Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:00:57

LOGOUT.hu

LG G4 téma-összefoglaló
[ Gyakran Ismételt Kérdések, Tippek, ROM-ok, Letöltések ]
Hivatalos OFF-topik: G4-csúcstalálkozó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31101) Tybike81 válasza Stauffenberg (#31100) üzenetére


Tybike81
őstag

Hálózatom az állandóan van, azzal nincs probléma. Remélem akkor tényleg a 4G/3G váltás okozza.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S24 Ultra 512gb, SGW4 Classic 46mm

(#31102) hard74 válasza brd (#31036) üzenetére


hard74
senior tag

Én most kikapcsoltam a két A57-es magot,ezen kívül minden maradt változatlan.Egyenlőre jónak tűnik, csak egy picit lassult a rendszer, cserébe 52%-on van az aksi, és így tartok 3h20min SOT-nál(és ebben van ~1h30min zenehalgatás bt fülesen).Ami még feltűnt, hogy mobilnet alatt kevésbé merül az aksi, épphogy jobban, mint wifin.Eddig a mobilnet lényegesen jobban beleharapott az aksiba.

[ Szerkesztve ]

LG K990 Viewty-->LG P920 Optimus 3D-->LG G2-->Lenovo Vibe Z2 Pro-->LG G4(G2)-->O+3-->Huawei Mate 10Pro-->OnePlus 7pro-->OnePlus 8T-->Asus Zenfone 8-->Pixel 7

(#31103) ToniSoprano válasza hard74 (#31102) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Érdekes, az A53-as magok ha jól tudom 1,44 Ghz-en futnak, egy full HD-hez elég lenne, de lehet QHD-hez is, mondjuk lehet itt a GPU számít elsősorban. Valószínűleg az A57-es magok melegedhetnek, így kikapcsolva azokat hűvösnek kéne lennie a telefonnak.

(#31104) zetecR válasza ToniSoprano (#31103) üzenetére


zetecR
addikt

A magokat mivel lehet kapcsolgatni?

(#31105) bghistvan


bghistvan
senior tag

Vettem egy 20.000mah powerbankot amin 2 usb port van, az egyik 1A a másik 2A.
Szerintetek a 2A usb-ről lehet tölteni a telefont, nem végzi ki az akkut a töltő? (mert a 2A usb-hez tablet töltést javasolnak)

(#31106) Nagytoll válasza bghistvan (#31105) üzenetére


Nagytoll
senior tag

Én egy Huawei 2A-es töltőfejjel töltöttem az utóbbi időben a telefont, sokkal gyorsabb mint a gyári, pedig az is 1.8A, de melegszik is közben a telefon rendesen. Igaz bedöglött a telefon, de az nem a töltés miatt.

(#31107) neo_xperia válasza zetecR (#31104) üzenetére


neo_xperia
aktív tag

Ahhoz root szükséges.

(#31108) bghistvan válasza Nagytoll (#31106) üzenetére


bghistvan
senior tag

Én is azon agyalok hogy végül csak 200mah-el nagyobb a gyári töltőfejnél, de bennem is van a para nehogy leoffoljam a telefont....
Végül mi lesz a telefon sorsa?
(az állapotjelző lednél jön fel a fóliám :) )

[ Szerkesztve ]

(#31109) Nagytoll válasza bghistvan (#31108) üzenetére


Nagytoll
senior tag

Megtartom, mert így papírnehezékként nem adható el megfelelő áron, viszont valamikor a jövőben majd cserélve lesz benne az alaplap, mert szervizen kívül egész elfogadható ajánlatokkal találkoztam, igaz sufni a javából.

(#31110) bghistvan válasza Nagytoll (#31109) üzenetére


bghistvan
senior tag

Ha jobb az ár mint a szervizes ajánlat akkor persze hogy elgondolkodtató még ha sufni is,csak legyen jó.

(#31111) Laca0


Laca0
addikt

Sziasztok!
Ma használtam volna először élesben az igo szülinappot. Akárhányszor beindítottam lefagyott az app. Ráadásul nem tudtam sehogyan sem bezárni, újra kellett indítani a telefont.
Nektek nem volt ilyen bajotok vele?

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#31112) joekajoeka


joekajoeka
tag

Sajnos az én telefonomon is előjött a beégés, H815 international 507-es.
Nem hittem volna, hogy ez tényleg létezik az LCD panelnáll. Amikor vásároltam a G4-et akkor néztem a Samsung S6-ost is és a fő ok amiért nem vettem azt az az volt hogy az AMOLED beéghet és be is ég. Erre-fel mi fogad 8 hónap után? Beég a G4 LCD.

Ez borzalom, ilyen nincs...

Szemeztem a Note 4-el és az S6-al is és mindkettőt az AMOLED miatt nem vettem meg, inkább azt mondtam hogy akarok egy megbízható LCD panellt amin akar hosszabb ideig is statikus lehet, egy fénykép, weboldal, navigáló gombok, akármi.
Mielőtt megvettem volna a G4-et utána olvastam hogy a G2 és akar a G3-as sárgásan beégett azt hiszem, hogy a ragasztótól.

Az LG nálam leszerepelt képtelen normális LCD-et gyártani, ismerősömnek van LG 22" monitora és annak is 1 ev után ilyen fura beégesek jelenek meg, majdnem ugyanaz a probléma, saját szememmel láttam. Az egy monitor egy meg egy telefon de mégis van összefüggés: LG :(( .

Teljesen meglopva érzem magam, 140.000 forintért 8!!! hónapot tartson egy csúcs telefon?
Soha soha nem játszódtam vele, leejtve 1x sem volt, úgy vigyáztam rá mind a tökeimre.
És akkor most vigyem el javítani, hat én biztos hogy nem.
A 140.000 forintos telefonom most egy javított telefon lesz? Szerintem képtelen egy szervizes úgy összerakni mint a gyárba, azért vigyem javítani hogy szedjek szét, megkarcolják (alap dolog) , és bónuszba kapok ujjlenyomatot a lencsékre is!
Meg azt is olvastam (külföldi fórumon), hogy mar nem olyan jó minőségű a csere LCD, sárgásabb a fehér stb.
Bar megvettem volna a Note 4-et vagy az S6-ost ha beégtek volna ennyire rosszul nem esne.
Egy kalap fos a G2, G3,G4,V10 és a G5-is LCD szempontból, hiába szép ha meg 1 evet sem megy rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#31113) Laca0 válasza joekajoeka (#31112) üzenetére


Laca0
addikt

Te biztos, hogy valamelyik konkurencia fizetett embere vagy. Ennyi zagyvaságot összehordani...
Amúgy hol látod azon a kijelzőn, hogy beégett?
A G2 sárgásodása teljesen más. Nekem olyan (is) van, 2.5 éve aktív tagja vagyok a topicnak, úgyhogy nekem hiába alázod itt. Nekem és a kollégámnak sem sárgult ennyi idő alatt.
A családban van 5 LG telefon, 4 LG tévé, már jó pár éve, egyiken sincs beégés. Egyik barátoméknál is van 3 LG tévé és 3 LG telefon és nincs beégés.
Sorolhatnám még a másik barátomat is példának, de szerintem felesleges.
Garanciális problémám csak nekem volt eddig hármunk közül, a többieknek semmi az évek alatt.
Az én problémáimat is a lehető legkorrektebb módon orvosolta az LG.
Úgyhogy én meg továbbra is csak ajánlani tudom mindenkinek!

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#31114) neo_xperia válasza Laca0 (#31113) üzenetére


neo_xperia
aktív tag

Beégett az akkuikon 18%-on :)
Amúgy csak alátámasztani tudom amit írtál : majd 2 évig használtam G2, minden probléma nélkül (jó, egyszer leejtettem emiatt kijelző cserés lett), előtte Optimus G, most G4. Asszonynak L90, gyereknek G3, családban még vagy 3 LG. Tv-m is az . Egynek sem volt eddig semmi baja. A G2 sárgulása meg nem tudom hogy jön össze a beégéssel, kicsit keveri a dolgokat a kolléga.

[ Szerkesztve ]

(#31115) jimmedly válasza Laca0 (#31111) üzenetére


jimmedly
senior tag

Nekem semmi gond nincs vele, nem tudom mi lehet a gond nálad.

(#31116) Sanya válasza joekajoeka (#31112) üzenetére


Sanya
nagyúr

Hűha.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#31117) Vikooo válasza bghistvan (#31108) üzenetére


Vikooo
addikt

A Voltra kell figyelni, hogy 5V legyen, a tobbi nem szamit, max gyorsabban vagy lassabban tolt.
A*V=W

(#31118) Vikooo válasza joekajoeka (#31112) üzenetére


Vikooo
addikt

Ne csak az LG -t szidd hanem a JDI-t is, o is gyart LCD-t a G4 -be ;)

(#31119) Tutu7030


Tutu7030
veterán

Végre visszakaptam a telefont. :) Már hiányzott nagyon. :D
Látom, hogy van aki lekapcsolja a magokat.. Ha gondolja, szívesen elcserélem vele egy az egyben az lg l9 telefonom a g4-re. Garantálom, hogy többet nem jut ilyen az eszébe. :D

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#31120) joekajoeka


joekajoeka
tag

Nem lassatok az elszinezodott LCD-et?
Az egessz szurke kene legyen fent es a ket oldala rozsaszinu.
Csinalok meg kepeket.

(#31121) Vikooo válasza joekajoeka (#31120) üzenetére


Vikooo
addikt

Inkabb vidd szervizbe. A negyedmillioba kerulo iPhone kijelzoje is tonkremehet. Itt szamit a jo support.

(#31122) TeeJay válasza joekajoeka (#31120) üzenetére


TeeJay
félisten

tedd fel az AIDA64 alkalmazást és nézd meg vele JDI vagy LGD a paneled azonosítója
kíváncsi vagyok melyik csinálja ezt a "beégést"

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#31123) SkiDev válasza TeeJay (#31122) üzenetére


SkiDev
senior tag

Igaz nem tőlem várjátok a választ, de az enyémet is holnap fogom bevinni hasonló problémával (Nekem még lesz mellé más is :((( ).
Az enyém LGD INCELL.

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#31124) SkiDev válasza TeeJay (#31122) üzenetére


SkiDev
senior tag

Bocs a dupláért.

[ Szerkesztve ]

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#31125) joekajoeka


joekajoeka
tag

Úgy nézem hogy LGD panel ez nem tudom, hogy mit jelent, a rosszabb vagy a jobbik fajta, de az biztos hogy nem jó, szerintem mindenki akinek több mint 6 hónapos a telefonja használja 10 percig a telefont és kapcsolja ki. Tegye rá töltőre vagy szürke háttérre és szerintem nem fognak jobban kinézni mint az enyém, a fehér ikonok fent mint rózsaszínűek lesznek. Véleményem szerint ilyen az LCD az LG-nél, elhasználódik mint az aksi.
Mind1 hogy sárgul (G2,G3), Beég G4,V10 de pár hónap alatt szerintem szánalmas enyhén szólva.
Amúgy:
Nagyon jó telefon semmi problémát nem okozott ajánlottam mindenkinek, de az LCD miatt ez mindent megváltoztat, ez egy vicc.

(#31126) brd


brd
nagyúr

Valakinek sikerült Full Screen Caller ID-t megvalósítania? Vagy legalább nagyobbat, mint az a kis kerek fos kép? Ha igen, kérem, árulja el a titkot! ;)

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#31127) mouzrr válasza joekajoeka (#31125) üzenetére


mouzrr
őstag

Nekem másfél évig volt G2-m, nem sárgult be, viszont a G4 lassan 1 éve megvan, és nekem is pont ugyan úgy van beégve, mint neked. 2 oldala és a teteje.
Nekem is LGD Incell a panelja.

(#31128) TeeJay válasza SkiDev (#31123) üzenetére


TeeJay
félisten

nekem JDI de még semmi ilyet nem vettem észre
lehet a végén kiderül hogy az LGD panelnek van ilyen baja
aki találkozott vele mielőtt szervizbe adja nézze már meg illetve szerviz után is hogy milyen panelt kapott bele

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#31129) Aryon87


Aryon87
félisten

Sajna a G4 elohozta az LCD-k beegeset. G5 is hajlamos erre, 1 tag mar vitte befele ezzel, sot azota ismet beegett neki.
Valami azt sugja nalam is elojon, mert nem 1x forro a telo... De nem en vagyok a tema, tekintve hogy G5 van nalam.

G4-hez kapcsolodva: nekem is beegett anno a kepernyo, akkoriban meg csodanak szamitott, meg az IPS nem tud beegni :D aha persze.
Ettol fuvgetlenul nem fosozom le, ahogy korabban elhangzott, mert elmondhatom, hogy a szerviz korrekt es gyors, bar feltetelezem, hogy surusodik a G4 mennyiseg naluk..
G3 topikban is van aki 1 hobapja var a telojara..
Amugy a 2. kijelzo mar melegfeher szinu, nekem azonnal feltunt, vagyis a masik tipusu kijelzot kapja meg, azt a japan akarmi gyartosat.
Utana kb 1 honapot volt nalam meg a telo, kameraproblemaval vittem vissza es adtak a csereutalvanyt..

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#31130) hard74 válasza brd (#31126) üzenetére


hard74
senior tag

Root+xposed+gravitybox.

LG K990 Viewty-->LG P920 Optimus 3D-->LG G2-->Lenovo Vibe Z2 Pro-->LG G4(G2)-->O+3-->Huawei Mate 10Pro-->OnePlus 7pro-->OnePlus 8T-->Asus Zenfone 8-->Pixel 7

(#31131) brd válasza hard74 (#31130) üzenetére


brd
nagyúr

Root/xposed/gravitybox van. Nem csinál semmit (ha a Phone tweaks/Fullscreen caller photo-ra gondolsz). 5.1-et használsz? Mi a trükk?

The only real valuable thing is intuition.

(#31132) Reinkz válasza Laca0 (#31113) üzenetére


Reinkz
senior tag

Lehet oltogatni a srácot, nálunk is az összes monitor az lg-től van és soha semmilyen problémánk nem volt, de én is nagyot néznék ha így nézne ki a kijelző a telefonom ..

(#31133) SkiDev válasza TeeJay (#31128) üzenetére


SkiDev
senior tag

Nekem is ég már egy ideje. De kis idő és eltűnik. Viszont mivel lassan lejár az egy év és a tartozékokról gondolom lemegy, így holnap beviszem és összeírtam egy szép hosszú listát. Nem tudtam korábban, mert szükségem volt rá. Nekem egyébként a felső harmada szokott legtöbbször odaégni. Statusbar + YouTube / Messenger visszalépő nyíl és/vagy keresési csík egy része.

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#31134) joekajoeka


joekajoeka
tag

Na így néz ki kb, de nehezen tudom lefotózni.
Csak szürke háttéren észrevehető fekete,piros,zöld,kék,fehér háttéren nem látszik semmi.
És kb 5 percet ha ki van kapcsolva a kijelző eltűnik, de 5 perc használat után újra ott van

Szervizbe biztos nem viszem hogy belepiszkáljanak, nekem nem kell javított telefon, ha javított akartam volna akkor vehettem volna használtat vagy refurbished telefont olcsóbban. Szabadság után eladom így ahogy van garancia levéllel oszt vigye ki akarja szervizbe.
Soha semmi amit ujj-onnan vettem ilyen keveset nem tartott, jaa és meg ott a bootloop ami mivelhogy 507-es a telefonom csak idő kérdése.

Tehát: LCD = szar, alaplap = szar, hibás a két legfontosabb alkatrész. Csak azon tűnődöm hogy hogy a fenébe adtak el ilyen sok telefont.

És az a tény hogy sokkal több telefon van eladva mint amennyit itt a fórumban hibásnak látunk ara csak annyit mondok, hogy sokan azt sem tudjak melyik világ részen élnek, nemhogy az ilyen hibát észre vegyék, amíg a telefon bekapcsol addig azt hiszik minden OK.



[ Szerkesztve ]

(#31135) Nagytoll válasza joekajoeka (#31134) üzenetére


Nagytoll
senior tag

Ennél már csak rosszabb lesz, keress vissza az én égésemre, na az egy éjszaka alatt se múlt el.

(#31136) Tutu7030 válasza Tutu7030 (#31119) üzenetére


Tutu7030
veterán

Az MSN 506-ról 607-re változott, az SWS régióból pedig HUN lett.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#31137) hard74 válasza brd (#31131) üzenetére


hard74
senior tag

Igen erre gondoltam. Nálam működik. Igaz én Genisys 2.0-át haszálok(5.1 10e).
Illetve nálam a G4tweakbix is fenn van, és abban is be van kaocsolva a "Bigger caller picture". Ezek szerint akkor ez a titok.

[ Szerkesztve ]

LG K990 Viewty-->LG P920 Optimus 3D-->LG G2-->Lenovo Vibe Z2 Pro-->LG G4(G2)-->O+3-->Huawei Mate 10Pro-->OnePlus 7pro-->OnePlus 8T-->Asus Zenfone 8-->Pixel 7

(#31138) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Na akkor már én is megkugsiztam. Az enyém LGD(507). Páromé meg JDI(604). És van különbség a két panel közt:

A jobb oldali az enyém(LGD),mindkettő manuális 60%-os fényerőn van. Néztem beégést és nincsen nekem, de ha 100%-ra tolom a fényerőt azért nagyon-nagyon halványan ott marad pl a akku jele. Viszont én auto üzemmódon használom és bár törökben főtt a telefon végleges beégés nincsen.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#31139) Aryon87 válasza Quqesz (#31138) üzenetére


Aryon87
félisten

Akkor jol lattam az enyemen mikor kijottem a szervizbol, hogy sargas a kijelzo.
G3-nal ugyanez volt..

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#31140) Vikooo válasza TeeJay (#31128) üzenetére


Vikooo
addikt

Szerviz elott LG, utana JDI.
3 nap alatt megvolt a csere.

Kar, hogy a ket ceg nem ugyan ugy kalibralja a kijelzoket ami egy eszkozt szolgal ki.

Vegleges beeges LCD -nel csak nagyon extrem esetben fordulhat elo.

[ Szerkesztve ]

(#31141) Vikooo válasza Quqesz (#31138) üzenetére


Vikooo
addikt

0% es 100% fenyero kozott van kulonbseg a ket kijelzo kozott?

(#31142) Weeman1 válasza joekajoeka (#31134) üzenetére


Weeman1
veterán

Komolyan néz ki. :)

Xiaomi 11T Pro

(#31143) Peter.70


Peter.70
őstag

Az enyémben JDI Incell kijelző van. 2015 decemberben vettem

(#31144) ToniSoprano válasza Peter.70 (#31143) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Nekem 201602-es, Sajnos nekem LGD incell van, nagyon szép éles a kijelző, jók brutálisan jók betekintési szögek, de túl hideg fehér, fárasztotta a szeme este, mondjuk itt egy fórumtárs a twilight programmal sikerült megoldani hogy melegebb fehér legyen. De szerintem a JDI lehet fehéregyensúly szempontjából a jobb.

joekajoeka nekem milyen típusú a kijelződ ami beégett? Aida64-gyel meg tudod nézni.

Egyébként nekem ma megy vissza az 5.1, van egy olyan megérzésem, mintha a 6.0 óta lennének ezek a tömeges beégések, az extrém melegedések, fluidabbnak, gyorsabbnak is tűnt a rendszer, pl. a gyári böngésző is működött, talán kevésbé melegedett a kütyü és nekem a tesztképek alapján a kamera is jobbnak tűnt. Most 6.0 eléggé mos automatán, de ahogy látom másoknak is. Egyedül mintha az üzemidő lenne jobb 6.0-n de ebben sem vagyok biztos. Majd meglátom jobb lesz-e, vagy csak beképzeltem az egészet.
.

[ Szerkesztve ]

(#31146) joekajoeka


joekajoeka
tag

Csinalltam screenshot-ot, par hozaszollassal fennebb van. Amugy LGD.

(#31147) TeeJay


TeeJay
félisten

akkor úgy néz ki akinek JDI panel van jobban jár
LGD ég be másoknak meg az LG-nek hidegebb fehér a kijelzője ami számomra is fárasztóbb
jól jártam ezek szerint :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#31148) jimmedly


jimmedly
senior tag

Korszak alkotó dolog történt nálam MM alatt! A play ma először jelezte autómatikusan hogy app frissítés áll rendelkezésre. Február óta van meg a teló, kb márciustól MM van rajta. A Play mindig le van fagyva, általában első indítás fehér képernyő, kilövés, utána indul csak. Most pedig -láss csodát- megjelent a frissítések állnak rendelkezésre üzenet! Ilyen még nem volt! Sose működött még így! 😊😊 Érdekes, mert nem hiszem hogy a gugli a háttérben fű alatt tud javítani, frissíteni. De akkor mitől javult meg? V pillanatnyi elmezavar? 😀

(#31149) OPiiPO válasza joekajoeka (#31112) üzenetére


OPiiPO
addikt

nettó hülyeség amit írsz, remélem tisztában vagy vele :(

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#31150) jimmedly válasza OPiiPO (#31149) üzenetére


jimmedly
senior tag

Tudom. 😀 Ezért is lepett meg hogy most először működött. 😊

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.