Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:00:57

LOGOUT.hu

LG G4 téma-összefoglaló
[ Gyakran Ismételt Kérdések, Tippek, ROM-ok, Letöltések ]
Hivatalos OFF-topik: G4-csúcstalálkozó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30301) SharpSA válasza brd (#30300) üzenetére


SharpSA
veterán

Azért az röhej, hogy egy okostelefonon ilyen dolgokat kell művelni, hogy az ember kikapcsolja a számára felesleges dolgokat. Gyakorlatilag így majdnem vissza van butítva a készülék egy egyszerű telefonra, illetve azért mégsem kamera, net, stb.). Ezt megoldhatnák egy külön beállítás menüponttal, ahol mindenki úgy állítja be, ahogy neki tetszik.
Túl sok és sokszor már felesleges funkciók vannak a rendszerben a felhasználók részéről.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#30302) brd válasza SharpSA (#30301) üzenetére


brd
nagyúr

Nálam olyan funkciók lettek lekapcsolva ezekkel az appokkal, amelyeket úgysem használok (pl. smart settings, backup, app updates), vagy van helyette értelmesebb app (mail programok, sharing szarok, video/hang lejátszók), vagy ami pofátlanul csinál valamit a háttérben folyamatosan, amire nekem nincsen szükségem (pl. Google Play Store), tehát én nem butításként élem meg. ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#30303) Buda76


Buda76
senior tag

Sziasztok!

Másfél éve boldog s elégedett tulaja vagyok egy LG G2-nek. Bár nincs hiányérzetem, mégis a váltás gondolatával kacérkodok.
Lenne értelme egy G4-re való váltásnak?
Milyen pozitívumokat kapnék?
Minden nézőpont/válasz érdekel.

(#30304) pusihusi válasza Heisenberg69 (#30298) üzenetére


pusihusi
addikt

Szia belinkelnêd?Köszi.

Üdv. Feri!!

(#30305) oba válasza Buda76 (#30303) üzenetére


oba
addikt

Szebb/nagyobb kijelző, több ram és cpu ami összességében gyorsabb működést jelent, jobb kamera.

(#30306) Heisenberg69 válasza pusihusi (#30304) üzenetére


Heisenberg69
senior tag

Telefonról vagyok: http://devtester.ro/projects/lg-firmwares/

SONY Xperia™ XZ Forest Blue

(#30307) kovacs65


kovacs65
senior tag

Alaplapcsere után 6.0 lett.
Gond: wifin megy a net, de a play nem. Szerintem minden beállítás OK.
Mi lehet s gond?Adatzörlés, reset, ilyesmik voltak.
THX

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#30308) Nagytoll válasza kovacs65 (#30307) üzenetére


Nagytoll
senior tag

Szervíz :DDD
Próbálj meg leszedni és felrakni egy régebbi play apk-t

(#30309) SharpSA válasza brd (#30302) üzenetére


SharpSA
veterán

Azért is írtam, hogy azért mégsem. ;)
És igen, sokkal jobb lenne, ha egy teljesen üres rom települne és ki lehetne választani, hogy mik kellenek.

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#30310) kovacs65 válasza Nagytoll (#30308) üzenetére


kovacs65
senior tag

Azt nem rakja fel.
Talán a rootolatlanság miatt.

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#30311) brd válasza SharpSA (#30309) üzenetére


brd
nagyúr

Igen, azt én is nagyon tudnám értékelni. :)

The only real valuable thing is intuition.

(#30312) SharpSA válasza brd (#30311) üzenetére


SharpSA
veterán

Ez is csak a guglin múlott. Mert megtehette volna azt anno, hogy kötelező legyen ez a módszer. Mindenki választhassa ki, hogy mely funkciók kellenek neki a készülék első bekapcsolásakor és csak azok települjenek. Na persze a gugli is rak pár felesleges dolgot a készülékeire...

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#30314) takacsbotond válasza brd (#30300) üzenetére


takacsbotond
őstag

Hogyan tudom ezeket fagyasztani?
Az én készülékem is ROOT-olva van. :K

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#30315) Cry0 válasza takacsbotond (#30314) üzenetére


Cry0
őstag

6.0 van rootolva vagy 5.1? :))

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#30316) takacsbotond válasza Cry0 (#30315) üzenetére


takacsbotond
őstag

6.0 :)

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#30317) Cry0 válasza takacsbotond (#30316) üzenetére


Cry0
őstag

akkor nyitva van a bootloadered igaz ?

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#30318) takacsbotond válasza Cry0 (#30317) üzenetére


takacsbotond
őstag

:K

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#30319) Cry0 válasza takacsbotond (#30318) üzenetére


Cry0
őstag

okés nembaj egy probát megért :D

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#30320) takacsbotond válasza Cry0 (#30319) üzenetére


takacsbotond
őstag

Miért?

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#30321) sszemtelen válasza takacsbotond (#30320) üzenetére


sszemtelen
őstag

Valószínű neki fontos a garancia :D

(#30322) brd válasza takacsbotond (#30314) üzenetére


brd
nagyúr

Én megvettem a Titanium Backupot és azzal csinálom. Főleg azért, mert ott el tudom menteni az adott alkalmazásokra szűrést, így tudom, hogy mit fagyasztottam, olvasztottam fel éppen (pl. ha valami nem működne, és azt próbálgatom, melyik fagyasztott kell hozzá). De azért óvatosan, mert ha olyat fagyasztasz, amire szüksége van egy másik appnak, és lefagy a hiányában, és a rendszer azt gyakran hívogatja, akkor előfordulhat, hogy folyamatosan FC-ket kapsz, és amellett nem tudsz másra rányomni, így kicsit hosszadalmas lehet felolvasztani. ;)

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#30323) Cry0 válasza sszemtelen (#30321) üzenetére


Cry0
őstag

pontosan :D 14 hónap után ha meg lesz még a telefon akkor nyitom a bootloadert addig nem :D

[ Szerkesztve ]

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#30324) dkovizoli válasza Quqesz (#30266) üzenetére


dkovizoli
addikt

Sssss. 106 óra töltés óta, 2 óra sot. Folyamatos szinkron, wifi, 4g... 😊

(#30325) takacsbotond válasza brd (#30322) üzenetére


takacsbotond
őstag

:R
Cry0: Még mindig nem értem, hogy ez, hogy függ össze a problémámmal, de biztos. :DDD

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#30326) ropogós


ropogós
tag

Sziasztok! :R

Ha van valaki, aki G2-ről váltott…mik a tapasztalatok akku kapacitás terén?
Mennyivel gyengébb?

(#30327) h.kalman


h.kalman
csendes tag

amúgy mint friss g4 tulaj annyi kérdésem lenne hogy mi a leg optimálissssssabbbbbbbb beállítás a g4 re hogy az akkut ne zabálja? mert a google play szolgáltatások annyit esznek hogy 20-30% ot az tesz ki...

(#30328) killzone1987 válasza Nagytoll (#30296) üzenetére


killzone1987
senior tag

Köszi!
Hát sajna azzal a lehetőséggel nem vagyok megelégedve.

Én is használom a gravitybox-ot...
De nekem ilyen kéne...

Ilyet vadásznék,csak nincs olyan pc zseni ismim,aki meg tudná ezt csinálni. :(

(#30329) tibz03


tibz03
őstag

Sziasztok!

G4-et készülök venni (használtan). Utánaolvastam, és látom, hogy vannak vele sajnos problémák (bootloop). Érdemes lehet garancia nélkülit venni? Úgyis menne rá főzött ROM, tehát a bootloader-t kinyitnám, és a gari ugrana, ha egyáltalán lenne is... Vagy inkább hanyagoljam akkor ezt a típust, mert gari nélkül nem érdemes kockáztatni? :F
Ha mégis megvenném, akkor a próba során mire figyeljek oda?

(#30330) Bass


Bass
addikt

Sziasztok , messenger es tarsai ertesitesei miert nem ugranak le neheny pillanatra mint mielott ujra huztam a romot? A betekintes be van kapcsolva de megse. Valahol kell meg buveszkedni?

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#30331) Busterftw válasza ropogós (#30326) üzenetére


Busterftw
veterán

A nap végén mindkettőt töltőre raktam.

(#30332) Quqesz válasza tibz03 (#30329) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Vehetsz, de ha bootlopos volt, akkor kérd el a szervízpapírt is, így megvehető(1év gari van az új alaplapra). Ha nem akarja megmondani, akkor nézd meg a dobozon a imei számot és ha egyezik a telefonban levővel, akkor nem volt cserélve bootlop miatt. Ez nem azt jelenti hogy rossz lenne, csak le tudod ellenőrizni, hogy kamuzik-e. A készülék amúgy ajánlott.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#30333) ADAM1337 válasza Quqesz (#30332) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Én garancia nélkül nem ajánlanám. :(
Szerencsére nekem új reviziós van 605-ös, de ha használtam vettem volna akkor tuti a 2 sim-eset vettem volna és garancia nélkül felejtős a történet, most a vodatól 2évet kaptam rá.

Nem mondom, hogy rossz telefon mert én szeretem, honor 6-om volt előtte illetve van is még melette.
Üzemidőben az jobb, ez kijelzőben kamerában soc-ban jobb, hangminőség és ergonomia meg egyéni, nekem a g4 hiába 5,5 (eddig csak 5 col volt a maximum) nekem nagyon bejön a forma világa.

[ Szerkesztve ]

UAG Metropolis LT MagSafe Apple iPhone 15 Pro Max tok eladó

(#30334) tibz03 válasza ADAM1337 (#30333) üzenetére


tibz03
őstag

Köszi a választ mindkettőtöknek! A revíziót hogyan tudom leellenőrizni? És melyik az, amelyiket érdemes kerülni?

Sajna semmi papírja nincs a telónak. A dobozt nem tudom, hogy megvan-e.

(#30335) cicaslany86 válasza ropogós (#30326) üzenetére


cicaslany86
aktív tag

Szia! Másfél évesen adtam el a G2-t úgy, hogy folyamatos messenger, viber, chrome (4g) mellett ~30%-on vittem haza este 10kor a telót. Most ugyanilyen hasznalat mellett a G4-et annak ellenére fel kell tegyem 5 körül töltöre, hogy szinte wifin használom csak. 8 körül szoktam lehúzni töltörol.

(#30336) cicaslany86 válasza Buda76 (#30303) üzenetére


cicaslany86
aktív tag

Szebb, nagyobb kijelzo, bovithetoseg, sokkal jobb kamera. Hátrány a joval rovidebb uzemido.

(#30337) Quqesz válasza tibz03 (#30334) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Akkor felejtős sztem. Annyit tudsz kérni max az eladótól, hogy fényképezze le a telefon dobozán az információs lapot. Azon az S/N: első három számjegye a gyártás pl: 507=2015.07. Ami 2015 azzal gond lehet, hacsak nem cseréltek alaplapot, azt meg imei alapján ahogy írtam. De minden papír nélkül....hát

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#30338) tibz03 válasza Quqesz (#30337) üzenetére


tibz03
őstag

Köszi! :R

És ha nem gyári gari van rá, hanem GSM boltos (konkrétan most egy B-tel-est nézek). Vajon bootloop esetén cserélik az alaplapot?

És ha már mondjuk 1 éves a telefon, és nem volt vele eddig semmi baj, akkor is előfordulhat, hogy ez a bootloop probléma egyszer csak beüt?

(#30339) Reinkz válasza Reinkz (#30281) üzenetére


Reinkz
senior tag

Erre valaki?

(#30340) takacsbotond válasza Reinkz (#30339) üzenetére


takacsbotond
őstag

Nálam nem laggol, de ettől még egy optimalizálatlan szutyok. Az aksit, és a ramot nagyon eszi, és iszonyatosan forrósodik tőle a mobil.

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#30341) tknof1871 válasza Reinkz (#30294) üzenetére


tknof1871
őstag

LG Bridge-el frissítettem. Még nem rootoltam.

LG miért butítja le a kamerát?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#30342) w333 válasza tknof1871 (#30341) üzenetére


w333
félisten

Azért hogy ne Rootold ... :)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#30343) ToniSoprano


ToniSoprano
addikt

Sziasztok, nekem 602-essel kezdődik az S/N akkor kisebb az esélye botlott problémának? 818P re van 6.0 frissítés, érdemes félteni?

(#30344) Bass válasza ToniSoprano (#30343) üzenetére


Bass
addikt

Félteni nem erdemes de ha megbotlott majd megrontgenezzuk 😄😄😄 Bocsi de ennek ki kellett jonnie.

No viccet felreteve miert ne lenne erdemes feltenni a 6.0-t? Semmi koze a hibajelenseghez.

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#30345) ToniSoprano válasza Bass (#30344) üzenetére


ToniSoprano
addikt

bocs mobilról írtam. Az üzemidő miatt kérdezem, hogy a 818P dualt érdemes-e 6.0-ra frissíteni?
A bootloop probléma egy másik ettől független kérdés volt. Baromi jó ez a teló, gyakorlatilag mindenben csúcskategóriát képvisel, egyedül az üzemidő tényleg nem a legjobb 5.1-gyel. RGy problémám van, automata fényerőn sötétbe sokszor ingadozik a fényerő, hirtelen leveszi.
Csúcsszuper ez a teló, elsősorban a kamera miatt vettem, de brutál gyors, szép logikus a rendszer is, nagyon jó hogy el lehet tűnteni a virtuális navigációs gombokat. Én igazán nem is használom a navi gombokat ezt használom helytette: [all in one gestures], Bal kézzel használom és balról jobbra hozás a vissza gomb, alúlról felfele húzás a home gombnak felel meg. Nem tudom ismeritek-e a legjobb ingyenes program szeirntem.

(#30346) Silenzio válasza ToniSoprano (#30345) üzenetére


Silenzio
addikt

3-4 órás akkuidőt értem el a legújabb, E-s szoftverrel. Ebben benne volt a Watch R szinkronizálás (míg ki nem purcant az óra, de ez most mellékes), meg hogy 2 SIM-mel használtam. Ez a telefon nem hardcore usereknek való, de decensen végigbír egy napot, ha nem chatelsz rajta órákat.
Viszont, mint látod, nincs ugrásszerű fejlődés az 5.1-hez képest. Szerintem szinte semmi különbség. Az engedélyek fícsör viszont hasznos.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#30347) ToniSoprano válasza Silenzio (#30346) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Köszi, akkor lehet felteszem a 6.0-át hard reset után. A két simesre van wifin keresztül hivatalos 6.0-ás frissítés, nekem első frissítésnek valami V10l-Jan-13-2016 frissítést ajánl fel, vagy gyártói oldalról lehet letölteni?

(#30348) andreas49


andreas49
senior tag

Heuréka,
Ma kaptam vissza a telot, 506 helyett 606 és HUN + akkucsere.

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#30349) Silenzio válasza ToniSoprano (#30347) üzenetére


Silenzio
addikt

Én OTA raktam fel, és utána reseteltem a cumót. Az óra miatt kétszer-háromszor is újraraktam, amíg rá nem jöttem, hogy az óra bizony bekrepált, és a telefonnak nincs semmi baja (nem lehetett párosítani a kettőt, mert az óra mindig automatikusan kikapcsolt).

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#30350) ToniSoprano válasza Silenzio (#30349) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Köszi a segítséget, akkor csinálok egy hard resetet és megpróbálom ot-n keresztül felrakni a 6.0-át.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.