy PC-re (kevés a kártyán a hely, csináljak-e többet)?
2. A backup a kép alapján tényleg hót egyszerűnek tűnik, ugyanilyen egyszerű-e a visszapakolás is?
3. A tel./rendszer beállításokat is tudja-e menteni/visszaállítani?
4. Sms-ket (esetleg kontaktokat) tudja-e menteni/visszapakolni?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#27550) rum-cajsz válasza canniball (#27549) üzenetére


rum-cajsz
őstag

1. SD-re.
2. Ugyanez a képernyő a visszapakolás is, csak felül az applications helyett a backups (vagy valami ilyesmi)-t kell választani.
3.-4. Elvileg tudja, de én nem javaslom. Mivel 2.1-ről akarsz menteni, és 2.2-n állítanád helyre, lehet felülír olyat is, amit nem kellene. Ha azonos verzión belül akarsz csinálni ilyet, akkor biztosan jó az is (nem próbáltam).

javaslatom ezekre:
Sms-> SMS backup+
Contacts -> a contacts alkalmazásban van valami ilyesmi: "export to sd card"

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.