Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:03:09

LOGOUT.hu

Huawei Ascend P6 szakmai topik

Mielőtt kérdeznél, kérlek olvasd el a téma összefoglalót!


Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14301) Zlika válasza igali (#14298) üzenetére


Zlika
aktív tag

Oks írok ha hazaértem.

(#14302) icemad válasza Kharchy (#14299) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Ahogy én olvasgatom, más készüléknél is van gond az art környezettel. Plusz jópár program és játék sem tudja megfelelően kezelni...
Úgy néz ki, hogy ez az art nevű izé sokkal nagyobb ugrást jelent, mint ami eddig volt, gyanítom ezért sz*pnak a gyártók a frissítéssel is. Én is várom az új rendszert, és örülnék pár új funkciónak, de amíg nem lesz olyan atomstabil a cucc, mint a mostani T-s rommal, addig biztos nem állok neki mókolni.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#14303) Kharchy válasza icemad (#14302) üzenetére


Kharchy
tag

Hát az ART hivatalosan még béta fázisban van, a huaweinél is csak a kódban van nyoma, szóval az, hogy egy béta runtime bétasként fut szerintem nem meglepő :) Amúgy meg 4.4-nél simán megy dalvikkal ahogy eddig, én mondjuk nagy javulást nem látok teljesítményben az előzőhöz képest. Csak kicsit pofásabb, áthelyeztek egy-két menüt, vagy összevonták őket. Akksiidőben pl egyáltalán nem látok változást. Amúgy könnyen lehet, hogy ez a sok pozitívum csak az ART-os használatra vonatkozik, ami egyrészt nem stabil, másrészt meg én pl nem használom :)

''S ha rút világom eltaszít magától, Reménynek-harcnak mindnek vége van, Ha isten földre dől a trónusáról, Lesz még akiben higgyek -önmagam!''

(#14304) icemad válasza Kharchy (#14303) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Nem tudtam, hogy az art beta verzióban tart még. Csak olvastam nexus és s4 fórumokban, hogy vanak bajai. Nekem mondjuk mindegy, hogy mi van a motorháztető alatt, csak tegye a dolgát. Ilyen szempontból nekem a p6 kellemes csalódás.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#14305) duvi válasza freezespider (#14288) üzenetére


duvi
nagyúr

Igen, így van :K . Vagy menüből frissítesz, a három gombos módszerrel. Én a három gombost megoldást javasolnám. Igaz, ilyenkor minden személyes adat törlődik a belső memórián és gyári állapotra áll vissza a telefon! Cserébe kisebb az esélye, hogy frissítés után belassulást vagy egyéb problémát tapasztaljál.

[ Szerkesztve ]

(#14306) duvi válasza duvi (#14305) üzenetére


duvi
nagyúr

Lejárt a szerk. idő. Helyesen a mondat:
Vagy menüből frissítesz, vagy a három gombos módszerrel.

(#14307) Nimda válasza bubuka80 (#14278) üzenetére


Nimda
addikt

A wifi fixer ahogy írják, nem tudja a szakadást megakadályozni, de viszont újra tud azonnal csatlakozni.Nálam így működik, tehát valójában ez egy tünti kezelés.A semminél azért jobb :)

(#14308) freezespider válasza duvi (#14305) üzenetére


freezespider
tag

Köszike :)

Képzeld, pont most frissítettem!
Tök jó volt minden. Menüből frissítettem, tehát nem a három gombos módszerrel.
De megint jött a csalódás :(
Ugyanúgy nem működnek az appok. Pl. simple reminder, watchdog, stb :(
Szerinted akkor a három gombos elvileg megoldhatja ezt?

(#14309) duvi válasza freezespider (#14308) üzenetére


duvi
nagyúr

Szerintem megérné a háromgombossal ráfrissíteni. Emellett az összefoglaloban említett tisztító scriptet is futtasd le. Előtte minden személyes adatot mentsél le!

[ Szerkesztve ]

(#14310) freezespider válasza duvi (#14309) üzenetére


freezespider
tag

És akkor úgy, hogy a dload -ot a kártyára másolom, kikapcsolom a telót, majd amikor a három gombossal indítom egyből futni is fog a frissítés?

(#14311) akosxyz válasza wwhy (#14292) üzenetére


akosxyz
senior tag

Én Moto X-en gondolkozom. Szerintetek megérné a váltást? :)

(#14312) Zlika válasza freezespider (#14310) üzenetére


Zlika
aktív tag

:K

(#14313) freezespider válasza Zlika (#14312) üzenetére


freezespider
tag

:)

(#14314) duvi válasza freezespider (#14310) üzenetére


duvi
nagyúr

Így van. :K

(#14315) freezespider válasza duvi (#14314) üzenetére


freezespider
tag

Megcsináltam, és sikerült!

A wipe datát nem mertem.
Most, hogy újraindult a teló, megmaradtak fényképek, appok, stb ...
Tehát muszáj lenne a wipe? :/

[ Szerkesztve ]

(#14316) duvi válasza freezespider (#14315) üzenetére


duvi
nagyúr

Teszteld le és ha most sem jó, akkor kéne az a script.

(#14317) elenor1987


elenor1987
csendes tag

Sziasztok
Egy olyan érdekes problémám lenne hogy gyári független p6 -omon az istennek nem tudom működőképessé varázsolni a Sygic et. Probléma leírása hogy inditom es azonnal ki is lép.
Nem rootolt és most frissült b132 -re. Ugyan úgy fen áll a gond. Van ötletetek? Help :)

(#14318) freezespider válasza duvi (#14316) üzenetére


freezespider
tag

Az lesz sajnos :(

Úgy van ahogy mondtad, szerintem összeakadt :(

(#14319) freezespider válasza duvi (#14316) üzenetére


freezespider
tag

Most megpróbáltam elindítani, de nem tudom, hogy hogy kell :/

(#14320) tamas.varga5 válasza missz (#14295) üzenetére


tamas.varga5
tag

Még nincsenek vele tapasztalatom,de ha felajánlotta hivatalosan,én mindenképp belefognék.

Honor 90 12/512 giga, Lenovo Legion Y520 Intel Core i7-7700HQ NVIDIA GeForce GTX 1050 16 GB RAM 1000 GB 5400RPM SATA -, 128 GB PCI EXPRESS - SSD -

(#14321) Angelus(hun)


Angelus(hun)
tag

Erősen gondolkozom a 4.4 frissítés felrakásán, elvégre olyan eget rengető negatívumokat még sehol sem olvastam. Nem teljes értékű kitkat, tény, de lehet a b125nél tud többet nyújtani.

Xbox: tobozhun Ps: TobozHUN Nintendo: Toboz

(#14322) freezespider válasza duvi (#14316) üzenetére


freezespider
tag

Írják, hogy a recovery -ből lehet indítani, csak nekem nem jön be :/
Azt olvastam, hogy a bekapcs. gomb, és a hang le kombóval jön be, de nem mükxik :/

(#14323) freezespider válasza freezespider (#14322) üzenetére


freezespider
tag

Utána néztem és telepítettem ezt: TouchRecoveryInstaller-v1_01.apk
De amikor rooot jogot kell adni neki, nem engedi.

(#14324) duvi válasza freezespider (#14323) üzenetére


duvi
nagyúr

Még nem használtam a recoveryket és a scriptet se. Annyit tudok én is csak segíteni, amennyit olvastam a témáról. Tudtommal a recoveryhez szükség van rootra. Rootoltad a telefonodat? Enélkül nem tudsz jogosultságot adni a recoverynek. Esetleg egy tapasztalt versenyző segítene a részletekben freezespider kollégának?

(#14325) freezespider válasza duvi (#14324) üzenetére


freezespider
tag

Köszike!

Én is attól tartottam, hogy root nélkül nem megy :(

(#14327) eriador


eriador
csendes tag

Sziasztok!
Szerdán lettem P6 tulaj.Sp-ről váltottam,hát mit ne mondjak....Óriási a különbség.Gyönyörű a telefon,nekem az UI is bejön.Az Emag-ról rendeltem,eddig 111-es rendszer volt rajta.Tegnap frissítettem 132-re.
Igazán különbséget nem nagyon látok,mindkettő jól működik.Nagyon nem bántam meg a váltást!

(#14328) Mike88 válasza elenor1987 (#14317) üzenetére


Mike88
senior tag

Privátban írtam (ill. ott akartam írni, de megint mellé nyomtam, nálam ha két hét szünet lenne a privát és a válaszol lehetőség között, akkor is mellé kattintanék... :D), van egy gyanúm, de azt nem lenne szerencsés itt tárgyalni.

[ Szerkesztve ]

(#14329) djbelo válasza eriador (#14327) üzenetére


djbelo
senior tag

Üdv a fedélzeten! :D Nekem is volt SP csak én kb 1 hét alatt lecseréltem a P6-ra! :D

(#14330) jegenye77 válasza elenor1987 (#14317) üzenetére


jegenye77
addikt

Ha volt már rajta sygic akkor azt rendesen töröld le és úgy telepítsd az újat.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#14331) igali válasza icemad (#14289) üzenetére


igali
tag

Mindkét javaslattal próbáltam, de sajnos sikertelenül. :(((
Gondoltam letörlöm, majd megpróbálom egy másik tört változattal, igen ám, de úgy felejtettem a Beállítások-alkalmazások kezelése-mc3-performance mód engedélyezését is, és azóta sehogy sem tudom feltelepíteni. Sem a hivatalos, azaz a Play Store-ból, ott -24 hibára hivatkozik, a tört változat pedig tárhely hiányra panaszkodik, mikor van 3,6GB belső szabad hely. Sőt, a Titanium Backup-os változat sem működik, mert hiába van átmásolva, mégsem látja a program, mintha nem is létezne. Lehet, hogy ezzel a performance opcióval hazavágtam, hogy újra tudjam telepíteni? Elméletileg nem, de mégis? Ha mindenáron szeretném telepíteni, újra le kell pucolnom a rendszert? :F

(#14332) Zlika válasza freezespider (#14323) üzenetére


Zlika
aktív tag

Nekem sem ment rendszer alól.Adb shell-el kellett felraknom a twrp-t kollégák segítségével.

(#14333) South Velen


South Velen
addikt

Sziasztok!

Sajnos OTA-n frissített a telefonom B111-ről B132-re.

Addig volt egy olyan androidos telefonom, amely soha de soha nem probukált battery drop-ot, azóta meg van egy olyan telefonom, ami 5-6 óra alatt akkor is lemerül, ha hozzá se nyúlok. Factory reset természetesen megvolt a fissítés után. A dropot látva, amit semmiféle beálíltással nem tudtam megoldani, még egy FR. Most se jobb. Legfőbb fogyasztó az Android OS, persze ebből semmi nem derül ki. Kösz Google!

Hogyan lehet visszatérni a B111-re?

ui: volt egy telefonom a sok bughalmaz samsung után, amit végre nem kellett piszkálni, minden úgy működött, ahogy kell, nem éreztem igényét soha frissítgetésnek, meg ilyen tevékenységekhez, amihez már semmi kedvem nincs, de jön egy frissítés és elb*ssza az egészet. :W

[ Szerkesztve ]

(#14334) missz válasza South Velen (#14333) üzenetére


missz
tag

Ez most azt jelenti, h inkabb ne frisitsek?? Ugyanez lenne a szitu, 111->132

"Csillagok hullnak, születnek újak..ès te messze jàrsz."

(#14335) Mike88 válasza South Velen (#14333) üzenetére


Mike88
senior tag

Kösz a tapasztalatokat! Le is tiltottam az OTA frissítést.

(#14336) wwhy válasza South Velen (#14333) üzenetére


wwhy
veterán

Érdekes, a legtöbb embernek pozitív a B132. De visszafordítható a dolog.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#14337) TomWexX


TomWexX
addikt

Annyiszor hangoztattuk már hogy felejtsétek el a menüből való ráfrissítést, hiszen annak a 90%-a egy bughalmaz lesz, van a maradék 10% ami jól működik továbbra is, de az statisztikailag édeskevés. Ha valaki frissíteni akar, akkor nyelje be azt hogy minden adat törlődik, és frissítsen 3 gombossal! Jelzem, a play tele van jobbnál jobb adat visszaállító appal. Ha pedig ezzel nem akartok "szenvedni", és meg vagytok elégedve a jelenlegi rendszerrel, akkor NE frissítsetek!

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#14339) freezespider válasza Zlika (#14332) üzenetére


freezespider
tag

És azt hogy kell? :)

(#14340) freezespider válasza duvi (#14324) üzenetére


freezespider
tag

Köszike a sok segítséget :)

Nagyon jó lenne ha valaki tudna segíteni!

Sajnos az appok továbbra sem működnek rajta! :(

[ Szerkesztve ]

(#14341) freezespider válasza South Velen (#14333) üzenetére


freezespider
tag

Én új vagyok, és nem is értek hozzá, de amelyik linket tegnap "duvi" küldte nekem, az tökéletes !!!!!
Direkt megfigyeltem a telefont, hogy a reggel öt órai bekacsolás után is még 98% -on áll!

[ Szerkesztve ]

(#14342) TomWexX válasza freezespider (#14341) üzenetére


TomWexX
addikt

Először is használd a szerkesztés gombot, 5 percen belül ne írj 3 különálló hozzászólást!

Ami neked kell, minden ott van a téma összefoglalóban. Rootolnod kell a telefont, majd tedd fel a CWM-et, másold a telefonra a tisztító script zip fájlt, (ne a s3nsitivity félét mert az nem működik) majd indítsd újra a telefont és lépj be a CWM-be és futtasd le a script-et, majd utána onnan kilépve egyből a 3 gombos módszerrel rakd fel az általad választott romot!

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#14343) Yager01


Yager01
senior tag

Rendeltem egy HDMi kábelt amit a telefon és az erősítő összekötésére szeretnék használni. A HDMi kábelen van külön töltő csatlakozó mert ugye ha jól tudom a működéshez elengedhetetlen a tápellátás. Viszont hiába dugom össze az erősítővel és közben a töltővel a P6-ot hiába indítom el a zenét a telefonon csak a külső hangszóró szól az erősítő meg sem nyikkan. Mi lehet szerintetek az oka?

(#14344) freezespider válasza TomWexX (#14342) üzenetére


freezespider
tag

Megpróbálnám a rootolást, de az exe. -t nem indítja el.

(#14345) TomWexX válasza freezespider (#14344) üzenetére


TomWexX
addikt

Az Eroot.exe-t nem a telefonon kell futtatni, hanem a PC-n.

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#14346) South Velen válasza #03154944 (#14338) üzenetére


South Velen
addikt

Mint mondtam, ezzel a telefonnal végre nem kellett bajlódni romolással, de ha már volt olyan kedves, és felajánlotta nekem az OTA frissítést, akkor már éltem vele. Úgyhogy nem "romolgattam", csak akkceptáltam egy lehetőséget. Samsungoknál pl. sok szarság volt, de az OTA az egy jó frissítési metódusnak számított. Ráadásul itt most főverzió váltás se volt.

És amit leírtam, az nem jelenti, hogy másnál is jelentkezni fog, de azért most utánaolvastam és láttam egy pár helyen, hogy másnál is van hasonló probléma a 132-essel, de ebben a topikban meg jók a tapasztalatok..

(#14336) wwhy: Erre most akkor simán minden egyéb teendő nélkül nem tehetem fel a B111-et vagy a 125-öst? (3gombos módszerrel)

[ Szerkesztve ]

(#14347) duvi válasza Yager01 (#14343) üzenetére


duvi
nagyúr

Melyik csatlakozóval küldöd ki az audio jelet? Füles aljzaton vagy a micro usb-n? Mivel nem MHL képes a P6, ezért a micro usb-n keresztül nem fog működni a dolog.

(#14346) americanidiot
Három gombossal + tisztító scripttel vissza tudod tenni a régebbi romokat. freezespider kolléga épp most jár ebben a cipőben. Pár hozzászólással feljebb TomWexX beírta a script használatát.

[ Szerkesztve ]

(#14348) freezespider válasza duvi (#14347) üzenetére


freezespider
tag

Igen, már próbálkozok :)

Most ott akadtam el, hogy amikor a telefonban váltogatni kell a Médiaeszköz, HiSuite, Usb -tárolóeszközt, akkor a root ablakban nem jelenik meg a root felirat.
Pedig mindent úgy csináltam ahogy leírták :/

(#14349) mark8622


mark8622
csendes tag

sziasztok erröl a romrol esetleg miui-s
ezt feltehetem P6-U06 ra???

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2480396

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#14350) South Velen válasza duvi (#14347) üzenetére


South Velen
addikt

Köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.