Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:03:09

LOGOUT.hu

Huawei Ascend P6 szakmai topik

Mielőtt kérdeznél, kérlek olvasd el a téma összefoglalót!


Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14751) arminlok válasza freezespider (#14750) üzenetére


arminlok
senior tag

Total commander

(#14752) freezespider válasza arminlok (#14751) üzenetére


freezespider
tag

Ja értem.
Szóval USB módban indítom a telót csatlakozáskor, és a total -ban megcsinálom.
Ott a data könyvtárba teszek egy txt. file -t?
A cust mappát viszont úgy sem találom :/

[ Szerkesztve ]

(#14753) bubuka80 válasza duvi (#14701) üzenetére


bubuka80
tag

"Vasárnap lejár a wifi fix próbaideje is. Eddigi tökéletesen teszi a dolgát, tehát az a minimális proléma is megszűnt, ami volt."
Nálam már lejárt a próbaidő, de sajnálattal konstatáltam, hogy a probléma nem oldódott meg. Nem gyakori, mert kb. 1 héten egy nap (de akkor többször, akár 2 percenként is ledobál), de akkor a wifi fixer sem segít és nekem nem is csatlakozott vissza, manuálisan oldottam meg. Egyszer még így sem tudtam megoldani, ezen egy újraindítás segített csak. Szóval nem váltotta be a hozzá fűzött reményeimet.

(#14754) duvi válasza v1kt0hr (#14747) üzenetére


duvi
nagyúr

Melyik okostelefont vegyem?

(#14753) bubuka80
Nálam még nem volt wifi probléma a héten. Igaz, hogy alapból is nagyon ritkán jelentkezett, tehát megvárom a vasárnapot, az ítélethirdetéssel :D

[ Szerkesztve ]

(#14755) bubuka80 válasza jegenye77 (#14733) üzenetére


bubuka80
tag

Nekem is kellene egy tok, mert most ment teljesen tönkre az előző, ezért a gyárit használom, de nem szép.
Nincsen erről a tokról valahol egy kép elölről? A német nem erősségem.
Köszi

(#14756) v1kt0hr válasza duvi (#14754) üzenetére


v1kt0hr
tag

köszönöm :)

Lenovo y510p, OnePlus 6

(#14757) arminlok válasza freezespider (#14752) üzenetére


arminlok
senior tag

A mobilodra telepited a a total commandert belépsz majd a fájlrendszer gyökerében belépsz a data mappába és megnézed h ottvan e a custom.bin fájl.

(#14758) freezespider válasza arminlok (#14757) üzenetére


freezespider
tag

Ez az ami nincs ott :)
Ezt írtuk korábban, így jutottunk el idáig :)

(#14759) arminlok válasza freezespider (#14758) üzenetére


arminlok
senior tag

Ja tudom csak mégegyszer gondotlam azért rákérdezek. Egyenlőre próbáld meg azt h bemész a total commanderen belül és módositod ezeket "/cust/hw/normal " errre -> "/cust/dt/hu "Majd kikapcsolod a telefont és a három gombot egyszerre nyomva tartod (dload mappába ne legyen semmi) csinálsz egy factory resetet. Ha igyse jó akkor még elküldhetné valakia custom.bin-t mivel foggalmam sincs hogy olyat h kell létrehozni.

(#14760) Nimda válasza mati12 (#14740) üzenetére


Nimda
addikt

MI2S hetente :D

(#14761) Uuser válasza TomWexX (#14737) üzenetére


Uuser
tag

Köszi az infót.
Az a bajom csak a Xiaomi Markettel, hogy sok esetben nem indul el a letöltés. Néhány téma gond nélkül lejön, néhánynál ( általában persze azoknál ami igazán tetszene ) pedig egy darabig megjelenik a letöltési ikon, aztán egy idő után kiírja hogy a letöltés nem sikerült. Letöltő sávra kattintva vannak ugye beállítási lehetőségek az adatkorlátra vonatkozóan, vagy hogy csak Wifi kapcsolattal töltsön, de hiába állítgatom át. Többszöri újraindítás sem segített. Másnak nincs ilyen gondja ? Mi lehet a baj ?

(#14762) Mike88 válasza bubuka80 (#14753) üzenetére


Mike88
senior tag

Ti meg mit használtok??? Milyen triál verziós akármit? Én ezt linkeltem, ez ingyenes. "This program is free software"
Azt is leírtam, hogy háttérben futó programok közül ne "dobjátok ki", szóval ha ott zárnátok a nyitva maradt programokat, törölnétek előzményeket, akkor ne takarításra bökjetek, hanem egyenként dobáljátok ki a wifi fixer kivételével, ellenkező esetben hiába fut látszólag a háttérben, ugyanúgy dobálni fog.

------------------
Mindenkitől kérdezném, aki használja a navigációs bar eltüntetését, az miben ad többet mint egy a száz közül akármelyik hide bar alkalmazás? Szóval mi értelme van mókolni vele (OK, nem egy bonyolult művelet), mint egy egyszerű alkalmazást letölteni (miután rootoltam a készüléket)? Komolyan kérdezem mert lehet ad valami plusz érzést, lehet sokkal kényelmesebb csak én nem tudok róla. Pl. hide bottom bar teljesen eltünteti a a navibart és az információs sávot egyaránt, beállítható hová kell bökni ahhoz, hogy navigációs gombok megjelenjenek "kis ikonok" formájában ill. ugyaninnen visszahozható a navigációs és információ sáv. Én ezt használom miniPC-ken, de P6-on jobban bevált a fullscreen! aminél a sarokban átlátszó ikonok formájában megmaradnak a navigombok, s ezek méretét is lehet állítani.

(#14763) monroe8609 válasza Uuser (#14761) üzenetére


monroe8609
aktív tag

Nekem volt ilyen a similar temanal..addig probalgattam amig lejott..beletelt par napba :)

(#14764) gabancs válasza arminlok (#14744) üzenetére


gabancs
addikt

Igen! Ezzel

(#14765) arminlok válasza gabancs (#14764) üzenetére


arminlok
senior tag

Ez tök jó, köszi.

(#14766) freemanone válasza arminlok (#14759) üzenetére


freemanone
őstag

úgy hogy csinálsz egy custom.txt filet, amit átnevezel custom.bin-re és beleírod hogy dt/hu

(#14767) Roland06


Roland06
aktív tag

Üdv.!
3. napja használom a MIUI romot (nem rossz) de az akkuhasználat nagyon gáz . Most csak úgy "használható", hogy jegeltem a google alkalmazásokat meg minden google dolgot a telon, így nem merül olyan drasztikusan viszont nem működik a play. Ötlet valakinek?

[ Szerkesztve ]

(#14768) gabancs válasza Roland06 (#14767) üzenetére


gabancs
addikt

Tedd vissza a gyárit. Nincs barátságban a google dolgaival.

(#14769) arminlok válasza freemanone (#14766) üzenetére


arminlok
senior tag

Ja hogy ilyen egyszerű akkor reméljük sikeresen végrehajtotta freezespider a feladatokat.

(#14770) bubuka80 válasza Mike88 (#14762) üzenetére


bubuka80
tag

Konkrétan ezt használom és figyeltem, amit írtál és sosem dobtam ki. Nálam pont nem funkcionált és folyamatosan megszakadt a wifi kapcsolatom valamelyik nap (Skype-on beszéltem) és nagyon dühítő volt.
Ez a telefon nagyon szép, tökéletesen teszi a dolgát, de ez a wifi dolog valahogyan megoldódhatna már, de ahogyan a T-ben is javasolták nekem erre a problémára, lehet hogy routert cserélek majd. A munkahelyivel érdekes módon sosincs ilyen probléma.

(#14771) duvi válasza Mike88 (#14762) üzenetére


duvi
nagyúr

Az általad linkelt appot használjuk, amiért fogadd hálás köszönetem! A próbaidő csak jelképesen értendő! Egy hetet adtam a proginak, hogy bizonyítson :D . Holnap este jár le és eddig tökéletes volt a wifi kapcsolat :K

(#14772) Mike88 válasza duvi (#14771) üzenetére


Mike88
senior tag

Jaaaaa... :D Értem!

Bubuka, így egyértelmű, hogy érdemes router cserével próbálkozni.

[ Szerkesztve ]

(#14773) icemad válasza #73499136 (#14743) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

A nagyon gyors akkumerülés jelenleg általános probléma, több androidos telefonnál, típustól/romtól függetlenül. A google nagyobb volumenű fejlesztésbe kezdett az androidos programjainál. Ezért sok google program beakad, és nem engedi alvó állapotba a telót. (félhivatalos álláspont szerint frissítéseket keres minden google program a háttérben, kilőhetetlenül, még akkor is, ha nincs aktív adatkapcsolat.)
Jelenleg az egyetlen megoldás, ha letiltod az összes olyan google alkalmazást, amit nem használsz. Pl.: Google zene, könyvek, hangouts, keresés, youtube, stb. Nálam csak a play áruház és a gmail maradt, így a probléma megoldódott. Amint lesz változás ezügyben, azonnal szólok, addig csak ez a megoldás jöhet szóba.

Amikor letilt valaki egy programot, akkor a telepített frissítések is eltávolításra kerülnek. Valaki kérdezte, hogy nem e elég csak a frissítéseket eltávolítani, én úgy vettem észre, hogy nem. Muszáj letiltani sajnos.

Az persze megint más kérdés, hogy ezzel kapcsolatban a google miért nem bír kiadni egy nyamvadt közleményt, hogy x hónap y napjáig gondok lehetnek...

Szerk.: Még annyit hozzátennék, hogy ez nem a p6 hibája...

[ Szerkesztve ]

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#14774) freezespider válasza arminlok (#14759) üzenetére


freezespider
tag

Köszönöm a segítséget és a türelmeteket!

Úgy csináltam, hogy a telefonban lévő total -lal megcsináltam az átnevezést!
Először a hw -t dt -re, majd a normal -t hu- ra.

Előtte a gépen a toltal lal megcsináltam a customot, majd átneveztem.

Amikor a három gombossal újraindítom, akkor failt ír ki!

Ja, és a customot csak bemásoltam a kártyán a gyökérbe :/

[ Szerkesztve ]

(#14775) duvi válasza bubuka80 (#14770) üzenetére


duvi
nagyúr

Tudod, hogy milyen router van a munkahelyeden? Ezen kívül talán nyújt némi segítséget a router táblázatunk, amit saját tapasztalatok alapján állítottunk össze (veled együtt). Ez alapján különösen ajánlott típus a TP-Link -WR1043ND.

(#14776) arminlok válasza freezespider (#14774) üzenetére


arminlok
senior tag

Esetleg ha felteszed valamelyik recoveryt az összefoglalóbol.

(#14777) monroe8609


monroe8609
aktív tag

Na most akkor a cwm ből hogyan is lépek be a twrp be??

(#14778) freezespider válasza arminlok (#14776) üzenetére


freezespider
tag

Ez van fent!

TouchRecoveryInstaller-v1_01.apk
Root joggal indítottam újra, de semmi sem változott.
Amikor azzal indul, akkor ott kell még valamit csinálni?

Meg most kiírta, hogy a su bináris elavult.

[ Szerkesztve ]

(#14779) bubuka80 válasza duvi (#14775) üzenetére


bubuka80
tag

Köszönöm a segítséget, rászánom magam és beruházok egybe, mert most is ledobott.

Nektek bugyuta kérdés lesz, nekem b107 van fent T-s (bár független), én nem kapok frissítést? Írtátok mostanában hogy volt valami frissítés, de nekem semmi:(

Azért durva és elbizonytalanít, hogy a munkahelyi router-rel nekem mindig jó és még 2 fórumtársnak, ugyanez a típus 1-nél mindig megszakad és 2-nél néha szakad meg. Mintha nem is router típus függő lenne ez a probléma.

[ Szerkesztve ]

(#14780) arminlok válasza freezespider (#14778) üzenetére


arminlok
senior tag

Próbáltad már ugyis h nem volt fent recovery amit irtál? Nekem még nem volt fent másik recovery csak a gyári ezért nem tudom h mit kéne nyomni.

[ Szerkesztve ]

(#14781) geotom válasza freemanone (#14721) üzenetére


geotom
tag

Nos csak rootoltam és akkormegtaláltam a ccustom.bin-t aztán megcsináltam amit irtál és végül minden jó lett !!!
Mindenkinek köszönöm a segitséget!
Üdv Tomi

(#14782) duvi válasza bubuka80 (#14779) üzenetére


duvi
nagyúr

-Nekem T függő és "csak" B104-es van fent. Én azt tanácsolnám, hogy ha nincs különösebb bajod a jelenlegi szoftverrel (az egy wifit leszámítva), akkor inkább hagyd a frissítést (ez csak az én személyes véleményem). Az elmúlt hónapok során arra a következtetésre jutottam, hogy a kiszivárgott Huawei romok nem hoznak/tak érdemi változásokat a telefonunk életébe :( Viszont van akinek rosszabb lett, az előzőleg stabil rendszere (americanidiot)

-Sajnos nincs tuti tipp a wifi vs. router párosra. Ha a munkahelyi routered sem 100%-os, akkor próbáld meg a fent említett TP-Link -WR1043ND routert. Eddigi infóink alapján, ezzel még senkinek nem volt problémája. Az lenne az igazi, ha ki tudnád próbálni valahol vásárlás előtt, egy huzamosabb teszt erejéig.

-Illetve arra kérem a tisztelt fórumlakókat, hogy segítsenek bubuka80-nak, és jelezzétek ide a fórumra, ha bárkinek is rossz tapasztalata lenne a TP-Link -WR1043ND router vs. P6 párossal kapcsolatban! Ezzel megelőzendő egy csomó bosszúság és fölöslegesen kidobott pénz, bubuka80 számára.

[ Szerkesztve ]

(#14783) South Velen válasza duvi (#14782) üzenetére


South Velen
addikt

Nekem valami az OTA frissítési folyamat közben romolhatott el. De az igaz, hogy addig a B111-gyel meg voltam elégedve, stabil telefonom volt, amit sehogy se tudok visszahozni. :( és a szervizhez sincs kedvem, mert tuti hogy nem egy körös móka lesz..

(#14784) geotom válasza duvi (#14782) üzenetére


geotom
tag

Nekem itthon ez a páros tökéletesen teszi a dolgát!

(#14785) monroe8609


monroe8609
aktív tag

srácok tudna vki olyan linket adni ami dload mappát is ad a letöltéssel? nem tudom miért irja ki a system recovery h sd card fail.. :U

[ Szerkesztve ]

(#14786) mark8622


mark8622
csendes tag

Szia hozz letre egy dload mappat esetleg probald meg megformazni az sd kartyat ha az sem segit az xda-n flasheld fel(ujra ) a stock recoveryt :)de az xda- forumon a B125 rom azthiszem a zipen belul dload-os

[ Szerkesztve ]

(#14787) monroe8609 válasza mark8622 (#14786) üzenetére


monroe8609
aktív tag

ment pü

(#14788) duvi válasza monroe8609 (#14785) üzenetére


duvi
nagyúr

ITT találsz dload mappás romokat. Bár nem a mappa a lényeg, mert azt te is létre tudod hozni. A mappában lévő UPDATE.APP a firmware. A mappa csak a helyes elérési út miatt kell.

(#14789) monroe8609 válasza duvi (#14788) üzenetére


monroe8609
aktív tag

Hálás köszönet!

(#14790) ViolavLight


ViolavLight
csendes tag

Szaisztok!

Abban kérném a segítségeteket, hogy a Huawei P6-omat szerettem volna frissíteni, ahogy le lett írva a dload mappát másoltam a helyére, hangerő +- és bekapcs gomb nyomására végig is futott a kis sárga kiírások. majd újraindult a telefon. Működik is de ez a firmware nem az igazi P6-U06_EmotionUI_2.0_V100R001C17B506-ot raktam fel.
Egy-kéd dolog nem működik rajta ezért szerettem volna rátenni a B132-est.
Viszont ugyanígy megcsinálok mindent és amikor a kis sárga felírások mennem kiírja hogy fail. mégpedig az elején "Huawei SD card update fail". A robot meg elfekszik és kap egy piros háromszöget felkiáltójellel.

És a régi op rendszer jön vissza.

Kérem segítségeteket,
Mellékeltem képet a hibaüzenetről

Köszönöm.
Viktor.

Viktor

(#14791) icemad válasza ViolavLight (#14790) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Itt a link.

Szerintem ez is mehetne az összefoglalóba...

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#14792) TomWexX válasza ViolavLight (#14790) üzenetére


TomWexX
addikt

Téma összefoglaló Kitkat résznél van erre egy link. Többet én sem tudok segíteni.

(#14791) icemad: Benne van. :P

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#14794) ViolavLight válasza icemad (#14791) üzenetére


ViolavLight
csendes tag

Bocsánat, annyit elfelejtettem, hogy más pl 111-es rommal is próbáltam és ugyanez.

Köszönöm icemad a segítséget, de nem tudom mit tegyek.
A link megnyitása után egy koreai oldal jön be próbáltam letölteni amit ott ajánl, de nem sikerült.
Bocs ha amatőr vagyok.

Mittegyek?

köszi.
light

Viktor

(#14795) icemad válasza ViolavLight (#14794) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Igazából nem tudom, mert én nem szoktam szoftvert frissíteni a p6-ot. (Nekem atomstabil.) Az viszont biztos, hogy javítható, mert a recovery még bejön. Itt a fórumban a 14078-as hozzászólás környékén volt ilyen problémáról szó, onnan érdemes visszaolvasni.

TomWexX: Igazad van, figyelmetlen voltam. :R

[ Szerkesztve ]

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#14796) duvi válasza ViolavLight (#14794) üzenetére


duvi
nagyúr

A 4.4-es KitKat romot tetted fel, amiről nem írtak túl bíztató dolgokat... Addig nem fogsz tudni régebbi romra visszaállni, amíg a linkelt koreai oldalon található szoftvert fel nem teszed. Nálam gond nélkül elindul a letöltés.

(#14797) James67


James67
aktív tag

Úgy néz ki, hogy lenne lehetőségem telefon cserére. Az egyik verzió a P6, a másik az S4. Melyiket válasszam, mennyire vagytok megelégedve a P6-al?

Redmi Note 8 4/64

(#14798) freemanone válasza freezespider (#14774) üzenetére


freemanone
őstag

" Ja, és a customot csak bemásoltam a kártyán a gyökérbe :/ "

EZT a filet a /data könyvtárba kell másolni!!! Méghozzá abba, ahol található még dalvik-cache, cust és data könyvtár is.

Majd ha ez megvan, akkor a GYÁRI recovery-be kell belépni és ott csinálni egy factory resetet.

[ Szerkesztve ]

(#14799) duvi válasza James67 (#14797) üzenetére


duvi
nagyúr

Én maximálisan elégedett vagyok a P6-al de azért az S4 felsőbb ligában játszik mint a P6 ;)

(#14800) torrrent válasza James67 (#14797) üzenetére


torrrent
aktív tag

Teljesen, 8 hónapja van meg és kifogástalan. Sőt design jövőbe mutat. Nekem se wifi eldobás, se fagyás, se akksi hírtelen lemrülés ne jelntkezett. Én biztos, hogy ezt választanám P6. Francnak kell egy szappantartó. Viszont ha játszani akarsz sokat akkor S4, vagy Xbox P6 mellé. Nekem most meg lenne a lehetőségem, hogy telót váltsak akár Gfelx, vagy S5, de nekem nek kellenek, mert ilyen vékony és szép telóm még sosem volt (számomra megbízható is. Nagy durranásnak kell ahoz leennie, hogy leváltsam. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.