Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3801) Laca7601 válasza Ákos97 (#3798) üzenetére


Laca7601
tag

Csak két hete? Én hónapok óta makkolok ezen. És a végén mindig rosszul döntök. :)

(#3802) 19_OsY_81


19_OsY_81
aktív tag

A factory reset-et a telefon menüjéből csináltad?

iPhone 12 Pro, Apple Watch S5, iPad 2018, Apple TV 4K

(#3803) Joe1985 válasza Anulu79 (#3793) üzenetére


Joe1985
tag

(#3804) MerLinh válasza Joe1985 (#3803) üzenetére


MerLinh
senior tag

Lol, ez a gyári, nagyon ütősen nézki, hd2hőz is van ilyen, csak ahhoz hátlapot is adtak =)

A wizard is never late nor is he early, he arrives precisly when he means to! - - ONE phone to rule them all! =)

(#3805) Nikk válasza Ákos97 (#3798) üzenetére


Nikk
senior tag

Fut rajta hát. A játékok nagy részét is úgy írják meg, hogy mindenféle kijelzőn fussanak. A kisebb felbontás szokott baj lenni. A nagyobb nem igazán. Egyébként én írtam, hogy vannak rá portok: Transport tycoon, heroes 2.

Egyébként más játékokat is visz, fel kell hozzá rakni ScommVM-et és akkor olyan klasszikusok is kenji fognak, mint a hajdani, day of the tentacle, full throttle, sam and max stb...

Úgyhogy tessék nyugodtan megvenni, nem fogsz csalódni benne ;)

DIGIC

(#3806) mivan80 válasza Laca7601 (#3801) üzenetére


mivan80
aktív tag

+1 :DDD

(#3807) MerLinh válasza Nikk (#3805) üzenetére


MerLinh
senior tag

ez így van, csak az volt a baj, hogy itt képarány is változott, de most már nagyjából ki van küszöbölve, frissítettek a kiadók is =)

A wizard is never late nor is he early, he arrives precisly when he means to! - - ONE phone to rule them all! =)

(#3808) Nikk válasza MerLinh (#3807) üzenetére


Nikk
senior tag

Olyankor fit to screen van. Ami meg nem zavaró a magyar TV adások miatt... :P

DIGIC

(#3809) Gh0sT válasza Kaliber Joe (#3754) üzenetére


Gh0sT
addikt

Köszönöm, nagyon közel áll az elképzelésemhez, mondhatni tökéletes. :R

Más: az egyes alkalmazások fogyasztását mivel tudom monitorozni? Illetve van-e a windowshoz hasonló task manager, ahol real time tudom nézni, hogy melyik alkalmazás mennyi CPU-t és memóriát eszik?

[ Szerkesztve ]

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#3810) 19_OsY_81


19_OsY_81
aktív tag

No, hát akárhogy is, de csináltam egy sima factory reset-et, hátha helyreáll a fogyasztási dolog...

iPhone 12 Pro, Apple Watch S5, iPad 2018, Apple TV 4K

(#3811) 19_OsY_81


19_OsY_81
aktív tag

Még egy kérdés: nekem ugye egy UK régiós telefonom van (1.35.401.1).

Valakinek a 2.3.4-es frissítést feldobta már a telefon OTA-n? Nektek ugye 1.33.401.1-es szoftveretek volt/van, azt tudom. Csak az a kérdés, hogy valakinek feldobta e ezt már a drágaság?

Mert várom már, mint a messiást... :)

iPhone 12 Pro, Apple Watch S5, iPad 2018, Apple TV 4K

(#3812) Joe1985 válasza 19_OsY_81 (#3811) üzenetére


Joe1985
tag

A magyar piacra szánt darabok már néhány hete frissültek. Nekem is 1.45.401.2 van, ez természetesen android 2.3.4. Kis türelem, úgy látszik egyszer valami kis hazánkban megy jobban :), én ezért vittem vissza a német t-mobilost, az sem frissült. Szerintem várható ott is a napokban...

(#3813) kokler válasza Anulu79 (#3793) üzenetére


kokler
aktív tag

Én ezt az autós töltőt vettem ebay-en hasonló áron még a Desire-hez és nagyon bevált!
Keress hasonlót és kb. 500 HUF-ért házhoz viszik :))

[ Szerkesztve ]

''Mindenhol jó, de nem vagyok otthon...

(#3814) roxan


roxan
senior tag

No, vettem ebay-en agy Anker 1900-as aksit.

Első töltésen (éjjel min. 8 óra) és használaton vagyok túl, tapasztalatok:
Kijelző: 51% 2óra 14 perc
Wifi: 15% 24 óra 15 perc
Hanghívások: 15% 20 perc
Készenlét: 11% 25 óra
Nem használt telefon: 10% 22 óra

Fényerő: automatikus
Hangok: Csengetés max hangerőn és rezgés
Óránkénti szinkronizáció
Időjárás widget 3 óránként
GPS nem volt
Internet, pici játék, mail, hangrögzítés

Most 30%-on áll az aksi.

Érezhetően sokkal többet bír, ilyenkor már rég töltőn csücsült. 1 hónapja van meg, az eredeti aksi elvileg már beállt.

Postával 5.700 körül jött ki, hamar megjött. Úgy tűnik, jó vétel volt. :)

[ Szerkesztve ]

(#3815) kchris78 válasza feenty (#3800) üzenetére


kchris78
veterán

.. ha van egyáltalán, a webshopban szinte hetek óta nincs..

(#3816) roxan


roxan
senior tag

És bocs, elfelejtettem:
az aksi némileg vastagabb a gyárinál, valószínüleg épp kitölti a rendelkezésre álló helyet.
Egyelőre nem érzek rajta semmi melegedést, pedig most befűtöttek rendesen odakint.
Szakmámból tudom, hogy a bezárt levegő nagyon jó hőszigetelő, így ha az aksi épp kitölti a helyet, és majdnem a hátlaphoz ér, hatékonyabban kell hogy a hátlap a hőt elvezesse.

No majd még tesztelem, de addig nagyon OK!

(#3817) Nikk válasza roxan (#3816) üzenetére


Nikk
senior tag

Úgy-úgy... :P Kontakt hűtés jobb mint a konvekció... Az dícséretes, hogy az Anker pont hozzáér a hátlap alu részéhez. Lehet én is benevezek egyre. :P

DIGIC

(#3818) kchris78 válasza roxan (#3814) üzenetére


kchris78
veterán

megnöveli a teló méretét (puttonyos lesz tőle?)?

kérdés tárgytalan :)

[ Szerkesztve ]

(#3819) 19_OsY_81


19_OsY_81
aktív tag

No srácok, van egy jó hírem: tegnap csináltam egy factory reset-et és megoldódott a telefon merülésének problémája...

Ugyan úgy minden program fent van, minden úgy van beállítva.

Szóval akinek hasonló a gondja, annak factory reset és meg fog oldódni a gond. :)

iPhone 12 Pro, Apple Watch S5, iPad 2018, Apple TV 4K

(#3820) roxan válasza kchris78 (#3818) üzenetére


roxan
senior tag

Igen, kicsit kinyomta a hátlapot először.
De rátettem a széklábat és ráültem, így más kicsit jobb.

(#3821) szasz1 válasza roxan (#3820) üzenetére


szasz1
tag

:D :D

(#3822) Nikk válasza 19_OsY_81 (#3819) üzenetére


Nikk
senior tag

Vannak programok, amik iszonyat be tudnak ragadni a nemóriába. Azokkat érdemes kilőni. Ilyen pl. AVG is. Az is rettenetesen szívja az akkut. Skype is hasonló, meg az össze folyamatos netkapcsolatot igénylő progi. Sok még kilépés után is fut...

DIGIC

(#3823) kchris78 válasza Nikk (#3822) üzenetére


kchris78
veterán

igen mert driodnál az az alapkoncepció hogy ne legyen kilépés hanem csak háttérbe helyezés és a taskmanager lőjön ki taskot ha betelt a memó.. alapvetően nem rossz elgondolás csak ahhoz olyan programok kellenek amik nem esznek CPUt háttérben (legalábbis ha háttérben nincs dolguk), illetve ma már annyira gyorsak lettek a telefonok hogy nincs igazából erre szükség.

(#3824) 19_OsY_81 válasza Nikk (#3822) üzenetére


19_OsY_81
aktív tag

Igen, ez biztosan így van.

Viszont furi az egészben, hogy minden ugyan úgy van feltelepítve, úgy van beállítva és nem merül már úgy...

iPhone 12 Pro, Apple Watch S5, iPad 2018, Apple TV 4K

(#3825) szirtesp


szirtesp
tag

Az normális, hogy egy sima CSI lejátszása akadozik gyári lejátszóban, meg real playerben is? Szoft 1.45. Nincs 1 napos a készülék. Köszi a válaszokat előre is!

(#3826) F-ECT$ válasza szirtesp (#3825) üzenetére


F-ECT$
titán

Biztosan nem.

Dive ever, work never.

(#3827) szirtesp válasza F-ECT$ (#3826) üzenetére


szirtesp
tag

Szoval kicsit pontosítok: Nem hosszab időkre akad meg, hanem ilyen ~10-15 fps-el játssza le. Ez normális?

(#3828) F-ECT$ válasza szirtesp (#3827) üzenetére


F-ECT$
titán

Így sem az, simán vinnie kellene normális (24/30) fps-sel.

Dive ever, work never.

(#3829) szirtesp válasza F-ECT$ (#3828) üzenetére


szirtesp
tag

Nagyon köszönöm a választ, akkor velószínű visszaviszem a telenorba.

(#3830) F-ECT$ válasza szirtesp (#3829) üzenetére


F-ECT$
titán

Azért ne siesd el. Próbálj meg factory resetet csinálni, tegyél fel mobo playert, nézd meg, hogy más videókkal is szaggat-e, stb :)

Dive ever, work never.

(#3831) szirtesp válasza F-ECT$ (#3830) üzenetére


szirtesp
tag

Rendben, megpróbálom ezeket. kössz.

(#3832) kokler válasza 19_OsY_81 (#3819) üzenetére


kokler
aktív tag

Örülök neki, bár épp tegnap javasoltam legutoljára, hogy akinek nagyon merül, az tegyen így :)
Nekem most reggel 6-tól 94%-on van és van benne 10 perc játék (Battlehearts), 5 perc beszélgetés, 30 percenként frissíti a levelezést és a wifi be van kapcsolva azóta :DD
Kijelző viszont összesen csak 12 percet ment.

''Mindenhol jó, de nem vagyok otthon...

(#3833) szasz1 válasza kokler (#3832) üzenetére


szasz1
tag

Én úgy vagyok lassan 1 nap készenlétnél, hogy
51 perc kijelző
12 perc telefonálás
6 perc gps
wifi végig bevolt kapcsolva, fél óránként szinkronizálok
és 60% körül vagyok ^^

(#3834) Anulu79 válasza Tibi09 (#3795) üzenetére


Anulu79
addikt

Gondolom ami a tapadókorongot és a telefontartót összeköti azt úgy hajtogatom ahogy nekem tetszik? Ráadásul egyben van a tartó, a tok meg a töltő? Mert ha igen akkor tényleg jó vétel. Az angolt nem nagyon vágom meg ebay-en sem vagyok fent. Így próbálok itthon is valami hasonlót keresni.

Joe1985 Ennek valami brutál ára van szerintem. :)

kokler Nem néz ki rosszul de a komplett csomag talán jobban megéri. :)

[ Szerkesztve ]

(#3835) kokler válasza Anulu79 (#3834) üzenetére


kokler
aktív tag

Ahogy gondolod... A töltővel annyi csak a gondom, hogy ez valami noname cucc, amit én linkeltem az pedig gyári HTC potom áron és 2A-es kimenettel, ami viszont tényleg rendesen tölt. Sok autós töltőnél nincsen meg rendesen a töltőáram (vagy egyszerűen elmelegszik) és csak merül a telefon töltőn mondjuk navigáció közben. Egyébként meg szerintem 2-3 dollárt csak megér egy töltő ;)

''Mindenhol jó, de nem vagyok otthon...

(#3836) Anulu79 válasza kokler (#3835) üzenetére


Anulu79
addikt

Megérni persze, hogy megéri. Már csak találnom kéne valakit aki megrendelné nekem. :)

[ Szerkesztve ]

(#3837) Anulu79


Anulu79
addikt

Volna még 1-2 jóféle kérdésem. :)

1, Az, hogy tudom beállítani, hogy az itthoni wifi legyen az elsődleges amikor csatlakozom a hálózatra? Régebben a szomszédét használtam és mindig arra ugrik. :)

2, Próbálkozom beállítani a routert és angol nyelv hiányában kicsit tanácstalan vagyok. Azt szeretném, hogy csak a telefonomat engedje fel a hálózatra és nem tudom, hogy melyiket kéne választanom a 2 opció közül. Lefordítottam a neten de nem igazán értem, hogy mit is akart kihozni belőle.

a, Allow the stations not specified by any enabled entries in the list to access
b, Deny the stations not specified by any enabled entries in the list to access

(#3838) F-ECT$ válasza kokler (#3835) üzenetére


F-ECT$
titán

Én úgy tudom, hogy jobb (=akksikímélőbb) egy picit kisebb áramerősséggel tovább tölteni, mint nagyobbal kevesebb ideig. A jelenlegi akksiknak kb az 1A ajánlott.

Dive ever, work never.

(#3839) Joe1985 válasza Anulu79 (#3834) üzenetére


Joe1985
tag

Azért rendeltem ezt, mert van egy noname saturnban vásárolt töltőm, amitől melegszik a teló és nem is tölt csak lassabban merül navi közben, és még kontaktos is, ezt még az előző motorolámhoz vettem. A sensationt már rá sem akarom dugni arra a kacatra.

(#3840) szirtesp válasza F-ECT$ (#3830) üzenetére


szirtesp
tag

Na megcsináltam mindet, még mindig nem jó :S ráraktam külömböző filmeket, és mindegyiknél ugyan az a helyzet. Lehet tényleg vissza kell vinnem :S :O

(#3841) F-ECT$ válasza szirtesp (#3840) üzenetére


F-ECT$
titán

Hát így már esélyes. Máshol is észreveszel szaggatást, lassulást? Pl HD filmfelvétel, játékok?

Dive ever, work never.

(#3842) kokler válasza F-ECT$ (#3838) üzenetére


kokler
aktív tag

Jó a gondolat menet, a probléma annyi, hogy a noname töltők nem képesek elegendő áramot adni a töltéshez (max. 500mA), így ha navigálsz nagy fényerővel és esetleg még megy mellette a netes szinkron is, akkor tuti, hogy legalább 7-800mA kell a töltéshez!

''Mindenhol jó, de nem vagyok otthon...

(#3843) szirtesp válasza F-ECT$ (#3841) üzenetére


szirtesp
tag

Pl. a marketben a görgetésnél nagyon durván szaggat. Lefuttattam mindenféle tesztet, és átlagos eredmények jöttek ki.

SZERK Még egy kérdés: Ugye a Full HD filmnek is folyamatosan kéne menni?

[ Szerkesztve ]

(#3844) kokler válasza szirtesp (#3843) üzenetére


kokler
aktív tag

Full HD nem játszik minden! Próbálj 720p-t illetve youtube-on játszál le 720 vagy 1080 felbontású videokat. Azokat vinnie kell probléma nélkül!

''Mindenhol jó, de nem vagyok otthon...

(#3845) F-ECT$ válasza kokler (#3842) üzenetére


F-ECT$
titán

Igen, amit írtam az azt is jelenti, hogy navigálás mellett szinte csak stagnál az akku, vagy nagyon lassan töltődik. (Btw az sgs 2-höz 700mA-es hálózati töltőt adnak, és vagy 3-3.5 óra mire 5%-ról 100%-ra tölt vele.)

Dive ever, work never.

(#3846) szirtesp válasza kokler (#3844) üzenetére


szirtesp
tag

Az kevésbé akad, de szerintem az sem tökéletes.

(#3847) kokler válasza F-ECT$ (#3845) üzenetére


kokler
aktív tag

A Sensation-t a Desire töltőjével töltöm (érintőképernyő problémát az új töltőre is visszavezették, szóval azt megelőztem mindenesetre), ami 2A-es. A töltés vezérlés miatt 3-3,5 óra nálam is a teljes töltés. Navigálás alatt az a tapasztalat, hogy egy 500mA-es töltőn töltve szép lassan merül a teló! Jobb minőségű töltővel lassan tölti tele :B

''Mindenhol jó, de nem vagyok otthon...

(#3848) F-ECT$ válasza szirtesp (#3846) üzenetére


F-ECT$
titán

Jó lenne valamilyen konkrétabb hibát találni, mert ha beviszed, és azt mondod, hogy szaggat a film rajta, akkor 2 hét múlva visszakapod kb ugyanebben az állapotban, rácsapva a pecsétet, hogy javítva.
Hülye kérdés, de ugye proci sebsséget nem állítottál / nem tettél fel olyan progit, amelyik állíthatná?

Dive ever, work never.

(#3849) szirtesp válasza F-ECT$ (#3848) üzenetére


szirtesp
tag

Én is ettől félek, de még benne vagyok a 3 napban, hátha cserélik.. :S Egyébként ez jevulhat custom romokkal?

SZERK: Nem állítottam a procin.

[ Szerkesztve ]

(#3850) Xaels válasza szirtesp (#3849) üzenetére


Xaels
félisten

Dice Player-el is akad? Az elvileg hardver gyorsítást is használ.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.