Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:03:09

LOGOUT.hu

Huawei Ascend P6 szakmai topik

Mielőtt kérdeznél, kérlek olvasd el a téma összefoglalót!


Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15101) sisqoboy2 válasza Newlachka (#15100) üzenetére


sisqoboy2
tag

A telefonban allitottad be?

(#15102) sisqoboy2 válasza #73499136 (#15098) üzenetére


sisqoboy2
tag

End elkedzdtem cserelgetni meet dobalta. Nem azert dobalta meet cserelgettem. Es ha igen akkor se kene h csinalja a 3gombos install utan a csont szaraz rendszeren gyari settinggel

(#15103) sisqoboy2


sisqoboy2
tag

Ma hivtam az ugyfelszolgalatot es AZT mondtak a telefon a level 3as tesztelesen van. Elozoleg csak level 1 es 2 volt. Meg 3nap AZT mondtak. Lehet rajukszolt a Központ h figyeljenek mar oda jobban? Remelhetoleg...

(#15104) #73596160 válasza #73499136 (#15098) üzenetére


#73596160
törölt tag

Én cserélgettem romot és internet szolgáltatót is, ezzel együtt wifi routert. Sosem tapasztaltam wifi dobálást

(#15105) v1kt0hr


v1kt0hr
tag

Hirdettünk már kamera apk győztest? Már párszor feldobtam a témát, de mindenki másra esküdött. (hang miatt kéne, nem akarok a belsejében mókolni..) fizetős /ingyenes is szóba jöhet

Lenovo y510p, OnePlus 6

(#15106) ViolavLight


ViolavLight
csendes tag

Sziasztok,

lenne egy kérdésem.

Természetesen P6ttal kapcsolatosan.

Az a problémám, hogy rátettem 1-2 full Hd klipet videót. WMV kiterjesztést.
És az a problémám, hogy a szám végére már nagyon elcsúszik a kép a hangtól. De filmeknél is ez van.
Ezt BS playerrel csinálja. Az összes általam ismert lejátszón, meg akadozik (mx player, gyári lejátszó Vlc stb.)

B132őm van de 5 félét raktam már rá és minddel ez a gond.

Az Mx ben hiába állítok hw dekódert meg 10 bites kódolást. jobb lesz de akad ugyanúgy.

Köszönöm a válaszokat.

Viktor

(#15107) ViolavLight válasza sisqoboy2 (#15103) üzenetére


ViolavLight
csendes tag

Szia, nekem is dobálta a wifit, én kicseréltettem, de azt mondják biost kell cserélni. nekem most b132 vel jó, de ment 122 és 118-al is. de 122-vel a gps nem ment

Light

Viktor

(#15108) Cultus


Cultus
tag

Sziasztok. Tudna valaki segíteni? Sajnos nekem nem működik az automata képernyőforgatás. Teljesen mindegy mit állítok, nem forgat.Fix a kép, pedig ez fontos lenne. Kinek mi az ötlete??? Köszi!

"Ha valakinek több boldog perce volt, mint ami fájt, az álljon elém, és árulja el a titkot, amit talált."

(#15109) gabancs válasza Cultus (#15108) üzenetére


gabancs
addikt

Hol nem működik? Mert pl. a böngésző tuti, hogy elfordul.

(#15110) Cultus


Cultus
tag

Lejárt a szerk. idő. Storno, rájöttem. Én voltam a béna, bocsi. :)

"Ha valakinek több boldog perce volt, mint ami fájt, az álljon elém, és árulja el a titkot, amit talált."

(#15111) Tomacko válasza ViolavLight (#15107) üzenetére


Tomacko
senior tag

Nekem 2 db van P6-ból, mindkettőn b122 és a GPS hibátlan és gyors, szóval biztosan nem a rom problémája

[ Szerkesztve ]

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#15112) sisqoboy2 válasza Tomacko (#15111) üzenetére


sisqoboy2
tag

Koszi. Megnyugtato h jo is lehet a gps. Marcsak az enyemet kell rendberaknia a szerviznek...

(#15113) sisqoboy2 válasza ViolavLight (#15107) üzenetére


sisqoboy2
tag

En probaltam b111 b122 b125 b132 es mindegyiknel ugyanazok a hibak voltak...

(#15114) sisqoboy2 válasza ViolavLight (#15106) üzenetére


sisqoboy2
tag

Csak egy kerdes... Mi ertelme full hdt nezni a p6on?

(#15115) gabancs válasza sisqoboy2 (#15114) üzenetére


gabancs
addikt

Mi értelme egyáltalán filmet nézni egy egérmozin?

(#15116) v1kt0hr


v1kt0hr
tag

Akinek wifi roblemaja van az ne a telefonban keresse a hibát hanem a router beállítások között böngésszen és próbálkozzon ezzel-azzal, illetve a firmware frissítés se hátrány. :) az eszközök sokszínűsége is zavarhatja a jelet illetve a szomszédok routerei, ajánlott a frekvenciakkal való jatszadozas is. ez az én személyes véleményem/tapasztalatom aki más véleményen van, az ne vegye figyelembe ezt a hsz-t. :) 200% ig laikus vagyok a témában, de nekem jó ideje nem dobálja a wifit /mióta eljatszadoztam a routerrel.:)

Lenovo y510p, OnePlus 6

(#15117) duvi válasza gabancs (#15115) üzenetére


duvi
nagyúr

A saját példámat tudom erre felhozni. Az utóbbi években elég sokat voltam kórházban. Nagyon jól jött az átvirrasztott éjszakákon a mobilos filmnézés. 32Gb-os memkarira egész sorozat évadokat másoltam fel. Néha még itthon is használom éjszaka, hogy ne zavarjam a családot amikor nem tudok aludni. Ezen kívül jól jön még hosszú utazáskor is (pl. vonaton) és gyanítom, hogy a fentiekkel még nem ér véget a felsorolás :N Egyszóval van értelme az "egérmozizásnak" is, csak nem mindenkinek van rá szüksége ;) .

(#15118) Tomacko válasza duvi (#15117) üzenetére


Tomacko
senior tag

duvi nálad a pont, korházba én is élveztem, na de a kérdés az a fullHD-ról szólt elsőnek....annak én se látom értlmét ebbe a méretbe :)

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#15119) Solad válasza gabancs (#15115) üzenetére


Solad
őstag

Roppant egyszerű, kórházban fekve életmentő. A tabletet nem vittem, mert ha valaki meglép vele akkor gond van, ezen viszont a biztosítás ad némi nyugalmat.

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#15120) Zsocy155 válasza duvi (#15117) üzenetére


Zsocy155
őstag

+1

Nekem a munkahelyemen ahol 24 órát vagyok és nincs 220V csak a szivargyújtó, aminek egy kis tv vagy nagy tablet sok lenne, ott is nagyon jól jön a P6-on az "egérmozi".

(#15121) gabancs válasza Solad (#15119) üzenetére


gabancs
addikt

Basszus, úgy beszéltek a kórházról, mintha minden napos dolog lenne. Nem arról volt szó, hogy találunk e olyan élethelyzetet, aminél jó dolog. Hanem a dolgos hétköznapokról, amikor általában nem a kórházban senyvedünk. Biztos, hogy van létjogosultsága, de tartom magam ahhoz, hogy ez nem az elsődleges, de még csak nem is a sokadik funkciója a telefonnak. Ha a szükség megkívánja, jó hogy van ilyen lehetőség. De nem több!

[ Szerkesztve ]

(#15122) Solad válasza gabancs (#15121) üzenetére


Solad
őstag

Honnan tudod hogy valakinek nem az? Nekem pl három éven belül negyedszer műtötték a térdem, szóval nekem kvázi "mindennapos". Na meg visszagondolva arra hogy a négyágyas szobában hatan feküdtünk, gyanítom nem üresen konganak a kórházaink.

De igaz lehet ez bármilyen élethelyzetre, ahol üres várakozás van. Én általában olvasással töltöm ezeket, de aki nem szeret olvasni, annak egy sorozatozás tökéletes alternatíva. Mert azért lássuk be, a sorozatok többsége nem a látványra épít.

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#15123) gabancs válasza Solad (#15122) üzenetére


gabancs
addikt

Tudom, mi van a kórházakban, 23 éve dolgozom az egyikben.....

(#15124) Tomacko válasza gabancs (#15123) üzenetére


Tomacko
senior tag

És még te mondod, hogy nem általános mindennapos az ott lét ?! :DD :DDD :D :C

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#15125) gabancs válasza Tomacko (#15124) üzenetére


gabancs
addikt

Azért kíváncsi lennék, hogy a több százezer készülékből mennyi volt huzamosabb ideig kórházban....Gyanítom, hogy töredék százalék lehet.

(#15126) duvi


duvi
nagyúr

PEACE! Nem gondoltam, hogy a kórházzal egy ekkora lavinát indítok el. Csak példának hoztam fel és ennyi. Nehogy már ezért egymás torkának ugorjunk! Ezért is írtam, hogy:
"Egyszóval van értelme az "egérmozizásnak" is, csak nem mindenkinek van rá szüksége."
Legyen ez a kórház téma zárszava! :R

(#15127) #73499136 válasza duvi (#15126) üzenetére


#73499136
törölt tag

Érdekes hogy időről időre fellobban a vita arról hogy mire NE használjuk a P6-ot. Néhányak szerint nem való játékra arra ott van az asztali PC, ne használjuk a navigációt mert arra vannak a GPS készülékek, fényképezésre is jobb ha fényképezőgépet veszünk, ne akarjunk ezzel fényképezni, filmet se nézzünk mert arra sem ez való. Mindez akár igaz is lehet , de akkor minek is a nagy kijelző , a 4x1.5ghz proci, a 2 ghz ram. a nagy tárhely stb:F Megnézni az időjárást, hány fok meleg vagy hideg lesz holnap ? Egyáltalán kellenek nekünk ilyen telefonok, nem elég amivel csak telefonálni lehet, negyed ekkora és kész?

(#15128) Nimda válasza #73499136 (#15127) üzenetére


Nimda
addikt

Igen ez valóban érdekes :)

Lényegében, minden földi jóból kapunk egy kis szeletet, kamera, gps, video képességek, játék, zenehallgatás.Nem feltétlenül kell, hogy mindez olyan erős legyen, mint a különálló egységek.Talán egyszer eljön az az idő, mikor képes lesz egy ilyen kis szerkezet olyan erőt és tudást produkálni, mint a nagyok.De lehet nincs is erre szükség, mert ez így jó ahogy van.

(#15129) #73499136 válasza Nimda (#15128) üzenetére


#73499136
törölt tag

Szerintem is. :K Használni meg mindenki használja arra amire neki megfelel. :)

(#15130) shifty85


shifty85
tag

Az enyém ugyanezt csinálja... sima avi kiterjesztésű filmeknél is! De az az érdekes, hogy egyiknél filmnél csinálja, a másiknál nem! Ugyanezek a filmek a másik P6-oson ugyanúgy beakadnak, elcsúszik a hang, ugrik a kép. Pedig Class 10-es kártya van benne, ez az oldala kizárva.

Amúgy, aki minden nap ingázik busszal vagy vonattal (mint pl. én is), oda vissza 1-1 órát, sokszor jó dolog tud lenni, hogy nézek egy filmet! :) Mai nap kezembe akadt egyik "régi" telefonom... na a Sony Xperia Ray tényleg egérmozi volt! :D De a P6 abszolút nem az! :)

(#15131) shifty85 válasza ViolavLight (#15106) üzenetére


shifty85
tag

Hopsz! :D Ide ment volna válaszba! :))

(#15132) South Velen válasza #73499136 (#15127) üzenetére


South Velen
addikt

Én minden okostelefonomat gmail-re, messengerre, időképre, tElvirára használok, meg netezni néha.
És baromi fontos, hogy jól nézzen ki, ha már mindig a kezemben van kb.
Ja és jegyzetek fotózására, király makrója van ; )

Ennyi. Ebben tökéletes nekem a P6. Bár natív androiddal gondolom beszaggatások se lennének például gépelésnél de amúgy nincs gond a sebességével se. Nagyon smooth.

[ Szerkesztve ]

(#15133) torrrent


torrrent
aktív tag

Csak még utoljára :) 4 napig voltam kórházban láb korrekciós műtét 2 hete jöttem ki. Megnéztem a két pasi meg a kicsi első 8 évadját (A még charlies részeket). Hát nem mondom ha nincs ez a teló megőrülök bent. Olvasni imádok, de arra nem tudtam odafigyelni a szövegre, mert izgultam/fájt a lábam. Azért bevallom én se HD-be néztem azt hiszem 800X valami pixel. Bőven elég volt tiszta kép.

(#15134) missz válasza torrrent (#15133) üzenetére


missz
tag

Imadom a ket pasit:)

"Csillagok hullnak, születnek újak..ès te messze jàrsz."

(#15135) Mike88 válasza shifty85 (#15130) üzenetére


Mike88
senior tag

Akkor könnyen lehet, hogy a kódolásban lesz a hiba, mert olvasván titeket, gyors leteszteltem, NAS-ról 720p és 1080p egyaránt lejátszható mx player-el hardveres dekódolással, külön codec-et nem telepítettem, mert nem volt szükséges. Sz'al ha NAS-ról megy, akkor kártyáról is illő lenne. B125-ös van a P6-omon.

[ Szerkesztve ]

(#15136) #73499136


#73499136
törölt tag

A filmekkel akkor is gond van ha a belső tárra vannak töltve vagy csak a külső SD-re másoltakkal?

(#15137) sisqoboy2 válasza #73499136 (#15136) üzenetére


sisqoboy2
tag

Jo kerdes. Konnyen lehet kartya sebessegi gond...

(#15138) Zsocy155 válasza sisqoboy2 (#15137) üzenetére


Zsocy155
őstag

Nekem cl4-es micro sd-m van és semmi gondom nem volt eddig, HD filmmel sem.

(#15139) Solad


Solad
őstag

Vitte már vissza a sarok púposodása miatt valaki a telefont?

Nekem ma beakadt a zsebembe és kijjebb hajlott, tartok tőle hogy elhajtanak külső behatásra hivatkozva.

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#15140) sisqoboy2


sisqoboy2
tag

Ha az aksi puposodik azt ok is latjak. Szerintem ezen ne ragodj. Vidd be.

(#15141) #73499136 válasza Solad (#15139) üzenetére


#73499136
törölt tag

Miért úgy látszik mint ha Te feszegetted volna meg? Ha nincsenek rajta erre utaló nyomok rá kell íratni a szervizlapra hogy a beadáskor sérülés mentes. Ha az aksi miatt púposodik akkor az úgyis 1 értelmű, azzal nem tudnak variálni. :K

(#15142) Solad válasza #73499136 (#15141) üzenetére


Solad
őstag

A fémkeret kipúposodásáról van szó, aminél még nem jártunk a végére, hogy mi okozza a jelenséget, viszont ha azt mondja hogy szerinte ez külső behatás, akkor én hiába bizonygatom hogy nem, cs.szhetem.

Bár most ahogy nézem a hátlap is kiáll egy picit, szóval akksi is lehet a dologban.
Na bepróbálom a héten.

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#15143) #73499136 válasza Solad (#15142) üzenetére


#73499136
törölt tag

Addig nem tudod meg amíg be nem viszed. A külső behatást bizonyítaniuk kell, ha ez látszik a kereten mert mondjuk le ejtetted akkor nekik van igazuk de ha akkumulátor akkor..... :K

(#15144) v1kt0hr


v1kt0hr
tag

megéri a legújabb miui-t felpakolni p6-ra, vagy nem sok változás van közte, és a magyarosított "régi" között??
kinek mi a tapasztalata?

Lenovo y510p, OnePlus 6

(#15145) TomWexX válasza v1kt0hr (#15144) üzenetére


TomWexX
addikt

A legújabbat nem lehet feltenni, ha csak nem vagy olyan bátor hogy kínai gyári rommal kísérletezz.

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#15146) mec71


mec71
tag

Ma ezt a választ kaptam a Huawei-től :
Szia Attila! A 4.4-es frissítés is a jelenlegi, 3.0.8-as kernelre épül. Üdv: a Huawei csapat
:-(

[ Szerkesztve ]

(#15147) marilllyo válasza Solad (#15142) üzenetére


marilllyo
veterán

Nálam detto. Bár mondom nálam minimális...nem is tudnék róla fotót csinálni, hogy látszódjon. De az tuti, hogy leejtettem..és rá másnap vettem észre. De úgy gondolom, ha tuti az akksi a ludas...akkor azért ott előbb utóbb jelentkeznie kell más problémáknak is...gyorsabban merül...nem tölt stb.
Tudnál fotót csinálni róla? Hogy mennyire gáz?

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#15148) arminlok válasza mec71 (#15146) üzenetére


arminlok
senior tag

Én a huawei odlalán megkérdeztem az egyik csávótol aki látszott hogy ért hozzá és ezt írta : Gondolom az egzotikus chipset miatt nem volt kedvük másik kernelt használni. A 3.0.8 kernel alapvetően az ICS -re való , JB alá a 3.4 kellene. A Huawei viszont patcheli a 3.0.8 -as kernelt , így JB alatt is gond nélkül működik , nincsenek hiányzó funkciók. Ugyanígy tettek a KK esetében is. Folyamatosan updatelik, így nem gondolom ezt akkora gondnak. Azt viszont igen , hogy bár hivatalosan a Német és Orosz régiónak kiadták a 4.2 -őt a Mate-ra B907 verziószám alatt , a kernelforrás nincs publikálva.Szerencsére a P6 kernel forrása némi módosítás után használható a Mate-n . De ha szigórúan vesszük a P6 Kínai régió KK verziója is hivatalos és ahhoz sincsen forrás publikálva tudomásom szerint.

(#15149) mec71 válasza arminlok (#15148) üzenetére


mec71
tag

Kíváncsi vagyok hogy május második felében jön e a kk ahogy mondták

(#15150) arminlok válasza mec71 (#15149) üzenetére


arminlok
senior tag

XDA-n olvastam, hogy nem csak a magyar facebook oldal jelentette be szal mostmár talán tényleg lesz valami kitkat szerüség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.