Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Légy szíves olvasd el :K

Hivatalos: 10.0.15063.674 (október 10.)
Release Preview: 10.0.15063.674 (október 10.)
Fast ring: 10.0.15254.1 (október 11.)
Slow ring: 10.0.15254.1 (október 11.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19901) yaksi


yaksi
aktív tag

Egy kérdés: 8.1-re van még Viber? Egyik ismerősömnek nem akar működni az istennek sem.

yaksi

(#19902) Luck Dragon válasza yaksi (#19901) üzenetére

Igen van. De a WhatsApp sokkal jobb használhatóság terén.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#19903) Potyka03


Potyka03
senior tag

Sziasztok.Ma 80%-al mentem el dolgozni repülőgépes üzemmódba tettem a szekrényembe,este 10-kor mikor kivettem 34%-on volt az akkumlátor... mi okozhat ilyen problémát?
(win 10 legfrissebbje van fent)
Minden szutyok ki van lőve amit nem használok,energia takarékos üzemmód is működik folyamatosan,háttér akallmazások kilőve... mit tudok tenni még? :S Vagy mi lehet a probléma? :S

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#19904) kezman válasza Potyka03 (#19903) üzenetére


kezman
őstag

Valami beragadt,
Más, a Összefoglaló már igen régi adatokat tartalmaz, valaki már kijavíthatná!

Ne dühöngj, hogy megöregedtél, van, akinek ez sem sikerül.<< Nokia 5800>>Huawei P Smart>>

(#19905) starr válasza kezman (#19904) üzenetére


starr
őstag

Csak a topikgazda tudja kijavítani. A mienk lemondott.
:Y

[ Szerkesztve ]

(#19906) kezman válasza starr (#19905) üzenetére


kezman
őstag

Kösz, értem, akkor nem szóltam :U

Ne dühöngj, hogy megöregedtél, van, akinek ez sem sikerül.<< Nokia 5800>>Huawei P Smart>>

(#19907) starr válasza kezman (#19906) üzenetére


starr
őstag

Lehet jelentkezni topikgazdának, aki szeretne.

(#19908) marculak


marculak
csendes tag

Sziasztok
Most frissítettem win8 rol win10re
A probléma hogy a Viber csak angolul tud, illetve ami még nagyobb gond, nem indul el automatikusan.
Csak akkor latom, hogy kaptam uzit, amikor bele lépek a programba.
Help! :-)

(#19909) Potyka03 válasza kezman (#19904) üzenetére


Potyka03
senior tag

Valami beragadt?Ezt hogy érted?

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#19910) tutis válasza marculak (#19908) üzenetére


tutis
őstag

telepítsd újra, akkor megjavul. Csak angolul tud.

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#19911) szucstom válasza Potyka03 (#19909) üzenetére


szucstom
őstag

Van, hogy hiába zársz be egy programot, vmiért nem zárja be a rendszer, ezért úgy látja hogy fut, használja az akksit. Egy újraindítás segít ezen.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#19912) kezman válasza Potyka03 (#19909) üzenetére


kezman
őstag

szucstom már válaszolt, az akkumulátor használatnál meg tudod nézni mi volt az :K

Ne dühöngj, hogy megöregedtél, van, akinek ez sem sikerül.<< Nokia 5800>>Huawei P Smart>>

(#19913) szucstom válasza kezman (#19912) üzenetére


szucstom
őstag

Ha tippelnem kéne - az előző pár száz (esetleg ezer) - hsz alapján az Edge akadhatott be.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#19914) kezman válasza szucstom (#19913) üzenetére


kezman
őstag

:K

Ne dühöngj, hogy megöregedtél, van, akinek ez sem sikerül.<< Nokia 5800>>Huawei P Smart>>

(#19915) Joker88


Joker88
őstag

hát nemtudom, már több hete rászántam magam a W10-re a 640XL telómon..
de nagyon sokszor fel tud bosszantani az új rendszer.

-kamera videófelvétel közben "megvágja" magának a videót, értsd, hogy ha mozgatom a kamerát, mintha elvágnák ollóval a filmet,majd valahol folytatnánk a videót..

- a fényképek galéria megnyitása valami siralmasan lassú, a fényképek szintén.. vagy nem tudok zoomolni a képeken, vagy nem tudok váltani a fényképek közt,csak ha visszalépek.

- a kamera alkalmazás nagyon sokszor elszáll hibával,hibakóddal.

- ma konkrétan egy fotósorozatot , 4 kép, nem mentett le,de semmi üzenet hogy hoppá,baj van..

- mikor reggel leszálltam 5.15-kor a buszról, előtte újraindítottam, aztán semmi alkalmazást nem használtam, napközben csak rápislantottam a kijelzőre hogy mennyi az idő, mobilnet/wifi nem volt aktív, délután fél3-kor 40%-os akku fogadott.

ja ,és azzal az "mflex" módszerrel telepítettem akkoriban.

[ Szerkesztve ]

In loving memory of Garrett Lockhart

(#19916) szucstom válasza Joker88 (#19915) üzenetére


szucstom
őstag

ja ,és azzal az "mflex" módszerrel telepítettem akkoriban.

Bár az mflex módszer a lehető legbiztosabb, még nem 100%-os megoldás. Nekem is ugyanúgy felbukkant most egy kisebb bug, de egy gyors HR segített, 20 perc után tudtam használni.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#19917) Gömbike válasza Joker88 (#19915) üzenetére


Gömbike
senior tag

"-kamera videófelvétel közben "megvágja" magának a videót, értsd, hogy ha mozgatom a kamerát, mintha elvágnák ollóval a filmet,majd valahol folytatnánk a videót.

- a fényképek galéria megnyitása valami siralmasan lassú, a fényképek szintén."

Nekem ez ugyanilyen.

De hibát nem ír, fényképeket is ment (még). :((

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#19918) Cane válasza Gömbike (#19917) üzenetére


Cane
őstag

SD card speed nevű alkalmazással kellene egy sebességet mérni. Ez gyakran memóriakártya írási sebesség (puffer túlcsordulas) esetén jelentkezik. Ki kellene próbálni azt hogy saját memóriába mentse a videót. Ha ott jó akkor az SD írási sebességével lehet vmi gubanc.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#19919) nikkor


nikkor
aktív tag

Sziasztok. Mostanában nem rendszeresen olvasom a fórumot, ezért elnézést kérek a tájékozatlanságomért. 640 DS. Nem, mintha kellene a két SIM, de akkor (2016. ferbr.) csak ezt tudtam beszerezni. Volt is kezdetben problémám, mert az 1. kártya hely többször is eldobta a hálózatot. Ezenkívűl sokszor lefagyott. A 2. úgy tűnt, hogy beválik, eddig. Ezen a héten megint jelentkeztek ugyanezek a hibák. Még 8.1-et használok. Ha nem lennének ezek az említett problémák és jobb lenne a gyári böngésző (meg a wifi) akkor nem is gondolkoznék a frissítésen. A navigációval pl. teljesen elégedett vagyok.
Ma vettem észre, hogy van egy "új frissítés" menüpontom. Kíváncsiságból ráböktem: mintha láttam volna az upgrade advisor feliratot, ezután 1-2 percig töltött le valamit a wifin keresztül és azt írta ki, hogy letöltődött a Windows 10-es verziófrissítés és telepíthetem.
Mit javasoltok? Érdemes telepíteni? Mennyire stabil íly módon telepítve a w10? Megoldja a leírt problémáimat, vagy azok inkább hardware-esek?

(#19920) PuMbA válasza nikkor (#19919) üzenetére


PuMbA
titán

Ez valami SIM hiba szerintem :) Ki kell fújni a helyét és a SIM-et is megtörölni és jól benyomva visszatenni. Ha így sem jó, akkor garancia.

(#19921) rover45 válasza Gömbike (#19917) üzenetére


rover45
senior tag

Szerintem ezek simán memóriakártya hibák.

(#19922) nikkor válasza rover45 (#19921) üzenetére


nikkor
aktív tag

Biztos, hogy memória kártyára gondoltál, nem a SIM-re? Egyébként kaptam a Telenortól új kártyát, amikor függetlenül megvásároltam, mert a régi nem fért bele.
A frissítést ajánljátok?

(#19923) mtomi95 válasza nikkor (#19922) üzenetére


mtomi95
senior tag

Ha azt írta a frissítési tanácsadó, hogy letöltheted és ki is pipáltad, engedélyezted neki a Windows 10 Update-et, jó eséllyel már vissza nem fordítható, háttérben dolgozó frissítés folyik!
Majd kapsz értesítést az újraindításról, vagy manuálisan megnézheted hol jár a telefon frissítése menüpont alatt.
Ha nem engedélyezted neki újra meg kell nyitnod az UA-t és pipáld ki.
Ne félj a 10-től, nem vesztesz semmit! Naprakész mobilod lesz. Már nincsenek égető hibák a 10-el.
A fenti leírás szerint csinálj mindent! Kicsit sok időt vesz igénybe. Azzal ne foglalkozz, hogy a leírásban nem naprakészek a verziószámokkal kapcsolatos információk! Már újabbak vannak, csak nem frissült még az összefoglalónk.

starr te nem akarsz véletlenül topik gazda lenni? Én beajánlanak ha gondolod! :K

[ Szerkesztve ]

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#19924) nikkor válasza mtomi95 (#19923) üzenetére


nikkor
aktív tag

A navigáció milyen w10 alatt? Van olyan jó, mint a 8.1?
Még nem pipáltam.

(#19925) Cane válasza nikkor (#19924) üzenetére


Cane
őstag

8.1-en a Here maps jobban tetszett, mint ez a Térképek nevű Here maps pótló izé.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#19926) Gömbike válasza Cane (#19918) üzenetére


Gömbike
senior tag

Köszönöm a tippet!

Megírom az eredményt!

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#19927) Gömbike válasza rover45 (#19921) üzenetére


Gömbike
senior tag

Köszönöm!

Megnézem, s majd írok. :B

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#19928) szucstom válasza nikkor (#19924) üzenetére


szucstom
őstag

Here helyett Térképek app van, nem rossz. Mondjuk én inkább a sygic appot ajánlom, az jobban bejött.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#19929) Gömbike válasza Cane (#19918) üzenetére


Gömbike
senior tag

1,1 MBps a sebessége a kártyának. Áttettem a régi 8.1-es telómba, ott hibátlan.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#19930) geleati


geleati
tag

Sziasztok! Találkozott már valaki a következő problémával? Dual sim-es Lumia 640-ben van két sim kártya, be van állítva, hogy a másodikról menjen a net és egyfolytában szakadozik: kicsit megy, aztán elhal, mintha nem is volna hálózat, aztán vissza és így tovább. Ha csak ez az egy sim kártya van benne, ugyanazon a helyen, akkor probléma nélkül működik. Van erre valamilyen megoldás? Tudnátok segíteni?

Előre is köszönöm.

Soha ne dobj vízbe alkálifémet!

(#19931) Ryoo válasza geleati (#19930) üzenetére


Ryoo
senior tag

Melyik szolgáltató kártyái? Mert ha Telekom és Vodafone, akkor ha a Telekom a net kártya az produkál ilyeneket.

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#19932) geleati válasza Ryoo (#19931) üzenetére


geleati
tag

Fején találtad a szöget. Tehát akkor ez nem egyedi jelenség. Mit lehet ebben az esetben tenni?

Soha ne dobj vízbe alkálifémet!

(#19933) rover45 válasza Gömbike (#19929) üzenetére


rover45
senior tag

Én úgy gondolom, hogy ez egyértelműen rossz így. Cirka 2 hete cseréltem én is SD kártyát és most ez az eredményem.

(#19934) Ryoo válasza geleati (#19932) üzenetére


Ryoo
senior tag

Semmit, ez sajnos ilyen. Nekem szerencsém volt, mert a Telekomról ritkán használtam a netet, inkább használtam a vodás cégeset. Valami miatt nem szereti ilyen felállásban, ha rendesen akarod használni, akkor le kell ilyenkor tiltani a voda kártyát és akkor megy rendesen. Vagy szolgáltató váltás, ami egyszerűbb az pedig a telefon váltás. :(

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#19935) tlac válasza geleati (#19932) üzenetére


tlac
nagyúr

ha lekorlátozod 2g-re, akkor nem fog szaggatni, csak lassú lesz

(#19936) geleati válasza Ryoo (#19934) üzenetére


geleati
tag

Értem, köszi szépen. Meg is találtam itt a fórumban azt a hozzászólást, ahol erről volt szó. Nálam pont fordítva van: voda saját, T-s céges.
Ha ez van, akkor ez van, köszi szépen még egyszer!
Neked is köszi tlac!

[ Szerkesztve ]

Soha ne dobj vízbe alkálifémet!

(#19937) Cane válasza Gömbike (#19929) üzenetére


Cane
őstag

Nem csoda hogy akad. Nekem anno egyik korai fast ring verzió hozott ilyen belassulást. Most w10 alatt 18-19MBps környékén mozog a legalapabb kategóriás kingston sd kártával.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#19938) nikkor


nikkor
aktív tag

Megköszönném, ha leírnátok, szerintetek mennyire kiforrott a windows 10 a lumia 640-en és van-e az ehhez tartozó navigáció olyan jó, mint a HERE Drive+.

(#19939) Cane válasza Gömbike (#19929) üzenetére


Cane
őstag

Nem csoda hogy akad. Nekem anno egyik korai fast ring verzió hozott ilyen belassulást. Most w10 alatt 18-19MBps környékén mozog a legalapabb kategóriás kingston sd kártával.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#19940) szucstom válasza nikkor (#19938) üzenetére


szucstom
őstag

Attól függ mennyire lesz bugos telepítés után a rendszered. Ha mflex féle setup, akkor 90%, hogy bugmentes lesz, ez esetben az új térképek app hasonló a here drive-hoz. Ha jobbat akarsz, akkor Sygic.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#19941) nikkor válasza szucstom (#19940) üzenetére


nikkor
aktív tag

A 19919 hsz-ben leírtam, hogy a telefon ajánlotta fel a frissítést. Így kevesebb, mint 90%?
Ha van, aki így frissített, kérem írja le, mennyire elégedett az eredménnyel.

[ Szerkesztve ]

(#19942) kezman válasza nikkor (#19941) üzenetére


kezman
őstag

A telefon magától soha a büdös életbe nem ajánlja fel a 10-et, telepítetted és beléptél, sőt engedélyezted a 10 telepítését, ezért ajánlotta fel, az összefoglalóba le van írva szájbarágósan hogy kell telepíteni, ha a szerint jársz el, 90% a bugmentesség. ;]

Ne dühöngj, hogy megöregedtél, van, akinek ez sem sikerül.<< Nokia 5800>>Huawei P Smart>>

(#19943) realmadrid válasza szucstom (#19940) üzenetére


realmadrid
aktív tag

Szia, csak a sygic vagy a here is kezeli a házszámokat ? Utcákat is mond ? Köszi.

A sas nem vadászik legyekre

(#19944) Gömbike válasza rover45 (#19933) üzenetére


Gömbike
senior tag

Köszönöm a válaszod!

Csere lesz akkor nálam is :O

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#19945) blg válasza realmadrid (#19943) üzenetére


blg
senior tag

nincs már Here. Térképek app van, és kezel házszámokat. Utcaneveket nem mond, de azt a Here sem tudta WP8-on.

(#19946) szucstom válasza realmadrid (#19943) üzenetére


szucstom
őstag

blg, Here van, de csak 8.1 alatt használható, frissítést viszont már nem fog kapni, ami azt jelenti, hogy a legutóbbi frissítés idejétől épített utak, szabályváltozások már nem lesznek elérhetők HERE alatt.

Autós üzemmódban még nem használtam a win10 alatt a térképek alkalmazást. Gyalogosban is csak annyira, hogy megnézzem pont merre kell menni és kész. Jobban kedvelem a Sygic-et, az biztosabb.

[ Szerkesztve ]

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#19947) szucstom válasza nikkor (#19941) üzenetére


szucstom
őstag

Nikkor. valszeg leszedhetted a frissítési tanácsadót, ami automatikusan elkezdi leszedni a win 10-et, ha engedélyezted. ezek után már csak azt tudod megcsinálni, hogy újrakezded az mflex féle leírás alapján (WDRT-vel kezdődően - Windows device recovery tools).

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#19948) blg válasza szucstom (#19946) üzenetére


blg
senior tag

Köszi, én tudom. De itt végig Windows 10-ről beszélgettünk. Ez volt az eredeti kérdés:

Megköszönném, ha leírnátok, szerintetek mennyire kiforrott a windows 10 a lumia 640-en és van-e az ehhez tartozó navigáció olyan jó, mint a HERE Drive+.

(#19949) szucstom válasza blg (#19948) üzenetére


szucstom
őstag

whoops, bocs, asszem a vizsgára készülés közben sikeresen lefárasztottam az agyam :DDD

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#19950) Cane


Cane
őstag

Jó a timelapse funkció a fényképező menüben, a menü is jobb lett. ;)

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.