Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:00:57

LOGOUT.hu

LG G4 téma-összefoglaló
[ Gyakran Ismételt Kérdések, Tippek, ROM-ok, Letöltések ]
Hivatalos OFF-topik: G4-csúcstalálkozó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30501) bghistvan válasza Aryon87 (#30491) üzenetére


bghistvan
senior tag

Ja semmi......Csak volt itt egy fülhallgató véleményezés, és később annak folyománya.
Na azon fetrengtem a röhögéstől :)

(#30502) Cry0 válasza Aryon87 (#30497) üzenetére


Cry0
őstag

És neked 2 nap utan elmult ? Miutan meglattam egybol venyomtam a fehér hátteret de már megint látszik gondolom ez miatt még felesleges szervízbe küldeni ugyse cserélnek mivel alig eszreveheto csak zavaro
Amugy 9 honapos g4

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#30503) Reinkz válasza bghistvan (#30501) üzenetére


Reinkz
senior tag

Nah akkor azt következőre meg is fogalmazhatnád, mert így sikerült ~3 fölös kommentett gyártani, meg lehet hogy érdekelne is minket ;)

(#30504) Cry0 válasza Aryon87 (#30497) üzenetére


Cry0
őstag

Illetve ez miatt cserélik az alaplapot is vagy azt más miatt?

[ Szerkesztve ]

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#30505) Aryon87 válasza bghistvan (#30501) üzenetére


Aryon87
félisten

;]
Ja vagy úgy

Cry:

Eredetileg a beégéssel vittem be a telót a korábban linkelt kép készülte után másnap.
Ha már ott voltam, említettem a többi dolgot is, amivel ugyan együtt tudtam volna élni, de akkor miért ne alapon soroltam: gyenge üzemidő, erősen melegszik, mutattam a beéégést is, és hogy karcos a kameralencse.
A srác mindent feljegyzett, és ennek mérten cseréltek benne mindent. Mivel 505-ös gyártás volt, így gondolom automatikusan cserélték az alaplapot is, gondolom nekem napok kérdése lett volna a bootloop, mert Zombinyúl esetében másnap kijött (utánam 1 nappal vette a telót, neki is 505-ös gyártású volt).

Nekem szürke alapon látszott ez a beégés, pl ahogy lehúzod az értesítési függönyt, a szürke részében rózsaszínesen látszik az értesítési sáv elemei.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#30506) bghistvan válasza Reinkz (#30503) üzenetére


bghistvan
senior tag

Olvasd vissza egy kicsit és látni fogod :)

(#30507) takacsbotond válasza bghistvan (#30501) üzenetére


takacsbotond
őstag

De legalább elnézést kért, az is valami! ;]
De most tényleg nem értem, hogy, hogy lehet valaki olyan sóher, hogy 100k+-t költ telóra, aztán sajnál 2k-t fülesre. :U
Amúgy tényleg mehetne offba.

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#30508) TeeJay


TeeJay
félisten

aztán nem lehetséges hogy az 505-506-507 kiadások másfajta IPS panelt kaptak még
mint amit mostanság adnak ki?
nekem gyönyörű a kijelző sehol semmi hibája, páromé is tökéletes, enyém Poland övé meg Germany
és az enyém 606-os már övé még 605-ös
azért kétlem hogy mai világban 1év után is ugyanolyan panelt tesznek valamibe hiszen közben fejlődik ez az meg próbálnak rajta változtatni
lehet az első szériák égnek be persze majd 1év múlva én is okosabb leszek

ráadásul mintha azt írtátok volna itt hogy egyikben LG másikban Japan display által gyártott panel van és utóbbi gyengébb mint az LG IPS

azt pl miből lehet megtudni hogy az én telefonomban milyen fajta panel van?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#30509) Aryon87 válasza TeeJay (#30508) üzenetére


Aryon87
félisten

Amugy valoban, 2 fajta van.
A csere elotti kijelzo hideg volt, mig a csere utani mar melegebb tonusu volt.
Ahogy bekapcsoltam a telot, azonnal szembetunt.
G3 eseteben ugyanez volt, ott is szembetuno volt a kulonbseg.
Hogy mibol lehet ezt tudni, passzolom..

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#30510) ADAM1337 válasza Aryon87 (#30509) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Ez engem is érdekelt volna, hogy miből lehet kideríteni, de amúgy az enyém is hidegre van állítva ahogy nézem.

(#30508) TeeJay: inkább az a jellemző, hogy utólag költség hatékonyság miatt olcsóbb kijelzőt raknak 1-1 modelbe.
Anno HTC-k, eleinte amoled-esek voltak majd slcd-t kaptak, ami költség hatékonyabb és hát az amoled-nél gyengébb színek és kontraszt jellemezte, de sok példa van még erre.

[ Szerkesztve ]

UAG Metropolis LT MagSafe Apple iPhone 15 Pro Max tok eladó

(#30511) Vikooo válasza TeeJay (#30508) üzenetére


Vikooo
addikt

Az enyem 507, oktober ota nyuzom es semmi baja.

(#30512) racerx


racerx
őstag

Találkozott már valaki, hogy a smart lock-nál nem működött a helyalapú engedélyezés.Nálam ben van állítva pár hely, ahol nem dobja fel em miatt a képernyőzárat, de néha meg szokott hülyülni, és nem működik ( mindíg van képernyőzár, hiába van a beállított helyeken). De eddig pár ki-bekapcs esetleg újraindítás, helytöréls, majd újra segített rajta (hogy végülis mitől javult meg passz). De most pár hete abszolút nem ment, semmire se javult meg, pedig minden trükköt bedobtam. Már azon voltam, hogy ujrahuzom, és csodásk csodája egyik pillanatról a másikra jó lett, pedig semmihez se nyúltam. :F VAlami ötlet? Lehet h a google szarakodott valamivel a háttérben? (asszem ez egy google feature)

(#30513) ADAM1337 válasza racerx (#30512) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

6.0 alatt bugos a smart lock úgy tudom.

UAG Metropolis LT MagSafe Apple iPhone 15 Pro Max tok eladó

(#30514) Bass válasza takacsbotond (#30507) üzenetére


Bass
addikt

Irónia volt amúgy nem sajnálom rá a pénzt hanem egy igénytelen bunkó vagyok 😄 Egyébként honnan tudod hogy az én zenéimhez milyen füles illik?

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#30515) Reinkz válasza racerx (#30512) üzenetére


Reinkz
senior tag

Nem hiszem hogy ez a probléma de azért hatha:
Beállítások/hely/helyeim be van kapcsolva igaz?

(#30516) sszemtelen válasza Bass (#30514) üzenetére


sszemtelen
őstag

Tudja. Ne vitatkozz. Sóherek vagyunk mind, azok is akik nem telefonról hallgatnak zenét. Illene venni akkor is minimum egy divatos dr.dre fülest! ;]

(#30517) racerx válasza Reinkz (#30515) üzenetére


racerx
őstag

Annak semmi köze a smart lockhoz, csak a smart settingshez. :)

(#30518) racerx válasza ADAM1337 (#30513) üzenetére


racerx
őstag

Ez elképzelhető, bár már nem emlékszem hogy milyen volt 5.1 alatt. Lehet hogy most is a háttérben mókolt a google megint.

(#30519) ToniSoprano válasza Aryon87 (#30493) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Szerintem egyébként lehet LG-nek hanyagolni kéne a 800-as szériát, mert elég sok gond van vele, pl. egy Sanpi 650 jobb teljesítményben pl. egy 808-nál, de takarékosabb is: [link] Pl. a G4-ben 5,3 colra bőven elég lenne a Full hD is szerintem még 5.5 colra is valószínűleg tovább bírná az akku.

Arra rájöttem gyári böngészővel melegszik a kütyü, egy idő után pl. opera minivel meg egyáltalán nem, érdekes, de lehet nem a melegedéssel van hanem a forrasztással, vagy túl vékony a hely a hajlítás miatt, mert az IPS panel elég sok helyet foglal azért. Nekem 2016. februári gyártású van, majd meglátjuk.

Ami érdekes gyári böngészőnél egy idő után eléggé melegszik a kütyü, Real Reacing 3 játék estén játékoptimalizáció ki módban meg talán kevésbé, pedig fordítva gondoltam volna.

(#30520) Tybike81


Tybike81
őstag

Segítség kellene
Miért van az hogy néha a messenger és a gmail is akkor jelez csak ha belépek?
Az akku optimalizációnál mit érdemes bejelölni? Lehet be kéne pipálni azokat az alkalmazásokat amit nem akarok, hogy bezárjon?

Samsung Galaxy S24 Ultra 512gb, SGW4 Classic 46mm

(#30521) Vikooo válasza Tybike81 (#30520) üzenetére


Vikooo
addikt

Ahogy irod.

(#30522) ctvagyok válasza ToniSoprano (#30519) üzenetére


ctvagyok
őstag

Almát a körtével. A 650 egy generációval újabb magokat nagy magokat tartalmaz. Miért nem éppen az aktuális csúcshoz hasonlítod már a 650-et, nem pedig egy tavalyihoz. Az s820 meg a A9 single coreját hozza majdnem.

[ Szerkesztve ]

(#30523) Aryon87 válasza ToniSoprano (#30519) üzenetére


Aryon87
félisten

A procinak nagyon kell teljesitenie, nem azzal van a gond.
Nekem mar az Xperia SP is forrosodott, nem kispalyasan.
Eleve passziv hutesuek ezek. Pcnek pl "konnyebb", mert ugye annak hutoventi+borda csokkenti a hotermelest. Itt ugye lehetetlen.
A kijelzomerettel van a gond, FHD-val sztem + 3 ora SoT meg lazan kijonne, es 2-3 napot is elmenne...
G5 is FHD, ugye csokkentett akkumeret. Megis lazan hozza a 4.5-5.5 ora SoT idoket.
Most tettem be egy screenshotot a topikjaba.
De sztem jovore mar a 4k kijelzok lesznek a foszerepben...

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#30524) sszemtelen válasza Aryon87 (#30523) üzenetére


sszemtelen
őstag

A G5 az nem FHD, ugyan ez a QHD. Csak a fizikai része kisebb. (5,5>5,3)

(#30525) Aryon87 válasza sszemtelen (#30524) üzenetére


Aryon87
félisten

Sorry, eliras :) "Reggel" van meg :C

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#30526) ctvagyok válasza Aryon87 (#30523) üzenetére


ctvagyok
őstag

Volt egy teszt ahol egy romolt G3-nál levették az effektív felbontást FHD-ra. Mindennapi használat során csak pár százalékkal több üzemidőt hozott, mint a QHD-val. Egyedül jétékoknál bvolt nagyobb különbség, de az a G4 normál szoftverrel is tudja.
A kijelző fogyasztásánál nem a felbontás ami igazán fontos, hanem a kijelző gyártási technológiája, fajtája. Kisebb felbontásoknál könnyebb megoldani a háttérvilágítást ha IPS, ezért lehet ott kisebb a fogyasztás. A G4 kijelzőse igen jó ebből a szempontból, alig fogyaszt többet, mint hasonló FHD megoldások.
A G4 gyenge üzemidejének oka szerintem az SoC. Az A57 magok nem túl jók, különösen 20nm-en. Vagy sokat fogyasztanak, vagy a thorttling miatt nem működnek.

[ Szerkesztve ]

(#30527) takacsbotond válasza ctvagyok (#30526) üzenetére


takacsbotond
őstag

Attól még, hogy natívan visszavették a felbontást a többlet pixelek még ugyan úgy aktívak maradtak, csak nem 2k-ban jelenítették meg a tartalmat... :U

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#30528) ctvagyok válasza takacsbotond (#30527) üzenetére


ctvagyok
őstag

Ó jaj istenem, pont ezért mondtam, hogy a kijelzőn műlik minden nem a felbontáson. Végigolvastad egyáltalán???? Pont ezt állítottam én is.
Az IPS esetén a háttérvilágítás a legnagyobb fogyasztó, régen ezért sokat számított a fogyasztás, mert nem tudták könnyen megoldani. De meg lehet nézni egy-két tesztet, a A G4 kijelzője alig fogyaszt fajlagosan többet, mint egyik másik FHD panel.

Aki nem hiszi, vagy érti, lapozzon le a linkelt oldal aljára, ott a Mate 8 LCD-je többet fogyasztott 200nit APL 100% esetén területarányosan, mint a G4 kijelzője, de más készülékek is szerepelnek itt a felsorolásban.

Találtam ennél jobb linket is egyszer, de már nem emlékszem hol volt. Displaymate-en kellene még megnézni.

Nem a G4 kijelzőjével vagy a QHD-val van ám a baj most.

[ Szerkesztve ]

(#30529) takacsbotond válasza ctvagyok (#30528) üzenetére


takacsbotond
őstag

Durva, hogy egyes ips kijelzők manapság kevesebbet esznek már mint amoledes társaik... :K

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#30530) ctvagyok válasza takacsbotond (#30529) üzenetére


ctvagyok
őstag

Én inkább úgy fogalmaznék, hogy durva mennyire megközelítette az AMOLED az IPS-t. :DDD
Az tévhit, hogy az AMOLED takarékosabb, mert csak bizonyos tartalmas esetén az.

Az AMOLED sosem fogyasztott kevesebbet 100% APL mellett, csak mixed tartalom esetén. A tesztben teljesen fehér kényernyőt állítottak be (APL 100%), azért fogyaszt ilyen sokat az AMOLED. Ha APL 80% felett van a tartalom akkor biztos kevesebbet fogyaszt az IPS, mint az AMOLED.

Inkább az AMOLED fogyasztása javul évek óta, de még messz van az IPS-től a hatékonysága. Ha videót nézel akkor viszont az új amoledek már lekörözik a legjobb IPS paneleket is. De ha internetezel nem biztos.

Másik fura tulajdonsága az AMOLED-nek, hogy alacsonyabb APL esetén nagyobb fehér fényerőre képes. Ez nem így van IPS esetén, ott csökken. Ezért lenne jó egy APL 50% vagy 80%-os fénymérős teszt is a mobilarénán. Érdekes lenne. Ugye ritkán használunk teljesen fehér képernyőt, max ha budin keressük a WC papírt . :DDD

[ Szerkesztve ]

(#30531) TeeJay


TeeJay
félisten

Bőven jó ez a snapdragon 808, majd a G6 vagy G7 ha kijön lecserélem rá a G4-et, addig nekem ez csúcs telefon lesz mert a legdurvább amire használom az néha Asphalt 8-al játszok de csutka minőségen is lazán viszi. Ettől több nekem most nem kell

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#30532) Quqesz válasza Tybike81 (#30520) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Igen, ajánlott :)

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#30533) castiels


castiels
addikt

ha egy készüléket vásárolnék(G4) használtan, de az nincs kifizetve részletre lett vasárolva, számlába van építve, azt a telefon később letilthatja a szolgáltató? Ha nincs fizetve a részlet?(OFF)

[ Szerkesztve ]

(#30534) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Kíváncsi leszek igaz-e

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#30535) Gercsi válasza castiels (#30533) üzenetére


Gercsi
tag

Szia! Letilthatja azt a hűségidő alatt, ha nem fizetik.

[ Szerkesztve ]

Egy jó sakkozó mindig tudja, melyik bábut áldozza fel, és mikor.

(#30536) ToniSoprano


ToniSoprano
addikt

Köszi az infot. Pár régióba már kiadták 6.0.1-et gondolom, hogy megnézzék hogy muzsikál, úgyhogy nem lehetetlen hogy hivatalosan is kiadják a többi régióra is, ha nem volt különösebb felhasználói panasz. Jól jönne már, mert vannak hibák a 6.0-ban.

castiels: persze letilthatja a szolgáltató amíg nincs kifizetve a készülék

Az kérdésem, hogy meg lehet csinálni, vagy van valami program rá ami megcsinálja, a gyári LG launcher esetén, ha jött üzenet azt az app ikonjában jelezze és azt is hány darab jött?

Érdekes a whatsapp esetén működik ez, de pl. gmail, skype nem jelzi az ikonon ki ezt csak az értesítő sávban.

[ Szerkesztve ]

(#30537) Reinkz válasza ToniSoprano (#30536) üzenetére


Reinkz
senior tag

Gyáriban tudtommal nem, nova launcher-ben a tesla unread tud ilyet pl.

(#30538) dkovizoli válasza Quqesz (#30534) üzenetére


dkovizoli
addikt

Ezt pont nem olyan rég böngésztem végig, amikor megjelentek a v20i-röl szóló hírek. A rogers az kanadai és 811 azt hiszem a tipus. Sajnos sehol nem találtam a 815-re utalást.

(#30539) TeeJay válasza Quqesz (#30534) üzenetére


TeeJay
félisten

6.0.1 helyett inkább 7.x-et várom mihamarabb
azt a fél évet kibírjuk ezzel is, nálam semmi baja nincs, tökéletesen fut a telefon
6.0.1 miatt megint rakjak újra mindent? fenét majd a 7-es új funkciót hoz esetleg jobban fut majd a telefon vele megéri váltani addig nem

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#30540) Aryon87 válasza TeeJay (#30539) üzenetére


Aryon87
félisten

A 7.0 az majd szilveszter korul erkezik sztem. Elotte meg ott a 6.0.1, ami a G5 UX felulete.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#30541) TeeJay válasza Aryon87 (#30540) üzenetére


TeeJay
félisten

jó de csak akkor éri meg egy belakott rendszert frissíteni ha sok új funkciót is ad
pl jobb az akku kezelés vagy még simábban megy minden
esetleg ami eddig néha hibás volt az ott már tökéletes
én megvárom a 7-es droidot fél évet kibírok lazán

mondjuk ha jobb videó rögzítést adna az király lenne
fps állítás meg ilyenek

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#30542) Cry0 válasza Aryon87 (#30540) üzenetére


Cry0
őstag

Most akkor a 6.0.1 el érkezik a g5 kinézete? :))

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#30543) Aryon87 válasza Cry0 (#30542) üzenetére


Aryon87
félisten

Sztem igen.
Nemtom ezt biztosra, de sanda gyanum hogy a 7.0-ra felkesziteskent jon az uj UX.

Teejay, ugyis kell majd fr a 7m0ra valo frissiteskor, mivel foverziovaltas lesz, es teljesen mas feature lesz az egesz sztem.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#30544) Reinkz válasza TeeJay (#30539) üzenetére


Reinkz
senior tag

hát én 6-os droiddal vagyok így, egy 5.2-nek elment volna de semmi több.

7es-re kíváncsi vagyok, reméljük nem rontják el vele a G4-et.

(#30545) FerNandor


FerNandor
őstag

Kis segítséget szeretnék. Nem lehet letölteni az LG upot a leírásból. Kerestem neten, de csak azt telepíti, amelyiket másodikként kell indítani. Az elsőn végigfut a kezdő csík és ennyi, nem történik semmi. Így lesz az asztalon LG up ikon és a leírás szerint csinálva, nem látja a telefonomat.

Nem volt vele korábban probléma, ds most nem az én laptopomon csinálnám és nem is jó... Driverek elvileg fent vannak. Csak ez nem jó. Miért nem jó, amit indítok? Mi lehet a baj?

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#30546) Laca0


Laca0
addikt

Sziasztok!
Lehet a kijelző érzékenységén állítani?
Nekem túl érzékeny. Sohasem gondoltam, hogy valamikor ilyet fogok leírni...
Tegnap sms-eket írtam a zsebemben. Ha megtöröm a ruhámban, bekapcsolja a kijelzőt. Ha kétszer végighúzom, feloldja a képernyőzárat...

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#30547) TeeJay válasza Aryon87 (#30543) üzenetére


TeeJay
félisten

ok azért írtam hogy 6.0 és 6.0.1 között full felesleges váltani
majd a 7.x ha jön akkor arra
csak nem szúrják el LG-ék mert a G5 G4 V10 azért eléggé fullos lenne vele

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#30548) Aryon87 válasza TeeJay (#30547) üzenetére


Aryon87
félisten

Azert lesznek sztem benne javitasok, na meg ugye az uj design is ott lesz.
Persze G4re optimalizalva. Nekem mar maskepp van ugyebar..

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#30549) Nagytoll válasza Laca0 (#30546) üzenetére


Nagytoll
senior tag

Próbáld ki az SGS touchscreen boostert

(#30550) Sanya válasza castiels (#30533) üzenetére


Sanya
nagyúr

Nem letilthatja, hanem letiltja.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.