Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:03:09

LOGOUT.hu

Huawei Ascend P6 szakmai topik

Mielőtt kérdeznél, kérlek olvasd el a téma összefoglalót!


Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14801) icemad válasza James67 (#14797) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem sem egy kategória a két telefon, de itt majdnem mindenki a p6-ot fogja ajánlani. Egyszerűen azért mert a legtöbben megvannak vele elégedve. Tisztességes iparosmunka és nem több. Sorolj fel néhány szempontot, hogy neked mi fontos, és az alapján többet tudunk segíteni.

Ami a p6 mellett szól:
-nagyon nagyon szép készülék (és ebben szerintem mindenki egyetért)
-stabil gyári rom, nagyon ritka a fagyás/újraindulás (Nálam soha nem fordult elő! Bár nem a legfrissebb android van rajta, de ennek hátrányát nem fogod érezni.)
-a gyári szoftver nincs tele felesleges programmal, nem nagyon kellenek hozzá külső programok
-gyors gps
-nagyon jó akkuidő (Bár mostanában vannak gondok néhányunknál...)

Ami az s4 mellett szól:
-Játékokban nagyon jó
-Talán a fényképező/kamera része is jobb
-Rengeteg custom rom és mindenféle módosítás/kernel van már most hozzá, és ez napról napra bővül.
-Samsung garancia (ez nagyon jó dolog, kötelezővé kellene tenni minden műszaki cikknél...)

Viszont az s4 kicsit tucattelefon már, külsőleg mindenképp. A gyári rom is tele van mindenféle szeméttel, amit az életben nem fogsz soha semmire használni. Aksiidőben is talán gyengébb, de ez nagyban függ a felhasználótól is.
Ha te olyan vagy aki megvesz egy telefont és használja, akkor a p6-ot javaslom. Ha szereted szénné módosítani a kis telefon lelkét, akkor s4.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#14802) djbelo


djbelo
senior tag

Nagy hangerőnél (disco,koncert) ha videót rögzítek nagyon torz a hang! Tudtok erre valami megoldást?

(#14797) James67

Samsung?? Brrrrrrrrrrrrr..... :N

[ Szerkesztve ]

(#14803) freezespider válasza freemanone (#14798) üzenetére


freezespider
tag

Köszike!

Most újra fogok kezdeni mindent!
De hogy érted, hogy a gyáriba lépjek be?

(#14804) duvi válasza freezespider (#14803) üzenetére


duvi
nagyúr

Ne a CWM vagy TWRP recovery-be csinálj factory resetet, hanem a gyári szoftverben, simán a menüből.

(#14805) freezespider válasza duvi (#14804) üzenetére


freezespider
tag

Szóval akkor ne indítsam el a touch recoveryt, csak simán három gombbal indítsam újra?

Uppsz!

Bocsi!

Szóval csak gyári beállítások visszaállítása!

[ Szerkesztve ]

(#14806) freemanone válasza duvi (#14804) üzenetére


freemanone
őstag

NYEEEEET! :N

CWM TWRP-s rész az stim! De a factory resetet nem android menuből csináljuk!!! Hanem 3gombos restart, úgy hogy nincs semmi a dload mappában, majd az ebben a hsz-ben látható Wipe data/factory reset funkciót kell használni.
Azaz a GYÁRI Android System Recovery-re lesz szükség.

[ Szerkesztve ]

(#14807) ViolavLight válasza duvi (#14796) üzenetére


ViolavLight
csendes tag

Kedves Duvi!

Letöltöttem, ugyanúgy betetten egy dload mappába az sdre.
+- bekapcs gombbal ujraindul elkezdi tölteni, majd ugyanúgy huawei sd kard fail-t ír ki.

És ugyanaz a rom jön vissza.

Gondolom ezután amit most töltöttem le kellene majd visszarakni a b132 vagy régebbit?
Vagy rosszul gondolom?

köszönöm.
light

Viktor

(#14808) freezespider válasza freemanone (#14806) üzenetére


freezespider
tag

Most már semmit sem értek :D

Ha a gépen lévő total -ban keresem azt a data részt, nem is látom :(
Ha a telón a root browser -rel akkor igen, de nem tudom, hogy hogy másoljak be oda.
Ebben sajnos totál kezdő vagyok, így nagyon nehéz eligazodni a szak szavak között :(

[ Szerkesztve ]

(#14809) gabancs válasza ViolavLight (#14807) üzenetére


gabancs
addikt

"ugyanúgy huawei sd kard fail-t ír "

Akkor valami hibás adatot talált. Vagy rossz a fájl, vagy az SD kártya. Mert a 3 gombos telepítésnél első körben leellenőrzi a dload mappában található adatokat. Ha ott mindent rendben talál, csak akkor lép tovább.

(#14810) Viki1990


Viki1990
csendes tag

Sziasztok.
Mostanában azt csinálja a telefonom hogy felvillan, hogy nagy fogyasztású háttéralkalmazások futnak a telefonon. Általában a Messenger és a Facebook amit bead. Pedig mindig minden alkalommal bezárom ezeket és sokszor olyankor is behozza ezeket amikor nem is használtam abszolút ezeket.

(#14811) Nimda válasza Viki1990 (#14810) üzenetére


Nimda
addikt

Az energia kezelőben le tudod tiltani a hárrétalkalmazásokat.

(#14812) Nimda válasza Nimda (#14811) üzenetére


Nimda
addikt

Remélem érted :DDD

(#14813) Viki1990 válasza Nimda (#14811) üzenetére


Viki1990
csendes tag

És ha mondjuk a Whatsapp vagy a Facebookot leállítom attól még az üzenetek és az értesítések megjelennek?

(#14814) ViolavLight


ViolavLight
csendes tag

Sziasztok, most sikerült :-)

B132 fent és megy.

Egyetlen kérdésem van csak.
Alul a Control panelt hogyan lehet eltüntetni.
A kitkaton úgy volt, de szerintem itt is lehet valahogy.
Úgy értrm, hogy ideiglenesen eltüntetni, majd visszahozni, le majd felhúzással!

Köszönöm.
Light

Viktor

(#14815) Nimda válasza Viki1990 (#14813) üzenetére


Nimda
addikt

Most nincs előttem a gyári rom, de van egy olyan pont, hogy a nagyfogyasztású alkalmazások figyelmen kívűl hagyása.

Ma nem megy az írás :)

ViolavLight a témaösszefoglalóban megtalálod ;)

[ Szerkesztve ]

(#14816) okoska74 válasza ViolavLight (#14814) üzenetére


okoska74
senior tag

[link]
[link]
És még a blogomban illetve az összefoglalóban is találsz leírásokat.

iMac 2013 Late ; Apple iPhone 11 ; Apple TV 4K 64Gb ; Sony KD43XF8505 ; Sony HT-XF9000 ; Sony WH-1000XM3 ; Toyota Prius III 1.8 HSD Premium;.... Ha a tények nem igazolják az elméletet, változtasd meg - a tényeket. Albert Einstein

(#14817) arminlok válasza freezespider (#14808) üzenetére


arminlok
senior tag

Töltsd le a telefonra a total commandert sokkal jobb erre mint bármelyik másik fájlkezelő.

(#14818) ViolavLight válasza okoska74 (#14816) üzenetére


ViolavLight
csendes tag

Köszönöm okoska!
Rootolás sikerült, :N ES exploreller átírtam a fileban a kért részt, viszont elmenteni nem tudom , azt írja nem lehet menteni.
Mi lehet a gond?
Hogyan lehet elmenteni?

Köszönöm.
Light

Viktor

(#14819) ViolavLight


ViolavLight
csendes tag

Sikerült :-) Total commanderrel.

Köszönöm.
Light

Viktor

(#14820) arminlok válasza ViolavLight (#14818) üzenetére


arminlok
senior tag

Ugyanaz vonatkozik rád amit egy sorral feljebb irtam.

(#14821) freezespider válasza arminlok (#14817) üzenetére


freezespider
tag

Igen, az megvan!

Most már csak azt nem tudom sehogy sem megcsinálni, hogy a létrehozott/módosított custom.bin file -t
átmásoljam a data könyvtárba!
Próbáltam kijelölni a telóban, vágólapra másolni, de még sosem csináltam ilyet!

(#14822) baluka6


baluka6
aktív tag

Sziasztok

Segítségre lenne szükségem, barátnőm leejtette a P6-sát és a bal felső sarka sérült meg, elég hülye a helyen. Nem a telefon kerete, de nem is a kijelző, hanem a kettő közötti rész,pont a telefon éle.
Mivel nagyon a szíve csücske a telefon, ezért megcsináltatnám neki, de hivatalosan szeretném, nem bóvli gsm boltban. Voda garancia van rá, szóval jó lenne ha megmaradna. Szerintetek kérésre javítják a telefont úgy, hogy a gari megmaradjon? Valamint hova vigyem vissza?
Szerintem a vodnál az eladók sokat nem tudnának segíteni, főleg nem abban, hogy mennyibe is kerülne ez nekem...

Köszi :R

(#14823) Zsocy155 válasza baluka6 (#14822) üzenetére


Zsocy155
őstag

Szia!
Úgy tudom hogy a Telemax javítja a Huawei-t, Budaörsön.

(#14824) jeni válasza baluka6 (#14822) üzenetére


jeni
félisten

Szia
Ment p.ü.

[ Szerkesztve ]

(#14825) arminlok válasza freezespider (#14821) üzenetére


arminlok
senior tag

Hosszan megnyomod kivágás , rányomsz hosszan a megfelelö mappára esetünkben a fájrenszer gyökér / data mappára és ott lesz az alján h "Beillesztés ide"

(#14826) baluka6 válasza Zsocy155 (#14823) üzenetére


baluka6
aktív tag

Köszi

Jeni: Köszi neked is, ment válasz is!

(#14827) rdt89 válasza paquita (#482) üzenetére


rdt89
addikt

Helló, egy kérdésem lenne a P6-hoz. Ez a 20gb tárhely meddig jár azaz meddig aktív?
Köszi a válaszodat.

(#14828) mec71 válasza rdt89 (#14827) üzenetére


mec71
tag

Használj mega. apk -t. 50 GB ingyen

(#14829) freezespider válasza arminlok (#14825) üzenetére


freezespider
tag

Köszike :)

Holnap újra próbálkozom :)

(#14830) v1kt0hr válasza rdt89 (#14827) üzenetére


v1kt0hr
tag

teljesen mindegy, mert használhatatlanul lassú.

Lenovo y510p, OnePlus 6

(#14831) rdt89 válasza mec71 (#14828) üzenetére


rdt89
addikt

Köszi az infót, ezt jó tudni :)

(#14832) rdt89


rdt89
addikt

Nem rég bukkantam erre a telefonra. Barátnőm pont váltás előtt áll és közösen kezdtünk el keresgetni telefonokat. Először az Xperia M, majd az L, majd az S majd az Sp és legvégül a T az ami mellett maradt, hogy ez kell neki. Nézegettem a telefont meg a hardvert, és mondtam jó-jó de annyira mégsem, valami ütősebbet akartam neki, ritkábbat egyedibbet. Ekkor bukkantam rá erre a telefonra, kinézetre az eddigi legszebb telefon amit valaha láttam, a hardvere is korrekt, még ha a SOC ritka is és nem sok játék fogja felismerni, de a 2gb ram (ami már minimum lenne a 4-es feletti droidon) szép teljesítmény. Nekem is kínai telefonom van. Mondjuk nem ennyire ismert hazánkban mint a Huawei (Zopo C3), de az is korrekt munka. Az se fagyott, lassult, indult újra sose. Majdnem 1 éves megléte óta egyszer se, igazából mióta meg van ki se volt kapcsolva, vagy újra se volt indítva, és annak is 2000mah-s akkumulátorával 4-5 napot simán kihúzok. Szóval egy szó mint száz plusz egy tag erősíti mától a Huawei P6 táborát és még én is fontolóra veszem, mert teszteket, tapasztalatokat olvasva az eddigi legkorrektebb ipari munkának tűnik! Kína jön felfele, mostmár minőség is társul a mennyiség mellé! :)

(#14833) James67


James67
aktív tag

Köszönöm a választ Neked is és torrent-nek is.Én is inkább a P6 felé hajlok. Játszani nem szoktam, módosítgatni sem.
:R

Redmi Note 8 4/64

(#14834) Májkülnájt


Májkülnájt
tag

Hello!
Olyan kérdésem lenne, h a tés p6-on hogy lehet letiltani a indítási tés logót, hangzavart???

(#14835) torrrent válasza James67 (#14833) üzenetére


torrrent
aktív tag

Ha játszani nem szoktál, módosítgatni sem, akkor ez a Te telefonod :). Szerintem ha van rá lehetőséged nyomogasd egy jó pár percig, utána nem fogod tudni letenni és kelleni fog egy saját is. Nem bánod meg a vételt, üdv a táborban.

(#14836) Májkülnájt válasza torrrent (#14835) üzenetére


Májkülnájt
tag

XPERIA SP!!!

(#14837) torrrent válasza Májkülnájt (#14836) üzenetére


torrrent
aktív tag

Ebbe legálább beletömtek 2GB ramot. Kösz, de én az Sp-t kihagynám na meg a sony menüje :N . De hát kinek a pap kinek a papné

(#14838) Májkülnájt válasza torrrent (#14837) üzenetére


Májkülnájt
tag

Mennyi az antutu teszted eredményed? Az enyém 24150... 1 gé rammal...

(#14839) icemad válasza Májkülnájt (#14838) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Antutu eredményre aztán cibálhatod az efütyidet... :DDD Főleg, hogy minden nagyobb gyártó csal az ilyen tesztprogramokkal.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#14840) duvi válasza Májkülnájt (#14838) üzenetére


duvi
nagyúr

Ez most komoly? :U

(#14841) torrrent válasza Májkülnájt (#14838) üzenetére


torrrent
aktív tag

Nem fogok hazudni 18230. De ilyen kinek nagyobb a ramja játékba nem érdemes belemenni. Egyébként az 1GB al nem sokra mész, ha megy az email kliens, 6 böngésző ablak meg van nyitva, zenét hallgatsz és még öt progi pörög a háttérben, mert nem akarod őket bezárni.
Azért egy screenshotot megnéznék a 24150 pontról, mert az elviekben gyorsabb, mint a Samu note 2. Fura nem?

(#14842) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Megígértem, hogy szólok, ha a google összekapja magát, és megoldódik az akkumerülési probléma. Szóval most már jó, lehet újra engedélyezni a programokat, és érdemes a legfrissebb verziót használni. Engedélyezés és frissítés után kell egy restart is!

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#14843) t.roby90 válasza icemad (#14842) üzenetére


t.roby90
tag

Köszi h szóltál, de nem fogom vissza engedélyezni amiket nem használok mert feleslegesek. Nem is értem h miért nem tiltottam le eddig.

(#14844) arminlok válasza Májkülnájt (#14836) üzenetére


arminlok
senior tag

Én sony párti vagyok de az sp attol eltekintve, hogy valoszinüleg játékokban jobb, nem ajánlanám a p6 helyett. Egy lg optimus g-re viszont kapásbol lecserélném. ( az sp-nek köze nicns a felsökategoriás összeszereléshez, ronda a kijelzöje és kb ennyi elég is ahhoz h számomra ne legyen ajánlott termék)

(#14845) t.roby90


t.roby90
tag

Sziasztok,
Tudtok egy jó printscreen progit?

(#14846) South Velen


South Velen
addikt

Hali!

Elképesztő, de egy SIM cserével megoldódott a kálváriám. Tény, hogy vágva volt a kártyám, és elég neccesen, de eddig nem volt vele gond. Mondjuk így is furcsa, hogy egy frissítés után következett be, tehát nem tudom teljesen kizárni, hogy valami a szoftverfrissítéssel is volt, de egy új microsimmel teljesen visszaállt az akksi idő..

(#14847) duvi válasza t.roby90 (#14845) üzenetére


duvi
nagyúr

Igen. Hangerő le + bekapcsológomb egyidejű lenyomása ;)

americanidiot
Gratula a sikeres megoldáshoz! Jó, hogy megúsztad a szervizes "pokoljárást" :K

[ Szerkesztve ]

(#14848) t.roby90 válasza duvi (#14847) üzenetére


t.roby90
tag

Köszi :)

(#14849) freezespider


freezespider
tag

Köszönöm szépen mindenki türelmét, és segítségét! :R

Tegnap este végül sikerült visszahozni az értesítési sávot úgy, ahogy freemanone írta!
Köszi arminlok a total szerkesztéses dolgot, mert úgy sikerült bemásolnom.
Aztán mókoltam valamit de már nem tudom, hogy mit, és visszajött :)
Utána röhögtem egy nagyot, mert az alap probléma (bizonyos appok nem működnek) nem oldódott meg :DD :DD :DD
De legalább van értesítési sáv, és öregedtem öt évet :DD
Egyszóval köszike mindenkinek :)

Apropó.
Tudnátok segíteni egy jó keyboard appal?
Ill. hogy ja letöltöm akkor, hogy kell installálnom?
Mert egyszer egyet letöltöttem, de nem lett alapértelmezett!

[ Szerkesztve ]

(#14850) jivanmukta válasza freezespider (#14849) üzenetére


jivanmukta
csendes tag

Ha már letöltötted akkor:
Beállítások - Nyelv és bevitel - Billentyűzet és beviteli módok

"Önmagam vagyok önmagam otthona, önmagamban lelek otthonra, önmagam vagyok saját menedékem."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.